Ons Genoegen Ysselsteyn is ongenaakbaar tijdens het Neder lands kampioenschap outdoor in Schijndel. Het team met com- poundschutter Johan van Don gen en de beide recurveschutters Carrie Wegh en Ron van der Hoff is in de finale superieur aan het team van HBS Almere, 214 tegen 200. Tijdens het individuele toer nooi wordt Carrie Wegh tweede na een spannende shoot off tegen Coby Hurkmans. In de compound- klasse weet Johan van Dongen in de strijd om de derde plaats meervoudig kampioen Fred van Zutphen met 111 tegen 108 terug te wijzen. Ook Debby Connor, de oudere zus van Wesley, is buiten de selec tie gevallen van het Nederlands softbalteam dat deelneemt aan de Olympische Spelen. De 25-jarige speelster uit Venray valt verras send af omdat ze al sinds 2003 deel uitmaakt van het Nederlands dames softbalteam. In 2003 en 2005 was Debby Connor de speel ster met de meeste homeruns in de Nederlandse competitie en in 2005 werd ze uitgeroepen tot de beste slagvrouw tijdens de Euro pese kampioenschappen. Het Nederlandse dameskorfbal team onder 16 wint in het Zwit serse Bachs de eerste interland met grote cijfers: 12-23. De Neder landse zege is geen moment in ners in het algemeen klassement. De Venrayse midgetgolfer Jan Engels wordt tijdens de Europese kampioenschappen in het Itali aanse Predazzo eenenveertigste. Een matige start op de eerste dag is daarvan mede de oorzaak en hij komt uiteindelijk zeven slagen tekort voor de cut, die op 226 slagen lag. Desondanks eindigt Engels met 233 slagen als tweede Nederlandse speler op dit evene ment. Oostrum prolongeert de winst om de Venray Cup op sportpark De Heesakker in Oirlo. De finale tegen zesdeklasser Ysselsteyn ein digt in 0-0. Vanaf de strafschopstip toont vijfdeklasser Oostrum zich bij de club uit de Jupiler League. September: Venray tegen EVV, de allereer ste Limburgse hoofdklassederby van dit seizoen, eindigt onbeslist: 0-0. De duizend toeschouwers zien vooral na rust een boeiend voetbalgevecht. Venray en EVV houden het tempo hoog en zoe ken de aanval. Er wordt ook tot op het randje van het toelaatbare gespeeld, de arbiter trekt zes keer geel, maar uiteindelijk leverde de slijtageslag geen winnaar op. Het eerste thuisduel in de ere divisie D levert de zaalvoetballers van Venray een 7-4 zege op Verest Sport op en dat na een 1-4 achter stand vlak na rust. In een boeiend duel doet de thuisclub aan klan tenbinding in optima forma. Jeugdatleet Erik Stevens van ATV behaalt op het Nederlands kampioenschap voor de meer- kampers in Enschede een bron zen medaille. Hij start sterk met een tijd van 11.40 seconden op de 100 meter, hetgeen goed is voor de winst. Hij vervolgt nog met een tweede plaats op het verspringen met 6.50 meter, maar daarna vol gen moeizame prestaties op ver schillende nummers. Handboogschutter Ron van der Hoff uit Venray wordt Neder lands kampioen veldschieten. In Amersfoort verslaat Van der Hoff, lid van Ons Genoegen uit Yssel- steyn, Henk Vogels uit Erp. Gerard Koonings uit Stein werd derde. De dit jaar succesvolle jonge Blitterswijckse wielrenner Wout Poels is een van de drie genomi neerden voor de Limburgse prijs Sporttalent van 2008. Samen met Jessiba Blaszka (worstelen) en Juul Franssen (judo) strijdt hij om de hoogste Limburgse eer voor de talenten van dit jaar. In december wint Poels de prijs. Tijdens het Chon Ji Kwan- toernooi is het Militaire Team Taekwondo tweemaal succesvol. Emiel van der Burgt, lid van Tong-Il, behaalt goud in de gewichtsklasse tot 78 kilogram. Martijn Merken, eveneens lid van de Venrayse tae kwondovereniging, wint goud in de gewichtsklasse tot 84 kilogram. December: Taekwondoka Ferry Greevink dam een uitstekende prestatie. De 17-jarige Leunense dringt onver wacht door tot de halve finale, waarin ze nipt verliest van de latere winnares Elena Richter uit Duitsland. Tijdens het nationaal danexa- men in Den Bosch slaagt Frans Flinsenberg, lid van taekwondover eniging Tong-Il, voor zijn zesde dan taekwondo. Op het door de Taekwondobond Nederland geor ganiseerde nationaal danexamen, dat gehouden wordt in het Spor- tiom Sportcomplex in Den Bosch, is het slagingspercentage maar 50 procent. Myrthe Moorrees (14 jaar) is een van de grootste voetbaltalen ten van Venray. De vmbo-scholiere is door de bondscoaches Johan van Heertum en Vera Pauw gese lecteerd voor de nationale selectie onder-15. Drie woensdagen krijgt gezamenlijke nieuwjaarsreceptie op 5 januari wordt een nieuwe naam en nieuwe kleding door de aanwezige leden gekozen. De familie Hendriks in Leu nen heeft een uniek trio in huis. Nadat zoon Dre de zwarte band taekwondo heeft behaald, zijn nu drie kinderen van de Leunse fami lie in het bezit van die band. In 2002 meldde Hein Hendriks zich aan bij de Venrayse taekwondover eniging Tong Il om al in 2005 de zwarte band te behalen. Broer Kees behaalde twee jaar later de felbegeerde band en nu wist ook Dre het zwarte bandexamen met goed gevolg af te leggen. Veronique Philipsen wordt tij dens de jaarvergadering van gym nastiekvereniging St. Christoffel onderscheiden met de zilveren bondsspeld van de KNGU. Vero- nique is vanaf haar vijfde jaar tot Oktober: September: Erik Stevens wint de bronze medaile op het NK voor meerkampers. gevaar geweest. Nederland, met als coach Venraynaar Henk Dee- gens en uitblinkster Noortje Phi- lipsen van SVOC'01 in de basis, speelt uitstekend. Augustus: Wielrenner Wout Poels (20) geeft zijn visitekaartje in het wie- lerpeloton af. Met een formida bele eindzege in de Vuelta Ciclista a Leon boekt de Blitterswijckse coureur de belangrijkste zege in zijn loopbaan. Hij is niet alleen de beste jongere in het klassement waardoor hij de witte trui kreeg, maar ook de beste van alle ren- het Noord-Franse Lievin. Deze selectie is een beloning voor het lange en intensieve trainingspro gramma dat begon in mei en was gericht op deelname aan het EK. Met onder andere drie nationale titels op de weg en twee nationa le titels bij het veldrijden kan de jonge renner inmiddels wel wor den beschouwd als een van de meest getalenteerde wielrenners van Nederland. Teunissen wordt uiteindelijk achttiende tijdens het EK. November: Leunen-trainer Paul Cuppen stapt op. De coach uit Boekel legt vanwege overbelasting zijn taak bij de vierdeklasser neer. Cuppen kan het trainen niet langer com bineren met zijn hbo-studie en andere activiteiten. Op medisch advies moet hij het rustiger aan doen. Paul Janssen, zaalvoetbalcoach van Lake Valley, wordt bij de KNVB aangesteld als districtscoach. Jans sen krijgt in het district Zuid I (Brabant en Zeeland) de super visie over jeugdselectieteams onder-19, onder-17, onder-15 en de dames. G-judoka Jasper Holtackers wordt opgenomen in de nationale selectie. Hij gaat uitkomen in de klasse tot 90 kg. Zijn trainer/coach wordt Rudi Verhagen van de gelijk namige sportschool in Venray. Op het internationaal hoog aangeschreven Open Kroatische taekwondokampioenschap in Zagreb schrijft Ferry Greevink in de klasse tot 84 kilo het goud op zijn naam. In de finale wint de bij de luchtmobiele brigade werken de luitenant met 1-0 van de Deen Nikolaj Lausten. Oktober: Pierre Sommers wordt Nederlands kampioen. PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 2009 - Pagina 28 trefzekerder. Na het succes op het Limburgse kampioenschap wordt het zes tal van ponyvereniging Rijdt met Beleid uit Meerlo in Ermelo derde in de strijd om het Nederlandse kampioenschap. Hij geniet iedere dag met volle teugen. Zijn grootste hobby uitoe fenen bij een betaald voetbalclub. Jaap Litjens uit Leunen begint aan zijn tweede seizoen bij FC Eindho ven. In een jaar tijd is zijn status veranderd bij de tweede voetbal club van Eindhoven. Achter eerste keeper Jurgen Hendriks is de 23- jarige Litjens nu tweede doelman Pierre Sommers uit Merselo wordt met zijn groom Grad Jacobs uit Venray Nederlands kampioen samengesteld mennen in Vrou wenpolder (Zeeland). Het duo komt uit in de hoogste klasse 3. Ook de spectaculaire marathon wordt door Pierre Sommers en Grad Jacobs gewonnen. Sjekky Lensen uit Castenray pakt met zijn vierspan in de klasse 3 een twee de plaats op het NK. Toon van Soest wordt tijdens de algemene ledenvergade ring benoemd tot erelid van SV Oostrum. Voor zijn jarenlange ver diensten voor de voetbalvereni ging ontving hij al eerder de zilve ren en de gouden speld. Van Soest was 31 jaar bestuurslid waarvan tien jaar secretaris en elf jaar voor zitter. De Venrayse honkballer Wesley Connor wordt met zijn team L&D Amsterdam (Pirates) kampioen van Nederland. In de Holland Series weet de Amsterdamse ploeg verrassend favoriet Kinheim te verslaan. In de eerste twee games (4-3 en 3-6 voor L&D Amsterdam) gaat het nog gelijk op tussen beide ploegen, maar in derde is L&D Amsterdam oppermachtig. Tijdens het 19e internationale judotoernooi van Judoclub San- kaku in Bergamo in Italie slaagt Rick Philipsen van Judovereniging Venray erin om in de klasse -40 kg de bronzen medaille te behalen. Al vele jaren is dit toernooi, met deelnemers uit zo'n twintig ver schillende landen, sterk bezet. Triatleet Jack Lenssen uit Ven- ray neemt met succes deel aan het Nederlands Kampioenschap wintertriatlon in Assen. Na een zevende en tweede plaats in voor gaande edities is een vierde plek in zijn categorie, de groep van 45 tot 50 jaar, weggelegd voor Lens- sen. Maarten Arts (49) wordt de dupe van de grote schoonmaak in de technische staf van FC Utrecht. Als keeperstrainer was de Nijme- genaar sinds medio 1998 in dienst bij eredivisionist. Van de ene op de andere dag wordt Arts samen met zijn collega's Rob Druppers, John van Loen en David Nasci- mento ontslagen. In het verleden was Arts trainer van onder andere Ysselsteyn en Venray. De zestienjarige Mike Teunissen uit Ysselsteyn krijgt van bonds coach Johan Lammerts te horen dat hij geselecteerd is voor deel name aan het EK veldrijden in Honkballer Wesley Connor uit Venray gaat niet naar de Olympi sche Spelen in Peking. De 23-jari- ge Connor maakt niet deel uit van de selectie die door bondscoach Robert Eenhoorn bekend wordt gemaakt. De 18-jarige Renell Luydens uit Venray wordt geselecteerd voor Jong Aruba. Van 8 tot en met 23 juli verblijft de talentvolle voetbal ler in Oranjestad om twee kwa lificatieduels voor het WK voor jeugdteams tot 21 jaar te spelen tegen de Dominicaanse Republiek en Suriname. Een eerste stap rich ting zijn grote droom: profvoetbal ler worden. wordt tijdens het open Franse kampioenschap in Parijs in de kwartfinale uitgeschakeld. De landmachtluitenant verliest van de Fransman Mathias Mazeroi met 1-0, die later het brons behaalt samen met de Spanjaard Aram Munoz Carbo. Open Frans kampi oen wordt Pascal Gentil uit Frank rijk. Scheidsrechter Chris Peters uit Wanssum wordt tijdens het duel Merselo-Sambeek gemolesteerd door Merselo-trainer Bonny Ref- wutu. De leidsman geeft Refwutu de rode kaart waarna de trainer met zijn hand uithaalt in het gezicht van Peters. Met een bloe dende wang en lip moet de Wans- sumer het duel tijdelijk staken. Handboogschutter Carrie Wegh levert tijdens het internationale Face2face tournament in Amster- ze van het Raayland College vrijaf om in Zeist te trainen. Tijdens de internationale Swim- cup in Eindhoven, waar met een spectaculaire show het afscheid van olympisch kampioen Pieter van Den Hoogenband centraal staat, weet de vijftienjarige Ven- rayse zwemmer Dion Dreesens op de 200 vrije slag onder de limiet te blijven van de Europese junio renkampioenschappen 2009 in Helsinki. Met een tijd van 1.55.63 zwemt hij een seconde sneller dan de gestelde limiet. De leden van Red Caps Venray stemmen unaniem in met een fusie tussen de Venrayse honk en softbalvereniging en het Box- meerse Keystone Stealers. De Boxmeerse vereniging had twee weken daarvoor al unaniem voor deze fusie gestemd. Tijdens de en met heden 25 jaar lid van St. Christoffel. In deze periode heeft ze diverse groepen geholpen bij de trainingen, zowel recreanten als wedstrijdgroepen. De peuters zijn echter haar grote passie. Elke zaterdagmorgen begeleidt ze drie kleutergroepen. Springruiter Leopold van Asten uit Ysselsteyn wordt tijdens het concours hippique in het Spaanse La Coruna derde in de springwed- strijd, met zijn paard VDL Groep Camara. De eerste prijs gaat naar de Nederlandse springruiter Van de Pol. Met een nieuw Limburgs record van 2.18.38 minuten op de 200 meter wisselslag wordt de 17-jari- ge zwemster Lisa Dreesens van SG. Noord-Limburg bij de dames vier de op de Open Nederlandse Kam pioenschappen in Amsterdam. rordt geselecteerd voor Jong Aruba. Sportief jaaroverzicht 2008

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28