rcEtfT I pr nm-MOK IN DE JEUgDPAAR DE sckAnseknupfels DE BLIEKERS FLEUR En BRAM BOERENBRUIDSPAAR SJOERD I JEUgDPRINS in VENRAY >Eg 2009 TIM I JEUgDPRinS HEDSBUÜLEN HUIZEN BOERENBRUIDSPAAR VERSIERT receptie prins leunen orde van PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2009 - Pagina 23 Sjoerd Michiels werd afgelopen zaterdag tijdens de jeugdzitting in Schouwburg Venray uitgeroepen tot jeugdprins Sjoerd 1 van De Hazekeutels. Sjoerd 1 gaat deze carnaval heersen over de Roojse jeugd en wordt terzijde gestaan door zijn adjudanten Tim Berg mans en Davey Janssen. Sjoerd 1 is zoon van Geert Michiels en Marlie Michiels-van Rengs en zit in VT3C. Zijn adjudanten zijn Tim en Davey. Hun motto voor deze carnaval is: Ut ganse Jaor smiete en vange weej balle. Mar dizze vastelaovend wille weej same mit ollie knalle! De receptie wordt gehouden op zondag 22 februari om 16.00 uur, na de prijsuitreiking van de kinderoptocht, in jeugdtent De Hazehut op het Henseniusplein in Venray. Er wordt al geruime tijd nage dacht over de opvolging van Jos Waals als burgemeester, en waar schijnlijk gaat het er toch echt van komen. De opvolger van de hui dige burgemeester, wordt moge lijk gezocht en hopelijk gevonden middels een sollicitatieprocedure. De bedoeling is, dat Venrayse burgers dan hun keuze kunnen maken door te stemmen op de door de keuzecommissie uitgeko zen kandidaten. Het moet dan voor iedere Ven- raynaar mogelijk zijn om mee te doen. Voorwaarde is dat men op zijn minst achttien jaar oud is. Verder is het handig als men een beetje op de hoogte is van de Ven rayse politiek. Ten slotte is het een voorwaar de dat men handig is in het lezen van beleidsstukken. Een commissie draagt uit de aangemelde mannen en vrouwen een aantal kandidaten voor het burgemeesterschap voor. Dus wie altijd al de ambitie en drang heeft gehad om de gemeente Venray te besturen, krijgt nu de kans. Of de gemeente uiteindelijk tot deze wijze overgaat is nog onduidelijk. Het nieuwe jeugdboerenbruids- paar van carnavalsvereniging De Hazekeutel in Venray bestaat uit bruid Fleur Bouten en bruidegom is Bram van Dijck. De bruidsmeisjes zijn Sofia Cancino, Minke Hesen en Marissa Kupers. De getuigen zijn Stan Verheijen en Sam Driessen. De verloving wordt gehouden op dins dag 24 februari vanaf 12.11 uur tij dens het Boerenbal in de jeugdtent met aansluitend een receptie. Tij dens de kinderoptocht op zondag trekt het gezelschap samen met vele anderen van De Springplank door de Roojse straten. INSCHRIJVEN OPTOCHT Staat u op carnavalsmaandag ook altijd langs de kant en ziet u dan ook die kleurrijke en enthou siaste stoet aan u voorbij trekken? Bedenk dan dat meedoen ook leuk is. Stel het nu niet meer uit en doe mee. Men kan zich inschrij ven op zondag 8 en 15 februari bij de commissie optocht en bals in café 't Upke tussen 11.30 tot 13.00 uur. Bij carnavalsvereniging De Blie- paar Wendy (Kersten) en Marius kers in Maashees is tijdens het (van Boeker jr.) wordt op carna- aldewieverbal het nieuwe boeren- valsmaandag tijdens de boeren bruidspaar bekendgemaakt. Het bruiloft in de onecht verbonden. Wat is het toch een geweldige traditie: de zittingsavonden van vastelaovesvereniging de Piëlhaas. Circus Mök staat al jaren garant voor een afwisselend programma met een grote diversiteit aan acts en artiesten uit de regio en ver daar buiten die graag op dit podi um hun act willen vertonen. De commissie Mök weet het publiek ieder jaar weer een avond voor te schotelen met een hoog amu sementsgehalte. Het is dan ook niet verbazingwekkend dat de vijf avonden weer geheel uitverkocht zijn. Tijdens de voorstelling van zaterdag 31 januari zal de Bronzen Piëlhaas uitgereikt worden aan Bart Veldpaus. De schouwburg, residentie van de Pielhaas, opent z'n deuren graag voor deze hap pening. De afterparty, met mede werking van de Roojse hofkapel, zorgt voor een complete avond die iedere vastelaovendvierder in de stemming brengt voor het grote feest. Net als in voorgaande jaren zal de voorstelling om 19.45 uur beginnen. De entreekaartjes zijn inclusief garderobe. Kunnen de volwassenen vijf avonden naar Circus Mök. Voor de kinderen is er sinds jaren al een Kiendermök, met ook dit jaar weer drie voorstellingen op een dag. Op zondag 1 februari wordt de zaal en de foyer van Schouw burg Venray weer ingenomen wor den door de kinderen uit de regio Venray. Het programma wordt gemaakt voor en door kinderen. Diverse dansverenigingen laten hun kunsten zien en er zullen dit jaar vier scholen hun zelfgemaak te acts laten zien aan alle andere kinderen van de basisschool. Ver der is er een speciale gast die nog geheim zal blijven. Bij carnavalsvereniging De Spurriemök in Oirlo is Vincent Verstappen uitgeroepen tot prins Vincent 1. Hij gaat deze carnaval regeren samen met zijn adjudan ten Bart Jenneskens en Robert Steeghs. Prins Vincent is met zijn 22 jaar een van de jongste prin sen ooit in Oirlo. Hij werkt bij Manders Automation in Venray als software Engineer. Adjudant Bart werkt bij bouwbedrijf Peters uit Horst. Adjudant Robert werkt in het dagelijks leven werkt hij bij Geodis als systeembeheerder. Samen gaan zij deze carnaval in Oirlo voorop met de lijfspreuk: "Kammeraoj hedde vur ut léve, en dizze carnaval gaon gillie dat alle- maol mit beléve." ALDWIEVERBAL Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen uit Veulen houdt op zater dag 31 januari het jaarlijkse aldwie- verbal in De Perdsstal in Veulen. Er zijn prijzen te winnen voor de mooist verklede eenling, duo, kleine of grote groep. Aanvang 20.11 uur. Er wordt gejureerd tot 21.30 uur. Prins Geert III is uitgeroepen tot nieuwe prins van carnavalsver eniging 't Knölleke in Leunen. De nieuwe hoogheid houdt receptie op carnavalszaterdag 21 februari om 20.11 uur in gemeenschaps huis De Brink. Dit in tegenstelling tot de eerdere datum die door de carnavalsvereniging uit Leunen was doorgegeven. VERDIENSTE In café Den Tommes wordt op zondag 1 februari vanaf 18.00 uur voor de 21e keer de Orde van Verdienste uitgereikt door carna valsvereniging De Zagewetters in café Den Tommes in Merselo. De Orde van Verdienste is ingesteld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebied ingezet en verdienstelijk hebben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap Merselo. Dit jaar valt deze eer te beurt aan het Merselo's echtpaar Annie en Ben van den Heuvel. De Kelsmiddeg in Venray wordt gehouden op zondag 8 febru ari. De kaartuitgifte is inmiddels geweest en ook dit jaar is de Witte Hoeve weer tot de laatste beschik bare plaats gevuld. De Ald Adju danten Rooy (kortweg AAR) zijn er dan ook trots op dat ze ook dit jaar weer een daverend en uniek programma samengesteld hebben. Zo is er een optreden van de regi onaal wereldberoemde Puppies en Christ Coppens de zingende slager uit Horst. Coppens zingt ban Bauer tot Borsato, van Jannes tot Hazes, hij zingt werkelijk alles, onder het motto; als het maar gezellig is. Juist voor dat laatste staat de Kelsmiddeg inmiddels al jarenlang bekend. Inmiddels is de Kelsmiddeg niet meer uit het Ven rayse carnavalsprogramma weg te denken. Nieuw in Venray zijn dit jaar de Brandweermegjes, die met een gloeiend hete act heel Venray, althans dat deel wat binnen is, in vuur en vlam gaan zetten. En wat te denken van Sjeng de Belsj, een echte Belgische feestzanger die al jarenlang feesten opluistert met een geweldig repertoire. Zijn laat ste CD is getiteld; maak mich neet gek. Laat dat nou net zijn wat er tijdens de Kelsmiddeg wel van hem verwacht wordt. Maar gezien zijn reputatie zal dat ook geen probleem worden. Nieuw is ook Scherpe Sjakie, niet te verwarre nen met Sjakie Swart, maar zeker net zo scherp en net zo snel. Zoals gebruikelijk zullen de adjudanten van de nieuwe Prins, Harm I, ere gast zijn tijdens de Kelsmiddég. Zij zijn immers de aspirant ald adju danten voor 2010 en in die hoe danigheid potentiële leden van de AAR. Kelsmiddeg 2009 is voor de AAR de opmaat naar het 1x11 jarig jubileumjaar dat op 18 maart op feestelijke wijze wordt inge luid. Tijdens het jubileumjaar, dat loopt tot 17 maart 2010, worden een aantal gevarieerde festiviteiten georganiseerd, waaronder ook een hele bijzondere Kelsmiddeg 2010. Kelsmiddég 2009 wordt gehou den in De Witte Hoeve in Venray van 12.44 tot 17.11 uur. Voor meer informatie kan men terecht op www.aldadjudanterooj.nl. Als opvolger van prinses Robin I is bij het jeugdcarnaval van car navalsvereniging De Hedsbuülen in Heide Tim I (Smets) uitgeroe pen tot de nieuwe prins. Hij wordt bijgestaan door vor stin Roos (Janssen) en nar Teuntje (Schrama). Prins Tim I is de zoon van Peter en Nelly Smets-van Aerts. Hij gaat samen met zijn gevolg carnaval vieren onder het motto: 'Voetbal is mien passie en laeve, mar dit jaor goj ik as jeugprins enne schónne vastelaovend belae- ve!'. Jelle opent TnR-Mök in de schouwburg De TnR-mök 2009 wordt gehou den op donderdag 5 februari vanaf 18.49 uur in de schouwburg van Venray. De avond wordt afgeslo ten met een afterparty in de foyer. DJ Leon (boerenbruidegom van 2009) en dj Djowie (jeugdprins van afgelopen jaar) verzorgen de muziek. Alle bezoekers ontvan gen bij binnenkomst een lot. Later op de avond wordt er een loterij gehouden met veel leuke prijzen Eén van de prijzen is een meet- en-greet met PSV-voetballer Dirk Marcellis. Ook vallen er mp3-spe- lers, telefoons en kledingbonnen te winnen. De voorstelling is weer voor en door jongeren uit Venray en omgeving. De opening wordt verzorgd door Jelle Classens uit Ysselsteyn die ook de opening van prinsenproclamatie in Venray verzorgde. Er is dit jaar veel sport- actie te zien. Hoe handig kun je zijn met een voetbal? Hoe jongleer je met een diabolo? Dit alles is te zien op TnR-mök. Uiteraard zijn er weer diverse dansgroepen te zien zoals Dizzy, Kunstencentrum Ven- ray, Bruce Dance Factory en ook voor het eerst een breakdance- groep uit Well. Dat er gelachen kan worden dit jaar is zeker. Een aantal acts uit Circus Mök worden ook vertoond bij TnR-mök. Jonge ren worden van harte uitgenodigd om TnR-mök te bezoeken: samen met vrienden en vriendinnen of samen met de klas en leerkracht. Kaartjes zijn te koop via de recep tie C van het Raayland College en bij Peelrand Makelaardij in de Schoolstraat. Op de avond zelf is de kassa geopend en kunnen er kaartjes worden gekocht. Tijdens de prinsenproclamatie is zaterdag prins Marcel I voorgesteld aan de 'Tienderse Geite'. Marcel Rongen is de 57ste prins van de Tienray. Hij woont samen met Sarah Thiesen en werkt in het dagelijks leven als rechercheur bij de poli tie. Op zaterdag 14 februari houdt prins Marcel I receptie in de 'Gei- testal' aan de Bernadettelaan 10 in Tienray, aanvang 19.30 uur. Prins Marcel zal in 2009 de geiten voorgaan onder het motto 'Dizze carnaval veul lol en gènne stress, mit Prins Marcel veurop kriege weej gèn proces'. Het nieuwe jeugdpaar van carnavalsvereniging De Schanse knuppels in Castenray bestaat uit jeugdprins Maikel II (Sommers) en jeugdprinses Ilse I Claessens. De leus van jeugdprins Maikel is: 'As kieper van de B2 goj ik dur ut leave, mar dor kan ik now genne energie vur uut geve. Now stop ik alles ien dizze car naval, en goj ik van bal nor bal'. De leus van jeugdprinses Ilse is: 'Dees carnavalsdage kom ik mek- keluk durhin, Want mit muziek en dans, heb ik altijd goeie zin'. Het paar houdt receptie op zondag 15 februari vanaf 15.11 uur in De Wis in Castenray. Afgelopen zaterdag was een drukke dag voor de leden van het Boerengezelschap van de Pielhaas. Samen met de commissie Kalde kant en de commissie Vastelaovesdins- dag werden de huizen van het boe renbruidspaar Léon en Karin eens flink onder handen genomen. Daar bij werd er hard gewerkt maar ook de inwendige mens werd natuur lijk niet vergeten. Het uiteindelijke resultaat mag er zijn. Jeugdprinses Demi I (Willem- sen), jeugdvorst Rick (Loonen) en jeugdnar Reshma (Peters) gaan dit jaar de jeugd van de Spurriemök in Oirlo voor. Hun lijfspreuk is: 'Göt carnaval viere mit prinses Demi ien de Mökkestal, dan hoef de thuus nie te kliere en gaon we same enne te gekke carnaval viere'.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23