QOHDEiJ PAAP- DE LANDWEerT dakrame buna nieuwe VASTELAOVESKRANT ROEK VOOR THEO HENDRIX WIENDBUULEPLAK VOOR JAN uitverkocht PEEL EN MAAS Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 23 Voor de eerste keer in de nog jonge geschiedenis van samen werkingsschool Estafette is er een prinselijk paar gekozen voor de carnaval van 2009. Prins Armend I en prinses Gwendolyn I gaan op vrijdag 20 februari samen met de kinderen en leerkrachten van Estafette car- VASTELAOVEND SAME! naval vieren. Ze worden daarbij geholpen door de raad van elf en nar Yassin. OPTOCHT VENRAY De grote optocht in Venray wordt gehouden op maandag 23 februari. Deze dag trekken de praalwagens van de prinsen, groe pen, eenlingen en duos voorbij. Zij worden vergezeld door joeks- kapellen en muziekverenigingen. Schroom niet en doe ook eens mee, want het kan nog steeds. Iedereen kan zich nog op zondag 15 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in 't Upke inschrijven. KNORREBAL NAksE Afgelopen maandag is de nieu we vastelaoveskrant van De Piël- haas gepresenteerd. Maar liefst 56 pagina's op tabloidformaat en volledig full color. De krant wordt deze week in Venray aangeboden tegen een vrijwillige bijdrage. Vanaf vrijdag is de krant ook te koop bij boekhandel van den Munckhof. Het carnavalsthema van basis school De Landweert dit jaar is Kleuren. De school gaat er dit jaar een kleurrijke en bonte stoet van maken en er is een 'gouden' paar tje uitgekozen om de bonte boel te sturen en te leiden. Dit paartje bestaat uit prins Melvin en prinses Esmee. Op vrijdag 20 februari om 13.00 uur is er een gezamenlijke carnavals- en scholenoptocht. Dit jaar doet ook peuterspeelzaal De Blokkendoos mee. In het rijk van De Toverhazen regeren dit jaar prins Nick en prinses Manon samen met hun adjudanten Kiliam en Dewi en nar Jorn. Op vrijdag 20 februari is er een carnavalsbal in De Toverbal. Tijdens een feestelijke mid dag werd bekendgemaakt wie dit jaar de baas en de bazin van de Coninxkeutels zouden wor den. De zenuwen gierden door de keeltjes van de leerlingen van groep 8 van de Venrayse basisschool. Na de proclamatie hielden prinses Jolijn en prins Bono hun toespraak. Daarna ging het hele gezelschap op de foto. HAZINNEAVOND De hazinne van Venray gaan op donderdag 19 februari stap pen in Rooj. De avond wordt om 20.11 uur geopend op het bordes van De Rooyerie door boerebruid Karin. Nieuw dit jaar is dat er zich ook enkele boerenbruiden vanuit de kerkdorpen hebben aangemeld. Aan de deelnemende kroegen De Tijd, t Upke, De Koets, Dn Old timer, De Uitmarkt, De Rooyerie en De Klokkenluider is gevraagd deze boerenbruiden extra in het zonnetje te zetten. De joekskapellen zijn: Gót net, kei dr nève, Krom dur dn bocht, Beatere helft en Van huure zegge. Zij zullen vanaf 19.48 uur op t plein aanwezig zijn om de hazin- ne op te warmen. Dit jaar kunnen de hazinne op een stemkaart invullen welke kroeg en joekskapel ze de beste vinden. Behalve de prijs voor de kroeg en de joekskapel kunnen de hazinne, door hun stem uit te brengen, zelf ook prijzen winnen. Daags na hazinneavond worden deze prijzen aan enkele hazinne uitgereikt. Carnavalsvereniging De Zage- wetters uit Merselo houdt op zaterdag 14 februari het Knorre- bal. Dit bal, een voorproefje voor carnaval, wordt gehouden vanaf 21.11 uur in het Vèrkeshuus in Merselo. Op zaterdag 21 februari houden prins Paul II, prinses Anne en nar Tom een prinsenreceptie in het Vèrkeshuus. Aanvang 20.11 uur. Aansluitend wordt het Vèrkesbal gehouden. RECEPTIE DE KLUTE-TRAPPERS Carnavalsvereniging De Klute- trappers uit Vredepeel houdt op zondag 15 februari een prinsenre ceptie. De dag begint met een hei lige mis vanaf 9.30 uur in de kerk van Vredepeel. Vanaf 10.49 uur is iedereen wel kom om prins Martien II, prinses Anke en nar Mark te feliciteren met hun uitverkiezing in gemeen schapshuis De Kleine Loef in Vre- depeel. Deze receptie duurt tot 13.49 uur. Als spreuk heeft prins Martien II: Kende da gevuul, ge kunt 't nie loate, vastelaovend vierde noeët mit moate. Jeugd- prinses Rianne heeft als spreuk: De Kluutjes 3x11, en het feesten doen we zelf! René Weijs heeft tijdens de bonte middag in Wanssum het miniplekske in ontvangst mogen nemen voor zijn enorme inzet voor de jeugd. René staat al jaren lang bijna dagelijks klaar voor de jeugd in Wanssum. Zo is hij zeer actief voor de voet ballertjes van SV United. Als jeugd trainer en jeugdleider is hij vaak op het voetbalveld te vinden. De organisatie van het E- en F- kamp weekend is een van de hoogte punten elk jaar. Ook was hij zeer nauw betrokken bij de oprichting van de korfbalclub in Wanssum. Verder is René actief bestuurslid Foto: Angy Photodesign. van speelterrein de Schoevert en heeft hij zijn steentje bijgedragen aan de grote renovatie van dit ter rein. Sinds enkele jaren is René bestuurslid van Kindervakan tiewerk Wanssum-Geijsteren en verzorgt hij ook nog diverse activiteiten voor de basisschool. Miniplekskedrager René Weijs, jeugdprins Wouter I en jeugdprin- ses Silvie I houden op zaterdag 21 februari 2009 vanaf 20.11 uur receptie in de Wiendbuuletempel in Wanssum De Zandhoek). Met nog enkele voorverkoop dagen voor de boeg is het jaarlijks terugkerende Venrayse Buutreed- nersfestival in 't Podium bijna uitverkocht. Het Nakse Dakrame festival lijkt hiermee wederom een groot succes te worden. Ook dit jaar heeft de organisatie weer gezorgd voor een hoogstaand programma. De precieze invul ling is nog geheim. Donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 februari zijn de laatste voorverkoopdagen voor het Nakse Dakrame festival. Verder houdt café 't Podium een halfvastenbal op zondag 22 maart. De kaartverkoop hiervoor is reeds gestart. Meer informatie over beide activiteiten is te vinden op www.podiumvenray.nl. Afgelopen zaterdag werd tij dens de revueavond de Roek van verdienste uitgereikt aan Theo Hendrix. Theo kreeg deze onder scheiding voor alles wat hij doet en gedaan heeft voor diverse ver enigingen (BVV'27, APC, hofkoër en CV de Ruuk). Hij was en is nog bij vele verenigingen actief als pre sentator en/of ceremoniemeester. Tijdens de bonte avond in Wanssum is de hoogste onder scheiding, de Wiendbuuleplak, uitgereikt aan de 82-jarige Jan van de Wildenberg. Een onderscheiding als 'dank je wel' voor alles wat Jan voor de Wanssumse gemeenschap betekent. Jan van de Wildenberg heeft met name zijn sporen verdiend bij het opzetten van activiteiten voor de senioren. Zo is hij tien jaar lang voorzitter geweest van de ouderenvereniging in Wanssum. Hij was heel nauw betrokken bij de oprichting van de ouderen biljartvereniging en ook hiervan is hij dertien jaar voorzitter geweest. Het hoogtepunt tijdens deze peri ode was de verwezenlijking van een eigen clublokaal. Jan stortte zich vol overgave op het schrijven naar fondsen voor financiële steun en met succes. Er staat nu een clublokaal waar vijf dagen in de week gebiljart kan worden. Als Jan, na dertien jaar, de voorzittershamer overdraagt aan een ander, wordt hij gehul digd met een gouden speldje en benoemd tot erelid van de ver eniging. Zingen is een hobby van Jan. Tegenwoordig bij het oude- renkoor, maar daarvoor bij het gemengd koor en, hoe kan het ook anders, hiervan was hij in de jaren zestig voorzitter. Ook was Jan jarenlang mede verantwoordelijk voor het onder houd van de schooltuin en het kerkhof. Verder is Jan nog vrijwil lige verzorger van de dieren in de dierenwei geweest. Dieren Het Haöltere Pölleke, de jaar lijkse onderscheiding van de Piël- haas voor degene die de grootste blunder op zijn of haar naam heeft staan, is dit jaar uitgereikt aan Richard Janssen. Richard was een van de acht genomineerden. De blunders varieerden van de naam Veroj in plaats van Venroj op de medailles van De Hazekeutel tot het foutje bij het Venrays Dic tee waardoor kandidaten vooraf de zinnen op een groot beeld scherm konden zien. Niets woog volgens de redactie van de Vastela- oveskrant op tegen de stommiteit van Richard. Janssen, een echte 'ellestieke', is lid van de prinsen- keuzecommissie en was in die hoedanigheid met het nieuwe trio op stap in Keulen. Daar haalt de nieuwe prins elk jaar zijn steek en bezoekjes aan meerdere horecage legenheden horen daar uiteraard ook bij. In een van die gelegenhe den zat echter een groepje Ven- raynaren. Nog net op tijd kon het nieuwe trio uit het zicht gehou den worden en met enige creativi teit dacht Richard zijn plaatsgeno ten op een dwaalspoor te hebben gezet. Enkele uurtjes later in een ander café trof Richard, wat voor zichtiger geworden en als verken- Op de foto ontvangt Richard het Haöltere Pölleke van Frits Linssen en Gerrie van Soest (foto Hoedemaekers). ner vooruitgestuurd, opnieuw het gezelschap aan. Met opnieuw een smoes meende hij te kunnen ver doezelen dat hij met de prins op stap was. Wat Richard echter ver gat was dat hij op zijn revers een speldje had gestoken dat afkom- stig was van het nieuwe trio. Daarmee lekte een van Venrays best bewaarde geheimen toch uit. Reden genoeg om Richard Jans sen maandagavond op te nemen in het illustere gezelschap van Haöltere Pölleke-dragers. voederen, hokken schoonmaken en eieren rapen. Met veel plezier deed Jan dit voor de kinderen van Wanssum. De receptie voor Wiend- buuleplakdrager Jan van de Wil denberg, samen met prins Piet IV, Foto:Angy Photodesign. is op carnavalszondag 22 februari 2009 om 16.11 uur in de Wiend- buuletempel te Wanssum (party en recreatie De Zandhoek).

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23