Gemeente Venray Natuurles in de openlucht Voorlichting brandveiligheid Sociale activiteiten voor het Brukske Resultaten campagne brandveiligheid Inzameling textiel Trouwplannen? Kijk op www.venray.nl Uitbreiding regeling 'bijdrage maatschappelijke participatie' Kijk ook op www.venray.nl Werking van de woningmarkt Gemeentehuis Openingstijden Na de succesvolle resultaten van de voorlichtingscampagne over brand veiligheid in horecagelegenheden heeft de gemeente besloten deze aanpak in 2009 voort te zetten en uit te breiden richting scholen. De eerste focus hierbij zal liggen op brandveilig gebruik van scholen en horecagelegenheden tijdens carnaval. Voor scholen is een voorlichtingsbijeenkomst gepland op 28 januari van 14.30 tot 16.30 uur in De Witte Hoeve. Doelstelling hiervan is mensen bewust(er) te maken van brandrisico's. Tijdens deze bijeenkomst geeft de gemeente informatie over het brandveilige gebruik van scholen in zijn algemeenheid. Een belangrijk onderwerp met het oog op carnaval is het risico van het gebruik van brandonveilige aankleding en versiering. Voor horecaonder nemers wordt een inloopspreekuur georganiseerd op 3 februari van 10.00 tot 12.00 uur in de foyer van de schouwburg. Zij kunnen dan vragen stellen over het brandveilige gebruik van de horecagelegenheid en over de te gebruiken versiering. Ook is het mogelijk om versiering te laten testen. Binnenkort bij u in de brievenbus: de aanslag gemeentelijke belastingen 2009. Meer informatie volgende week op de gemeentepagina en op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 28 januari 2009 - Pagina 21 -/s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 05 Het college van Burgemeester en Wethouders heeft een kredietaanvraag goedgekeurd voor de uitvoering van sociale activiteiten. In totaal gaat het om een bedrag van 460.000 waarvan Wonen Venray en de gemeente ieder de helft betalen. Ook voor de uitvoering zullen zij samen zorgdragen. De aanvraag voor 230.000 wordt ter goed keuring voorgelegd aan de gemeenteraad. Dit bedrag is nodig om snel van start te gaan met een van de twee belangrijke pijlers uit het Masterplan Brukske. De pijler Maatschappelijk, die overigens niet los te zien is van de pijler Stedelijk, krijgt hiermee de aandacht die het verdient. Bij deze pijler moet u denken aan vijf hoofdthema's: promoten van de wijk Brukske, wonen met elkaar, school als ontmoetingsplek, jongeren om trots op te zijn, oud worden in de buurt en actief in de wijk. Concreet valt onder de hoofdthema's een ruim aantal activiteiten. Een kleine greep: stageplaatsen, een huiskamer voor ouderen en een huiskamer voor jongeren, bevorderen van zelfstandig wonen in de wijk, stimuleren van sport en spel bij jongeren, promotie van de brede school voor excursies, koffieochtenden voor moeders, maar ook nieuwsbrieven en evenementen, zoals een open huis. Kortom, te veel om op te noemen. Het totale programma kunt u nalezen op www.venray.nl/bis. Vorige week zijn enkele grote bomen van de Grote Markt en het Schouwburgplein verplaatst omdat ze niet passen binnen de plannen voor het project 'Centrum op de schop'. Ze hebben een plek gekregen bij basisschool De Hommel. Deze gelegenheid werd door basisschooldirecteur Johannes Berhitu meteen aangegrepen om een 'natuurles' in de openlucht te geven. De leerlingen van groep 5 en 6 waren aanwezig bij het verplanten van de bomen. Zij mochten raden hoe zwaar een van de bomen was. Na een voorzichtige 1.000 kilo en een ambitieuze 10.000 kilo, kwam Mike Rievers uit groep 6 met het goede antwoord: 8.000 kilo. Als beloning mocht Mike in de kraan zitten bij het planten van de boom. Terwijl wethouder Patrick van den Broeck aan de kraan hing, mocht Mike uiteindelijk de knoppen van de kraan bedienen om de boom weer in de grond te zetten. Het verplanten van de bomen is uiteraard duurder dan het ruimen van de bomen, maar de gemeente Venray is van mening dat ruimen zonde is. De zes carpinusbomen en zeven platanen krijgen daarom een tweede leven bij basisschool De Hommel. Tijdens de verbouwing van deze school en het aanleggen van de aangrenzende nieuwe rotonde is veel groen verdwenen. De lege hoek die daardoor ontstond, is nu meteen aangekleed. In de plannen voor 'Centrum op de schop' is uiteraard ook beplanting opgenomen. In april 2009, na de verbouwing van het centrum, krijgt de Grote Markt zogenaamde honingbomen. Op het Henseniusplein en het Schouwburgplein komen in december 2009 onder andere tulpenbomen. Leerlingen van groep 5 en 6 van De Hommel luisteren aandachtig naar de uitleg van Henri Kuppen van Kuppen Boomverzorging uit Mill Na controles op de brandveiligheid van Venrayse horecagelegen heden voor de kerst bleek dat de eerdere voorlichtingscampagne zijn vruchten heeft afgeworpen. Tijdens controles rond de kermis in 2008 voldeed 46% van de gecontroleerde horecagelegenheden niet aan de brandveiligheidseisen, en tijdens controles voor de kerst bleek dit percentage gedaald te zijn tot 22%. Ook waren de tekort komingen zelf minder ernstig. De gemeente Venray zal deze aanpak daarom in 2009 voortzetten en uitbreiden richting scholen. De gemeente Venray is gestart met de voorlichtingscampagne rondom brandveiligheid na controles van horecagelegenheden voor de kermis in 2008. Toen werden er bij 12 van de 26 gelegenheden tekortkomingen geconstateerd. Dit was voor de gemeente aanleiding om de controles voor Kerstmis te intensiveren. Voorafgaand aan deze controles heeft de gemeen te in november 2008 een voorlichtingsbijeenkomst voor horecaondernemers georganiseerd. Hierbij kregen zij voorlichting over de aard van de materia len en over het nut en de noodzaak van brandblusvoorzieningen. Uit de controles voor Kerstmis bleek de consequente wijze van controleren, hand haven en het geven van voorlichting zijn vruchten af te werpen. Bij de controles rond Kerstmis zijn ook de scholen meegenomen. De resulta ten hiervan waren minder goed. Bij 73% van de 26 gecontroleerde scholen werden tekortkomingen geconstateerd. Burgemeester Waals noemt dit ernstig maar benadrukt wel dat ouders zich niet acuut ongerust hoeven te maken. "Het gaat met name om de versieringen die gebruikt worden rond carnaval en Kerstmis. Ik verwacht dat we met actieve voorlichting richting scholen en door intensiever te handhaven de brandveiligheid samen met de scholen drastisch kunnen verbeteren", aldus Waals. Op woensdag 4 februari zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. Kinderen uit arme gezinnen in Venray krijgen meer geld van de gemeente voor deelname aan sociale, culturele en maatschappelijke activiteiten. Dit heeft het college van Burgemeester en Wethouders onlangs besloten. De uitbreiding is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar uit gezinnen met een inkomen tot 120% van het sociaal minimum. Per kind wordt het bedrag ruim verdubbeld tot maximaal 250 euro per jaar. Verschillende vergoedingen Via de regeling 'bijdrage maat schappelijke participatie' kunt u een vergoeding aanvragen voor een breed aanbod van activiteiten. Denk hierbij aan een lidmaatschap van een vereniging, het kunstencentrum of een andere maatschappelijke organisatie. Daarnaast bestaat er ook een vergoeding voor activiteiten, zoals een bezoek aan bioscoop of schouwburg of deelname aan schoolreisjes en excursies binnen het primair onderwijs. Meer informatie over de regeling en de voorwaarden vindt u op www.venray.nl. Het nieuwe aanvraagformulier is in de loop van februari beschikbaar en kan dan gedownload worden. Natuurlijk kunt u het formulier ook afhalen op het gemeentehuis. Sportieve activiteiten Voorheen kon u ook een vergoeding voor sportieve activiteiten aanvragen. Dat is nu anders geregeld. Voor deze kosten kunt u een beroep doen op het Jeugdsportfonds Venray, dat per 1 januari 2009 van start is gegaan (zie ook www.jeugdsportfonds.nl). Kinderen doen mee! De bekostiging van deze uitbreiding komt voort uit de afspraken die de gemeente Venray met voormalig staatssecretaris Aboutaleb heeft vastgelegd in het convenant 'Kinderen doen mee!'. Hierin is opgenomen dat de middelen ingezet moeten worden voor concrete zaken waar kinderen uit arme gezinnen direct iets aan hebben. Maandagavond 19 januari kwamen zo'n 50 mensen van verschillen de partijen bijeen rondom het thema 'Werking van de woningmarkt'. De gemeente Venray organiseerde deze zogenaamde rondetafel bijeenkomst in samenwerking met Wonen Venray. Doel van de avond was kennisuitwisseling. Vanuit de politiek was de vraag gekomen een avond te organiseren over de werking van de woningmarkt en dan met name over de socialehuursector. Ook had de gemeenteraad aangegeven behoefte te hebben aan een open gesprek met verschillende partijen over de woningmarkt. Dit heeft geleid tot de bijeenkomst van 19 januari. Aanwezig waren afgevaardigden uit de politiek, van Wonen Venray, van de huurdersvereniging, van de commissie ouderenhuisvesting, projectontwikkelaars, makelaars, de dorps- en wijkraden en enkele ambtenaren. De bijeenkomst was georganiseerd om kennis te delen, maar ook om met elkaar in gesprek te komen over allerlei actuele thema's op de woningmarkt. Tijdens de avond gaf Wonen Venray allereerst een presentatie over de socialehuurmarkt. Hierin werd eerst gepeild hoe de mensen in de zaal dachten over onderwerpen als de kansen van starters op de socialehuur- markt of de wachttijd voor een huurwoning. Door middel van groene en rode kaarten konden aanwezigen aangeven of ze het eens of oneens waren met een stelling (zie foto). Daarna werd aan de hand van cijfers uitleg gegeven over de feitelijk situatie. Zo blijken er bijvoorbeeld wel veel mensen op de wachtlijst voor een woning te staan, maar is maar een klein deel (18%) actief op zoek naar een woning. Na uitleg van Wonen Venray werden vier thema's in kleinere groepjes bediscussieerd. De thema's waren levensloopbestendig bouwen, demogra fische ontwikkeling, starterswoningen en de crisis op de woningmarkt. Aan de hand van stellingen werd over de onderwerpen van gedachten gewisseld. Er werd flink gediscussieerd en niet iedereen was het met elkaar eens. Toch bleek dat in alle groepjes werd benadrukt dat partijen elkaar nodig hebben en dat samenwerking dus erg belangrijk is. week 05 adv.indd 21 28-01-2009 16:25:44 KI

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21