Sue van Rens: gek van muziek Veertiende Traay Out... E Koester uw Monument k Mök blijft boeien ■■■■BERGEN m 3 Marion ▲■▲van Honderddertigste jaargang - week 6 - donderdag 5 februari 2009 Presentatie nieuwe nummers in Café Cambrinus Op woensdag 11 februari 2009 zal Sue van Rens haar eerste EP presenteren in Café Cambrinus in Horst. Muziek speelt een belangrijke rol in haar leven en de EP Closure is daar het bijzondere bewijs van. (Door Sanne Claessens) Sue van Rens (34) woont in Baarlo, maar is voor velen een bekend gezicht in Venray, aange zien ze al twaalf jaar werkzaam is bij muziekwinkel van Leest midden in het centrum. Volgende week zal ze haar eerste 'kindje' presenteren aan iedereen, een EP die vijf zelfgeschreven nummers bevat en één cover. De stijl van haar muziek bevat veel invloeden uit de country en fol, maar tegen woordig is de term 'americana' steeds meer van toepassing. Op verschillende manieren heeft Sue muziek toegelaten in haar leven. Al jarenlang zingt ze, heeft ze zichzelf leren begeleiden op gitaar en is ze een van de zan- geressen van de band Hillock, ook bekend om haar americanamu- ziek. Wanneer Sue een jaar of vijftien is, ontdekt ze haar liefde voor het zingen. As verlegen meisje houdt ze dat op dat moment echter nog vooral voor zichzelf. Wél neemt ze de beslissing zangles te nemen om de techniek onder de knie te krij gen en meer zelfvertrouwen op te bouwen. Op een gegeven moment stelt een bevriende gitarist voor samen iets te doen en begint het balletje te rollen. "Spannend, want vanaf dat moment luisteren ande ren dus ook naar je. Ik raakte wel gemotiveerd en besloot zelf de gitaar in handen te nemen. Ik nam lessen en leerde mezelf te begelei den, zodat ik letterlijk en figuurlijk meer een houvast had." Al snel komt dan Cor Vaessen in beeld, gitarist van Hillock, die haar uitnodigt voor een repetitie van zijn band. Vijf jaar geleden stapt ze dan ook in deze band. Sue vindt het lastig te omschrijven om wat voor muziek het precies gaat. "De band is best wel country, maar dat sprak me meteen aan. Ik heb het van thuis uit meegekregen, deze muziek, net als dat ik me graag laat beïnvloeden door bluesmu ziek en jazz." Het is overigens niet de eerste keer dat Sue in de Peel en Maas verschijnt. Een paar jaar geleden vertelde ze al over haar passie voor muziek. "Dit artikel leverde destijds zoveel reacties en aan spraak op. Mensen die niet wis ten dat ik op deze manier met muziek bezig was, en ik kreeg ook steeds meer de vraag naar een cd, vooral na optredens die ik deed. Dat heeft me op de een of ande re manier toch aangezet om hier serieuzer mee aan de slag te gaan. Ik stelde voor mezelf als doel dat ik voor mijn vijfendertigste een cd op wilde nemen", lacht Sue. Ze verzamelt mensen om zich heen met wie ze een 'klik' heeft en met wie ze graag samen wil werken. BJ Baartmans (tevens ook producer van de EP) en Bart Oostindie hel pen en begeleiden haar met de EP 'Closure' en zullen ook aanwezig zijn bij de presentatie hiervan. Een andere belangrijk voorbeeld voor Sue is JW Roy, bekende singer/ songwriter in de muziekwereld. "De EP was destijds al bijna klaar toen ik hem sprak en hem vroeg of hij hier nog aan mee wilde werken. Hij koos een nummer uit dat hem het meeste aansprak en nu staat er dus een duet met hem op. Ik heb niet echt een favoriet liedje dat ik kan aanwijzen, maar dit nummer is toch wel extra bij zonder voor me." Sue schrijft zelf haar nummers en teksten. De inspiratie hiervoor haalt ze uit haar omgeving, bij vrienden en familie. "Het zijn dingen die je aanspreken, die je raken, iets met emotie. Op de een of andere manier is het, op dit moment, nog makkelijker om over iets verdrie tigs te schrijven. Ik heb toch wel iets met ballads, maar ik merk dat ik ook groei in het schrijven. Eerst kon ik bijvoorbeeld nog niet over mezelf schrijven, het gevoel dat je jezelf dan zo blootgeeft, maar dit Sue van Rens schrijft zelf haar nummers en teksten. heb ik geleerd wel te doen. Ik heb nog genoeg ideeën en teksten in mijn hoofd in ieder geval!", aldus Sue. Op dit moment is Sue druk bezig met de voorbereidingen van de presentatie. De toekomst ziet er in ieder geval mooi muzikaal uit, terwijl ze weer nieuwe doelen op haar lijstje zet om te verwezen lijken. Op woensdag 11 februari is in ieder geval iedereen welkom om 20.30 in Café Cambrinus in Horst, waar je kunt luisteren naar Sue en waar natuurlijk ook de gelegenheid is om de EP daarna zelf te bemachtigen. Reserveren wordt aangeraden, kijk hiervoor op www.cambrinusconcerten. nl. Ben je benieuwd naar Sue en haar muziek, neem dan een kijkje op www.myspace.com/suevan- rens of mail haar op suevanrens@ home.nl. Voor meer informatie over de band Hillock surf je naar www.hillock.nl. Op het Raayland College wordt momenteel gewerkt aan de veer tiende Traay Out. Zo'n 275 leerlin gen en bijna dertig personeelsle den laten van dinsdag 17 tot en met donderdag 19 februari 's avonds in de schouwburg hun talenten zien op het gebied van toneel, cabaret, muziek en dans. De decorploeg heeft de decors gebouwd en ook de schminkgroep gaat haar beste beentje voorzetten. De Traay Out is onder de leerlingen immens populair, getuige het overaanbod aan acts waaruit ook dit jaar weer een keuze gemaakt moest worden, waarbij er overigens voor gezorgd is dat alle afdelingen en jaargroe pen van de school vertegenwoor digd zijn. Ook het publiek weet deze jaarlijkse schoolrevue te waar deren, gezien de run op de kaartjes waarvan de verkoop inmiddels in volle gang is. Via telefoon 551155 kan men nog kaartjes reserveren. In de rooms-katholieke kerk wordt op woensdag 11 februari de feestdag gevierd van OLV van Lourdes. De Kerk herdenkt op die dag de reeks verschijningen van Maria die in 1858 in Lour- des plaatsvonden. Op de foto de Lourdesgrot in de parkachtige kloostertuin van het voormalige klooster St. Paschalis (gemeente lijk monument) aan de Wanssum- seweg in Oostrum. Het bestaan van die grot is slechts bij weinigen bekend. Dat heeft zijn reden. De grot maakte oorspronkelijk deel uit van een besloten kloostercom plex. Later werd in het klooster een verslavingskliniek gevestigd. Daarmee ging de Lourdesgrot tot op de dag van vandaag deel uit maken van het terrein van de kli niek. Het klooster werd in 1937 gebouwd door de congregatie van de Broeders van Liefde. Het dien de als opleidingsinstituut voor novicen, aankomende broeders. Die vestiging was nodig, omdat Nederland enkele jaren daarvoor een zelfstandige provincie van de congregatie geworden was, de Mariaprovincie. Daarmee is de reden om juist een Lourdesgrot te bouwen grotendeels verklaard. De grot werd door de congregatie in eigen beheer gebouwd. De plaats waar de grot kwam te staan was toen nog open terrein met woeste grond. De novicen werkten mee bij de uitvoeringswerkzaamhe den. De stenen waarmee de grot is opgebouwd zijn afkomstig van de Mookerheide. In totaal zijn maar liefst vier treinwagonladin gen stenen in de grot verwerkt. De broeders kregen de stenen gratis, alleen voor het transport moest worden betaald. Een eerste groep novicen begon in 1937 met de werkzaamheden, een tweede groep in februari 1938. Kennelijk heeft men toen beschikt over een afbeelding van de grot in Lourdes: de vormgeving van de grot ver toont een aan de locatie aange- paste overeenkomst met de grot in Lourdes. Na een plechtige pro cessie vanuit het klooster, waar aan door broeders en novicen werd deelgenomen, werd de grot in 1938 ingewijd door mgr. Lem- mens, bisschop van Roermond. Dat gebeurde op 17 mei, de feest dag van St. Paschalis. In de jaren daarna is er door de novicen hard gewerkt om een kloostertuin aan te leggen. Ondanks de minder vruchtbare grond en de gedeelten zandgrond zijn zij erin geslaagd om de vlakte met woeste grond te veranderen in een prachtig park. Daarin is het goed wandelen en genieten van de natuur, daarin is het heerlijk tot rust komen bij de Lourdesgrot. Foto en tekst Frans de Roos. Bron GGZ Noord- en Midden-Lim burg Verslavingskliniek Paschalis, Ad Versteege. SVM secretariaat Beekweg 62, 5815 CN Merselo. Email venraymonumentaal@live. nl. Circus Mök blijft altijd boeien. Ook dit jaar is De Piëlhaas er weer in geslaagd om een wervelend programma op de bühne te bren gen. En, wat belangrijker is, met een hoog Venrays gehalte. Echte uitschieters kende Mök dit jaar niet. Het programma kende een goede variatie van zang, dans en vooral humor. Dat begon, na de traditionele opening van de kindergarde, met Rob Poels, vorst van de Kaevers, die wereldkundig maakte dat hij de nieuwe burge meester van Venray moest worden. Hij wist de spanning goed op te bouwen en op een welhaast Ame rikaanse manier maakte hij zijn kandidatuur bekend. "Na achttien jaar opnieuw een boer als burge meester", schalde hij door de zaal. Wat subtieler ging het er aan toe bij Lingo. Geen zes- of zevenlet- terlingo, maar Wilbert van Waayen- burg en Jip Swinkels hadden zich gespecialiseerd in elfletterlingo. En met een beetje smokkelen passen daar zelfs twaalf letters in. Terug van weggeweest was De Stieve. Deze groep is al jaren actief tijdens de Venrayse optocht en was in het verleden regelma tige gast in Mök. Dit jaar was de rentree met een heuse variétéact, die niet altijd even subtiel verliep. De Bruce Dance Factory was de dansact voor de pauze. Op dyna mische muziek dansten de jon gens en meiden van deze groep in hoog tempo en soms onnavolg baar over de bühne. Veel Venrays dit jaar. Zelfs de redactie van Peel en Maas moest eraan geloven. De leden van de Tessezoepers gaven het publiek op humoristische wijze een kijkje in de keuken van onze redactie, inclusief een heuse kopie van onze hoofdredacteur én van Hannes.... De groep De Wiesneuzen uit Leunen is al jaren een vaste kracht in het circus. Op een monotone, maar niet minder komische wijze, deden zij het publiek kond van de ontwikkelingen in het land van Maessen en Waals. Niet Ven- rays, maar niet zeker niet minder, was de buut van Rob Scheepers als kermisexploitant die zijn tent in Oostrum had opgeslagen. Hij had de media goed gevolgd, want in aanwezigheid van de voltal lige raad van elf van de Karklin- gels wist hij de Oostrumse zaken zaterdagavond goed op scherp te stellen. Bewondering alom was het voor het duo Kees Druiven en Frank van Hout. Als die Twieë hingen zij in de turnringen in een poging Jury van Gelder na te doen. Van Gelder kan nog veel leren van dit Venrayse tweetal. Bijzonder fraai was weer de dans van Dizzy. Als elfjes dartelden de danseres sen over het toneel in een fraaie lentedans. De afsluiting van Cir- cus Mök is dit jaar in handen van de Deurnese groep Zes Stuks. De Brabantse dames hadden al eens eerder in Mök gestaan, maar wat zij brachten was weinig vernieu wend ten opzichte van de vorige keer: voorspelbaar en niet altijd even leuk. Desalniettemin kan De Piëlhaas weer terugkijken op een zeer geslaagde voorstelling, die alle vijf avonden helemaal is uitverkocht. MtELAAR I Niet eens met WOZ-waarde? L EN MAAS makelaardij-taxatiebureau www.vanbergenmakelaardij.com VBOpiJMAl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17