Eerste volwassen boerenbruidspaar in Tienray Avondje Eten met Geweten een succes Dorpsraad Wanssum: tweede workshop DOP Twintig tips over overvallen Ja A KATJA de GEUS Een jaarabonnement kost u slechts ■H V MAKELAARS TAXATEURS PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 13 Te weinig kinderen in groep 8 om in het onecht te worden verbonden Tienray krijgt voor het eerst een volwassen boerenbruids paar. John en Jeannette Ver geldt worden in het onecht verbonden. De afgelopen jaren kende Tienray alleen een jeugdboerenbruidspaar. Dit waren altijd kinderen van groep acht. Dit jaar was het aanbod kinderen echter zo gering, dat uiteindelijk is besloten om twee volwassenen het boerenbruidspaar te laten vormen. Een primeur, vertelt Jan Joosten, secretaris van de jeugdcarnaval Tienray. In 1952 wordt er voor het eerst carnaval gevierd in Tienray. Op de zondag en de dinsdagmiddag organiseert de fanfare het kinder bal. Zestien jaar later worden de eerste jeugdprins en jeugdprinses gekozen. Door het kinderbal op dinsdag is er in Tienray geen tijd meer voor een boerenbruiloft. In 1985 komt de eerste joekskapel in Tienray. Voor die tijd waren er wel al mannen die zich hadden ver enigd in een 'pseudo- joekskapel', maar in de winter van 1984-1985 is er eindelijk een echte joekska- pel, genaamd 'Ut Kumt'. Op de dinsdagochtend houdt deze joeks- kapel haar carnavalsfeesten in de (toen nog) drie cafés in Tienray. Daarna organiseert de fanfare op de dinsdagmorgen haar carnavals concerten. "De mensen in Tienray zijn door het bal en de concerten gewend aan activiteiten op carnavalsdins dagmorgen en door al deze activi teiten was er jarenlang geen plek meer voor een boerenbruiloft", vertelt Jan Joosten. "Totdat de car navalsconcerten stopten en Ingrid van Rijswijck, Renate Cox en Piet Dinghs het initiatief namen en met een commissie in 2005 de eerste jeugdboerenbruiloft orga niseerden. Sindsdien wordt deze boerenbruiloft ieder jaar gehou den. De doelgroep zijn de kinde- ren van groep acht van de basis school. Dit jaar zitten er maar heel weinig kinderen in groep acht. Zij maken ook al deel uit van de jeugdraad en uit dit gezelschap wordt de jeugdprins en jeugdprin- ses gekozen. Kortom: er bleven te weinig kinderen over voor de jeugdboerenbruiloft." VRIENDENGROEP Een jeugdboerenbruiloft in Tien- ray zit er dit jaar dus niet in, maar dat betekent volgens Jan Joosten niet dat er geen gevuld program ma is. "We hebben besloten om dinsdagmiddag, na het kinderbal, een boerenbruiloft met een vol wassen bruidspaar te organiseren. De commissie heeft hiervoor John en Jeannette Vergeldt gekozen. Zij zijn lid van vriendengroep de Groët Lurkers. Pascal en Nancy Janssen zijn de getuigen van dit boerenbruidspaar. Om 14.00 uur wordt het paar opgehaald en naar de trouwzaal gebracht. Daar John en Jeannette Vergeldt vormen het boerenbruidspaar. Foto: Van Essen fotografie. worden ze in het onecht verbon den. Naderhand krijgt iedereen de gelegenheid om het boeren bruidspaar te feliciteren. Het feest wordt om elf over vier afgesloten met het eten van boerenmoes met worst. Ook is er een 'Krintemik' van twee meter, die naar binnen wordt gedragen en aangesneden door prins Marcel de eerste." Tienray heeft nog geen grote boerenbruilofttraditie, maar wil in de toekomst wel door blijven gaan met de boerenbruiloft. Jan Joosten: "Op dit moment kan ik nog niet vertellen of er volgend jaar weer een jeugdboerenbruiloft wordt georganiseerd of dat we met volwassenen verder gaan. Dat hangt af van het aantal kinderen dat volgend jaar in groep acht zit. Maar hoe dan ook: het wordt weer een geweldig feest." De dineravond voor enkele goede kinderendoelen is een groot succes geworden. Meer dan vijftig gasten schoven aan in restaurant Tante Jet in Blitterswijck en genoten van de warme sfeer: lekker eten, prachtige muziek van de groep Angels Rule en de veiling van een kunstwerk van de bijna 60-jarige kunstenares Mieke van Uden uit Geijsteren. "Wij houden er een gewel dig warm gevoel aan over", zeg gen Gertie en Geert Mooren uit Meerlo, de initiatiefnemers van deze bijzondere avond voor de stichting Eten met Geweten. Een bijzondere stichting die de for mule verzon om thuis mensen uit te nodigen voor een avondje eten en ze tegelijk een bedrag te laten betalen. Dat bedrag vloeit dan naar het goede kinderdoel. En het bij zondere is dan ook weer dat een van de gasten de pollepel krijgt aangeboden met het vriendelijke verzoek ook dergelijke chartity- dinner te houden. Geert en Gertie Mooren waren afgelopen vrijdag aan de beurt, maar hadden zoveel gasten uitgenodigd dat ze moes ten uitwijken naar het etablis sement van hun vrienden Jan en Kitty Bartels van restaurant Tante Jet in Blitterswijck. "Het werd een sfeervolle avond met fantastische muziek van Angels Rule, lekker Anne Vermazeren, een van de personeelsleden van restaurant Tante Jet, bood namens het per soneel de opbrengst van de fooi- enpot aan oprichter Cor Gilissen voor de kinderdoelen. eten van kok Luc en veel positivi- teit van de gasten en dat alles voor een goed kinderdoel", aldus de organisatoren. De donaties van de gasten, diverse donaties van men sen die graag wilde komen maar waren verhinderd, de prachtige donatie van 100 euro door het personeel en de opbrengst van het kunstwerk (200 euro) zor gen uiteindelijk voor een prachtig bedrag van ruim 1000 euro. En het mooie is dat in mum van tijd vijftien pollepels een nieuwe eige naar kregen en dat er de komende maanden in de regio en elders in het land vijftien charitydinners worden gehouden voor de goede kinderendoelen. Overigens hebben de kopers van het kunstwerk van Mieke van Uden het beeld, na betaling, weer teruggeschonken aan de Stichting Eten met Geweten met de bedoe ling het beeld bij volgende gele genheid weer te verkopen voor het goede doel. Meer informatie over de Stich ting Eten met Geweten: www. etenmetgeweten.nl De dorpsraad Wanssum is begonnen met het maken van een zogenaamd DOP (Dorpsont wikkelingsplan). Een DOP is een plan waarin de vertaalslag wordt gemaakt van een visie naar een actieprogramma voor de komen de jaren. In dit DOP komen voor zowel gemeente, instellingen als de inwoners van Wanssum dui delijke afspraken en acties die de leefbaarheid en de economie in het dorp versterken. Een DOP kijkt vooruit en geeft antwoord op de vraag hoe de inwoners het leven in hun dorp beoordelen en wat zij vinden van de verdere ontwikkeling van hun dorp. Er is een ondersteunend bureau, BRO, ingeschakeld. BRO staat voor bureau ruimtelijke ordening. Dit adviesbureau heeft ervaring met het maken van DOP's. Hiervoor is een stappenplan opgesteld en inmiddels heeft op 3 december 2008 de eerste inhoudelijke work shop plaatsgevonden. Tijdens deze avond werd ingegaan op de huidi- ge problemen en het wensbeeld. De aanwezigen hebben inmid dels een verslag van deze avond ontvangen. Dit verslag kunt u ook nog inzien op de website van de dorpsraad, www.wanssum.info bij het onderdeel DOP Eind juni 2009 is het DOP waarschijnlijk gereed (streefdatum). De tweede workshop wordt gehouden op woensdag 11 februari om 20.00 uur in de Zandhoek te Wanssum. Tijdens deze workshop is het de bedoeling dat er goede en crea- tieve ideeën op tafel komen en om betrokkenheid en draagvlak te creëren. Na deze workshops zal de werkgroep DOP en BRO een actieprogramma maken. In dit actieplan wordt bepaald welke acties en initiatieven worden opgepakt en op welke manier de financiering wordt geregeld. De dorpsraad van Wanssum hoopt dat veel Wanssumers deze workshop op 11 februari bezoeken, zodat het een DOP wordt, van 'voor en door' Wanssum. 1 Cursus Home-Start Home-Start heeft de afgelopen tijd vrijwilligers geworven. Dit zijn mannen en vrouwen die als vrij williger een dagdeel in de week tijd en aandacht willen geven aan gezinnen met jonge kinderen om hen te ondersteunen. Home-Start verzorgt voor deze vrijwilligers een voorbereidende cursus; dit zijn een aantal bijeenkomsten waarin ze kennis maken met de andere vrijwilligers en Home Start. Tijdens de cursus wordt aan dacht besteed aan vriendschap, vertrouwen, normen en waarden, opvoeding en uitwisseling met andere ervaren vrijwilligers. Met de opgedane ervaringen kunnen vrijwilligers gedegen aan de slag in de gezinnen. De voorberei dingscursus start begin maart. Wie interesse heeft of meer informa tie wenst kan contact opnemen met Synthese Venray via telefoon (0478)517317, vraag naar Jean nette Janssen, coördinator Home Start. ZON Bij ZON Holding is Frans Fre- drix benoemd tot extern lid van de Raad van Commissarissen. Hij neemt de plaats in van Fred Hof man, die eigen verzoek afscheid heeft genomen van de Raad van Commissarissen van ZON Holding, na afloop van zijn tweede zittings periode. Fredrix (1951) heeft een uitgebreide ervaring in de retail- wereld, wat goed aansluit bij de ambitie van ZON om in de komen de jaren de omzet uit de retail ver der te laten groeien. Frans Fredrix begon na zijn studie commerciële economie als inkoper bij De Gruy- ter in Den Bosch in 1972. Van 1976 tot 1993 was hij werkzaam bij EDAH Supermarkten in Helmond, waar hij bij het verlaten van EDAH in 1993 de functie vervulde van commercieel directeur. In 1993 werd Fredrix algemeen directeur van CIV Superunie, een inkoopor ganisatie van op dit moment zes tien foodretailbedrijven in Neder land met een gezamenlijke omzet van ongeveer 10 miljard euro en een marktaandeel van 34%. Leden zijn onder meer Jumbo, Plus, Net- torama, Jan Linders en Sligro. Begin 2008 heeft Frans Fredrix zich ge vestigd als zelfstandig adviseur vanuit zijn eigen onderneming Fredrix Support BV. In die func tie is hij als commissaris/adviseur betrokken bij veel foodretailbedrij- ven en foodproductiebedrijven in binnen-en buitenland. Daarnaast geeft hij veel lezingen op het vak gebied van foodretail en foodindu- strie, en is hij verbonden aan de EFMI business school in Leusden. In 2008 heeft hij voor een aantal retailers in Moskou een inkoopor ganisatie opgericht onder de naam Unicommerc. Lourdesviering in Tienray In 'Klein-Lourdes'Tienray wordt op woensdag 11 februari een grote Lourdesviering gehouden. Om 18.30 uur wordt bij de grot in de kerk de rozenkrans gebe den en aansluitend begint om 19.00 uur een plechtige heilige mis, die wordt opgeluisterd door het ouderenkoor van Tienray. Na de mis kunnen belangstellenden de relikwie van de H. Bernadette eren. Tienray kreeg in 1877 van de paus de eretitel 'Klein-Lourdes' en is de enige plaats in Nederland waar dezelfde rechten en plichten gelden als in Lourdes. In de kerk bevindt zich bijvoorbeeld een rotsblok van de echte grot in Lour- des. Tevens is er Lourdeswater ver krijgbaar en er is bovendien een stukje van de hoofddoek van de H. Bernadette aanwezig. De kerk in Tienray is overdag geopend voor een bezoek aan de grot. In de win termaanden van 10.00 uur t/m 16.00 uur en in de zomermaanden van 10.00 uur t/m 18.00 uur. De uitzending van Opspo ring Verzocht, waar dins dagavond de overvallen die onlangs plaatsvonden in Venray en Wanssum aan bod kwamen, heeft in totaal twin tig tips opgeleverd. Alle tips gingen over het misdrijf in Venray en geen enkele over de overval in Wanssum. De recherche gaat met de tips aan de slag. In het kader van de topprioriteit van overvallen en straatroven in de regio werd dins- dagmiddag een SMS-Alert ver spreid om zoveel mogelijk mensen te attenderen op de uitzending. De getoonde beelden zijn vanaf woensdagmiddag ook te bekijken op www.politielimburgnoord.nl. Daarnaast staan ze ook op www. opsporingverzocht.nl. De overval in Venray, op een supermarkt aan de Kiosk in Ven- ray, vond plaats op dinsdag 2 december 2008 rond sluitingstijd, omstreeks 20.00 uur. De mannen dwongen het aanwezige perso- neel de kluis te openen. Ze deden dit door te dreigen met een vuur wagen en vertrokken daarna met een geldbedrag. Van de mannen zijn zeer goede bewakingsbeel- den gemaakt tijdens de overval. De tweede overval vond plaats op vrijdag 23 januari op een tank station in Wanssum. Een 18-jarige medewerker van het tankstation werd door een gemaskerde man onder bedreiging van een vuurwa pengedwongen zijn bankpas af te geven. Hierna heeft de overvaller binnen enkele minuten gepind. postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het f nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) ONS COMPLEET AANBOD VINDT U OP WWW.KATJADEGEUS.NL 3 bouwkavels van resp. 485, 499 en 754 m2. Meerlo-Wanssum Venray, Vingerhoedskruid 57 Venray, Jurahof 2 |Meerlo, de Cocq van Haeftenstraat 5 Sevenum, Emmastraat 5 |Siebengewald, Kreeftenheide76A| Venray, Kroonkruid 28 Tienray, Spoorstraat 14 Vrijstaand woonhuis met garage e buitenberging. Kavel is 500 m2. Pa is netjes onderhouden. Achter in c tuin zijn 2 parkeerplaatsen. Vraagprijs 219.000,--k.k. Swolgen, Schoolstraat 10 Meerlo, De Fazant 2 ONZE PANDEN STAAN OP www.funda.nl Vrijstaand pand met berging. Ligging in kern van Swolgen. Badkamer en slaapkamer op begane grond. Ge schikt voor senioren. Kavel van 596 rf. Vraagprijs 239.000,--k.k. Venray, Aronskelk 76 Venray, Langeweg 95 Meerlo, Dorpbroekstraat 21 Venray, Zilverschoon 21 |Wanssum, De Cuyperstraat 26| Meerlo, Irenestraat 1 Meerlo, Dorpbroekstraat 9 Venray, Etudestraat 48 Wanssum, Kuiperhof 9 Venray, Rosa Manusstraat 48 Venray, Pavanestraat 124 T 0478 - 55 69 00 www.katjadegeus.nl F 0478-55 6909 info@katjadegeus.nl Past. Wijnhovenpark 1 5801 BZ Venray Meerlo, Beatrixstraat 16 Vrijstaand pand met garage op een kavel van 597 m2. Garage (8 x 8,5 m) met zolder. Inhoud woning garage 700 m3!! Tuin mooi aangelegd. Vraagprijs 369.000,--k.k. Mooie 2 onder 1 kapwoning met garage. Rustig gelegen Landweert II. Nieuwe keuken (2008). Mooi aangelegde tuin. Kavel 190 m2. Vraagprijs 239.000,--k.k. Geschakelde woning met carport. Pand ligt in een rustige straat in een kindvrien delijke buurt. Kavel 187m2. Vraagprijs 183.000,--k.k. Vrijstaand pand met carport. Rustig gele gen. Bouwjaar 1999. Tuin op het zuiden. Goed onderhouden. Kavel 197 rif. Vraagprijs 239.000,--k.k. Houten vrijstaande Finnhouse bungalow met tuinhuisje. Met aangebouwde tuin kamer. Mooie ligging op een kavel van ca. 863 m2. Tuin biedt veel privacy. Vraagprijs 350.000,--k.k. Geschakelde woning met garage. Mooie tuin met zwembad. Woonkamer met veranda. Inbouwkeuken (2006). Vaste trap naar zolder waardoor 4 slaapkamers. Kavel 213 m. Vraagprijs 199.000,--k.k. Tussenwoning met berging. Gelegen aan rustige straat. Slaap- en badkamer op begane grond. Instapklare woning!! Vraagprijs 179.000,--k.k. Karakteristieke twee onder een kap met berging gelegen aan een doorgaande weg in het centrum, binnen de singels. Kavel: 185 m2 Vraagprijs 199.000,--k.k. Geschakelde woning met berging. In rustige straat met vrije achterom. Vaste trap naar 2e verdieping. Kavel 159 m2. Vraagprijs 179.000,--k.k. Twee onder een kap met ruime aanbouw en garage. Aanbouw over de hele breedte van de woning. Royale kavel 542 m2. Koopsom 179.000,--k.k. Hoekw' Rustige straatje Kavel 225 m2. Vraagprijs 198,.000,--k.k. Semi-bungalow (met aangebouwde tuinkamer) en carport. Garage met tegelvloer en zij-ingang geschikt voor vele doeleinden. Inhoud 680 m3. Kavel 410 rf. Mogelijkheid tot praktijk aan huis. Vraagprijs 369.000,--k.k. Vrijstaande woning met hobby cq. bergruimte met zolder en carport Mooie ligging, aan voorzijde is een speelveldje. Inbouwkeuken (2005 en badkamer (2002). Kavel ca. 492 m2. Vraagprijs 249.000,-- k.k. Twee onder een kap met garag ligging in een rustige straat. Tuin op het noord-oosten. Kavel: 240 m2 Vraagprijs 209.000,--k.k. 2 onder 1- kap woning(1998) met garage, tuinhuisje en vrije achterom. Netjes on derhouden pand. Mooi aangelegde tuin. Ligging in rustige, kindvriendelijke buurt. Kavel 288 rf. Vraagprijs 219.000,--k.k. Vraagprijs 475.000,--k.k. Twee onder een kap woning met 2 gara ges, mooie ligging, aan voor- en achter zijde, vrij uitzicht. Badkamer 2006 keuken 2008 en CV -ketel 2007. Kavel 330 m2 Vraagprijs 219.000,--k.k. TE KOOP: NIEUWBOUW Tienray: Zwanenberg, 10 ruime 2-onder-1-kappers. In dit plan zijn ook te koop: Informeer op ons kantoor. VENRAY: AAN DEN HEUVEL 25 woningen variërend in stijl van traditioneel tot modern. Voor uitgebreide informatie zie: aandenheuvel.bbom.nl en tuinhuisje. Goed onderhouden ligging aan buitenring, achterzijde ligging. Vraagprijs 185.000,--k.k.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13