Gemeente Venray Jeugd maakt Castenray kleurrijker RlHNi Op bezoek bij Omroep Venray Openbare bekendmakingen Kick-off Jeugdsportfonds Venray Winnaar VIP-loterij Leefbaarheid in kaart Verzamelplaatsen voor kerstbomen Goed gesloten! Inzameldata textiel Bushalteperrons verbeterd Data grof huis houdelijk afval Deze week Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 15 Gemeentehuis KKIAV mtvaxm •«•■■llllT *Q Openingstijden De gemeente Venray werd onlangs uitgenodigd voor een bezoek aan Omroep Venray. Omdat de gemeente het belangrijk vindt om met haar inwoners in gesprek te blijven, wilde zij graag persoonlijk kennismaken met de medewerkers bij de lokale omroep. De gemeente Venray streeft immers naar een optimale berichtgeving richting haar inwoners. Medewerkers van het team Communicatie en wethouder Elly van Dijck gingen daarom samen op bezoek. Leden van het bestuur van Omroep Venray vertelden enthousiast over de laatste ontwikkelingen en plannen. Daarnaast is gesproken over de samenwerking tussen beide partijen. Er zijn verschillende mogelijkheden besproken om de samenwerking in de toekomst verder te versterken. De gasten kregen vervolgens een rondleiding door de studio's, uitleg over de werkzaamheden én ze mochten zelf aan de slag met het opnemen van enkele radiospotjes. Wet milieubeheer Monumenten Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl JM i. t: Op woensdagmiddag 14 januari is de kick-off van het Jeugd sportfonds Venray. Tijdens deze middag onthult wethouder Twan Jansen het logo en geeft hij het officiële startsein voor het nieuwe jeugdsportfonds. Geïnteresseerden zijn vanaf 13.00 uur van harte welkom. Het Jeugdsportfonds Venray is een fonds voor kinderen uit gezinnen die leven rond het sociaal minimum. Het fonds betaalt voor hen de contributie en de sportattributen. Intermediairs kunnen een aanvraag doen voor een bijdrage vanuit het jeugdsportfonds. Dit zijn professionals zoals jeugd- hulpverleners, leraren en sport- buurtwerkers. Programma De kick-off vindt plaats in het clubgebouw van handboogschutterij Ons Genoegen te Ysselsteyn. Na de onthulling van het logo, vertelt oud-wielrenner Peter Winnen over zijn eigen sportervaringen en het nut en de noodzaak voor kinderen om te sporten. Daarna geven de twee ambassadeurs van het jeugd sportfonds vanaf 14.30 uur een aantal workshops voor de jeugd. Gratis kinder-sportworkshops De ambassadeurs Ferry Greevink en Ron van der Hoff hebben beide medailles op Europese en Wereld kampioenschappen behaald met hun sport. Ferry Greevink geeft op 14 januari een workshop taekwondo en Ron van der Hoff leert kinderen en jongeren handboogschieten. Alle jeugd van 4 tot 20 jaar uit de gemeente Venray is hiervoor uitgenodigd. Wil je meedoen aan een workshop? Geef je dan op vóór 9 januari door een mail te sturen aan gemeente@venray.nl. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 6 januari is gevallen op lotnummer 5001138 bij VIP Kiosk (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Dinsdag 30 december was de officiële heropening van de fiets- tunnel in Castenray. Jongeren uit Castenray hebben de tunnel opnieuw met graffiti bespoten. Wethouder Twan Jansen mocht het laatste stukje invullen. "De fietstunnel ziet er niet uit, wat een saai grijs ding, echt lelijk, dat moet anders kunnen". Dat dacht een aantal jongeren in Castenray. Maar het bleef niet alleen bij denken, ze hebben ook daadwerkelijk actie ondernomen: ideeën uitgewerkt, de dorpsraad ingeschakeld en subsidie aangevraagd in het kader van 'mijn idee is geld waard'. Twee maanden later was het zover: onder leiding van kunstenaar Armand Wachelder hebben zo'n 25 jongeren hun eigen graffitiontwerp gemaakt met als centrale thema 'gemeenschap en milieu'. Na twee dagen enthousiast werken is de fietstunnel een echt kunstwerk geworden. De jongeren hebben het project 'Kleur' afgesloten met een fuif. Mijn idee is geld waard De gemeente geeft subsidie voor activiteiten die door jongeren zelf zijn bedacht en worden uitgevoerd. Zo wil de gemeente jongeren aansporen om hun eigen ideeën zelf te realiseren. Dat is niet alleen erg leerzaam voor de jongeren, er komen zo ook nieuwe activiteiten in Venray bij waar de jeugd zelf behoefte aan heeft. Kijk voor meer informatie en het aanvragen van subsidie op www.mijnideeisgeldwaard.nl. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft de Eindrapportage Leefbaarheid- onderzoek 2008 voor de Venrayse wijken en dorpen vastgesteld. De belangrijkste algemene conclusies gaan over de fysieke en sociale structuur en over de ontwikkeling van de inwoneraantallen in de 10 wijken en 10 dorpen. Deze informatie wordt gebruikt voor het in de toekomst te realiseren leefbaarheidbeleid, dat uiteinde lijk z'n vertaling krijgt in wijk - en dorpontwikkelingsplannen (WOP's en DOP's). De eindrapportage leefbaarheid vormt de opbrengst van een uitgebreid onderzoek in 2008 in de 20 gebieden van Venray. Daarnaast is het onder- zoek ook uitgevoerd in de drie dorpen die vanaf 1 januari 2010 deel uit maken van de gemeente Venray: Blitterswijck, Geysteren en Wanssum. De eindrapportage voor deze dorpen is vastgesteld door B en W van Meerlo-Wanssum. Beleid en praktijk Er is onderzocht hoe het staat met het beleid en de praktijk van het sociaal klimaat, de veiligheid, het voorzieningenniveau, het werk klimaat en het bestuurlijk klimaat. Andere onderwerpen zijn verkeers situaties, zwerfafval, openbaar ver voer, wijk- en dorpsvoorzieningen, sociale samenhang en betrokkenheid in de gebieden. Actiegericht Het leefbaarheidonderzoek 2008 had op verzoek van de betrokken wijken en dorpen een pragmatische en actiegerichte opzet en uit voering. Er is dan ook een aantal 'agendapunten' per kern en per beleidsthema geformuleerd. Een agendapunt is een onderwerp (een voorgenomen plan, een behoefte, een feit of signaal) dat tijdens het leefbaarheidonderzoek naar voren is gekomen. Deze agendapunten kunt u zien als versterking van de in een aantal gebieden al bestaande WOP's en DOP's en als een aanzet voor integrale WOP's en DOP's in de andere dorpen en wijken. Het is aan de betrokken partijen om de verschillende aandachtspunten voor toekomstig beleid al dan niet daadwerkelijk op de agenda te plaatsen en hier besluiten over te nemen. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 02 Ook dit jaar zijn er weer verzamelplaatsen voor kerstbomen. In Venray kunt u op zeven locaties, verspreid over de verschillende wijken, tot dinsdag 13 januari kerstbomen brengen. Ook is er een verzamelplaats in vijf dorpen. Uiteraard kunt u uw kerstboom ook versnipperen en afvoeren in de groene gft-container of inleveren bij het milieustation. Op de hieronder genoemde plaatsen in de Venrayse wijken staan verzamelplaatsen: - Brukske Landweert Veltum Antoniusveld Centrum Zuid Centrum Noord Brabander Grasveld tussen Kiosk en de sporthal, tussen school en sporthal Sporthal De Weert, fietspad Fluitekruid, direct na verharding Pastinaak Weg in de Berg Antoniusveldweg, grasveld Grasveld tegenover politiebureau Grasveld St. Jozefweg/Bevrijdingsweg Driehoek Broekweg/Buizerdlaan Kerkdorpen Ook hebben vijf kerkdorpen een verzamellocatie voor kerstbomen ingericht. Daar kunt u tot maandag 12 januari uw kerstbomen naar toe brengen. De locaties in de dorpen zijn: - Castenray Bij de glasbak in de Pastoor Verheggenstraat - Heide Heidseweg bij de oude loods van Jansen - Oirlo Onder de Linde aan de Zuidzijde - Smakt-Holthees Parkeerterrein tegenover de kapel - Vredepeel Kerkplein De dorpen Leunen, Veulen, Merselo, Ysselsteyn en Oostrum verzorgen in het dorp zelf een kerstboomverbranding. Het anti-inbraakproject Waak voor Inbraak gaat verder met de volgende actie: Goed Gesloten. Naast gemeenten, provincie, politie, Openbaar Ministerie en de bouwwereld, dragen ook de woning corporaties Wonen Venray, Destion, Mooiland Maasland en Wonen Horst hun steentje bij. De actie Goed Gesloten staat in het teken van goed hang- en sluitwerk en in het bijzonder inbraakveilige slotplaten. Wonen Venray en Destion brengen in het kader van dit project versneld bij 700 woningen in de gemeenten Gennep, Mook en Middelaar, Bergen en Venray inbraakveilige slotplaten aan. Bij de meeste inbraken wil een dief binnen een paar tellen in de woning zijn en ook weer snel buiten staan met de buit. Goed hang- en sluitwerk werkt vertragend bij een poging tot inbraak en schrikt inbrekers daarom af. Wilt u meer weten over preventieve maatregelen om uw huis tegen inbraak te beschermen, kijk dan op www.waakvoorinbraak.nl. Oude kleding en textiel wordt acht keer per jaar huis aan huis ingezameld door De Circel. De eerste inzameling van 2009 is al geweest op 7 januari. De volgende inzameldata zijn op woensdag 4 februari, 4 maart, 8 april, 10 juni, 9 september, 7 oktober en 4 november. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. De gemeente Venray heeft verschil lende bushalteperrons in de ge meente Venray verbeterd. Hierdoor kunnen mensen met een beperking beter gebruik maken van de bus. Het gaat om de volgende haltes: - halte op het voorplein bij het station in Oostrum - halte aan de Julianasingel (busstation) in Venray - halte Henri Dunantstraat (ter hoogte van de Zuidsingel/Oost singel) in Venray - halte aan de Langstraat (ter hoogte van de Blauwververstraat) in Venray - halte aan de Langstraat (ter hoogte van het Groenewoltsepad) in Venray - halte Horsterweg (ter hoogte van de kerk) in Castenray. In de periode tot en met 31 decem ber 2010 verbetert de gemeente in totaal 39 bushalteperrons. De provincie Limburg verleent hiervoor subsidie. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt dit jaar plaats op de volgende dins dagen: 13 januari, 10 februari, 10 maart, 14 april, 12 mei, 9 juni, 14 juli, 25 augustus, 8 septem ber, 13 oktober, 10 november en 8 december. De firma Maessen Recycling voert de inzameling van grof huishoudelijk afval uit. De inzameling gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen moet bellen om een af spraak te maken voor deze data. Het telefoonnummer is 0478- 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. 13 jan. - Grof huishoudelijk afval Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 84 en 86 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Rops-Bardoel, Timmermannsweg 86 te Ysselsteyn voor een melkrundveehouderij, deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 9 januari 2009 t/m 19 februari 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Aangevraagde vergunning (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Gemeentelijk monument Hoenderstraat 63, Venray - wijzigen en vergroten monument (mon08005). U kunt de desbetreffende stukken van 9 januari 2009 t/m 19 februari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. 8 januari 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 02 adv.indd 15 07-01-2009

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15