Kerstster wint hoofdprijs bij Intratuin Open dagen Laco De Sprank Van uitkering naar zelfstandig ondernemer y°0B iwbraa?, Uw uitvaart is uw laatste reis Spiritueel centrum in Ysselsteyn Pokeravond geslaagd GOED GESLOTEN! DOE het op slot. PEEL EN MAAS Het jaar 2008 kreeg voor Jenny (moeder van Marjolein Thijssen) een wel heel aangenaam staartje. Zij is door Intratuin uitgeroepen tot kerstster en won daarmee een lang verwenweekend ter waarde van 1000 euro. Jenny was opgegeven voor de actie 'Wie is jouw kerstster' door haar dochter Marjolein omdat zij het verdiende om eens extra in het zonnetje gezet te worden. In februari 2008 gaf zij haar nier aan Peter Thijsen, zodat het gezin Thij- sen weer een normaal gezinsleven kreeg. Tijdens het Winterfestival bij Intratuin Venray werd de grote kerststerrenactie 'Wie is jouw kerstster?' georganiseerd. De actie was in het leven geroepen mensen de gelegenheid te geven iemand anders eens extra in het zonnetje Jenny Thijssen wordt in het zonnetje gezet. te zetten. Iedereen kent namelijk wel iemand die zich altijd inzet voor een goed doel, een moeilijke tijd heeft doorgemaakt of iets spe ciaals voor je heeft gedaan. En dat bleek, want het aantal inzendin gen overtrof elke verwachting. Uit alle inzendingen is Jenny als win naar gekozen. Jenny is de moeder van Marjolein Thijssen, Marjolein en haar gezin hebben Jenny opge geven voor de actie omdat zij haar nier heeft afgestaan aan Peter afgelopen februari 2008, zodat het gezin Thijssen weer een normaal gezinsleven kan leiden. De hoofd prijs is een lang verwenweekend voor vier tot zes personen naar het vijfsterrenresort Hof van Sak sen ter waarde van 1000 euro. Laco sportcentrum De Sprank aan de Kemp weg 70 in Venray houdt van zondag 11 tot en met zaterdag 17 januari open dagen. Fit worden, fit blijven en gezond bewegen voor jong en oud: bij Laco kan het. Tijdens de feeste lijke open dagen staat alles in het teken van gezellig meebewegen voor kinderen en volwassenen. De verschillende Laco sportcentra hebben tijdens de open dagen elk een eigen uitgebreid programma, zo ook De Sprank in Venray. Op de website www.lacoacties.nl kun nen geïnteresseerden per accom modatie lezen wat het programma is en aangeven aan welke proefles men wil deelnemen. Deelnemers maken tijdens de open dagen op een gezellige en vrijblijvende manier kennis met de activiteiten van Laco. Bovendien kan men op een leuke sportieve en ontspan nen manier meedoen aan allerlei fitnessprogramma's en zwemles sen. Aanmelden voor een gratis proefles of informatiebijeenkomst kan nu al via www.lacoacties.nl Hier staan bovendien de actie- voorwaarden. Aanmelden kan ook telefonisch bij de accommodatie. Kortom, meedoen is een feest: makkelijk én leuk. Speciaal voor diegene die zich tussen 11 en 18 januari bij Laco inschrijft zijn er aantrekkelijke kortingen. De kor tingen zijn de membercard (vanaf 55 euro korting), de zwemlessen voor kids (vanaf 17 euro korting) en de 12 bezoekenkaart (vanaf 12 euro korting). Meer informa tie hierover staat op de website www.lacoacties.nl Begin vorig jaar kreeg Roger Verberkt uit Blitterswijck te horen dat hij naar een andere baan moest zoeken. Omdat de wens om ooit zelfstandig ondernemer te worden al enkele jaren speelde, was de keuze voor Roger niet moei lijk. Met ondersteuning van het UWV is Verberkt sinds 1 januari actief binnen de Arron Groep voor de regio Venlo-Nij- megen. Arron is een organisatie die zich richt op de verhuur en verkoop van consumptieautomaten. Denk daarbij aan koffie (met een eigen koffiemerk) en frisdranken, maar ook aan snoep- en broodjesauto maten. Verberkt vertegenwoordigt Arron nu in deze regio. "Mijn klan ten zijn bedrijven, instellingen, maar ook scholen. Voor die laatste groep heeft de organisatie Arron Fresh ontwikkeld waarbij verkoop van gezonde voeding op middel- bare scholen een belangrijke fac tor is. Uitgangspunt is om leerlin gen bewust te maken wat ze eten. Wat is gezond? Hoeveel calorieën moet iemand verbranden na een worstenbroodje? Deze formule is elders in het land al zeer succes vol." Verberkt kwam via een bemid delingsbureau in contact met Arron. "Het is voor mij een nieu we, maar ook aantrekkelijke uitda ging. Het werk is zeer gevarieerd. Het ene moment ben je verkoper, vervolgens doe je onderhoud en vul je voorraden aan. Vooral het contact met verschillende organi saties en mensen is zeer leuk." Verberkt is vol enthousiasme aan de slag gegaan. "Nu nog werk ik alleen, ondersteund door mijn echtgenote en met behoud van een uitkering. Mijn doel is om het bedrijf samen met mijn vrouw uit te breiden." Voor meer informatie: Roger Verberkt, telefoon 06-21508344. Het anti-inbraakproject Waak voor Inbraak gaat verder met de volgende actie: Goed Gesloten. Naast gemeentes, provincie, politie, Openbaar Ministerie en de bouwwereld dragen ook de woning bouwverenigingen hun steentje bij: de woningcorporaties Mooiland Maasland en Wonen Horst ondersteunen het project. Wonen Venray en Destion doen zelfs meer dan dat: ze vervangen bij een groot aantal huurders inbraakgevoelige slotplaten. lC rEEN KASTEEL. UW HUIS ISC x Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 9 Een van de belangrijkste beslis singen rondom een uitvaart is de keuze tussen begraven of creme ren. Soms is de religieuze achter grond van de overledene de reden van een keuze, maar soms is het een persoonlijke voorkeur. Helaas gebeurt het nog steeds, dat na een plotseling overlijden de nabe staanden niet weten wat de per soonlijke voorkeur van de overle dene is. Hierdoor komt het voor, dat de nabestaanden later spijt hebben van de gemaakte keuze. Hoe moet het laatste afscheid eruitzien? Laat men dit over aan de nabestaanden of zijn eigen ini tiatieven vooraf belangrijk? Het is daarom zeer zinvol dat men zijn of haar persoonlijke keuze kenbaar maakt. Dit kan in een persoonlijk gesprek met de dierbare of door middel van een uitvaartwensenre- gistratie. Yarden Vereniging rond om het levenseinde regio Limburg nodigt belangstellenden uit voor de thema-avond Een afscheid in stijl, of anders gezegd uw uit vaart is uw laatste reis. Regel het op dinsdag 13 januari in het Uit vaartcentrum aan de Dwarsweg in Gennep. Uitvaartconsulent Hans van Amstel wil met deze lezing mensen helpen hun keus te bepalen. De lezing begint om 20.00 uur. Aanmelden kan via brakelh@xs4all.nl. of via telefoon (077)4746307. Knakken Een veelgebruikte manier om een woning binnen te komen is het zogenaamde 'knakken' van de slotplaten, ook wel bekend als Bulgaarse methode: bij veel slotplaten kan een cilinder met een tangetje afgebroken worden, al dan niet na het verwijderen van de slotplaat. Dit is een karweitje van enkele tellen. Wonen Venray en Destion gaan in het kader van het project versneld bij in totaal 700 woningen in de gemeentes Gennep, Mook en Middelaar, Bergen en Venray inbraakveilige slotplaten aanbrengen. De totale kosten zijn te hoog om de sloten van alle woningen te verbeteren. Als uw slotplaten in aanmerking komen, verneemt u dit via een brief van Destion of Wonen Venray. Niet gesloten is altijd mis Dé oplossing voor woninginbraken bestaat niet. De belangrijkste maatregel is, dat u zich ervan bewust bent dat de gelegenheid de dief maakt: is mijn huis goed afgesloten, zonder dat ik mezelf opsluit? Waar laat ik 's nachts mijn portemonnee en de autosleutels? Heb ik mijn ramen en deuren voorzien van gecertificeerde sloten? Kijk voor meer tips op www.waakvoorinbraak.nl. Temperaturen van ruim 15 gra- een Elfstedentocht is nog nooit sneeuw en het ijs. Op de ijzers, Sleetjerijden blijft leuk! De den onder nul zijn geen uitzonde- zo groot geweest. Nederland is koek en zopie: voor liefhebbers jeugd geniet met volle teugen. ring. Haast ongekend. Komt ie of in de ban van Koning Winter. En van de schaatssport en helder komt ie niet? Het verlangen naar ook Venray is in de greep van de vriesweer kan de winter niet lang genoeg duren. Vanaf januari is in Yssel- steyn aan de Pottevenweg 6 het spiritueel centrum Vi-Tö gevestigd. Vi-Tö, een centrum voor bewustwording, creatie ven en spirituele groei, is een initiatief van Peter en Anoeska van Beekveld. Vi-Tö betekent 'wij twee (een indianentooi en engelenvleugels) bewandelen (voeten) het pad der liefde (hart) om dit met allen die bij ons komen te mogen delen en zo zijn we dan samen onderweg'. Een mond vol, maar bij Vi-Tö zul len tal van activiteiten plaatsvin den rond verdieping, creativiteit en liefde die bijdragen aan een stukje verrijking van het leven. Denk daarbij aan sessies en work shops voor individuelen of groe pen. Peter van Beekveld heeft zich altijd al verdiept in het paranorma le. In 2005 stopte hij met zijn stu- kadoorsbedrijf om zich helemaal te richten op het spirituele vlak. Zo heeft hij acht jaar een sjama- menopleiding gevolgd en hij wil zijn kennis over het sjamanisme overbrengen op anderen. Met de realisatie van het centrum komt een van zijn grootste wensen in vervulling. Dat neemt niet weg dat Peter ook buiten het centrum lezingen verzorgt. Anoeska van Beekveld heeft zich na een Reiki-opleiding verder ontwikkeld binnen een spirituele school. Middels lotusmeditaties probeert zij mensen, volwasse nen maar ook kinderen, te laten ervaren wat liefde is en dat men sen zelf ook liefde zijn. Zo geeft zij ook kindermeditaties en is ze autodidact op het gebied van mandalatekenen en intuïtief teke nen. Verder richt zij zich ook op kinderen die in het bezit zijn van een van de vijf zintuigen. Voor meer informatie: Vi-Tö, Pot- tevenweg 6, Ysselsteyn, telefoon 561900 of www.viteu.nl. De tweede editie van de Venray on Ice PokerNight gaat de geschie denisboeken in als zeer succesvol. Wat veel bekende Nederlandse televisiemakers niet voor elkaar kregen, lukte het bestuur van Ven- ray on Ice wel: de meest succes volle Nederlandse professionele pokerspeler van 2008, Geert Jans (26 jaar) uit Blitterswijck, naar het Venrayse pokertoernooi halen. Geert Jans verdient sinds twee jaar zijn kost als professioneel poker speler. In het eerste jaar speelde hij voornamelijk pokerwedstrij den via internet (vaak zes wed strijden tegelijk), maar hij beleef de zijn echte doorbraak in 2008 in Las Vegas, waar hij via internet een wildcard voor een pokercom petitie met pokerspelers uit de gehele wereld wist te bemachti gen. Jan pokerde in Las Vegas een prijzenpot van 114.000 dollar bij elkaar. De avond startte om 20.00 uur met 110 pokerspelers en ein digde omstreeks 00.30 uur met 9 finalespelers. Het publiek genoot enorm van het door de finalisten vertoonde pokerspel. Tot de 9 finalespelers behoorde inderdaad Geert Jans. Omstreeks 02.00 uur 's nachts werd Geert Jans door de uiteindelijke winnaar Joshua verslagen. Naast een volledige pokerset ontving winnaar Joshua een stoer herenhorloge, gespon sord door Juwelier Verlinden te Venray. De overige finalisten ont- vingen eveneens een door een sponsor ter beschikking gesteld cadeau. Het evenement werd zon dag feestelijk afgesloten. "Met een optreden van Ramon Barents (alias 'Lustige Lud') en Gert Janssen werd er nog één keer gasgegeven en werden de sponso ren en vrijwilligers bedankt voor hun geweldige bijdrage aan het evenement. Wij kunnen terugkij ken op een zeer geslaagd evene ment", aldus René Duijkers. Ons Genoegen sluit jubileumjaar af Muziekvereniging Ons Genoe gen sloot haar jubileumfestivitei ten aan het eind van het jaar 2008 in stijl af met een slotconcert. Dit keer had de 100-jarige vereniging een grote loods bij de familie Van der Sande aan de Meerloseweg in Oirlo ingericht als een waar feest- paradijs. Alle geledingen van Ons Genoegen lieten zich van hun beste kant zien: de drumband, met Bart Jeuken als debuterend diri gent, de jeugdfanfare en de fan fare. Na alle optredens werd het jubileumjaar door het jubileumco mité afgesloten en werden de vele betrokkenen bij de organisatie en de uitvoeringen bedankt. Daarna mocht Los Zand het jubileumjaar feestelijk en muzikaal afsluiten, tot in de kleine uurtjes. Minnaar 3 Kïïïï"'-''"* ESPRESSOBONENl Ook Venray in de ban van Koning Winter '/ie 2m

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9