Gemeente Ven ray Samenwerking Raayland College en gemeente Venray Inloopavond bestemmingsplan Vlakwater 2009 Brandweertips Afsluiting Oostsingel Gemeentelijke belastingen Kwijtschelding gemeentelijke belastingen Grijze en groene containers kapot of niet opgehaald? Bel de gratis afvalinfolijn 0800 - 023 33 99. Wandel-, fiets- en paardrijroutes op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Maandag 9 februari is er een inloopavond over het voorontwerp van het bestemmingsplan Vlakwater 2009. Tijdens deze inloopavond kunt u informatie verkrijgen en vragen stellen over dit plan. U bent van 17.00 tot 19.00 uur van harte welkom in het gemeentehuis. Laat brand uw carnaval niet bederven Het college van Burgemeester en Wethouders heeft ingestemd met het voorontwerp van het bestemmingsplan Vlakwater 2009. Dit plan omvat de realisatie van een nieuw woongebied ten westen van de bestaande woonwijk Vlakwater in Venray. Het bestemmingsplan maakt de realisatie mogelijk van 27 vrijstaande woningen. De desbetreffende stukken liggen van 16 januari tot en met 26 februari ter inzage in het gemeentehuis. Tijdens deze termijn is het mogelijk om reacties te geven op het bestemmingsplan. Venray, focus op mensen www.venray.nl: ook voor informatie over gemeentelijke belastingen en de WOZ miene 'aeste fakkel n Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 06 Over een paar weken is het weer zover: carnaval. De tijd van lol en plezier. Velen van u zullen al druk in de weer zijn met de voor bereidingen. Denk bij die voorbereidingen ook eens aan de onder staande adviezen. Dat kan u veel ellende besparen en houdt het carnaval leuk! Carnavalskleding - Carnavalskleding van watten, veren, foam, nylon, polyester of andere puur synthetische materialen kan al vlam vatten na aanraking met een brandende sigaret. Materialen als foam en polyester zijn populair omdat ze goedkoop zijn, in vele kleuren verkrijgbaar en gemakkelijk te verwer ken. Echter, ze vatten makkelijk vlam, smelten vrijwel meteen, kunnen dan in de huid branden en ernstige brandwonden veroorzaken. - De brandweer adviseert u om geen brandbare kleding te dragen, maar in ieder geval wel goede onderkleding van natuurproducten als wol en katoen. Hierdoor wordt de kans op het direct inbranden in de huid aan zienlijk verkleind. - Voor kleding in het algemeen geldt dat brandt zich bij strakkere kleding minder goed verspreidt dan bij wijd vallende kleding. Wees dus kritisch bij de keuze van uw carnavalskostuum! Optocht - Waarschijnlijk wordt er al hard gewerkt aan het bouwen van carnavals wagens voor de optocht. Het is belangrijk dat wagenbouwers de adviezen opvolgen van de carnavalsvereniging. - Uit het oogpunt van verkeersveiligheid is het verboden (Besluit personen vervoer 2000) om personen te vervoeren in of op aanhangwagens achter motorvoertuigen of bromfietsen en in gesloten laadruimten van motor voertuigen of bromfietsen. In het Besluit is echter de uitzondering op genomen dat bij evenementen of optochten waarvoor een gemeentelijke vergunning is afgegeven (optochtvergunning), uitsluitend tijdens de op tocht op de aangegeven route personen in of op de voertuigen vervoerd mogen worden. Overige adviezen - Zorg voor een goedgekeurde brandblusser aan boord. Voor de kleine wagens volstaat een autobrandblusser en voor de grote wagens een brandblusser van 6 kg. Tevens is het van belang geen brandbare materialen of constructie-elementen in de buurt van warmtebronnen (o.a. uitlaat en motor) te plaatsen. - Gebruik voertuigen en aanhangers die in goede staat verkeren. - Informeer bij uw verzekeringsmaatschappij of u tijdens deelname aan de optocht verzekerd bent tegen wettelijke aansprakelijkheid. - Zorg ervoor dat de bestuurder van het betreffende voertuig het vereiste rijbewijs heeft. De Oostsingel zal op woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 februari 2009 (carnavalsweek) afgesloten zijn voor doorgaand verkeer. De Oude Oostrumseweg blijft vanaf de rotonde Stations weg bereikbaar voor bestem mingsverkeer. Ter plaatse van basisschool De Hommel, het zebrapad en de fietsoversteekplaats zal gedurende deze dagen een drempel aangelegd worden. Hiervoor wordt de Oostsingel afgesloten vanaf de rotonde Zuidsingel/Henri Dunantstraat tot aan de Oude Oostrumseweg. Het verkeer wordt ter plekke met borden omgeleid. Mocht u ten tijde van de werk zaamheden vragen hebben over het werk, dan kunt u tijdens kantoor uren contact opnemen met de gemeente Venray op telefoon nummer (0478) 52 33 33. De gemeente Venray realiseert met haar project Centrum op de schop een totale metamorfose van haar kernwinkelgebied. Vanuit de samenleving is daar breed aan meegewerkt en geadviseerd. Het Raayland College is onlangs gestart met het Technasium, een voor bereiding voor havo- en vwo- leerlingen die later hoger technisch onderwijs willen gaan volgen. Deze twee ontwikke lingen kunnen elkaar raken en beide partijen hebben die kans gegrepen. Project Centrum op de schop betreft de gehele herinrichting van de open bare ruimte van het kernwinkel gebied van Venray. Middels een aantal adviesgroepen heeft de gemeente Venray in haar plannen de wensen en ideeën van de gehele Venrayse samenleving verwerkt. Dorps- en wijkraden, vertegenwoor digers van belangengroeperingen, winkeliers, bewoners en de jongeren hebben hun zegje kunnen doen. De jongeren hebben aangegeven zelf iets te willen ontwikkelen en het eventueel ook te maken. De gemeente heeft daarop besloten dat op het pleintje van de Bleek een zogenaamd lichtobject door en voor de jeugd moet komen. Technasium Het Raayland College is onlangs gestart met het Technasium. Door het uitwerken van een project worden de leerlingen enthousiast gemaakt voor technische richtingen. Het ontwerpen van het lichtobject past binnen het concept van het Technasium en het is een uitgelezen kans om het ook daadwerkelijk door de jongeren te laten realiseren. Adviesbureau BR1W Op woensdag 28 januari is de klas 1w van het Raayland op bezoek geweest in het gemeentehuis. In de raadzaal, in de stoelen van de raadsleden, ontvingen zij officieel de opdracht van de gemeente tot het ontwerpen van het lichtobject. Behalve leraren en ambtenaren waren daar ook de wethouders Patrick van der Broeck (openbare ruimte) en Twan Jansen (onderwijs) bij aanwezig. De leerlingen hebben als industrieel ontwerper binnen het opgerichte adviesbureau BR1W de opdracht aanvaard en gaan er de komende maanden mee aan de slag Zowel gemeente als het Raayland zijn benieuwd naar de ontwerpen. Indien ze aan de eisen van de gemeente voldoen, worden de lichtobjecten ook daadwerkelijk gebouwd en geplaatst. U heeft deze week de gecombi neerde aanslag gemeentelijke belastingen 2009 ontvangen. Financiële problemen kunnen een reden zijn om kwijtschelding hiervan aan te vragen. Of u in aanmerking komt voor kwijt schelding, hangt af van uw persoonlijke omstandigheden. Zo wordt eerst bekeken of er sprake is van vermogen. Onder vermogen wordt onder meer verstaan een bank- of girosaldo dat groter is dan de maandelijkse lasten, contant geld, een auto die meer waard is dan 2.269,- en de overwaarde van uw eigen woning. Is er geen sprake van vermogen, dan wordt de betalingscapaciteit getoetst. Onder betalingscapaciteit wordt verstaan: het positieve verschil tussen de te verwachten inkomsten en uitgaven in de komende twaalf maanden. Ondernemers komen niet in aanmer king voor kwijtschelding. Kwijtscheldingsformulier U kunt voor de kwijtschelding een formulier afhalen bij de gemeente of downloaden via de site www.venray.nl. Dit formulier 'Ver zoek kwijtschelding belastingschuld voor particulieren' moet u afgeven of versturen vóór de laatste ver valdatum die op de aanslag staat. Uiteraard moet het formulier worden ondertekend en moeten de gevraag de bewijsstukken erbij gevoegd zijn. Per aanslag is één verzoek om kwijtschelding voldoende. Nadat de gemeente het formulier heeft ontvangen, krijgt u een ontvangst bevestiging. - een machtigingskaart automa tische incasso downloaden. Heeft u nog meer vragen, dan kunt u die per e-mail stellen via gemeente@venray.nl of telefonisch via (0478) 52 33 33. Om iedereen te kunnen laten genieten van de bossen, zijn er verschillende recreatieve routes in de gemeentebossen uitgezet. Verdeeld over de vier bosgebieden Boschhuizen, de Ballonzuil, Testrik/Kempkensberg en Paarde- kop heeft u keuze uit acht wandelroutes. In de Paardekop ligt ook een rui- terroute. En een atb-route loopt door de Ballonzuil, Zwartwater en Testrik. In Zwartwater, nabij Vredepeel, heeft een kenner een GPS-route uitgezet. Deze is te downloaden op http://www.geocaching.com/seek/cache_details. aspx?wp=GCXYVK. Een GPS-route in de Ballonzuil is in de maak en zal waarschijnlijk in het voorjaar van 2009 gereed zijn. Nieuwsgierig geworden hoe en waar de routes liggen? Vanaf nu staan de routes op de website van de gemeente Venray onder Venray bezoeken, natuur en recreatie. week 06 adv.indd 19 04-02-2009 16:46:33 De afgelopen week zijn de gecombineerde aanslag gemeen telijke heffingen 2009 en de aanslag voor de ledigingen van de afvalstoffen tweede halfjaar 2008 verzonden. De bijsluiter bij de gecombineerde aanslag bevat een uitgebreide toelichting op de aanslagen. Daarin staan onder meer ook de tarieven vermeld. Op het gecombineerde aanslagbiljet staan: - de WOZ-beschikking - de onroerendezaakbelasting - het rioolrecht gebruiker en eigenaar - de afvalstoffenheffing vastrecht - eventueel de hondenbelasting - en eventueel baatbelasting. Bezwaar Gemotiveerde bezwaren tegen de aanslag of de WOZ-beschikking dient u schriftelijk en voorzien van uw handtekening in te dienen binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet. Een verzoek om uitstel van betaling voor het betwiste bedrag kunt u gelijktijdig met het bezwaarschrift richten aan: Gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, ter attentie van de WOZ/heffingsambtenaar. Meer informatie Op www.venray.nl vindt u veel informatie over de gemeentelijke belastingen en de WOZ. Ook kunt u op deze site: - uw taxatieverslag inzien - een aangiftebiljet hondenbelasting downloaden - een bezwaarschrift downloaden - een aanvraagkaart kwijtscheldings formulier downloaden En dan na een gezellige avond uit - Wees alert als u, na afloop van het feestgedruis, zelf nog een warme snack klaarmaakt met de frituurpan. Laat de frituurpan nooit alleen en val niet in slaap. - Zorg ervoor dat u altijd een goed passende deksel bij de hand hebt waar mee u in geval van nood (vlam in de pan) de brand kunt doven. - Blus brandend vet nooit met water. De brandweer wenst u een gezellige en vooral veilige carnaval toe! Voorkom te laat inleveren Als u het formulier te laat inlevert, moet u verklaren waarom u te laat bent, omdat de gemeente mogelijk al invorderingskosten heeft ge maakt. Bij een eventuele toekenning van de kwijtschelding is er een kans dat u eerst de al door de gemeente gemaakte aanmanings- en dwang- bevelkosten moet betalen. Versnelde kwijtschelding Indien u de afgelopen twee jaren in aanmerking kwam voor volledige kwijtschelding van de gemeente lijke belastingen, dan heeft u een speciaal formulier voor versnelde kwijtschelding ontvangen. Is er niets veranderd aan uw inkomen, leef situatie of vermogen, onderteken dan de verklaring en stuur deze binnen veertien dagen na dagteke ning van de aanslag terug naar de gemeente.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19