SVOC'01 ijvert voor eigen hal Geelen Beton en De la Roy winnen ondernemersprijzen Meedenken over waterplannen Jeugdraad in debat Minder doden in verkeer Psychiatrie in de familie Wie wordt de opvolger van prins Twan d'n urste? Advocaten PEEL EN MAAS Donderdag 15 januari 2008 - Pagina 5 Derde sporthal in Venray lost urentekort korfbal wellicht niet op De komst van een derde sporthal in Venray zal voor de vijf korfbalclubs wellicht geen oplossing bieden voor het nij pend tekort aan zaaluren in de wintermaanden. SVOC'01 wil het plan doorzetten om op sportpark De Heesakker een eigen hal neer te zetten. Daar zouden alle achthonderd korfbalsters in de gemeente Venray gebruik van kunnen maken. De gemeente heeft de wens opgenomen in het eind rapport leefbaarheidsonder- zoek van Oirlo. Korfbal is nog een van de wei nige sporten met een binnen- en buitencompetitie. Op 1 november gaan de korfbalsters de zaal om na 1 maart het buitenseizoen weer te hervatten. Omdat alleen gedu rende de vier wintermaanden een sporthal wordt gehuurd, moeten de verenigingen het vaak stellen met incourante uren. Marieëtte Nelissen, voorzitter van de kortbaltak van SVOC'01, vertelt dat het probleem al jaren lang speelt. In Venray zijn nau welijks uren te krijgen. SVOC'01 wijkt uit naar Meerlo, Horst en Sevenum. "We hebben slechts één uur in sporthal De Wetteling. Op een dinsdagavond van negen tot tien. Voor de wedstrijden op zaterdag en zondag zijn nog wel uren beschikbaar. Het knelpunt zit vooral door de week. Ons recrean tenteam, dat op woensdag speelt, doet daarom deze winter niet meer mee aan de competitie. De dames hebben er geen zin meer in om 's avonds om half elf in Mill te gaan korfballen." SVOC'01 zou het liefst een eigen, sobere hal op het sportpark realiseren. "Dat zou helemaal ide aal zijn", zegt Nelissen. "Het hoeft geen dure hal met allerlei toeters en bellen te zijn. We willen slechts een kale oefenhal. Want we kun nen gebruikmaken van de klee daccommodatie en de kantine van het sportpark. Dat is een groot voordeel." Niet alleen SVOC'01 maar ook de andere korfbalver enigingen in de gemeente kunnen van de hal gebruikmaken. Overdag zouden de basisschoolleerlingen van Oirlo en Castenray er gymles sen kunnen volgen. Sinds jaar en dag gaan de schoolkinderen daar voor met de bus naar de sportzaal in Oostrum. Theo Smits, voorzitter van de Leunse korfbalvereniging Oranje Wit, heeft zitting in de gebruikers raad van de Venrayse sporthallen. Hij onderschrijft de verontrusten de geluiden. "Wij huren ook zalen in Horst, Sevenum en bij Loohorst. De korfbalclubs zijn nu eenmaal niet zo interessant. Vooral omdat we niet het hele jaar door een hal afhuren. Wij hangen daardoor vaak aan de laatste mem." Toch denkt Smits dat de nieuwe sporthal in Venray soelaas kan bieden. "We gaan er zeker voor strijden om goede uren te krijgen. Maar ieder een wil het liefst tussen zeven en negen sporten. Er zijn vereni gingen met wachtlijsten. Ik denk dan ook dat die derde hal snel vol stroomt." Smits vindt het idee voor een eigen korfbalhal nog te voor barig. "Het is nu niet het goede moment. Laten we eerst maar eens kijken hoe het dit jaar gaat uitpakken met die nieuwe hal in Venray. Daarna kunnen we verder kijken. We moeten wel reëel blij ven. Zo'n hal moet ook financieel haalbaar zijn." Marieëtte Nelissen weet dat er in Brabant meer van dergelijke sporthallen zijn. "Daar is het toch wat beter geregeld dat hier in Limburg." Theo Smits beaamt het. "Kijk maar eens in een dorp als Reusel, dat net zo groot is als Leu nen. Daar liggen twee sporthallen naast elkaar. Blijkbaar hebben de gemeenten er in Brabant meer voor over." De kleinste jeugd kan nog voor uit in de gewone gymzalen. Van wege de hoogte moet er al snel uitgeweken worden naar de sport hallen in de omgeving. SVOC'01 traint veel in Sevenum. Nelissen: "Dat is wel 23 minuten rijden. We hebben jeugdgroepen die 's mid dags al om vijf uur trainen. Dan moet je om half vijf vertrekken. Het valt vaak niet mee om ouders te vinden die op dat tijdstip voor vervoer kunnen zorgen." Als straks in september de nieu we sporthal naast De Wetteling is geopend, dan zullen de avond uren tussen zeven en tien snel zijn volgeboekt, luidt de verwachting. "De druk zal voor de verenigin gen nauwelijks minder worden", verwacht Nelissen. "Dat geldt niet alleen voor het korfbal. Ook ande- re verenigingen klagen erover. En Venray krijgt er straks ook nog drie nieuwe dorpen bij." SVOC'01 maakt veel gebruik van de sport hal in Meerlo. Daar worden de meeste wedstrijden gespeeld. Vanuit Oirlo is de afstand te ver waarlozen. Maar het korfbal is in Meerlo-Wanssum in opkomst. In Swolgen is al een vereniging opge richt en SV United begint even eens met een korfbaltak. "Deze verenigingen krijgen voorrang bij de verdeling van de uren. Wij zul len dan moeten inleveren", aldus Nelissen, die slechts één echte oplossing ziet. "Die sporthal hoeft niet per se in Oirlo te komen. Het zou ook in Leunen of Oostrum kunnen. Als korfbalclubs moeten we elkaar toch helpen. Zoals het nu al jaren gaat, is het echt een belemmering voor onze sport. Terwijl iedereen toch roept dat de mensen meer moeten bewegen." SVOC'01 heeft nog meer plan nen. Bij de gemeente is een aan vraag ingediend door een kunst grasveld. Niet alleen voor het korfbal, maar de voetbalclub kan er in de wintermaanden op trai nen om zo de grasvelden te ont zien. Geelen Beton Wanssum en De la Roy Isolatie Design zijn de win naars geworden van de Venrayse Ondernemersprijzen. Die werden donderdagavond uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de ondernemersverenigingen uit Venray en Meerlo-Wanssum. Geelen Beton Wanssum werd door de jury als beste beoordeeld op het thema Cradle to Cradle. Geelen Beton is met name inno vatief bezig om op milieuvriende lijke wijze beton te maken, waar bij gebruik wordt gemaakt van gerecycled materiaal. Volgens Jos Waals stak het bedrijf in de jury waardering er duidelijk bovenuit. Uit handen van de gedeputeerde Bert Kersten ontving de direc tie 10.000 euro. De aanwezige ondernemers hadden echter een andere voorkeur. De meeste stem men voor de publieksprijs werden uitgebracht op De la Roy Isolatie Design. Het bedrijf, van ouds her gespecialiseerd in piepschuim als isolatiemateriaal, heeft zich de laatste jaren ook gericht op het contoursnijden van tempex. De ontwerpen worden met name in de reclamewereld, door stand- De directie van Geelen Beton toont de cheque van 10.000 euro. bouwers en de meubelindustrie gebruikt. Zo was onder meer het decor van Symfonica in Rosso met Lionel Ritchie, een product van De la Roy. Burgers, bedrijven en belan genorganisaties kunnen mee denken over het waterplan van de provincie Limburg en de waterbeheerplannen van de waterschappen Peel en Maas vallei en Roer en Overmaas. Van 5 januari tot 16 februari 2009 is de inspraakperiode. De drie ontwerpplannen en het bijbehorende milieueffectrap port zijn te vinden op websites van de provincie Limburg en de waterschappen. Tevens zijn ze in te zien in alle Limburgse gemeen tehuizen, waterschapshuizen en het provinciehuis. Het doel van de inspraak is tot betere besluiten te komen. Want schoon, mooi en vei lig water is in ieders belang. Limburg is een waterrijke pro vincie. De mens kan simpelweg niet zonder water. Zodra het niet schoon is, er te weinig of juist te veel van is, gaat het mis. Daarom maken Rijk, provincie, water schappen en gemeenten plannen. Hierin staat wat zij de komende zes jaar willen bereiken en welke maatregelen nodig zijn. De menin gen van burgers, bedrijven en organisaties over deze voorstellen zijn van groot belang. Rijk, provincie en waterschap pen organiseren tevens een infor matieavond om alle Limburgse waterplannen te presenteren. Dit gebeurt op dinsdag 20 januari vanaf 18.30 uur in Theaterhotel de Oranjerie aan het Kloosterwand plein in Roermond. Tijdens de informatiemarkt kan van gedach ten gewisseld worden over de diverse plannen. Om 19.30 uur begint de informatieavond. Water schap Roer en Overmaas houdt daarnaast nog aparte informatie bijeenkomsten over haar waterbe- heerplan in Maastricht, Sittard en Heerlen. DRAAGVLAK Bert Kersten, watergedeputeer de van de provincie, licht toe: "Ik vind het persoonlijk heel belang rijk dat we als overheid een breed draagvlak hebben in onze provin cie. Om straks de benodigde maat regelen voor schoon, mooi en vei lig water van de Europese Kader Richtlijn Water uit te voeren. Daar om bieden we de mogelijkheid om in te spreken via internet. Dit is nieuw, dat hebben we nog nooit eerder gedaan. We hopen op deze manier zoveel mogelijk Limbur gers bij de belangrijke waterplan nen te betrekken." Henk van Alderwegen is voorzit ter van waterschap Peel en Maas vallei. "Wij werken aan veilige dij ken, droge voeten, voldoende en schoon water. In ons waterbeheer- plan staat welke maatregelen wij daarvoor nemen en wat men kan verwachten van het waterschap. Ik hoop dat veel burgers, bedrij ven en belangenorganisaties mee denken. Nu bij dit plan en later bij de uitvoering van de maatregelen. Ik vind het belangrijk om anderen bij ons werk en onze keuzes te betrekken." Voorzitter Jan Schrijen van waterschap Roer en Overmaas: "Ik vind het belangrijk dat de waterplannen een duurzaam karakter hebben. Dat wil zeggen dat we ons voorbereiden op een toekomst met méér regen, hevi gere buien en 's zomers langere droge perioden. Het verminderen van water- en modderoverlast en schonere beken, dat is wat wij wil len bereiken. Voor nu, maar ook voor straks." Op donderdag 15 januari is het zover. Jongeren uit Limburg zetten dan de politici uit hun provincie weer op scherp. Zij doen dit tij dens het Provinciaal Jeugddebat van de Nationale Jeugdraad in het gouvernement te Maastricht. Ongeveer veertig jongeren gaan in debat met Statenleden. Onderwer pen als vrijwilligerswerk, schulden bij jongeren en klimaat komen aan bod. De provinciale politiek beslist veel voor jongeren. Daarom is het belangrijk dat zij van zich laten horen. Op donderdag 15 januari doen zij dit luid en duide lijk tijdens het Provinciaal Jeugd- debat. De jonge debaters confron teren onder andere de Statenleden Van Diederen (SPD), Van den Beu ken (CDA), Visser (SP) en Eijssen (SP) met vragen en meningen over onderwerpen die zij zelf belangrijk vinden. Jongeren die het leuk vin den om mee te debatteren, kunnen zich hiervoor nog opgeven via het formulier op www.jeugddebat.nl Niet alleen de jongeren uit Limburg laten hun stem horen. De Nationa le Jeugdraad organiseert ook in alle andere provincies debatten. Door mee te doen aan het Provinciaal Jeugddebat maken jongeren kans op deelname aan het Nationaal Jeugddebat, dat op 12 oktober in de Tweede Kamer plaatsvindt. Per provincie worden twaalf jonge ren geselecteerd die op die dag in debat gaan met Kamerleden, staats secretarissen en ministers. U) U) U) In het Limburgse verkeer waren vorig jaar 47 verkeers doden te betreuren. Dat is veel meer dan waar het Regi onaal Orgaan Verkeersveilig heid Limburg naar streeft (nul doden), maar gelukkig fors minder (30 procent) dan het aantal doden in 2007 (69). Dat blijkt uit een opgave van de beide politiekorpsen in Limburg. "Nog te veel mensen kwamen in 2008 plotseling niet meer thuis, maar ik ben blij met de daling. We hopen dat de dalende trend zich blijvend zal herstellen en dat we op de lange termijn uiteindelijk uitkomen op nul ernstige slacht offers. Dat kan alleen met de hulp van iedereen: onze partners, het bedrijfsleven maar in de eerste plaats door een respectvol gedrag van de weggebruiker zelf", aldus Noël Lebens, voorzitter ROVL en verkeersgedeputeerde provincie Limburg. Uit de gegevens van de politie blijkt dat er in 2008 39 ongevallen zijn gebeurd. Hierbij vielen in totaal 47 doden. Dat bete kent een afname van 22 doden ten opzichte van 2007. In 2008 vielen bij zes ongevallen twee of meer dodelijke slachtoffers. Bij de zware ongevallen op de N271 in Bergen en de A2 in Maastricht waren beide keren drie doden te betreuren. Nadat de officiële cijfers, en daarmee ook de ziekenhuisgewon den, in april - mei 2009 worden gepubliceerd door het ministerie van Verkeer en Waterstaat, zal een analyse van de ongevallencijfers kunnen plaatsvinden. Het jaar 2008 laat een ander beeld zien dan 2007. Limburg wenst zich in te spannen om op zo kort moge lijke termijn de meeste verkeers veilige provincie van Nederland te worden. Deze ambitie van het ROVL wordt weergegeven door de zogenaamde nuloptie: toe groeien naar een verkeerssysteem waarbij géén ernstige slachtoffers meer vallen. Door permanente verkeerseducatie, een begrijpe lijke infrastructuur, handhaving en technologische invloeden moet deze ambitie door een eendrach tige samenwerking te verwezen lijken zijn. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg is een onafhankelijk bestuursorgaan dat in opdracht van provincie Lim burg werkt aan de verbetering van de verkeersveiligheid in Lim burg. Het ROVL functioneert als faciliterende instelling voor de aangesloten partners. Via de site www.rovl.nl is vrijwel alle infor matie over verkeersveiligheid en de vele verkeersacties in Limburg te zien. Mensana RIBW Noord- en Mid den-Limburg en GGZ Noord- en Midden-Limburg houden op maan dag 19 januari van 19.00 tot 20.30 uur een informatieavond met het thema Psychiatrie in de familie. Leven met iemand met psychi atrische of psychische problema tiek kan zwaar zijn. Iedereen die dit meemaakt kan meepraten over de machteloosheid, overbelasting, conflicten en de eenzaamheid die dit met zich mee kan brengen. Voor degene zelf én voor naast betrokkenen levert dat veel span ning op. Veel naastbetrokkenen weten niet meer hoe ze moeten reageren. De informatieavond is bedoeld voor iedereen die te maken heeft met een familielid of naaste met psychische proble men. De avond staat in het teken van de cursus Psychiatrie in de Familie, die in maart van start gaat. Men wordt geïnformeerd over het doel en de inhoud van de cursus. We gaan in op wensen en behoef ten ten aanzien van de omgang met het familielid of naaste en bekijken of deze aansluiten bij de mogelijkheden die de cursus biedt. De avond gaat door bij vol doende aanmeldingen en wordt gehouden in het Centrum voor Psychotherapie in Venlo. Aanmel den is noodzakelijk. Voor vragen en aanmelden kan men contact opnemen met Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tele foon (0478)527066 of via e-mail igg@ggznml.nl. Vervolg voorpagina "Laatste kans op doorbraak" "Wij blijven Brukske belangrijk vinden, ongeacht wat de media schrijven", hield zij de toehoor ders voor. "Als het om de centen gaat, is het altijd lastig", vervolgde ze. "Onze topambtenaren hebben er hun tanden op stukgebeten." De gemaakte kosten door de gemeente zouden voor ongeveer de helft voor rekening moeten komen voor Wonen Venray. De invoering van de nieuwe grondex- ploitatiewet verandert daar weinig aan, zei Van Dijck, die eveneens teleurgesteld is over het resul taat. "Het kan niet zo zijn dat na een jaar onderhandelen er alleen overeenstemming is bereikt over de sociale paragraaf. Dat is veel te weinig. Er is ons veel aan gelegen er meer uit te halen. We hopen op 26 januari de vastgelopen onder handelingen weer vlot te trek ken." De nieuwe brede school heeft nu de hoogste prioriteit. Het plan van eisen voor de school is bijna klaar. "Het zou mooi als we het samen met Wonen Venray kun nen realiseren. Zo niet, dank komt die school er toch wel", aldus Van Dijck, die meldde dat de provin cie Limburg bereid is om financi eel bij te springen. "Want de wijk Brukske mag hiervan de dupe worden. Nee, het gaat zeker geen jaar meer duren. Het heeft al veel te lang geduurd." Gemeente Venray verwerpt eigen brief De gemeente Venray staat niet achter de brief die op 19 decem ber is bezorgd bij alle inwoners van Brukske. In de brief, zowel ondertekend door Wonen Ven- ray als de gemeente, wordt mel ding gemaakt van de afgebroken onderhandelingen tussen beide partijen. Wethouder Elly van Dijck is er ongelukkig mee. "Die brief is er bij ons helaas door heen geglipt", vertelde Van Dijck maandag tijdens de pauze van de bijeenkomst in Brukske. In de brief wordt niet vermeld dat de onderhandelingen op een hoger niveau - met Wonen Limburg - worden voortgezet. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! Politie: website voor jeugd De politie Limburg-Noord introduceert de website The Rulez, een site van de politie speciaal voor jongeren van 12 tot 18 jaar. De site gaat over 'the rulez': grenzen die jonge ren zelf stellen, die de wet stelt en die de politie bewaakt. Onderwerpen die jongeren bezighouden komen aan bod. Dit zijn onderwerpen als drugs, drank, illegale straatraces, heling, pes ten, loverboys en wapens. Naast informatie bevat de site enkele 'fun'-items, zoals ringtones, smoe zen, wallpapers en filmpjes. De website is helemaal opgezet in jongerenstijl en heeft een heel andere uitstraling dan andere poli tiesites. Zo wil de politie de jeugd bereiken. In de toekomst wordt deze site regionaal verder ontwik keld en wordt bekeken of ze ook mogelijkheden geeft met betrek king tot opsporing. De site is ontwikkeld door de politie Haaglanden en is door het korps Limburg-Noord overgeno men. Kijk op www.therulez.nl voor meer informatie. VAN DER PUTT Ons kantoor bestaat al 35 jaar! arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht onrechtmatige daad overeenkomsten mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wij staan u graag bij in zaken over: telefoon 0478-556677 www.putt.nl WaareCe v,. provincie BsfBddjosr an diiufieam Urri&uig Winnaar: rhema Ondernemerschap

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5