de nieuwe orde van toob annie en ben WIE WOTDT JEUgDPRINS VAN Q JUBILEUMPRINS UT DARTELE ■^EtTL^N SWOLgEN BART I PRINS JEUgDTRIO IN VEULEN jÏ IN VIERLINgSBEEK VIERDE TNR-MOK VENRAY aar-t^e s prinsenbal in merselo PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 16 Op zaterdag 17 januari is het eindelijk weer zover. Tijdens de traditionele prinsenprocla matie presenteert vastelaoves- vereniging De Piëlhaas het trio van 2009. Het nieuwe trio staat al een poosje te popelen om te beginnen en in heel Venray wordt al flink gespecu leerd over wie het dit jaar zal worden. Traditioneel heeft de redactie van Peel en Maas al, met de kappen over het hoofd, een interview met het nieuwe trio. Hiermee willen we alvast een klein tipje van de sluiter oplichten. En misschien weet u na het lezen van het inter view heel zeker wie het gaat worden.... Ben je een man? Gen vrommes dan han ze meej nie gevraogd! Wanneer stond de prinsenkeu- zecommissie op de stoep? Op unne durdewaeksendag ien september. Had je meteen in de gaten wat ze kwamen doen? Nieë, Nieë, Ik docht dat den meens un prebleem haaj! Wat ging er door je heen toen ze je vroegen? Kos ut nie gelueëve, Mièk mien oeëge dicht en docht dat ik drom- de...wasgelukkig nie! Moest je nog even diep adem halen? Jao, um dudelek joa te zegge! Waarom heb je ja gezegd? Altied van gedromd! Had je echt helemaal geen twij fels? Hiel iefkes, ik keek mien vrow an en die lachte! Wat vond je partner ervan? Die vond utprachteg! Was het nog laat geworden die avond? Ik heb nie mer geslaope. Weten je kinderen het al? Geej got dur van uut dat ik kiender heb? Weet je werkgever het al? Datzuujzeej wel wille Kun je het een beetje combine ren met het werk? Dat mot wel lukke Waarom heb je deze twee adju danten gekozen? Weej vörme een prachteg trio Hebben ze een beetje karakter? Un bitje viend ik te wénneg, echte kels! En geld? Hopeluk munten! Hoe is je Venrods- dialect? Ik viend ut moj dat ik kan pra- ote zoeë as ik daenk, en nie hof um te zette ien ut Nederlands Hoe lang vier je zelf al vastela- ovend? Ik wier as klötje ien de kien- derwage al mit geslept dur mien alders. Elk jaar een ander pakje? Zoeë as ut huuërt Hoe zag je er vorig jaar uit? Pekske an, pruuk op. Is het moeilijk om erover te zwijgen? Maej wilde uut uut iederieën vertelle en sanderendaags zien de binne pretjes prachteg! Heb je op een stil landweggetje al eens je speech geoefend? Tigge niemes zegge! Zijn jullie al eens bijna betrapt? Joa, mieërdere kier.. Wat vond je je leukste smoes? Kan ik nog nie zegge, dan wie- ete ut dur drek te veul. Hoe houd jij je buik in condi tie? Gen tied mer vur. Waar zie je het meest tegenop? Boave op ut kaemerke dun 17 de Waar haal je de energie van daan? Vanaf ut oeëgenblik dat ik gevraogd bin kan dun innerzjie nie mer op! Heb je al een motto? En wil je d'r al iets over kwijt? Zeker hebbe weej un motto, mar daor zeg ik niks ovver Hoe wil je de jongeren van Rooj bereiken? Mar weej gaon zeker op pad! Live mit make hoe de vasteloa- vend laeft op de schólle! Hoe ongezond is het pre-prinse- lijk leven? Ik zuuj Sonja B toch nog's ief kes motte belle. Heb je er vroeger wel eens over gedroomd. Nie allieën vroeger, vurreg jaor nog En nu, nachtmerries? Nieë, Weej hebbe dur bieësteg veul zin ien! Vastelaovend samen en tot snel!!! Trio 2009 In café Den Tommes in Merselo wordt op zondag 1 februari vanaf 18.00 uur voor de 21e keer de Orde van Ver dienste uitgereikt. Deze orde is door carnavalsvereniging De Zagewetters ingesteld en wordt uitgereikt aan perso nen die zich op allerlei gebied ingezet en verdienstelijk heb ben gemaakt voor het dorp en- de gemeenschap Merselo. De Zagewetters hebben besloten om de Orde van Verdienste in 2009 toe te kennen aan het echtpaar Annie en Ben van den Heuvel. Annie is een echt Mérsels mégje, geboren in 1941 en opge togen in het Zagewettersland. Net als zoveel vrouwen is Annie van vroeger uit nu al ruim 40 jaar lid van Zij Actief Merselo, in het verleden beter bekend onder de naam Limburgse Vrouwen Beweging. Annie beschikt over behoorlijk wat acteertalent Vanaf 1997 maakte zij vijf jaar deel uit van toneelgezelschap Moema uit Merselo. Haar sportieve en muzi kale carrière is Annie begonnen op haar 40e. Zij is ruim twaalf jaar bestuurslid geweest van de Ten nisclub Merselo en is momenteel nog steeds actief aan de club ver bonden. Sinds 1981 is Annie lid van fanfare St. Oei en daarnaast maakt zij ruim 25 jaar- deel uit van het Resonantieorkest van de Muziekschool in Venray. Naast het poetsen van de kleuterschool, was Annie actief binnen de organisatie van de Muziekfeesten Merselo en is zij lang als collectant verbon den geweest aan de Brandwon denstichting. Momenteel is zij nog werkzaam als Wijkhoofd verstandelijk gehan dicapten en heeft zij ruim tien jaar deel uitgemaakt van de orga nisatie speel-o-theek Speelleentje. Sinds - 2004 maakt Annie deel uit vand^optochtjury in Merselo en is^jook zeer nauw betrokken geweest bij het samenstellen van het boek Mérsels Historie. Vanaf 2004 is Annie bestuurslid bij het bestuur van 't Raokeliezer Mer selo en vanaf 2000 is zij binnen de parochie werkzaam als koster in de kerk H. Johannes de Doper, een veelomvattende, boeiende en verantwoordelijke taak binnen de dorpsgemeenschap. Ben is in 1938 geboren en opge groeid in het Noord-Brabantse Haps. Hij kwam in 1966 naar Merselo en samen met Annie heb ben zij de eerste jaren op Dalland gewoond. In 1973 zijn zij verhuisd naar de mooi gelegen woonboer derij aan Kleindorp. Ben houdt wel van feestjes en partijen. In 1970 wist vastelaovesvereniging de Zagewetters hem in zijn gele deren op te nemen als lid van de raad van elf, waar hij ruim zeven jaar ('70-77) deel van heeft uitge maakt. Verder is Ben in de jaren 1975 tot 1995 sportief en actief betrokken geweest bij SV Merselo, waar hij speler was in het vetera- nenelftal en daarnaast vier jaar als leider van het vierde elftal heeft gefungeerd. Ben is in 1981 en 1996 betrok ken geweest bij de aanleg van de gravel- en kunstgras tennisbanen in Merselo, waar hij tot op de dag van vandaag nog steeds het onder houd regelt. Evenals Annie is ook Ben nauw betrokken geweest bij de Muziekfeesten Merselo, w; hij allerlei hand- en spandiensten heeft verleend. Momenteel is B< nog steeds actief als vrijwilliger binnen de onderhoudsploeg van de parochie H. Johannes de Doper. Er is door de gemeenschap en de verenigingen vaak een beroep gedaan op Annie en Ben, en het feit dat men ook nu nog en nooit tevergeefs aanklopt bij dit echt paar, is meer dan reden genoeg om de Orde van Verdienste aan Annie en Ben toe te kennen. INSCHRIJVEN KINDEROFTOCHT Voor de Venrayse jeugd houdt carnavalsvereniging De Hazekeu- tel op zondag 22 februari vanaf 14.11 uur de kinderoptocht met als thema Bonte Kermis. Kinderen die mee willen doen kunnen zich aanmelden in café 't Upke op 8 en 15 februari van 11.30 tot 13.00 uur. De onderverdeling bij de inschrij ving is: eenlingen, duo's, kleine groepen (drie tot tien personen), grojpê^groepen (vanaf elf perso nen) enwagens. De kun- nen-ook met de klas, dfescïbol of de vereniging deelnemen. Natuur lijk wordt deze optocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van De Haze- keutel met het prinselijke trio, de vorst, de Jeugdraad van 11 en de Garde. Ook het jeugdboeren- bruidspaar en de familie doet mee met de optocht. Voor meer infor matie kan men contact opnemen met Wout Claessens via telefoon (0478)561352 of via e-mail info@ hazekeutel.nl. ten T' te*-#hc VROLLIEMIDDAg Vorig jaar organiseerden Lian, Marlène, Yvonne en Jolanda voor het eerst de vrolliemiddag onder het motto 'unne supergezellige middag vur vrollie mit veul hapjes, drank, artieste en geen kels'. De 'vrollie' kwamen tijdens de kels- middag altijd al bij elkaar, maar dan zonder gezellig programma. Dat kon anders, vonden ze. Na het succes van de eerste editie houden ze op zondag 8 februari de tweede middag voor vrouwen. Ook deze keer is er een vol en gevarieerd programma op touw gezet. DJ Heidie en Marlies van den Ing, beter bekend als 'Rad boud Marlies', openen de middag om 13.00 uur precies met het thema 'Ald tot Neej'. Daarna pas seren onder andere het lijflied van de vrolliemiddag - Rood van Marco Borsato - en liedjes uit de Venrayse oude doos de revue. Ver volgens staat een buut van 'J van de B' op. het programma en ook de act van Bling Bling, die vorig jaar al veel succes scoorde. Via de bij drages van Tamara Vrollie en het optreden - van Neppie, die beter bekendstaat als Antje uit Neder- reert, bereikt de middag zijn ^hoogtepunt met de hoofdact van Bram en Ruud uit Venlo, bekend van het 'Ut Optochleed'. In 2008 wonnen Bram en Ruud het LVK met het liedje 'de kriebels'. Ook in.2009 hopen zij op het LVK te met hun nieuwe lied 'Hal- edallekiedeej!'. Zij werden ^rmee eerste bij de Jocus-finale ;nlo. Jeanny van Veghel, een ite Venrayse artieste, sluit af met bekende liedjes uit de ouwe doos. De 'Vrolliemiddag ien Rooy 2009' vindt plaats op zondag 8 februari 2009 van 13.00-17.30 uur in Café de Evenaar, Merseloseweg 96 te Venray. Kaartjes kosten in de voorverkoop 8,50 euro, aan de kassa 9,99 euro. Bij tien verkochte kaartjes betaalt men voor de elfde niks. Op maandag 12 januari is er in café de Evenaar een extra ver koopronde vanaf 19.00 uur. Kaart jes zijn ook te bestellen via email: vrolliemiddag@gmail.com. Zie voor meer informatie: http://vrol- liemiddag.hyves. rmatie 1 Carnavalsvereniging De Zage wetters in Mefseio houdt op zaterdag 10 januari?en prinsenbal vanaf 21.11 uur in 't Vèrkeshuus in Merselo. Om 21.30 uur is er het aftreden van prins Herman 1, prin ses Tiny en nar Joris. Prins Herman wordt door deken Theij van Els opgenomen bij de Ald Prinse van Merselo. Om 21.49 uur wordt op bijzondere manier de prins van 2009 bekendgemaakt. Het van carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen bestaat dit jaar uit jeugdprins Roy (Geurts), jeugdprinses Anita (Rasing) en jeugdnar Isabel (de Vocht). De jeugdleden van carnavals vereniging De Hazekeutels verza melen zich op zaterdag 24 januari vanaf 18.33 uur in de foyer van de schouwburg voor de jeugdzitting van 2009. De avond staat in het teken van het aftreden van jeugdprins Djo- wie I en zijn adjudanten Ramon Arts en Pim van Goch. Verder wachten de kinderen vol span ning op het uitkomen van de nieuwe jeugdprins, het nieuwe jeugdboerenbruidspaartje en de uitreiking van de Orde van de Hazekeutel. Verder gaan er ver schillende artiesten optreden. De foyer is open vanaf 18.33 uur. De receptie duurt tot 22.00 uur. Zie ook www.hazekeutel.nl. Op zaterdag 24 januari wordt voor de zesentwintigste maal door zanggroep Evergreen Vierlingsbeek de liedjesavond georganiseerd. Acht groepen strijden tijdens deze avond om de felbegeerde juryprijs en de publieksprijs. Net als vorig jaar wordt de organisatie bijgestaan door carnavalsvereni ging De Keieschieters, een afvaar diging van de jeugdpronkzitting en die van APK (Aow Prinsen Kompagnie). Het thema van deze avond en de andere carnavals avonden van 2009 is 'Doar dreijt ut um'. Wie heeft het beste, mooi ste, leukste carnavalsliedje? De winnaar van afgelopen twee jaar, De Niksige Heund, gaat pro beren de titel voor de derde maal te verdedigen. Om 19.30 uur gaat de zaal open en vanaf 20:00 uur worden de liedjes ten gehore gebracht in zaal Concordia in Vier lingsbeek. Carnavalsvereniging De Piël- haas in Venray maakt de nieuwe prins bekend tijdens de prin senproclamatie op zaterdag 17 januari in Schouwburg Venray. De nieuwe prins moet wachten tot 22.11 uur voordat hij mag knallen, want eerst gaat alle aandacht naar prins Twan d'n urste en zijn adju- n Jack er danten Jack en John. Zij nemen afscheid van een bijzonder jaar. Men kan deze avond genieten van een veelzijdig programma met dans, muziek en amusemeakVer- der maakt een buitenlandse act de avond compleet. Kaarte(n'zijn te koop bij de VVV/ANWp. De avond begint om 20.11 uur. De 55e heerser van carnavals vereniging Ut Dartele Veulen in Veulen is prins André I. Hij gaat door het leven als André Reintjes en is werkzaam bij de technische dienst van Nijsen/Granico in Veu len. Hij vervult al jaren de positie van nar. Samen met prinses Britt gaat hij er een geweldig jubile umseizoen van maken onder de leuze: Dit jubeleejumjaor gón weej giganties knalle, mar dat doe- wwe nie allieën mar mit zien alle. De receptie vindt plaats op zater dag 17 januari vanaf 20.11 uur in de Perdsstal in Veulen. Tijdens het prinsenbal zijn prins Bart I en prinses Helga uit geroepen tot het duo van carna valsvereniging De Piëlreuzen Ysselsteyn. Prins Bart den Ursi (Marcellis) is getrouwd met Helj en samen hebben ze drie kinde ren. In het dagelijks leven is hij logistiek manager. Prins Bart en prinses Helga gaan de Ysselsteyn- se Piëlreuzen voor met de leus: oe mit os mit, spring uut den d, ut dak gót der af ien Piëlreu- zenland. Jimmy Jansen en Esmee van Gerven vormen het jeugdpaar van carnavalsvereniging D'n Bok. Zon dag werden ze in een bomvolle café-zaal Wilhejmiiia in Swolgen aan het publiek-gepresenteerd. Als jeugdvorst-kwam Robin Thie- len tevoorscrnjmjessi Mulder is dit carnavalsseizoen de nar. Zater dag 17 januari om 17.00 begint in café-zaal Wilhelmina de kaart verkoop voor de Zwolligse revue. Volgnummers zijn eerder verkrijg baar. De kaartjes kosten 8 euro per persoon. Er worden maximaal Het jeugdgezelschap van car navalsvereniging D'n Bok. Foto: Peter v/d Heuvel. zes kaartjes per persoon verkocht. Zondag 18 januari om 14.11 uur hijsen de vereniging en de joeks- kapel voor aanvang van de recep tie van prins Frank III de vlag. Vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 januari vindt in Wilhelmina de revue plaats en zaterdag 19 janua ri wordt huis aan huis vanaf 12.30 uur de carnavalskrant Bokkeproat verkocht. In café 't Podium in Venray wordt op zondag 15 februari vanaf 17.00 uur voor de zestiende keer het Nakse Dakramefestival gehouden. Het Nakse Dakrame festival is door de jaren heen het decor geworden waarin diverse buutredners, lokale carnavalsar tiesten en de grote namen van het Limburgs carnavalslied hun kunsten vertonen. De afgelopen jaren heeft het festival zichzelf stevig op de kaart gezet door een goede programmering met daarin veelal de kampioenen buutrednen en tonproaten uit het heden en verleden. De programmering van 2009 gaat niet onderdoen voor voorgaande edities. Een aantal grote namen is vastgelegd. Voor de derde keer in de historie van het Nakse Dakrame festival zorgt de Rooyse Hofkapel voor de muzikale omlijsting. Kaarten zijn te koop bij café 't Podium aan de Kruisstraat en Café de Uitmarkt aan de Grote Markt. Via www.podiumvenray. nl. zijn ook kaarten te verkrijgen. Telefonisch reserveren is mogelijk via telefoon (0478)581143. Meer informatie is te vinden op www. podiumvenray.nl. De voorbereidingen voor de vierde TnR-mök zijn in volle gang. Op donderdag 5 februari gaat om 18.49 uur de voorstelling van start in Schouwburg Venray. De avond wordt afgesloten met een after party in de foyer. dJ Leon (boerenbruidegom van 2009) en DJ Djowie (jeugdprins van afgelopen jaar) verzorgen de muziek. Iedereen ontvangt bij binnenkomst een lot. Later op de avond wordt er een loterij gehou den door PSV-speler Dirk Marcel lis. Een van de prijzen is een meet en greet met Marcellis. Verder zijn er mp3-spelers, telefoons en kle- dingbonnen te winnen. De voor stelling is er voor en door jonge ren uit Venray en omgeving. Dit jaar is er veel sportspektakel te zien. Hoe handig is men met een voetbal en hoe hoog kan men gaan met een crossfiets? Dit alles is te zien op TnR-mök. Uiteraard zijn er optredens door diverse dansgroepen zijn zoals Dizzy, Kun stencentrum Venray, Bruce Dance Factory en een breakdancegroep uit Well. Verder worden er een paar acts uit Circus Mök vertoond. Kaartjes zijn te koop via de recep tie C van het Raayland College en bij Peelrand Makelaardij aan de Schoolstraat. Ook via de arties ten zijn kaartjes te bestellen. De avond zelf is de kassa geopend en kunnen er ook kaartjes worden gekocht. BONTE KERMIS Het nieuwe thema van de kin deroptocht voor 2009 is Bonte Kermis. De tocht trekt op zon dagmiddag 22 februari door de straten van Rooj. Scholen en ouderverenigingen kunnen hun kunstwerken van school tijdens de kinderoptocht laten zien. Meer informatie is te vinden op www. hazekeutel.nl.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 16