Kortingent0 'Behoud scholen in programma verkiezingen' Opheffingsuitverkoop Verbouwing Wieënhof zonder vergunning Wissellijst met twaalf gedichten "Alle hens aan dek" Vervolguitzending over frauderende Suze en Riek Gehele college Meerio-Wanssum valt... maar 'Hahmüe' de voorste blüft zitten PEEL EN MAAS ggjgESöfcAü"*- I showroomkeukens. de COMFORTABEL WIOUEUaanpak De dorpsraden van Heide, Veulen en Vredepeel doen in een gezamenlijke brief een dringend beroep op de poli tieke partijen. De drie dorpen hopen dat het behoud van alle basisscholen een prominente plek krijgt in de programma's voor de gemeenteraadsverkie zingen van 18 november 2009. Het voortbestaan van de school in Heide en vooral die in Vrede peel staat al jarenlang ter discus sie. De basisschool in Veulen staat er nog een stuk beter voor, maar ook hier zat de dalende tendens de komende jaren flink door. De dorpsraden wijzen erop dat er in Heide, Veulen en Vredepeel een actief verenigingsleven is. Het hebben van een basisschool is volgens de dorpen noodzakelijk om de verenigingen en de leef baarheid in stand te houden. Met het verdwijnen van de scholen verdwijnt het hart en de levendig heid uit de dorpskern. De teruggang van het leerlin genaantal is vooral een gevolg van onvoldoende woningbouw in de afgelopen decennia. Maar er gloort hoop. Het college is de laat ste jaren doordrongen geraakt van de noodzaak van woningbouw in de kleinste dorpen. Inmiddels kan er ook in Heide en Vredepeel weer gebouwd worden. Veulen heeft al eerder een nieuwe woon wijk rond De Vlies erbij gekregen. De komst van nieuwe huizen en nieuwe bewoners zal op termijn leiden tot een stijging van het leerlingenaantal, zo luidt de ver wachting. De aankomende jaren zullen de effecten nog minimaal zijn en glijden de dorpsscholen steeds verder af naar de gevaren zone. "Wij als dorpsraden, maar ook de teams van de scholen, willen er alles aan doen om deze tijdelijke dip in het leerlingenaan tal te overbruggen. Dit is mogelijk om de scholen een bredere func tie te geven of om meer specifiek onderwijs aan te bieden", meldt de brief. De dorpen hopen dat ze van het schoolbestuur SPOV en de gemeente voldoende tijd en steun krijgen om uit de malaise te komen. "U wilt toch niet die poli tieke partij zijn die uiteindelijk de beslissing neemt om onze scholen te sluiten. Welke droom is nog mooier dan op ieder kerkdorp een school te hebben", zo luidt de oproep. niet ontvangen? Bel 582877! PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2009 - Pagina 5 Gemeente wil vaart in procedures om illegale situatie op te heffen Het college juicht de komst van een medisch centrum op de locatie van het voormalige hotel Wieënhof aan de Leun- seweg toe. Toch zijn er enkele haken en ogen. Sinds 2007 zijn hier al een huisartsenpost en de ambulancevoorziening gevestigd. Er is echter nooit een bouwvergunning verleend voor de verbouwing van het pand. Ook zijn de medische functies in strijd met het gel dende bestemmingsplan. De locatie valt geheel onder hore- cadoeleinden. De gemeente wil dan ook zo snel mogelijk een einde maken aan de ille gale situatie. Alynia Consult uit Ravenstein heeft vorige week van de gemeen te een brief gekregen met richtlij nen waaraan het bouwplan moet voldoen. Binnen een jaar moet de initiatiefnemer met een uitge werkt plan komen, dat alle proce dures kan gaan doorlopen. De gewenste uitbreiding van in totaal 3000 vierkante meter past qua omvang en hoogte evenmin binnen het bestemmingsplan. Alleen een wijziging is niet vol doende. Er dient een compleet nieuw bestemmingsplan voor maatschappelijke doeleinden te worden opgesteld. Hierin moet tevens een oplossing gevonden worden voor de verkeers- en par keerperikelen. Aan de achterzijde van het bestaande gebouw komt nieuw bouw van maximaal drie bouw lagen. Er ontstaat zo een vierkant blok met een open ruimte in het midden. De bestaande voorgevel van Wieënhof krijgt een grote opknapbeurt. Het medisch cen- trum wordt uitgebreid met een apotheek, huisartsenpraktijk en praktijkruimtes voor een tandarts, fysiotherapeut en logopedist. Er mag alleen eerstelijns zorg komen. De tweedelijns zorg hoort thuis bij ziekenhuis Viecuri. De gemeente wil dat deze scheiding duidelijk in stand blijft. De ruimtes op de ver dieping van het voormalige hotel blijven verhuurd aan werknemers die voor enige tijd in Venray ver blijven. Deze kamers zijn vanwege de geringe hoogte niet geschikt te maken voor praktijkruimtes. Het college ziet in het bouw plan een ruimtelijke opwaarde ring van een van de belangrijkste entrees van Venray. Ook aan de overzijde, waar schildersbedrijf Gommans gevestigd is, zou een hoog gebouw van vier bouwlagen kunnen komen. Er wordt gedacht aan statige, moderne kantoorvil- la's zodat er bij deze entree een soort poort ontstaat. Volgens de gemeente zijn de initiatiefnemers in gesprek met de ondernemers aan de overzijde van de Leunse- weg over de aankoop van gron den. Martien Gommans reageert: "Er is een keer gebeld. Maar een concreet gesprek is er nog nooit geweest." Met de komst van het medisch centrum zal het verkeer op de toch al drukke Leunseweg flink toenemen. Wieënhof krijgt straks aan de achterzijde een tweede ontsluiting die uitkomt op de Deurneseweg. Deze toegang is bedoeld voor bezoekers uit zuide lijke richting en vanaf het medisch centrum voor verkeer dat richting Deurne gaat. De provincie staat niet afwijzend tegenover deze aftakking op de provinciale weg. Om meer ruimte te krijgen voor de aanleg van de weg wilden de initiatiefnemers een stuk van het aangrenzende sportpark verwer ven. Er zijn gesprekken gevoerd met de gebruikers Red Caps en SV Venray. Maar het plan bleek finan cieel onhaalbaar. Door de uitbreiding blijft er onvoldoende ruimte over om het parkeren op eigen terrein op te lossen. Er zal nog meer gebruik gemaakt moeten worden van de parkeerplaats van de hockeyclub. Dit terrein is eigendom van de gemeente Venray. Uitbreiding zal noodzakelijk zijn maar dit gaat wel ten koste van de groenstrook. De ontsluiting op de Leunse- weg moet een stuk in noordelijke richting verlegd worden. Zodat de uitritten niet pal tegenover de opritten aan de overzijde van de woningen en bedrijven aan de Leunseweg komen. Duidelijke informatie roofovervallen voor ondernemers Ruim 150 ondernemers uit de regio Venray waren maan dagavond aanwezig tijdens een voorlichtingsavond over de hausse aan roofovervallen. Ruud Deenen van de politie sprak duidelijke taal. "Laat de overvaller zijn gang gaan, ga niet de held uithangen en zorg dat je 's avond zelf je boter hamtrommeltje naar huis brengt." De overvallen op bedrijven heb ben sinds november vorig jaar een enorme vlucht gehad. "Jaarlijks kennen we in dit district 50 tot 70 overvallen. De trend is dat er een toename is vanaf september en een daling in november en december.Afgelopen jaar werd die laatste trend doorbroken en steeg het totaal naar 80 overvallen", ver telt districtschef Ronald Verheg gen. "In januari heeft die lijn zich doorgezet. We hebben nu al te maken met zeventien gewapende overvallen en een gelijk aantal straatroven. Daar staat wel tegen- over dat we twee straatrovers en tien overvallers hebben kunnen aanhouden", aldus Verheggen. De recente ontwikkelingen hebben bij de politie toppriori teit. "We willen alles uit de kast halen om ze te pakken", was de boodschap van Verheggen aan de ondernemers. Zo is er een tiplijn (0800-2552552, red.) en zijn we zichtbaar aanwezig rond sluitings tijden. Dan is het voor de onder nemers 'alle hens aan dek'. Ook treden we potentiële daders pro actief tegemoet middels een pos teractie." Duidelijk is dat de meeste over vallen rond sluitingstijd plaats vinden. Verheggen omschrijft de daders als jeugdige kansloze types die impulsief een overval plegen om aan geld te komen. Daarbij gaat het hoofdzakelijk om lokale daders. "Vaak weten ze niet waar ze mee bezig zijn." Ruud Deenen legt de onderne mers uit hoe ze het beste kunnen handelen. "Allereerst kun je in preventieve sfeer iets doen. Sluit samen met je buren, doe geldhan delingen buiten zicht, room de kassa continu af, tel de kassa na sluitingstijd en wees alert op afwij kende zaken." Daarnaast wordt ondernemers geadviseerd om een transparante etalage in te rich ten zodat men vanaf straat altijd kan zien wat er binnen gebeurt. Ook drempels, zoals camera's en stickers, kunnen zeer nuttig zijn. Mocht een ondernemer slachtof fer worden van een overval, dan adviseert Deenen vooral om rustig te blijven. "Indien mogelijk schakel het alarm in. Geef de overvaller de macht die hij wil hebben en dat waar hij naar vraagt. Corrigeer ook winkelbezoekers die de intentie hebben om in te grijpen. En kijk vooral, hoe groot is de overvaller, wat is zijn huidskleur, geslacht en de kleur van zijn ogen.? Kijk ook naar kenmerken zoals tatoeages en de tas waarin de buit wordt meegenomen. Ga niet de held uit hangen en zorg dat je 's avonds zelf je boterhamtrommeltje naar huis brengt." Gedichtendag 2009, hét poëzie- feest van Nederland en Vlaanderen wordt gehouden op donderdag 29 januari. Ook in de gemeenten Horst aan de Maas en Venray is er aandacht zijn voor het gedicht. Onder het motto Vers bij Vers zul len klanten bij vele bakkers, sla gers, bloemisten en groentezaken op deze dag een gedicht ontvan gen als men daar inkopen doet. Ruim 200 winkeliers participeren in deze actie. De kaarten zijn ook bij alle vestigingen van BiblioNu verkrijgbaar. BiblioNu is één van de organisatoren van dit project. BiblioNu heeft samen met BiblioP- lus (bibliotheken in het land van Cuijk en de kop van Noord-Lim burg) alle inwoners in het werk gebied uitgenodigd om gedichten in te sturen voor de Gedichtendag 2009. Hieruit zijn twaalf gedich ten uitgekozen en op briefkaar ten gedrukt. Via de bibliotheken en ruim 250 verswinkels worden 36.000 kaarten uitgedeeld, ver spreid in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, in het Land van Cuijk, de kop van Noord-Lim burg en de gemeente Malden. De gedichten en briefkaarten hebben elk een eigen vorm en uitstraling. In Venray werd afgelopen woens dag een wissellijst met alle twaalf gedichten, aangeboden aan Patrick van der Broeck (wethouder biblio theekzaken). In Horst vindt op de Landelijke Gedichtendag de afslui ting plaats van een Poëzieproject voor jongeren. Deze wedstrijd wordt gehouden door BiblioNu Horst in samenwerking met het Dendron College. 21 Gedichten, gemaakt door leerlingen, worden deze avond voorgedragen. Een deskundige jury beoordeelt welk gedicht als beste uit de bus komt. Dichter Ruben van Gogh, ook wel De Man van Taal genoemd, gaat de jury voorzitten en voordragen uit eigen werk. De poëziewed strijd vindt plaats in 't Gasthoês in Horst op donderdag 29 januari vanaf 19.30 uur. 'TROS Opgelicht brengt 3 februari nog meer schokkende zaken aan het licht' Jarenlang zouden Suze Star- renburg en Riek van Eldik tientallen mensen op velerlei manieren hebben opgelicht. Het programma TROS Opge licht besteedde 6 januari aan dacht aan deze twee fraude rende dames op leeftijd. De spraakmakende uitzending trok meer dan 2 miljoen kij kers, het hoogste kijkcijfer dat dit programma ooit heeft gehad. Na afloop kwamen er nog veel meer reacties. TROS Opgelicht gaat daarom dins dag 3 februari in een ver- volguitzending verder met de wandel en handel van de twee vrouwen. Rezie Reijnders uit Venray is één van de slachtof fers. Volgens haar komen er 3 februari nog ergere dingen aan het licht dan in de eerste uitzending. "Vorig jaar september is het alle maal begonnen. Onze villa stond (en staat) te koop en via onze garagehouder kwamen we met de twee dames in contact. Ze wilden onze villa wel huren. Na overleg met onze makelaar hebben we besloten om eens met ze te pra ten, gewoon om kennis te maken en te kijken wat ze wilden. Al snel zeiden ze dat ze het huis wel wil den kopen, alleen dat dit pas vanaf 7 november kon en dat ze het tot die tijd wilden huren. Daar had den we wel oren naar, dus hebben we een huurcontract opgesteld voor de maanden september en oktober. Bij de sleuteloverdracht wilden we een bewijs van beta- ling en dat gaven ze: een afschrift van de overmaking van het bedrag van hun rekening naar die van ons. Dit was een officieel document en ze hadden het geld ook echt overgemaakt. Toch stond er na vijf dagen nog niets op onze rekening. We kregen argwaan. Terecht, want ze hadden het geld direct naar de overboeking gestorneerd." DEURWAARDER "Samen met mijn makelaar, Katja de Geus, hebben we er werk van gemaakt. Ze heeft deurwaar der Florijn gebeld en toen bleek dat ze al vier jaar naar Suze op zoek zijn. Ook heeft ze een advo caat voor me geraadpleegd en me geadviseerd om naar de politie te stappen. Dit laatste heeft me niet zo veel opgeleverd. In eerste instantie mocht ik niet eens aan gifte doen en moesten we het onderling maar uitzoeken. Uit eindelijk mocht ik toch aangifte doen, maar daar heb ik verder nooit meer iets van gehoord. Toen heb ik besloten om TROS Opge licht te bellen. Niet omdat ik dat geld, 3800 euro, perse wil hebben, maar omdat het nu eens opgelost moet worden. En ik bleek niet de enige. Er zijn meerdere mensen met hun verhaal naar buiten geko men en sommige verhalen zijn nog veel erger dan dat van mij. Ze deed zich bijvoorbeeld als arts voor en troggelde zo 20.000 euro af voor de behandeling van zieke mensen. Andere slachtoffers heeft ze voor 40.000 euro opgelicht." Inmiddels zijn de dames het huis uit. Rezie Reijnders nodigde Suze Starrenburg toch nog een keer uit, om alles te bespreken. Wat de oude dame niet wist, is dat TROS Opgelicht hier bij aanwezig zou zijn. "Die dag begon allesbe halve voorspoedig. De mensen van de TROS stonden in de file en kwamen veel te laat. Toen ze bij mij binnenstapten, begon Suze heel hard te gillen. Toch is ze wel gebleven en later begon ze over een brief die ze naar haar slachtof fers wilde sturen, om haar excuses aan te bieden. Die heeft ze natuur lijk nog steeds niet gestuurd. De TROS heeft 58 minuten kunnen filmen, maar soms reageerde ze zo heftig dat het eruit is geknipt. Er kwamen ook behoorlijk wat nare gevoelens bij me naar boven en daarin ben ik niet de enige. Na de uitzending zijn er zoveel reac ties gekomen, dat er een nieuwe uitzending over dit onderwerp is gepland. In de uitzending van dinsdag 3 februari worden nog meer slachtoffers gehoord. Onder hen een vrouw die al twintig jaar door Suze is opgelicht. Ze verklapt in de uitzending een geheim dat ze al die tijd bij zich draagt en dat is echt behoorlijk heftig. Er komen 3 februari nog ergere din gen aan het licht dan bij de eerste uitzending. Ook laten ze nieuwe stukken uit onze confrontatie zien en bekent Suze dat ze in de gevan genis heeft gezeten. Ze zegt dat ze ook psychische klachten heeft." LIEVE REACTIES "Na de eerste uitzending heb ik heel veel lieve reacties gekregen. Ook zijn er veel mensen geweest met gemeende interesse voor mijn huis. Zo heeft het toch nog iets goeds opgeleverd. Toch hoop ik heel hard dat Suze hulp krijgt, zodat ze niet nog meer mensen kan oplichten. Ze heeft echt psy chische hulp nodig, de gevange nis helpt bij haar niet meer. Het verleden bewijst dit. Naar eigen zeggen heeft ze in de gevange nis een geweldige tijd beleefd en daarna is ze vrolijk met haar praktijken verder gegaan. Op 31 maart komt er een rechtszaak. Een openbare zitting in Den Bosch. Ik hoop echt dat het OM er werk van gaat maken. Suze hoort niet in de maatschappij. Van Riet weet ik het nog niet. Misschien is ze ook wel één van de slachtoffers van de kwalijke praktijken van Suze Star- renburg." Partijen werven allochtonen De politieke partijen in Ven ray zijn de laatste tijd heel actief in het werven van alloch tonen. Samenwerking Venray kwam in november 2008 als eerste met Alia Achour op de proppen. De Marokkaanse gaat deelnemen aan de commissie Maatschappelijke Diensten. Even later schoof Lokaal Aktief Karima Dimouni naar voren. Zij wordt lid van dezelfde com missie. Ook het CDA heeft nu een Marokkaanse kandidaat. Samad Houbban, werkzaam bij Synthese, neemt zitting in de commissie Stedelijk Beheer. Hij lijkt erop dat de partijen al druk doende zijn met de samen stelling van de verkiezingslijsten voor de raadsverkiezingen van 18 november 2009. Bij de vorige ver kiezingen in 2006 maakte de PvdA een flinke klapper. Mede door de liefst 878 voorkeurstemmen die nieuwkomer Hassan Najja kreeg. Alhoewel Najja vierde op de PvdA- lijst stond, kreeg hij meer stem men dan menige lijsttrekker. In de totaalstand eindigde hij als vijfde na de lijstaanvoerders Bert Lins- kens (PvdA) 1336 stemmen, Jolan- da Dijkema (SP) 1199 stemmen, Gerda van Stelten (CDA) 1123 stemmen en Ike Busser (Samen werking) 904 stemmen. Venraynaren bedreigen vrouw Bij een inbraak maandagoch tend rond 05.30 op de Reuben- berg in Swalmen is de 31-jarige bewoonster bedreigd door een 24-jarige vrouw uit Venray, die een bekende is van het slachtoffer, en een man uit Venray (leeftijd nog onbekend). Na een kort handge meen werd het slachtoffer onder bedreiging bevolen haar laptop af te geven. Met de buit zijn de twee Venraynaren per auto vertrok ken. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan en de politie is een onder zoek gestart. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 2 febru ari vanaf 20.00 uur een vergade ring in gemeenschapshuis Gelder- koel aan de Heidseweg in Heide. Op de agenda staat onder meer de presentatie basisadministra tie adressen en gebouwen door Rudolf van Summeren Gemeente Venray en een financieel overzicht 2008 en de begroting voor 2009. Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur za 9.00 - 16.00 uur -hamers, tegeis enj Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5