Fleur en Michelle beste voorlezers Carnavalswagen bouwen als vriendenactiviteit Zelfwerkzaamheid DOP Meerlo loont Samenwerking peuterspeelzalen en Dynamiek Korenmijt Service rubriek Oude foto Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Fleur Kunen van basisschool St. Willibrordus in Geijsteren en Michelle Mooren van basisschool Megelsheim in Meerlo hebben zaterdag in De Speulplats in Meer- lo de lokale voorleeswedstrijd van Meerlo-Wanssum gewonnen. Het betrof een voorronde van de nati onale wedstrijd. De jury lette op zaken als uitspraak, verstaanbaar heid en tempo. Ook het contact van de voorlezer met het publiek was belangrijk. De Venrayse en Meerlo-Wanssumse voorleeskam- pioenen gaan, samen met de drie andere beste lezers, door naar de regionale vervolgronde op zater dag 14 februari in Gennep. Daarna De beste voorlezers: Fleur Kunen (l) en Michelle Mooren. vindt de provinciale ronde plaats in Roermond en de landelijke fina le in Utrecht. Donderdag 12 februari 2009 - Pagina 11 Jongeren van Altied Mier doen met grote wagen mee aan Swolgense optocht Vriendenclub Altied Mier is al sinds november bezig met de bouw van haar grote car navalswagen. Ook dit jaar doet de vriendengroep weer mee aan de optocht in Swolgen en in Horst. De gezelligheid is de belangrijkste drijfveer om maanden aan een wagen te bouwen. Het motto van de car navalswagen werd verzonnen tijdens een avondje bier drin ken. "Dan hebben we inspira tie en ideeën genoeg." "Het gaat over sport en ook een beetje over het 5x11-jarig jubileum van carnavalsvereniging D'n Bok, meer wil ik er niet over vertellen", lacht Nils Aerts (16) van VC Altied Mier als hem wordt gevraagd naar de wagen van de vriendengroep. "Wij hebben afge sproken om onze carnavalswagen tot het laatst geheim te houden." wel wil hij verklappen hoe de wagen is vormgegeven. "We heb ben twee wagens aan elkaar met daarop een pop van zes meter hoog en een kleine pop. Ook bou wen we een confettikanon op de wagen." Het idee voor de wagen borrel de op tijdens een avond bier drin ken. "Dan kost het niet veel moei te om iets te verzinnen, na een avondje brainstormen hadden we genoeg ideeën."Vervolgens gingen de jongeren in november aan de slag met het uitwerken van het idee. "We hebben afgesproken om drie keer per week aan de wagen te bouwen," zegt Nils Aerts, die in het dagelijks leven de havo volgt op het Dendron College in Horst. "De afgelopen weken hebben we iets minder aan de wagen kunnen werken, omdat een aantal van ons ook meedeed aan de Swolgense Revue." De vijftien vrienden en vrien dinnen van VC Altied Mier ken nen elkaar van school. "Het is leuk om samen met je vrienden aan zo'n wagen te bouwen", geeft Nils Aerts als belangrijkste reden om mee te doen. "Als we aan het bouwen zijn, gebeuren er vaak grappige dingen. En ja, er zijn al aardig wat kratjes bier doorheen gegaan. Maar dat verschilt: de ene avond drinken we een kratje leeg, de andere avond drinken we niks." Tegenslagen hebben de vrienden nog niet meegemaakt. "Tot nu toe loopt alles op rolletjes. We zijn bijna klaar met het verven van de grote wagen en we beginnen nu aan de papier maché voor de klei nere wagen. Vervolgens moet deze dan nog worden geverfd." De bouw van een grote carna valswagen vraagt om een flinke investering. Dat was volgens Nils Aerts geen probleem: "We heb ben allemaal 50 euro ingelegd en verder sponsoren familie en kennissen ons. En de verf krijgen we van de carnavalsvereniging in Swolgen. De wagen staat in de loods van de ouders van een van de jongens, die een transportbe drijf hebben." PRIMEUR Uit de speakers van de carna- valswagen van VC Altied Mier schallen alleen echte carnavalskra kers. "Gewone muziek kunnen we het hele jaar door luisteren." Over de kleding zijn de vrienden het nog niet eens. "Sommigen willen dezelfde pakken kopen, maar daar is nog niet iedereen het over eens. We gaan de kleding in ieder geval niet zelf in elkaar knutselen. Dat is te veel werk om zelf te doen." Nils Aerts kijkt uit naar het car naval. "We gaan een paar dagen naar Horst en een paar dagen naar Swolgen." Overigens heeft Horst dit jaar de primeur. Op carnavals zondag rijdt de wagen van VC Geen misdrijf De politie heeft na onderzoek achterhaald wie de dode man is die vorige week dinsdag werd aangetroffen in de Maas bij Wans- sum. Inmiddels staat vast dat de man niet door een misdrijf om het leven is gekomen. Uit privacyover- wegingen doet de politie geen mededelingen over de leeftijd en woonplaats van de man. Het poli tieonderzoek is hiermee afgerond. Wat gebeurt er als U niet adverteert Vriendenclub Altied Mier doet dit jaar weer aan de optocht in Swolgen en Horst! Altied Mier mee in Horst en op maandag is Swolgen aan de beurt. "In Swolgen doen ongeveer vijf grote wagens mee, inclusief onze wagen. Dus we vallen zeker op." Vorig jaar deed de vrienden groep ook mee. "Toen hadden we als thema 'Carnaval vliegt voor bij in Swolgen'. We hadden een wagen gebouwd met daarop een kerk en een overvliegend vlieg tuig. Onze carnavalswagen van dit jaar is echter véél beter." Man gewond Een man uit Tienray is dinsdag ochtend gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Spoor straat in Tienray. De 56-jarige man bestuurde een bestelbusje en moest uitwijken toen een tegemoetkomende auto op de andere weghelft een vrachtauto inhaalde. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het zieken huis gebracht. De bestuurder van de personenauto die het onge luk veroorzaakte, is een 76-jarige man uit Swolgen. Hij was na het ongeluk doorgereden, maar kon later worden aangehouden aan de hand van een kenteken dat de politie van een getuige kreeg. Bij het ongeval raakte de auto het busje. De politie is in verband met het onderzoek nog op zoek naar getuigen die zich nog niet eerder gemeld hebben. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. De zelfwerkzaamheid van de Meerlose dorpsraad wordt beloond door de gemeente Meerlo-Wanssum. Voor het zelf opstellen, schrijven en presenteren van het dorpsom- gevingsprogramma (DOP) ont vangt de dorpsvertegenwoor diging een bedrag van bijna dertienduizend euro. Door bijna alle taken in eigen hand te houden, en op die manier geld 'in te verdienen', heeft de dorpsraad recht op, op de kop af, 12.285 euro. De gemeenteraad besloot in februari 2006 krediet beschikbaar te stellen voor het opstellen van de DOP's. Dorpsraden die daar behoefte aan hadden, konden daarvoor gebruikmaken van de diensten van het adviesbureau BRO. Dorpsraden die dat niet deden en besloten om zelf het DOP samen te stellen, konden op die wijze geld 'terugverdienen'. De bespaarde kosten mogen de samenstellers van het DOP naar eigen inzicht investeren in het dorp. Op 23 oktober 2007 voegde het college nog een extra stap aan het DOP-traject toe: de presentatie van het DOP aan het dorp. Hier voor werd 1.200 euro per kern gereserveerd. Ook in dit geval besloten burgemeester en wet houders dat dorpsraden geld kon den inverdienen als zij de presen tatie zelf wilden verzorgen. Eerder maakten de dorpsraden van Swol- gen en Blitterswijck al gebruik van deze mogelijkheid. Volgens de gemeente Meerlo-Wanssum is het inmiddels geredigeerde concept van het DOP Meerlo inhoudelijk sterk genoeg om het voor toetsing door te geleiden naar de provincie Limburg in verband met de verant woording voor de ontvangen sub sidie DOP's. Hieruit volgt ook een positief advies van het college om de inverdiengelden toe te kennen voor het zelfstandig opstellen van het DOP (11.085 euro), evenals de toekenning van het gereserveerde budget voor de presentatie van het DOP (1.200 euro). De gemeente Meerlo-Wans sum heeft, inclusief de bijdrage van de provincie (20.000 euro), in totaal 100.000 euro gereser veerd voor het opstellen van de DOP's en de uitvoering hiervan in de dorpen, De verdeling van de DOP-gelden is als volgt: Blitters- wijck (15.506,03 euro), Geijsteren (11.263,76), Swolgen (16.700,39 euro), Meerlo (19.728,71 euro), Wanssum (21.190,66), Tienray (15.610,45 euro). Dynamiek Scholengroep, het peuterspeelzaalwerk van Synthese en de Stichting Peu terspeelzalen Meerlo-Wanssum bundelen hun krachten in een nieuwe organisatie: Dynamiek Scholengroep. Afgelopen vrij dag hebben de drie partijen hiervoor een intentieverkla ring ondertekend. Doelstelling van de samenwer king is het samenbrengen van de verschillende werksoorten van het peuterspeelzaalwerk en primair onderwijs in de gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. De organisaties zijn van plan om in 2009 samen op te trekken in een proces van herpositionering. Hierbij is het streven om het ont wikkelingsgericht werken, zowel wat inhoud als exploitatie betreft, samen te brengen in één organisa tie: Dynamiek Scholengroep. De verwachting is dat hierdoor de gezamenlijke doelstelling (het bie den en creëren van optimale ont wikkel- en onderwijskansen voor alle kinderen van nul tot dertien jaar) op een meer op de toekomst gerichte wijze ingevuld kan wor den. "Wij denken dat deze stap ook een positieve uitwerking heeft in de aanloop naar doorlopende dagarrangementen en de ont wikkeling van kindcentra in de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. Voor kinderen, ouders en medewerkers levert het boven dien een uitdagende en vernieu wende omgeving op", zegt Jan Jenneskens, lid van het College van Bestuur van Dynamiek Scho- Links: Ron Boreas, voorzitter van bestuur Stichting Peuter speelzalen Meerlo- Wanssum, midden Jan Jenneskens, lid Col lege van Bestuur Dynamiek Scholengroep en rechts Jo van Lieshout, directeur van Synthese. lengroep. Als vertrekpunt voor het hele proces werd vrijdag een intentieverklaring door de drie organisaties ondertekend. "Er is een stuurgroep geformeerd die het proces van herpositionering gaat begeleiden en die gaat onder zoeken in welke juridische struc tuur de beoogde doelstelling het meest kansrijk is. De bedoeling is dat er rond de zomer kan worden overgegaan tot de inrichting van de nieuwe organisatiestructuur zodat er met ingang van januari 2010 gestart kan worden." In de schaduw van de zojuist Theo Jacobs uit Meerlo. gereedgekomen korenmijt wil len de boterhammen er wel in bij Foto: Heemkundevereniging vader Aerts, Betje, Truus Aerts en Meerlo-Wanssum. Meerlo-Wanssum Oorkont Vo0iïeeskartipioen tooS

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11