Gemeente stuurloos f Inktzwarte politieke dag in Meerlo-Wanssum "Het leven gaat gewoon door" "Ontwikkelingen slechte zaak Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 5 februari 2009 - Pagina 11 Burgemeester Hahn doet boekje open over aanleiding collegebreuk Het hoge woord is eruit! Het door iedereen zo lang ver wachte antwoord op de vraag waarom burgemeester Joep Hahn en de PK-wethouders Carla Brugman en Leo Bete- rams het vertrouwen opzegden in hun toenmalige collega-wet houder Dickie Minken (PvdA) is bekend. Of beter gezegd, de antwoorden zijn bekend. Want uit het bijna twintig minuten durende onthullende betoog dat burgemeester Joep Hahn maandagavond aan het begin van de extra raadsvergadering over de politieke crisis voorlas, wordt al snel duidelijk dat een opeenstapeling van gebeurte nissen de aanleiding was voor de vertrouwensbreuk in het college van B en W. Maar voordat Hahn inhoudelijk duidelijkheid gaf over de redenen achter de vertrouwensbreuk, ging hij eerst dieper in op zijn taak als burgemeester. Want in de afgelo pen dagen werd herhaaldelijk de rol van de burgemeester in deze politieke crisis gehekeld. Hij zou zich niet zo pal achter de wethou ders van de PK hebben mogen opstellen en zou niet objectief in deze kwestie hebben gehandeld. "De burgemeester heeft verschil lende functies, zeg maar petten op", verklaarde Hahn. "Het gevaar dreigt altijd dat mensen moeilijk onderscheid kunnen maken tus sen de verschillende rollen van de burgemeester. Dat kan al snel tot misverstanden leiden. Waar staat de burgemeester voor? Welke pet heeft hij op? Soms kan een burge meester ook zelf door zijn optre den aanleiding geven tot zo'n pet- tendiscussie." Vervolgens gaf Hahn als voorzitter van het college van B en W uitleg over de ontstane crisis binnen het college en het opzeggen van het vertrouwen in wethouder Minken, deed hij als voorzitter van de raad een drin gend beroep op de fracties om er geen politieke bijltjesdag van te maken en verzocht hij de politiek als burgemeester van de gemeente Meerlo-Wanssum 'om het belang van de gemeente en van de bur gers te laten prevaleren'. HET BEGIN Met de mededeling dat de PK- wethouders en de burgemeester het vertrouwen hebben opgezegd in collegelid Dickie Minken, begon volgens Hahn 'de roerigste peri ode in de relatief korte geschiede nis van Meerlo-Wanssum'. "En dan ook nog vlak voordat de gemeente ophoudt te bestaan. Gekker kun je het niet maken.Zo heb ik al veel mensen van binnen en buiten de gemeente horen zeggen. We zijn een dikke week verder en in die periode heeft iedere direct betrok kene zijn of haar zegje in de krant gedaan. En achter de schermen is gepraat over herstel van de coa litie PvdA-PK, over een nieuwe coalitie CDA, Gp'94 en PvdA, over een minderheidscollege, over een breed gedragen zakelijk col lege, kortom alle scenario's zijn de revue gepasseerd. De laatste vraag die blijft hangen is: waarom?" De politieke crisis in Meerlo- Wanssum ontstond twee weken geleden toen het college van B en W het vertrouwen opzegde in collega-wethouder Dickie Minken (PvdA). Dat had een vertrouwens breuk in de coalitie tot gevolg. Volgens Hahn ontstonden de scheuren in de samenwerking een tijdje geleden, te beginnen bij de fusiediscussie eind 2007, toen het voltallige college van B en W voor aansluiting bij Venray koos. "Later is mevrouw Minken van mening veranderd en koos ze voor Horst aan de Maas. Dat mag natuurlijk. Intussen werd ook duidelijk dat de PvdA-fractie in de raad van Meerlo-Wanssum voor Horst aan de Maas was. Deze fractie had nauw contact met bestuurders van Horst aan de Maas. Maar wat ons op enig moment uit discussies binnen het college ook bleek, was dat er lijntjes liepen tussen huize Minken en Horst aan de Maas. Dat riep natuurlijk spanningen op bin nen ons college. We stelden ons de vraag of we nog wel vertrouwelijk alles op tafel konden leggen in de collegekamer." Een groot dossier waarover de meningen verschilden, was vol gens Hahn het voor de gemeente Meerlo-Wanssum oh zo belang rijke havenproject Het Nieuwe Wanssum, dat bestaat uit een rondweg, uitbreiding van de haven en het industrieterrein en woningbouw rond de jachtha ven van Wanssum. "Telkens als de haven van Wanssum in de raad ter sprake kwam, werden van de kant van met name PvdA-raadslid Ben Minken vraagtekens geplaatst 'bij de ongebreidelde uitbreiding van de industriehaven van Wanssum', zoals hij dat telkens verwoordt. In de ogen van ons en van de hele raad trouwens, is de industrieha ven en de eventuele uitbreiding daarvan van groot belang voor de realisering van de rondweg en andersom. Dit in het belang van de leefbaarheid van Wanssum. Mevrouw Minken gebruikte in de fusiediscussies binnen het college van B en W opeens hetzelfde argu ment als raadslid Ben Minken om de keuze voor Horst aan de Maas te motiveren, namelijk 'dat door voor Horst aan de Maas te kiezen een ongebreidelde uitbreiding van de industriehaven wordt voor komen.'. Wij, de andere leden van het college, vroegen ons af hoe wij dit speerpunt Het Nieuwe Wanssum, met name binnen het project gebiedsontwikkeling Ooij- en-Wanssum, bij de buurgemeen ten geborgd krijgen als binnen het college of de raad Het Nieuwe Wanssum, of onderdelen daarvan, telkens ter discussie gesteld wor den? In ieder geval heeft dit tot heftige reacties geleid binnen het college van B en W." SPORTPARK NOORD Een ander twistpunt dat de saamhorigheid in het college zeker niet heeft bevorderd, is de locatiekeuze voor sportpark Noord. Het college gaf de voor keur aan de locatie 't Hoogveld in Blitterswijck. Aan het besluit zijn volgens Hahn veel discussies voor afgegaan. "Ik zal niet ontkennen dat mevrouw Minken de grootste moeite heeft gehad om zich ach ter het collegebesluit te scharen. Wat ik in dit verband wil bena drukken, is dat wij binnen het col lege van B en W open en intensie ve discussies over dit onderwerp hebben gevoerd. Juist vanwege de meningsverschillen tussen fracties en tussen leden van het college heb ik een duidelijke procesrol op me genomen. Eenzelfde rol die ik ook had bij de totstandkoming van het voorstel over de fusie en split sing van de gemeente. Wij hebben als college bij deze kwesties in alle vrijheid meningen uitgewisseld, ik heb deze op papier gezet en als discussiestuk weer ingebracht. En zo hebben we, ik zou zeggen inter actief, de collegevoorstellen met daarbij behorende onderbouwing geformuleerd. Mevrouw Minken heeft zich in volle vrijheid uitein delijk achter het collegestandpunt geschaard. Ik vind wel dat je dan achter je eigen besluit moet blij ven staan en niet steeds daarop terug moet komen. En dat deed mevrouw Minken geregeld wel. Dat heeft het vertrouwen aange tast tussen mevrouw Minken en de andere leden van het college." LEEFPLEIN Ook het Leefplein in Meerlo leverde stof tot discussie op bin nen het college. "De voortgang van het Leefplein stokt. De raad heeft nog niet zo lang geleden kritische vragen gesteld en GP' 94 had al een motie van tegen mevrouw Minken in voorbereiding, zo heb ik gehoord. Belangrijke gebruikers en partijen in het Leefplein heb ben een ultimatum gesteld: als er niet gauw tempo komt, stappen we eruit. Het college heeft toen de verantwoordelijkheid geno men door de regie over te nemen. Ik neem dit project als voorbeeld van duidelijke signalen dat het draagvlak van de verantwoorde lijk wethouder, zowel intern als extern, verdwenen was. Mij moet van het hart dat de reactie van mevrouw Minken hierop, name lijk in haar naschrift bij een artikel in Peel en Maas (d.d. 11 december 2008, red.) met als titel 'Wethou der Minken onder druk' mij in het verkeerde keelgat is geschoten. Bij mij is haar reactie overgekomen als een poging haar eigen straatje schoon te vegen door de schuld voor de ontstane problemen bij de ambtenaren of derden te leg gen. Daar neem ik uitdrukkelijk afstand van. En wat erger is, daar mee heeft zij haar laatste respect bij de ambtelijke organisatie ver speeld." BELANGENVERSTRENGELING Hahn wees in zijn verklaring nogmaals, in een aparte passage, op de problematische combina tie wethouder Minken-raadslid Minken. "Ik wil hierover nog het volgende zeggen. Bij de installa tie van Ben Minken tot raadslid in februari 2007 zijn vraagtekens gezet bij de wenselijkheid hiervan door GP'94 en CDA. Met name de fractievoorzitter van het CDA is op deze kwestie toen dieper ingegaan. Ik citeer: 'Deze situatie leidt ertoe dat de controlerende en uitvoerende taak in een gezin terechtkomt. Daardoor komt de uitvoering van de controlerende taak enigszins in de problemen. En als zich dan een onwenselijke situatie zou voordoen, dan kan Niet alleen de coalitie is gebro ken in Meerlo-Wanssum... de heer Minken zich niet aan de besluitvorming onttrekken, gelet op de smalle meerderheid van de coalitie in de raad. Maar het is niet anders. De heer Minken krijgt de voorkeur van de twijfel'. Het gevaar van belangenverstrenge ling is helaas niet irreëel gebleken. Maar wel andersom dan waarvoor de heer Van der Heijden heeft gevreesd. Wij hebben in het col lege ervaren dat oud-wethouder Dickie Minken meer een vooruit geschoven post van raadslid Ben Minken in het college was, dan dat Ben Minken in de raad onge clausuleerd steun moest geven aan collegestandpunten. Deze ver menging heeft een zware hypo theek gelegd op de vertrouwelijk heid binnen het college." Natuurlijk, het is een opeensta peling van. Want ook de karakters in het college botsten de laatste tijd geregeld, aldus een openharti ge Hahn. "Mevrouw Minken heeft in haar persbericht aangegeven dat ze zich alleen voelde staan. Dat is één kant van de medaille. Wij, de andere leden van het col lege, kregen herhaaldelijk het ver wijt te horen dat we onze mening op voorhand klaar hebben en argumenten met de haren erbij slepen: zogenaamde gelegenheids argumenten. Mevrouw Minken sprak van een gevoel van 'ik-tegen- de-rest-van-het-college' of kon niet nalaten haar 'anti-Venray-gevoel' te uiten. Natuurlijk riep dit bij de andere leden van het college vn B en W reacties op. Ik wil ook met nadruk zeggen dat wij in dossiers waarvoor mevrouw Minken ver antwoordelijk was altijd achter haar hebben gestaan, en, als het nodig was, het ook voor haar heb ben opgenomen. Als het moest hebben anderen voor haar de kas tanjes uit het vuur gehaald. Maar als je vervolgens krijgt te horen dat ze zich in haar portefeuille bedreigd voelt, dan brokkelt de collegialiteit vanzelf af. Het was alsof wij in haar ogen een bedrei ging vormden. Dan kan er van col legialiteit geen sprake zijn." Lang zaam maar zeker is volgens Hahn 'een ijzige sfeer ontstaan die de adem deed bevriezen'. "Iedereen snakte naar lucht. Natuurlijk is over het onderling gebrek aan ver trouwen eerder gesproken binnen het college. Maar de schade was niet meer te repareren." LAATSTE LOODJES De burgemeester verklaarde ver der dat het college van B en W 'de klus ook met een wethouder min der kan afmaken'. "Juist omdat het gaat om de laatste loodjes. De laat ste eindjes moeten met de buur gemeenten aan elkaar geknoopt worden. Het gaat nog maar om een aantal maanden waarin de raad besluiten neemt. Voor de rest is het een zaak van het col lege: op de winkel passen en die overdracht goed regelen. Ik vind dat het hier om een zaak van het college gaat. Laat het dan ook een zaak van het college blijven. Het gaat niet om een politieke kwes tie. Er is een bestuurlijk probleem dat door het bestuur opgelost moet worden. En door dit college als minderheidscollege verder te laten gaan, is het probleem opge lost. Als minderheidscollege stel len we ons kwetsbaar op. Zou de raad moeten kunnen waarderen, zou ik zeggen." REACTIES POLITIEK Maar die laatste opmerking van de burgemeester vonden de frac ties van CDA, PvdA en GP'94 toch wat al te kort door de bocht. Zij stelden dat het college van B en W schuldig is aan de crisis in de gemeente Meerlo-Wanssum door het vertrouwen in PvdA-wethou- der Dickie Minken op te zeggen. CDA-fractievoorzitter Rob van der Heijden was teleurgesteld in het verhaal van Hahn. "Er zouden zo min mogelijk mensen beschadigd worden. Dit verhaal beschadigt wel degelijk mensen en ik kan het waarheidsgehalte ervan niet chec ken. Dat doet de discussie geen goed." Ook hekelde hij de rol van de PK. "De PK heeft besloten om geen andere partij bij de nieuwe coalitie te betrekken en met twee eigen wethouders in een minder heidscoalitie verder te gaan. Daar door is er wel degelijk een politie ke zaak van gemaakt. Wij hebben gewoon geen vertrouwen meer in de PK-wethouders." Fractievoorzitter Sylvia Gielens van de PvdA vroeg zich af waarom het college nooit eerder contact met haar heeft opgenomen om over de problemen met Minken te praten."De voorzitter heeft gefaald als voorzitter. Wij blijven vierkant achter onze wethouder staan. Ook omdat de PK achter haar twee wethouders blijft staan, heb ben wij ons gedwongen gevoeld om ons zo hard op te stellen. De breuk is niet door de PvdA veroor zaakt en er zijn onduidelijke rede nen gebruikt om onze wethouder aan de kant te zetten. Wij hebben geen vertrouwen meer in de wet houders van de PK. Onze wethou der eruit, dan jullie wethouders er ook uit." Die laatste zin schoot PK-frac- tievoorzitter Theo Francken hele maal in het verkeerde keelgat. "Oh, bedrijven jullie zo politiek? Het gaat om poppetjes, niet om inhoud? Het is gewoon een afre kening." Hij kon zich dan ook niet vinden in het voorstel van het CDA om te gaan praten over een nieuwe coalitie, zonder de PK-wethouders Brugman en Bete- rams. "Er is geen enkel inhoudelijk argument om onze wethouders weg te sturen. De burgemeester heeft net een vurig en duidelijk betoog gehouden. Onze wethou ders treft geen blaam." Raadslid Ben Minken (PvdA) voelde zich natuurlijk aangevallen door de woorden van burgemees ter Hahn aan zijn adres."Ik vind dat u op ontoelaatbare wijze opmer kingen heeft gemaakt over mij en de wethouder, die zich hiertegen niet kan verweren. Het kan niet dat u zo de integriteit van zowel mij als raadlid als de wethouder in twijfel trekt. U kunt uw verhaal ook niet met feiten staven. Het past ook niet om op deze wijze de raad te schofferen. Uw aanval op de wethouder Minken dat zij de spreekbuis is geweest van raadslid Minken, is in tegenspraak met de feiten." Maar volgens Hahn was het helemaal niet z'n insteek om personen te beschadigen. "Ik heb alleen verteld wat er is gebeurd in het college, zonder de integriteit van iemand te beschadigen. We hebben in het college van B en W meerdere keren over de proble men gesproken." PROBLEEM COLLEGE Fractieleider Frans Kerstjens van GP'94 stelde dat er maar een schuldige is aan te wijzen voor de crisis: het college van B en W. "Er was een probleem binnen het col lege en dus binnen de coalitie, een twist tussen de wethouders en de voorzitter onderling, maar zeker niet binnen de raad en al zeker niet binnen de oppositiepartijen CDA en GP'94. De oppositie stond hier volledig buiten." Volgens Kerstjens hadden de problemen binnen het college ook binnen het college opgelost dienen te worden. "En ik had verwacht dat een voorzitter daarbij de regie in handen heeft en de regie in handen zal houden totdat het probleem is opgelost. De voorzitter waakt immers over de sfeer binnen het college." Vol gens GP'94, CDA en PvdA had Dickie Minken aan boord gehou den moeten worden. Tevens vin den de partijen dat er veel te laat melding is gemaakt van de strub belingen in B en W en dat het col lege bij belangrijke onderwerpen als de herindelingsdiscussie en de locatiekeuze voor het sportpark van SV United onvoldoende reke ning heeft gehouden met signalen uit de samenleving. Om die rede nen weigerden ze ook maandag avond weer om het voorstel van de PK, om als een minderheids coalitie met een zakelijk college met twee PK-wethouders verder te gaan, te steunen. Het voorstel werd rigoureus door CDA, PvdA en GP'94 van de hand gewezen en de gevolgen zijn bekend en desastreus: de gemeente Meerlo- Wanssum zit zonder bestuur en zonder coalitie. Dinsdag hebben de PK-wethouder Carla Brugman en Leo Beterams hun ontslag inge diend. De gemeente Meerlo-Wans- sum is stuurloos, 333 dagen voor de gemeentelijke herindeling met Venray en Horst aan de Maas een feit is. Er valt weinig te vieren in het laatste jaar van de 40-jarige gemeente Meerlo-Wanssum Lijk in Maas Wanssum In de Maas nabij de haven van Wanssum is dinsdag rond de mid dag door een wandelaar een lijk gevonden. Hulpdiensten hebben het naakte lijk van een man uit de Maas gevist. De identiteit van de dode is nog niet bekend. Het lichaam werd in de buurt van de Geijsterseweg tussen Wanssum en Geijsteren uit het water gehaald. De politie bekijkt of eventuele vermiste personen in Limburg of België in verband kunnen worden gebracht met het aangetroffen lichaam. Uit sectie blijkt volgens de politie dat de dode man niet door een misdrijf om het leven is gekomen. De politie is momen teel bezig om de identiteit van de man te achterhalen. Vervolg voorpagina Volgens Beterams heeft de raad in belangrijke dossiers als de fusie en sportpark Noord last van 'slap pe knieën gehad'. "Wij hebben altijd gekeken naar het draagvlak. Maar waar begint het en waar eindigt het? Bij de fusie en de dis cussie over de sportparken was sprake van georganiseerde emotie. Onder die druk is de raad bezwe ken. Waarom heb ik de raad wel gehoord tijdens discussies over de sportparken en de fusie, maar niet over het Leefplein? Omdat het Leefplein van niemand of van iedereen is. Er zijn zoveel partijen bij betrokken dat er geen emotie rondom is georganiseerd. Ik heb veel gesprekken gevoerd met de kwetsbaren in de samenleving. Individuen, die niet de macht hebben om emotie te organise ren. Nee, de onderbouwing van de motie is nog minder dan ik had kunnen bevroeden. Ik ga met opgeheven hoofd door de voor deur weg, samen met Carla. Ik heb alles gegeven voor deze gemeente en ik heb er erg veel voor terug gekregen. Pas vanavond zijn de vraagtekens gekomen." Ja, het werd stil na zijn woor den. Heel stil, alleen het applaus vanaf de publieke tribune klonk luid. Beterams legde vervolgens demonstratief een zeventien pagi na's tellend dossier, waarin onder meer door hem gemaakte afspra- ken staan met de verschillende dorpsraden en de fusiegemeenten Venray en Horst aan de Maas, over het dorpsradenbeleid in de poli tieke arena neer. "Ik ben benieuwd welke aasgier zich hierop gaat storten. Ik wens iedereen, maar vooral de dorpsraden, daarbij veel succes." Behoefte aan steunbetuigingen van de andere fracties, hadden de twee ras-PK'ers niet. "Doe dat maar zonder ons", stelde Bete- rams. "Bij die woorden sluit ik me helemaal aan", verklaarde Brugman, die net als Beterams verklaarde dinsdagmorgen haar ontslagbrief in te zullen dienen. Na deze woorden pakten de twee PK-wethouders snel hun spullen en liepen, gevolgd door het com plete managementteam en een groot deel van de ambtenaren van de gemeente Meerlo-Wanssum, de raadzaal uit. Even later hamerde Joep Hahn de raadsvergadering af, om zich met een lijkwit gezicht een verbeten trek rond zijn mond snel bij de opgestapte PK-wethou- ders en hun achterban te voegen. GEEN OPLOSSING Het college is met het opstap pen van Beterams en Brugman maandagavond dus officieel geval len. Het was het slot van een tur bulente politiek week, die ander halve week geleden begon met het opzeggen van het vertrouwen in wethouder Dickie Minken (PvdA) door burgemeester Joep Hahn en de PK-wethouders Carla Brugman en Leo Beterams. Ze zagen geen heil meer in een verdere samen werking met de PvdA-wethouder, die begin vorige week eieren voor haar geld koos en besloot om zelf op te stappen. Daarop zegden de andere fracties - die niks zagen in het voorstel van PK-Meerlo-Wans- sum om met een minderheidsco alitie met twee PK-wethouders de laatste elf maanden van de gemeente Meerlo-Wanssum uit te zitten- enkele uren later, tijdens een spoedberaad, op hun beurt het vertrouwen in Brugman en Beterams op. In de afgelopen week werd er achter de schermen tussen en bin nen de fracties koortsachtig naar een oplossing voor de breuk in de coalitie en de val van het college gezocht, maar tot een oplossing in de diepe crisis leidde dat niet. Daarvoor was de rancune tussen diverse partijen en personen blijk baar te groot, getuige ook de ver klaring van PvdA-fractievoorzitter Sylvia Gielens. "Onze wethouder eruit, dan jullie wethouders er ook uit." Over inhoud ging het klaarblijkelijk niet en dat is een trieste constatering. Er is nu een nieuw college in de maak waarin CDA PvdA en GP'94 elk een wet houder zullen leveren. Triest einde lange loopbaan wethouder Beterams Hij had een ander afscheid ver diend. Leo Beterams, wethouder sinds 1990 en PK-lid sinds haar oprichting in 1977, bracht zijn besluit om te stoppen als lid van het college van B en W maandag avond zelf naar buiten. Hij had de rit maar wat graag, samen met burgemeester Joep Hahn en colle- ga-PK-wethouder Carla Brugman uit willen zitten, maar helaas voor hem: de Meerlo-Wanssumse poli tiek besliste anders. Met nog elf maanden te gaan, staat de wethouder met mis schien wel de meeste dienstjaren van Nederland op straat. En dat is een hard gelag, alhoewel Bete- rams zijn gevoelens een dag na de definitieve val van het college al aardig kan nuanceren. "Het leven gaat gewoon door." Hoe anders klonk zijn stem enkele uren eerder, aan het eind van de tumultueus verlopen raads vergadering. Scherp, veroorde lend, op zoek naar antwoorden die hij niet kreeg. Waarom moest hij samen met Carla Brugman het veld ruimen? Hij kan een dag later maar een conclusie trekken. "Dit is het vereffenen van oude rekenin gen. Het gaat in ieder geval niet om de inhoud. Ik denk dat sommi ge politici maar eens goed in de spiegel moeten kijken." Hij bracht dinsdagmorgen samen met wet- Carla Brugman en Leo Bete- rams stapten deze week op. houder Brugman nog een bezoek aan het college van B en W van de gemeente Venray, om vervolgens zijn ontslagbrief te tekenen in het gemeentehuis in Meerlo. "Negen tien jaar geleden kreeg ik een sleutel van het gemeentehuis en kwam ik door de voordeur naar binnen. Door die voordeur heb ik maandag met opgeheven hoofd, samen met Carla, het gemeente huis weer verlaten. Mijn emoties zullen nog wel komen. Maar het is triest dat het zo gelopen is. Voor mij, voor de PK, maar vooral voor de gemeente Meerlo-Wanssum." Wethouder Heldens (Venray) Het college van B en W in Venray is niet blij met de poli tieke ontwikkelingen in Meer- lo-Wanssum. "Het is voor de betrokkenen en de inwoners van deze gemeente gewoon slecht", aldus locoburgemees ter Lei Heldens. Volgens Heldens blijven er nu veel dingen die moeten gebeuren liggen. "Alle gemeentelijke speer punten lagen bij de wethouders", ff aldus Heldens, die hoopt op een snelle oplossing. Of Venray daar als gemeente een rol in kan spe len, weet Heldens nog niet. "We zijn al samen met Horst aan de Maas bezig met de integratie van de organisaties. We moeten nu goed kijken hoe dat gaat lopen. Mogelijk dat wij daar meer taken op ons gaan nemen, maar dat is nog niet duidelijk. Meerlo-Wans- sum is wat dat betreft tot 1 januari een zelfstandige organisatie." Futsaltoernooi in sporthal Horst Ben jij tussen de 16 en 20 jaar oud en heb je zin om een middagje te zaalvoetbal len tegen andere teams Geef je dan nu op voor het futsal toernooi dat op woensdag 25 februari vanaf 12.00 uur wordt gehouden in sporthal de Ber- kel in Horst. Het toernooi wordt georga niseerd door het gezamenlijke breedtesportproject van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo - Wanssum en Sevenum. Een team bestaat uit minimaal vijf personen en de inschrijvingskos- ten zijn 5 euro per team. Opge ven kan via sport3futsaltoernooi@ live.nl. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11