Gemeente Venray Gemeente Venray helpt inburgeraars op weg Openbare bekendmakingen Beheer gemeentebossen 2009-2020 Uitleen Groene Kruis nu in centrum Venray Abonnement digitaal gemeentenieuws Tijdig aanvragen reisdocumenten Inzameling grof huishoudelijk afval 50 euro voor petfles Deze week Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In de gemeente Venray ligt een kleine 2500 hectare bos- en natuurterreinen Daarvan bezit de gemeente 1280 hectare verdeeld over 17 bosgebieden. De bossen worden sinds 1997 duurzaam beheerd door de stichting De Marke. In december heeft de gemeenteraad de nieuwe bosbeheernota over het beheer van de gemeentebossen goedgekeurd. Deze nota is opgesteld door stichting De Marke en vormt het uitgangspunt voor het dagelijkse bosbeheer van 2009 tot 2020. Speerpunten zijn het verbeteren van de natuurkwaliteiten van de bossen en natuurgebieden, milieuvriendelijk beheer, inwoners informeren over beheermaatregelen en waarom deze op die manier worden uitgevoerd, in het bijzonder om inwoners van Venray meer bewust van de natuur te kunnen laten genieten. Aanvullende doelen in deze nota zijn het werken aan een gezonde economische bedrijfsvoering en het versterken van de samenwerking met lokale organisaties. De complete nota kunt u bekijken in het bestuurlijk informatiesysteem (BIS) op www.venray.nl (bij Quick links). Bouwplannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 06 Wie vanuit het buitenland in Nederland komt wonen is verplicht in te burgeren. De gemeente Venray stimuleert inburgeringsplichtige inwoners zo veel mogelijk en biedt hen een opleiding aan. Op 1 januari 2007 is de nieuwe Wet inburgering ingegaan. Sindsdien moeten niet alleen mensen die naar Nederland komen (nieuwkomers) van 16 tot 65 jaar inburgeren, maar ook 'oudkomers' die al langer in Nederland wonen. Zij moeten zelf zorgen voor hun inburgering en ook een inburgeringsexa- men doen. Een nieuwkomer mag daar maximaal 3,5 jaar over doen, een oudkomer maximaal 5 jaar. Wie het examen binnen drie jaar haalt, kan een (gedeeltelijke) vergoeding van de cursuskosten krijgen. Het inburgeringexamen toetst de kennis van de Nederlandse samenleving en taal. Het bestaat uit een deel dat is gericht op praktische, dagelijkse situaties, en een landelijk centraal deel. Wie is geslaagd voor zijn inburgeringsexamen kan zijn tijdelijke verblijfsvergunning omzetten naar een permanente verblijfsvergunning. Oudkomers die al een permanente verblijfsvergunning hebben, kunnen dan het Nederlanderschap aanvragen. legt het eerste contact met de inburgeraars. "Venray wil hen stimuleren om zo snel mogelijk het inburgeringsexamen te doen", legt zij uit. "Vooral mensen die geen eigen inkomen hebben, zoals moeders die bij de kinderen thuisblijven of mensen met een uitkering. Hun kans op een baan wordt daarmee immers groter." Zij krijgen van de gemeente een aanbod. De gemeente betaalt dan één keer het schoolgeld en de examens. De inburgeraars betalen een eigen bijdrage van 270 euro. De gemeente nodigt de inburgeraars uit voor een eerste gesprek. "Daarin bekijken wij welke opleiding en diploma's iemand heeft en in welke mate hij de Nederlandse taal beheerst. Aan de hand daarvan stellen wij dan vast of iemand vrijstellingen heeft en op welke onderdelen hij examen moet doen." Op dit moment verzorgt Gilde Opleidingen de cursussen en toetsen voor de gemeente Venray, maar inburgeraars kunnen ook een eigen leertraject kiezen. Oudkomers doen examen op een iets lager niveau dan nieuwkomers, maar beiden moeten voldoende Nederlands spreken en verstaan. "Tussentijds houden wij regelmatig contact met de inburgeraar en de opleiding. De cursist moet zijn best doen om het examen te halen." Wie niet op tijd aan zijn inburgeringsplicht voldoet krijgt een boete. En moet opnieuw examen doen, dan helemaal op eigen kosten. Voortaan kunt u voor het lenen, huren of kopen van hulpmiddelen terecht bij de uitleen van het Groene Kruis in het centrum van Venray. De uitleen is verhuisd van de Clockert naar de Schoolstraat 7. Niet alleen het pand maar ook de naam is vernieuwd: Groene Kruis Startpunt. Bij hulpmiddelen moet u denken aan sta-op-stoelen, hoog-laagbedden, rol- lators enz. Bij het Groene Kruis Startpunt kunt u behalve voor hulpmiddelen ook terecht voor informatie en advies over zorgdiensten van de Zorggroep. Zo kunt u zorg aanvragen, een verhuizing naar een verzorgings- of ver pleeghuis regelen, u inschrijven voor maaltijdservice of een cursus en nog veel meer. Begin maart zal het Groene Kruis een open dag organiseren. Wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Neem dan een abonnement op informatie die u automatisch per e-mail wenst te ontvangen. Ga naar www.venray.nl en kies voor 'Neem abonnement' (bij Quick links). U kunt kiezen voor een algemeen abonnement en/of een bestuurlijk abonnement. Binnen elk abonnement kunt u een keuze maken voor de specifieke informatie die u wilt ontvangen. Iedereen moet kunnen inburgeren Helen Nillesen is inburgeringsconsulente van de gemeente Venray. Zij Meepraten en meedoen De eerste inburgeraars in Venray sinds de invoering van de nieuwe wet zijn inmiddels geslaagd. Een van hen is Hanh Pham Thi Thuy (33). Zij woont 8,5 jaar in Nederland, is getrouwd en heeft kinderen van 7 en 5 jaar. "Toen ik net in Nederland was werkte ik als schoonmaakster. Daar hoefde ik geen Nederlands voor te kennen", vertelt zij. "Maar toen ik kinderen had, realiseerde ik mij dat het in de toekomst alleen maar moeilijker zou worden. Ik wilde zelf ook graag naar school. En dat heb ik toen bij de gemeente laten weten." Zij kon begin 2007 meteen instromen. In september 2008 haalde zij haar examens op niveau 1, en drie weken geleden op niveau 2. "Het inburgeringsprogramma was goed voor mij", vertelt zij. "Ik heb er ook geleerd over Nederlandse gewoonten, zoals een kaartje sturen bij een geboorte. Bank, school, gemeente, ik stap overal zelf op af. Dat durfde ik eerst niet. Ik kan tijdens de ouderavonden op school goed meepraten en weet nu hoe het onderwijs in elkaar zit. Ik help op school met versieren met sinterklaas en kerst. Ook voor mijn kinderen is het goed. Wij spreken thuis nu vaker Nederlands. Als zij wat groter zijn, ga ik een baan zoeken. Vorige week ben ik geslaagd voor mijn theorie-examen voor het rijbewijs. De gemeente heeft mij goed geadviseerd. Nu kan ik ook een Nederlands paspoort aanvragen." Voor mede-inburgeraars heeft zij één advies: "Zo snel mogelijk beginnen!" U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocument verloopt. Gaat u binnenkort op wintersportvakantie of naar het zonnige zuiden? Houdt u er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op dinsdag 10 februari. De firma Maessen Recycling voert de inzameling van het grof huishoudelijk afval uit. De inzameling gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen moet bellen om een afspraak te maken voor deze datum. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Grotestraat 68 en Schouwburgplein 2 en 3 - wijziging verleende bouwvergunning ba080375 (winkelbebouwing in twee lagen) (nr. ba090029) - Klarinetstraat 12 - wijzigen pui van de garage (nr. ba090030) - Deputé Petersstraat 29 - plaatsen van een woonwagen (legaliseren) (nr. ba090031) - Smakterveldweg 9 - bouwen van een berging/hobbyruimte (nr. ba090032) - Roozendaal 2 - plaatsen van luchtwassers (nr. ba090033) - Peter Janssenweg 28 - veranderen van de woning en bijgebouw en de bouw van een carport (nr. ba090034) - Goetzenhof 11 - vergroten van de woning met een dakopbouw (nr. ba090035) - Aubadestraat 22 - vergroten van de slaapkamer (nr. ba090036) - Lollebeekweg 81 - verbouwen en vergroten van de garage (nr. ba090037) - Buitenweg 6 - bouwen van een garage (nr. ba090038) - Merseloseweg 130 - plaatsen van twee verlicht zuilen (nr. ba090039) - Johan van Wyttenhorstweg 2 - vergroten van de woning (nr. ba090040) - Johan van Wyttenhorstweg 4 - vergroten van de woning (nr. ba090041) - De Boog 15 - vergroten van een bijgebouw (nr. ba090042) - Rector Cremersstraat 23 - vergroten van de woning (nr. ba090043) - Merseloseweg 163a - bouwen van een tuinhuis (nr. ba090044). Sloopvergunningen - Haag 23 - slopen van een bedrijfsgebouw (nr. slp090004). Reclamevergunningen - Grotestraat 27 - plaatsen van reclame (nr. recl090002) - Schoolstraat 15 - plaatsen van reclame aan de luifel (nr. recl090003). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Sambastraat 11 - veranderen van de serre (nr. ba090026, verzenddatum 30/01) - Leunseweg (sportpark De Wieën) - plaatsen van lichtmasten (nr. ba090019, verzenddatum 30/01) - Leunseweg 20 en 20a - plaatsen van tenten t.b.v. de ambulancedienst (voor een half jaar) (nr. ba080496, verzenddatum 30/01) - Keizersveld 103 - plaatsen van een reclamezuil (nr. ba080346, verzenddatum 30/01) - Boomvalk 42, 44 en 48 - vergroten van drie woningen (nr. ba080516, verzenddatum 30/01) - Lemmenweg 14 - bouwen van sleufsilo's (nr. ba090011, verzenddatum 30/01). Sloopvergunningen - Rouwkuilenweg 43 - gedeeltelijke sloop van het dak van de woning (nr. slp090003, verzenddatum 30/01) - Loobeek 3- 3b - slopen van een varkensstal (nr. slp090001, verzenddatum 30/01). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen - Beekweg ongenummerd - 18 woningen (nr. ink0707375). Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning of verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Verleend - Langs het fietspad tussen Hoebertweg en sportpark SVV voor 1072 m2 i.v.m. aanleg keepersveld, herplant volgens compensatieplan voor 1716 m2. U kunt de desbetreffende stukken van 6 februari 2009 t/m 19 maart 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Melding Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - De Hulst 15 Oostrum - Manders Verhuur, De Hulst 15 te Oostrum in verband met het veranderen van de tenten- en standverhuurbedrijf. (MM080047) De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 6 februari 2009 t/m 19 februari 2009 inzien. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 42 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een fokzeugenhouderij (Mila060105). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 6 februari 2009 t/m 19 maart 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 5 februari 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Algemeen abonnement - Laatste nieuws - Bekendmakingen - Persberichten - Vacatures - Wegwerkzaamheden Bestuurlijke informatie - Besluitenlijst college B W - Agenda's van raad en commissies - Verslagen van raad en commissies U kunt uw abonnement ieder moment weer opzeggen. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 3 februari gevallen op lotnummer 5001595 bij VIP Kiosk (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze C1000. 1 t/m 7 - Hersenstichting en Fonds Psychische Gezondheid 8 t/m 14 - Amnesty International 10 - Inzameling grof huishoudelijk afval door firma Maessen Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 06 adv.indd 20 04-02-2009 16:46:34

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20