o geur nrQ\/.nrnn Gemeente hekelt projectontwikkelaar nieuw tennispark Waals met vliegtuig naar vergadering? Gemeente doet bod op St. Annaterrein SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2009 - Pagina 3 Kabelkrant Venray/Peel en Maas TV wil bereik vergroten Kabelkrant Venray/Peel en Maas TV verkent de mogelijk heden om haar uitzendbereik te vergroten. De commerciële omroep uit Venray heeft plan nen om de programma's ook in Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas uit te zenden. Op dit moment zijn de uitzendin gen alleen te zien op het kabel netwerk van Venray. "De uitbreiding is noodzakelijk als gevolg van de herindeling van Meerlo-Wanssum. De drie kernen die bij Venray komen zitten in een ander kabelgebied. Daarnaast gaan we de mogelijkheden van internet verder uitbreiden", stelt Christ van den Munckhof, directeur van Van den Munckhof bv. "Het biedt inhoudelijk meer mogelijkheden, voor ons en voor adverteerders die ons regelmatig vragen of wij in een bredere regio uit kunnen gaan zenden."Na de twee pilots rond de feestdagen en een aantal thema-uitzendingen gaat Peel en Maas TV een vaste programmering hanteren. De dinsdagavond wordt de vaste uitzenddag, met mogelijk heden om doordeweeks nog extra programma's uit te zenden, zoals deze week gebeurde met program ma's over de Metamorfose (dins dag) en de Vlakwatercross (woens dag). "Het is de bedoeling dat we doorgroeien naar een meerdaagse programmering", geeft Christ van den Munckhof aan. "Vaste uitzend dagen met eigen programma's. Dat vergroot de herkenbaarheid van Peel en Maas TV Op dit moment werken we aan het format voor een nieuwsuitzending. Dat past ook het beste bij ons. Wij maken met een eigen redactie al de week krant Peel en Maas, de daaraan gelieerde website en we hebben de kabelkrant in Venray. Dat zijn allemaal media waarin nieuws, achtergrond en verstrooiende informatie wordt gecombineerd. Televisie sluit daar perfect bij aan." Achter de schermen werkt de commerciële omroep ook hard aan de organisatiestructuur van Peel en Maas TV Samenwerking met andere partijen is daarbij niet uitgesloten. "Belangstelling is er genoeg, televisie blijft een fascine rend medium om voor te werken. Tegelijkertijd zijn we ook druk in de weer met het vermarkten van de programma's. We zijn een commerciële omroep, dus we trekken samen op met marktpar tijen, zowel profit als non-profit. Ook dat is een boeiend proces. Commerciële, regionale tv in Noord-Limburg is een nieuw medium. Bedrijven en organisaties verkennen samen met ons wat de mogelijkheden van dat medium zijn. Ook omdat ze zien dat televi- sie, mede door het internet, steeds belangrijker wordt. Daar liggen, zeker in een grotere regio, unieke kansen. En daar spelen wij op in." Naar aanleiding van diverse berichten dat Kabelkrant in strijd handelt met de mediawet laat Van den Munckhof het volgende weten. "Schijnbaar zijn er mensen die het niet leuk vinden waar we nu mee bezig zijn. Als je middels een ano nieme brief de media opzoekt is dat ronduit zielig. Verder moet je de zaken wel nuanceren. Er werd gesuggereerd dat wij geen bewe gende beelden mogen uitzenden. Dat is niet juist. Per uur mogen wij twaalf minuten bewegende beel den laten zien. Momenteel ligt er een verzoek bij het Commissariaat voor de Media voor uitbreiding van die tijd. Met enkele reportages zijn we inderdaad over die twaalf minu ten heengegaan. Maar we leren snel en blijven ook bij de tijd..." Kabelkrant en Digitale TV Kabelkrant Venray is samen met andere commerciële kabel kranten in Nederland al bijna vijf jaar met Essent en nu Ziggo aan het praten over opname in het digitale pakket. "Mogelijk dat dit jaar een doorbraak komt. Het is dan niet uitgesloten dat wij dan in ook in andere gemeenten te zien zullen zijn", aldus Christ van den Munckhof van Kabelkrant Venray. "Het is overigens niet zo dat mensen met een digitaal pak ket Kabelkrant Venray niet meer kunnen zien. Daar bestaan nogal wat misverstanden over. Wan neer men de decoder uitschakelt ontvangt men het vertrouwde analoge signaal, waar Kabelkrant Venray op de vaste plek terug te vinden is." De twee winnaars van de zestiende schrijfwedstrijd De Raadselige Roos hanteren dezelfde initialen: F.W. Beiden zijn Limburgers. In de catego rie poëzie won Frans Wolswijk uit Heerlen. Bij de verhalen schrijvers was de trofee voor Fons Wijers (foto) uit Venlo. Hij won met zijn in aangename stijl en prettige taal geschreven verhaal 'Souvenir' over een berg beklimmer. "Je blijft doorlezen, de spanning is gedoseerd en het slot is verrassend", vindt de prozajury. Bij poëzie kwam zowel de vak- als de publieksjury als beste keus uit bij het gedicht 'Ik heb langzaam' van Frans Wolswijk. De jury's noemen het "een knap, gedurfd en veelzeggend gedicht in een beetje een Vroman-stijl. Wolswijk verkent met eenvoudige woorden de akkers van de poëzie, waardoor de lezer aan het denken wordt gezet." Doordat deze beide jury's afzonderlijk (niet voor het eerst) hetzelfde gedicht het beste vin den, ging de BIJ-prijs poëzie, die jaarlijks wordt toegekend door een Publieksjury (met ditmaal 22 leden), naar Mientje Wever uit Boxmeer. Zij is lid van de Schrijf- kring van Literair Café Venray- regio en kreeg deze prijs voor de tweede keer toegekend. Ze won in 1996 de eerste en nu de dertiende BIJ-prijs, nu met haar gedicht 'Weerzien'. Volgens de jury "wordt in weinig woorden, in een paar stevige verfstreken een aangrij pend verhaal treffend neergezet." De jury is ook te spreken over het niet zo vaak gekozen thema. In de categorie poëzie (60 inzendingen) kreeg voor haar "intrigerend, krachtig gedicht met mooie beelden", getiteld 'Afscheid al', Helma Michielsen uit Nuenen de derde prijs van de vakjury en een eervolle vermelding van de publieksjury. In de categorie proza (62 inzen dingen) ging de tweede prijs naar de vaker bekroonde Margreet Spoelstra uit Deurne voor 'Grijze viooltjes', een met veel respect en gevoel verteld verhaal, gepresen teerd als dagboekfragmenten, over de relatie van de hoofdpersoon met een psychiatrisch patiënt. Toch is opvallend dat zowel bij de winnaars als de 107 deelne mers ditmaal de mannelijke schrij vers de overhand hebben.Voor het eerst werden bij deze zestiende schrijfwedstrijd voor Zuid-Neder land van Literair Café Venray-regio iets meer verhalen ingestuurd dan gedichten. De prozajury kon deze keer geen eervolle vermeldingen toekennen. De poëziejury's wel voor zes gedichten, waaronder 'Moeder' van Marjo de Maat uit Venray en 'Bespiegeling' van Piet Tunnesen uit Gennep. Bij verhindering van Venrays burgemeester J. Waals werden de prijzen (zondag 25 jan.) uitgereikt door zijn Meerlo-Wanssumse col lega J. Hahn. De bijeenkomst in de Witte Hoeve in Venray werd met performances opgeluisterd door Daan Doesborgh, stadsdichter van Venlo. Ook werd de bundel 'Raad selige Roos 16' gepresenteerd met de bekroonde inzendingen van deze schrijfwedstrijd. Voor publi catie in deze bundel werden nog elf inzendingen geselecteerd waar onder de gedichten 'Gezelschap' van Leo van der Sterren uit Venray, 'De flits' van Peter Kolenberg uit Hout-Blerick, 'Dag anemoon' van Ans van Kessel uit Stevensbeek en de verhalen 'Loek' van (Venrayse van geboorte) Noortje van Goch uit Den Bosch, 'De finale' van Ilse Annegarn uit Venlo, 'Huiselijk ver keer' van ex-Venraynaar Hans van Helmond uit Valkenburg en 'Para dise by the dashboardlight' van Gerard Staals uit Grubbenvorst. De bundel (80 blz. - 16 gedich ten en 8 verhalen) kost 5,95 euro in de Venrayse boekwinkels en is te bestellen door overmaking van 7,75 euro (inclusief porto) op bankrekening 6600 06111 van Literair Café Venray met vermel ding 'Roos 16'. Voor hetzelfde bedrag is ook nog verzamelbundel 'Raadselige Roos 15 jaar' (152 blz. - 44 gedich ten en 22 verhalen) verkrijgbaar. Verdere informatie: www.lite- rair-cafe-venray.nl Terwijl de gemeente en Wonen Venray volop in de slag zijn over het miljoenenproject masterplan Brukske, lopen de sociale activiteiten in de wijk gewoon door. Het doel is de wijkbewoners warm en betrok ken te houden bij de renovatie van hun wijk. Over de soci ale paragraaf zijn gemeente en woningstichting het wél eens. De gemeente trekt 230.000 euro uit voor allerlei wijkacti- viteiten. De partijen reageerden maan dag in de commissie Stedelijk Beheer sceptisch. Bijna alle frac ties hekelden het vage financiële plaatje dat hoort bij het krediet van 230.000 euro. Tineke Lamers (Samenwerking) merkte op dat veel opgevoerde activiteiten al val len onder het reguliere werk van welzijnsinstelling Synthese. Zoals de koffieochtenden, de naschoolse opvang en de sociale vaardigheids trainingen. "Het is ondoorzichtig", vindt Lamers. Ook CDA, PvdA, SP, VVD inVENtief en Lokaal Aktief menen dat er nogal wat overlap inzit. Ze willen voorkomen dat de gemeente dubbel voor de kosten opdraait. Wethouder Elly van Dijck (PvdA) beloofde voor de raadsver gadering van 17 februari met een duidelijk financieel overzicht te komen. Ook inhoudelijk waren er nogal wat bedenkingen.Wiske Kos ter (CDA) vindt het zwaar overdre ven dat er 100.000 euro voor com municatie wordt uitgetrokken. Ze vindt het niet nodig een nieuwe website op te zetten en een extra wijkbulletin uit te geven. "Wat levert het op?", vroeg Koster zich af. "Er wonen zoveel nationalitei ten en velen kunnen of willen die nieuwsbrieven niet lezen. Die ver dwijnen direct bij het oud papier. Geen woorden of overtollig papier, maar daden. We kunnen beter een deel van het budget gebruiken voor zaken waaraan mensen echt behoefte hebben. Zoals een kin derspeeltuin." Henk Bisschops (PvdA) hecht veel waarde aan de sociale para graaf. Hij vindt dat dit onderdeel geheel los moet worden gezien van alle perikelen rondom het 'grote' masterplan. "We moeten snel aan de slag zodat er wat gaat gebeuren in de wijk." De VVD stemde destijds in de raad tegen het masterplan. Inge borg de Barbanson ziet dat haar partij gelijk dreigt te krijgen. "Want het masterplan is veel te groot. Het is geen haalbare kaart, onuitvoer baar en onbeheersbaar", aldus het VVD-raadslid. Ze vindt de sociale paragraaf een goed voorbeeld van hoe de wijkaanpak gestalte moet krijgen. "Knip het hele master- plan op in deelprojecten. Want zo gaat het niet lukken. De schade is straks onmetelijk", waarschuwt De Barbanson. "Wijkbewoners voelen zich voor de gek gehouden met mooie plannen waar niets van terecht komt. Het draagvlak valt weg, de teleurstelling is enorm en we zijn weer helemaal terug bij af." Jolanda Dijkema (SP) voelt wel iets voor het voorstel van de VVD. "Want met hapklare brokken wordt het voor iedereen over zichtelijker." De SP vindt 230.000 euro veel geld voor de wijkactivi- teiten. Geert Craenmehr (Lokaal Aktief) wil dat er haast mee wordt gemaakt. "We hebben geen tijd te verliezen. We wachten al zolang." Kees van de Molengraft (inVEN tief) wil nog geen 230.000 euro beschikbaar stellen. "Dit gaat ons te ver. We moeten niet doorsudde ren terwijl er nog geen enkele dui delijkheid is over het masterplan. Dit moet eerst rond zijn." Wethouder Van Dijck moest bekennen dat het gevraagde budget al bijna op is. De sociale agenda is afgelopen jaar al van start gegaan. "Het is eigenlijk niets nieuws." In afwachting van het masterplan heeft Wonen Venray de kosten alvast voorgeschoten. De gemeente heeft beloofd voor 1 maart haar aandeel te leveren. Van daar dat er nu 230.000 euro aan de raad wordt gevraagd. Afgelopen maandag vond het eerste gesprek plaats met Wonen Limburg over de vastgelopen onderhandelingen over het master- plan. Van Dijck hoopt in de raads vergadering van 17 februari meer duidelijkheid te kunnen geven. Het voorstel van de VVD om het masterplan op te knippen wuifde ze niet bij voorbaat weg. "Het kan best zo zijn dat we straks tot die conclusie komen." In Landweert is consterna tie ontstaan over de handel wijze van projectontwikkelaar Adriaans-Van Bussel Vastgoed. Het Helmondse bedrijf wil 35 woningen bouwen op het voormalige tennispark vlak nabij de A73 in Landweert. Omwonenden van de straten Melisse, Morgenster en Muurpeper vinden dat de projectontwikkelaar de gemaakte afspraken aan zijn laars lapt. Er zou pas een bouw vergunning worden aangevraagd nadat er overeenstemming was met de bewonerscommissie over hoe het nieuwe woonwijkje - van 35 grondgebonden woningen - wordt ontsloten. De buurtbewo ners maken zich zorgen over de verkeerssituatie en het groen. De bom barstte toen op 15 januari de bouwaanvraag toch stond gepu- bliceerd op de gemeentepagina in Peel en Maas. Dit was geheel tegen alle afspraken in. Eind vorig jaar organiseerde Adriaans-Van Bussel een informatieavond voor de buurt. "Dat is op zijn zachtst gezegd niet echt goed gegaan", reageerde wethouder Hans Teu- nissen (Lokaal Aktief) dinsdag in de commissie Stedelijke Ontwik keling op vragen van de PvdA. "De gemeente heeft toen de regie zelf in de hand genomen en we heb ben alles stilgelegd. Want er moet eerst voldoende draagvlak zijn bij de omwonenden." Ook Teunissen werd op 15 janu ari verrast door de publicatie van de aangevraagde bouwvergun ning. Het bleek dat de project ontwikkelaar op 24 december de bouwaanvraag had ingediend. "Dat is tegen alle afspraken in", aldus Teunissen. "Op deze manier willen we geen zaken doen." De projectontwikkelaar werd op het matje geroepen bij burgemeester Waals en Teunissen. "Het bleek dat die aanvraag alleen was inge diend om een uitspraak te ontlok ken van de commissie ARK (de voormalige Welstandscommissie, red.)", verklaarde de wethouder. "De projectontwikkelaar heeft zijn fout toegegeven en hij zal zijn excuses aanbieden aan de buurt bewoners." De gemeente neemt de bouwaanvraag pas in behande ling nadat er overeenstemming is bereikt met de buurt. Adriaans-Van Bussel heeft het terrein gekocht nadat het tennis park is verhuisd naar een nieuw complex aan de Bosweg. De gemeente staat wel achter het plan om op deze locatie woning bouw te ontwikkelen. Tijdens het debat om de voor jaarsnota op 30 juni verblijft Waals in Frankrijk. De burgemeester stelt voor 'even op en neer te vliegen' om de laatste raadsvergadering voor het zomerreces toch te kun nen voorzitten. De behandeling van de voorjaarsnota is het poli tieke hoogtepunt van het jaar. In een brief aan de fractievoor zitters vraagt Waals zich wel af of de vliegkosten verantwoord zijn. "Maar als het moet, dan moet het maar", vindt hij. Een andere mogelijkheid is de vergadering een week te vervroegen naar dins dag 23 juni. Dat betekent dat alle commissies en de reguliere raads vergadering eveneens een week eerder gehouden moeten worden. De fractievoorzitters bespreken komende maandag 2 februari wat de beste oplossing is. Waals heeft de afgelopen jaren wel vaker de debatten om de voor jaarsnota in juni gemist vanwege vakantie. Hij werd dan waargeno men door een raadslid. Eerst was dat Ike Busser (Samenwerking) en sinds de verkiezingen van 2006 is PvdA'er Bert Linskens de vaste vervanger. Waals zegt in zijn brief dat normaal gesproken de waarne mend voorzitter een uitstekende vervanger is. Maar ditmaal komt het erg ongelegen voor Linskens. Want de fractieleider van de PvdA kan dan niet zelf actief deelnemen aan het belangrijkste politieke debat voor de gemeenteraadsver kiezingen van 18 november. Waals meldt dat hij en zijn partner 'wegens verplichtingen naar derden' op 27 en 28 juni in het Franse Brignoles moeten zijn. Waals vertrekt op 25 juni en de terugreis is gepland op 6 juli. De gemeente Venray is van plan het St. Annaterrein aan te kopen. Het college heeft dinsdag besloten een bod uit te brengen op het voormalige instituutsterrein van ruim 50 hectare aan de Noordsingel. Wethouder Hans Teunissen (Lokaal Aktief) wil uit con currentie overwegingen niet zeggen op welk bedrag de gemeente inzet. "Want er zijn meer kapers op de kust." De plannen voor woningbouw op het StAnnaterrein lopen al ruim tien jaar. De eigenaar, GGZ Noord en Midden-Limburg, wil graag van het terrein af en probeert het te verkopen aan een projectontwik kelaar. De gemeente is tot nu toe nooit in de race geweest om het terrein te verwerven. Behoud van het monumentale park ligt gevoe lig in de Venrayse gemeenschap. De vrees bestaat dat het prachtige gebied straks wordt afgesloten, als het in handen valt van derden. Dat is volgens Teunissen ook de reden geweest dat de gemeente de nieuwe eigenaar wil worden. Eerder was er sprake van dat de gemeente alleen het openbaar groen zou verwerven. De politiek reageerde vorig jaar geschrokken en afwijzend op de vraagprijs van 12 miljoen euro. Het nieuwe stedenbouwkundig plan moet nog worden vastge steld door de gemeenteraad. Het bouwplan voorziet in 276 wonin gen, waarvan 171 appartementen en 105 grondgebonden woningen in het duurdere segment. "Het belangrijkste is dat het gebied openbaar blijft voor de Venrayse bevolking", lichtte Teunissen toe. "Als eigenaar houden we alles zelf in de hand." De wethouder vertelde het nieuws dinsdag in de commis sie Stedelijke Ontwikkeling naar aanleiding van vragen van Wil Mutsaers (inVENtief). Mutsaers had het gerucht vernomen dat de gemeente St. Anna gekocht zou hebben. Vitaal Nederland is een andere partij die interesse heeft in het terrein. Zes gewonden bij verkeersongeval Bij een eenzijdig verkeersonge val op de A73 tussen Venray en Venlo, richting Venlo en ter hoog te van Grubbenvorst, zijn zondag middag rond vijf uur zes personen gewond geraakt. Een van hen is ernstig gewond. De 19-jarige bestuurster uit Venray verloor door nog onbekende redenen de macht over het stuur en botste tegen de middengeleider, waarna de auto diverse malen over de kop sloeg en langs de rijbaan op een zijkant belandde. De andere vrouwelijke inzit tenden zijn woonachtig in Ven- ray (19, 17 en 17 jaar), Deurne (17) en Swolgen (17). Voor zover nu bekend zijn drie van hen opgenomen in ziekenhuizen in Venlo en Boxmeer. Er werd ook een traumahelikopter ingezet en de brandweer moest een van de inzittenden uit haar benarde posi tie bevrijden. Autodief betrapt Omstanders hebben zondag middag op een parkeerplaats bij een sportcomplex aan de Kemp- weg een 46-jarige man uit Venray op heterdaad betrapt toen hij een geparkeerde auto had opengebro ken. De verdachte werd ingeslo ten voor verder onderzoek. Tevens bleek dat hij nog drie dagen gevangenisstraf moest ondergaan. De politie heeft de zaak in onder zoek. Dieven opgepakt De politie heeft maandagmid dag een 20-jarige vrouw en een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden die verdacht worden van een wonin ginbraak in Ysselsteyn. Het twee tal stond met een lekke autoband langs de A73 ter hoogte van Horst. In de auto lag een tv en bij nader onderzoek bleek dit toestel afkom stig te zijn van een woninginbraak eerder die dag in Ysselsteyn. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Aanrijding Maandagavond heeft er rond 20:00 uur op de Peelweg in Ysselsteyn een eenzijdige aanrij ding plaatsgevonden zonder let selschade. Doordat een 46-jarige bestuurder uit Gemert vermoe delijk met de autoradio bezig was, zag hij een bocht in de weg over het hoofd, waardoor hij met zijn rechtervoorwiel in de berm belandde. Hierdoor verloor hij de controle over het voertuig en al draaiend om zijn as kwam de auto op de linkerweghelft tot stilstand. Tijdens het draaien is de bestuurder van het voertuig uit de auto geslingerd en in de greppel beland. Twee andere vrouwelijke inzittenden van 43 en 14 jaar oud uit Gemert kwamen met de schrik vrij. De drie inzittenden zijn ter plekke door ambulancepersoneel onderzocht. ADVOCAAT DUUR? Vraag naar de voorwaarden Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Mogelijk uitzendingen in andere gemeenten Limburgers winnen Raadselige Rozen Politiek: bedenkingen over sociale paragraaf Brukske □BH Wij lossen uw probleem op! INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3