Ingezonden Mannenkoor in Man bijt hond EEN NIEUW KOST U BIJ ONS ECHT NIETS pJondZorg Gratis vershouddozen bij PLUS Sizzers gaat verhuizen Roep om stageplaatsen bij Raayland Aanpak fietsen in Grotestraat 0478-514468 VENRAY PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2009 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Meten met twee maten Mijn pand aan de Hensenius- straat in Venray is op 19 november 2008 overvallen door de gemeen te, politie, belastingdienst en vreemdelingendienst. Volgens bur gemeester Waals 'een succesvolle actie'. Ik geef toe, het pand vol deed niet meer aan de eisen van deze tijd. De door de gemeente vereiste aanpassingen waren dan ook terecht. De door de vreem delingenpolitie opgepakte illegaal was mij echter volstrekt onbekend. Verder zijn er noch door de belas tingdienst noch door de politie onregelmatigheden gesignaleerd. Feit is wel dat het pand onmiddel lijk ontruimd en verzegeld werd. Tot zover dus niets aan de hand. Recht is recht en eigen schuld is dikke bult! Maar dat krom ook recht kan zijn, las ik vorige week in verschillende media onder de kop 'Veel basisscholen niet brand veilig'. In 19 van de 26 scholen en peuterspeelzalen werden ernstige tekortkomingen geconstateerd. Bedoelde scholen en peuterspeel zalen vallen tegenwoordig onder één bestuur, het SPOV Directeur Yvonne Raaijmakers is 'hartstikke geschrokken'. Hoewel de gebre ken niet direct oplosbaar waren, vindt ons aller burgervader het niet sympathiek om leerlingen naar huis te sturen. Dit ondanks eerdere overtredingen. Ook deze keer blijft het bij een waarschu wing. Vreemd? Nee! De meeste scholen en peuterspeelzalen zijn eigendom van de gemeente. Zij zijn dus in hoge mate medever antwoordelijk voor de veiligheid van enkele duizenden kinderen. Toch blijft het lastig om jezelf een schop onder de kont te geven, zeker als je keer op keer bewijst dat je een brekebeentje bent. Dankzij de gemeente liep ik 4.500 euro huur mis en stond ik in mijn hemd in de krant. Onze burger meester en directeur Raaijmakers komen er zonder kleerscheuren vanaf en hun salaris wordt onver kort doorbetaald. Gek hè? Jos Pijpers, Leunen Het tv-programma Man bijt hond heeft dinsdag 27 januari in Venray opnamen gemaakt naar aanlei ding van het feit dat het Limburgs volkslied dit jaar 100 jaar oud is. Het Venray's Mannenkoor was gevraagd om aan deze opnamen zijn medewerking te verlenen door dit volkslied voor de camera en microfoons ten gehore te brengen. Ook heeft men een aantal wille keurig gekozen Venraynaren uitge nodigd om het volkslied te zingen, wat echter voor de meesten een bijna te moeilijke opgave bleek te zijn. Allereerst mochten deze men sen luisteren naar het koor, die dit volkslied in de originele versie al bijna 100 jaar op zijn repertoire heeft staan en dit dus voortreffe lijk weet te vertolken. Daarna, na enig oefenen onder leiding van de tweede dirigent van het Venray's Mannenkoor Jac Janssen, lukte het deze willekeurig gekozen Venrayse burgers warempel om tenminste het eerste couplet te zingen. Na diverse interviews over wat het Limburgs volkslied betekent voor de diverse Limburgers en niet Limburgers, die echter wel in Ven- ray wonen, werd het volkslied nog eens gezongen maar nu met hulp van het hele Mannenkoor. Vooral dit laatste was voor deze Venrayse burgers zo indrukwekkend dat zij naar hun zeggen het volkslied nu toch echt weer van buiten willen leren en dan zeker ook vaker zul len zingen. De verslaggever en zijn opnameploeg waren na afloop erg tevreden over de gastvrijheid en enthousiaste medewerking van het Venrayse publiek. Het Venrays Mannenkoor werd bedankt en geprezen om hun positieve reactie op hun verzoek aan hun program ma mee te werken en niet minder om de kwaliteit van hun zang. Het resultaat van deze opnamen wordt vrijdag 30 januari al uitgezonden in het programma Man bijt hond tussen 18.50 en 19.20 uur op Nederland 2. Auteur boek op tv Marianne Peters, de schrijfster van de boeken Lang zal ze leven, een verhaal over de dood van een jonge moeder, en van Dag Pa komt vrijdag 6 februari op Neder land 2 uitgebreid aan het woord. Op Nederland 2, aanvang 19.55 uur, zal Marianne Peters bij het Teleac/NOT programma Volgende Keer Beter vertellen over de mis communicatie bij de behandeling van haar vader. Teleac/NOT sprak met haar naar aanleiding van haar boek Dag Pa, een persoonlijk ver haal over euthanasie. Kort iets over de inhoud van deze afleve ring: Toon heeft terminale kanker en denkt aan euthanasie. In de tus sentijd wil hij niet worden behan deld. Maar het ziekenhuis heeft geen boodschap aan zijn wensen. Dochter Marianne grijpt in. Auteur Marianne Peters presenteerde begin 2008 het boek Lang zal ze leven. Hierin schrijft ze over de strijd van haar schoonzus, Maria uit Ysselsteyn, tegen kanker. Na Dag pa was dit haar tweede boek. St. Petrus'Banden verrast Abraham Muziek-, Mars- en ShowKorps St. Petrus'Banden ziet in 2009 Abra ham. Het muziekkorps viert zijn 50-jarig bestaan. Het hele jaar 2009 komt in het teken te staan van dit jubileum. Met een feestprogram ma wil het korps de bevolking van Venray zoveel mogelijk bij de feesten betrekken. Wie in Venray woont en in 2009 50 jaar wordt of is geworden, kan door St. Petrus' Banden op een bijzondere en ludieke wijze in het zonnetje wor den gezet. De wijze waarop en het tijdstip blijft even een verrassing. Wie iemand kent die 50 jaar oud wordt kan dit kenbaar te maken. Ook echtparen uit de woonplaats Venray die in 2009 hun vijftigjarig huwelijk vieren, of al gevierd heb ben, kunnen geheel kosteloos een muzikale hulde krijgen. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met secretaris Pier re Swinkels via telefoon (0478) 581784. en implantaat gedragen protheses Wij nemen Uw eigen risico voor onze rekening De Spaarkas ZZZ van café Huls man in Venray is opgeheven. De leden schonken het restbedrag, 898 euro, aan Hospice Zenit in Venray. Een aantal vaste klanten van het Venrayse café spaarde elke week een bedrag om met de carnaval en kermis zorgeloos te kunnen feesten. Spaarkas ZZZ heette dit spaarpotje, Zuipen Zonder Zorgen. Op straffe van een 'boete' moest er elke week worden gespaard. Van de spaar- kasgelden werd daarnaast twee tot drie keer per jaar een uitstapje of feestavond gehouden voor de leden. Inmiddels heeft Spaarkas ZZZ zichzelf opgeheven, na eerst een grandioos afscheidsfeest te hebben gevierd. De kas bleek daarmee echter nog niet leeg. Een groot aantal leden besloot daarop het restbedrag te schenken aan Hospice Zenit. Tijdens het over handigen van de cheque spra ken zij de wens uit dit bedrag te gebruiken voor het aanpassen van de stilteruimte. Woensdag 4 februari opent Jan Linders, na 37 jaar, een compleet nieuwe supermarkt in Venray. Om 09.00 uur wordt de supermarkt aan de Raad huisstraat feestelijk geopend door loco-burgemeester L. Heldens van Venray, algemeen directeur Leo Linders en Cora van Mora. In de nieuwe supermarkt kan Jan Linders de klant beter van dienst zijn. De supermarkt is namelijk twee keer zo groot. Supermarktmanager Frank Mels- sen is blij met de verruimde ver koopvloeroppervlakte. "We kun nen de klanten beter van dienst te zijn met een breder assortiment in een ruimere en overzichte- lijke winkel, met veel vers en veel scherpe aanbiedingen. In de bakkerij worden de vlaaien vers gemaakt waar de klant bij staat. Er is ook een tapasbar waar de klant naar eigen keuze tapas kan schep pen. En er zijn heel veel gratis parkeerplaatsen. Met de écht lage prijzen blijft Jan Linders één van de goedkoopste supermarkten in de omgeving." De hele openingsweek is het feest met speciale openingsac ties, proeverijen en activiteiten. Klanten maken zelfs kans op een ballonvaart. Melssen: "Kortom: de nieuwe supermarkt is veel groter, completer, heeft veel meer vers, heeft veel gratis parkeerplaatsen en is héél goedkoop." Jan en Kitty Bartels van res taurant Tante Jet uit Blitters- wijck waren meteen enthousi ast toen ze de vraag kregen om hun etablissement beschik baar te stellen voor een bijzon dere avond. Een speciale dine ravond voor mensen met het hart op de juiste plaats voor de stichting Eten met Geweten. Het doel daarvan is om op een sympathieke manier fondsen te verwerven voor goede doelen die zich inzetten voor kinderen. Tij dens deze bijzondere dineravond wordt een door kunstenares Mieke van Uden uit Geijsteren geschon ken kunstwerk per opbod ver kocht. De opbrengst daarvan gaat honderd procent naar de stichting Eten met Geweten en haar kinder doelen. Mieke van Uden hoefde niet lang na te denken toen ze werd gevraagd haar medewerking te verlenen. "Kinderdoelen spre ken mij altijd enorm aan. Als we samen een handje kunnen helpen om kinderen, die hulp en aan dacht nodig hebben, blij te maken, is het vanzelfsprekend dat ik meedoe", aldus de Geijsterse kun stenares. De stichting Eten met Geweten verwezenlijkt dit doel onder meer door het ondersteu nen en stimuleren van gastheren en gastvrouwen bij het organise ren van zogeheten 'home charity diners'. Het diner dat vrijdag 30 januari vanaf 20.00 uur plaats vindt bij Tante Jet is georganiseerd door Geert en Gertie Mooren uit Meerlo. Inmiddels hebben al meer dan vijftig mensen zich voor dit diner opgegeven. Een deel van de opbrengst van deze avond vloeit rechtstreeks in de kas van enkele kinderdoelen. En als iedereen de smaak te pakken heeft, is het niet uitgesloten dat de gasten die aan schuiven ook enthousiast worden en wellicht in de toekomst een dergelijk diner organiseren. Het bijzondere diner in Blitterswijck wordt muzikaal opgeluisterd door Angels Rule, bestaande uit Roel Verheggen, Anneke Miggiels, Caro line Ermers en Marlies Driessen. Pianist deze avond is Robbert Lemmens. De kosten van deze avond bedragen slechts 50 euro per persoon en daarvan gaat dan weer minstens 10 euro per menu naar de stichting Eten voor gewe ten. Het menu bestaat uit een uit zes gangen bestaand amusemenu en de daarbij behorende drank. De opbrengst komt ten goede aan de kinderorganisaties Dream4kids, Joinforkids en stichting Timeus. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Als lezers van Peel en Maas willen aanschuiven, moeten ze snel reserveren bij Tante Jet in Blitterswijck, teelfoon 0478 532942. Dit diner is een ideaal evenement voor fondsenwerving: Het is kleinschalig, goedkoop en een unieke gelegenheid om nieu we mensen te ontmoeten en om te netwerken. Uitleen Groene Kruis verhuist Van oudsher kan men voor het lenen, huren of kopen van hulpmiddelen zoals krukken, een sta-op-stoel, hoog-laagbedden en rollator terecht bij de uitleen van het Groene Kruis. Vanaf 2 februari verhuist de uitleen naar de School straat 7 in Venray. De uitleen krijgt ook een nieuw jasje: Groene Kruis Startpunt. Bij dit Groene Kruis Startpunt kan men behalve voor hulpmiddelen ook terecht voor informatie en advies over onze zorgdiensten. Het Groene Kruis Startpunt houdt begin maart een open dag. In de week van 9 maart vinden er allerlei actiedagen plaats, waarbij men vrijblijvend kan ken nismaken met het nieuwe Groene Kruis Startpunt en het aanbod. In Het ledenblad Kruiswoord dat rond 12 februari huis aan huis verschijnt, staat hierover meer informatie. Meer informatie is ver krijgbaar bij de klantenservice via telefoonnummer (088)6108861. niet ontvangen? Bel 582877! Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Deze week is PLUS supermarkt gestart met een nieuwe actie. Bij elke besteding van 10 euro en bij aankoop van bepaalde artikelen krijgt de klant een zegel. Bij tien zegels is de kaart vol en krijgt de klant een handige vershouddoos van het merk Curver gratis. Het is niet zomaar dat PLUS een actie met vershouddozen houdt. Vooral voor vers producten weten de klanten PLUS dagelijks te vinden. Als vers goed bewaard wordt, blijft het nog langer goed en dan wordt een plus een dus, drie. Aan staande donderdag is het de dag van het vers. Op deze dag krijgt de klant die vers koopt, van PLUS Verbeeten gratis een vers geschre ven vers van een van de vele dich ters uit de regio. Alleen bij PLUS Verbeeten in Vierlingsbeek, zijn 's middags een aantal uren enkele dichters in levende lijve aanwezig. Een en ander wordt gehouden in samenwerking met BiblioPLUS. Na zeven jaren in winkel centrum het Brukske is het tijd geworden voor Hairstudio Sizzers uit Venray om op een nieuwe locatie de activiteiten voort te zetten. Vanaf 1 febru ari is Sizzers gevestigd aan de Eindstraat 16. Aangezien het kappersvak een trendy en modisch vak betreft gaat ook Sizzers met de tijd mee en is gekozen voor een nieuw uiterlijk in een nieuw pand onder een nieuwe naam: Sizzers hair beau ty concept. Een compleet concept met een kapsalon, welness-salon, schoonheidsspecialiste en pedicu re. Het gemak dient de mens, daar om is Sizzers een samenwerking met een aantal specialisten aan gegaan. Dit betekent dat u voort aan voor alle behandelingen op een adres terecht kunt. Het team van de kapsalon en welness-salon bestaat onveranderd uit Patricia Fieke en Deniz. De schoonheids- en pedicurebehandelingen wor den uitgevoerd door Wilmy. Sfeer en de gezelligheid staan bij Sizzers hoog in het vaandel en het lek- kere kopje ontbreekt natuurlijk ook niet. De medewerkers van Sizzers volgen de trends nauwlet tend en blijven up to date door verschillende cursussen te volgen in binnen- en buitenland. Voor de welness-salon heeft Sizzers geko zen voor een echte welnesslijn van het welbekende merk Z.one genaamd Simply Zen. Dit is niet alleen een product die u heer lijk laat ontspannen, maar tevens voor ieder hoofdhuid- en haarpro- bleem een oplossing heeft. Deze lijn is op 100% natuurbasis en zal u door middel van aromatherapie en hoofdhuidmassages heerlijk tot rust laten komen. Op zondag 1 februari van 14.00 tot 18.00 uur opent Sizzers de deu ren en bent u van harte welkom om een kijkje te komen nemen in de nieuwe vestiging aan de Eind- straat 16 in Venray. Voor afspra ken kunt u bellen: telefoon 0478 512154. De openingstijden zijn: dinsdag 8.30-17.30 uur, woensdag 8.30-21.00 uur, donderdag 8.30 17.30 uur, vrijdag 8.30-20.00 uur en zaterdag 8.00-13.00 uur. Sizzers is op maandag gesloten. Voor 108 leerlingen van het Raayland College in Venray zijn zestig stageplaatsen beschikbaar in week 11 en week 17. Dit is een tekort van 48 plaatsen. De respons op de jaarlijkse mailing om stage plaatsen beschikbaar te stellen heeft bij de ongeveer 350 aange schreven bedrijven tot deze zestig beschikbare plaatsen geleid. De VMBO- leerlingen van het Raay land College zijn de potentiële medewerkers van bedrijven en instellingen in Venray en omge ving. Onderzoek heeft uitgewezen dat 90 tot 95 procent van de hui dige leerlingen na voltooiing van hun opleiding in de regio blijft wonen en werken. Zij zijn dus ook een factor van belang voor de economie van de toekomst in dit gebied. Om een gefundeerde beroepskeuze te kunnen maken en daarmee een behoud van deze economische factor voor de regio te blijven is het van belang dat deze leerlingen zich op de arbeidsmarkt kunnen oriënteren. In de afgelopen jaren hebben veel bedrijven uit de regio hieraan meegewerkt en er voor gezorgd dat alle leerlingen een kans kre gen. Het Raayland College doet een beroep op alle bedrijven en instellingen in de regio om alsnog te reageren. Wie een plek beschik baar heeft voor kalenderweek 11 of 17 kan dit voor zaterdag 31 januari melden bij Wim Schreurs, stagecoördinator, via e-mail SCW@ raayland.nl. Zie ook www.raay- land.nl/onderwijs/stage. Winkeliers die hun uit stallingen kriskras op straat zetten, worden binnenkort geverbaliseerd met gele en rode kaarten. Dat meldde wet houder Van der Broeck (CDA) maandag in de commissie Ste delijk Beheer. De gemeenteraad heeft een beleid vastgesteld waarin het neer zetten van reclame uitstallingen op straat is geregeld. Ze moeten een meter van de gevel afstaan en aan een bepaalde lengte voldoen. De gemeente heeft tot nu toe nog niet opgetreden. Maar ook Van der Broeck ziet dat de regels niet in acht worden genomen. "De uitstal lingen worden zelfs midden op straat gezet", aldus de wethouder die eerst een brief laat rondgaan naar de centrumondernemers. Daarna gaat de gemeente optre den met gele en rode kaarten. Ondanks de komst van nieuwe fietsenstallingen, verschijnen er toch steeds meer fietsen in de Grotestraat. Vooral sinds de lan taarnpalen weer zijn geplaatst. "Met name bij Kruidvat en Blok ker zie je veel fietsen staan", zei Van der Broeck. "We hebben afge sproken eerst te zorgen voor vol doende stallingen en pas daarna te gaan handhaven. Maar ik zie nu lege stallingen en toch veel fietsen in de winkelstraat. Het is vooral een kwestie van gewoonte. Het is ingesleten gedrag om de fiets neer te zetten voor de deur waar je moet zijn. Maar we gaan het wel aanpakken. Om te beginnen op een aardige manier." Patersstraat 16, 5801 AV Venray www.centrum-mondzorg.nl KUNSTGEBIT 900 euro Hospice Zenit Nieuwe Jan Linders in Venray Kinderdoel bij Tante Jet vrijdag tussen 9.00-17.00 uur «»<l ÜF-W'1-" t „u vooV IW"''*"'"

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9