Extra controles op kleine ergernissen Bouwplannen passen niet in visie Merselo Opheffingsuitverkoop Kortingent0 Extra controle op Kleine ergernissen tüdens Carnaval F=tój Gunhoek ff PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 5 Kredietcrisis kan mooie plannen Greenpark dwarsbomen CDA, PvdA en VVD zijn niet gerust op de ontwikkelingen rond de Floriade. De wereld tuinbouwtentoonstelling wordt in 2012 tussen Venlo en Grubbenvorst gehouden. De kredietcrisis zou wel eens flink roet in het eten kun nen gooien, omdat bedrijven kopschuw worden om grote investeringen te doen. Samen met Gennep, Helden, Horst aan de Maas en Venlo heeft de gemeente Venray zich ver enigd in de Regio Venlo, die verantwoordelijk is voor de organisatie en de financiën. In de commissie Middelen uit ten de drie partijen hun zorgen over de begroting en het tekort van Greenpark. Dit is het super- moderne bedrijvenpark, dat als hart van de Floriade dient met een vloeroppervlakte van 200.000 vierkante meter. Er komen een hotel met congrescentrum, kan toren en een campus voor kennis en innovatie. De grondexploitatie laat momenteel een tekort zien van 3,3 miljoen euro. Dit wordt vooral veroorzaakt door de aanleg van een voetgangersburg die eerst niet was voorzien. Toon Loonen (CDA) vraagt zich of Greenpark niet te hoog gegre pen is. "Het risico zit erin dat de financiën flink uit de hand lopen. We moeten oppassen dat het niet te groot wordt." Michiel Hermans (PvdA) heeft ook zijn bedenkin gen. Hij vreest dat het tekort de komende jaren steeds verder zal oplopen. "Hoe reëel is het ambi tieniveau?", vraagt de PvdA'er zich af. "Er zijn veel onzekerheden. De acquisitie en de onderhandelin gen lopen wel, maar er is nog geen enkel concreet resultaat geboekt." Frans van der Kruijf (VVD) vindt het slordig dat de aanleg van de loopbrug zomaar 'vergeten' was. "Het tekort van 3,3 miljoen euro is slecht nieuws. We zijn zeer bezorgd over welke vergissingen ons nog meer te wachten staan. De gemeente Venray loopt hiermee ook financiële risico's." Wethouder Heldens (CDA) zei dat de discus sie over de loop van de bezoekers over het terrein pas later is gestart. "Gaande de rit ontstond het idee dat een voetgangersbrug de beste verbinding is." Heldens erkent dat de kredietcrisis kan leiden tot een vertraging bij het aantrekken van bedrijven. De risico's voor Venray moeten worden afgedekt door de reserve van het grondbedrijf, waarin bijna acht miljoen euro zit. Van der Kruijf vindt dat Hel- dens zich er te gemakkelijk vanaf maakt. De VVD'er voorziet meer nadelige posten die grote risico's voor Venray kunnen inhouden. De wethouder reageerde dat risi co's nu eenmaal horen bij een ondernemende overheid. Hij blijft optimistisch. "Als wij deze ontwik keling op gang krijgen, ontstaat er een krachtige impuls voor de regio. Dit moet ons wat waard zijn. Er liggen hier legio kansen." Heldens houdt rekening met een negatieve exploitatie. "Het gaat erom de risico's beheersbaar te houden. Waar we moeten vooral vanuit kansen redeneren. Met risicomijdend gedrag komen we er niet. Dat is het paard achter de wagen spannen en daarmee komt de regio echt niet verder." PvdA en CDA wilden weten wat de gevolgen zijn als niet alle gronden verworven kunnen wor den. Er ontlopen momenteel nog twee onteigeningsprocedures tegen grondeigenaren die niet wil len verkopen. "Als het niet lukt, dan kunnen we een van de eilan den niet helemaal gebruiken. We komen dan krapper in ons jasje te zitten en kunnen een deel van de ontwikkelingen niet doen", rea geerde Heldens, die ervan uitgaat de beoogde gronden tijdig ver worven kunnen worden. Nieuwbouw repetitielokaal Zuidsingel kost 1,3 miljoen euro De nieuwbouw van har monie Euterpe en MMSK St. Petrus Banden kost 1,3 miljoen euro. Om inkomsten te ver werven wordt een vaste huur der gezocht voor de boven verdieping. Het gebouw komt op sportpark De Wieën, op de plek van de huidige skatebaan aan de Zuidsingel. Paul Hal mans van Euterpe denkt niet aan een commercieel bedrijf. "We zoeken naar een instelling of een andere professionele partij. We moeten zorgen voor een vaste inkomstenbron." Tevens zullen Euterpe (150 leden) en muziek-, mars- en show korps St. Petrus Banden (80 leden) aankloppen bij de gemeente voor financiële steun. Beide verenigin gen zouden onderdak krijgen in het inmiddels door de gemeente afgeblazen multifunctioneel cen trum (mfc). Architect Stan Olieslagers pre senteerde donderdag in de com missie Maatschappelijke Diensten het bouwplan. Het pand krijgt een afmeting van dertig bij zeventien meter en een hoogte van acht meter. De ingang komt aan de zijde van het parkeerterrein. Het hart van het gebouw is de grote repetitieruimte die door loopt naar de bovenverdieping. Er komt een kantine bij met een horecagelegenheid. Volgens Hal mans zijn inkomsten uit de horeca van groot belang voor de vereni gingen. Dat was ook een heikel punt bij het mfc. Daarnaast zijn er allerlei ruimtes voor opslag, verga deringen en leslokalen. In de kel der kunnen kleinere gezelschap pen zoals popbands optreden. De toekomstige huurder van de bovenverdieping krijgt een aparte ingang. Harmonie Euterpe hoopt snel met de bouw te kunnen beginnen. De skatebaan zal een paar honderd meter opschuiven in oostelijke richting. De baan wordt aangelegd op de plek waar nu de blauwe containers staan die dienstdoen als noodlokalen van het Raayland College. Euterpe is al zo'n 25 jaar op zoek naar een nieuw onderko men. Vanaf het moment dat Prin senhof aan de Wilhelminastraat afbrandde. "Dat was medio jaren tachtig", vertelde Halmans. "Wet houder Van Oers heeft er destijds voor gezorgd dat we tijdelijk in de Pèrdstal aan de Kempweg terecht konden. En daar zitten we nu nog steeds." Sinds eind jaren negen tig is er serieus gezocht naar een nieuw repetitielokaal. "Diverse locaties zijn in beeld geweest. Later zijn we samen opgetrokken met het MMSK, dat weg moest aan de Noordsingel." Toen wet houder Emonts in 2005 het mfc lanceerde, leek een snel einde te komen aan de zoektocht. De teleurstelling was bij de harmonie dan ook groot toen het plan later onhaalbaar bleek. Paul Halmans hoopt straks zeven, acht muziek gezelschappen te kunnen onder brengen in het gebouw. "Het doel is zoveel mogelijk verenigingen onderdak te bieden. Dit hoeven niet alleen muziekverenigingen te zijn." Wethouder Jansen: "Sluiting basisscholen ook in Venray onontkoombaar" Het voortbestaan van de basisscholen staat niet alleen in Heide, Veulen en Vredepeel ter discussie. Ook scholen in de Venrayse wijken zullen op termijn in de gevarenzone terechtkomen. Wethouder Twan Jansen (PvdA) denkt dat de drie basisscholen in Land weert niet te behouden zijn. De dorpsraden van Heide, Veulen en Vredepeel stuurden onlangs een brandbrief naar de politiek om aandacht te vragen voor het behoud van de dorpsscholen. Die zijn van wezenlijk belang voor de leef baarheid in de kleine kernen. Wethouder Jansen schiep in de commissie Maatschappelijke Diensten geen rooskleurig beeld. De gemeente Venray telt momen teel 23 basisscholen, waarvan negen in de kerkdorpen. Alleen het kleinste dorp Smakt heeft geen eigen school. De kinderen uit Smakt gaan al sinds mensen heugenis naar de school in het Brabantse Holthees. De 23 scho len worden momenteel bevolkt door circa 4200 leerlingen. Jansen voorspelt dat het aantal op ter mijn terugloopt naar 3200. "Dat is heel fors. Het zal op alle gebieden grote gevolgen hebben, ook voor de werkgelegenheid. We hebben in Venray nog het geluk dat de komende jaren veel oudere leer krachten zullen afvloeien." Driekwart jaar geleden luidde Yvonne Raaijmakers, directeur van schoolbestuur SPOV, al de nood klok. Zij voorzag in de komende vijf jaar een terugloop naar 3600 leerlingen. De prognoses voor 2025 lopen uiteen van een daling tussen 25 en 35 procent. Het leer lingenaantal zal dan ongeveer op 3000 uitkomen. "In de dorpen zul len de effecten het meest tastbaar zijn", vertelde Jansen. "In Zuid Limburg zie je al dat dorpsscholen worden gesloten. Het zuiden van de provincie loopt een paar jaar voor op de demografische ontwik keling. Maar wij krijgen er onher roepelijk ook mee te maken." De wethouder vindt dat het recent opgestelde leefbaarheids- onderzoek moet worden uitge breid met de gevolgen voor de voorzieningen in de dorpen en wijken. Het afnemende aantal kinderen heeft niet alleen gevol gen voor de scholen, maar ook voor andere voorzieningen zoals sportparken, clublokalen en gemeenschapshuizen. Jansen gaat met de SPOV in gesprek over de hantering van de opheffingsnorm, die officieel op 23 leerlingen ligt. Vredepeel nadert als eerste deze ondergrens. "We zijn er hard mee bezig. We gaan de problematiek in kaart brengen en onderzoeken wat de financiële en pedagogische gevolgen zijn", zegt de wethouder, die zich niet wil beperken tot alleen de dorpsscholen. "Nee, ook de scholen in Venray-centrum krij gen met een flinke terugloop te maken. Zo zullen in de wijk Land- weert geen drie basisscholen kun nen blijven bestaan. Er moet wat gebeuren", vindt Jansen, die een symposium over de problematiek gaat organiseren. "Daarbij moeten alle partijen betrokken worden. Zodat de discussie over de volle breedte gevoerd kan worden." Een 'redding' voor de scholen kan zijn een verbreding van het takenpak ket. Niet alleen voor- en naschool se opvang, maar het onderbren gen van meerdere functies op het gebied van kindzorg. De toekom stige expertisecampus in Braban der is een mooi voorbeeld van de school van de toekomst. 11 hfnm... €50r wegens incorrect stallen van de fietsf wujuj. tedscomiCart.nl Auto gestolen Maandagavond is er bij een autogarage aan het Keizersveld een auto gestolen. De politie kreeg rond 21.00 uur melding van een inbraakalarm. Bij de garage trof de politie een enorme ravage aan. De verdachten wisten op nog onbekende wijze de garage bin nen te dringen en zijn vervolgens met een auto dwars door de rol deur weer naar buiten gereden. Aangezien de auto was uitgerust met een gps- volgsysteem, kon de auto snel worden gelokaliseerd. De gestolen auto is vervolgens met nog draaiende motor terug gevonden net voor de afslag Vier lingsbeek op de A73. Van de ver dachten was echter geen spoor te bekennen. De politie heeft de omgeving afgezocht naar sporen en de auto is voor nader onder zoek veiliggesteld. Eventuele getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie via telefoonnummer 0900-8844. Bedreigd met wapen en fles Drie mannen hebben het in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.00 uur op het Venrays- broek in Venray aan de stok gekre gen met een agressief duo. Dat bedreigde het drietal (twee van 31 en 32 uit Eindhoven en een van 28 uit Venray) met een fles en een wapen. De twee Eindhovenaren en de Venraynaar liepen volgens de politie op het Venraysebroek wat te dollen. Het tweetal voelde zich daardoor blijkbaar beledigd, waarna het tot een opstootje kwam. Eén van hen begon te drei gen met een fles en even later met een wapen. De drie mannen probeerden vervolgens het duo te overmeesteren. Eén van hen ging er vandoor, de andere kon even later door de politie worden aangehouden. Het gaat om een 19-jarige man uit Venray. Hij werd overgebracht naar het politiebu reau voor verhoor. Weer overval In Venray is zondagmorgen opnieuw een overval gepleegd. Ditmaal was een winkel aan De Bleek in het centrum het doel wit. Een man werd bij zijn winkel opgewacht door een nog onbe kende verdachte. Het slachtoffer werd bedreigd met een mes en ook gestoken. Hij raakte hierbij lichtgewond. De verdachte ging er te voet vandoor met een nog onbekend geldbedrag. Het signale ment van de dader: 16 tot 17 jaar oud. Hij droeg een donkere jas met capuchon, donkere jeans en was ongeveer 1.70 meter lang. De man had een bol gezicht en een getinte huidskleur. Getuigen kun nen zich te melden bij de politie via 0900-8844 (lokaal tarief). De politie verspreidde tevens een zogeheten sms-alert in de omge ving, met het verzoek uit te kijken naar de dader. Ruim 20 verdachten opgepakt De politie Limburg-Noord heeft in totaal ruim twintig verdach ten opgepakt voor overvallen en straatroof. Deze week zijn weer vijf nieuwe verdachten aangehouden. Justitie verdenkt hen ervan betrok ken te zijn bij diverse overvallen en berovingen in onder meer Ven- ray. Volgens het Openbaar Minis terie gaat het om kleine groepjes die verspreid in Noord- en Mid den-Limburg opereren. Ze worden steeds gewelddadiger en schro men er ook niet voor om wapens te gebruiken. Voor de politie heeft de roofbestrijding een hoge priori teit. "We willen de stijging van het aantal straatroven en overvallen terugdringen en de verdachten stevig aanpakken. Als we dat niet doen, zouden er op termijn wel eens doden kunnen vallen bij de overvallen," liet de politie weten. De gemeente Venray gaat extra controleren op kleine ergernissen en de brandvei ligheid bij horeca en scholen, met name voor carnaval, ker mis en Kerstmis. Het college van B en W heeft dit vastgelegd in het Uitvoeringsprogramma Handhaving 2009. In het Uitvoeringsprogramma Handhaving bepaalt de gemeente jaarlijks de verdeling van haar handhavingcapaciteit. Dit varieert van geluidsmetingen bij evene menten tot het controleren van risicovolle bedrijven. Volgens locoburgemeester Lei Heldens kunnen niet alle handhavingsta ken worden uitgevoerd. "We moeten als college keuzes maken binnen de capaciteit die we heb ben. Dat betekent dat sommige zaken niet volgens de letter van de wet gecontroleerd worden, maar alleen op aspecten van vei ligheid, gezondheid en leefbaar heid. Slechts in een beperkt aantal gevallen controleren we intensie ver. Keuzes maken betekent overi gens ook dat we als gemeente een bepaald restrisico aanvaarden." Wat betreft de leefbaarheid heeft het college er voor geko zen om 250 uur beschikbaar te stellen voor controles op kleine ergernissen. 200 uur hiervan zet de gemeente in voor het centrum gebied. Tijdens deze controles let de gemeente bijvoorbeeld op fout gestalde fietsen, reclame-uit stallingen, hondenpoep en zwerf afval. Ook geeft de gemeente in 2009 prioriteit aan het intensiever handhaven van de brandveiligheid in scholen. Uit recente controles werden bij 73% van de 26 gecon troleerde scholen tekortkomingen geconstateerd. 1 %j& ook voor iiw tuin bedoek on^e bte: www.gi.inhoek.nl Veimty De Hoveniers wxsjim De gemeente Venray wil niet meewerken aan de bouwplan nen van Modulus Merselo BV. Deze projectontwikkelaar presenteerde vorig jaar een plan om honderd woningen aan de oostzijde van Merselo, in de driehoek Grootdorp, Kleindorp en de Steeg, te rea liseren. Modulus Merselo BV, gevestigd in Rijswijk, heeft in dat gebied een aantal kavels in eigendom. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het initiatief niet past in de ruimtelijke visie van Merselo. De plannen zouden een te grote impact hebben op het gebied dat een grote histori sche en landschappelijke waarde heeft. Het dorpse karakter van Merselo zou daardoor te veel wor den aangetast. Verder zijn B en W van mening dat de realisatie van honderd woningen in Merselo niet strookt met de woningbehoefte voor de komende vijftien jaar. De gemeen te gaat uit van een behoefte van slechts 55 woningen. Bovendien is er elders in Merselo voldoende ruimte om die woningen te reali seren. 'De gehanteerde realisatie periode is erg kort. Het toevoegen van 100 woningen op het hui dige woningbestand van 397 in drie tot vijf jaar is niet wenselijk', aldus B en W in een brief aan de projectontwikkelaar. In die brief geeft het college wel aan bereid te zijn in overleg te treden met de projectontwikkelaar. 'Wij willen met u meedenken om zo tot een aangepast plan te komen, passend binnen de door de raad gestelde kaders'. Gewond aan hals Een 41-jarige bewoner van een woning in Leunen is in de nacht van zaterdag op zondag door een huisgenoot (48) in de hals gesto ken. De 41-jarige raakte daardoor lichtgewond. De 48-jarige had het slachtoffer vastgegrepen en in de hals gestoken. Hij was nog in de woning aanwezig. Politieagenten hielden de man aan en brachten hem naar het bureau voor ver hoor, insluiting en verder onder zoek. 1 showroomkeukens. de COMFORTABEL WONENoonpok Fracties huiverig over bedrijvenpark Floriade Euterpe op zoek naar vaste huurder "Drie scholen in Landweert onhoudbaar Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur za 9.00 - 16.00 uur 70°/ -manners, tegels enj Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5