Dorpsraad: paadje en herinnering aan steenfabriek Maatschappelijke voorziening in Horst Muziekshoppen start weer %0> Valentijnsdag Wereldwinkel van den i munckhof bv druk print kantoor vakhandel uitgeverij peel en maas kabelkrant venray BEZORGEN? ~%ÊMè Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 13 PEEL EN MAAS In nieuwbouwplan Zwanenberg-Leemberg Niet iedereen weet het meer. Maar in het verleden stond op de Leemberg in Tienray een steenfabriek. Die herin nering aan vroeger wil de dorpsraad levend houden door in het nieuwbouwplan tussen de Zwanenweg en de Leemberg een 'kunstwerk' te realiseren dat verwijst naar 'de rijke steenfabriekhistorie' in Tienray. De dorpsraad wil de gemeente bij de keuze van kunstenaar(s) en traject van realisering graag adviseren, zo schrijft dorpsraadlid en kun stenaar Erik van Maarschal- kerwaard in een brief aan de gemeente. De dorpsraad zou graag zien dat er vanuit de gemeente een schets- opdracht wordt verstrekt aan een of meerdere kunstenaars voor de verdere vormgeving van de kunst toepassing. Uitgangspunt hiervoor zijn de ontwerpconcepten die de werkgroep Tiensteen van de dorpsraad vorig jaar al heeft opge steld. Voor de uitvoering van het project is in een eerder stadium al 15.000 euro door de gemeente toegezegd. De kosten voor een schetsontwerp zouden eventueel kunnen worden gefinancierd uit de gelden die de dorpsraad ter beschikking krijgt in het kader van het dorpsontwikkelingsplan (DOP). In de brief schrijft de dorpsraad verder het te betreuren dat er, ondanks tal van ideeën die er zijn voor de inrichting van het gebied, nog steeds niet is geko zen voor een wandelontsluiting die het mogelijk maakt om een verbinding te leggen tussen de nieuwe woonwijk en de Swolgen- seweg. De dorpsraad vraagt het (oude) college van B en W om de planologische inpassing van het bouwplan aan de Leemberg/Zwa- nenberg op dat aspect aan te pas sen. 'Door de nieuwe bewoners een korte looproute naar school en andere dienstverlenende instanties te onthouden, levert u geen bijdrage aan de leefbaarheid in het dorp en het getuigt niet van betrokkenheid bij het milieu. Waarom ligt meestal de nadruk op een autovriendelijke infrastruc tuur? Als de gemeente zich wil afficheren als groene gemeente, moet zij zich ervan bewust zijn dat alle mogelijkheden om inwoners te laten lopen in plaats van ze te laten autorijden moeten worden aangegrepen', aldus de dorpsraad in de brief. "Een aantal decennia geleden was Tienray rijk aan wan delpaden en slimme doorsteekjes tussen huizen", vertelt dorpsraad lid Erik van Maarschalkerwaard. "Het was een tijd waarin privaat en publiek domein door elkaar lie pen. Dat is nu heel anders. Er moet nu veel moeite gedaan worden om paadjes te behouden en mis schien nog wel veel meer moeite om paadjes gerealiseerd te krijgen. Volgens mij is het paadje dat nu het Hanna van de Voortplein ont sluit vanaf de Swolgenseweg er ook gekomen op aandringen van dorpsbewoners. Dus waarom dit voorbeeld een stukje verderop aan de Swolgenseweg niet volgen?" Op de locatie tussen de Leem berg en Zwanenweg in Tien ray worden ruim 50 woningen gebouwd door projectontwikke laar Leudal Ontwikkelingen BV uit Nuth en aannemersbedrijf Van Nieuwenhuizen-Jongen uit Venlo. Het bouwproject is een tijdje gele den gestart en de sloop van meu belfabriek Verstraelen is inmid dels voltooid. De locatie tussen de Leemberg en Zwanenweg is al enkele jaren in beeld als woning bouwlocatie, maar kwam nooit tot uitvoering vanwege de milieucir kel van meubelfabriek Verstraelen die deels over het terrein lag. Het bouwplan wordt in fases gereali seerd. Op dit moment verrijzen er twee keer zes rijtjeshuizen voor de woningbouwvereniging en twee keer twee halfvrijstaande particuliere koopwoningen.In een volgend stadium zullen de overige vrijstaande, halfvrijstaande huizen en patiowoningen gebouwd wor den. Het uitbreidingsgebied wordt begrensd door de Swolgense- weg, Leemberg, Nieuwe Baan en Zwanenweg. In de nieuwe wijk komen 78 parkeerplaatsen. Deels op eigen terrein en deels in het openbare gebied. Midden op het terrein verschijnt een groene buf fer met bomen en een zogenaam de wadi, een hemelwaterbergings- gebied dat bij extreme regenval wateroverlast moet voorkomen. In deze zone liggen volgens de dorpsraad voldoende ruimtelijke mogelijkheden om een beelden de verwijzing te creëren naar de steenfabriekhistorie van deze plek. Voor de ontsluiting van de nieuwbouwwijk wordt een nieu we weg aangelegd, die een verbin ding maakt tussen de Leemberg en de Zwanenweg. De bedoeling is dat halverwege 2009 de eerste huizen worden opgeleverd en er duidelijk is in welke vorm de her innering aan de steenfabriek in deze nieuwbouwwijk verwerkt zal worden. Medio 2007 kwamen Wonen Horst, het kerkbestuur van de Norbertus- en Lambertuskerk en Dynamiek Scholengroep tot de overtuiging dat er kansen lagen voor de ontwikkeling van een brede maatschappelijke voorzie ning in de wijk Norbertus. Deze partijen voerden hierover over leg met de gemeente Horst aan de Maas en hieruit ontstond het initiatief om een haalbaarheidson derzoek te laten uitvoeren door ICSadviseurs. Inmiddels is het haal baarheidsonderzoek afgerond. De uitkomsten van dit haalbaarheids onderzoek en de voortgang van Mensen die graag in groepsver band meerstemmig willen zingen, zijn van harte welkom in Meerlo, waar op woensdag 11 maart weer het succesvolle project Muziek- shoppen weer van start gaat. Deze keer wordt in café Oud Meerlo begonnen met een mannengroep onder leiding van dirigent Marco Mariën. De dames oefenen op het zelfde tijdstip in de Speulplats te Meerlo. Tijdens deze gescheiden repe tities worden vier nummers inge studeerd. Na zes repetities volgt er een gezamenlijke repetitie in de muziekzaal in Meerlo, waar tevens nog enkele andere num mers worden ingestudeerd. De shop start op woensdag 11 maart 2009. De volgende repetitiedata zijn gepland op 11, 18 en 25 maart, 1, 8, 15 en 22 april, 6, 13, 20 en 27 mei en 3 juni. Vanaf 22 april wordt er gezamenlijk gerepe teerd in de muziekzaal. De dames repeteren dan van 19.30 tot 20.30 uur apart, daarna van 20.30 tot 21.30 uur samen met de heren en daarna repeteren de heren verder van 21.30 tot 22.30 uur. Aan het het project Norbertuswijk zullen in een informatiebijeenkomst voor belanghebbenden worden gepresenteerd. Tevens zal er ruim te zijn om inhoudelijk te reageren. De partijen hebben geconstateerd dat een nieuwe brede maatschap pelijke voorziening een grote impuls zal zijn voor de leefbaar heid en het voorzieningenniveau in de Norbertuswijk, maar ook dat het bouwen van zo'n brede maatschappelijke voorziening een gezamenlijke verantwoordelijk heid is van alle partijen in de wijk. De samenwerkende partijen vinden verder dat de realisatie van einde volgt er een gezamenlijk optreden. Uitgangspunt van het Muziekshoppen is om met elkaar een gezellige muzikale avond te hebben. De deelnamekosten bedragen 50 euro, bij inschrijving te voldoen op rekeningnummer 10.26.79924 t.n.v. PJ.C. Cornelis- Een romantische kaars van gestapelde hartjes, de ingrediënten voor een fairtrade diner twee met vonkelwijn en heel veel andere originele fairtrade producten die men op Valentijnsdag aan zijn lief ste cadeau doet zijn te koop in de wereldwinkel. Zo'n cadeautje, is ook een cadeautje voor de makers. Zij verdienen met deze aankoop een beter bestaan. De fairtrade Valentijnscollectie is te vinden bij Wereldwinkel Venray aan de Hen- seniusstraat. Wereldwinkels en Fair een brede maatschappelijke voor ziening veel toegevoegde waarde heeft voor de wijk en voor de kern Horst. Dynamiek Scholengroep ziet in de nieuwe voorziening kansen om als centrum voor 'pas send onderwijs' en als expertise centrum met betrekking tot extra zorg voor kinderen voor de hele regio te gaan fungeren. De infor matiebijeenkomst zal plaatsvin den op woensdag 18 februari in De Leste Geulde, Noordsingel 75, Horst, aanvang 20.00 uur. U kunt zich aanmelden via het secretari aat van Dynamiek Scholengroep, telefoon 077-4678020. sen-Peelen o.v.v. muziekshoppen. Voor opgave en verdere informa tie: Jan Joore, telefoon 692437, e mail: jjoore@orange.nl, Ellen Cor- nelissen, telefoon 691941, e-mail: cornelissen@mybb4you.nl of Lucy Vervoort, telefoon 692003, e-mail: lodewijk.vervoort@orange.nl. Trade Shops verkopen niet zomaar cadeaus. Elk product uit het assor timent is met zorg en volgens fair- trade criteria ingekocht. Onder nemers in ontwikkelingslanden krijgen op deze manier de kans een beter bestaan op te bouwen. De bijna vierhonderd wereldwin kels en Fair Trade Shops maken hiermee duidelijk dat het in de wereld ook anders kan. Dat armoe de bestreden kan worden. Wie een cadeau koopt in een van deze win kels, draagt daaraan bij. Verkoop aandelen Essent: 8,5 miljoen euro Meerlo-Wanssum verwacht dat de verkoop van de aandelen Essent de gemeente ongeveer 8,5 euro miljoen oplevert'. "Deze aandelen hebben tot nu toe jaar lijks een opbrengst uit dividend van 340.000 euro", laat een woordvoerder van de gemeente in een reactie weten. "Dit bedrag is structureel in de begroting opgenomen, ook in de meerjaren begroting. Om toekomstige begro tingen niet in gevaar te brengen, zal de gemeente de wegvallende dividendinkomsten moeten compenseren door die 8,5 mil joen euro tegen 4% rente op een bankrekening te laten staan. De verkoop van de aandelen kan dus geen cash opleveren om extra uit gaven van te bekostigen. Mocht de verkoop nog dit jaar plaatsvinden, dan ontvangt de gemeente Meer- lo-Wanssum het bedrag op haar rekening en gaat dit mee in de afgesproken splitsingsverhouding van 46% naar Venray en 54% naar Horst aan de Maas." Het energie bedrijf Essent wordt straks over genomen door het Duitse RWE. In het eerste halfjaar van 2009 zal de overgang van Essent naar RWE zijn beslag krijgen. De verwachting is dat de algemene vergadering van aandeelhouders van Essent op 25 juni het definitieve besluit neemt. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray keizersveld 19 5803 am venray PPP postbus 1 5800 aa venray PP tel 0478 58 27 27 fax 0478 51 09 16 PP e-mail info@vandenmunckhof.nl Meerlo-Wanssum Verspreidingsburo

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13