3D-films bij Luxor Venray Inloopochtend basisschool De Heide Ingezonden Goed rapport voor Raayland College Dichter bij kunst Dubbel besparen met uw oude cv-ketel 150,- t Sonja Bakker- dieet werkt maar even Bewuster leven met InfraSmart Tentoonstelling In het Bos Groencursus IVN Venray Hypotheekbezitter kan profiteren Eerste editie Fraay Venray Fashion Weeks Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. In Amsterdam is de digitale deal met Arts Alliance Media rond gemaakt. Deze deal, ondertekend door een aantal onafhankelijke collega's is een eerste stap van het digitaliseren van de films in Nederland. Het Luxor Theater in Venray is een van de eerste bios copen in Nederland die films niet alleen digitaal, maar ook nog eens driedimensionaal films gaat vertonen. Grote spelers als Pathé, Jochem's Theaters en Minerva hebben het nakijken en zullen achter aan moeten sluiten wat Vrouwen die het dieet van Sonja Bakker volgen, vallen in de eerste weken veel af. Daar na komt het gewichtsverlies tot stilstand. Wie serieus wil afvallen kan het beste intensieve begeleiding zoeken en daarnaast (meer) aan beweging gaan doen. Dit is geble ken uit een onderzoek van de Wageningen Universiteit. Zij heb ben een grote groep vrouwen gevolgd bij diverse pogingen om gewicht kwijt te raken. De vrou wen die onder intensieve bege leiding een programma volgden, vielen gemiddeld twaalf procent van hun lichaamsgewicht af, de vrouwen die de boeken van Sonja Bakker volgden slechts iets meer dan vier procent. Verder bleek uit het onderzoek dat mensen die veel aan diëten hebben gedaan, het minst afvielen. Dat kan te maken hebben met de schadelijke werking van extreme diëten. Hierbij treedt het bekende jojo-effect van afvallen en aan komen op. Bij het Sonja Bakker- dieet krijgen mensen zo weinig calorieën binnen (soms zelfs minder dan een gevangene in een Sinds eind vorig jaar treed InfraSmart naar buiten met de nieuwe slogan 'More Quality of Life'. Met deze slogan speelt InfraSmart in op de trend naar een bewuster en gezonder leven. Met de nieuwe slogan probeert het bedrijf de consu ment duidelijk te maken dat infrarood niet alleen klachten vermindert, maar juist een belangrijke preventieve wer king heeft. Door meer te focussen op de preventieve werking van infrarood wordt duidelijk dat dit ook voor een jongere doelgroep interes sant is. Dit zal uiteindelijk leiden tot een marktverbreding met een nieuwe groep gebruikers. Om de slogan 'More Quality of Life' meer Het Bouwopleidingscentrum in Horst viert het 25-jarig jubi leum met de tentoonstelling In het Bos. Dit is een samenwerking met Kunstencentrum Jerusalem, Kunstwerkplaats Venray en Kun stencentrum Venlo. Het thema van de tentoonstelling werd in het seizoen 2008-2009 gekozen naar aanleiding van foto's van journalist Koos van Zomeren in zijn weke lijkse column Boom voor boom in het NRC. Cursisten Tekenen en Schilderen van de Kunstencentra werden uitgenodigd om op een 3D doek van 50 x 50 cm een schil derij, een tekening of een collage Het doel van het IVN Geijs- teren-Venray is belangstelling op te wekken voor natuur en milieu, en dan met name die van de directe woon- en leef omgeving. Interesse en betrok kenheid van mensen voor de natuur kan zich op verschil lende manieren uiten. IVN Geysteren-Venray wil men sen die graag meer willen weten over de natuur een handreiking aanbieden in de vorm van de Groencursus. Tijdens deze cursus worden vier natuurgebieden in de omgeving van Venray uitgespit. Deze gebieden zijn Boshuizen, de Maasheggen, landgoed Gey- steren en de Castenrayse Vennen. Tijdens de eerste theorieavond betreft de digitale vertoning. De rollout begint aanvankelijk met een zaal, maar binnen nu en een jaar zijn in Venray alle zalen digi taal. De eerste 3D film is Bolt, de nieuwste animatie hit uit de film studio's van Walt Disney. Verder worden er dit jaar nog minimaal vijf andere films in 3D aangeboden. Tevens biedt de digi tale projectie de voordelen dat er ook opera, formule 1 en concerten vertoond kunnen worden. Vanaf woensdag 11 februari wordt Bolt 3D digitaal vertoond. concentratiekamp in de Tweede Wereldoorlog) dat hun stofwis seling op de spaarstand gaat. Wanneer je dan stopt met lijnen neemt het gewicht razendsnel toe. Vaak wordt men zelfs zwaarder dan voorheen. Met een leefstijlver andering valt vijf tot tien procent vermindering van het lichaams gewicht te bereiken en dat heeft al een heel gunstig effect op de gezondheid. Het is goed om je te realiseren dat terug naar maatje 36 vaak niet kan en niet hoeft. Voor begeleiding bij deze leefstijl verandering kan een gewichtscon sulent u helpen. Een gewichtscon sulent begeleidt gezonde mensen die problemen hebben met hun gewicht, in tegenstelling tot een diëtiste die vaak cliënten heeft die kampen met gezondheidsproble men. In Vierlingsbeek is gewichtscon- sulente Petra van Haren gevestigd. Zij is aangesloten bij de Beroeps vereniging Gewichtsconsulenten Nederland. Steeds meer zorgverze keraars nemen een (gedeeltelijke) vergoeding in hun verzekerings pakket op. Voor informatie kunt u bellen met 0478-631029 of kijk op www.petravanharen.nl. kracht bij te zetten, zijn er een aantal subtitels aan toegevoegd. - More Health: voor meer weerstand en vermindering van klachten; - More Energy: voor meer energie en kracht; - More Beauty: voor minder gewicht en een mooiere huid; - More Happiness: voor een gelukkig leven!; Om het concept 'More Quality of Life' verder te onderbouwen werkt InfraSmart samen met de Universiteit van Maastricht. In opdracht van InfraSmart wordt de werking van infrarood nauwkeu rig in kaart gebracht. Hierdoor kan het bedrijf u als consument straks nog gerichter van dienst zijn. Kijk ook op de website www.infras- mart.nl te maken met als thema Boom. Uiteindelijk werden er bijna twee honderd schilderijen gemaakt van figuratief tot abstract, vindingrijk en origineel. In het Bouwoplei dingscentrum werden de wanden van de gangen behangen met deze schilderijen! Speciaal voor deze tentoonstelling maakten de docen ten Leo Coppus en Jeanny van Lieshout een schilderij van drie x drie meter! De tentoonstelling loopt tot en met 27 maart en is op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur te bezichtigen in het Bouwoplei dingscentrum aan de Gebroeders van Doornelaan 63 in Horst. wordt ingegaan op de ontstaans geschiedenis van het landschap in Nederland en met name het land schap in de omgeving van Venray. Daarna worden de natuurgebie den uitgebreid besproken tijdens een theorieavond en daarna is er een excursie onder leiding van deskundige gidsen. Ter afsluiting is er een fietstocht waarbij men de behandelde gebieden nog eens bezoekt. De eerste cursusavond is 12 maart en vindt plaats bij De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Kijk voor meer informatie op www.ivn-geysteren-venray.nl. of neem contact op met Pierre Swin- kels via telefoon (0478)581784. Opgeven kan via e-mail pjmswin- kels@home.nl. Basisschool De Heide in Heide leeft volop. De school werkt al een aantal jaren volgens de prin cipes van Ontwikkelingsgericht Onderwijs. Dit onderwijs wil een bijdrage leveren aan de ontwik keling van kinderen op cognitief, sociaal, emotioneel, esthetisch en motorisch gebied. De medewerkers van de school proberen niet alleen kennis over te dragen, maar we willen elk kind een beetje slimmer, handiger, ver antwoordelijk, vrijer en nieuws gieriger maken. Ze willen ook dat de kinderen kennis maken met de cultuur en de maatschap pij van hun omgeving. Zo zijn ze nauw betrokken bij activiteiten vanuit het dorp en de omgeving. Vorig schooljaar is de hele school bezig geweest met het ontwerpen van een natuurleerpad in Heide, dat een onderdeel vormt van de wandelpaden in de provincie Limburg. Ze deden dat samen met In navolging van illustere modesteden als New York, Milaan, Parijs en Amsterdam krijgt ook Venray zijn eigen Fashion Weeks. Van 8 tot en met 29 maart staat Venray in het teken van mode. De orga nisatie van de eerste editie van de Fraay Venray Fashion Weeks ligt in handen van een groepje modeondernemers. Met een reeks activiteiten pre senteren Venrayse modewinkels hun brede aanbod aan het publiek. Van modezaken tot schoenenwin kels, van juweliers tot parfumerie- en: alle branches die iets met mode te maken hebben, nemen deel aan dit evenement. De Fashion Weeks starten op zondag 8 maart met een heus fashion ontbijt, gevolgd door een modeshow. Venray een modestad? Roland Bloemen van Berden Mode hoeft niet lang over die vraag na te denken. "Ja, Venray is een echte modestad. Van oudsher al. Venray kenmerkt zich door een grote Afgelopen maand versche nen de jaarlijkse onderzoeken van dagblad Trouw en week blad Elsevier over de middel bare scholen in Nederland. Beide onderzoeken tonen aan dat alle afdelingen van het Raayland College het goed tot zeer goed doen in vergelijking met alle scholen in Nederland. De schoolleiding is zeer tevre den met de uitslag van de onder zoeken. Een brede school met veel leerlingen, zoals het Raayland College is met alle vormen van onderwijs voor de leerlingen van Venray en omstreken, moet het in de publiciteit nog als eens ontgel den. De politiek beweert op dit moment dat kleine scholen beter zijn. Diezelfde politiek laat wel na te vertellen welk aantal leerlingen ze in het hoofd hebben. De uitslag van beide onderzoe ken toont aan dat de grootte van Te veel huiseigenaren uit Venray accepteren klakkeloos het verlengingsvoorstel dat hun hypotheekverstrekker hen aan het eind van de ren tevaste periode voorschotelt. "We merken dat consumenten bij het afsluiten van een hypo theek uitgebreid shoppen op zoek naar het beste aanbod, maar dat dit aan het eind van de rentevaste periode nauwe lijks gebeurt", aldus Jurrien Jacobsen franchisenemer van De Hypotheker in Ven- ray. "Zonde, want dit is juist een moment om weer te ver gelijken en te voorkomen dat maandlasten onnodig gaan stijgen." Aanleiding voor de uitspraken allerlei instanties uit de provincie Limburg. Op dit moment staat, bij groep 5 tot en met 8, het thema Romeinen centraal. De start van het thema was een excursie naar Xanten. Uiteraard zijn de kinde- diversiteit aan winkels. Zowel luxe, eigen zaken als bekende winkelketens hebben er een ves tiging." "Het brede aanbod biedt voldoende keuze voor iedereen, ongeacht leeftijd, geslacht of maat", vult Luciènne Cordang van Ricor dames- en herenmode aan." De Fraay Venray Fashion Weeks zijn in het leven geroepen om het publiek uit de hele regio kennis te laten maken met het brede aan bod van modezaken. Gedurende drie weken zal Venray in het teken van mode staan. De Fraay Venray Fashion Weeks gaan zondag 8 maart om 10.00 uur van start met een fashion ont bijt in diverse horecagelegenhe den. Kaarten voor dit ontbijt zijn verkrijgbaar bij alle deelnemende winkels. "Om 12.00 uur volgt de officiële opening van de Fashion Weeks op de Grote Markt/Gro testraat met een spectaculaire modeshow met professionele modellen, een heuse catwalk, visa gisten. Na deze modeshow is er de school niet de voornaamste fac tor is voor een succesvolle school. Door het toedelen van vaste loca ties aan leerlingen en docenten worden de voordelen van een kleine school gecombineerd met de voordelen van de schaalgroot te. Er heerst op iedere afdeling een studieuze sfeer aangepast aan de groep leerlingen. In de boven bouw gymnasium, atheneum en havo werken leerlingen in tussen uren volop in het studiehuis, waar een ruime hoeveelheid werkplek ken met computers aanwezig is. Ook is een mediatheek beschik baar met een bibliothecaresse, die leerlingen helpt bij het kiezen van boeken. Door de schaalgrootte van iedere afdeling in de school, ook de bovenbouw gymnasium, atheneum en havo is het Raayland College in staat grote homogene studiegroepen te vormen voor een breed scala aan eindexamenvak ken. Om de uitval op het hbo van van Jurrien Jacobsen is het feit dat in 2009 bij een grote groep hui zenbezitters uit Venray de rente vaste periode van hun bestaande hypotheek afloopt. "De ervaring leert dat veel consumenten het verlengingsvoorstel automatisch accepteren", weet Jurrien Jacob sen. "Een goede voorlichting over de mogelijkheden kan al snel voordeel opleveren. Veel aanbie ders hanteren verschillende tarie ven; doorgaans worden nieuwe hypotheken tegen een lager tarief aangeboden dan hypotheken die voor verlenging in aanmer king komen. Wij kunnen precies bepalen of een consument ook daadwerkelijk een te hoge rente in rekening wordt gebracht. Het aflopen van de rentevaste periode is een van de weinige momenten ren via internet aan informatie gekomen en nu mogen ze expe rimenteren met het bouwen van hun 'eigen' Romeinse nederzet ting. Natuurlijk komt hier ook veel techniek bij kijken! Het thema in verschillende winkels iets te beleven op modegebied. We zijn bovendien met enkele bekende Nederlanders op het gebied van mode in gesprek of zij naar de Fraay Venray Fashion Weeks wil len komen." In de drie weken na de ope ning op 8 maart vinden er allerlei modeactiviteiten plaats, zoals een Mega Kids Modeshow met street- dance workshop. Op de woens dagen worden in de kinderzaken activiteiten voor kinderen georga niseerd. Zondag 29 maart worden de Fraay Venray Fashion Weeks groots afgesloten. "Deze dag staat in het teken van zien en gezien worden", verklappen Luciènne Cordang en Roland Bloemen. "Zo loopt er een modellenscout door de binnenstad, zijn er fotografen en wordt er gefilmd. Mensen kun nen van advies worden voorzien door visagisten en kappers. Daar naast worden mensen op straat gefotografeerd en maken ze kans op een prijs. De foto's worden later geëxposeerd in de etalages havo-leerlingen te verminderen werken de leerlingen vanaf havo-3 naast de vaklessen in studielessen aan de benodigde competenties voor het hbo in het project Havis ten Competent. Immers zij komen in het hbo vanaf het eerste stu diejaar in aanraking met compe tentiegericht onderwijs. Door de recente verbouwing tot moderne, praktijkgerichte, leerpleinen voor vmbo techniek, vmbo zorg en welzijn en het praktijkonderwijs kunnen leerlingen in een meer levensechte omgeving nog weer beter worden voorbereid op de praktische onderdelen van hun beroepsopleiding. Een imago-onderzoek wees uit dat er op de hele school een prima didactisch klimaat heerst, aangepast aan de doelgroep. Er zijn op diverse manieren veel con tacten met ouders. In vmbo 3 en 4 wordt het rapport op een avond in een gesprek met de mentor waarop meestal boetevrij kan worden overgestapt op een ande re hypotheek of naar een andere geldverstrekker. Daarmee is het dus een uitgelezen moment om als huizenbezitter te onderzoeken of de huidige hypotheek nog wel zo goed bij de persoonlijke situ atie en wensen past." Jurrien Jacobsen vindt dat de consument uit Venray beter moet worden voorgelicht over wat de mogelijkheden zijn na het ontvan gen van een verlengingsvoorstel. De Hypotheker Venray nodigt de groep huizenbezitters die te maken krijgt met een aflopende rentevaste periode, daarom uit voor een informatief gesprek om te voorkomen dat maandlasten onnodig gaan stijgen. van de middenbouw is Sprookjes, aansluitend bij het thema van de taalmethode. De kinderen maken hun eigen vertelplaten bij minder bekende sprookjes. De kleuters zijn zich aan het uitleven in het thema Circus in de winter. Hierbij staan onder meer tijdsbegrippen centraal. Natuurlijk laten de kin deren zich ook van hun 'acrobati sche kant' zien: ze zijn druk bezig een voorstelling in te studeren, om die tijdens de carnavalsmid dag op 20 februari aan alle kinde ren te laten zien. De kwaliteit van het onderwijs staat in Heide op een hoog peil. De inspectie is heel tevreden en ook bij de monitoring vanuit SPOV werd er waardering uitgesproken voor de school. Al jaren scoort de school ver boven gemiddeld op de CITO-eindtoets. Op dinsdagochtend 10 februari is er een open ochtend. Alle ouders zijn dan welkom om met eigen ogen te zien hoe men in zo'n klei ne school werkt en speelt. van Venrayse winkels." Het initiatief voor de Fraay Venray Fashion Weeks ligt bij een klein clubje Venrayse modeonder nemers. Zij zien de Fashion Weeks als een uitgelezen kans om het modeaanbod van Venray te tonen aan een breed publiek. Naast dit clubje ondernemers neemt een grote groep Venrayse winkeliers deel aan het evenement. De Fraay Venray Fashion Weeks worden ondersteund door Venray Cen traal en het Innovatiefonds van de gemeente Venray. Verder staat het magazine Fanray, dat begin maart uitkomt, in het teken van de Fashion Weeks. In deze modespe cial, die huis aan huis wordt ver spreid, komen alle facetten van Venray modestad aan bod. Kaarten voor het fashionontbijt kosten 10 euro en zijn verkrijg baar bij deelnemende winkels en bijna alle horecagelegenheden in Venray. Op zondag 8 maart zijn de modewinkels in Venray geopend van 12.00 tot 17.00 uur. uitgereikt. Leerlingen worden met respect en warmte behan deld. Leerlingen leren ook elkaar en het personeel respectvol te benaderen. In het betrekken van ouders bij de schoolopleiding van hun kind gaat het Raayland Col lege uit van de filosofie dat zoveel als mogelijk is ouders, leerling en docent tegelijkertijd met elkaar communiceren. De school werkt met duidelijke regels die zich ook vertalen in het stellen van gren zen, vanaf brugklas tot en met de eindexamenklassen. Voor docen ten en onderwijsondersteunende medewerkers zijn de uitslagen Trouw en Elsevier een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Het Raayland College kreeg van dagblad Trouw (www. trouw. nl/onderwijs) de volgende kwali ficaties; vwo zeer goed, havo zeer goed vmbo-T zeer goed vmbo -K zeer goed vmbo-B goed. De kwa lificaties van weekblad Elsevier (www.elsevier.nl/debestescho- len2009) zijn: vwo gemiddeld, havo zeer goed, vmbo-T zeer goed, vmbo-K goed, vmbo-B zeer goed. Tasjesroof mislukt Dinsdag rond 19:45 uur heb ben drie jongens geprobeerd een 35-jarige Venrayse van haar bood schappentas te beroven. Het voor val vond plaats op de Plastinaak, waar de drie jongens de vrouw voorbij fietsten en een van de jongens de tas van de vrouw vast greep en probeerde weg te nemen. De vrouw wist haar tas echter vast te houden, waarop de jongeren er vandoor gingen. Getuigen kunnen zich melden via telefoonnummers 0900-8844 of 0800-7000 (Misdaad Anoniem). Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Jan Willems (1) Na tien jaar procederen heeft ondernemer Jan Willems nu met zijn zaak ook de publieke omroep gehaald. Wat het meest opviel in de uitzending van Zembla van afgelopen zondag was de wijze waarop het gemeentebestuur van Venray met haar burger Jan Wil lems omgaat. Van de verantwoor delijke wethouder mag verwacht worden dat hij zijn zaken kent en beheerst, niets te verbergen heeft en het standpunt van de gemeen te helder kan verantwoorden. Hel- dens gaf echter niet thuis en liet de klus door burgemeester Waals klaren. Toen het om zijn eigen per soonlijk leed ging bij de bedrei gingen door dierenactivisten aan zijn adres, was deze wethouder niet van de beeldbuis weg te bran den. Als het echter gaat om het leed en de pijn dat bij de onder nemer Willems aanwezig is, loopt hij daarvoor weg. Dat hij op een geluidsband aangaf te verwachten dat de onderneming van Willems wel snel kapot zou gaan en daar mee het probleem opgelost zou zijn, getuigt niet van veel respect voor een ondernemer die naar gegeven omstandigheden er het beste van probeert te maken. Ook burgemeester Waals kende geen enkel mededogen. Alwetend sug gereerde hij al achttien jaar alle besluiten van de gemeente Venray te kennen. Dus ook rond Willems. Komisch was dat hij aan het eind van het interview op eigen houtje nog snel een nieuw besluit nam omtrent de taxatie van het terrein en het bedrijf van Willems. Iets waar Willems al vanaf het begin van de procedure om gevraagd had. Duidelijker kon de arrogantie van de macht niet geïllustreerd worden. Misschien kan ook niet anders meer verwacht worden van deze bestuurder oude stijl die eerder aangaf alleen de voor Ven- ray zo belangrijke raadsvergade ring over de voorjaarsnota te wil len voorzitten als er een vliegtuig voor hem klaarstaat om hem van zijn vakantieadres op te halen. C. de Vocht, Venray PEEL EN MAAS een abonnement waard Jan Willems (2) In de televisie-uitzending van Zembla afgelopen zondag was er aandacht voor ondernemers in conflict met een gemeente. Ook het verhaal van Jan Willems, inwo ner van Venray, komt aan bod. Zijn conflict met de gemeente speelt al jaren en het moet hem niet alleen financieel, maar ook emotioneel veel hebben gekost. Hij vertelt zijn verhaal oprecht en laat een goede indruk achter. Burgemeester Waals daarentegen reageert met de arro gantie van de macht. We mogen blij zijn dat hij twee uur van zijn tijd aan deze zaak wil besteden. Hij kent alle besluiten van de afge lopen achttien jaar en er is geen besluit gevallen over een weg op het bedrijventerrein. Het feit dat het bedrijventerrein een andere bestemming heeft gekregen, een verkeersbestemming, doet daar volgens hem niets aan af. Ik geloof best dat er geen besluit over een weg te vinden is. Maar de bestem ming van het bedrijventerrein ver anderen in een verkeersbestem- ming wijst er toch echt wel op dat een weg zou moeten worden aangelegd. Hoewel ik niet over het inhoud van het conflict kan oordelen, heeft de burgemeester de schijn tegen. Zijn arrogantie is misplaatst en komt voort uit onze kerheid. Een zeker mens heeft geen arrogantie nodig. De alge mene indruk die het programma op mij achterlaat is deprimerend. Gemeentes gebruiken en misbrui ken hun macht. In een democra tisch land zou het anders geregeld moeten zijn. Als burgers hebben we een gedeelte van onze macht aan de overheid overgedragen, opdat zij onze gezamenlijke belan gen vertegenwoordigen. Niet om te misbruiken. Wat zou het posi tief zijn als een bestuurder in staat was om te zeggen: 'mensen, we hebben een fout gemaakt. Het was niet goed wat we deden, het was stom, maar het kan gebeuren. Laten we een oplossing zoeken voor de problemen die zijn ont staan'. In plaats daarvan kiest men voor een gang naar de rechter die tientallen jaren kan duren en veel meer kost dan het betalen van een schadevergoeding aan J. Willems of een andere gedupeerde. A. Heideman, Veulen In café Het Podium in Venray wordt op donderdag 12 febru ari vanaf 19.30 uur de jaarlijkse Dichter bij kunst-avond van het Raayland College gehouden. De afgelopen periode hebben de leer lingen van vwo 5 in het kader van de vakken Nederlands, culturele en kunstzinnige vorming en klas sieke culturele vorming gewerkt aan een kunstzinnige invulling van het onderwerp luxe en deca dentie. Om een goed inzicht te krijgen in dit onderwerp werd door de leerlingen een lezing bij gewoond van professor dr. E.M. Moormann, hoogleraar klassieke archeologie aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen. Tevens werd de gelijknamige tentoonstelling in het Valkhofmuseum in Nijmegen bezocht. Ook werd de film The Libertine bekeken. Tijdens work shops op school heeft het veel belovende jonge dichtersduo Kila en Babsie de leerlingen geleerd hoe ze poëzie in een goede per formance aan de man moeten brengen. Kila en Babsie hebben al veel prijzen gewonnen, waar onder de Kunstbende in 2006. Op 12 februari worden de prestaties van de leerlingen aan het publiek getoond. Het programma van deze avond bestaat uit een afwisse ling van poëzie en allerlei kunst zinnige uitingen. Kila en Babsie nemen de presentatie op zich en gaan zelf ook een aantal gedichten voordragen. Ten slotte geeft een vakkundige jury een oordeel over de kwaliteit van het getoonde. Het belooft een kunstzinnige avond op hoog niveau te worden. korting FEENSTRA Plataanstraat 13, Venray Wanneer rentevastperiode afloopt Venray staat van 8 tot 29 maart in het teken van mode *~y\ jl L#gi 150,- inruilkorting bij aanschaf van een nieuwe Remeha HR-ketel Besparing: gemiddeld 280,- per jaar t.o.v. een minimaal 12 jaar oude cv-ketel Huur al mogelijk vanaf 27,- per maand Bel 0478 - 530000 voor een goed advies! www.nuon.nl Dit is een tijdelijke actie. Vraag naar de voorwaarden.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9