Beppie, Grad en Wolter op WinterZon Festival Patatje Metal bij OJC Jera Speciale acties 't Podium Expositie Jeanne Portier Absurdistisch theater Lezing over concentratiekamp Spaghetti aan het plafond Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 17 Wolter Kroes treedt op tijdens het WinterZon Festival op zondag 15 maart. Beppie Kraft, Grad Damen. Imca Marina, Crist Coppens en Wolter Kroes zijn slechts een paar van de vele topartiesten die te zien en te horen zijn op zondag 15 maart 2009 tijdens het WinterZon Festival in de Bloemenveiling Flora Holland te Venlo. Het WinterZon Festival wordt tweejaarlijks op touw gezet voor gehandicapten met een verstan delijke beperking en hun begelei ders. Het muzikale festijn begint 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De gasten worden ook deze editie weer verrast met een bom vol programma. Bij binnenkomst worden ze welkom geheten door joekskapel Klaor Taal en in de feestzaal getrakteerd op een muziek- en entertainmentpro- gramma vol verrassingen. Tijdens de pauzes wordt het publiek ver maakt door dj Guido en clowns, feeën en troubadours. In de zaal zijn tevens bonnen voor een hapje en een drankje verkrijgbaar. Het WinterZon Festival wordt georganiseerd voor gehandicap ten met een verstandelijke beper king, die vaak ook nog gekluisterd zijn aan een rolstoel of een bed. Dit maakt het voor hen onmoge lijk om naar een 'gewoon' concert te gaan. Het WinterZon Festival houdt daar bewust rekening mee en kiest voor een locatie waar onder meer bussen de hal in kunnen rijden en speciale ver zorgingsruimten en toiletten zijn. Ook de prijs, een kaartje kost op zondag 15 maart slechts 8, 50 euro en een consumptie 1,30 euro, is aangepast. Dat deze formule werkt, blijkt uit de massale belangstelling. De bezoekers komen uit alle delen van het land naar Venlo. Dit bete- kent dat het WinterZon Festival inmiddels in heel Nederland bekend is. Het programma was de afgelopen jaren zo attractief, met onder meer optredens van Frans Bauer, Bonnie St. Claire en Dennie Christian, dat zelfs veel niet-gehan- dicapten kaartjes probeerden te bemachtigen. De organisatie kan deze aanvragen niet honoreren, omdat het WinterZon Festival echt alleen bestemd is voor deze groep gehandicapten. Het Winter Zon Festival wordt georganiseerd door O. V. Concordia'62 Horst en de Rotaryclub Horst/Sevenum/ Maasdorpen in samenwerking met Flora Holland. De deuren van het festival gaan op zondag 15 maart om 10.00 uur open. Voor de laatste informatie over het WinterZon Festival kijk op de website winterzonfestival.nl. In de zaal van OJC Jera in Ysselsteyn kan men op zater dag 10 januari genieten van een optreden door Patatje Metal. Deze band overgiet bekende nederpopklassiekers met een sausje van metaal en brengt deze met de nodige bombarie ten Café 't Podium in Venray start het nieuwe jaar 2009 met speciale acties op vrijdagavond. Op 9 janu ari is er een Apres Ski Party. Ski- Jay Maarten maakt er deze avond een groot feestje van en met vele leuke promoacties maakt 't Podi um het feestje compleet. Onder de noemer Live On Stage (LOS) haalt 't Podium dit jaar een aantal grote dj's naar Venray. Op vrijdag 16 januari is de eerste dj die LOS gaat Sidney Samson (foto). Daar mee wordt direct duidelijk dat het menens is. Live On Stage staat garant voor grote artiesten in een unieke clubsetting. Sidney Samson begon in 1999 te draaien in de housescene. Hij brak door bij het grote publiek toen hij in 2003 de resident dj werd van de Excellent avonden in de The Matrixx. Inmid dels is hij één van Nederlands meest geboekte dj's en bekend om zijn warme, altijd energieke sets. Als producer scoorde Sidney Samson vorig jaar nog een grote gehore. Voorman Marco Borsatan zingt, buldert, giert, knauwt, krijst, zwaait met de heupen, en maant zijn publiek zich onder te dompe len in het brute geweld dat Patatje Metal hen aan doet. Bovenstaande klinkt als een overdosis geweld. De praktijk leert echter dat voor al lol en plezier erg hoog in het hit met It's All Funked Up en daar voor als Don Johnson met de clubknaller Bring That Beat Back. Deze avond start om 22.00 uur, de entree is zes euro. Café 't Podium gaat ook op zoek naar regionaal dj talent. Onder de noemer So You Wanna Be A DJ organiseert café 't Podium vanaf 23 januari een talentenjacht vaandel staat bij Patatje Metal. De band brengt nummers als Heb je even voor mij, Even aan m'n moeder Vragen en Dromen zijn Bedrog. Patatje Metal stond al op toonaangevende festivals als Paas- pop, Lowland en de Zwarte Cross, en deden ze ook al Paradiso aan. Aanvang 20.00 uur. voor lokale jonge dj's. Tijdens deze competitie wordt gezocht ver schillende talenten. Op het podi um is plaats voor zowel house dj's als all-round feestdj's. Voor de winnaars van deze competitie lig gen fantastische prijzen in het ver schiet waaronder een plaatsje op het podium van Funk the System 3.0. Vrijdag 23 januari is de aftrap van de competitie. Deze avond zullen het publiek en een deskun dige jury de deelnemers van de competitie bepalen. Ben jij getrig- gerd en wil jij je dj-kunsten in 't Podium vertonen stuur een mail naar info@podiumvenray.nl of meld je aan de bar. 't Podium heeft nog veel meer in petto voor 2009, zowel op de vrijdagavonden als rondom de carnaval is er een boordevol pro gramma. Meer informatie over de activiteiten van 't Podium of kaar ten voor het Nakse Dakrame Festi val is te vinden op www.podium- venray.nl. Adelbertvereniging Venray De eerste lezingavond van het nieuwe jaar 2009 wordt gehou den door Adelbertlid ir.Charles de Vilder, met het onderwerp Is toeval binnen de evolutietheorie onaantastbaar? De lezing is in de Witte Hoeve en begint om 20.15 uur. In 2009 is het 200 jaar gele den, dat Charles Darwin werd geboren. Hij is de belangrijkste grondlegger van de evolutiethe orie. De belangrijkste elementen van zijn evolutieleer zijn; Ont wikkeling van de soorten door natuurlijke selectie en mutaties door toeval. Wordt de evolutie leer door de meeste wetenschap pers aangehangen, de laatste tijd is er toch enige twijfel gerezen of louter toeval het gehele evolu tieproces beheerst. De belangrijk ste Nederlandse geleerde die zijn twijfel heeft verwoord is prof. dr. Cees Dekker. Hij heeft samen met anderen een boek geschreven met de titel: Schitterend ongeluk of sporen van ontwerp? De inleiding bestaat uit een korte samenvatting van de evolutietheorie, zoals die zich na Darwin heeft ontwikkeld, een verhandeling over Intelligent Ontwerp, voornamelijk gebaseerd op het boek van Cees Dekker en een uitreksel van de discussie in Buitenhof van voor- en tegenstan ders van Intelligent Ontwerp als mogelijk element in de evolutie. Na de pauze is er gelegenheid om met elkaar van gedachten te wis selen. Nationale Voorleesdagen De Nationale Voorleesdagen worden van 21 tot en met 31 januari voor de zesde keer gehou den. Doel is het voorlezen aan kinderen tot zes jaar te bevor deren. Het Prentenboek van het Jaar Anton kan Toveren van Ole Könnecke staat centraal tijdens deze voorleesdagen. Een humo ristisch boek gaat over Anton die met zijn grote toverhoed dingen en mensen kan wegtoveren. Alle baby's, peuters en kleuters die tij dens de Nationale Voorleesdagen lid worden van BiblioNu krijgen een vingerpoppetje van Anton cadeau. Op 21 januari vindt het Nationale Voorleesontbijt plaats. In verschillende vestigingen van BiblioNu komen groepen peuters op bezoek. De kinderen luisteren tijdens een ontbijt naar het ver haal van Anton. Na het voorlezen gaan de peuters toverspelletjes doen. Op woensdag 21 januari geeft Poppentheater Piep Muis een voorstelling voor peuters en kleuters bij BiblioNu, vestiging Venray. Dit is een activiteit van de Limburgweek tijdens de voorlees dagen. Poppenspel, schminken en een liedje zingen; het maakt alle maal deel uit van het Muizenfeest, een poppenspel is voor twee- tot vijfjarigen. Op woensdag 28 janu ari van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.30 tot 15.15 uur kunnen peu ters en kleuters komen dansen in de vestiging Venray. Dansdocente Myrna van den Bosch van het Kunstencentrum begeleidt de kin deren hierbij. Al dansend wordt een reis langs alle lichaamsdelen gemaakt. Men kan zich aanmelden bij aanmeldingen@biblionu.nl. of in de verschillenden vestigingen van BiblioNu. Programma Schouwburg Venray Claudia de Breij is donderdag 15 januari te gast in Schouwburg Venray (foto Hans Peter). De bezoekers van Schouw burg Venray kunnen de komende week genieten van vier voorstellingen: Het Groot Niet Te Vermijden met Take Ten, de Man van La Mancha, de musical Floddertje van Wil van der Meer en iClaudia van Claudia de Breij. Na de twintigjarige jubileum show van Het Groot NietTe Vermij- den, Take Ten hadden de vijf man nen weer veel zin in het maken van een nieuw theaterprogramma. Dit programma kan men bezoeken op vrijdag 9 januari in de schouw burg in Venray. Er is nog genoeg te parodiëren in de showbizz en er zijn nog zoveel mooie liedjes om te spelen.Take Ten bevat als altijd herkenning, vervreemding en veel muziek. Men ontmoet dit keer een kleine Mexicaan, een rioolbuis, een ontsnapte aap en Barbapapa. Men lijdt schipbreuk en maakt een ruimtereis. Aanvang 20.00 uur. De Man van La Mancha wordt op dinsdag 13 januari vanaf 20.00 uur opgevoerd in de schouwburg. Een Spaans klassiek verhaal uit de zestiende eeuw ligt ten grondslag aan één van de meest succesvolle theaterproducties aller tijden: De Man van La Mancha, de musical versie van het wereldberoemde verhaal over Don Quichotte. Peter Faber is in de rol van Don Qui- chotte gekropen in een versie die in hoge mate geïnspireerd is door de doorleefde interpretatie die Jacques Brel gaf aan de rol van de Spaanse edelman.OpusOne brengt deze even intieme als intense ver sie van het klassieke verhaal met naast Peter Faber, Marjolein Tee- pen (de imponerende finalist in de recente zoektocht naar Evita) als Dulcinea en Frans Schraven in de beweeglijk komische rol van Sancho Panza. De voorstelling is gebaseerd op het verhaal van Dale Wasserman en bevat alle klassieke songs van Joe Darion (tekst) en Mitch Leigh (componist) zoals The Impossible Dream. De voor stelling wordt begeleid door een live orkest en de regie is in han den van Aike Dirkzwager. De musical Floddertje van Wil van der Meer, naar het boek van Annie M.G. Schmidt en Fiep Wes tendorp wordt op woensdag 14 januari om 14.00 uur en om 16.00 uur opgevoerd in Schouwburg Venray. Het is een ondeugende, circusachtige variétévoorstelling voor iedereen vanaf de leeftijd van drie jaar. De onhandige onder nemingen van Floddertje leveren grappige verhalen op. In het begin lijkt alles normaal, maar al gauw loopt het uit de hand. Of Flod dertje nu in de keuken helpt, op bezoek gaat of schoon wil maken, telkens loopt het mis. Ze wordt bedolven onder een grote pot blauwe verf, ze ziet de rode toma tensoep door het huis stromen, ze wordt verrast door een reusach tige vloed van schuim, of ze zit onder de groene smurrie als ze de bakkersknecht uit de sloot wil redden. Op donderdag 15 januari vanaf 20.00 uur kan men de voor stelling iClaudia van Claudia de Breij bezoeken in de schouwburg. Na iTunes, iPod en iPhone is er nu iClaudia. iClaudia gaat verder waar virtual reality nooit zal komen: in de werkelijkheid. Drie mannen, een vrouw, vier instrumenten en een podium. Niet meer. Nooit minder. De Breij wil, voor de vir tuele wereld definitief belangrij ker wordt dan de echte, nog één keer met de bezoekers meemaken hoe dat ook alweer was, vroeger. Dat mensen in een zaal gingen zit ten, dat iemand op een podium ging staan en dat dan Echt Dingen Gebeurden. www.vandenmunckhof.nl De in Tilburg geboren en nu in Venray wonende schilderes Jean ne Portier-Heefer exposeert haar collectie acrylverfschilderijen in het VieCuri ziekenhuis in Venray. Tekenen en schilderen zijn haar grote passie. Ze heeft enige jaren lessen gevolgd in De Weijer in Boxmeer en daarna drie jaar aan de Vrije Kunstacademie in Venray. Momenteel volgt ze voor het vier de jaar schilderlessen bij kunst schilder Jan Maesen van AMBA Kunsthandel in Venray. Gerard Wortel staat op zondag 11 januari op het podium van Cambrinus in Horst. Al meer dan vijfentwintig jaar maakt Wortel muziek, schrijft hij teksten en creëert hij de meest bijzondere muziekinstrumenten. Deze wit- bebaarde zanger is tevens de per cussionist van theaterfolkgroep KNIJN en maakt deel uit van het kleinkunstcollectief Annie's Thea ter Toko. In zijn nieuwe liedjespro gramma slaat Wortel niet alleen door als zanger en dichter maar ook als achtvingerige percussi- onist. Hij neemt de aanwezigen op onnavolgbare wijze speels en spontaan mee in zijn Nederlands talige liedjeswereld vol scherts en dubbele bodems. Wortel is een man van uitersten die op een vaak satirische wijze vanuit zijn thea tertje draait tussen weemoed en kolder en zonder enig oponthoud vanachter zijn bizar instrumen tarium doorslaat. Het optreden begint om 16.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of www.cambri- nusconcerten.nl. De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. houdt op maandag 19 januari in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beuken rode aan de Beukenlaan in Venray een lezing vanaf 19.30 uur. De lezing wordt verzorgd door twee vwo-leerlingen van het Raayland College, Freek Kilsdonk en Thijs Staal. De lezing draagt de titel Jongeren spreken over concen tratiekamp Bergen-Belsen. Binnen de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray streeft men ernaar ook de jeugd een plaats te geven. Er is dus een goede reden deze beide Venrayse jongeren de gele genheid te bieden hun werk te presenteren. Beide leerlingen hebben vorig schooljaar ruim een week lang deelgenomen aan een interna tionaal jeugdkamp in de buurt van Hannover rondom het thema Bergen Belsen. Ze brachten een bezoek aan het vroegere con centratiekamp, spraken met oud kampbewoners, discussieerden met elkaar over oorlog en vrede en beëindigden de week met een herdenkingsceremonie. Hun indrukken hebben Kilsdonk en Staal op school verwerkt en met meer algemene informatie aan gevuld tot een profielwerkstuk, een soort meesterstuk waarmee de middelbare school wordt afge sloten. Het resultaat willen zij aan Venray presenteren via een film en powerpointpresentatie. Dit is een mooie gelegenheid te zien hoe jongeren van nu aankijken tegen zaken als jodenvervolging, concentratiekampen en oorlog. Bergen Belsen was een berucht concentratiekamp uit de Tweede Wereldoorlog waar ongeveer 70.000 mensen zijn vermoord. Het was het grootste concentratie kamp binnen Duitsland. Het lag in de deelstaat Nedersaksen, 50 kilo meter ten noorden van Hannover. Het kamp werd in 1940 gesticht als kamp voor krijgsgevangenen. Vanaf maart 1944 werd het in een concentratiekamp veranderd. Er waren geen gaskamers maar vele mensen hebben er het leven gela ten. Ook Anne en Margot Frank stierven er in maart 1945. De Brit ten bevrijden het kamp op 15 april 1945. Er zijn dan nog 60.000 overlevenden van wie er toch nog 13.000 zijn bezweken in de loop van de daarop volgende dagen en weken. Zoals gebruikelijk is de lezing ook voor belangstellende niet-leden toegankelijk. Wandeltocht Natuurvrienden Merselo houdt op zondag 11 januari de jaarlijkse winterwandeltocht. Afstanden en starttijden zijn: 20-15 kilometer, 9.00-12.00 uur. 10-5 kilometer 9.00-14.00 uur. Startplaats is café D'n Tommes in Merselo. De tocht is ook toegankelijk voor Nordic wandelaars. Verder is er speciaal voor gezinnen met kinderen een puzzeltocht van vijf kilometer. Starttijd tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er enkele mooie prijsjes beschikbaar. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Op de rustplaatsen zijn versnape ringen te koop. Boekrecensie in Peel en Maas Welke ouder of verzorger herkent het niet dat kinderen vaak weigeren mee te eten en alleen maar dat ene gerecht of alleen maar snoep willen eten? Spaghetti aan het plafond is een lees- en kookboek met als thema 'kind en voeding'. Des kundigen gaan daarbij in op verantwoord eten voor kin deren van twee tot twaalf jaar. Anekdotes, favoriete recepten en tips voor alle andere ouders en verzorgers zijn in dit boek door prachtige vormgeving en fotografie bij elkaar gebracht. Yvon Jaspers gaat aan tafel met prins Maurits en prinses Marilène, Angela Groothuizen, Robert ten Brink, Anita Witzier, Ed Nijpels, Arnold Vanderlyde, Barry Atsma, Erik van der Hoff, Frank Groothof, Henkjan Smits, Isa Hoes en Anto- nie Kamerling, Jochem van Gelder, Jonnie en Thérèse Boer, Karin de Groot, Leontine Borsato, Marjolijn Touw, Rick Engelkes, Jeroen Latijn houwers, Rik Felderhof en Willeke Alberti. Yvon spreekt met consulent eetstoornissen Monique Tho- mas-Holtus en obesitasdeskun- dige Rob Oudkerk. Voeding is heel belangrijk voor het welzijn van kinderen. Het Ronald Mc Donald Kinderfonds draagt bij aan dit wel zijn door een helpende hand te bieden aan gezinnen met een ziek of gehandicapt kind in Nederland. Een deel van de opbrengst van dit boek gaat daarom naar de hui zen en projecten van het Kinder fonds. Spaghetti aan het plafond is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,95 euro. Kunst Cultuur Take Ten, Man van La Mancha en iClaudia

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17