Gemeente Venray College bezoekt Rabobank v\" Openbare bekendmakingen Weinig vorstschade aan wegen Geheimhouding persoons gegevens Bijeenkomst inzet combinatiefuncties sport, onderwijs en cultuur Winnaar VIP-loterij Collecte vergunning Deze maand Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 28 januari 2009 - Pagina 22 Gemeentehuis Openingstijden Een eerste inventarisatie van het wegenstelsel van Venray na de afgelopen vorstperiode heeft een positief beeld opgeleverd. Slechts weinig wegen hebben schade opgelopen door dooizouten en opvriezing. Vorst, sneeuw en het gebruik van dooizouten hebben een nadelig effect op asfalt en klinkerwegen. Vocht kan in de verharding trekken en door bevriezing uitzetten. Hierdoor kunnen stukken asfalt losspringen en klinkers omhoog komen. Dooizouten kunnen zich dan in de openliggende stukken invreten en de schade aanmerkelijk vergroten. Preventief onderhoud aan de wegen in de zomer en regelmatige inspectie kunnen deze problemen voorkomen. In Venray heeft dit onderhoud succes, de meeste wegen liggen er op het moment goed bij en hebben weinig tot geen schade opgelopen. Alleen in het wegdek van de Westsingel zijn enkele gaten ontstaan die inmiddels tijdelijk zijn hersteld. De Westsingel wordt de komende twee jaar geheel gereconstrueerd, vandaar dat daaraan de laatste jaren slechts summier onderhoud is gepleegd. Vergaderingen Bouwplannen Wet milieubeheer Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 05 'kil*- Het college van Burgemeester en Wethouders bezocht vorige week de Rabobank. De vier directieleden van Rabobank Venray heetten het college van harte welkom. Sinds het laatste bedrijfsbezoek, alweer zeven jaar geleden, hebben zich zowel bij de gemeente als bij de bank veel ontwikkelingen voorgedaan. Niet alleen de lokale ontwikkelingen, maar ook de regionale, zoals Regio Venlo en Greenpark en de rol van Venray daarin, kwamen tijdens het bezoek aan bod. Greenpark is het bedrijvenpark waar de Floriade gaat plaatsvinden in 2012. Beide partijen vinden het belangrijk om de regio Venray op de kaart te zetten. Tijdens het gesprek bleken er veel raakvlakken te bestaan. Rabobank en gemeente hebben voor een deel vergelijkbare groepen klanten en beide instanties moeten inspelen op dezelfde ontwikkelingen. Uiteraard zijn ook de kredietcrisis en de gevolgen daarvan voor de lokale economie besproken. Wethouder Lei Heldens (economische ontwikkeling): "De Rabobank geeft duidelijk aan dat ze blijft investeren in goed ondernemerschap. De gemeente Venray is hier blij mee en neemt hierin ook haar eigen verantwoorde lijkheid." In het verlengde van wat de gemeente Venray doet op maat schappelijk gebied, ondersteunt ook de Rabobank de Venrayse samenleving door allerlei initiatieven van klanten te ondersteunen. Dit doet de bank via sponsoring en participatie. Dat draagt ook bij aan de positie van Venray in de regio. Daarover zei Jan Vinkenvleugel, voorzitter van de directie van Rabobank Venray: "Deze regio biedt prachtige mogelijkheden om te werken, wonen, winkelen en recreë ren! In een goede samenwerking willen we daar samen met de gemeente Venray invulling aan geven." Frank Berends, directeur bedrijfsmanagement, leidt het college rond r In de Gemeentelijke Basis administratie Persoonsgegevens (GBA) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die in de gemeente woont of heeft gewoond. Wat doet de gemeente eigenlijk met uw gegevens? De gemeente verstrekt persoons gegevens automatisch aan veel over heidsinstellingen en enkele bijzon dere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor de uitvoe ring van hun wettelijke taken. Deze gegevensverstrekking kunt u niet voorkomen, omdat die verplicht is. Geheimhouden U kunt de gemeente wel verzoeken om uw persoonsgegevens geheim te houden voor derden. Dat kan bij voorbeeld een advocaat zijn die een dagvaarding aan uw adres wil uit brengen of de stichting Interkerkelij ke Ledenadministratie. De gemeente zal in geval van een verzoek om informatie van derden altijd een belangenafweging maken over de eventuele verstrekking van gegevens. Op verzoek Alleen op uw verzoek kan de gemeente de geheimhouding van uw gegevens opheffen. Dit verzoek kunt u schriftelijk, via e-mail, of bij de Publieksbalie indienen. In alle geval len moet u het aanvraagformulier invullen en ondertekenen. Dit formulier kunt u downloaden via www.venray.nl Digitale balie. Op donderdag 5 februari houdt de gemeente een themabijeenkomst over de inzet van combinatiefunctionarissen binnen de gemeente Venray. De bijeenkomst is bedoeld voor verenigingen en organisa ties binnen de sector sport, onderwijs en cultuur. Tijdens deze avond krijgen de organisaties informatie over combinatiefuncties en horen ze wat de regeling inhoudt. Maar het belangrijkste is dat de drie sectoren met elkaar bespreken waar kansrijke mogelijkheden benut kunnen worden door de inzet van een combinatiefunctionaris. Een combinatiefunctie is een functie waarbij een werknemer in dienst is bij één werkgever maar werkzaam is voor twee of meer sectoren: in dit geval onderwijs, sport en/of cultuur. Combinatiefuncties versterken de verbinding en samenwerking tussen sectoren. Hierdoor wordt het aanbod van binnen- en buitenschools onderwijs, sport en cultuur verrijkt en vindt betere onder linge afstemming plaats. Vorig jaar hebben organisaties bij het opstellen van zowel de nota sport als de kunst- en cultuurnota de wens geuit om (meer) samen te werken met als doel elkaar te ondersteunen en het aanbod van sport, kunst en cultuur te versterken en verder te professionaliseren. Dit geldt ook voor de samen-werking met het onderwijs. Geen uitnodiging ontvangen? De bijeenkomst op 5 februari vindt plaats in De Witte Hoeve en begint om 19.30 uur. De bij de gemeente bekende verenigingen en organisaties op het gebied van sport, onderwijs en cultuur hebben een uitnodiging ontvangen. Is uw organisatie of vereniging werkzaam in een van deze sectoren, maar heeft u geen uitnodiging ontvangen, dan nodigen wij u hierbij alsnog van harte uit. Meer informatie over combinatiefuncties kunt u vinden op de landelijke website www.combinatiefuncties.nl. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 27 januari is gevallen op lotnummer 3030572 bij VIP Landweert (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Plus. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van het raadspresidium op maandag 2 februari 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van het raadspresidium van 1 december 2008. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. a. Lijst majeure projecten b. Brief d.d. 11 december 2008 van Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters in zake Opleidingsgids voor burgemeesters 2009 c. B en W-besluit Inzet extra toezicht particulier beveiligingsbedrijf. 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 16 december 2008. 5. Voordracht door de CDA-fractie voor benoeming commissielid voor de commissie Stedelijk Beheer. 6. Brief van de burgemeester van Venray d.d. 10 januari 2009 inzake het verzoek aan Hare Majesteit de Koningin om ontslagverlening uit het ambt per 1 september 2009, alsmede een voorstel ter zake tijdstip behandeling voorjaarsnota in afwijking van de reeds vastgestelde planning. 7. Brief van de Rekenkamercommissie Venray d.d. 9 december 2008 gericht aan de gemeenteraad in zake de invoering Wet Dwangsom. 8. Behandeling onderzoek van de Rekenkamercommissie naar het aanbestedingsbeleid van de gemeente Venray. 9. Vaststelling raadsagenda voor de vergadering van dinsdag 17 februari 2009. 10.Rondvraag en sluiting. Aangevraagd Sloopvergunningen - Rouwkuilenweg 43 - gedeeltelijke sloop van het dak van de woning (nr. slp090003). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Agrobaan ongenummerd - bouwen van een toeleveringsbedrijf aan de regionale agrarische sector (nr. ba080126). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 januari 2009 t/m 12 maart 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Gezellenbaan 6 - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba070514, verzenddatum 23/01) - Raadhuisstraat 18 - plaatsen van een woonunit voor twee jaar (nr. ba070101, verzenddatum 23/01). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Bouwvergunningen - Oeldershof 19 - vergroten van de woning (nr. ba090007, verzenddatum 23/01) - Ranonkel 29 - bouwen van een carport en een overkapping (nr. ba090009, verzenddatum 23/01) - De Bleek 13-15 - vernieuwen van winkelpuien (nr. ba090021, verzenddatum 23/01) - Henseniusplein 9 - plaatsen van een spandoekframe (nr. ba080327, verzenddatum 23/01) - Kerkweg 19 - bouwen van een luifel (nr. ba080483, verzenddatum 23/01) - Timmermannsweg 54 - vergroten van de varkensstal (nr. ba080449, verzenddatum 23/01) - Rouwkuilenweg 43 - bouwen van een kelder (nr. ba080528, verzenddatum 23/01) - Koepas 8 - bouwen van 26 wooneenheden (13 chalets) t.b.v. tijdelijke huisvesting voor buitenlandse werknemers (nr. ba080403, verzenddatum 23/01) - Beekweg 90, 92 en 94 - bouwen van een kadaveropslag en overkapping (nr. ba080448, verzenddatum 23/01). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Voor het houden van een collecte of een andere vorm van inzame ling van geld of goederen heeft u een vergunning nodig op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Venray. Bij het verlenen van de vergunning is de gemeente gebonden aan een aantal landelijk vastgestelde collecte weken afkomstig van het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF). Het CBF stelt jaarlijks, op voorstel van de Stichting Collectenplan, een roos ter vast waarin aan grote landelijke collecterende fondsen voor hun col lecte een periode wordt toegewezen. De fondsen op het collecterooster krijgen desgevraagd als enige een collectevergunning van de gemeen ten voor de betreffende periode. De 'vrije' perioden zijn beschikbaar voor andere instellingen. Het CBF is een onafhankelijke stichting die al sinds 1925 toezicht houdt op de inzameling van geld voor goede doelen. Een van de be langrijkste taken van het CBF is het beoordelen van fondsenwervende instellingen. De bekendste beoorde- lingsvorm is het CBF-Keur. Wanneer u dit kwaliteitszegel ziet afgebeeld op (bijvoorbeeld) een collectebus of brief, kunt u er als gever op vertrouwen dat er verantwoord met uw gift wordt omgegaan. Op de website van www.cbf.nl vindt u informatie over de organisatie en werkzaamheden van het CBF. Daarnaast is actuele informatie en een volledige lijst van beoordeelde instellingen opgenomen. De gemeente verbindt aan de vergun ning een aantal voorschriften. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Heidseschoolweg 1a en Deurneseweg 59 Heide - een revisievergunning te verlenen aan L.J.M. Janssen, Heidseweg 66 te Heide voor vleesvarkenshouderij. Tevens wordt een ontheffing ingevolge het Lozingenbesluit Bodembescherming aangevraagd voor het diffuus uitrijden van spuiwater van een biologische luchtwasser op een perceel gelegen nabij Heidseschoolweg 1a en Deurneseweg 59 te Heide voor een periode van 4 jaar (Mila080017) - Den Tiel 6 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan H. en M. Schoenmakers, Den Tiel 6 te Merselo voor een legkippenhouderij (MM080024). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 januari 2009 t/m 12 maart 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. 29 januari 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray 1 t/m 7 - Hersenstichting en Fonds Psychische Gezondheid 8 t/m 14 - Amnesty International 4 - Inzameling textiel door De Cirkel 10 - Inzameling grof huishoudelijk afval door firma Maessen Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 05 adv.indd 22 28-01-2009 16:25:45

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22