WINTERJASSEN FLINK AFGEPRIJSD Peel en Maas TV krijgt vervolg TREND SPOTTING K intratuin Nieuwe politieke partij tS 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk Dakloze in cel vanwege bevriezingsgevaar •ar 't 1/e*dc iijlirtg Bandoetere Jan de Bruijn Venraynaar Martien Gaus opent hondenschool Verdiende zege volleybaldames En verder: DINNERSHOW Rongen dé specialist' voor tegels, sanitair;' en Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10 Gemeentelijke mededelingen 15 Kunst Cultuur 17 Sport 18-20 Kerkelijke diensten 22 CD Themaprogramma's in januari Peel en Maas TV krijgt een vervolg. De initiatiefnemers Van den Munckhof BV, AWA Productions en Ambaum Media Communicatie heb ben na de eerste twee pilot- uitzendingen tijdens Kerstmis en de jaarwisseling zoveel reacties gekregen, dat er ook in januari themaprogram ma's zullen worden gemaakt. De bedoeling is dat deze pro gramma's de opmaat vormen voor wekelijkse nieuwsuit zendingen. Het eerstvolgende programma is een verslag van de Venrayse ondernemersprij zen. Deze uitzending is te zien op zondag 11 januari vanaf 12.00 uur op het kanaal van Kabelkrant Venray. De twee pilots hebben hun waarde bewezen, stelt Christ van den Munckhof, directeur van Van den Munckhof BV "We hebben veel praktijkervaring opgedaan.De uitzendingen hebben leermomen ten, maar ook waardering opgele verd. Natuurlijk waren het geen vlekkeloze uitzendingen, maar dat hadden we ook niet verwacht. Onder de streep is er voldoening en tevredenheid. Anderen praten over lokale televisie, wij doen het. Mede door de vele positieve reac ties hebben de initiatiefnemers deze week besloten om verder te gaan met Peel en Maas TV?' Christ van den Munckhof geeft aan dat het de bedoeling is dat er structureel lokale televisie in Venray komt. "We streven naar bij voorbeeld een wekelijkse nieuws uitzending. We zijn nu hard bezig om daar achter de schermen invulling aan te geven. Het busi nessplan is binnenkort klaar en dan weten we of en vanaf wan neer een wekelijkse programme ring mogelijk is. Tegelijkertijd wer ken we ook aan de organisatie van Peel en Maas TV We zijn met een kleine club begonnen, maar we zullen het team moeten uitbrei den als we wekelijks programma's gaan maken. En natuurlijk moet er ook financieel draagvlak zijn. Tijdens de eerste twee uitzendin gen heeft het bedrijfsleven posi tief gereageerd en hebben we ook commercials kunnen verkopen. Die inkomsten blijven nodig om lokale televisie in Venray te kun nen maken?' In de maand januari zal Peel en Maas TV aandacht besteden aan een aantal evenementen. De eerste uitzending staat in het teken van de Venrayse onderne mersprijzen. De opnamen vinden donderdagavond 8 januari plaats in de schouwburg en worden zondag 11 januari vanaf 12.00 uur uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en ieder uur herhaald. De politie heeft maandagnacht op de Eindstraat in Venray een dak loze man aangehouden en in de cel gezet om te voorkomen dat hij doodvroor. De agenten vonden de man op straat en wilden hem naar een slaaphuis brengen, maar dat weigerde hij. Daarop werd hij aange houden en in de cel gezet. De Limburgse politie surveilleert vanwege de strenge vorst extra om daklozen 's nachts van de straat te halen. In de rest van de regio zijn in de nacht van maandag op dinsdag geen daklozen op straat aangetroffen. De politie gaat ervan uit dat de meeste daklozen een slaapplaats geregeld hebben tijdens de extreme kou. Als burgers daklozen mensen 's avonds of 's nachts op straat zien, kunnen zij hiervoor de politie bellen. Venray Vooruit! Het nieuwe jaar is koud begon nen en de eerste politieke pri meur kunnen we al melden: PK Meerlo-Wanssum en Lokaal Aktief gaan samen een nieuwe partij oprichten! Venray kan zich gaan opmaken voor een lokale fractie, die natuurlijk met beide benen in de maatschappij staat en opkomt voor de belangen van de burgers in zowel Venray-kern als de dor pen. Zonder kerktorenpolitiek te bedrijven, maar met een pro gressief karakter en keien van wethouders in haar gelederen. Natuurlijk, ik geloof dat meteen. Want waarom zou je politici niet op hun mooie blauwe ogen gelo ven? De 'nieuwen' hebben echter een groot probleem: ze hebben nog geen naam voor hun volgens mij ietwat GroenLinks-achtig ogende partij! Nou ben ik, zoals u weet, de beroerdste niet. En zo moeilijk is het verzinnen van een nieuwe naam nou toch ook weer niet? PK Aktief schiet als eerste door mijn hoofd. Nee, die naam doet me eerder denken aan een goedkope tube tandpasta. Lokaal PK? Valt af, veel te vaag. Nog trot ser op Venray? Kan niet, heeft te veel associaties met 'rechtse' Rita. Ons Venray is al beter, of Wij Venray. Fan van Venray? Wat Venray Wil, zou ook kunnen. Die namen bekken in ieder geval lek ker voor de camera van Peel en Maas TV. Of wat te denken van Moj Rooj, 'Fraay' Venray, AKTPEM (Alles Kits Tussen Peel En Maas), AKGIV (Alles Komt Goed In Ven ray), Maashazen of Rooj(s)e Rak kers, Huisje, Boompje, Beestje, Pact Venray, Lokaal Alternatief of, mijn absolute nummer één: Venray Vooruit? Niet verrassend, maar Venray Vooruit dekt wel de lading van deze lokaalprogres- sieve partij. Toch? En als Tiny, Theo en co het echt niet meer weten dan is PZN natuurlijk ook een optie: Partij Zonder Naam. Geen dank voor het advies! Een vette cheque is genoeg! Spindokter Hannes KERSTBOOM ERUIT KAMERPLANT ERIN Lokaal Aktief en PK Meerlo-Wanssum bundelen krachten Nee, de naam van de nieuwe partij is nog niet bekend. En ook het antwoord op de vraag wie de lijsttrekker wordt, kan nu nog niet worden gegeven. Maar duidelijk is wel dat de inwoners van de per 1 januari 2010 met de dorpen Geijste- ren, Wanssum en Blitterswijck uitgebreide gemeente Ven- ray in november 2009 kun nen stemmen op een nieuwe lokale partij. Vlak voor Kerst mis besloten PK Meerlo-Wans- sum en Lokaal Aktief om hun politieke kracht in de 'nieuwe' gemeente Venray te bundelen. "Wij waren op zoek naar samen werking met partijen uit Meerlo- Wanssum en qua standpunten passen we het best bij elkaar?, zegt fractievoorzitter Tiny Gre benjak van Lokaal Aktief. "Zowel Lokaal Aktief als PK Meerlo-Wans- sum heeft bestuurskracht en veel ervaring in de politiek?, vervolgt PK-voorman Theo Francken. "De kogel is door de kerk. Welke pop petjes op welke plek komen, dat is van latere zorg." De zoektocht naar een nieuwe politieke partner in de gemeente Venray is met de keuze voor Lokaal Aktief voor PK Meerlo-Wanssum afgerond, vertelt Theo Francken. "We hebben in de gemeente Venray met een aantal partijen gesproken. Na die gesprekken was het voor ons duidelijk dat de denkbeelden van de Progressieve Kombinatie Meerlo-Wanssum op hoofdlijnen het best passen bij Lokaal Aktief. We hadden ook graag met de PvdA verdergegaan, maar deze partij liet ons net voor de kerst weten vast te willen hou den aan haar landelijke identiteit.? PK en Lokaal Aktief zijn volgens Francken beide stevige lokale partijen. "Ons voordeel is dat we niet gebonden zijn aan landelijke programma's. We komen beide al jaren op voor de belangen van de burgers, zonder daarbij kerktoren- politiek te bedrijven. PK Meerlo- Wanssum en Lokaal Aktief zitten al jaren in de coalitie, hebben mensen met veel politieke erva ring in hun gelederen en beschik ken beide over bestuurskracht. Onze wethouders Leo Beterams en Carla Brugman doen al jaren goed werk in Meerlo-Wanssum en Lokaal Aktief heeft in de per- soon van Hans Teunissen een uit stekende wethouder met kennis van zaken. De bedoeling is om op korte termijn met de naam en het politieke programma van de nieu we partij naar buiten te komen. Maar het opstellen van de speerpunten zal niet zo erg veel problemen opleveren, verwacht Tiny Grebenjak. "De standpunten liggen op de meeste gebieden erg dicht bijeen. Bijvoorbeeld als je het hebt over kwetsbare groepen in de samenleving. PK komt net als Lokaal Aktief al jaren op voor de belangen van senioren, mensen met een beperking en inwoners die financieel maar moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen kno pen. Als er al verschillen bestaan, dan heeft dat vooral te maken met het verschil in schaalgrootte tus sen de huidige gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. En er zijn natuurlijk veel thema's die zowel in de huidige gemeente Meerlo- Wanssum als in Venray spelen. Denk bijvoorbeeld aan toerisme en recreatie, de ontwikkeling van de bedrijventerreinen, regio nale woningbouw en de haven in Wanssum. Op veel terreinen wordt er al samengewerkt door de twee gemeenten. Maar het belangrijkste is dat zowel PK Meerlo-Wanssum als Lokaal Aktief een lokale, voor uitstrevende partij is en beide niet bang zijn om hun nek uit te steken. Ja, het gevoel is goed" Volgens Theo Francken krijgt de nieuwe partij een lokaalpro- gressief karakter. "Een fractie die uitgaat van eigen kracht, met een eigen, onafhankelijk geluid. Die formule werkt al jaren in de gemeente Meerlo-Wanssum. De nieuwe partij is er in de eerste plaats voor de inwoners van de 'nieuwe' gemeente Venray, maar kijkt natuurlijk ook over de gren zen heen. Dat deden we in Meer lo-Wanssum al, en onze partijfilo sofie willen we na de herindeling op 1 januari 2010 ook graag in de gemeente Venray gaan uitdragen. Ja, we zijn enthousiast en positief gestemd over de toekomst van de partij. Venray is volgens PK Meer- lo-Wanssum en Lokaal Aktief toe aan een nieuwe partij. Er is nu te veel versplintering en te veel van hetzelfde. Volgens ons is er in Ven- ray ruimte voor een progressieve lokale partij. Ook wethouder Hans Teunissen Op de foto van links naar rechts: Hans Tennissen, Carla Brugman, Theo Francken en Tiny Grebenjak. van Lokaal Aktief is erg te spreken over het besluit van zijn partij en PK Meerlo-Wanssum om samen verder te gaan. "Ik ken Theo al jaren uit zijn en mijn tijd bij D66. Wij zijn beiden van het type niet praten, maar poetsen. Wij zijn geen vreemden voor elkaar en dat geldt ook voor de wethouders van PK Meerlo-Wanssum. De colleges van B en W van beide gemeenten kennen elkaar goed en werken al jaren samen op allerlei gebieden. Qua personen en standpunten passen Lokaal Aktief en PK Meerlo- Wanssum gewoon goed bij elkaar, dat weet ik zeker. Het is nu zaak om snel een bij onze nieuwe loka le fractie passende naam te verzin nen. PK Aktief?" Lachend: "Nee, dat wordt zeker niet de nieuwe naam van de fractie. We maken een nieu we start, met het vizier gericht op de toekomst. Daar past een frisse, nieuwe naam bij" LEES VERDER OP PAGINA 3. "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY 59,50 p.p. www.asteria.nl www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Venray on Ice: 65.000 bezoekers De organisatie van Venray on Ice kijkt tevreden terug op een geslaagd evenement. De Venrayse ijsbaan - met bijbe horende horeca- trok onge veer 65.000 bezoekers. "Niet allemaal schaatsers, maar een mooi aantal", zegt een tevre den voorzitter René Duijkers. Het winterevenement werd zondag feestelijk afgesloten. "Wij kunnen terugkijken op een zeer geslaagd evenement", vindt René Duijkers. "Het afgelopen jaar werd, door het herzien van de grootte van de ijsbaan en de horeca, gezocht naar een andere opzet van het evenement. Met de huidige opzet, een kleinere 'Après Schetshut', een aparte snackbar en het feit dat we gebruik hebben mogen maken van de schouw burg, in samenwerking met de Artiest, is een ideale mix gevon den. Met de ijsbaan in een nos talgische stijl werd het een mooi totaalplaatje!" De komende maand maakt de organisatie de balans op en gaat ze snel met de gemeente Venray aan tafel voor de afwikke ling en de organisatie van Venray on Ice 2009/2010. Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet raspaardje van de horeca tot ziens in „t Veule" tel. 0478-581928 t/m3ljan. Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! n! Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 wwwrongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Honderddertigste jaargang - week 2 - donderdag 8 januari 2009 MAAS berden Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 DINNERSHOW Entertainment en 4 gangen diner inch consumpties Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data 14 feb.-21 mrt.-25 apr.-9 mei. Nieuwe show: 12 sep.-3 en 24 okt-14 nov. kerstshow: 12 en 19 december V bent van harte welkom voor een gezellige avond HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E 5 rechtstreeks af fabriek 'Q goedkoper GRATIS meten HEIMDRIIIICS de mooiste de beste... en hangen gordijnprojecten Geopend voor partikulieren: Vr. 13.00 - 21.00 Za. 12.00 -17.00 Dubloen 4, 5751 PX DEURNE Tel. 06 51186471 de voor- waarden speciaal optiek Passage 5 Venray 10478 58 34 40 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl ^Qjsterkinschadewerk^^ Z7 EUROGARANTBEDHJF

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1