Freek Thoone kiest voor Venray Sander Lenders nieuwe aanwinst Venray Venray op volle sterkte tegen OJC Rosmalen Lake Valley houdt een helft stand Venray boekt ruime zege SCHNEIDER 1 Q pumn A- PEEL EN MAAS Donderdag 22 januari 2009 - Pagina 25 Topscorer wijst aanbiedingen JVC, Deurne, Dijkse Boys en De Treffers af Pool Adrian Prosicki en Japanner Yota Emori op proef Volharding speelt topper tegen SVC 2000 SV Ysselsteyn SV Venray SV Leunen SV Merselo SV Oostrum VV Holthees BVV'27 SV United Venrays team na rust weggetikt door superieure Helmonders Thoone stopt met zaalvoetbal Speler blijft zitten op middenstip Venray oefent tegen Jong VVV Standen zaalvoetbal Eredivisie B Eerste divisie D Hoofdklasse E Programma zaalvoetbal Sponsoren SV Lake Valley I PUUR, t A a r t i Freek Thoone heeft zijn keuze gemaakt. Hij blijft Venray trouw. Zaterdagochtend kreeg Peter Rongen, bestuurslid technische zaken, het verlossende telefoon tje. Thoone had zojuist JVC Cuijk als laatste club afgezegd. Zoals hij eerder al de aanbiedingen van De Treffers, Deurne en Dijkse Boys naast zich neerlegde. Rongen en trainer Jan Poels zijn verheugd dat Freek Thoone voor de club behouden blijft. Door Henk Willemssen De opluchting is groot in het Ven- rayse kamp na enkele spannende weken waarin een vertrek van de top scorer aanstaande leek. Freek Thoone (23) heeft bewust niet voor het grote geld gekozen. Wekenlang leefde hij in dubio. "Ik vond het een hele eer dat vier hoofdklassers belangstelling toonden. Ik heb bij alle vier een goed gesprek gehad. Het ging vooral over financiën en ambities. De verhalen kwamen aardig overeen. Maar voor mij tellen ook de gevoelens die ik bij een club heb. Geld is niet het allerbe langrijkste." De uit Leunen afkomstige aanval ler staat volop in de schijnwerpers. Peter Rongen begrijpt alle interesse wel. "Jazeker. Freek is topscorer in de hoofdklasse en iedere tegenstan der zet twee, drie man op hem. Die belangstelling was dan ook te ver- wachten. Hij is een aanwinst voor iedere hoofdklasser. Maar wij zullen er alles aan doen om Freek voor onze club te behouden", zei Rongen een dag voordat het besluit viel. "Wij heb ben ambities en willen hogerop. Dan laten we niet zomaar onze topscorer naar een andere hoofdklasser gaan. Freek heeft een Venrays hart. We heb ben dan ook goede hoop dat hij blijft. Als er zich een profclub meldt, dan wordt het een ander verhaal." Ook trainer Jan Poels legde zich bij voorbaat niet neer bij een vertrek. "Nee, want hij hoort bij Venray. Wij willen hogerop en daar hebben we zo'n topspits als Freek hard bij nodig. Iedere trainer wil hem graag erbij heb ben. Als hij zou vertrekken, dan verlie zen we veel kwaliteit", aldus Poels die zich eveneens optimistisch toonde. "Ik schat de kans groot in dat hij bij Venray blijft." Een dag later haalden Poels en Rongen hun gelijk. Er is behoorlijk op Thoone inge praat. "Maar dat hebben de andere clubs ook gedaan", vertelt Freek.'Je moet wel stevig in je schoenen staan. Het moeilijkste vond ik het om vier clubs te melden dat ik niet kom. Nee, ik heb geen zaakwaarnemer of zo. Ik heb er wel eens aan gedacht maar ik heb alle gesprekken alleen gedaan. Ik vind dat ik oud genoeg ben om het zelf af te handelen." Wel heeft hij op de achtergrond een adviseur in Frank Brands. "Ja, als er iets is dan bel ik direct met Frank. Met hem bespreek ik alles. Frank geeft zijn mening en hij steunt me in het nemen van een goede beslissing." En het laatste heeft hij nu gedaan. "Gelukkig wel. Het geeft nu rust en zekerheid. Ik kan me nu voor honderd procent op het voet ballen gaan richten." Waarom viel de keuze op Venray? "Omdat ik een goed gevoel bij de club heb. Ik vind gezelligheid en sfeer heel belangrijk. We hebben een leuke groep, een goede trainer en alles eromheen is prima geregeld. Ik kom uit de buurt, ze zien mij toch als een jongen van de club. En zo voel ik het ook. Venray is voor mij vertrouwd." Ook ziet hij voldoende sportieve mogelijkheden. Maar de realiteit is dat Venray zich momenteel in de bedreig de zone bevindt. Toch maakt Thoone zich geen zorgen over degradatie naar de eerste klasse. "Nee, absoluut niet. Daar wil ik helemaal niet aan denken. Want we hebben meer dan genoeg kwaliteit om erin te blijven. We gaan bouwen aan een goede middenmoter. En over een paar jaar kunnen we wel licht om de titel meedoen. Ik zie nog mooie dingen gebeuren in Venray." Nog even terug naar de andere clubs. De Treffers uit Groesbeek was de eerste die afviel. Thoone: "De Tref fers wilde in de eerste week van janu ari al zekerheid hebben. Ze wilden me niet langer de ruimte geven. Maar toen wist ik het nog niet en daarom heb ik afgezegd." Deurne en Dijkse Boys kre gen op donderdag 15 januari nul op rekest. Twee dagen later viel ook het doek voor JVC Cuijk. Thoone speelde op 25 oktober, in het met 3-6 verloren duel, een sterke wedstrijd tegen JVC Cuijk dat inmiddels al vijf aanwinsten binnenhaalde voor komend seizoen. Naast de aanvallers Joep Sijbers (Deur ne) en Wesley Meeuwsen (OJC Ros malen) verkassen de ex-profs Colin van Mourik (Vitesse), David Ririhena (TOP) en Rob Zegers (De Treffers) naar de zeer ambitieuze club. Thoone: "JVC is een grote club die al tien jaar meedoet om het kampioenschap. Ze hebben heel veel ambities. Ze willen straks in de topklasse ook om de titel strijden. Ondanks dat ze al twee spit sen hadden gehaald, was er nog een positie voor mij weggelegd." De spelerscarrousel in de hoofd klasse begint steeds vroeger te draai en. Al in november doken de eerste spelerswisselingen op. Peter Rongen: "Het is een gekkenhuis en het gaat door tot 31 mei. Pas daarna keert de rust terug." Rongen weet dat er flink met de geldbuidel wordt gerammeld. "Tegen het geld dat JVC Cuijk en andere bieden, daar kunnen wij nooit tegenop. En dat willen wij ook niet. Het zijn belachelijke bedragen. Wij proberen de spelers op een andere manier te binden. Door het zoeken van een baan of door ze als jeugdtrai ner aan te stellen." Venray heeft zich tijdens de korte winterstop versterkt met Sander Lenders. De 22-jarige cen trale verdediger komt over van het Duitse SV Straelen. Afgelopen vrijdag kwam de overschrijving rond waardoor Lenders speelge rechtigd is voor de thuiswedstrijd van komende zondag tegen OJC Rosmalen. Door Henk Willemssen Sander Lenders is afkomstig uit Ble- rick en hij doorliep de jeugdopleiding bij VVV. Hij behoorde tot dezelfde lichting als Hans Custers en Bas Joos- ten die hij nu Venray weer treft. Len ders traint vanaf de jaarwisseling met Venray mee. "Een fysiek sterke speler die we in de achterste linie heel goed kunnen gebruiken", zegt trainer Jan Poels. "Sander is heel gedreven en fanatiek. Maar ik heb hem alleen maar tijdens de trainingen aan het werk gezien." Vandaag (donderdag) maakt de Blerickenaar zijn debuut tijdens het oefenduel tegen Jong VW Lenders, hij viert komende maan dag zijn 23e verjaardag, kan ook als verdedigende middenvelder uit de voeten. Bij VVV maakte hij vanaf 2005 deel uit van de selectie. Trainer André Wetzel liet hem op 22 september 2006 debuteren in de uitwedstrijd tegen Helmond Sport. Drie maanden later viel hij nog eens in tegen FC Den Bosch. Bij deze twee optredens in de hoofdmacht zou het blijven. De echte doorbraak bleef uit. VVV promoveerde dat seizoen naar de eredivisie. Sander Lenders zocht medio 2007 zijn heil bij SV Straelen. Daar heeft hij nu anderhalf jaar gespeeld. Maar de Duitse club is sportief in verval geraakt. "Sander heeft de ambitie om terug te keren in het betaalde voet bal", weet Peter Rongen, bestuurslid technische zaken. "Hij is voor ons een goede aanwinst.Hij is tweebenig, heeft een flink postuur en hij is zeer gedre ven. We zijn er heel blij mee want we zijn achterin toch kwetsbaar." Er trainen in Venray al langer twee 'vreemde vogels' mee. Via zijn vriend Keisuke Honda streek de Japanse ver dediger Yota Emori in Venray neer. "We hebben met hem een gesprek gehad samen met Honda en zijn zaakwaar nemer", zegt Rongen. "Hij woont net over de grens in Duitsland waar hij bij Koblenz heeft gespeeld. Hij wil graag hogerop en heeft gevraagd of hij kon meetrainen." De Japanner is nog niet speelgerechtigd. Jan Poels: "Het is een rechterverdediger. Hij is nog vrij jong, ik denk rond de twintig. Maar de com municatie met hem is vrij moeilijk." Adrian Prosicki woont eveneens vlak over de Duitse grens. Hij is werk zaam bij het Venrayse uitzendbureau OTTO, de hoofdsponsor van Venray. "Hij traint al een paar maanden mee", aldus Jan Poels. "Het is een verdedi gende middenvelder. Een taaie speler die je vaak in de wedstrijd tegenkomt. Maar hij zal eerst zijn speelminuten in het tweede elftal moeten pakken." Vol gens bestuurslid Rongen is Prosicki ook nog niet speelgerechtigd alhoe wel hij recentelijk niet meer bij een club heeft gespeeld. Venray kan zondag tegen OJC Rosmalen op volle sterkte aantre den. Trainer Jan Poels beschikt over zijn voltallige selectie van negentien spelers. Op 5 septem ber begon Venray de competitie met een 0-3 uitoverwinning bij de Brabanders. Zondag komen tien van de dertien regionale clubs in actie. Alleen SSS'18, Oostrum en SV United hoeven geen duels in te halen. Dit trio hervat de competi tie pas op 1 maart. Libero Daan Geenen viel op 30 november tegen DESK uit met een spierblessure in het bovenbeen. De routinier is weer hersteld en hij keert zondag terug in de basis. Wellicht dat hij samen met nieuwkomer San der Lenders het centrale duo vormt. Maar Jan Poels heeft meerdere opties want Angelo van Mil keert terug van zijn schorsing. Daardoor miste hij de laatste wedstrijd voor de winterpauze tegen Gemert (0-1 verlies). Rob Schol ten maakte toen zijn - voorlopig een malige - rentree in de hoofdmacht. Zondag zal Scholten zeker niet van de partij zijn. "Nee, want de afspraak is dat Rob alleen bij noodsituaties wordt ingezet", aldus Poels. Venray bezet halverwege de com petitie de twaalfde plaats met dertien punten uit evenzoveel duels. Het zelfde puntenaantal heeft de nummer elf OJC Rosmalen dat een iets beter doelsaldo (min twee) heeft dan de Venraynaren (min vier). In tegenstel ling tot Venray kende OJC een zwakke start. Daarna klommen de Brabanders langzaam omhoog. Terwijl Venray juist in een neerwaartse spiraal terecht kwam. OJC Rosmalen is na Longa de minst scorende ploeg (dertien tref fers) in de hoofdklasse B. Daarentegen incasseerden de Brabanders slechts vijftien treffers. De doelcijfers staan is schril contrast met Venray dat met 25 doelpunten de meest scorende club is. Maar de Venrayse defensie is met 29 tegendoelpunten ook de één na meest gepasseerde. Venray zal in de tweede competitiehelft meer punten moeten pakken. "Met hetzelfde puntenaantal komen we in de problemen", denkt trainer Poels die mikt op dertig pun ten. "Dat is het streefgetal." Dat aantal moet voldoende zijn om het hoofd klasserschap te prolongeren. Het betekent dat Venray zeventien punten moet puren uit de komende dertien duels. Een pittige opgave. "OJC is een tegenstander waartegen je direct drie punten moet pakken", vindt Poels die moeilijk kan aangeven hoe zijn ploeg er voorstaat aan de vooravond van de herstart. Door de winterse omstandig heden is er in de eerste weken van januari nauwelijks op het veld geoe fend. Pas afgelopen zaterdag kon de Venrayse selectie voor het eerst op het trainingsveld echt uit de voeten. Op dinsdag 6 januari werd de trai ning hervat. "We hebben aanvankelijk alleen in de zaal en in fitnesscentra gezeten. Deze week proberen we de achterstand in te lopen", zegt Poels die maandag en dinsdag trainde. Mor gen, daags na de wedstrijd tegen Jong VVV is de afsluitende oefensessie. Dan moet Venray klaar zijn voor het grote werk. Wat wel enigszins zorgen baart, is dat vijf spelers op 'scherp' staan. Bij iedere volgende gele kaart zijn ze een wedstrijd geschorst. Het is een gevolg van de kaartenregen uit de eer ste competitiehelft. Toch zit Jan Poels er niet zo mee. "We zijn heus niet de enige club die dadelijk met schorsin gen te maken krijgt. Ik ben alvast blij dat iedereen weer fit en inzetbaar is." In de tweede klasse H staat de top per Volharding tegen SVC 2000 op het programma. De Vierlingsbekers zitten flink in de lift en achterhaalden in de laatste wedstrijd van 2007 de Roer- mondse lijstaanvoerder. Met 25 pun ten uit twaalf duels en een doelsaldo van plus dertien gaan de twee clubs nu samen aan kop. SVC 2000 pakte met ruime voorsprong de eerste peri- odetitel. De tweede periode wordt aangevoerd door Volharding dat de stijgende lijn wil vasthouden. Swolgense Boys, middenmoter in de vierde klasse G, kwam slechts tien keer in actie. De ploeg van trai- ner Henk de Bijl moet voor carnaval nog drie keer inhalen. Zondag wacht de thuisontmoeting met het iets lager geklasseerde Hapse Boys. Leunen, dat teleurstellend negende staat, gaat op bezoek bij nieuwkomer Montagnards dat drie plaatsen hoger staat. Maar de verschillen zijn klein. Bij winst pas seert Leunen de Bergenaren op de ranglijst. Oostrum en SV United liggen in de vijfde klasse F met dertien gespeelde duels goed op schema. Dat geldt niet voor Holthees dat zondag moet inha len tegen DEV Arcen. TOP'27 speelt de resterende 41 minuten uit van de afgebroken ontmoeting met FCV. Op 23 november staakte de arbiter vlak na rust de wedstrijd vanwege hevige sneeuwval. Dat gebeurde direct nadat Niek van Lin met zijn tweede tref fer de Tienraynaren op een 2-0 voor sprong had gezet. De zesde klasse E werkt zondag een volledig programma af. Dit is de speelronde die op 30 november werd afgelast. Ysselsteyn gaat op bezoek bij America. De Ysselsteyners staan er goed voor in de tweede periode, op een punt achterstand van koploper Meterik. BVV'27 speelt thuis het kel derduel tegen RKDSO. Middenmoter SVOC'01 gaat op bezoek bij Griendst- veen. Merselo, hekkensluiter in de zesde klasse F, speelt de uitwedstrijd tegen de nummer drie SIOL. Begin september hield Merselo de Braban ders nog met 1-1 in bedwang. Programma zaterdag 24 januari Ysselsteyn B1-PVV B1 15.00 SJVV C1-Ysselsteyn C1 15.00 Ysselsteyn C2-Someren C6G 14.00 Ysselsteyn D1G-Liessel D1 12.15 Bruheze D5-Ysselsteyn D2 12.45 Ysselsteyn E1-SSE E1 9.00 NWC E5-Ysselsteyn E2 10.30 Ysselsteyn E3-Stiphout Vooruit E79.00 Helmondia E8-Ysselsteyn E4 10.00 Helmondia F1-Ysselsteyn F1 9.00 NWC F8-Ysselsteyn F2 9.15 Mierlo Hout F11-Ysselsteyn F3 9.15 Programma zaterdag 24 januari Union A1-SVVenray A1 v. 13.00 SVVenrayA2-FC Oda A1 a. 14.30 SVVenray B1-OSS'20 B1 a. 15.00 SVVenray B2-Kronenberg B1 a. 13.15 Union C1-SVVenray C1 v. 11.30 SVVenray C2-DEV-Arcen C1 a. 13.15 SVVenray C3-Volharding C2 a. 13.15 SVVenray C9M-Helden M11C2a. 11.30 SVVenray D1-Rood Wit'62 D1 a. 11.30 SVVenray D2-Rood Wit'62 D2 a. 11.30 SVVenray E1-Rood Wit'62 E1 a. 10.00 Bruheze F1-SVVenray F1 v. 8.00 Programma woensdag 28 januari Erp A1-SVVenray A2 v. 18.00 SVVenray B2-Helden B1 a. 19.30 Programma zondag 25 januari SV Venray-OJC Rosmalen14.30 Deurne 2-SV Venray 2 11.00 SV Venray 3-SV United 2 10.30 Montagnards 2-SV Venray 4 12.00 SV Venray 5-Volharding 4 10.30 Hegelsom 2-SV Venray 6 12.00 America 3-SV Venray 9 11.00 SV Venray 10-RESIA 3 9.30 Dames RKHVV 2-SV Venray 13.00 SV Venray 2-VOW/H. 9.30 SV Venray 3-SJVV 11.30 SV Venray 4-Sparta'18 2 9.30 Programma zaterdag 24 januari Wittenh. B2-Leunen B1 14.45 Leunen training vet. 17.00 Programma zondag 25 januari Montagn.-Leunen 4.30 Leunen 3-Meterik 2 10.30 Leunen 6-Olympia'18 8 10.30 Programma zaterdag 24 januari Merselo vet-SVEB vet 17.00 GFC'33 A1-Merselo A1G V13.45 Hegelsom B1-Merselo B1G V1330 Hegelsom C1-Merselo C1G V12.30 SV United D1-Merselo D1G V9.00 Zaalprogramma Servaashof Venray MF 9.00-10.00 F3 en F2 10.00-11.00 F1 en E1 11.00-12.00 Programma zondag 25 januari SIOL-Merselo 14.30 Montagnards 5-Merselo 3 11.00 Zaalprogramma Servaashof Venray D1 15.00-16.00 C1 16.00-17.00 B1 17.00-18.00 A1 18.00-19.00 Programma vrijdag 23 januari Oostrum D2 18.00-19.00 Programma zaterdag 24 januari Olympia'18 C2-Oostrum C1 13.30 Zaalvoetbal gymzaal Oostrum Oostrum F1 9.00-10.00 Oostrum F2 10.00-11.00 Oostrum E1 11.00-12.00 Oostrum E2 12.00-13.00 Toernooi Maashees Oostrum E3 11.24 Oostrum E5 9.00 Oostrum E6 10.12 Oostrum F3 13.04 Oostrum F4 15.28 Programma zaterdag 24 januari SV Oostrum Vet-Hegelsom Vet 17.00 Programma zondag 25 januari Hapse Boys 2-SV Oostrum 2 11.00 SV Oostrum 3-Sambeek 2 10.00 SV Oostrum 6-Excellent 3 9.30 Vianen Vooruit DA1-SV Oostrum DA1 10.00 Programma zondag 25 februari Holthees-DEV Arcen 14.30 Programma zondag 25 januari BVV'27-RKDSO 14.30 BVV'27 2-Stormvogels 4 11.00 Programma zaterdag 24 januari Futsal Lage E teams 9:00 Lage F teams 13.05 SV United D1co-Merselo D1g 10.00 Programma zondag 25 januari SV United-Hegelsom 11.00 SV Venray 3-SV United 2 10.30 SV United 4-Volharding 7 10.30 SV United Da.1-SSS'18 Da.2 10.30 Programma maandag 26 januari Futsal FSG 2-SV United 20.00 Programma vrijdag 30 januari Futsal SV United 2-Serum 2 21.00 SV United 3-ZVCO 2 20.00 Sportnieuws -info Lake Valley-TFH/Omnisport 2-7 (2-2). Doelpunten: 2. Saïd Azarfane 0-1; 17. Appie Yahia 0-2; 19. Ron Spruit 1-2; 24. Paul Rutten 2-2; 30. Mohamed Yahia 2-3; 38. Ron Spruit (eigen doel) 2-4; 42. Yessin Saïdi 2-5; 45. Mohamed Yahia 2-6; 50. Saïd Yahia 2-7. Scheidsrechter: Beckers (Maastricht). Toeschou wers: 100. Kaarten/tijdstraffen: geen. Lake Valley: Janssen; Blenc- kers, Van der Coelen, Hermsen, Linders, Litjens, Rutten, Spruit en Vermeer. Door Henk Willemssen Lake Valley bleef opnieuw met lege handen achter tegen TFH/ Omnisport. De Helmondse ploeg schakelde na de 2-2 ruststand een tandje bij en toen moest het Ven- rayse team het onderspit delven: 2-7. TFH/Omnisport is bezig aan een opmars en ziet nog titelkan- sen in de eerste divisie D. Lake Valley staat stevig in de mid denmoot. De bovenste vier clubs (Fer- monia Boys, Arcan, ZVVM/Campus en TFH/Omnisport) zijn in een felle titel- Saïd Yahia (rechts) onderneemt een doelpoging voordat zijn oud-ploeg genoot Sjoerd van der Coelen kan ingrijpen. strijd gewikkeld. De nummer vijf Lake Valley is eigenlijk de enige midden moter in deze klasse die nog slechts negen clubs telt. De Venraynaren hebben een voorsprong van zes pun ten op een kwartet achterblijvers dat wordt aangevoerd door ODV Yerna. Voor Lake Valley is er dus weinig meer te winnen of te verliezen. De vijfde plek is het hoogst haalbare en voor degradatie hoeft in deze jaargang niemand te vrezen. Toch wil coach Paul Janssen, zo fanatiek als hij is, iede re wedstrijd het onderste uit de kan halen. Doelman Arjan Schatorjé bleef vrijdag met een gekwetste elleboog aan de kant. Hij werd vervangen door Jaap Janssen. Lennard Jansen speelde mee met het tweede team. Al in de tweede minuut schoot top scorer Saïd Azarfane uit een vrije trap raak: 0-1. De Helmonders hadden het beste van het spel maar echte kansen leverde het overwicht aanvankelijk niet op. Ron Spruit en Niels Hermsen waren uit vrije trappen dichtbij de gelijkmaker maar ze vonden doelman Johan Kox op hun weg. Na ruim een kwartier verdubbelde TFH/Omnisport de voorsprong. Met een mooi diagonaal schot liet aan voerder Appie Yahia keeper Jaap Jans sen kansloos: 0-2. Bij de Helmonders ontbrak de grieperige Dennis Snijder terwijl de andere Venraynaar Roel Mocking pas na rust meer speelmi nuten kreeg. Saïd Yahia speelde van achteruit een sterke wedstrijd maar in de negentiende minuut liet hij zich aftroeven door Ron Spruit. De captain van Lake Valley stoomde vanaf eigen helft op en puur op wilskracht schud de hij Yahia af en scoorde de aanslui tingstreffer: 1-2. Vier minuten later leek de thuisploeg op gelijke hoogte te komen toen Paul Rutten uit een vrije trap de bal kreeg aangespeeld en raak knalde. De overigens goed lei dende arbiter Beckers liet tot ergernis van de Venraynaren de vrije trap over nemen. Toch zou Lake Valley nog voor rust langszij komen. Mark Blenckers, ditmaal minder opvallend, had een flitsende actie over de linkerflank. Hij bediende Paul Rutten op maat en nu vond de treffer wel doorgang: 2-2. Een mooie opsteker zo vlak voor het rust- signaal. Na de hervatting gooiden de Hel- monders het tempo steeds verder omhoog. Na vijf minuten rondde Mohamed Yahia een aanval keurig af: 2-3. Lake Valley raakte steeds meer in de verdrukking en kwam goed weg toen tot twee keer toe de paal een treffer van Saïd Yahia in de weg stond. Halverwege de tweede helft hadden de bezoekers meer geluk. Een voorzet van Saïd Yahia vanaf links verdween via het been van Ron Spruit in eigen doel: 2-4. Het Venrayse team kon de wedstrijd geen andere wending meer geven. De ballen kwamen niet goed aan waar door er nauwelijks nog gevaar werd gesticht. Uit een scheidsrechtersbal reageerden de Helmonders alerter. Saïd Azarfane ging met de bal aan de haal en de soms ongrijpbare Yessin Saïdi gooide de wedstrijd in het slot: 2-5. Vijf minuten voor tijd kon de wat ongelukkig keepende Jaap Janssen een knal van Mohamed Yahia niet afdoende keren: 2-6. In de slotsecon den pikte Saïd Yahia toch nog zijn dikverdiende doelpuntje mee: 2-7. De stemming zat er bij het Helmondse team helemaal goed in toen bekend werd dat titelconcurrent ZVVM/Cam- pus verrassend verloor (3-5) van ODV Yerna. Freek Thoone stopt na dit seizoen met zaalvoetbal. Ongeacht of zijn club Venray promoveert naar de top- divisie. Op het allerhoogste niveau worden de wedstrijden op zaterdag avond gespeeld. "Dat valt sowieso niet te combineren met het veldvoetbal. Maar mijn besluit staat hier helemaal los van", vertelt Thoone. "Ik stop in de zaal om wat meer rust voor mezelf te krijgen. Ik wil meer vrije tijd overhou den en me helemaal kunnen richten op het veld." Hij vraagt overschrijving aan naar zijn vorige club ZVV Leunen. "Daar word ik steunend lid. En dan kan ik altijd nog zien of ik nog een keer een wedstrijdje meespeel." Freek Thoone kwam medio 2005 naar SV Venray, het toenmalige TV/ Sportijn. In de eerste drie seizoenen scoorde hij respectievelijk 25, 16 en 30 treffers in de eerste divisie. Nu net over de helft van de competitie in de eredivisie B heeft hij al 28 keer het net gevonden, waarmee de teller staat op 99 doelpunten. In de eredivisie B werd vrijdag het duel OACN Boys-DZS vier minuten voor tijd gestaakt. De bezoekers uit Dordrecht leidden verrassend met 3 4 toen OACN-speler Ibrahim Amrani onvoldoende afstand nam bij een intrap. Arbiter Jalink gaf geel waarna Amrani zo boos werd dat hij de bal pakte en hard wegtrapte. Hiervoor kreeg hij zijn tweede gele kaart. De speler weigerde het veld te verlaten. Hij pakte een stoel en ging demonstra tief op de middenstip zitten. Onder tussen beledigde hij de arbitrage en incasseerde zijn tweede rode kaart. OACN-keeper Jan Wurmond probeer de tevergeefs Amrani weg te krijgen. De scheidsrechters Jalink en Kool besloten toen de wedstrijd te staken. Venray speelt op donderdag 22 januari een vriendschappelijk duel tegen Jong VVV. De wedstrijd begint om 20.00 uur op sportpark De Wieën. Het is voor Venray de laatste testcase voordat de competitie in de hoofd klasse B komende zondag wordt hervat met het thuisduel tegen OJC Rosmalen. De nieuwe aanwinst San der Lenders (ex-Straelen en VVV) zal tegen Jong VVV zijn debuut maken. Stand Multicult/Opera SV Venray (P) OACN Boys SK/Bunga Melati FSG/Ben Mesters FC Rijswijk/Argos Amicitia CFE/VDL Groep 2 FC Verest Sport DZS/Team Truva FV Weert ESZVV Totelos 13-36 (71-45) 13-34 (95-38) 12-26 (65-42) 13-26 (77-49) 13-24 (62-57) 13-20 (73-53) 13-19 (62-49) 13-13 (37-71) 12-7 (59-66) 12-7 (34-79) 13-7 (59-97) 12-0 (19-67) Stand Fermonia Boys 10-22 (54-27) Arcan 8-21 (31-17) TFH/Omnisport 10-21 (51-28) ZVVM/Campus 9-18 (50-21) Lake Valley 10-14 (32-36) ODV Yerna 10-8 (36-47) 't Kesjotje 9-6 (26-40) Koutenveld 7-4 (17-60) ZVV Roerdalen 9-4 (21-42) De Sjötter (uit competitie) Stand Schaesberg (P) 16-39 (96-56) Fermonia Boys 2 16-34 (81-49) FC Tumudo 15-32 (63-45) FV Weert 2 16-27 (62-55) Amicitia 2 16-27 (61-54) FCH 16-25 (59-62) FC Geleen Zuid 15-21 (76-58) De Gastronoom 16-21 (57-72) FSG/Ben Mesters 2 16-20 (51-60) Haelen 16-19 (65-92) SV Venray 2 16-18 (57-67) SV United 15-14 (62-78) De Kilo 16-10 (37-58) ZVV Vaals 15-10 (44-65) Vrijdag 23 januari Sporthal De Wetteling 20.45 Venray-TFH/Omnisport (vr.) Sporthal De Weert 20.00 Venray 4-Inter'80 Maandag 26 januari Sporthal De Wetteling 20.30 Venray 2-Tunudo 21.30 Venray 3-TFH/Omnisport 2 Sporthal De Weert 20.30 Gallus/Café de Tijd 3-Venrode 2 21.30 Lake Valley 4-Herb.de Peel 4 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO-Gallus/Café de Tijd Dinsdag 27 januari Sporthal De Wetteling 22.00 ZVV Leunen 4-Herb.de Peel 2 FC Verest Sport-SV Venray 4-9 (2-4). Scoreverloop: 2. Frits Lucassen (eigen doel) 1-0; 4. Frank Brands 1-1; 5. Roderick de Bruijn 2-1; 9. Frank Brands 2-2; 17. Frits Lucas- sen 2-3; 18. Frits Lucassen 2-4; 22. Freek Thoone 2-5; 26. Ruud van den Dungen 3-5; 28. Appie Ben- rida 3-6; 34. Freek Thoone 3-7; 38. Appie Benrida 3-8; 38. Mark Claas- sen 4-8; 39. Ruud Brands 4-9. Na een gelijkopgaande eerste helft besliste Venray na rust al snel het duel tussen de twee debutanten in de eredi visie B: 4-9. De Venrayse nummer twee kwam in de sporthal in Heeze tegen Verest Sport vroeg op achterstand. Uit een scherpe voorzet wilde Frits Lucas- sen opruimen maar hij schoot de bal pardoes in zijn eigen doel: 1-0. Frank Brands herstelde weer snel de schade: 1-1. In de vijfde minuut namen de Bra banders opnieuw de leiding (2-1) en wederom was het Frank Brands die de stand weer in evenwicht bracht: 2-2. Drie minuten voor de pauze kwamen de bezoekers voor het eerst op voor sprong door Frits Lucassen (2-3). Een minuut later trof Lucassen opnieuw doel: 2-4. Na de hervatting breidde Freek Thoone de voorsprong uit: 2-5. De thuisclub kwam nog terug tot 3-5 maar na de 3-6 van Appie Benrida was het verzet gebroken. In de thuiswed strijd op 12 september walste Venray na een 1-4 achterstand bij rust in de tweede helft ook al over Verest Sport heen en won toen met 7-4. Nadat Freek Thoone de stand op 3-7 bracht, mocht Venray twee 10- metertrappen nemen. De eerste werd gemist door Ruud Brands. De tweede liet Ruud over aan zijn broer Frank die eveneens niet tot scoren kwam. Ven- ray was dit seizoen nog geen enkele keer succesvol vanaf tien meter. Appie Benrida scoorde de 3-8 maar nog in dezelfde minuut deed de thuisploeg nog iets terug. Ruud Brands bepaalde in de voorlaatste minuut de eindstand op 4-9. Doordat ook koploper Multicult/ Opera zijn duels blijft winnen, blijft Venray tweede op twee punten ach terstand van de lijstaanvoerder uit Den Haag. Deze week is er een inhaal- en bekerprogramma. Venray speelt op vrijdag 23 januari een oefenduel tegen TFH/Omnisport uit Helmond, dat uitkomt in de eerste divisie. De aftrap is om 20.45 uur in sporthal De Wetteling. DESIGN UPRESS rvr lA'ATfi srriJRiTY GROUP v./"Vb: T/\X1 .BSWOLTDÊ niuiickliof L puma.com COI\ PAINT boutpn1!. v, groep ENERGIE TOTAAL *DV<E2 Jonker Sc ho on mo ok stucadoors

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25