'5W K intratuin jijUdg iMntiseh* SUIMINO inZichtadvies Arbeid En verder: Aubade Bandoetere Valentijn weekend VALENTIJNSDAG tapijtcentrum VENRAY Baanverlies? Beste voorlezers Diamanten bruidspaar in Venray An Lenders wint goud op NK Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair" en tegelwerken!! Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Gemeentelijke mededelingen 19 Kunst Cultuur 24 Sport 25-28 Kerkelijke diensten 30 Een gebroken heup, reani matie of andere spoedgeval len. De arts is er snel bij en verleent eerste hulp. Eenmaal terug bij zijn auto wappert er een geel papiertje onder de ruitenwisser. Ja hoor, weer op de bon geslingerd. "Moeten we bij een spoedgeval dan eerst een parkeerautomaat zoeken, speuren naar kleingeld, een parkeerbon kopen en dan pas eerste hulp verlenen?", vraagt huisarts Niels van Oudheusden zich namens tal van collega's in Venray verontwaardigd af. En arts of geen arts: de boete moet worden betaald. Ook al heeft de arts zojuist een leven gered. Niels van Oudheusden (32) neemt de praktijk van dr. De Vocht tijdelijk waar, totdat diens opvolger dr. Deckers op 1 maart de praktijk overneemt. Hij heeft al een paar keer 'kennisgemaakt' met Venrayse parkeerwachters. "Vori ge week had ik een spoedgeval in het centrum in de buurt van De Gouden Leeuw. Ik zag dat een par keerwachter bezig was met bon nen schrijven en ik heb hem aan gesproken dat ik arts ben en naar een spoedgeval onderweg was. In mijn auto zit achter de voor ruit ook een esculaap, waaraan je kan zien dat ik arts ben. Toch moest ik van de parkeerwachter een kaartje kopen, anders zou ik een bon krijgen. Dat heb ik toen maar snel gedaan - in dit geval had ik er nog wel tijd voor -, maar dit is vaak niet het geval. Als een arts iemand in het centrum van Venray moet reanimeren en iedere secon de telt, loopt hij het risico dat hij op de bon wordt geslingerd!" PARKEERVERGUNNING Eenmaal terug in zijn praktijk besloot Niels van Oudheusden om het 'parkeerprobleem' nader uit te zoeken. "De parkeerwachter had me in alle haast nog verteld dat artsen een parkeervergun- ning kunnen krijgen. Dat leek me een mooie oplossing, maar al snel was ik een illusie armer. Collega huisartsen vertelden me dat deze vergunning liefst 272 euro per jaar kost. Daar kun je als arts veel andere, belangrijkere dingen voor kopen. Mijn collega's hadden alle maal verhalen van bekeuringen of aanvaringen met parkeerwach ters. Zelfs als ze een kaartje had den gekocht, maar het spoedgeval toch ernstiger was en ze langer bezig waren, werden ze bekeurd." Na deze teleurstellende reactie van zijn collega's besloot Niels van Oudheusden om de gemeente te bellen. "Ik kreeg een vrouw aan de lijn en haar eerste reactie was: 'dat kan niet waar zijn!' Maar na enig zoekwerk bleek dat het toch zo is. Andere artsen hadden zelfs al bezwaarbrieven gestuurd, maar tevergeefs. Nationaal is er niets geregeld en alleen het esculaap is niet rechtsgeldig als parkeer- vergunning. Een groot deel van de Nederlandse gemeenten heeft hier echter een regeling voor. Dat hoort ook zo te zijn. Maar in Ven ray is er niets geregeld hiervoor. Daar ben ik verontwaardigd over. Ik vind dat de gemeente medever antwoordelijkheid moet dragen voor de bereikbaarheid van bur gers in nood." OPLOSSINGEN "In mijn optiek zijn er twee goede oplossingen. De eerste is een parkeerontheffing voor het centrum voor artsen. Zelfs als alle Venrayse artsen, zo'n vijftien, tegelijk een spoedgeval in het centrum hebben, dan nog loopt de binnenstad echt niet vol! De tweede optie is een recepten briefje met de tijd van aankomst onder de voorruit leggen. Samen met het doktersesculaap moet dit voldoende informatie zijn voor de parkeerwachter. Bij andere gemeenten werkt dit vaak ook zo. Op 1 maart neemt dokter Dec kers de praktijk van me over. Ik heb mezelf ten doel gesteld om voor deze datum een oplossing voor het parkeerprobleem te vin den." Legends Wie worden het? Wie worden de nieuwe wethouders van de gemeente Meerlo-Wanssum? Wie mogen nog elf maanden op het pluche bij Joepie Hahn plaatsne men? Wie worden de vervangers van de opgestapte oud-wethou ders Dickie Minken (PvdA), Carla Brugman (PK) en Leo Beterams (PK)? Wordt het the return of the legends? Komen de legen darische oud-wethouders Dic kie Minken (PvdA), Jac Derikx (CDA) en Arnold Holl GP'94 weer terug? Waarom ik met deze namen kom? Nou, simpel, Min- ken zit toch al een poosje thuis, maar heeft naar verluidt haar kamertje in het gemeentehuis nog niet opgeruimd! Dat is toch erg verdacht, vindt u niet? En ja, ik ben een beetje vals geworden na al dat politiek geweld, mis schien wil de PvdA Joep Hahn - die vorige week toch behoorlijk uithaalde naar Minken - ook nog wel even een hak zetten in de laatste maanden van zijn burge meestersambt? Je weet het maar nooit in die politieke slangenkuil. Dat Jac Derikx terugkeert in de collegebanken, is voor 99 pro cent zeker. Die man heeft kennis van zaken, bijvoorbeeld als je het hebt over een heikel dossier als Op de Beete, en wil die klus maar wat graag op zijn eigen manier klaren. Of schuift het CDA toch ouwe getrouwe Jan Kuijpers naar voren, zodat deze sympathieke Wanssumer zijn lange politieke loopbaan toch nog in stijl kan afsluiten? Die kans acht ik klein, nee, Jac is de man van het CDA! En dan hebben we nog GP'94, de fractie die ik maar even voor het gemak de zakelijke ondernemers club noem. Wordt het fractielei der Frans Kerstjens zelf? Nee, die heeft het veel te druk met zijn eigen zaak. Die partij kiest voor een zekerheidje, voor iemand met een gezond verstand en rust in zijn kont: good-old Arnold Holl, die in de vorige collegeperiode de rechterhand van Joep Hahn was, nooit in opspraak raakte en als pensionado genoeg tijd heeft om nog driehonderd dagen z'n stinkende best te doen voor de door hem zo geliefde gemeente Meerlo-Wanssum. Heb ik goed gegokt? Of wordt het een com pleet frisse wethoudersploeg, die bestaat uit Marcel de Groot of oud-Tweede Kamerlid Servaas Huijs (PvdA), Ger Verstraelen (CDA) en Jan Cox (GP'94). Maan dag worden de namen gepre senteerd. Mijn college verheugt zich alweer op een nieuw poli tiek avondje bomvol amusement, want reken maar dat de PK tot de tanden toe gewapend, met volle patroontassen aan de gordel, op de barricaden staat. Hannes Pim Dupont van basisschool De Landweert heeft zaterdag in de bibliotheek in Venray de lokale voorleeswedstrijd gewonnen. Ook in 2008 was Dupont al op de eerste plaats geëindigd. Op de tweede plaats eindigde Daan Weijs van basisschool De Meent. Er was een gedeelde derde en vierde plaats voor Sophie te Boome van basisschool St.-Petrus' Banden en Ebru Zip van SWS Estafette. Vanaf 14.00 uur streden dertien schoolkampioenen om de titel Venrays voorleeskampioen. De schoolkampioenen waren afkom stig uit de groepen 7 of 8 van Antonius (Veulen), De Meent (Leu nen), De Meulebeek (Oostrum), Maria (Oirlo), St. Oda (Ysselsteyn) en de Venrayse basisscholen SWS Estafette, De Hei, De Hommel, De Kruudwis, De Landweert en Petrus' Banden. Aangemoedigd door hun supporters werden de deelnemers om de beurt naar voren geroepen en kort aan het publiek voorgesteld. Vervolgens las iedereen een fragment uit een zelfgekozen boek voor. De jury, bestaande uit Arnoud Bruijns (directeur BiblioNu), Maria van Dorst (conservator museum 't Freulekeshuus) en Marian van Rengs (leerkracht basisschool St. Jan de Doper) lette onder meer op zaken als uitspraak, verstaanbaar heid en tempo. Ook het contact van de voorlezer met het publiek was belangrijk. Voorleeskampioen Pim Dupont las een fragment voor uit het boek De club van 7 en het kasteel van Enid Blyton. Daan Weijs las een stukje voor uit Kruistocht in spij kerbroek van Thea Beckman, Sop hie te Boome uit Hoe overleef ik mijn vakantie van Francine Oomen en Ebru Zip uit Ouders van Annemarie Bon. De Venrayse voor leeskampioen gaat, samen met de V.l.n.r.: Ebru Zip, Sophie te Boome, Pim Dupont en Daan Weijs. drie andere beste lezers, door naar de regionale vervolgronde op 14 februari in Gennep. De inwoners van Merselo kiezen op zaterdag 14 februari een nieuwe dorpsraad. Negen kandidaten hebben zich ver kiesbaar gesteld, van wie er vijf zitting hebben in de hui dige dorpsraad. Door de perikelen rondom de vergunning voor racecircuit De Peel zijn er zaterdag vervroegde verkiezingen. Er is vorig jaar in het dorp een vertrouwensbreuk ont staan nadat de dorpsraad tot bij de Raad van State protesteerde tegen de komst van het nieuwe circuit in Vredepeel. Onder druk van de inwoners heeft de dorpsraad het bezwaar bij het hoogste rechtsor- gaan weer ingetrokken. De dorps raad kreeg in die bewogen periode veel kritiek te verduren. Vandaar dat de verkiezingen, die waren gepland in november 2009, nu al worden gehouden. De dorpsraad vindt het van groot belang dat hij de steun van de inwoners geniet. De huidige dorpsraad bestaat uit acht personen. Vijf leden heb- ben zich herkiesbaar gesteld. Dit zijn voorzitter Theo Zegers, secre taris Wil Weijers, penningmeester Henk Wismans en de leden Kitty Janssen en Jan van Kempen. De wervingsactie in het dorp heeft vier nieuwe kandidaten opgele verd: Andy Arts, Lucille van den Berg, Frank Martens en Paul van Meijel. Via de gemeente Venray zijn onlangs de stembiljetten naar de kiesgerechtigde Merselonaren, van achttien jaar en ouder, verstuurd. Komende zaterdagochtend tussen 9 en 12 uur worden de formulie ren aan huis opgehaald. Er mogen op het formulier ten hoogste zes van de negen kandidaten worden aangekruist. De stembiljetten kun nen ook worden ingeleverd in de stembus in verenigingsgebouw Den Hoek. Vanaf 13.00 uur wor den daar in een openbare bijeen komst de enveloppen geopend en de uitgebrachte stemmen geteld. Direct na de telling wordt de uitslag door de kiescommissie bekendgemaakt. 13-14-15 februari Verras je geliefde met: Hotel Asteria venray Tel. 0478 511466 www.asteria.nl RESTANTEN 14 februari dan verras je wie je mag!! natuurlijk, inspirerend, creatief GRATIS LENZEN PROBEREN Nu ook umRifocaal enorme IkoiKjimlgeil tot Julianasingel 7 MARTIN GAUS HONDENSCHOOL VENRAY BASISCURSUS Waals toch bij vergadering voorjaarsnota Burgemeester Waals zal op dins dag 30 juni toch de gemeenteraad voorzitten tijdends de behande ling van de voorjaarsnota. Waals had eerder kenbaar gemaakt in het buitenland te zijn, maar was eventueel wel bereid om voor de vergadering over te komen.Dat leidde tot de nodige kritiek bij de Venrayse politieke partijen omdat Waals vaker op, in ogen van de fracties, belangrijke momenten verstek liet gaan. Waals liet dins dag weten een retourtje Marseil le-Eindhoven te hebben gekocht voor nog geen vier tientjes om alsnog de vergadering voor te zitten. Op de kritiek van de par tijen wilde hij niet reageren. "Dat bespreek ik wel met de betrokke nen zelf", aldus Waals. Peel en Maas TV Peel en Maas TV besteedt op dinsdag 17 februari aandacht aan het 5x11-jarig jubileum van carnavalsvereniging 't Dartele Veulen. De opnamen worden dinsdagavond vanaf 19.00 uur uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en om het uur herhaald. Beroving Zondagavond rond 22.30 uur is een man in zijn scootmobiel op de Stationsweg in Venray beroofd door twee mannen. Een van de mannen sloeg het slachtoffer en bedreigde de man. De man werd gedwongen zijn portemonnee af te geven. Het slachtoffer raakte bij de beroving gewond. De politie is direct gestart met een onderzoek. Beide belagers vertrokken na de beroving per fiets. Voor nieuwe kansen kom je naar inZichtadvies! Julianasingel 12b - 5802 AV Venray - 0478-514401 www.inzichtadvies.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Honderddertigste jaargang - week 7 - donderdag 12 februari 2009 EN MAAS Kom een dezer dagen (stiekem) naar Lindessa en laat u voor I IMPfF^A Valentijn inspireren door onze nieuwste collectie toplingerie. Neem bijvoorbeeld de collectie van Aubade of Marlies Dekkers. En om uw Valentijn extra te verrassen krijgt u bij aanschaf van een set van Aubade een spannende verrassing cadeau. Als dat geen Valentijn is... ^Jvenray berdem Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Artsen op de bon na spoedgeval in centrum Venray Merselo kiest zaterdag nieuwe dorpsraad RESERVEER tudigwant V0L-V0L Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 www.intratuin.nl de voor- waarden speciaal optiek Passage 5 Venray 10478 58 34 40 kijk op www.tapijtcentrum.nl start 15 februari WWW.MARTINGAUSVENRAY.nl «OWLCKNIN Pim Dupont beste voorlezer ^"orJeei ka mpithfj, Oeiki^jidr Vüorlfcesk j rr 1 p j 00,1

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1