Grand Slam jeugdbridgers goed van start iÏA&l Marcel Ruyten nieuw in Simons MX Team Ferry Greevink Nederlands kampioen Jeugd Tong-il weer in de prijzen Gezocht Week van de liefde 4* Bevolkings onderzoek Zuid SPONSORS SV VENRAY FUTSAL PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 28 fit PÜ*II I BC Klavertje Vier NRBC Overloonse Bridgeclub BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan BC Common Sense BC 2002 RV BC Venray BC Doublet ATV Venray De Peelrunners Printwerk offerte? www.vandenmunckhof.nl Enthousiaste Verkoper/Chauffeur M/V Voor 15-20 uur/week Periode: maart t/m oktober Branche: Vaste plantenkwekerij Functie-eisen: Duitse taal Denkniveau: havo of mbo Locatie: Venray Info: 06-22410401 of mail naar f.strijbos@orange.nl Werkgroep De Peel Sufinma r i Venray Grotestraat 56 Venray Themacafé Het Hobbitburchttoernooi in Alphen aan den Rijn is het eer ste toernooi van het speelseizoen waar jeugdbridgend Nederland zich met elkaar kan meten. De Nederlandse Bridgebond wil het jeugdbridge graag middels toer nooien stimuleren. Immers, de diverse jeugdclubs zijn de kweekvijvers waar talent uit gevist kan worden die door kunnen groeien tot in de nationale teams. En omdat oefening uiteindelijk de kunst baart is het zaak, waar de regu liere competitie voor jeugdbridgers ontbreekt, zoveel mogelijk mee te doen aan de toernooien die tussen medio januari en medio juni worden gehouden. De deelname wordt vanuit sinds 2008 gestimuleerd doordat er door de Bridgebond een Grand Slam bokaal is ingesteld. De ranglijst wordt middels een puntensysteem bepaald; voor zowel deelname als eindklasse ring zijn punten te verdienen. Voor de Venrayse pupillen Luc Tijssen en Luuk Alards was het eerste toernooi suc cesvol. In de pupillenklasse werd de eerste plaats behaald. Daarmee heb ben zij de tot nu toe maximale score behaald. Voor Luc Tijssen was het de tweede maal dat hij het toernooi in Alphen aan den Rijn won, hij behaalde in 2007 in de mini 1 klasse ook al de eerste plaats. Dat hij nu al in de pupil- lenklasse eerste werd laat een enorme groei zien, met veelal constant en gedegen spel. Speltechnisch is Tijs- sen inmiddels ver genoeg om bij de volwassenen mee te spelen en zo ook veel meer te trainen, maar gezien zijn leeftijd van veertien jaar is een door deweekse clubavond tot 23.00 nog net wat te veel van het goede. Vandaar dat er op de jeugdgroep iedere week een beperkt aantal spel len kunnen worden geoefend en is de eerste plaats een fraai resultaat te noe men. De volgende mogelijkheid om slampunten te verdienen is op zondag 8 februari in Culemborg. Dit wordt als goede voorbereiding gezien voor het NK PAren dat op 22 maart in Utrecht wordt gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Jan Stiphout en Martien Verhey- en met 61.96 procent. Tweede waren Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 5978 pro cent en de derde plaats was voor Lily Tissen en Jan Tiggeloven met 58.68 procent. In groen waren Annie en Door van Kempen de winnaars met 67.58 procent, gevolgd door Ria en Kees van Son met 65.70 procent. De derde plaats ging naar Ko Sturm en Henk de Vries met 62.71 procent. De eerste zitting van de vierde competitieronde is afgewerkt. In de gele lijn bezetten Theo Jakobs en Jan Stiphout de eerste plaats met 62,42 procent. Tweede met 62 procent waren Diny en Teun Heetkamp en de derde plaats ging naar Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 58,25 procent. In de rode lijn waren Gerda Stoffels en Jan Mater de beste met 62,92 procent, gevolgd door Mientje en Toon Jakobs met 56,33 procent. Derde waren Herma Darmstadt en Adri de Klerk met 54,25 procent. In de blauwe lijn eindigden Adri en Piet Kock als eerste met 64,78 procent. Tweede waren Carla en Bert van Kem pen met 61,25 procent en de derde plaats was voor Ger Janssen en Mien Pijpers met 58,26 procent. Op de derde avond waren de beste in geel Bert en Nelly Vloet met 62.08 procent, gevolgd door Hans Aerts en Jac Huijs met 60.42 procent. Mia en Sef Lommen bezetten de derde plaats met 57.08 procent. In de rode lijn waren Teun Willems en Hein Tak de winnaars met 60.42 procent. Antoi nette Coppus en Riet Muermans waren met 58.33 procent tweede en derde waren Jan Aarts en Thom Kalk man met 57.29 procent. In de groene lijn was het sterkste paar Nellie Jeukem en Lucy Hendriks met 66.15 procent. Piet en Nellie Bot- den waren tweede met 61.46 procent en met 54.69 procent bezetten Ricky Henckens en Leny Jansen de derde plek. In geel waren de winnaars Luus en Wim van Son met 63.33 procent. Tweede waren Theo Jakobs en Henk Penninx met 56.94 procent, gevolgd door Wim Teunissen en Jan Tiggel- oven met 55.42 procent. In rood waren met 63.19 procent Jo de Bac ker en Aike van Glabbeek de winnaars. Tweede waren Corry Borssen en Rie- neke de Weerdt met 56.60 procent en de derde plek ging naar Clazien Baak en Mieneke Menheere met 56.25 pro cent. De uitslag van de vierde laddercom petitie. In oranje op de eerste plaats met 61,98 Jan janssen en Frans Mer- tens, op de tweede plaats met 60,42 Jo de Backer en Toon van Vegchel en als derde met 54,69 Frieda Kalkman en Thea Peters. In rood op de eerste plaats met 60,42 Mieke van Osch en Mientje Wester, op de tweede plaats met 57,81 Rinie Mommen en Piet van Ool, en op de derde plaats met 57,29 Jos Linders en Anton Volle- berg. In groen op de eerste plaats met 67,71 Annie van Bindsbergen en Corrie Borssen, op de tweede plaats met 60,94 Ine Thielen en Mariet Volleberg en op de derde plaats met 53,65 Trudy Baltussen en Marijs Nelissen. De eerste ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel ging de eerste plaats met 61,25 procent naar Toine Tiggeloven en Jeanne Kors- mit, gevolgd door Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 60,63 pro cent. Derde met 55,13 procent waren Annie en Onnik Karagozyan. In rood waren Leny en Jos Arts de beste met 64,28 procent. De tweede plaats ging met 61,11 procent naar Sari Hordijk en Ilse Tummers en met 53,67 pro cent bezetten Diny Steegs en Huub Linders de derde plek. De vierde zitting van de tweede clubcompetitieronde is gespeeld en de beste in de gele lijn waren Toos en Wim Spreeuwenberg met maar liefst 63.75 procent. De tweede plaats was ging naar de dames Clazien Baak en Annie van den Munckhof met 60.42 procent, gevolgd door de dames Riet Dobbe en Jo Linders met 55 procent. In rood was het bridgepaar Hans Koopman en Margriet Mater de grote winnaar met 60.94 procent. Tweede waren de dames Thea van den Berg en Truus Buijssen met 55.73 procent en de derde plaats ging naar het bridge- paar Wil Dietz en Hein Tak met 55.21 procent. De voorlaatste zitting van de tweede clubcompetitie is op donder dag 5 februari. Met nog een speelavond te gaan voor de competitie zijn er zowel in de groene als in de rode groep nog meer dere kandidaten voor promotie. Er gaan in verband met de grote groepen maar liefst vier paren per lijn over. In de gele lijn wisten Frans van Lieshout en Wim Manders de rest ruim 10 pro cent voor te blijven. Annette Paris en Mieke Stappers werden keurig twee de, gevolgd door Edith Ottenheim en Ron van Gaal. In de rode lijn waren Marthy met Hans van Pelt en Marie Kersten met Frans van den Heuvel beiden even sterk. Gelegenheidskop pel Annie Boekholt en Rieky Claessens waren derde. In de groene groep zijn de onderlinge verschillen zo mogelijk nog kleiner. Vandaar dat er steeds wis selende namen in de top drie staan. Nu waren Corrie Borssen en Cisca Voss eerste, gevolgd door Bella Huis man met Wim van Schoonhoven en Adri Kock met Margriet Mater. Er is gestreden om de trofee ver noemd naar Johan Spee, medeop richter van de club. Er werd in eerste instantie gespeeld in twee lijnen, maar uiteindelijk werden deze samenge voegd. De beker ging naar Annie Cler- monts en Mia Koopman met 66.25 procent. Tweede waren Clazien Baak en Jo Linders. Zij behaalden 63.13 procent. De derde plaats ging naar Annie en Onniek Karagozyan met een score van 59.17 procent. Tijdens de volgende speelavond wordt er in clubverband geviertald. Programma: 3-2 Voorlichtingsavond SMA Vitaal, clubgebouw de Wissel 20.30u, 7 en 8 2 Nederlands indoor Kampioenschap Junioren A/B in Apeldoorn, 8-2 (Lim- bra) Heldense Bossen Cross. Vertrek vanaf de atletiekbaan om 11.00 uur. Prijsuitreiking junioren C/D is om 14.30 uur. 15-2 (Limbra) Avé Heytse- cross. Vertrek vanaf de atletiekbaan om 11.00 uur. Prijsuitreiking junioren C/D is om 14:30 uur. Run-ATB- Run Waalwijk. Trainingen: Pupillen: woens dag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maandag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senioren: Maandag (zaal Raayland) 21.45-22.15 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zon dag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten woensdag (zaal Raayland) 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atvven- ray.nl In de Tiendschuur in Well heeft de teampresentatie van het Simons MX Team plaatsgevonden. Door een uitbreiding van drie rij ders is het totaal nu gekomen op acht. Nieuw in het team is Marcel Ruy- ten uit Venray. Ruyten heeft een ach tergrond in het fietscrossen en begint nu aan zijn derde seizoen op de cross- motor en gaat rijden in de MX1 natio nale klasse bij Motorsport Organisatie Nederland. Vanuit het jeugdteam zijn de broers Max en Cas van der Heijden overgekomen. Zij rijden respectievelijk in de 85cc en 65cc bij de jeugdtak van de MON en ook zij zullen dit jaar ondersteund worden door het team. De rijders die zijn gebleven zijn Peter Versteegen (MX 1 Inters), Ruud Pijpers (MX1 Inters) en Tino Broere (65cc jeugd) allen uit Wanssum en Rick (MX1 nationale) en Luuk Simons (MX1 junioren) uit Well. De leiding van het team kon verder melden dat alle sponsoren van vorig jaar het team trouw gebleven waren en dat ze zelfs twee nieuwe sponso ren hebben kunnen aantrekken. Nadat alle aanwezigen genoten had- den van het buffet en kennis gemaakt hadden met alle nieuwkomers ging iedereen tevreden huiswaarts. De doelstelling van het Simons MX Team voor dit jaar blijft hetzelfde; het ondersteunen van jonge rijders met weinig financiële middelen om deel name aan wedstrijden toch mogelijk te maken. Hierbij ligt de prioriteit bij de saamhorigheid en onderlinge steun en zijn resultaten meegenomen. Sportnieuws -info In de Ridderhal in Hendrik-Ido- Ambacht is Ferry Greevink Neder lands kampioen taekwondo geworden in de klasse tot 84 kilo. In de finale versloeg de land machtluitenant Rick van der Hulst met 8-1, evenals Greevink ook lid van het militaire team. Brons was er voor Merdan Kaya. Venraynaar Greevink was na afloop tevreden: "Het ging erg Ferry Greevink was afgelopen weekend weer een klasse apart en veroverde opnieuw de Nederlandse titel taekwondo. goed vandaag. Ik voelde tijdens het opwarmen al dat het allemaal lekker ging. Mijn benen voelden erg soepel, ontspannen en snel aan. In de finale moest ik tegen een ander lid van het militaire team. Ook in deze partij liep het allemaal prima en wist ik de partij vroegtijdig met zeven punten verschil te winnen. Ik merkte dat de dingen die we de afgelopen tijd getraind heb ben er nu uitkomen. Zo had ik meer lengte in mijn trap- acties, meer variatie van trappen, meer bewegelijkheid, meer hoofdscores en een betere veldindeling. Allemaal aandachtspunten van de afgelopen tijd". Greevink reist op zaterdag 7 februari af naar Las Vegas om daar van donderdag 12 tot en men zondag 15 februari deel te nemen aan de internationaal hoog aangeschreven US Open. Bij de Kastielse Baan in Horst wordt elke zaterdag vanaf 9.00 uur een Nor dic Walking tocht gelopen. Iedereen is welkom. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag dames training van 9.00 tot 10.00 uur, Kas- tiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisse lende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Uitslag IJzeren man Volkslopen Weert Dames 10,5 km. Ria van de Munck- hof Horst 1:00:09 Agenda 8 februari Helden Heldense bossen cross, 10.30 14 februari Nettetal Winterlauf serie, 14.45 15 februari Heythuysen AV Heytse cross, 10.30 Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. Op het WTF-Taekwondo Spar- ringstoernooi Venlo 2009 zijn de jeugdleden van Tong-il in Venray massaal in de prijzen gevallen. Deze taekwondowedstrijden wor den door zes verenigingen op toer beurt georganiseerd en hebben tot doel spelers al op jonge leeftijd met het wedstrijdtaekwondo kennis te laten maken. Hierbij staat voorop jeugd meerdere partijen aan te bieden in een kort tijdsbestek. De deelnemende scholen waren Chin-Hung Helden-Meijel, Lesley's Sportstudio Roermond Oh-Do-Kwan Venlo, Jungshin Tegelen en Tong-il Venray. Voor deelnemers die deze keer niet in de prijzen vielen was er toch een herinneringscertificaat. Goud werd uitgereikt aan Niels Kaptein, Mayron Gerrits en Devon Sonneveld. Zilver ging naar Amber Mooren, Wesley Denissen, Björn Jacobs, Ayman Ach- nine, Ramin Ahmadi, en Soufiane Achnine. Brons was er voor Shyreen Gerrits. Het Tong-Il Sparringstoernooi gaat plaatsvinden op zondag 26 april in sporthal De Wetteling in Venray. Tijdens de Week van de Liefde van donderdag 5 tot en met zaterdag 14 februari is er extra aandacht voor liefde en seksualiteit. De GGD Lim burg-Noord stimuleert scholen en jongerenwerkers diverse activiteiten te organiseren. Hiermee kunnen zij aandacht vragen voor het belang van veilig vrijen. De Week van de Liefde is een jaarlijks terugkerend landelijk ini tiatief rond Valentijnsdag. Het doel van de week is om kennis en vaardighe den bij jongeren te vergroten op het gebied van liefde, seksualiteit en rela ties. GGD Limburg-Noord heeft scho len en jongerenwerkers in Noord- en Midden-Limburg benaderd om tijdens de Week van de Liefde zelf activiteiten te organiseren. Ze hebben hierover een brief plus uitgebreide lijst met suggesties voor activiteiten gekregen. Diverse materialen, waaronder de lovebox of de spellen Girl's choice en Boy's R us, zijn gratis bij de GGD te leen. Met deze activiteiten kunnen zij aandacht besteden aan de seksuele gezondheid van jongeren. Daarnaast kunnen ze jongeren bewust maken van het belang van veilig vrijen om zo de risico's op soa, hiv, ongewenste zwangerschap en ongewenst gedrag als dwingen en gedwongen worden te verkleinen. Een ander onderdeel van de activiteiten die de GGD Limburg Noord houdt is een chatuurtje met een soa en aids verpleegkundige. Dit uurtje wordt gehouden op dinsdag 10 februari van 16.00 tot 17.00 uur via jipvenlo@hotmail.com. Jongeren kun nen via www.ggdlimburgnoord.nl. een valentijnskaart maken en aan een (anonieme) liefde versturen. Liefhebbers kunnen op zaterdag 7 februari meewerken met Werkgroep Behoud de Peel. De samenkomst is om 9.00 uur samen bij de kerk van Lies- sel. Vandaar gaat het naar de Peel waar men het hoogveenlandschap open gaat maken door berkenopslag te ver wijderen. Aanmelden kan via telefoon (0493)354411 of via (0493)319610. VERSTRAATEM pefsonenvervo Maacwcrft in financifrlD jakortnciü Gewoon esfe, gewoon gezellig Assurantie Advies Kroonkruid 79 Venray sportcate -cafetaria LA ND WEERT Kruidenlaan 105 Venray Tel. (0478) 580 480 van den www.vandenmunckhof.nl VENRAY - BOXMEER <n«Mn In tooldl WOMlNSWtAl top inn town Henseniusplein 5c Venray Op 1 januari 2009 zijn de drie orga nisaties die de bevolkingsonderzoe ken naar borstkanker en baarmoeder halskanker uitvoerden in Limburg en Noord-Brabant gefuseerd. De nieuwe organisatie heet Bevolkingsonder zoek Zuid. De aanleiding voor de fusie is de wens van de overheid om te komen tot vijf organisaties voor bevolkingsonderzoek in Nederland. Vóór 1 januari 2009 waren er negen organisaties voor de uitvoering van het bevolkingsonderzoek borstkanker en elf voor baarmoederhalskanker. De nieuwe organisatie Bevolkings onderzoek Zuid moet continuïteit garanderen en voorbereid zijn op de toekomst om eventuele nieuwe bevolkingsonderzoeken naar kanker in te kunnen voeren. Door de fusie kan bovendien de kwaliteit nog ver der verbeterd worden. Het doel van de stichting is de sterfte aan kanker te verminderen door de ziekte in een vroeg stadium te ontdekken. Hierdoor wordt de genezingskans groter. Ook al zijn de naam en het logo veranderd, de uitvoering van de bevolkings onderzoeken blijft op gelijke wijze plaatsvinden. Dat kwaliteit belangrijk is voor de gefuseerde organisaties, blijkt uit het behalen van een kwali teitskeurmerk. De nieuwe organisatie Bevolkingsonderzoek Zuid streeft naar het bereiken van een nog hoger kwaliteitsniveau. Voor meer informa tie kunt u onze website www.bevol- kingsonderzoekzuid.nl bekijken. MEE Noord en Midden Limburg houdt op donderdag 19 februari een themacafé in grand-café Maagdenberg aan het Maagdenbergplein in Venlo. Tij dens het themacafé komen mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar om te praten over onderwerpen die hen bezighouden. De avond duurt van 20.00 tot 21.30 uur en aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Manon Clar ke van MEE Noord en Midden Limburg via telefoonnummer (077)3961515. GDAAONJAGE Kramers Mfltaafhanüel Mill

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28