Psychiatrie in de familie Belasting centraal SOS: Paaseilandbeeld 's avonds verlichten Truckers staan in de rij voor de Truckrun MKB-Limburg afdeling Grens en Maas nieuwe naam.... Jachtbouw Peter Linskens failliet Dansers Roll for Fun Meerlo weer succesvol BEZORGEN? Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2009 - Pagina 16 Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray bijeenkomsten van twee uur met thema's zoals psychiatrische pro blemen en het effect op de omge ving, communicatie en grenzen stellen, zorgrol, probleemoplos sing, sociale steun, omgaan met de hulpverlening. Voorafgaand aan de cursus vindt een kennis makingsgesprek plaats. De cursus gaat plaatsvinden in Venray, Venlo of Roermond, dit is mede afhan kelijk van de aanmeldingen. Elke bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e mail igg@ggznml.nl. Het invullen van het ver plichte aangifteformulier voor de belastingen is voor velen een jaarlijks terugkerend pro bleem. Een helpende hand is hierbij van harte welkom. De ouderenorganisaties KBO (Katholieke Bond van Ouderen) en ANBO (Algemene Nederlandse Bond van Ouderen) bieden deze hulp. Leden kunnen een beroep doen op de vrijwillige belasting adviseurs van hun organisatie. Ouderen van 60 jaar en ouder die geen beroep kunnen doen op de belastingadviseurs van een oude- renorganisatie, kunnen tegen een geringe vergoeding gebruikmaken van de vrijwillige consulenten administratieve ondersteuning van Synthese. In de maanden februari en maart houden de vrijwillige con sulenten van Synthese spreekuur tijdens een aantal dagdelen in de week. Indien u 60 jaar of ouder bent en woonachtig in de gemeen ten Horst aan de Maas, Sevenum of Meerlo-Wanssum, dan kunt gebruikmaken van deze dienstver lening. U dient zich wel vóór 14 februari aan te melden bij Synthe se te Horst, tel. 077 - 3978500. De spreekuren worden gehouden in het kantoor van Synthese te Horst, Bemmelstraat 2. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) SOS Meerlo-Wanssum heeft het plan gelanceerd om het statige Paaseilandbeeld op de rotonde in de Brugstraat te Wanssum te verlichten. Vriend en vijand zijn het er over eens dat het ijzeren beeld van de Westerbeekse kunstenaar Juul Baltussen op de rotonde een aan winst is voor Wanssum. Het beeld is in juni geplaatst bij gelegenheid van het vijftienjarige jubileum van SOS Meerlo-Wanssum. De kunstenaar is bij het maken van dit beeld geïnspireerd door de enorme stenen beelden op het Paaseiland bij Chili. Met suc ces heeft SOS Meerlo-Wanssum het idee aangekaart om dit beeld aan te kopen en te plaatsen. De gemeente Meerlo-Wansum is des tijds voor de kosten opgekomen. SOS heeft de fundering gemaakt dankzij sponsoring van bouwbe- drijf Mario Theeuwen uit Wans sum. "Het beeld prijkt prachtig op de rotonde. Alleen als het donker is kun je het beeld niet zien. Het zou een geweldige aanwinst zijn als het beeld 's nachts van onderuit wordt verlicht", aldus SOS Meerlo- Wanssum. Inmiddels heeft de gemeente Meerlo-Wanssum laten weten dat er geen beleid is voor het aanlichten van objecten en dat er ook geen financiële middelen zijn. Omdat SOS het een goed plan Het metershoge Paaseiland beeld op de rotonde in Wanssum. vindt, wordt gezocht naar moge lijke sponsoring van deze verlich ting. Particulieren of bedrijven die interesse hebben, zijn van harte welkom. Bij het kunstwerk, langs het fietspad, wordt dit jaar nog wel een bordje geplaatst waarop de naam van het beeld komt en de kunstenaar kort uitleg geeft over het 'waarom' van dit beeld. MKB-Limburg afdeling Grens en Maas is de nieuwe naam van (voorheen) MKB- Limburg afdeling Wellerlooi, een ondernemersclub voor mkb-leden uit Wellerlooi, Well en de gemeente Meerlo-Wans- sum. Dat heeft voorzitter Ton Michiels onlangs tijdens de algemene ledenvergadering bekendgemaakt. Ook werd tij dens die bijeenkomst het hon derdste lid verwelkomd. Ruim twee jaar geleden werd de afdeling Wellerlooi opgericht onder de vlag van MKB-Limburg. Binnen deze afdeling verenigden zich toen zo'n twintig leden, veelal mkb'ers en zzp' ers uit Wellerlooi en de directe omgeving. Naast de diverse voordelen die het lidmaat schap van het mkb biedt, zorgen de lokale afdelingen ervoor dat er vooral initiatieven en plannen ont wikkeld worden specifiek voor de lokale ondernemers en ontwikke ling van de directe regio. Daarnaast heeft de afdeling een duidelijke stem in diverse regionale thema's, zoals de gemeentelijke herinde ling en de ontsluiting van Airport Weeze vanuit Venray via Wanssum en Well. Bovendien is de afdeling actief binnen de eigen 'business- to-businessclub, het platform bij uitstek voor het netwerken van ondernemers onderling, maar ook met partners en overheden. Deze resultaten zorgden ervoor dat er meer en meer ondernemers in de regio interesse toonden in het lid maatschap van MKB-Limburg en zich bij de groeiende afdeling Wel- lerlooi aansloten. Dit groeiproces, waarvan het eind nog niet in zicht is, heeft ertoe geleid dat de afde ling op haar laatste ledenverga dering het honderdste lid mocht begroeten: Bouwkundig Bureau Verberne uit Well. Tom Poulen van MKB-Limburg was voor deze gele genheid speciaal naar Wellerlooi afgereisd om het honderdste lid te feliciteren en zijn lovende woor den uit te spreken over de voort varendheid van de afdeling. Met de enorme groei van de afdeling komen haar leden momenteel niet meer alleen uit Mevrouw W Verberne neemt namens Bouwkundig Bureau Verberne de felicitaties van de voorzitter en secretaris in ont vangst Wellerooi, maar ook uit Well, Meer- lo, Wanssum, Tienray, Swolgen, Geijsteren en Blitterswijck. Reden genoeg voor het bestuur om de naam afdeling Wellerlooi gedag te zeggen en de nieuwe naam MKB-Limburg afdeling Grens en Maas aan de leden te presenteren. Mocht u meer willen weten over MKB-Limburg of zich bij de afde ling Grens en Maas willen aanslui ten, neem dan contact op met het secretariaat van de afdeling via telefoonnummer 0478-502622. Mensana RIBW Noord- en Mid den-Limburg en GGZ Noord- en Midden-Limburg starten op maan dag 2 maart met de cursus Psy chiatrie in de familie. De cursus is bedoeld voor familieleden en naasten van mensen met een psy chiatrische of psychische stoornis. Leven met iemand met psychiatri sche of psychische problematiek kan zwaar zijn. Iedereen die dit meemaakt kan meepraten over de machteloosheid, overbelasting, conflicten en de eenzaamheid die dit met zich mee kan brengen. Doel van de cursus is te voorko men dat naasten van iemand met psychische problemen overbelast raken door de zorg voor deze per soon. Dit gebeurt door het uitwis selen van informatie, tips, het oefe nen van vaardigheden en door het uitwisselen van ervaringen met anderen. De cursus bestaat uit elf Op zondag 19 april vindt voor de tiende keer de Truck run door de gemeenten Horst aan de Maas en Venray plaats. Honderden mensen met een beperking beleven iedere keer een geweldige dag als ze in de trucks door de straten rijden. Dat de animo onder de chauf feurs groot is, bleek weer tij dens de inschrijving. Al na een half uur waren alle 300 plaat sen vergeven. Er is zelfs een wachtlijst van zestig truckers. Even was het spannend of er nog wel een tiende editie van de Truckrun zou komen. De digi tale tachograaf en de rijtijdenwet leken roet in het eten te gooien. In de rijtijdenwet staat dat truc kers één keer in de twee weken een vrij weekeinde moeten heb ben. De oude tachoschijf kon je na de Truckrun gewoon thuisla ten, maar het digitale apparaat registreert alles. Hierdoor kunnen truckers in de problemen komen als ze de vrachtauto in het week einde gebruiken. Zelfs als dit voor vrijwilligerswerk is. Dit zou een rampscenario voor de jubileu meditie betekenen en dus werden de media en de politiek ingescha keld. Het tv-programma Hart van Nederland maakte een item over de Truckrun en ook diverse Lim burgse dagbladen en radiozen ders besteedden aandacht aan het probleem. Ook de plaatselijke politiek heeft zich ingezet voor de Truckrun, zij startte een petitie. Uiteindelijk kon het toch nog vrij gemakkelijk worden geregeld dat de chauffeurs vrijstelling krijgen voor de weekeindrust, al maakt de Europese regelgeving het nog ingewikkeld. De truckers hebben nu alvast een mondelinge toezeg ging voor een vrijstelling in Euro pees verband. De vrijstelling was een grote opluchting voor de organisatie van de Truckrun, beaamt bestuurs lid Eric van Leendert. "Je doet vrijwilligerswerk en het zou toch van de zotte zijn als je dat illegaal moet doen. In Boxmeer was eer der dit jaar ook een Truckrun en daar deed een trucker van mijn bedrijf aan mee. In Nederland was de vrijstelling toen al geac cepteerd, maar in Europa nog niet. Deze trucker was nog geen half uur in België of hij werd al aan gehouden. Ik had een verklaring aan hem meegegeven en hierdoor mocht hij doorrijden. Persoonlijk had ik ook wel de discussie wil len aangaan, dit had het probleem misschien nog beter op de kaart gezet. Het belangrijkste is dat de truckers nu legaal kunnen mee doen. Zelf had ik ook zonder deze regel aan de Truckrun meegedaan. Maar ja, je wilt natuurlijk niet in de problemen komen door vrij willigerswerk." Op zaterdag 17 januari konden truckers zich telefonisch opgeven voor deelname aan de Truckrun. "We hadden een telefoonpanel van vijf man en na ruim een half uur hadden zich al driehonderd truckers aangemeld. Dat is het maximale aantal dat we op dit moment mogen laten rijden. De animo bleek aanzienlijk groter. De wachtlijst is met zestig truckers ook al goed bezet. Dit is de tien de keer dat onze Truckrun wordt gehouden en we hopen dat we speciaal voor deze jubileumedi tie extra groot mogen uitpakken en vijftig extra truckers kunnen laten starten. Mensen met een beperking die willen deelnemen, kunnen zich van 9 tot en met 20 maart 's avonds tussen 19.00 en 22.00 uur telefonisch opgeven via nummer 077-3982882. Ook hier bij geldt dat er een beperkt aantal plaatsen beschikbaar is. Het is zeer waarschijnlijk dat deze plaatsen, net als in 2008, ook al na een paar dagen zijn volgeboekt. Dit is de tiende editie van de Truckrun, maar de organisatie is al ongeveer vijftien jaar bezig met de happening. In het begin werd de run slechts één keer in de twee jaar gehouden en één editie is afgeblazen door de vogelpest. Eric van Leendert reed in 2000 voor het eerst mee. "Ik deed op dat moment al veel voor Funpop, een muziekfestival voor mensen met een beperking. Ik vind dit een leuke, positieve, dankbare doelgroep. Ik heb een eigen trans portbedrijf, dus de link naar de Truckrun was toen snel gelegd. Ik vond het een geweldige erva ring, maar ik had wel wat kritiek op de organisatie. Aan de hand hiervan kreeg ik een brief dat er nog een plek in het bestuur vrij was. Ik ben hierop ingegaan en zit nog steeds in het bestuur. Ik neem het logistieke gedeelte voor mijn rekening. Het evenement is inmid dels behoorlijk gegroeid. Er zijn zo'n 300-350 chauffeurs, tachtig motorrijders die de afzetting rege len, acht medewerkers van het Rode Kruis die helpen met het inladen van de rolstoelers en die bij eventuele calamiteiten kunnen inspringen, en vijftig vrijwilligers in de hal. Ik denk dat de animo zo groot is, omdat het zon spontane doelgroep is. Je krijgt een glim lach en een gemeend 'dank je wel' op zo'n dag en daar doe je het voor. Natuurlijk is het ook voor de truckers een geweldige ervaring. In hun gepoetste truck rijden die stoere mannen toeterend de dor pen met veel publiek binnen. Dit is heel leuk, maar het belangrijk ste is dat ze de deelnemers een keer een leuke dag geven. Dat is wat de truckers ook echt willen. Dan zie je dat ook deze stoere mannen toch een heel klein mooi hartje hebben." Curator J. Bloo sluit een door start van jachtbouw Peter Lins- kens bv niet uit. Het bedrijf uit Wanssum werd dinsdag door de rechtbank in Roermond failliet verklaard. Directeur Peter Lins- kens, de enige aandeelhouder, heeft zelf het faillissement aan gevraagd. Volgens curator Bloo is de schuld 'overzichtelijk'. Hij zal waarschijnlijk donderdag de vijf tien personeelsleden informeren over de stand van zaken en het vervolgtraject. "Voor de medewer kers is het faillissement een hard gelag." De jachtenbouwer is in de problemen gekomen door een teruglopende orderportefeuille. Toen de bank vervolgens het kre diet opzegde, kwam het bedrijf in acute liquiditeitsproblemen. Directeur Peter Linskens zag geen andere oplossing meer dan fail lissement aan te vragen. Volgens Bloo loopt de vraag naar het soort jachten dat Linskens bouwt, terug. De kredietcrisis heeft dat proces nog een keer versneld. "Linskens moet acht schepen per jaar bou wen en verkopen om het bedrijf draaiende te houden. Ze zaten op zes. Dat is 25% te weinig. Linskens heeft veel energie gestoken in de acquisitie, maar dat heeft niet geleid tot de benodigde verkoop." Bloo schat in dat hij over enkele weken weet hoe de toekomst van het bedrijf eruit ziet. "Ik houd op dit moment alle opties open. Een doorstart is mogelijk, verkoop is mogelijk, maar het bedrijf liquide ren sluit ik ook niet uit. Het is nog te vroeg om daar concreet iets over te kunnen zeggen." De curator weet nog niet of de lopende orders worden afgerond. "De werf is tot nadere orde geslo ten. Of de schepen in de werf worden afgebouwd en wie dat gaat doen, weet ik nu nog niet. We moeten eerst beter inzicht krij gen in de financiële situatie van het bedrijf en de positie van de schuldeisers." Zaterdag vond in Wijchen weer de eerste wedstrijd rolstoeldansen van 2009 plaats. Alle deelnemende dansparen van Roll for Fun Meer- lo wisten in verschillende klasse de halve finales te bereiken. In de klasse debutanten duo 2, wis ten twee paren zich in de finale te dansen en respectievelijk een De succesvolle dansers van Roll for Fm. zesde en vierde plaats te beha len. Voor meer informatie bezoek de website van rolstoeldansgroep Roll for Fun; www.rollforfun.nl.ae of van Stichting BES; www.stich- tingbes.nl.ae. Verspreidingsburo postcode 5800-5899 Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.: Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 16