Minisymposium Sport en Bewegen 50+ Raadskaravaan in Maashees Zoo Parc: 240.000 bezoekers Corridor Mode Kleur inspiratie Rumoerige nieuwjaarsnacht Opvoeden anno 2009 Speel-O-Theek bestaat 25 jaar Invordering rijbewijzen m kunst binnen bereik ff van kunstenaars en fotografen www.kunstbinnenbereik.nl PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 7 Senioren Sport Synthese houdt op donderdag 22 januari een mini symposium Sport en Bewegen 50+ in het Parkhotel aan de Tien- rayseweg 2 in Horst. De doelgroe pen voor deze bijeenkomst zijn de gemeentelijke overheid, bestuur lijk kader ouderenverenigingen, sportverenigingen en lesgevers en contactpersonen groepen Senio ren Sport Synthese. Er wordt een inleiding verzorgd door Harm Kui pers (hoogleraar Bewegingsweten schappen Universiteit Maastricht en oud-wereldkampioen schaat sen). Hij zal het belang van bewe gen onder de aandacht brengen, praktische tips geven en ook aan dacht besteden aan het handhaven van gewicht. Naast het geboden programma is het ook een goede gelegenheid om te netwerken tus sen de verschillende aanwezige vertegenwoordigers van sport verenigingen, ouderenverenigin gen, de gemeentes en Synthese. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Op een informatiemarkt staan stands van onder andere Proteion Thuiszorg, Zorggroep NL, NISB; 30 minuten Bewegen, ouderenad viseurs Synthese, Maaltijdservice Noord-Limburg en Senioren Sport Synthese. In verband met de orga nisatie kunt u zich aanmelden via seniorensport@synthese.nl. Meer informatie is te verkrijgen via tele foon 0478-517317. De leden van de gemeen teraad van Boxmeer gaan de komende maanden op bezoek bij de verschillende wijk- en dorpsraden in de gemeente. Overloon was het eerste dorp dat werd bezocht en binnen kort is Maashees aan de beurt. Het is de bedoeling dat in het kader van deze raadskaravaan alle wijk- en dorpsraden die zich daarvoor hebben aangemeld dit jaar worden bezocht. De raadsle den laten zich informeren over de verschillende zaken die spelen in het dorp, de communicatie met de gemeente, knelpunten, nieuwe ontwikkelingen en wensen. In Maashees brengt de gemeente raad op donderdag 8 januari 2009 eerst om 19.30 uur een bezoek aan de nieuwe blokhut aan de Venneweg en vervolgens bespre ken de partijen vanaf 20.00 uur een aantal onderwerpen in zaal Plein 27 in Maashees. Daar zijn de leden van de gemeenteraad dan de gast van de dorpsvereniging. Op de agenda staan ondermeer de renovatie Blokhut, de veiligheid in Maashees, de herinrichting het Ven, de woningbouw in Maashees, het Dorpontwikkelingplan (DOP), de groenvoorzieningen, wandelpa den en de rol van de dorpsraden in de gemeente. De bijeenkomst is openbaar. Het jaar 2008 was een vruchtbaar jaar voor Zoo Parc Overloon. Gedurende het jaar werden diverse nieuwe diersoorten in het park ver welkomd, waaronder Chin- aparkieten, glansfazanten en een reuzenmiereneter. Het entreegebouw van het park werd drastisch uitgebreid en vernieuwd en kreeg de naam ZooRama. Daarnaast werd Zoo Parc Overloon bestem peld tot officiële trouwlocatie. In september kreeg Zoo Parc Overloon namens de Zonne bloem een Zonnedag Award uitgereikt vanwege zijn gast vrijheid en toegankelijkheid voor fysiek beperkten. Zoo Parc Overloon mocht in 2008 240.000 bezoekers verwelko men. In 2008 zagen veel jonge dieren het levenslicht in Zoo Parc Over- loon. Het park mocht onder ande re twee kleine panda's, axisherten, Chinaparkieten, ibissen, rode kan goeroes en een baardaap verwel komen. Vooral de geboorte van zeven witgezichtoeistities was bij zonder; in één jaar werden twee tweelingen en zelfs een drieling succesvol grootgebracht. Eind 2008 bestaat de diercollectie van Zoo Parc Overloon uit 71 dier soorten en 436 dieren (exclusief vissen). Ook de cheetahs van Zoo Parc Overloon hebben een roerig jaar achter de rug. Een deel van het uit gestrekte gebied 'Cheetah County' werd klaargemaakt voor de komst van de nieuwe cheetah Lomai in het voorjaar van 2008. De cheetah- man, die samen met zijn zusje al sinds 2006 in Zoo Parc Overloon leefde, is eind 2008 verhuisd naar een andere dierentuin, waarna een nieuw mannetje zijn plaats in heeft ingenomen. Voor bezoekers was er genoeg te doen in Zoo Parc Overloon. Naast themarondleidingen zoals de Wintersafari en 'Vlinders in je buik', kon er worden deelgenomen aan diverse activiteiten. Zo zetten kinderen hun zintuigen in tijdens 'Zoo Experience' waarbij de zoo werd ervaren door te horen, zien, ruiken, proeven en voelen. Daar naast leerden kinderen meer over het park en haar bewoners dankzij de educatieve speurtochten 'Born to be wild' en 'Zoo Navigator'. Het afgelopen jaar waren de web sites van Zoo Parc Overloon en de andere Zodiac Zoos dierenpar ken erg populair; er zijn ruim één miljoen bezoeken gebracht aan de verschillende websites. Voor 2009 staan verschillende plannen op stapel om Zoo Parc Overloon verder te ontwikkelen. De Out back, het gebied achter de Vlin dervallei, zal worden aangepast en ingericht als doorloopgebied. Dwalend over het pad loopt het publiek hier tussen reuzenkangoe roes en wallabies. De huidige kin derboerderij wordt afgebroken en maakt zo plaats voor een nieuwe, grotere kinderboerderij. Ook het ZooRama, Cheetah County en het parkeerterrein worden in 2009 verder ontwikkeld. Ook in 2009 kunnen bezoekers hun hart opha len bij verschillende activiteiten. Zo zal dit jaar wederom de popu laire activiteit 'KidsPower' worden georganiseerd en kunnen de jonge bezoekers meedoen aan een span nende zomerspeurtocht. Theateractie een succes Ontvangers van een kerstca deau dat niet helemaal in de smaak viel, konden dit cadeau zaterdag tussen 11.00 en 13.00 uur omruilen bij onder meer Schouwburg Venray. Het thea ter gaf er een sfeervolle avond uit voor terug. Met deze actie creëren de the aters in Limburg de mogelijkheid tot het gratis bezoeken van een voorstelling uit, als kerstcadeau. De ingezamelde geschenken gin gen naar de regionale voedsel- banken. Iedere ingeleverd cadeau met ansichtkaart was goed voor twee vrijkaarten van een voorstel ling naar keuze. De ochtend werd opgeluisterd door Bubs, de Ven- rayse muziekvrienden die altijd klaarstaan voor het goede doel. Alle Limburgse schouwburgen spreken van een geslaagde actie. Er werden in totaal honderden cadeaus ingeleverd door mensen die het initiatief volop toejuich ten. Theaters, publiek, winkeliers en de voedselbank zijn ermee gediend! Niet goed, theater terug was een gezamenlijk initiatief van Theaters in Limburg. Straatroof Een 20-jarige man uit Venray is zondagmorgen rond 05.00 uur op de Henri Dunantstraat in Venray het slachtoffer gewor den van straatroof. De man werd met geweld door vijf onbekende jongens met een getint uiterlijk van zijn beurs en mobiele tele foon beroofd. Hij werd daarbij tweemaal door de jongens in het gezicht geslagen. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen zich melden bij de basiseenheid Venray via telefoonnummer 0900 8844 (lokaal tarief). Venraynaren aangehouden De politie heeft vrijdagavond twee mannen uit Venray van 28 en 41 jaar aangehouden op verden king van zware mishandeling. Op de Vliegert in Castenray kregen de mannen een woordenwisse ling waarbij de 28-jarige man een hoofdletsel opliep. Op zijn beurt stak hij de 41-jarige man met een scherp voorwerp in zijn arm. Bei den hebben zich moeten laten behandelen bij de huisartsenpost voor zij in verzekering werden gesteld voor verder onderzoek. Bij de Groep Geleide Wapens De Peel in Vredepeel werden dinsdag de nieuwe Stinger-platformsystemen geïntroduceerd. Met het nieu we wapensysteem is de effec tiviteit van het commando, als het aan het front geroepen wordt om een luchtruim te verdedigen, een stuk verbe terd. Schout-bij-nacht Klaas Visser, directeur wapensyste men van de Defensie Materieel Organisatie, droeg het nieuwe wapensysteem over aan gene- raal-majoor Marcel van den Broek, plaatsvervangend com mandant van de landstrijd krachten. In totaal zijn 36 platformsyste men gelijk verdeeld over twee type voertuigen, de Mercedes Benz en de Fennek. De Stinger-luchtdoel- raket wordt voortaan niet meer afgevuurd vanaf de schouder, maar vanaf een lanceerinstallatie op een voertuig. De commandant van het voertuig beschikt via een draadloos netwerk over een com pleet radarluchtbeeld rondom het voertuig. De radar detecteert niet alleen de doelen, maar geeft tevens aan of de doelen vriende lijk of vijandelijk zijn. Nadat de commandant een besluit genomen heeft welk doel hij wil bestrijden, is één druk op Generaal-majoor Marcel van den Broek (l.) toont het nieuwe wapenmsysteem op 'kaart'. de knop, door de schutter, vol doende. Het systeem zal geheel automatisch het doel volgen met de geïntegreerde daglicht camera en de infraroodcamera. Het systeem kan op eenvoudige wijze door de bemanning van het voertuig afgehaald worden en op andere locaties worden ingezet. Eerste jongerenmagazine ligt op de mat Het eerste idee stamt al uit augustus 2007. Toch heeft het bijna anderhalf jaar geduurd voordat het eerste nummer van het jongerenmagazine Epic op de mat ligt. Een team van vijftien jongeren, onder leiding van Jimmy van Rijt, kijkt tevreden terug, maar weet dat er voor de toekomst nog een uitdaging ligt. "In 2007 verliet ik het Raayland als hoofdredacteur van de school krant en had het idee om iets in die geest te blijven doen. Een eigen jongerenmagazine was in onze ogen een goed idee en we hebben dit toen bij de gemeente voorgedragen. Het idee kwam in aanmerking voor het wensgeld en de gemeente zegde ons 2000 euro toe. Vanaf dat moment zijn we in de weer geweest om het jonge renmagazine gestalte te geven", vertelt Jimmy van Rijt. De initiatiefnemers, inmiddels een stichting, kregen bovendien steun van de provincie en Rabo bank Venray. Daarnaast speelde de redactie van Peel en Maas met het idee om een jongerenpagina in het nieuwsblad op te nemen. "Dat heeft uiteindelijk geleid tot een samenwerking tussen beide redac ties", aldus Patrick Förtsch, een van de andere initiatiefnemers. Dat de uitgave van het maga zine lang heeft geduurd, is het gevolg van diverse factoren. "Soms moesten we, ondanks de goede bedoelingen van de mensen, lang wachten op reacties of toezeg gingen van de gemeente. Daar naast bracht het toch meer werk met zich mee dan we dachten en zijn we nog steeds op zoek naar een ruimte waar we als redactie samen aan het blad kunnen wer ken. Nu gebeurt dat nog te veel op verschillende locaties", aldus Jimmy. Jimmy, Patrick en de rest zijn zeer tevreden over het eerste exemplaar. Het blad moet amuse- rend en informerend zijn en een spreekbuis voor jongeren worden. Het bevat informatie over cultuur, uitgaan, internet, sport, politiek, Lifestyle en gezondheid. "Ik denk dat we daar goed in geslaagd zijn", vertelt Jimmy. "Uiteraard zijn er zaken voor verbetering vatbaar, maar dat vormt ook onderdeel van het leerproces", vult Patrick aan. "We zijn in ieder geval benieuwd naar de reacties." Met het eerste nummer zijn de jongeren er nog niet. "Daar zijn we Jimmy van Rijt (r) en Patrick Förtsch bekijken het eerste num mer van Epic Magazine. ons terdege van bewust. Het blad is in de toekomst geheel afhanke lijk van sponsoren en adverteer ders. Daar moeten we nog hard aan trekken. Maar met het eerste nummer in de hand heb ik daar wel vertrouwen in", besluit Jimmy, die aangeeft dat het volgende nummer begin april zal verschij nen. met stijl enharahter Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 Kunstbinnenbereik.nl verkoopt schilderijen, tekeningen en foto's geprint op luxe canvasdoek. origineel, betaalbaar en persoonlijk De politie in de regio Lim burg-Noord kijkt terug op een rumoerige nieuwjaarsnacht. Vanaf middernacht tot 7.00 uur in de ochtend werden door de politie 175 incidenten verwerkt en zeven personen opgepakt. Een van de zeven personen is aangehouden voor het gebruiken van geweld tegen politieambtenaren. De meeste meldingen hadden te maken met vuurwerkoverlast en (kleine) branden in bijvoorbeeld containers en coniferen. Bij disco theek Zenith in Venray werden net na 4.00 uur een 20-jarige vrouw uit Venray en een 22-jarige Baar- lonaar aangehouden. De vrouw en haar vriend bedreigden de portiers van de discotheek nadat ze uit de discotheek waren gezet. Ook beledigden ze de agenten. Rond 6.00 uur werd bij Zenith een 20-jarige Venlonaar aangehou- den op de parkeerplaats voor de discotheek. De man was uit de discotheek gezet en gedroeg zich vervelend tegen die bij hem in de buurt kwam. Toen hij door de politie op zijn gedrag werd aan gesproken, richtte hij zijn woede op de agenten. Hij beledigde ze en werd vervolgens aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Onderweg bleef de man zeer agressief en hij gaf een van de agenten een kopstoot. Rond 1.00 uur kreeg de politie de melding van een woningbrand aan de Randenrade in Oostrum. De bewoners meldden dat zij een knal hadden gehoord en toen bui ten gingen kijken. Op dat moment stond het dak al in brand. De gealarmeerde brandweer gaf om 1.30 uur het sein brand meester. Er raakte niemand gewond. Ook ging in de Wagnerstraat in Venray een auto in vlammen op. Op zaterdag 10 januari 2009 wordt een themabijeenkomst 'Opvoeden anno 2009!' gehouden in de Witte Hoeve in Venray. Uit gangspunt bij deze bijeenkomst is de veranderde leefomgeving van de jeugd en de gevolgen hiervan voor de opvoeder. Deze leefomge ving is in korte tijd veel complexer en groter geworden. Er zijn allerlei uitdagingen, verleidingen en aflei dingen die de kinderen omringen en die het voor de opvoeder soms moeilijk maakt om daar de juiste keuzes in te maken en kinderen daar in te begeleiden. In het bij zonder in de pubertijd, als kinde ren op ontdekkingsreis gaan, zich langzaam los gaan maken van de ouders, hun eigen ideeën krijgen en keuzes gaan maken wordt je als opvoeder voor dilemma's geplaatst. Je krijgt te maken met nieuwe, lastige situaties en het is een hele kunst om daar goed mee om te gaan. Tijdens de bijeen komsten zullen voor opvoeders herkenbare onderwerpen aan de orde komen. Deze komen aan bod middels lezingen en workshops. Er is gelegenheid voor het stellen van vragen en het delen van erva ringen. Na afloop is er gelegen heid om onder het genot van een drankje en een hapje na te praten. De thema-avond wordt gehou den van 19:00 tot 23:00 uur en is georganiseerd door Stelcom en Synthese, samen met de Venrayse zelforganisaties en de partners van Ikra. Aan deelname zijn géén kosten verbonden. De Stichting Speel-O-Theek Ven- ray bestaat deze maand 25 jaar. De stichting werd opgericht door Irma Goldenbeld in januari 1984. De eerste jaren was de Speel-O- Theek samen met de peuterspeel zaal gevestigd in het centrum aan de Kolkweg. Na een brand in dat gebouw verhuisde de Speel-O-Theek naar haar huidige plek aan de Mer- seloseweg. Het gebouw waar tot op dat moment supermarkt De Torro gevestigd was kwam leeg en samen met de bibliotheek kon de Speel-O-Theek zich daar vesti gen. Vanaf het begin was er veel animo voor het ruime speelgoed aanbod en de lage vergoedingen voor de uitleen. Niet alleen ouders en hun kinderen kwamen naar de Speel-O-Theek, maar er werd ook geregeld samengewerkt met scholen. Het doel was, en is nog steeds, toegankelijk te zijn voor iedereen. Dit vertaalt zich onder andere door de aan de doelgroep aangepaste openingstijden en de zo laag mogelijk gehouden uit- leenprijzen. In de loop der jaren is er het een en ander veranderd. Mede door een breed opgezette fondsenwerving in 2006 kon de Speel-O-Theek in een nieuw jasje worden gestoken. Het interieur werd in frisse kleuren geschilderd en ook het assortiment werd ver nieuwd en uitgebreid. Verder is er gestart met automatisering, is er een website en worden nieuwe trends in spellen en speelgoed op de voet gevolgd. Het videosurveillanceteam van het Verkeershandhavings- team van de politie Limburg Noord vorderde het afgelopen jaar 177 rijbewijzen van snel heidsovertreders in. Het gaat hierbij om snelheidsovertre dingen van meer dan 50 km/u harder dan de ter plaatse toe gestane snelheid. De invor deringen zijn verspreid over het jaar gedaan. In januari: 18 stuks, februari: 17 stuks, maart: 21 stuks, april: 19 stuks, mei: 14 stuks en in juni nog 9 stuks. De tweede helft van het jaar werden in juli 23, augustus 33, september 4, oktober 9, november 6 en december 4 rijbewijzen inge nomen. Ondanks de verschillende handhavingsacties van de politie zijn er weggebruikers van wie het rijgedrag zeer agressief is. Agres sief rijgedrag is een verzamelnaam voor een categorie uiteenlopende overtredingen: grove snelheids overtredingen, snijden, rechts inhalen, bumperkleven, rijden over vluchtstrook etc. Deze weg gebruikers lijken zeer goed op de hoogte te zijn met de plaatsen van de reguliere snelheidscontroles, zoals flitspalen en de locaties van de mobiele controles. Deze - over wegend snelheidsgerelateerde - overtredingen roepen volgens de politie veel irritatie op bij de overige weggebruikers. Door surveillance met een onopvallend videovoertuig wordt agressief, verkeersgevaarlijk rijgedrag aange pakt. Tijdens de videosurveillance worden zoveel mogelijk overtre ders staande gehouden. Door het tonen van de videobeelden wor den zij geconfronteerd met hun rijgedrag. In gevallen waarin het laten stoppen van de automobilist echt onmogelijk is, wordt op ken teken bekeurd. Luchtverdediging landmacht vernieuwd Epic is amuserend en informerend" TOTALE OPRUIMING???

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7