Vlakwatercross 2009 1000 euro voor blindenproject Goud voor turners Jubilarissen Summa Red Stars Voetbal G- bij SV Venray PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 januari 2009 - Pagina 28 Wat Waar --Venray ATV Venray De Peelrunners Suzanne Stevens tweede BC Common Sense NRBC Overloonse Bridgeclub BC Venray Harten Drie Bewust in Beweging Home-Start zoekt vrijwilligers Het Alvertje HSV De Roerdomp Bridgesoos De Kemphaan Record aantal deelnemers met verstandelijke beperking Red Stars naar NK tafeltennis Vind je Voor Info het leuk om te voetballendan is dit je kans! iedereen met een lichamelijke of geestelijke beperking, die wil voetballen. training wordt gegeven op woensdag 18.00 uur Wedstrijden zijn op zaterdagmorgen 12.00 uur SV Venray, Sportpark de Wieën aan de Sportlaan te Venray voor meer informatie kun je bellen met Karin Peeters tel. 06-27379033 of Sjef Keijzers tel. 06-42345187 De Vlakwatercross 2009 wordt gehouden op zaterdag 24 en zondag 25 januari. Op zaterdag start de Scho lierenlopen om 11.45 uur. Op zondag is het de beurt aan de wedstrijdatleten en recreanten. Aanvang 10.30 uur. Programma: 3-2 Voorlichtingsavond SMA Vitaal, clubgebouw de Wissel, 20.30 uur 8-2 (Limbra) Heldense Bossen Cross 15-2 (Limbra) Avé Heytsecross Trainingen: Pupillen woensdag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maandag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senioren: Maandag (zaal Raay- land) 21.45-22.15 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30 20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Woensdag (zaal Raay- land) 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/ alle niveaus: Dinsdag (start atletiek baan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden van sportpark De Wieën. Zie ook www. atvvenray.nl. Er word elke zaterdag vanaf 9.00 uur gezamenlijk een Nordic walking tocht gelopen bij de Kastielse Baan in Horst. Iedereen is welkom om een keer mee te doen. Dinsdag baantrai- ning van 19.00 tot 20.30 uur, Kasti- else Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zater dag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan en afwisselende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda 25-1 Venray Vlakwatercross, 10.30 uur 1-2 Weert IJzerenman volkslopen, 10.00 uur 14-2 Nettetal Winterlauf serie, 14.45 uur 15-2 Heythuysen AV Heytse cross, 10.30 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. Atlete Suzanne Stevens uit Venray heeft tijdens een sterk bezette lande lijke indoorwedstrijd in Groningen voor C -junioren een prima tweede plaats behaald bij het hoogspringen. Zij sprong over 1.60 meter. De win nares behaalde eveneens 1.60 meter maar had minder pogingen nodig. De vijfde ronde van de eerste com petitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 57,50 procent voor Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit, gevolgd door Wil Tacken en Martien Verheijen met 56,77 procent. Derde met 54,69 procent waren Rikie Cre- mers en Jose Verhaegh. In rood waren de winnaars met 60,42 procent Han- nie Arts en Leny Worst. De tweede plaats met 56,25 procent ging naar Truus Michels en Frans Oudenhoven. Derde waren Annie en Onnik Karago- zyan met 55,06 procent. De tweede zitting is gespeeld. In de gele lijn waren Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen de beste met 61,67 procent. De tweede plaats was met 57,08 procent voor Toon den Brok en Justin Gommans, gevolgd door Theo Jakobs en Jan Stiphout met 56,25 procent. In de rode lijn waren de win naars Jacqui Coenen en Luc Duijn met 61,25 procent, gevolgd door Wiel Stoffels en Trees van Ham met 58,33 procent en derde waren Gerda Stof fels en Jan Mater met 55,42 procent. In de blauwe lijn eindigden Ria Drab- bels en Ria van Mil met 61,67 procent als eerste. Tweede waren Riek Arts en Margriet Potten met 57,92 procent en de derde plaats was voor Jack van der Meijden en Adri Kock met 56,25 procent. Het beste in geel waren Jan en Thera van Gaal met 60 procent. Twee de waren Jacqueline van de Slik en Toon den Brok met 58.75 procent, gevolgd door Luus en Wim van Son met 58.33 procent. In de rode lijn was het hoogst geplaatste paar Hein Tak en Jac Spreeuwenberg met 60.42 procent. Tweede waren Jo Kok en Johanna Manders met 59.38 procent en de derde plaats werd bezet door Kees en Ria van Son met 57.29 pro cent. In de groene lijn waren Piet en Nellie Botden de winnaars met 66.67 procent. Jac van de Voorn en Piet Wil lems waren tweede met 63.19 pro cent. Lucy en Jan Kroef waren met 57.64 procent derde. Er was een verrassende uitslag in de groene lijn. Rieky Claessens en Mia van der Heijden wisten voor de eer ste keer het genoegen van een over winning te smaken. Zij bleven Frieda Rongen met Jan Voesten en Adri de Klerk met Thérèse Schaeffers ruim voor. In de rode lijn bleken Klazien Baak met Ton van Jaarsveld wat slim mer dan Annie Rötgering met Toos Willems en Greetje Gielejn met Miep Tepas. In de gele lijn tenslotte bleken Doke Verheijen met Lou Gillissen de beste, gevolgd door Maria en Ger van Boekel. Donderdag is de derde speel avond van deze competitieronde. Weer met een bijna complete ver eniging is de derde zitting van de derde ronde om het clubkampioen schap gespeeld. De uitslag: Rood: 1. Herma Darmstadt en Caro lina Wikkers 59,62% 2. Mia Koopman en Annie Visser 57,83% 3. Jos van Soest en Wim Vervuurt 57,63% Geel: 1. Theo Jakobs en Henk Pen- ninx 64,68% 2. Peter Koolen en Jeu Steeghs 63.49% 3. Sjef Fiers en Wim Manders 57,74%. Volgende week de vierde zitting van de derde ronde om het clubkam pioenschap. ATV Venray houdt op zaterdag 24 en zondag 25 januari de jaarlijkse Vlakwatercross in het Vlakwaterge- bied in Venray. Deze veldloopwed strijd is de grootste cross van Limburg en Oost-Brabant. De cross maakt ook dit jaar weer deel uit van de LimBra- crosscompetitie. Na de successen van afgelopen jaren, waarbij de cross een tweedaags evenement werd, heeft de vereniging ervoor gekozen door te gaan met deze succesvolle formule. Dit jaar verwacht ATV Venray, ontstaan uit fusie van AV Venray-Regio en Triatlon vereniging Regio Venray, ruim duizend deelnemers. Zoals gewoonlijk bijten de leerlingen van de basisscholen op zaterdag de spits af bij de scholieren lopen. Scholieren van de verschillende basisscholen uit de gehele regio gaan strijden voor de verschillende titels in een wel heel speciale loop met veel nevenactiviteiten. Clowns, aerobic, warming-up, muziek en goocheltrucs geven de nodige afleiding tussen de wedstrijden in. Er wordt onder meer gestreden om de Jo van Oers-memo- rial. Voor de school met het hoogst percentage deelnemers bestaat een aparte wisselprijs. De wedstrijden starten vanaf 12.00 uur. Inschrijven voor de scholierenloop kan via de basisschool. Het inleveradres is aan de Niessenstraat 5 in Venray of op Sportlaan 1 (clubgebouw). Verder wordt er de NSG loop gehouden voor mensen met een functiebeperking. Er zijn maar enkele crossen in het land voor deze speciale groep sporters. Deze loop wordt gehouden op zater dag en start om 14.00 uur. Inschrijven kan via e-mail info@atvvenray.nl. Zon dag 25 januari gaan de veldlopen en de KNAU jeugdwedstrijden van start. Net als vorige jaren lopen de wed strijdatleten en de recreanten geza menlijk een korte en lange cross. De korte cross start om 10.30 uur en de lange cross om 11.00 uur. Er worden afzonderlijke klasseringen opgemaakt voor de diverse categorieën atleten en trimmers. Ook dit jaar gaan de lopen over verschillende routes door natuurgebied Vlakwater. In het grote parkoers van 2000 meter zijn enkele kleine heuvels opgenomen. Het gehe le parcours is op spikes te lopen. Vanaf 12.10 uur komen de jeugd KNAU- lopen aan de beurt. Alle lopen starten vanaf de blokhut van Jong Nederland aan de Kempweg in Venray. Voor de deelnemers is er een herinnering en in de diverse categorieën zijn er ere prijzen en prijzen in natura te win nen Deze worden verloot. Ook zijn er geldprijzen voor bepaalde categorieën wedstrijdatleten. Recreanten kunnen zich inschrijven op zondag 25 januari van 9.15 uur tot een half uur voor de aanvang van de wedstrijd. Scholieren, G-atleten en wedstrijdatleten kunnen zich tot 19 januari voorinschrijven of op de wedstrijddag tot een half uur voor aanvang van de betreffende loop. Zie ook www.atvvenray.nl. SV Venray heeft een traditie opge bouwd door tijdens de nieuwjaarsre ceptie een loterij te houden, waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat. Dit jaar was dat goede doel het blin- denproject Braille Without Borders van Paul Kronenberg. De cheque van 1.000 euro werd onlangs tijdens een nieuwjaarsborrel van de businessclub van SV Venray overhandigd aan Theo en Nard Kronenberg, respectievelijk de vader en broer van Paul Kronen berg. Zie voor meer informatie www. braillewithoutborders.org. Er start een nieuwe reeks van tien bijeenkomsten Bewust in Beweging op donderdag 5 februari. Beweging is de essentie van leven. Zonder bewe ging is er geen groei en ontwikkeling mogelijk. Tijdens deze bijeenkomsten leert men bewust ervaren wat bewe ging doet. Uitgangspunt zijn de cha- kra's. De groep bestaat maximaal uit zeven personen en de nadruk ligt op ervaren, ontspannen, tijd voor jezelf nemen, tot je zelf komen. Er worden onder meer bio-energetische, ont- spannings- en ademhalingsoefenin gen gegeven. Verder luistert men naar muziek en is er meditatie en visuali satie en worden er mantras gezongen. Ook worden er tarotkaarten gelegd. De start is op 5 februari van 20.00 tot 21.30 uur. Meer informatie en aanmel den kan via e-mail lia.kring@home.nl. of via telefoon 06-28675653. Home-Start is op zoek naar mensen die tijd en aandacht willen geven aan gezinnen met jonge kinderen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Home-Start vraag van haar vrijwil ligers tijd, aandacht, een luisterend oor en een positieve levenshouding. Geboden wordt een voorbereidende cursus, begeleiding en een onkosten vergoeding. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Synthese via telefoon (0478)517317 (vraag naar Jeannette Janssen, coördinator Home Start). Op www.hsvhetalvertje.nl. staan de contributiebedragen voor 2009. Voor vragen en informatie betreffende lid maatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertje.nl. Vergunningen voor 2009 zijn te verkrijgen bij Faunaland van Grootel in Venray. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden via www.hsvderoerdomp.nl. of bij Faunaland van Grootel. Voor verdere inlichtingen kan men contact opne men met secretaris H. Hendriks via telefoon (0478)582994, 06-23140989 of via info@hsvderoerdomp.nl. Uitslagen van de tweede ladder competitie. In oranje op de eerste plaats met 60,42 de heren Jan Jans sen en Frans Mertens, op de tweede plaats met 57,29 Jo de Backer en Toon van Vegchel en op de derde plaats met 57,08 Josephine Philip- sen en Nellie van Vegchel. In groen op de eerste plaats met 64,58 Ali Over- beek en Jan Voesten. op de tweede plaats met 55,21 Frieda Kalkman en Thea Peters, op de derde plaats met 54,86 Toine en Jan Tiggeloven. G-atletiek groeit snel in Venray Stef Nabben staat zaterdag aan start van de Vlakwatercross. Een record aantal deelnemers met een verstandelijke beperking zal zaterdag aan de start van de Vlakwatercross in Venray staan. Het resultaat van een florerende afdeling G-atletiek bij ATV Venray. De wekelijkse trainingen worden bezocht door tussen de 15 en 20 mensen met een verstandelijke beperking: jong en oud, geoefend en beginner. "Sport en bewegen is ook voor mensen met een beperking heel belangrijk", geeft trainster Lisette Custers aan. "Gelukkig komen er voor deze groep steeds meer mogelijkhe den om te sporten. De atletiekvereni ging in Venray heeft al jaren een leuke groep G-atleten en dat spreekt zich rond." De G-atleten van ATV Venray komen uit de grote regio Venray, tot aan Oploo toe. Wekelijks gaan zij op eigen gelegenheid of per taxibus naar de atletiekbaan of de sportzaal in Ven- ray. Tot en met februari traint de groep op woensdagavond in een van de sporthallen van het Raayland College, in maart begint op donderdagavond de baantraining. De training duurt een uur en alle facetten van atletiek komen aan bod: van sprinten tot verspringen, van hoogspringen tot speerwerpen. Lisette Custers: "Iedereen kan op zijn of haar eigen niveau deelnemen. Dat is ook het mooie van atletiek: je kunt jezelf op je eigen niveau uitdagen. En de afwisseling maakt het interessant. De één vindt sprinten leuk, de ander speerwerpen of verspringen. Er is iedere training altijd wel een onder deel dat je aanspreekt." Lisette Custers is als bewegings agoog verbonden aan Daelzicht, zorginstelling voor mensen met een (verstandelijke) beperking. Zij is dus ook beroepshalve bezig met sport en bewegen van deze doelgroep. ATV Venray kan daarmee een vertrouwde en professionele aanpak en begelei ding van de G-atleten garanderen. Daelzicht organiseert op 29 maart in Heel het Limburgs kampioenschap indoor voor mensen met een beper king. In de aanloop naar de Special Olympics in 2010 wil Daelzicht Lim burgers met een verstandelijke beper king enthousiast maken om te gaan sporten en bewegen. Daardoor willen de sporters volgend jaar in hun eigen provincie wellicht ook aan de nati onale spelen deelnemen, die ook in Venray plaatsvinden. Eén van de disciplines van het LK indoor is atletiek. Het 'gezicht' van het evenement is een atleet uit Oirlo: Stef Nabben. Hij staat op de posters en alle uitnodigingen. En daar is de 18-jarige Stef heel trots op. "Ik heb de poster aan iedereen laten zien", lacht hij. Stef is sinds vier jaar lid van de G-afdeling van ATV Venray. Met veel plezier neemt hij wekelijks deel aan de trainingen. "Sprinten vind ik het allerleukste. Ook de Vlakwatercross is supervet, want die heb ik een keer gewonnen. De directeur van de Vijver- hofschool in Venlo, waar ik op school zit, kwam mij zelfs een keer aanmoe digen." Stef heeft grote plannen voor de Vlakwatercross van zaterdag. "Ik denk dat ik weer ga winnen, want ik word steeds beter." En dat beter worden moet ook wel, want de concurrentie in de groep G-atleten wordt steeds groter. Stef: "Ik vind het leuk dat er steeds meer atleten bij komen, maar het betekent wel dat ik nog meer mijn best moet doen." Voor Stef en al die andere G-atle- ten die zaterdag deelnemen aan de Vlakwatercross, is winnen niet zalig makend. "Het belangrijkste is dat ze wekelijks een uurtje sporten, fitter worden en dat ze plezier met elkaar hebben", vertelt Lisette Custers. "En als dat leidt tot goede prestaties, is dat een extra stimulans." Dat blijkt ook uit de woorden van Stef: "Ik doe mee voor mijn plezier, maar het liefst wil ik winnen." De G-atleten starten zaterdag om 14.00 uur in de Vlakwatercross. De Nederlandse kampioenschap pen tafeltennis voor senioren met een licentie B/C/D, voor dames en heren, wordt in het weekeinde van 24 en 25 januari gehouden in Panningen. Van Summa/Red Stars nemen hier negen personen op zaterdag aan deel. Bij de licenties C/D, vijf personen waaron der de jeugdleden Ernest Cruijsberg en Tom Thijssen bij de D-licenties. Op zondag bij de B-licenties vier perso nen waarvan twee dames, onder meer jeugdlid Britt Houwen. Verder speelt ook Sabina Larmene mee. Zij speelt voor eredivisie vereniging AA-Drink/ FVT uit Rotterdam. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur in de PIUS Sporthallen. Afgelopen weekend namen drie welpen van Summa/Red Stars deel aan een welpenwapenschouw van de afdeling Limburg in Wessem. Het eer ste deel van het programma bestond uit balgevoeloefeningen en beweging coördinatie patronen. Na deze oefe ningen werden de deelnemers inge deeld in groepjes van vijf en werden er wedstrijden gespeeld over twee games. Twee leden werden derde in hun groep en de derde werd vierde, hierdoor werden ze in de tweede reeks ingedeeld bij de nummers drie en vier. Hier waren de resultaten uit stekend te noemen, want bij de num mers drie werd Ena Spahic eerste en tweede was Joep Elers. Bij de num mers vier bereikte Jara van de Mortel een derde plaats en alle deelnemers ontvingen een sleutelhanger. Zie www.nttb.nl/redstars. voor meer informatie. niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Tijdens de eerste wedstrijd van het Limburgs kampioenschap turnen voor heren in Kerkrade zijn de turners van gymnastiekvereniging St. Christof- fel uitermate succesvol geweest. De Venrayse afvaardiging behaalde twee gouden, een zilveren en twee bronzen medailles. De uitslagen: Benjamin niveau 10: Teun Ponjee 3e Benjamin niveau 12: Hidde Litjens 1e, Samuel Winnen 2e Instap niveau 10: Jasper Sanders 10e Instap niveau 11: Max Doppelbauer 1e Max Philipsen 3e Pupil niveau 9: Freek van de Brand 7e, Joost Meijer 10e Guus Hebben 11e Jeugd/Junior I niveau 10: Cas Duijg- huisen 5e. Op de nieuwjaarsreceptie van TTV Summa Red Stars in Venray zijn vier jubilarissen gehuldigd. Dit gebeurde onder de muzikale begeleiding van Lang Zök. 25 Jaar lid zijn Pierre en Maria Clijsters. Zij zijn gelijktijdig lid geworden en zijn onder andere de oprichters van de 50+ seniorengroep. Arie van der Giessen is 40 jaar lid. Hij speelde in heren 1, was bestuurslid en is nog altijd zeer gedreven als hij ach ter de tafel staat. 40 Jaar lid is ook Wil lie Thijsen. Thijsen is een van de leden van het eerste uur. Mister back-hand De jubilarissen op de foto van links naar rechts: Pierre en Maria Clijsters, voorzitter Joop Verblakt, Arie en Dorien van der Giessen, Wil lie en Annie Thijsen. speelt al vele jaren met hetzelfde team. dr.jn;vt.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28