Geen sloop flat Bachstraat Dit had ik niet verwacht zorg de Keizer Mogelijk woningbouw Boerenbond %0> Weer poging tot brandstichting Teleurstelling bij wijkplatform Brukske Vader en zoon voorkomen brand BEZORGEN? ff ff SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 3 Onenigheid Wonen Venray en gemeente tempert enthousiasme in Brukske Inwoners roepen Jan de Bruijn uit tot Venraynaar van het jaar 2008 De flat aan de Bachsraat in de wijk Brukske wordt niet gesloopt. Eigenaar Wonen Ven ray is teruggekomen op haar besluit om een van de twee grote galerijflats te vervangen door nieuwbouw. De andere flat, aan de Mozartstraat, zou worden opgeknapt en stond niet op de nominatie voor sloop. In het nieuwe plan worden beide flats, van elk 84 appartemen ten, gerenoveerd. "Goed nieuws voor de bewoners", zo melden de gemeente en de woningcorpora tie in een brief die vlak voor de kerstdagen bij de wijkbewoners is bezorgd. Eind 2007 ontstond er grote onzekerheid in Brukske waar, Tot zijn grote verrassing is Jan de Bruijn oudejaarsavond uitgeroepen tot Venraynaar van het jaar 2008. Inwoners uit de gemeente Venray had den massaal op hem gestemd. Burgemeester Jos Waals reikte Jan de Bruijn de bijbehorende wisselprijs uit: 'De Evenwich tige', een kunstwerk van Lies- beth Peters-Rutten uit Leunen. Daarnaast ontving hij uit han den van Christ van den Munckhof, directeur van Van den Munckhof Het wijkplatform Brukske rea geert teleurgesteld op de brief die de gemeente en Wonen Venray vlak voor de kerstdagen in de wijk hebben verspreid. Beide partijen zijn het niet eens geworden over de kostenverdeling van het master- plan. Komende maandag 12 janu ari wil het wijkplatform tijdens de jaarvergadering in wijkcen trum de Kiosk de stand van zaken bespreken met de bewoners. Wiljij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray behalve de flat aan de Bachstraat, nog meer huurwoningen zouden worden gesloopt. Dit alles paste in het masterplan Brukske dat een complete metamorfose van de multiculturele wijk - begin jaren zeventig gebouwd - behelsde.Wet- houder Hans Teunissen (Lokaal Aktief) liet al eerder weten tegen het verdwijnen van de flat te zijn. Hij noemde het achteraf een ver keerd besluit om twee van de zes flats in Veltum te slopen. Dat gebeurde medio 2007. Daardoor verdwenen 96 goedkope, ruime en daardoor zeer gewilde huurwo ningen. Juist naar dit soort appar tementen is veel vraag in Venray, getuige de groeiende wachtlijsten bij de woningcorporatie. Het niet slopen van de flat is het weinige goede nieuws dat de bv, een dinerbon bij De Rooijerie en een reischeque van reisbureau Vice Versa. "Niet te geloven, wat een geweldige afsluiting van het jaar", mompelde de zichtbaar trot se Venraynaar van het jaar 2008. De bekendmaking van de Ven- raynaar van het jaar vormde de apotheose van de eerste twee uitzendingen van Peel en Maas TV. In de eerste uitzending, tijdens Kerstmis, was te zien welke vijf mannen en vrouwen door de Ven- rayse bevolking waren genomi neerd voor de verkiezing: Stefani "We hopen op veel respons", zegt Petra van Duijnhoven, voorzitter van het wijkplatform. "We reali seren ons dat veel wijkbewoners nu lamgeslagen zijn. Ook wij zijn teleurgesteld dat de twee partijen met de grote zak geld het niet eens zijn. De gemeente en Wonen Venray gaan nu, zoals voorheen, ieder hun eigen weg. De gemeen te zorgt voor het groen, de straten en de verlichting en Wonen Ven- ray knapt de huizen op. We zijn dus weer terug bij af. Terwijl de meerwaarde juist moet zijn dat zij samenwerken om er iets bijzon ders van te maken. In plaats van rollebollend over straat te gaan." Het wijkplatform geeft, ondanks het verloren jaar 2008, de moed niet op. "Nee, wij zijn er destijds heel enthousiast aan begonnen. Het masterplan heeft ons echt bloed, zweet en tranen gekost. We waren er heel blij mee toen het klaar was. Er was ook een groot draagvlak voor. We laten het daar om niet zomaar vallen", zegt Van Duijnhoven strijdvaardig. Tijdens het geruzie over het grote geld heeft het wijkplatform aan de zijlijn gestaan. "Wij zijn vrij willigers. Het wijkplatform is geen professionele partij die er geld instopt. Voor ons telt alleen het gemeente en Wonen Venray in hun gezamenlijke brief konden mel den. Het hele jaar 2008 zijn beide partijen in de slag geweest om tot een akkoord te komen over de kostenverdeling van de wijkaan pak. Het huidige winkelcentrum gaat tegen de vlakte en er komt een compleet nieuw wijkhart met veel voorzieningen zoals een brede school. Tussen het groen aan de randen van de wijk komt nieuwbouw om het masterplan, dat circa 50 miljoen euro kost, enigszins betaalbaar te maken. De gemeente en Wonen Venray hebben geen beste beurt gemaakt. Na de hoogoplopende ruzie in de zomermaanden zijn ze er niet meer in geslaagd tot overeen stemming te komen. De vertrek- van der Broek, Ad van Zwol, Jan de Bruijn, Charles de Vilder en Willy Douwes. Vervolgens kregen alle inwoners van de gemeente Venray de gelegenheid om te stemmen op hun favoriet. Van die mogelijkheid werd massaal gebruikgemaakt. De meeste stemmen gingen naar Jan de Bruijn, die met name bij voetbalclub SV Venray zijn sporen heeft verdiend. Tijdens de tweede uitzending, op oudejaarsavond en nieuwjaars dag, was te zien hoe Jan de Bruijn belang van de bewoners." Toch blijven de gemeente en Wonen Venray geld steken in de sociale agenda. "Voor deze acti viteiten is ook draagvlak nodig. Scholen en andere organisaties doen wel mee. Maar het gaat juist om de mensen erbij te betrekken, die je zo moeilijk bereikt. Dat is lastig. We voelen ons toch in de steek gelaten. Het zou heel wat prettiger zijn als de professionele partijen en alle vrijwilligers samen optrokken. Dat is nu weggevallen. Zoals ze nu verder willen, voegt het weinig of niets toe." Toch blijft Petra van Duijnhoven hoopvol. Het wijkplatform voelt zich gesteund door de politieke partijen. "Daar hebben we regel matig contact mee. Ze willen ook dat het vooruitgaat." Ondertussen wordt het er in Brukske niet beter op. Vooral het verloederde winkelcentrum is een doorn in het oog. "Het staat nu al voor de helft leeg. Er zijn binnen kort nog meer zaken die gaan slui ten. Over een jaar verdwijnt ook de Aldi die naar de nieuwbouw in Veltum vertrekt", weet Van Duijn- hoven, die een dringend beroep doet op de gemeente en Wonen Venray. "Zij moeten het toch snel eens worden." kende directeur Marcel Meulen had graag voor 1 januari 2009 de zaak afgerond. Saillant detail is dat zijn opvolger Hassan Najja nu aan de andere kant van de onderhan delingstafel terechtkomt. Najja was tot 1 mei 2008 wethouder in Venray en hij had onder meer het masterplan Brukske in zijn por tefeuille. De PvdA'er werd in juni opgevolgd door zijn partijgenoot Elly van Dijck. Najja werd direc teur van Wonen Horst. Bij Wonen Venray is hij vanaf dit jaar de tij delijke opvolger van Meulen, in afwachting van een nieuwe direc teur die naar verwachting medio 2009 in dienst zal treden. Het breekpunt is dat de gemeen te veel geld moet investeren in de openbare ruimte en maatschappe lijke voorzieningen zoals wegen, werd verrast met de prijs. Vanuit de studio verzorgde Stella Gom- mans de presentatie, op locatie was Maurice Ambaum de verslag gever. Samen met burgemeester Jos Waals begaf hij zich door het koude Venray, naar de woning van Jan de Bruijn. De burgemeester was vereerd dat hij de prijs mocht uitreiken en noemde Jan de Bruijn een 'verdiende winnaar'. "Jan heeft veel voor Venray betekend en doet dat nog steeds. De onder scheiding Venraynaar van het jaar komt hem toe." De eerste lokale Jaarvergadering wijkplatform Brukske Op maandag 12 januari houdt het wijkplatform Brukske een jaar vergadering, waarbij alle bewo ners van de Venrayse wijk Brukske uitgenodigd worden. De vergade ring begint om 20.00 uur in de grote zaal van de Kiosk. Het wijk- platform Brukske heeft wel vaker een avond georganiseerd voor de wijkbewoners. Meestal op het moment dat actuele gebeurtenis sen daarom vroegen. Zoals voor de aanleg van rotondes en de geluids wal, toen er een vuurwerkopslag plaats kwam en over de eerdere herstructurering van de wijk. Dit is echter de eerste keer dat zij een jaarvergadering houdt. Er zijn een aantal ingrijpende veranderingen in de wijk gepland. De gemeente, wil samen met andere partners de leefbaarheid in de wijk Brukske behouden, waar nodig verbeteren en voor de toekomst waarborgen. Er zijn verschillende instanties in de wijk actief en vaak weten bewoners niet waar ze met welke vragen en ideeën terecht kunnen. Daarom wil het wijkplatform in deze jaarvergadering laten zien waar ze mee bezig is, wat haar positie is en wat haar plannen zijn. Het wijkplatform Brukske wil vooral de wijkbewoner aan het woord laten zodat zij een beter beeld krijgen van de mening, wen sen en vragen die bij de bewoners van de wijk Brukske leven. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS pleinen, parkeerplaatsen, speelvel den, scholen en het wijkgebouw. Vastgoedeigenaren zien daardoor hun eigendommen in waarde stij gen. Zoals Wonen Venray dat met 900 woningen de grootste vast goedeigenaar in Brukske is. De gemeente wil daarom een deel van de kosten afwentelen op Wonen Venray. Over deze kostenverdeling is het hele jaar tevergeefs onder handeld met als eindresultaat dat beide partijen nu op eigen houtje verder gaan. Het aanvankelijke enthousiasme over de wijkaanpak is inmiddels behoorlijk getemperd bij de bewo ners en de politiek. Het draagvlak bij de vaak niet betrokken wijk bewoners werd bij de presentatie nog als cruciaal gezien. Venraynaar van het jaar Jan de Bruijn ontving uit handen van burgemeester Jos Waals de wisselprijs: het kunstwerk 'De Evenwichtige'. tv-uitzendingen van Peel en Maas TV zijn een initiatief van Van den Munckhof bv, AWA Productions en Ambaum Media Communicatie. De uitzendingen waren te zien op het kanaal van de kabelkrant. De tweede uitzending kan nog steeds worden bekeken op www.peelen- maastv.nl. Gemeente verkoopt grondstroken in Smakt De gemeente Venray verkoopt twee grondstroken aan de bewo ners Vloet en Coppus aan de Rector Cremersstraat 20 en 22 in Smakt. Het gaat om reststroken aan de achterzijde van de wonin gen met een oppervlakte van res pectievelijk 14 en 95 vierkante meter. De kwestie speelt al jaren- lang.De bewoners hebben volgens de gemeente de grondstroken al die tijd illegaal in gebruik gehad. "Door verkoop van de gemeen tegrond wordt deze illegale situ atie opgelost. Het biedt voordelen voor zowel de gemeente als de bewoners", aldus de gemeente, die de perceeltjes niet nodig heeft voor een ander doel. De nieuwe eigenaren betalen 112,50 euro per vierkante meter. Dit is de vast gestelde verkoopprijs voor rest en groenstroken in 2008. In totaal ontvangt de gemeente 12.262,50 euro voor de stroken. Opnieuw inbraak in supermarkt In Venray is in de nacht van maandag op dinsdag voor de tweede keer in korte tijd ingebro ken bij de Aldi- supermarkt aan de Kiosk in de wijk Brukske. De inbrekers kwamen de winkel bin nen door een raam aan de voorzij de te vernielen. Ze maakten siga retten buit. De politie, die door het inbraakalarm werd gealarmeerd, vermoedt dat beide inbraken door dezelfde daders zijn gepleegd. De politie vraagt mensen die iets verdachts hebben gezien wat met deze zaak te maken heeft, zich te melden. Dit kan via de telefoon nummers 0900-8844 of 0800-7000 (Meld Misdaad Anoniem). De Boerenbond in Overloon is met ingang van 2009 gestopt met de productie van veevoeders. Alleen de Boerenbondwinkel aan de Baansestraat blijft in bedrijf. Peter Arts, fractievoorzitter van de Lijst Overloon, wil weten wat er met de vrijkomende loca tie gebeurt. Hij ziet het als een mogelijke plek voor supermarkt Plus en Bouwmarkt Fixet. Beide winkels zijn op zoek zijn naar een andere locatie. De Lijst Over- loon ziet het niet zitten dat deze winkels zich gaan vestigen aan de Venrayseweg, aan de rand van de bebouwde kom. Het college kan nog geen uitsluitsel geven. Er moet eerst een gebiedsvisie voor Overloon worden opgesteld waar in alle gewenste, en ongewenste, ontwikkelingen een plek krijgen. Het college meldt wel dat er zich De gemeente Venray en de politie nemen extra maat regelen naar aanleiding van recente brandstichtingen of pogingen daartoe in Venray. De politie gaat extra surveil leren en heeft een speciaal rechercheteam geformeerd om de brandstichtingen te onderzoeken. Daarnaast heeft de gemeente Venray, in over leg met de politie, besloten om een beveiligingsbedrijf in te zetten om onder regie van de politie extra te surveilleren. Ook GGZ heeft besloten om maatregelen te nemen. Het ter rein aan de Stationsweg in Venray wordt voortaan 's nachts perma nent bewaakt na twee branden in korte tijd. In de nacht van zater dag op zondag moest de brand weer uitrukken naar een gebouw waar een aantal cliënten zelfstan dig woont. In het GGZ-gebouw woedde rond half vier een korte maar hevige brand. Een medewer ker hoorde glasgerinkel en zag het brand op de begane grond van het pand. In eerste instantie werd verondersteld dat er nog twee bewoners in het pand waren. Daarom werd er groot alarm geslagen. Al snel bleek echter dat er niemand meer in het gebouw was. De brandweer was door de hevige rookontwikkeling enige Een 55-jarige Venraynaar en zijn 15-jarige zoon hebben op nieuwjaarsdag rond elf uur 's avonds een grote brand bij Chinees Restaurant Kong's Garden aan het Kennedyplein in Venray voorkomen. Vader en zoon, die over de Whistlerstraat fietsten, zagen dat er brand was in het restaurant en waarschuwden meteen de brand weer. Ook waarschuwden ze de bewoners van de appartementen een projectontwikkelaar heeft gemeld om woningen te bouwen op de locatie van de Boerenbond. De gemeente heeft hierover nog geen besluit genomen. De onder handelingen moeten nog worden gevoerd. Overeenkomsten Incasso's Aansprakelijkheid Julicher Meijer tijd bezig met het ventileren van het gebouw. De brandweer rukte eerder, in de nacht van vrijdag 19 op zater dag 20 december, ook al uit naar een verpleegafdeling van GGZ aan de Stationsweg, waar 's nachts rond kwart over drie een molotov cocktail naar binnen was gegooid. Een verpleger kon die naar bui ten trappen, waardoor de schade beperkt bleef. SUPERMARKT DOELWIT In de nacht van zondag op maandag rond twaalf uur 's avonds is opnieuw geprobeerd om brand te stichten in Venray. Dit keer was een supermarkt aan De Bleek het doelwit. Daar werden ruiten inge slagen en trof de politie een vloei bare vloeistof aan. Getuigen zagen kort voor het incident een onbe kend persoon op De Bleek op en neer lopen. De politie wil graag in contact komen met de man die omstreeks twaalf uur 's nachts in de omgeving van deze supermarkt zijn hond uitliet. Hij kan volgens de politie mogelijk beschikken over belangrijke informatie. De politie roept de hulp in van het publiek en vraagt iedereen om extra alert te zijn. Getuigen kun nen contact opnemen met de politie via het telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). boven het Chinees restaurant. Enkele van deze bewoners wisten met poederblussers het vuur suc cesvol te bestrijden. Volgens de politie is de brand vermoedelijk ontstaan door een molotovcocktail. Die is door onbe kenden naar binnen gegooid, nadat eerst de ruit met een steen was ingegooid. Er was niemand in het restaurant aanwezig. Niemand raakte gewond bij de brand. De politie onderzoekt de zaak. Vervolg voorpagina Nieuwe politieke partij Teunissen heeft het naar eigen zeggen momenteel goed naar zijn zin als wethouder Stedelijke Ontwikkeling. "En ik heb ook de ambitie om wethouder te blijven, maar dat is natuurlijk afhankelijk van de verkiezingsuitslag. Laat ik het zo zeggen: als blijkt dat we als nieuwe partij een of meer dere wethouders mogen leveren, dan houd ik me beschikbaar. We gaan samen aan de slag om een sterke partij op te richten, met voldoende body. Ik heb in mijn eigen netwerk in ieder geval erg veel positief reacties gehad op het nieuws dat wij samen met PK Meerlo-Wanssum een nieuwe par tij op gaan richten." Het gerucht dat hij de nieuwe directeur van woningcorporatie Wonen Venray wordt, ontkent Teunissen met klem. "Nee, daar is niks van waar. Voorlopig blijf ik wethouder en na de verkiezingen in november kijken we wel weer verder. Niets is zo onvoorspelbaar als de poli tiek." Voor Carla Brugman is het zo klaar als een klontje: als de nieu we lokale fractie in 2010 in de coalitie komt, dan stelt ze zich graag beschikbaar als wethou der. "Ik heb al eerder in Peel en Maas gezegd dat ik die uitdaging wel aandurf. Ik denk dat het ook belangrijk is om als raadsleden en wethouder van de PK een stem uit het dan oud-Meerlo-Wans- sumse gebied te laten doorklinken in Venray. Daarbij komt dat ik als wethouder nu te maken heb met overkoepelende projecten als de haven en de ontwikkeling van de oude Maasarm. Er zijn dus al veel raakvlakken met Venray." POSITIEF Tiny Grebenjak vertelt dat de gesprekken tussen de lokale frac ties vanaf het allereerste begin positief waren. "Het is vrij snel gegaan, de klik tussen de twee partijen was er eigenlijk al met een. Na het eerste gesprek eind juni, waarbij ook onze toenmalige voorzitter Gerrit Lemmens (die in de nacht van 25 op 26 augus tus plotseling overleed, red.) nog aanwezig was, heeft PK Meerlo- Wanssum zich goed georiënteerd in Venray. Dat de keus vlak voor de feestdagen op Lokaal Aktief is gevallen, is goed voor ons, goed voor PK Meerlo-Wanssum en goed voor Venray. Daar ben ik van overtuigd. Maar ook zonder de PK waren we als Lokaal Aktief actief gebleven in de Venrayse politiek." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Extra maatregelen politie en gemeente "Gemeente en Wonen Venray moeten het snel eens worden" Wij bieden de keizerlijke zorg die u zoekt: - Mens en zorgvraag staan centraal - Optimale multidisciplinaire samenwerking - Gevarieerde reguliere en aanvullende zorg - Afspraken mogelijk buiten kantoortijden - Erkend door ziektekosten verzekeraars GEZONDE ZAKEN Coaching en counseling 06-11357866 Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Dokterspraktijk en ortho moleculair arts 06-17358872 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Medisch Fitness 0478-851111 www.zorgdekeizer.nl Keizersveld 9 5803 AM Venray Verspreidingsburo INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCAT EN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Oefentherapie Cesar en kinder oefentherapie 0478-515101 Podologie 0478-513823 Praktijk voor osteopathie De Keizer en Atlas 0478-631000 631063 Preventiecentrum 06-57559794 Psychiatrie en psychotherapie 06-28311603 Psycholoog 06-11357866 Dejuiste weg in de goede nohting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3