TWEE PAREN OP DE KEg SWOLgEN MANNENKOOR IN VENRAY PRINS PIET II VAN BEUKENRODE SAME! Hl groepsfoto schooLPRiNSEN PEEL EN MAAS Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 21 Tijdens de jaarlijkse jeugdzittingen in het gemeenschapshuis in Maashees zijn de leden van de jeugdraad van carnavalsvereniging De Bliekers bekendgemaakt. De hoofdpersonen van de jeugdcarnaval zijn dit jaar jeugdprinses Gwen (Franssen) en jeugdprins Swen (Cremers). VASTELAOVEND Op carnavalsdinsdag 24 febru ari om 16.11 uur wordt het boe renbruidspaar van de Wiendbuule, dat wordt gevormd door Yvonne Zegers-van Bracht (Yvonne van Toön van van Brachts Grad en Grada Criëmers uut Lull en van Marian van Onckels Cornille uut Arce en Tilla lemmes uut Pruuse) en Peter Zegers (Peter van Zegers Frans en Miekes Miet ziene Piet Angy Photodesign. (uut Wodansheim) en van Net van van Hoofs Gradje en Hoekse Grad zien Truuj uut Rooj) in de onecht met elkaar verbonden. De orga nisatie is dit jaar in handen van Kindervakantiewerk Wanssum- Geijsteren in samenwerking met carnavalsvereniging De Wiend- buul. De receptie begint om 19.33 uur in De Wiendbuuletempel (De Zandhoek) in Wanssum. In Heide zijn Iris Michels en Willem Bouwman uitgeroepen tot het nieuwe boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Heds- buülen! Ze worden in het onecht verbonden op dinsdag 24 februari in De Gelderkoel. Aanvang 14.33 uur. De jeugdprinsen en -prin sessen van Venray en de kerk dorpen zijn er weer klaar voor. Zij gaan tijdens de komende drie dolle dagen alle jeugdvas- telaovendvierders voor. Fotografe Saskia Hoedemaekers uit Venray legde ze allemaal samen op de gevoelige plaat vast. Voorste rij van links naar rechts: jeugdprinses Ilse d'n 1e De Schanseknuppels uit Casten- ray, jeugdprinses Rianne d'n 1e De Klutetrappers uit Vredepeel, jeugdprinses Anita Ut Dartele Veu len uit Veulen, jeugdprins Roy Ut Dartele Veulen uit Veulen, jeugd- prins Tim d'n 1e De Hedsbuulen uit Heide. Achterste rij van links naar rechts: jeugdprins Bram d'n 1e De Karklingels uit Oostrum, jeugd- prinses Sterre De Keavers uit Smakt-Holthees, jeugdprins Maar ten De Klutetrappers uit Vrede- peel, jeugdprinses Tessa d'n 1e De Zagewetters uit Merselo, jeugd prins Maikel d'n 2e De Schanse knuppels uit Castenray, jeugdprin- ses Demi d'n 1e De Spurriemok uit Oirlo, jeugdprins Mark d'n 4e De Pielreus uit Ysselsteyn, jeugd prins Sjoerd d'n 1e De Hazekeutel uit Venray en jeugdprins Pim d'n 1e Ut Knolleke uit Leunen. De AAR nodigt op woensdag 18 februari alle schoolprinsen en schoolprinsessen van de basis scholen in Venray uit voor het maken van een groepsfoto. De bedoeling is dus dat de prin sen en prinsessen samen met alle 'collega's' op de foto gaan. Behal ve het maken van de foto biedt de AAR de prinsen en prinsessen ook een leuke, leerzame en interactie ve carnavalsworkshop aan. Tijdens deze workshop leren de jonge hoogwaardigheidsbekleders van alles over de eigen Roojse car naval. De Ald Adjudanten Rooy zijn van mening dat het schoolcarna- val zoals dat op de basisscholen in Venray gevierd wordt, een belang rijke en betekenisvolle bijdrage levert aan het jeugdcarnaval. De Venrayse schouwburg staat op zondag 15 februari vanaf 13.00 uur bol van de carnavalsmuziek tijdens het elfde Opstoekmatinee van het Venray's Mannenkoor. Ook wordt dan het Kiender Vas- telaoves Konkours gehouden, een zangwedstrijd waarbij kinderen live een carnavalsliedje zingen. De deelnemers zingen alleen of met een groepje en proberen er een leuke act van te maken. Trouwe bezoekers van de Opstoekmati- nee weten dat er vaak verrassende optredens te zien en te beluiste ren zijn. Een jury beoordeelt de liedjes. De prijzen worden later op de middag uitgereikt worden door prins Harm I en zijn gevolg. Voor de winnaar is er een beker, een leuke prijs, een optreden tijdens de Vastelaoves Roetsj op zaterdagmiddag 21 februari en een optreden in de Hazehut bij de jeugdprins. Na het Kiender Vas- telaoves Konkours gaat het pro gramma verder met veel muziek van groepjes uit het Venray's Man nenkoor en anderen. Hoogtepunt van de middag is een optreden door Kartoesj. Kartoesj bestaat sinds 1999 en is een begrip in de wereld van de carnaval. Ze zingen carnavalskrakers, Mexicaanse en Oberkraïner nummers maar ook luisterliedjes. In Venray wordt op zaterdag 21 februari voor de derde keer het Vastelaovesroetsjen gehouden. Tij dens de feestelijke opening kan men, naast het bekijken van de dappere 'roetsjers', ook genieten van tal van bekende carnavalsar tiesten die het hele plein op de kop zetten. De Vastelaovesroetsj vindt plaats op het Schouwburgplein in Venray. Om 13.11 uur bijt het Pup pies Huisorkest de spits af en om 13.33 uur kan de eerste roetsjer naar beneden. Daarna kan men genieten van Venrayse artiesten die de nummers van de carnavals cd ten gehore brengen. Om 14.00 uur is er een optreden door Kartoesj met onder meer Veer höbbe de prins in de sjtraot. Om 15.00 uur komt Weej Dreej zingen. Om 16.00 uur is de officiële opening van de carnaval door prins Harm en zijn gevolg. De prinsen en Raden van XI van de kerkdorpen zijn ook aan wezig. Daarna gaan ook de prinsen roetsjen! Om 16.30 uur is er een optreden van Ben Verdellen met liedjes als Gelök en Wengske aan wengske en De Puppies zullen gedurende de hele middag hun muzikale luister bijzetten. Tot slot is er nog een optreden door Jack van Els. Opgeven voor het roetsjen kan ter plekke of van te voren via roetsj@pielhaas.nl. In het kader van het elfja rig jubileum van de Ald Adju danten Rooy wordt een start gemaakt met wat zich hopelijk tot een langjarige traditie gaat worden. De receptie van jeugdprins Jim- mie en jeugdprinses Esmée vindt plaats op zondag 15 februari vanaf 14.11 uur in café-zaal Wilhelmina in Swolgen. Iedereen is van harte welkom om het jeugdprinsenpaar, de jeugdvorst, de nar en de jeugdraad te feliciteren. Donderdag 19 februari brengt het jeugdgezelschap een bezoek brengen aan de JIS van Swolgen, waar een carnavalsbal voor de jeugd wordt gehouden. VORSTEBAL Boerenbruid Anna wordt op vrij dag 20 februari in de onecht ver bonden met boerenbruidegom Eus. Na de huwelijksvoltrekking wordt er flink gefeest. Daarnaast bestaat het prinselijk paar van Jenaplan school De Keg dit jaar uit Daan Ver hagen en Melisa Ugurdiken. De Kelsmiddég 2009 heeft in Venray aangetoond dat zeven honderd mannen zich, met een leuk programma feestelijk kun nen vermaken, zonder inciden ten. In tegenstelling tot berich ten die vanuit het zuiden tot ons kwamen, over vechtpartijen bij 'herenzittingen', heeft de Venrayse Kelsmiddeg met dit soort nare bij verschijnselen niet te kampen. In een volle Witte Hoeve vier den de mannen op een ongedwon gen en verdraagzame manier hun Kelsmiddeg. Daardoor kende de negende Kelsmiddeg een gezellig verloop. Kelsmiddeg 2009 ken merkte zich door mudvolle tafels, waarbij het lijkt alsof de ene groep de andere wil overtreffen als het gaat om meegebrachte hapjes en lekkernijen. Het lijkt een kwestie van tijd en de eerste koude buffetten doen hun intrede. Geluiden over schot- telbraojen en barbecueën waren niet van de lucht. De organisatie van de Kelsmid- deg denkt er inmiddels over om in 2010 een wisselbeker in te gaan stellen voor de mooiste gedekte tafel. Het muzikale deel van de Echte kerels vierden afgelopen zondag de Kelsmiddeg 2009 middag werd opgevuld door Pup pies Huisorkest, die een aantal eigen nummers en bekende feest- covers ten gehore brachten. De brandweermegjes, nieuw in Venray, zorgden voor het branden de element in de middag, waar door de zaal in vuur en vlam stond. Sjeng d'n Bels en Christ Coppens droegen met hun repertoire een steentje bij aan het uiterst muzi kale programma van Kelsmiddeg 2009. Het jaarlijkse Vorstebal van car navalsvereniging De Pielhaas in Venray wordt dit jaar gehouden op zaterdag 14 februari. Tijdens dit deels gemaskerde bal worden de nieuwe pakken van de carna valsvierders aan elkaar getoond. Iedereen zal zich weer op eigen wijze presenteren en een poging doen om een van de prijzen in de wacht te slepen als eenling, duo of groep. De Roojse Hofkapel zorgt ervoor dat de sfeer er goed in komt. De avond wordt gehouden in sporthal De Wetteling en begint om 20.11 uur. Piet van Meijel van afdeling de Veldhof, erelid van carnavalsvereni ging Het Dartele Veulen in Veulen, is uitgeroepen tot prins Piet II van verzorgingshuis Beukenrode. Op zaterdag 14 februari wordt er een gezellige middag gehouden op Beu kenrode. Zo zijn er deze middag optredens van Dizzy, de liedjeswin- naars, Eugéne Eijdems en De Kien- dergarde. De muzikale ondersteu ning is in handen van joekskapel Rats d'r neave. Het prinsentrio met de raad van Rooy brengt ook een bezoek. Op dinsdag 17 februari is er van 18.30 tot 20.30 uur in het tref punt van Beukenrode, een receptie ter ere van prins Piet II.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21