BOERENBRUILOïT IN VEULEN JUBILEUM UT DARTELE VEULEN DE RUUK VROLLIEMIDDAg IN VENRAY R E gE E RT IN B I [TT E RSWI 'T TREïPUNT PEEL EN MAAS 3? "F f v v» rT"F <s Venray vaef de woers PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 21 VASTELAOVEND SAME! Vur al ow drukwaerk zwart-wit en vierklewe, kMngformeiiere, schrifee, boek, toeken- en. schriefgerei, kunde féwat alle daag van de waek beej os terawht (behalve óp ^onèag en nduuriik mlt de vavtelamend ten. Venroj op KèiTpYSVeid 19 OM. tfoptrook 6! Het boerenbruidspaar van car navalsvereniging Ut Dartele Veu len in Veulen wordt gevormd door Tim de Weert en Eveline Muysers. Zij worden op carnavalszondag 22 februari met elkaar in de onecht verbonden door prins André I. De trouwerij begint om 18.30 uur. Daarna wordt er boerenkool gege ten door de gasten. Om 20.00 uur begint de receptie met aanslui tend een groot boerenbal. Dit jaar is het eerste prinsen- paar dat uitkomt onder de vlag stichting Disco 't Trefpunt: prins Leon en prinses Maria. Zij zijn vrijdagavond tijdens de gezellige carnavalsdisco in Horst uitgeroe- pen tot prinsenpaar 2009. Cliën ten van verschillende gehandi captenstichtingen, van Dichterbij maar bijvoorbeeld ook van Auxil- liatrix, bezoeken deze tweeweke- liikse disco. Hans Tax is uitgeroepen tot prins van de Ruuk in Blitterswijck. De receptie van prins Hans I is op zaterdag 21 februari om 20.11 uur. Hans is dertig jaar en woont samen met Rianne Rijshouwer uit Oostrum. Hij werkt bij kwekerij De Maas in Blitterswijck. Zijn hob by's zijn vriendengroep De Bokke- piemels, de revue, tracktoren, trai- Het boerenbruidspaar van Blitterswijck. Foto: Aerts fotografie Leunen. De receptie van het boeren bruidspaar Ans (tweede van rechts op de foto) en Leon Thiesen (rechts op de foto) is op dinsdag 24 februari en zal plaatsvinden om ongeveer 15.00 uur. Zij wor den om 14.00 uur thuis afgehaald, waarna zij in de Roekenburcht in de onecht zullen worden verbon den (getuigen zijn Pascal Franssen, links op de foto en Carla Claessens, tweede van links op de foto). Het nieuwe jeugdprinsen- paar van De Geiten in Tienray is bekend. In de feestelijk uitgedoste Geitestal in Tienray zijn jeugdprins Patryk I en jeugdprinses Sharon I op spectaculaire wijze gepresen teerd aan alle Geiten. Patryk en Sharon regeren dit jaar met hulp van hofdame Tessa, vorst Ben en de jeugdraad over alle jeugdige Geiten en Geitinnekes. Patryk en Sharon namen de scepter van prins Rik en prinses Seranne over. Het motto van prins Patryk en prinses Sharon is 'Mit carnaval gaon weej nie naor de Maraboe, de Lange of un stoekfiëst, mar ien ut geiteriek te kiër as un biëst!'. Foto: Aerts fotografie Leunen. nen van het damesvoetbalteam, BVV '27, tuin en vijver en filmen. Zijn motto is 'Ziede enne roek ien hart en niere, dan bliefde carnaval ien Blitterswik viere'. Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen uit Veulen viert op zondag 8 februari het 55-jarig jubileum. De dag begint om 10.00 uur met een carnavalsmis in de kerk. Hier na gaan de leden eten in De Perds- stal. Om 13.33 uur is er een recep tie voor de inwoners van Veulen. Vanaf 14.55 uur zijn zustervereni- gingen en overige belangstellen den aan de beurt voor de receptie. Er is een expositie over 55 jaar carnaval in Veulen, een optreden van een internationaal artiest en er wordt een echt dartel veulen verloot. Dit alles vindt plaats in De Perdsstal aan de Veulenseweg in Veulen. Het nieuwe boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Zage- wetters uit Merselo bestaat Anja en Martien Versteegen. Martien Versteegen is voorzit ter van De Zagewetters waarvan hij ook oud-prins is. Hij treedt ook jaarlijks op tijdens de zittingsavon- den met de groep Gewoon-half. Anja Versteegen is hofdame en verzorgt de carnavalsmis. Het paar wordt op dinsdag 24 februari om 19.41 uur in het onecht verbonden tijdens de boe renbruiloft in het Vèrkeshuus in Merselo. Bij het bekendmaken van het dorpspaar 2009 in Ysselsteyn heeft het comité eerst inspiratie opge daan in het Carnaval Festival in de Efteling. Met als carnavalsthema dit jaar Multi Culti, zag het comité al zittend in deze attractie, verschil lende nationaliteiten voorbijtrek ken. Alle positieve kanten van car naval vieren in Duitsland, China, Arabië, Tirol, Schotland, Spanje en Reuzesteyn werden belicht. Maar om een goede keuze te maken ging het comité nog een tweede ronde door de Carnaval Festival en werd er nogmaals kritisch naar de verschillende landen gekeken. Al Tijdens het jaarlijkse Ketjesbal van de Herfshane in Venlo zijn Evi Voesten Evi Voesten uit Oirlo en Daniëlle Engels uit Oostrum in de prijzen gevallen. Op het Ket jesbal presenteren jonge talenten snel kwam men tot de conclusie dat als je de hele wereld over reist op zoek naar het juiste carnavals- gevoel, en je kunt jezelf blijven in deze Multi Culti wereld, dat juist het jezelf blijven het mooiste is. Het paar uit Reuzesteyn stond er in gewone boerenbruiloftskleren tussen al die paren uit vreemde culturen. Dit gaf de doorslag, het dorpspaar 2009 werd Bart Pouwels en Silvie Tonnaer. Op carnavalszon dag 22 februari om 16.11 uur zul len Bart en Silvie in zaal Pilot, in het on-echt worden verbonden en aansluitend is er gelegenheid om hen te feliciteren. zich met een eigen geschreven, gecomponeerd én zelf gezongen vastelaovendsliedje. Evi en Dani elle wonnen de felbegeerde Vaer de woers, de prijs voor de beste tekst. Bijzonder omdat de twee jongedames uit Oirlo en Oostrum de enige niet-Venlose deelneem sters waren. Meer informatie vindt u op www.herfshane.nl prinsenreceptie Vrouwen van alle rangen en standen, oud en jong komen op zondag 8 februari tussen 13.00 en 17.30 uur bij elkaar tijdens de Vrolliemiddag ien Rooy 2009 in café De Evenaar aan de Merselo- seweg in Venray. Er wordt een vol en gevarieerd programma gebo den. DJ Heidie opent de middag om 13.00 uur met het thema Ald tot Neej. Daarna passeren onder andere het lijflied van de Vrollie- middag, Rood van Marco Borsato en liedjes uit de Venrayse oude doos de revue. Vervolgens staat een buut van J van de B op het programma en ook een act door Bling Bling. Via de bijdrages van Tamara Vrollie en het optreden van Neppie bereikt de middag zijn hoogtepunt met de hoofdact van Bram en Ruud uit Venlo. In 2008 wonnen Bram en Ruud het LVK met het liedje De Kriebels. Ook dit jaar scoren zij opnieuw met het lied Hallekiedallekiedeej! Jeanny van Veghel, een Venrayse artieste, sluit af met bekende liedjes uit de ouwe doos. Kaartjes zijn te bestel len via telefoon 06-15465496 of via email vrolliemiddag@gmail. com. De receptie van jeugdprins carnavalsvereniging De Ruuk zal Jimmy I (links op de foto) en prin- plaatsvinden op zondag 22 febru- ses Kris (rechts op de foto) van ari om 15.00 uur. Carnavalsvereniging De Kar- klingels in Oostrum heeft Bram Verheijen uitgeroepen tot jeugd prins Bram I. Samen met jeugdvorst Bart (Cornelissen), jeugdnar Tim (van Kessel) en de meisjes van de jeugdraad gaat de jeugdprins dit jaar de hoofdrol spelen tijdens de jeugdcarnaval in Oostrum. Carnavalsvereniging De Spur- riemök in Oirlo biedt prins Vin cent 1 en jeugdprinses Demi 1 een receptie aan op zondag 8 februari van 14.11 tot 15.11 uur. Aansluitend is er een feest. De receptie van het jeugdboe- renbruidspaar Luca Schraven (voor links op de foto) en Myrna Hendrickx (voor rechts op de foto) van carnavalsvereniging de Ruuk zal plaatsvinden op zondag 15 februari om 15.00 uur. Getui gen Gijs Gooren (achter rechts op de foto) en Jessie Thiesen (achter links op de foto). en op Alle vastelaovespregramma's laesde netuurlik ien

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21