Cabaretpop met humor en satire 4 Tribute To The Cats Band Dubbelcabaret in Gryphus Boek en dvd 150 jaar Euterpe Expositie in Koningskerkje We love the 90's in 't Podium Doe mee met het literair café Open podium Sub Matris Tutela Herfstlied Boek bestellen? www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2009 - Pagina 25 De nieuwe Nederlandse forma tie Pampus is op zondag 1 febru ari te gast op het Cambrinuspodi- um in Horst. Pampus combineert Nederpop met humor en satire tot een soort cabaretpop. Op het eerste oog lijkt Pampus een Nederlandstalige popband met associaties naar Bl0f en De Dijk, maar blijkt ze echter abso luut niet vergelijkbaar met deze namen. Enerzijds is Pampus toe gankelijk als Nederpop, ernstig als de liedjes van singer-songwriters en vrolijk als de nummers in de top 40. Anderzijds echter kan Pam pus haar vrolijkheid en ernst com bineren met de humor van Hans Teeuwen of Theo Maassen. De vijf spelers van dit gezelschap con fronteren hun publiek met soms rauwe satire, soms keihard, soms vertederend eerlijk, maar altijd echt. Pampus heeft verschillende referentiepunten en is door diver se Nederlandse artiesten geïnspi reerd als Maarten van Roozendaal, Doe Maar, Frank Boeijen en De Dijk. Een belangrijke invloed op tekstschrijver Van Boekel heeft singer-songwriter Theo Nijland. Pampus gaat tijdens voorstellin gen voor de hand liggende hits van Doe Maar, De Dijk, Boudewijn de Groot of André Hazes beslist niet uit de weg, maar wisselt dit af met eigen werk. Pampus wordt gevormd door Willem van Boe kel (zang en gitaar), Erwin Wiertz (piano), Jonne Beenke (gitaar), Tim Ouw (bas) en Matthias van Olst (percussie). Het optreden begint om 16.00 uur. Zie ook www.cam- brinusconcerten.nl. De Witte Hoeve in Venray staat op zaterdag 16 mei bol van de klanken van de band The Cats uit Volendam met een optreden door The Tribute To The Cats Band. Deze band is ontstaan in 2003 als een gelegenheidsband. Het optre den in Volendam sloeg in als een bom. Het hele repertoire van The Cats werd er ingestampt plus nog wat andere songs die bij de rest paste en de band ging het land in. Liefhebbers uit alle hoeken van Nederland bezochten al de concerten van The Tribute To The Cats Band. De band brengt bijna alle songs van de Cats ten gehore tijdens het tweemaal 90 minuten durende optreden in De Witte Hoeve. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Witte Hoeve aan de Gas- straat. Kaarten zijn niet te reser veren. De zaal is open om 20.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.dewittehoeve.com. of via e mail info@dewittehoeve.com. Groencursus IVN Het doel van het IVN Geijste- ren-Venray is belangstelling op te wekken voor natuur en milieu, en dan met name die van de directe woon- en leefomgeving. Interesse en betrokkenheid van mensen voor de natuur kan zich op ver schillende manieren uiten. IVN Geysteren-Venray wil mensen die graag meer willen weten over de natuur een handreiking aanbieden in de vorm van de Groencursus. Tijdens deze cursus worden vier natuurgebieden in de omgeving van Venray uitgespit. Deze gebie den zijn Boshuizen, de Maasheg gen, landgoed Geysteren en de Castenrayse Vennen. Tijdens de eerste theorieavond wordt inge gaan op de ontstaansgeschiedenis van het landschap in Nederland en met name het landschap in de omgeving van Venray. Daarna wor den de natuurgebieden uitgebreid besproken tijdens een theorie avond en daarna is er een excur sie onder leiding van deskundige gidsen. Ter afsluiting is er een fiets tocht waarbij men de behandelde gebieden nog eens bezoekt. De eerste cursusavond is 12 maart en vindt plaats bij De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Kijk voor meer informatie op www. ivn-geysteren-venray.nl. of neem contact op met Pierre Swinkels via telefoon (0478)581784. Opge ven kan via e-mail pjmswinkels@ home.nl. Muzikale zondag Een Vader Abraham look-a-like komt op zondag 1 februari van 14.30 tot 16.30 uur naar restau rant Le Tambourin op de Servaas- hof aan de Stationsweg in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden Limburg. Men kan deze middag genieten van liedjes als Het Smurfenlied en Het kleine café aan de Haven. Vincent Geers (foto: Erik de Groot) In Gryphus in Vierlingsbeek wordt op vrijdag 6 februari een dubbelcabaretvoorstelling gehouden met Vincent Geers en Patrick Meijer. In Gryphus spelen zij hun voor stellingen Overdaad en Oosten rijk, Een Land Vol Uitdagingen. In november 2007 won Vincent Geers tijdens Cameretten zowel de jury- als de publieksprijs. Overdaad is een zoektocht naar de zekerheid in een wereld die is zoals die is en niet zoals die zou moeten zijn. Geers becommenta rieert op oorspronkelijke wijze Patrick Meijer (foto: Bodil Anais) de tekenen van de tijd. Meijer is een beetje vreemd maar wel leuk. Hij zoekt in zijn voorstelling naar de ultieme grap. In zijn zoektocht deelt hij zijn instant hersenspin sels direct met zijn publiek. Het levert een show op vol surrealistische situaties met een hoge grapdichtheid. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het programma met Geers en Meijer begint om 21.00 uur. Kaarten zijn te reserveren via telefoon (0478)631802 of (0478)630508. Reserveren is ook mogelijk via www.gryphus.nl. In 2010 viert de Koninklijke Harmonie Euterpe het 150-jarig bestaan. In dat jaar wil de harmo nie een boek met dvd uitbrengen en een expositie houden. Om dit alles te realiseren is een werk groep gestart met de voorberei dingen hiervan. Naast het materiaal dat deze werkgroep reeds in haar bezit heeft, wil ze graag in contact komen met mensen die in het bezit zijn van historisch materi aal met betrekking tot de harmo nie. Hierbij kan men denken aan: Bbeeld- en geluidsmateriaal van optredens, concerten, 1 mei aan blazen en communies. Attributen voor de expositie (zoals oude uni formen, medailles, muziekstukken e.d.). Oude documenten, foto's, posters, aankondigingen, kranten artikelen enzovoort. Wie materiaal in bezit heeft of een goede tip heeft kan contact opnemen met het secretariaat van de werkgroep Dré Flos via telefoon (0478)587478, mobiel 06-55103472 of via e-mail 150jaar- euterpe@kpnmail.nl. In het Koningskerkje aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek zijn in de weekeinden van 31 januari en 1 februari en 7 en 8 februari werken te zien van Trix Rijpkema en Ben Vollenberg. Beide kunstenaars zijn lid van de kunstkring Sint Antho- nis en exposeren voor de derde keer maal samen. Meestal toont Rijpkema alleen schilderijen, soms aangevuld met enkele ruimtelijke werken. Voor het eerst laat ze nu in ook tekeningen en monoprints zien. Opvallend is verder dat haar recente schilderijen 'tekenachti ger' zijn. Bijna al deze werken zijn te beschouwen als experimenten in ritmiek, waarbij contrast en tex tuur worden gebruikt om ritmische effecten tot stand te brengen. De recente glaswerken van Vollen- berg variëren van wandpanelen, ornamenten en glassculpturen tot schalen. Hij is pas tevreden als zijn schalen niet worden gezien als gebruiksvoorwerp maar als object op zich. De vormen zijn soms figu ratief en soms abstract. Vaak komen er rechte lijnen in voor. Zijn werk kent veel contrasten; is twee- en driedimensionaal, heeft harde en zachte kanten en is transparant of reflecterend. Al zijn objecten samen vormen één groot onderzoek naar de mogelijkheden van het materi aal glas. Tijdens de openingsuren vertellen Rijpkema en Vollenberg graag over hun werk. Beiden week einden is de expositie te bezoeken van 13.00 tot 17.00 uur. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo staan op zondag 1 febru ari amateurschilders centraal. Ze zijn in De Locht aan het werk en er is een expositie van eigen schilde rijen. Kinderen mogen ook hun eigen schilderij maken. Daarnaast is er een demonstratie korven en manden vlechten. Voor bezoekers is het de moeite waard om de wisselexpositie Die twelf maandekens s'jaars. Voor de kinderen is daarbij een speciale speurtocht gemaakt. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Cursus weven Om te voorkomen dat het oude ambacht in verval dreigt te geraken wordt in streekmuseum De Locht in Melderlo een cursus weven gegeven. Het betreft work shops op de donderdagavonden van 1930 tot 21.30 uur. De work shops beginnen op donderdag 5 februari en duren tot en met donderdag 26 maart. Ze worden gegeven door textielmedewerkers Amalia van de Lisdonk en Denise Rongen. Aanmelden kan via e-mail info@delocht.nl. of via telefoon (077)3987320 of (077)3986054. Café 't Podium in Venray staat op vrijdag 30 januari in het teken van de jaren '90! Het afgelopen jaar is 't Podium gestart met Podium loves the 90's. Dit zorgde voor gezellige avonden. Op 30 januari krijgt Podium loves the 90's een vervolg met de gast DJ's van The Smashing Idiots. Met hun oorverdovende We Love 90's show gaan de mannen van The Smashing Idiots de zaal op de kop gaan zetten met de grootste hits en de sterren van de jaren 90! Niet alleen die gouwe ouwe en af en toe ook foute platen uit de jaren '90 gaan tijdens deze avond door de speakers dreunen en diverse special guests maken het feest compleet! Meer informatie over deze en of andere activitei ten in 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl. De nieuwe cyclus voor de poëzieliefhebbers uit de regio begint met onderstaande regels. Alle deelnemers beginnen weer met nul punten! Dit is de januariopgave: Dit is nu, vandaag. Het schemert al. De kinderen spelen zoals ze spelen, omringd door tijd waar jij niet bent. Jij kijkt naar hun herinneringen. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze vragen kan men sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio aan de Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tot vrijdag 20 februari. Ook op www.literair-cafe- venray.nl. is deze opgave te vinden! Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opga ve en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zen den. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Onder grote belangstelling zijn onlangs de Raadselige Roos voor poëzie aan de heer Frans Wolswijk uit Heerlen en de Raadselige Roos voor proza aan de heer Fons Wijers uit Venlo uitgereikt. De Witte Hoeve in Venray was het decor, waar op het binnenterras op banners talrijke teksten te lezen waren van vroegere prijswinnaars. De Bijprijs ging naar Mientje Wever uit Boxmeer. Ook de winnaars van de Peel en Maaswedstrijd 2008 zijn gehuldigd. Dit waren de dames H. Craghs, J. Cruijsberg en de heer A. Ederveen. Zij mochten alle drie een prijs in ontvangst nemen. Zij scoorden 100 punten. De heer Ederveen behoorde ook vorig jaar al tot de prijswinnaars! De stimuleringsprijs ging naar de heer J. van Kempen. Op 29 januari worden er in de Vers winkels in Venray gedichten verspreid naar aanleiding van de nationale Gedichtendag. De schrijfkring van het Literair Café Venray-regio levert daar een bijdrage aan. Op 13 maart worden de andere activiteiten weer gestart: De musi cal Op hoop van Zegen wordt in het kader van het boekenfeest in de schouwburg op 13 maart voor het voetlicht gebracht en op zondag 22 maart komt Tommy Wierenga naar de gezellige ambiance van het Thee huis van het St. Odapark. Op 14 april volgt de toneelvoorstelling Bran dende Liefde en de schrijversochtend met Wanda Reisel wordt gehou den op 3 mei. Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de activi teiten van het Venrayse Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café is te verkrijgen bij het secretariaat aan de Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, telefoon (0478)582948. Zie ook www.literair-cafe-venray.nl. Harmonie Sub Matris Tutela in Oostrum houdt op zondag 19 april een soort open podi um. Dat gebeurt in de vorm van een luchtig concert van pakweg 2x 50 minuten, waar bij een scala aan muzieksoor ten gepresenteerd wordt. De bedoeling is om oud-leden van de vereniging of andere belangstellende muzikanten in de gelegenheid te stellen om weer eens te laten ervaren hoe leuk het kan zijn om samen te musice ren. De muziekvereniging bestaat inmiddels meer dan 90 jaar en kent een groot harmonieorkest, een leerlingenorkest en een drum band. De vereniging is springle vend en maakt een periode door met vele muzikale successen. Het grote harmonieorkest speelt inmiddels in de eerste divi sie van de muziekbond en heeft ervaringen met optredens en er zijn plannen voor de toekomst. Er wordt veel aandacht gegeven aan de opleiding van leerlingen. Daarnaast blijft er behoefte aan instroom van oudere, muzikanten met meer of minder ervaring om de bezetting op peil te houden en natuurlijk ook het daarbij passen de muzikale niveau. Daarmee blijft een muziekvereniging als SMT bestaan uit leden van alle leeftij den en alle beroepen. Belangstel lenden zijn van harte welkom bij het concert. Men kan niet alleen luisteren, maar ook deelnemer zijn van een orkest! Soms is het wellicht al wat langer geleden dat men nog een instrument in handen had, maar ervaring leert dat men de tech niek weer snel oppakt, zeker met deskundige begeleiding. Wie rea geert voor 2 februari kan vanaf 9 februari al mee repeteren. Voor informatie kan men zich in verbinding stellen met Mart Kne- lissen via telefoon (0478)585142 of met Geert Volleberg via tele foon (0478)586207. Boekrecensie in Peel en Maas Als journaliste oor de cul tuurpagina van het Leidsch Dagblad heeft Nadine het prima naar haar zin, maar eigenlijk zou ze het liefst schrijfster worden. Net als ze erin slaagt een uitgever voor haar werk te interesseren, wordt Leiden opgeschrikt door de moord op een jonge vrouw. Samen met haar collega's zit Nadine boven op het nieuws, waar ze steeds meer bij betrokken raakt. Als de vermoorde vrouw uiterlijk een sterke gelijkenis met Nadine blijkt te vertonen, kan ze de gebeurtenissen niet meer als toeval afdoen en beseft ze dat zij en haar zestienjarige dochter Mariëlle gevaar lopen. Vooral als de moordenaar meer slachtoffers maakt, die allemaal in Nadines omgeving verkeren. Simone van der Vlugt is een van Nederlands grootste thriller schrijfsters. De reünie werd door Crimezone tot beste thrillerde buut van 2004 uitgeroepen en genomineerd voor de NS Publieks prijs 2005. Daarna verschenen Schaduwzuster en Het laatste offer, dat genomineerd werd voor de NS Publieksprijs 2007. In het voorjaar van 2008 stond Blauw water wekenlang op nummer één van de bestsellerlijst en werd het genomineerd voor de NS Publieks prijs 2008. Haar literaire thrillers verschijnen in acht landen in ver taling. Herfstlied kost 19.95 euro en is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. vm: Tér- n 4 Kunst Cultuur SI MONE VAN DER VLUGT Herfstlied

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25