Hoe zuiver is de politiek in Meerlo- Wanssum nog? 'Crisis geen invloed op borgen speerpunten' Presentatie nieuwe wethouders Loketten raadhuis M-W open tijdens herindeling 'Route veiliger' ja X Een jaarabonnement kost u slechts Ingezonden PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 12 Slangenkuil vol oud zeer en dubieuze lijntjes Hoe zuiver is de politiek in de gemeente Meerlo-Wanssum nog? Dat is de vraag die je je kunt stellen naar aanleiding van alle politieke heisa van de afgelopen weken. Wordt er nog wel naar de belangen van de burgers gekeken? Het lijkt erop dat er aan de vooravond van de opheffing van de 40- jarige gemeente Meerlo-Wans- sum nog snel wat oude reke ningen vereffend en eigen belangen veiliggesteld moeten worden, zo blijkt uit een gron dige analyse van de gebeurte nissen. Dat de oorzaak voor al het politiek vuurwerk deels terug te voeren is op onderlin ge kinnesinne, op botsingen tussen fracties en persoonlijke twisten uit het verre of recen te verleden, dat is zo klaar als een klontje. Maar wie naar de toekomst kijkt en bijvoorbeeld de buikpijndossiers Op de Beete en sportpark Noord seri eus onder de loep neemt, kan zich maar één vraag stellen: moesten de PK-wethouders Leo Beterams en Carla Brug man weg omdat ze een gevaar voor deze of gene vormden? Een gedurfde analyse. (door Ron Koenen) We nemen u als lezer van Peel en Maas echter eerst even mee terug naar het oude, al enigszins bekende verhaal, dat in de afge lopen edities van dit nieuwsblad al meerdere malen aan de orde is gekomen: het oud zeer tussen de partijen. Want dat er in de gemeen te Meerlo-Wanssum partijen en personen zijn die maar moeilijk met elkaar door een deur kunnen, is niets nieuws. Er is in de loop der jaren heel wat onderlinge ran cune opgebouwd tussen de ver schillende partijen en personen in de raad. Bijvoorbeeld tussen oud wethouder Dickie Minken (PvdA), oud-fractievoorzitter en PvdA- kopstuk Marcel de Groot en PK- wethouder Leo Beterams, die een kleine tien jaar geleden samen in de PK-fractie zaten. Een intern conflict leidde er toentertijd toe dat Minken en De Groot uit de PK stapten en een eigen PvdA-afde- ling in de gemeente Meerlo-Wans- sum oprichtten, daarmee de PK zonder raadsvertegenwoordiging achterlatend. Het kwam nooit meer echt goed tussen Minken en Beterams. BOM BARST Even het geheugen opfrissen. De gemeenteraadsverkiezingen in maart 2006 deden de verhoudin gen tussen de bondgenoten in de coalitie geen goed. Vlak voor de verkiezingen barstte de bom bin nen de toen zittende coalitie CDA- GP'94-PK Meerlo-Wanssum, toen de PK-fractie de aanval inzette op de in haar ogen falende CDA- wethouder Jac Derikx. De kiezer oordeelde en maakte de PK de grootste. De twist tussen de twee grootste fracties in Meerlo-Wans- sum werkte nog door tijdens de coalitiebesprekingen en het CDA viel buiten boot. Ook GP'94 had geen trek in een nieuwe coalitie en zo kwamen de coalitiegeno ten van weleer in de oppositie en kreeg Meerlo-Wanssum een coali tie PK-PvdA, met de kleinst moge lijk meerderheid (7-6). Dit huwe lijk was meer gearrangeerd dan liefde op het eerste gezicht, zeker als het hebt over de verhoudingen in het college, waar de in Provin ciale Staten gepokt en gemazelde Dickie Minken (PvdA) haar debuut als wethouder maakte en de hand mocht schudden met, jawel, col lega Leo Beterams! Ondanks alle goede bedoe lingen bleek al snel dat het niet boterde tussen de PvdA-wethou- der, burgemeester Joep Hahn, Leo Beterams (PK) en nieuwbakken wethouder Carla Brugman (PK). De opinies in B en W stonden vooral bij grote dossiers lijnrecht tegenover elkaar. Het was voor iedereen kristalhelder dat de bur gemeester en de twee PK-wethou- ders steeds meer moeite kregen met de PvdA-factor in het college. Maar schijnbaar niet voor de poli tieke kopstukken van CDA, PvdA, en GP'94. Zij vielen met gevoel voor theater onlangs van verba zing van hun stoel toen ze door burgemeester Hahn werden inge licht over het feit dat hij, samen met de twee PK-wethouders, het vertrouwen in Minken had opge zegd. Nee, dat de tweespalt in het college al een tijdje duurde, was niet bekend bij CDA en GP'94, die in hun motie van wantrouwen tegen de PK-wethouders stellen dat 'het disfunctioneren van het college blijkbaar niet iets van de laatste maand is'. Het heeft vol gens de fracties van CDA, GP'94 en PvdA een langere geschiedenis, waarover volgens hen geen signa len naar de raad zijn afgegeven. 'Dit is pas duidelijk geworden na de vertrouwensbreuk binnen het college'. Slaap lekker verder, zou je bijna willen zeggen. BLUNDER Maar goed. Ook Hahn, Beterams en Brugman valt natuurlijk het een en ander te verwijten. Want dat ze niet wisten dat ze met hun besluit om Minken aan de kant te zetten de lont in het kruidvat sta ken, is toch wel een beetje dom. Ze dachten dat het verstand bin nen de politiek zou overheersen en de raad hun daad zou accep teren. Een blunder? Ja, zeker met het oog op de wankele politieke verhoudingen in de gemeente Meerlo-Wanssum en de oude reke ningen die daardoor vereffend zouden kunnen worden. Want het opzeggen van het vertrouwen in Minken was natuurlijk een uit gelezen kans voor enkele rancu neuze typetjes in de raad. Wat te denken bijvoorbeeld van het CDA, dat deze kans met beide handen aangreep en eindelijk de mond kon gaan snoeren van die verma ledijde Carla Brugman, die tijdens de vorige raadsperiode als raadslid regelmatig oud-CDA-wethouder Jac Derikx onder vuur nam over het maar niet op gang komen van de 'buikpijndossiers' woningbouw Op de Beete in Blitterswijck en woningbouw Beemdweg-Post- baan in Wanssum? Grote miskleunen hebben Brug man en Beterams niet gemaakt. Ze kregen in de afgelopen drie jaar (en Beterams in zijn negentienja rige periode als wethouder, red.) nooit een motie van afkeuring of wantrouwen aan hun broek. Wel waren zij mede debet aan alle heisa rondom de fusie van de gemeente Meerlo-Wanssum en het sportpark Noord. Het CDA-aanvals- plan vindt zijn basis in het coalitie programma van PK en PvdA. Deze staat in het teken van 'we luisteren naar de burgers'. En dat hebben de PK-wethouders niet gedaan, luidde al snel de CDA-aanpak voor het opzeggen van het vertrouwen in Beterams en Brugman. Zo staat het ook in de motie van wantrou wen: Beterams en Brugman heb ben te weinig rekening gehouden met maatschappelijk draagvlak in twee belangrijke dossiers (fusie en sportpark Noord, red.). 'Min der dan een flinterdunne argu mentatie', stelde PK-fractieleider Theo Francken tijdens de laatste raadsvergadering. Meer inhoud heeft de motie inderdaad niet. Het standpunt van de CDA vond desondanks een gewillig oor bij het, na het wegsturen van PvdA- wethouder Dickie Minken, op ramkoers liggende PvdA en, wat verbazingwekkender is, GP'94. WANTROUWEN Verbazingwekkend? Zeker, want tijdens de laatste commis sievergaderingen in 2008 nam GP-fractievoorzitter Frans Kerst- jens toch vooral PvdA-wethou- der Dickie Minken regelmatig op de korrel met kritische vragen over onder meer het Leefplein in Meerlo en de sportaccommodatie in 'Noord'. De fractie zou zelfs al een motie van wantrouwen tegen Minken klaar hebben liggen, ver klaarde burgemeester Joep Hahn vorige week nog. Dus, waarom maakt die partij, die bekendstaat om haar zakelijke en financieel degelijke beleid, zo'n heisa over het wegsturen van Dickie Min- ken die, op z'n zachtst gezegd, ook in het maatschappelijk veld, toch niet als de meest daadkrach tige wethouder te boek stond? Er was binnens-en buitenshuis nog maar weinig draagvlak voor de wethouder die, ondanks al haar ongetwijfeld goede bedoelingen en politieke ervaring, gewoon niet geschikt bleek voor het loodzware ambt van wethouder. Dat is geen schande, het is slechts een consta tering die iedereen die de politiek een beetje heeft gevolgd, volle dig zal ondersteunen. Behalve de PvdA natuurlijk, en dus ook CDA en GP'94, waarvan fractievoorzit ter Frans Kerstjens zelfs durfde te stellen dat 'je als college samen aan een klus begint en dat je die klus ook samen moet afmaken'. Ja, zo lust ik er nog wel een paar. Dat dachten al die gescheiden echtparen ook op hun trouwdag: 'tot de dood ons scheidt', maar soms gebeuren er zelfs in de beste huwelijken zaken die tot een echt scheiding leiden. BELANG GEMEENSCHAP Nooit eerder een motie van wantrouwen of afkeuring, uitste kende dossierkennis, helder com municerend, met een oog en hart voor alle lagen van de bevolking. Waarom moesten de PK-wethou- ders dan weg? Er moet toch meer achter de politieke crisis in Meer- lo-Wanssum zitten? Is het soms omdat de PK- fractie met een min- derheidscoalitie de elf maanden, maar vooral de maanden febru ari, maart en april, waarin de oh zo belangrijke speerpunten van de gemeente Meerlo-Wanssum geborgd moeten worden, met een minderheidscoalitie door wilde komen? Dat zou kunnen, maar is niet logisch. Een politicus moet immers altijd het belang van de gemeenschap in het oog houden. Door het wegsturen van het com plete college van B en W zet je het goed overdragen en op maat parkeren van de speerpunten bij de fusiepartners Venray en Horst aan de Maas natuurlijk alleen maar onder druk. Kennis gaat verlo ren, afspraken gaan niet door en er moet een nieuwe coalitie met nieuwe wethouders komen en dat kost extra geld en tijd. Tijd die de gemeente Meerlo-Wanssum niet meer heeft, want over ruim 300 dagen wordt de gemeentevlag gestreken en worden de dorpen Geijsteren, Wanssum en Blitters- wijck bij Venray gevoegd en Tien- ray, Swolgen en Meerlo bij Horst aan de Maas. Vandaar ook het pragmatische voorstel van de PK om verder te gaan met de twee wethouders van de PK, die de belangrijkste portefeuilles samen met Minken onder hun hoede hadden, en dus van de hoed en de rand wisten. Een goed voor stel, vond ook burgemeester Joep Hahn."Met een extra kritische raad op de achtergrond, niks mis mee." Wel dus, want de uitkomst van de extra raadsvergadering over de val van de coalitie is bekend: in navol ging van PvdA-wethouder Minken pakten ook de PK-wethouders Beterams en Brugman, bij gebrek aan vertrouwen van CDA, GP'94 en PvdA, hun boeltje. GEVAAR Waarom hebben CDA en GP'94 zich zo hard opgesteld? Was de PK met haar wethouders soms een gevaar voor de belangen van deze of gene in de raad? Maar voor wie, en waarom? Misschien ligt het antwoord niet alleen in het verleden (oud zeer), maar ook in het heden of de nabije toekomst. Heeft het soms te maken met dos siers die nog niet afgerond zijn? Bijvoorbeeld het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck. In haar ver klaring in de raad na de motie van wantrouwen gaf Carla Brugman immers aan dat ze had verwacht zich op dit dossier te moeten verdedigen. Het lijkt een nieuwe angel in het verhaal te zijn. Of was het dat andere dossier: sportpark Noord? In de locatie keuze voor Noord wordt de twee PK-wethouders verweten dat ze 'blijk hebben gegeven onvoldoen de in de samenleving te staan en daarbij het onvermogen hebben geëtaleerd om signalen uit de samenleving adequaat op te pak ken'. Het wordt mooi verwoord in de motie van wantrouwen, maar is dit wel zo? Hebben Brugman en Beterams dat gedaan? Misschien wel bij hun keuze voor de fusiege meente Venray in plaats van Horst aan de Maas, waar een grote meer derheid van de bevolking voor Horst aan de Maas koos, maar het college vanwege alle inhoudelijke voordelen toch de voorkeur gaf aan Venray. Maar ook in de sport parkenkwestie kregen beide PK- wethouders (evenals Minken) de nodige kritiek te verduren. Min- ken maakte dat snel goed door, na enige druk van buitenaf, te verkla ren dat er wel draagvlak voor de keuze voor welke locatie dan ook moet zijn. Maar die ontboezeming was eigenlijk helemaal niet nodig, want wie het collegevoorstel nauwkeurig leest, ziet meteen dat datzelfde eigenlijk ook onder het punt 'maatschappelijke afweging' wordt verwoord. 'Wij kunnen en willen SV United niet dwingen om naar 't Hoogveld te Blitterswij- ck te gaan. Want een gedwongen samensmelting tussen SV United en BVV'27 zal de primaire doel stelling van de operatie, namelijk komen tot een paar duurzame, toekomstbestendige sportvereni gingen in onze gemeente niet bevorderen'. Er is dus wel dege lijk rekening gehouden met het draagvlak. Natuurlijk, er komen emoties los bij een fusie. Maar er kan bij het nemen van zo'n belangrijk besluit toch niet alleen maar reke ning worden gehouden met leden die dreigen hun lidmaatschap op te zeggen omdat ze zich niet kun nen conformeren aan de nieuwe situatie? Het kan toch niet zo zijn dat een hele gemeenschap moet meebetalen voor een twee miljoen euro duurder uitgevallen sportpark? Daarbij komt dat er ook altijd nieuwe mogelijkheden en uitdagingen bij een samengaan ontstaan. En het is toch al zo dat de jeugd van SV United en BVV'27 samen voetbalt? Waarom zou dat niet op 't Hoogveld kunnen? Te ver weg? In deze moderne tijd? Ga toch weg! Voor het bijwonen van repetities van de muziekschool en trainingen en wedstrijden van een volleybalclub of hockeyclub moet verder gereden worden. En er wordt nu toch ook op twee loca ties, afwisselend op Bergsbos in Meerlo en De Broekberg in Wans- sum, gevoetbald? Maar goed, er is nog geen keuze gemaakt voor welke locatie dan ook voor het sportpark in 'Noord'. Maar duide lijk is nu al dat het, als het aan SV United ligt, De Helling zal worden. Deze vereniging komt binnenkort ongetwijfeld met een uitgewerkt plan naar buiten, dat steunt op een rapport van Grontmij - sail lant genoeg ook het bedrijf dat het sportpark gaat ontwikkelen - dat klinkt als een klok. Wedden dat het binnen het budget past? Het valt de club natuurlijk moeilijk te verwijten dat ze er alles aan doet om haar droom, een multifunctio nele sportaccommodatie, waarin onder meer ook duivenclub De Suizende Vogels en motorclub MAC Wanssum onderdak krijgen op De Helling, wil verwezenlijken. ZUIVER Toevallig kent dit sportieve- kamp een hoog GP'94-gehalte: raadslid Jan Cox is voorzitter van MAC, commissielid Arie Janssen is voorzitter van SV United en oud fractievoorzitter Henk Janssen is voorzitter van de stichting Bergs- bos en werkgroep De Helling, die zich de afgelopen jaren hebben ingezet voor de realisatie van een multifunctioneel sportpark op De Helling. GP'94, een partij die altijd gepleit heeft voor een financi eel goed onderbouwd beheer en het liefst geen onnodige risico's neemt, wijkt in dit dossier ineens compleet af van haar normaliter strakke beleidslijn. Dat roept een heikele vraag op: hoe zuiver is de politiek bezig met dit dossier? En worden belangen nog wel zui ver afgewogen in het belang van de gehele gemeenschap, wetend dat GP'94 zich wel moet scharen achter de locatiekeuze voor De Helling om een meerderheid aan stemmen te krijgen voor dit voor stel? De politieke voetangels wor den zo langzamerhand één voor één duidelijk. Als er gestemd moet worden over de locatiekeuze, inclusief de financiële onderbouwing daarvan, dan is er in principe een veilige 8 5 stemverhouding (PK vijf raadsle den tegen CDA vier, PvdA twee en GP'94 twee) gecreëerd. Dan komt echter de politieke integriteit van twee raadsleden in het geding. CDA'er Jan Kuijpers is namelijk als bestuurslid direct betrokken bij de duivenclub en GP'er Jan Cox zoals gezegd bij de motorclub. Zij kunnen en mogen dus niet stemmen in deze kwestie om de schijn van belangenverstrengeling te vermijden. De stemverhou ding zal dan alsnog met 6-5 in het voordeel van De Helling uitvallen. Nog net genoeg stemmen om te voorkomen dat het definitieve besluit over de locatie van het sportpark Noord wordt overge laten aan de raad van Venray. En de voorkeur van die gemeente is wel bekend: Venray is het met het 'oude' college van B en W van Meerlo-Wanssum eens dat 't Hoog veld een betere locatie voor een nieuw sportpark is dan De Hel ling. En daar zal de raad van Ven- ray hoogstwaarschijnlijk ook wel zo over denken. Moet De Helling er soms nog voor 1 januari 2010 doorheen gejast worden? Is dit de reden voor het feit dat GP'94 zich achter de motie van wantrouwen van CDA en PvdA schaarde. Is er sprake van handjeklap tussen de drie partijen? Het valt niet te bewijzen, maar het lijkt er wel op. Geen minicamping De gemeente Meerlo-Wans- sum geeft geen gehoor aan het verzoek van de familie Cremers, Tienrayseweg 6 in Meerlo, voor het realiseren van een minicam- ping met vijf tentplaatsen en een trekkershut op de achterste helft van het perceel van 2165 vier kante meter, dat direct grenst aan de Groote Molenbeek. Volgens het 'oude' college van B en W past het plan niet binnen de bestemming wonen die ter plaatse geldt. Ook is de gemeente bang dat het plan tot een beperking van de bedrijfs voering van enkele nabijgelegen agrarische bedrijven leidt, de landschappelijke en natuurlijke waarden in het gebied worden aangetast en dat, mochten meer agrariërs met soortgelijke plannen komen, bestaande campings bij een te groot aanbod van minicam- pings te veel concurrentie kunnen gaan ondervinden. 'Het gevaar van precedentwerking is reëel', aldus het college van B en W. De bestuurlijke crisis in Meerlo-Wanssum is niet van invloed op de uitvoering van de speerpunten van die gemeente. Maar het politieke chaos baart de gemeente Ven- ray natuurlijk wel zorgen, verklaarde burgemeester Jos Waals dinsdag na afloop van de collegevergadering. Maar wat Venray en Horst aan de Maas aan de burgers hebben beloofd, gaan ze ook nako men, aldus Waals. "De burgers mogen niet de dupe worden van de politieke crisis. De speerpunten zijn eerder vast gesteld en we hebben beloofd ze over te nemen. We maken waar wat we zeggen" Zoals bekend wordt de gemeen te Meerlo-Wanssum per 1 januari 2010 opgesplitst. Venray krijgt de dorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren erbij en Horst aan de Maas Tienray, Swolgen en Meerlo. De speerpunten van Meerlo-Wans- sum, die door de raad van die gemeente zijn vastgesteld, zijn zaken die belangrijk zijn voor de gemeente Meerlo-Wanssum, zoals bijvoorbeeld het Leefplein, de sportaccommodaties, de haven en het borgen van het WMO-beleid. "Ze zijn belangrijk voor de wel vaart en het welzijn van de men sen. Ze worden uitgewerkt door ambtenaren van Venray, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum." Ver der stelt Waals dat de huidige poli tieke situatie in Meerlo-Wanssum niet tot vertraging van die plan nen zal leiden. Volgens Waals blijft de gemeen te Venray het met het 'oude' colle- ge van B en W eens dat de locatie 't Hoogveld de beste optie is voor de aanleg van de nieuwe sportac commodatie 'Noord'. "Dat is een keuze die financieel en maat schappelijk haalbaar is." Zoals bekend is over het sport park de afgelopen tijd flink wat discussie ontstaan, waarbij de raad het collegevoorstel om het sportpark een plek te geven in Blitterswijck onlangs afschoot. De gemeenteraad kiest vooralsnog niet voor het ontwikkelen van het nieuwe sportpark Noord op de locatie 't Hoogveld. Voetbalclub SV United mag van de raad een plan maken voor een multifunc tioneel sportpark op De Helling, tussen Meerlo en Wanssum in. Pas als dat er is en de raad het inhou delijk kan behandelen, wordt er een definitief besluit genomen over de plek voor de Meerlo- Wanssumse fusieclub. Venray wil volgens Waals alleen aan dat plan meewerken als het haalbaar is en niet meer kost dan het bedrag dat voor 't Hoogveld in Blitterswijck is gereserveerd: 2,1 miljoen euro. Van dat bedrag wordt 60 procent betaald door de gemeente en de rest door de verenigingen. Tevens vertelde de burgemeester dat Venray bij Horst aan de Maas een bijdrage in de kosten gaat vragen, omdat veel inwoners van Meerlo, dat na 1 januari 2010 bij Horst aan de Maas wordt gevoegd, gebruik zullen maken van het nieuwe sportpark. Venray wil niet meer aan het sportpark bijdragen dan 1,25 miljoen euro (de afgespro ken 60 procent van 2.1 miljoen euro, red.). De nieuwe wethouders van de gemeente Meerlo-Wanssum worden maandagavond tijdens een extra raadsvergadering officieel gepresenteerd. Dat verklaart fractieleider Rob van der Heijden van het CDA, die na de val van het college en de coalitie de taak van informa teur op zich heeft genomen. "Ik ga ervan uit dat er maandag drie wethouders worden gepre senteerd. Op dit moment (woens dagochtend, red.) heeft een van de partijen nog geen keuze kun nen maken uit een aantal sterke kandidaten. Mocht het zo zijn dat het deze fractie niet lukt om maandag een wethouder te pre senteren, dan beginnen we met twee wethouders en wordt de derde later voorgesteld. Maar ik heb bij die partij wel aangedron gen op tempo." Het gaat naar verluidt om de Partij van de Arbeid, maar dat bericht wil Van der Heijden noch bevestigen, noch ontkennen. "Nee, ik wil het zuiver houden." Volgens Van der Heijden is er de afgelopen week vaak en inhoudelijk goed overleg geweest tussen de fracties van CDA, GP'94 en PvdA, die, na de val van de coalitie PK Meerlo- Wanssum-PvdA, de nieuwe coalitie vormen en alle drie een wethouder mogen leveren. Naast het college programma wordt maandagavond ook het nieuwe coalitieprogram ma bekendgemaakt, dat volgens Van der Heijden op het moment van schrijven 'bijna in kannen en kruiken is'. Zoals bekend is de gemeente Meerlo-Wanssum sinds vorige week stuurloos. De twee PK-wethouders Carla Brugman en Leo Beterams dienden hun ontslag in, omdat een meerderheid van de gemeenteraad een motie van wan trouwen tegen hen wilde indie nen. De aanleiding voor die motie is een bestuurlijke crisis in Meerlo- Wanssum, die drie weken geleden begon met het opzeggen van het vertrouwen in PvdA-wethouder Dickie Minken door burgemeester Joep Hahn en de PK-wethouders Carla Brugman en Leo Beterams. Minken stapte op en dat leidde tot een breuk in de coalitie van PK en PvdA. Pogingen om de crisis te bezweren, mislukten. De raads vergadering begint maandagavond om 20.00 uur in het gemeentehuis van Meerlo. De gemeente Meerlo-Wans- sum zet binnenkort een vol gende stap in de gemeentelijke herindeling. Dan worden de medewerkers op het gemeen tehuis aangestuurd door lei dinggevenden van de fusie partners Horst aan de Maas en Venray. Voor de dienstverlening aan inwoners en bedrijven in Meerlo- Wanssum maakt dat niet veel uit. Alle loketten op het gemeen tehuis blijven bezet en de ope- ningsstijden blijven dezelfde. Bur gers kunnen gewoon in Meerlo terecht voor hun paspoort, rijbe wijs, bouwvergunning, onroeren- dezaakbelasting en andere zaken. De drie gemeenten hebben het werk achter de schermen soms anders georganiseerd. Hierdoor kan het voorkomen dat vragen van burgers door een van de nieuwe gemeenten worden afgehandeld. Sociale zaken, zoals aanvragen van een bijstandsuitkering of een Wmo-voorziening, verlopen zoals gewoonlijk via de afdeling WIZ van de gemeente Horst aan de Maas. Het algemene telefoonnum mer is 077 - 477 97 77. Meldingen over de openbare ruimte kunnen doorgegeven worden via de bel herstellijn via de telefoonnum mers 699 290 (tijdens kantoor uren) of 06 - 6507 1878 (storings nummer bij noodgevallen) of via de website van de gemeente Meer lo-Wanssum. Het gemeentehuis is elke werkdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdag avond ook tussen 17.00 en 19.00 uur. Op afspraak kunnen burgers ook op een ander tijdstip terecht. Het algemeen telefoonnummer is 699222. Meer informatie is te vin den op de gemeentelijke website www.meerlo-wanssum.nl of op de speciale website over de herin deling www.van4naar2.nl. Om de veiligheid op de school-thuisroutes te verbete ren, wordt de openbare ver lichting langs de Beeteweg in Blitterswijck en Bergsboslaan in Meerlo uitgebreid. Dat heeft het 'oude' college van B en W onlangs besloten. De gemeen te Meerlo-Wanssum heeft opdracht verleend aan het bedrijf Enexis IP Lighting uit Maasbracht voor het uitbrei den van het lampenarsenaal langs de wegen met zestien lichtpunten. De werkzaamhe den worden naar verwachting in maart uitgevoerd De schoolgaande jeugd maakt dagelijks gebruik van de fietsroute Beeteweg in Blitterswijck en Berg- sboslaan in Meerlo, die groten deels door een bosrijke omgeving loopt. Met name in de winter maanden is het op de tijdstippen dat de jeugd naar school fietst in deze omgeving nogal schemerach tig tot donker, wat een gevoel van objectieve en subjectieve onveilig heid teweegbrengt bij met name de fietsers. In het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan is het ook een actiepunt om aandacht te besteden aan (uitbreiding) van de openbare verlichting langs de fietsroutes, zodat deze sociaal- en verkeersveiliger worden. De kos ten bedragen ruim 24.000 euro, maar de gemeente Meerlo-Wans- sum heeft voor deze maatregel ook subsidie aangevraagd bij de provincie Limburg, die maximaal 50 procent van de kosten kan ver goeden omdat het hier gaat om een infrastructurele verkeersvei- ligheidsmaatregel. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuws- zaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te wei geren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Crisis Eén week na 2 februari 2009. Is er ergens nog een plek waar ver trouwen een plaats mag hebben en waar menselijkheid geen dood zonde is? Is er ergens nog een plek waar je je veilig mag voelen en niet hoeft te verschuilen om je politieke tranen de vrije loop mag laten? Omdat je dat vertrouwen, uit eengereten, achter moet laten. Is er nog een plek? Wethouder zijn is een uitdaging, een boeien de baan, is mens zijn, maar is ook: 24 uur dienst -bezet - menswaar digheid - bemiddelaar - volksver tegenwoordiger. 24 uur per dag! Niet méér en niet minder. Wet houder tot in je vezels. Dat waren onze wethouders, die zonder par don verwijderd werden uit onze politieke arena. Ze mochten gaan: één poppetje uit het spel, dan twee poppetjes uit het spel. Met wat fantasie, een scenario voor een kinderboek. Niet te bevatten, dat dit mogelijk is!? Hoe vers ligt ons nog in het geheugen, dat een zeer bekwaam wethouder in Ven- ray het veld moest ruimen. Vertrouwen, wat is dat nog? En nu, onze twee PK-wethouders. Leo Beterams, met een unieke politieke bagage, een mega dossierkennis van 32 jaar en niet te vergeten vooral mensenkennis. Zich altijd inlevend in ieder individu van jong tot oud en speciaal de kwetsbare burgers. 24 uur per dag wethouder, met een pen, een blocnote en een overvolle agenda. Nergens, waar je zo'n kostbaar icoon nog vindt! Met kunstschatten gaat men zorg vuldiger om. En dan onze tweede PK-wet- houder, Carla Brugman, de jonge ambitieuze vrouw, met oneindig veel kwaliteiten, politiek en als mens. Zij wist onmogelijke dos siers uit het verleden weer vlot te trekken, met tact en kennis, die ze snel tot zich nam, door er vol voor te gaan. Ze wist ambtenaren te enthousiasmeren om er weer opnieuw de schouders onder te zetten. Haar vermogen om met mensen om te gaan was bewon derenswaardig. Deze wethouders verdienen méér dan de beroving van hun politieke loopbaan, méér voor de toekomst. Ze zullen laten zien dat hun kwaliteiten niet in de tijd verdwijnen. Mijn ziel doet pijn, tot in de puntjes, mijn geloof in mensen heeft een diepe litte kens opgelopen. Maar deze littekens zullen ook een uitdaging zijn mens te blijven. Bij ons als PK, zal dit gebeuren extra kracht opleveren om door te gaan, voor onze burgers. Ik ben op zoek naar de mens achter die mens, die ik niet meer kan vinden en die dit onmogelijke teweeg bracht. Leo en Carla, er zullen nieu we uitdagingen komen, nieuwe wegen om te begaan. Waardering reikt verder, dieper. Bedankt voor alles wat jullie deden en wat we van jullie leerden. Eerlijke open politiek, menselijk en toegankelijk in de breedste zin! Truus Knoops-Kersten (PK- raadslid niet ontvangen? Bel 582877! Meerlo-Wanssum postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12