Juni: wielrenner Wout Poels wint jongerenklassement in Spanje. Maart: Januari: Atletiekvereniging Venray Regio en Triatlonvereniging Regio Ven- ray zijn per 1 januari gefuseerd. De nieuwe naam: ATV, Atletiek en Triatlonvereniging Venray. Het doel van de samensmelting is het verbeteren van de kwaliteit van de trainingen en begeleiding, en het vergroten van de wedstrijdmoge lijkheden. Wim Crooijmans, ver antwoordelijk voor de accommo datie van ATV verwacht veel van de krachtenbundeling. "Ik twijfel niet aan de winst en meerwaarde van de fusie." Tijdens de Masters 2007 voor dames en heren in Veenendaal wordt tafeltennisster Sabina Lar- mené van Summa/Red Stars derde. Ze moet de sterke Chinese speel ster Linan Sun en de Belgische Karin Opdencamp voor laten gaan. cial bij de bekerwedstrijd Roda JC-Excelsior. De Venrayse arbiter verzoekt scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg met succes hem een ander duel te geven. Aanleiding voor zijn verzoek is de commo tie na afloop van de wedstrijd FC Groningen-Excelsior. Excelsior voelt zich door Van Boekel bena deeld. Daarbij wordt de leidsman door Excelsior-trainer Ton Lokhoff bewust 'Mister VVV' genoemd, de club waarvoor hij vroeger voet balde. Bij de Limburgse indoorkam pioenschappen atletiek in Düs- seldorf behalen de leden van ATV Venray maar 29 medailles. Junior B Erik Stevens is de absolute uitblin ker met vier gouden medailles. Judoka Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen pakt brons bij de open Antwerpse kam pioenschappen. Dit groot inter nationaal toernooi is sterk bezet en wint met een tijd van 4.04.89 overtuigend goud. Februari: Erik Stevens, junior B van ATV Venray, behaalt bij de Nederlandse meerkampkampioenschappen (indoor) in Gent de Nederlandse titel. Stevens behaalt op de zeven kamp een puntentotaal van 4747 punten, 84 punten meer dan de nummer twee. Op drie onderde len eindigt de talentvolle atleet van de Venrayse atletiek- en triat lonvereniging als eerste. Carrie Wegh (16) uit Leunen ver rast tijdens het nationaal indoor kampioenschap handboogschie- ten voor senioren in Almere. Op het onderdeel recurve pakt het lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn de Nederlandse titel. Vorig jaar werd Carrie Wegh vijfde. Bij de junioren werd Wegh vijf keer tot (26) vertrekken met begeleiders en trainers naar de wereldkampi oenschappen voor militairen in Seoul in Korea. Alle drie de Venray- naren zijn in militaire dienst. Mar- tijn Merken is medewerker bureau sport en Emiel van de Burgt werkt als hulp lancering partriot op de militaire vliegbasis de Peel, Ferry Greevink is eerste luitenant en behoort tot de Defensie Topsport Selectie. Zelfs Jo Smits moet eraan gelo ven. De leeftijdsgrens die de KNVB stelt, geldt ook voor de Venrayse arbiter. Zeventig jaar is de limiet. Het leiden van officiële voetbal wedstrijden is voortaan taboe voor Jo Smits die op 3 augustus zijn zeventigste verjaardag viert. Zijn vertrek gaat niet onopge merkt voorbij. Op vrijdag 23 mei krijgt hij een afscheidswedstrijd aangeboden tussen een scheids- rechterselftal en een regionaal gastenteam. Uiteraard zal Jo Smits dan zelf de fluit hanteren. Handboogschutter Ron van der kampioenschap in de reserve 4e klasse veilig te stellen. In de las tige uitwedstrijd tegen Heeze zou Venray voldoende hebben gehad aan een gelijkspel. De hockeyhe- ren wisten het seizoen met hun vijftiende overwinning in stijl af te sluiten: 2-3. Alfred Hitchcock of Steven Spielberg kunnen de ontknoping van het buitenseizoen in de korf bal overgangsklasse A niet beter regisseren. In een zinderende korf balthriller trekt Oranje Wit aan het langste einde na een 11-11 gelijk spel tegen Bladella en pakt de titel. In Bladel is Caroline Michels het goudhaantje van de oranjewit- ten want met twee puike treffers in de slotfase brengt zij haar ploeg langszij. Jeugdatleet Pim Stevens uit Ven- ray behaalt tijdens het Nederlands kampioenschap voor A-junioren in Groningen een derde plaats op in de uitwedstrijd tegen Avanti in Schijndel. Dat betekent meteen uitschakeling voor De Peelkorf omdat Avanti en Jes al eerder de punten hadden gedeeld: 7-7. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray wint op een sterk bezet WK voor militairen in Korea een bronzen medaille. De land machtluitenant, die zich dit jaar helaas niet wist te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Peking, verloor nipt met 2-1 in de halve finale van de latere winnaar, de Koreaan Kyeong Hoon Park. Tijdens het Nederlands kampi oenschap handboogschieten in Ysselsteyn wordt Wendy van Ool uit Venray vierde met 454 punten. Tijdens het jaarlijkse internatio nale judotoernooi in sporthal De Wetteling in Venray wordt orga nisator Adri van Stokkem (58) door locoburgemeester Mathieu Emonts verrast met het ridder schap in de Orde van Oranje-Nas- sau. Deze hoge onderscheiding uitspraak over de gestaakte wed strijd Montagnards-Quick Boys (2-1) van 30 maart. Beide clubs krijgen twee punten in minde ring waardoor de ploeg van trai ner Henk de Bijl onbereikbaar is geworden voor de concurrentie. Na een jaar afwezigheid keert Swolgense Boys weer terug in de vierde klasse. Bas ten Harkel uit Amersfoort wint in een tijd van 52.41 min de Zwemloop Venray. Ruim een minuut later finisht Johan Snijders uit Bakel in een tijd van 53.45 min. Als derde eindigt Frank Tim mermans uit Broekhuizenvorst in 55.12 min. Laatste twee zijn beiden lid van de organiserende vereniging: Atletiek en Triathlon Vereniging Venray (ATV). Anke Thoonen van Sportinsti tuut Verhagen in Venray wordt tijdens de Nederlandse kampioen schappen judo -15 jaar in Eindho ven kampioen in de klasse -48 kg. Thoonen is na een gebroken pols pas sinds kort weer in training en daarom is de Nederlandse titel een verrassing voor haar. Door een 7-3 zege tegen naaste concurrent SKF 2 uit Veenendaal behalen de tafeltennisdames van Summa/Red Stars het kampioen schap in de eerste divisie. De Ven- rayse dames spelen nu promotie wedstrijden tegen de kampioen van de andere eerste divisie, SKF 1, voor een plaats in de eredivisie. In de kampioenswedstrijd worden de punten gescoord door Kelly Willems en Loes Vrouenraets (bei den drie gewonnen enkelspelen) en een keer Linsey Preuter. Scheidsrechter Pol van Boe- kel uit Venray wordt bedreigd. Zijn auto en zijn woning zijn besmeurd en ook krijgt hij thuis af en toe 'wazige telefoontjes'. De politie in Venray heeft de zaak in onderzoek. De bedreigingen zijn volgens Van Boekel begonnen na het competitieduel op vrijdag 4 april tussen Roda en NEC. Op een zonovergoten sport park in Maarheeze gebeurt wat bijna niemand aan het begin van de competitie voor mogelijk hield. SSS'18 is kampioen en promoveert voor het eerst in zijn negentigjarig bestaan naar de tweede klasse. SSS'18 is enkele maatjes te groot voor Maarheeze: 0-3. Ron van der Hoff uit Ysselsteyn en Carry Wegh uit Leunen worden geselecteerd voor de Europese kampioenschappen handboog- schieten. Deze Olympische kwa lificatiewedstrijd begint 12 mei begint in het Franse Vittel. Tijdens het EK zijn er nog tickets voor de Olympische Spelen te verdienen. Tot nu toe heeft zich geen enkele Nederlandse handboogsporter geplaatst voor Peking. Na het EK zijn er nog twee wereldbeker wedstrijden waar de sporters zich kunnen plaatsen voor de Olym pisch Spelen. De tafeltennisdames van Summa/Red Stars verliezen de promotiewedstrijd om een plaats in de eredivisie. In Oss is SKF uit Veenendaal met 6-2 te sterk voor de Venrayse ploeg. Het dames voetbalteam van Vol harding wordt glansrijk kampioen in de zesde klasse. Met een klin kende 0-8 zege op Fiducia wordt in De Rips de titel in de wacht gesleept. Met drie wedstrijden in een week pakken ook de voetbalman nen uit Geijsteren de titel. In de eerste wedstrijd was het meteen raak. Na een 4-0 zege op TOP'27 3 mag in Geijsteren al de kampi- oensvlag worden gehesen. Holthees pakt de titel in de zesde klasse E.Voor het eerst sinds 1977 kunnen de blauwwitten weer eens een kampioenschap vieren. In het slotduel tegen AC VVV pakken de kampioenen het laatste benodigde punt: 2-2. Pas vlak voor tijd tikte Loek Zegers de 2-2 binnen waardoor aan alle onzekerheid een einde kwam. Eindelijk! Na dertien magere jaren is Venray terug in de hoofd klasse. Donderdag 1 mei 2008 is een onvergetelijke dag in de Ven- rayse voetbalhistorie. Voor een welhaast ongekende entourage pakt Venray voor de derde keer (na 1982 en 1986) de titel in de eerste klasse en stapt de hoofd klasse binnen. De goede jaren lij ken weer terug te keren op sport park De Wieën. Heel de club is toe aan de terugkeer op het hoogste platform. Toch is het op Hemel vaartsdag nog even sidderen in de rechtstreekse confrontatie met de grootste titelconcurrent Groene Ster. Met tien man worden de gas ten met 2-1 teruggewezen. Wout Gommers is de grote held, hij kopt de winnende treffer binnen. Martijn Merken (23), Emiel van de Burgt (26) en Ferry Greevink Boksclub Venray viert zater dag het 25-jarig jubileum op een grootse wijze. Niemand minder dan oud-wereldkampioen boksen Raymond Joval is te gast om voor de bijna twintig leden van de jubi lerende vereniging een anderhalf uur durende clinic te verzorgen. John Klaassens is een bekend gezicht op de voetbalvelden in Noord-Limburg. De 44-jarige inwoner van Leunen leerde in de afgelopen jaren heel wat keepers en keepsters van verschillende amateurclubs in de regio de fijne kneepjes van het vak. Er gaat een hartenwens van de gedreven Klaassens in vervulling: de KNVB biedt hem een contract aan als keeperstrainer. En daar is hij stie kem toch wel een beetje trots op. "Ik zie het toch als een stukje waardering voor het werk dat ik de afgelopen jaren heb verricht. Deze kans wil ik met beide han den grijpen." Frits Lucassen (19) uit Leunen maakt deel uit van de selectie van Jong Oranje. De talentvolle zaal voetballer gaat op donderdag 13 maart naar Zeist. Daar spelen de twintig opgeroepen spelers een onderling duel. KNVB-coach Mar cel Loosveld maakt binnenkort de selectie bekend voor het EK-kwa- lificatietoernooi dat van 8 tot 11 april in Andorra wordt gehouden. Daarvoor speelt Jong Oranje nog oefenduels tegen Griekenland en België. Frits Lucassen behoorde al eerder tot de voorselectie maar hij viel in september 2007 buiten de boot. Judoka Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen wordt op de NK derde in de klasse -17 jaar tot 48 kg. In de strijd om de derde plaats komt ze uit tegen Catharina van der Wal, die ze won met haar favoriete heupworp tsuri komi goshi, gevolgd door een armklem. In Utrecht wordt in vier klas sen gestreden om het Nederlands kampioenschap door jeugd- en minibridgers. De enige Venraynaar die naar de prijzentafel mocht was Rens Philipsen. De in Delft stude rende en in Rotterdam en Utrecht bridgende 18-jarige ex- Raaylander wint in de klasse tot 20 jaar met zijn nieuwe partner Thijs Verbeek het aspirantenkampioenschap 2008. Franca Claessens uit Leunen krijgt de bronzen onderscheiding van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS). Zij ontvangt deze bijzondere onderscheiding omdat zij zich bijna 25 jaar zeer actief heeft inge zet als secretaresse van rijvereni- ging Ons Genot uit Leunen, Veu len, Heide. Frans Denen, ambtenaar in Venray, wordt in Katwijk voor de tweede maal Nederlands kampi oen bij het NK veldlopen voor ambtenaren. Hij wint de loop over negen kilometer. Voor de derde keer op rij bren gen de compoundschutters van handboogvereniging Ons Genoe gen de nationale titel mee naar Ysselsteyn. Dit keer gebeurt dit in de teamsamenstelling Johan van Dongen, Mark Poels en Harrie Poels. De handbaldames van Manual stellen op de slotdag van de com petitie de plaats in de tweede klasse A veilig. Door een royale en dikverdiende 16-7 zege (ruststand 9-3) op naaste concurrent HBS uit Budel spelen de gasten volgend seizoen een klasse lager. Voor de 44-jarige Manual-speelster José Kessels betekent het laatste duel ook een mooi afscheid van de prestatiesport. De Venrayse taekwondoka Mar- tijn Merken van Tong-Il schrijft de Open Belgische kampioenschap pen 2008 in de klasse -84 kilo gram op zijn naam. Merken maakt deel uit van het nationale militaire team. Vrijdag 4 april is een historische dag voor het Venrayse zaalvoetbal. TV/Sportijn slaagt erin de eredivi sie te bereiken na een zinderende topper tegen ZVVM/Campus: 4-7. De thuisclub is voor rust opper machtig en leidt halverwege met 4-1. De vele Venrayse supporters in de knusse sporthal van Berg en Terblijt zijn muisstil. Niemand geeft nog een cent voor de Ven- rayse titelkansen. Het wordt uit eindelijk toch nog een prachtige avond. Want na rust voltrekt zich een klein wonder. TV/Sportijn her rijst uit de dood en trekt op een fantastische manier de wedstrijd naar zich toe: 4-7. De eerste voetbalkampioen in de regio Venray is bekend. Zonder zelf te spelen is Swolgense Boys kampioen geworden in de vijfde klasse F. De tuchtcommissie deed PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 2009 - Pagina 27 met Russen, Bulgaren, Polen en de omliggende landen. Ferry Greevink van taekwond overeniging Tong-Il slaagt er opnieuw in nationaal kampioen te worden in de zwaargewicht klasse +84 kg taekwondo. In de finale is hij met 9-2 veel te sterk voor Naziem Akkabouz. Wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn wordt in Eerde Neder lands kampioen veldrijden bij de nieuwelingen (jongens van 15 en 16 jaar). Teunissen is vooraf een van de kanshebbers, maar abso luut niet de topfavoriet. In de eind sprint klopt Teunissen zijn enige nog overgebleven tegenstander Danny van Poppel uit Moergestel met enkele lengten. Tijdens de Nederlandse junio renkampioenschappen zwemmen in Terneuzen weet HZPC-zwem- mer Dion Dreesens een nieuw kampioenschaprecord op de 400 meter vrije slag neer te zetten. Hij weet het oude record met maar liefst drie seconden te verbeteren Nederlands kampioen gekroond. Op de open midden Nederland se kampioenschappen behaalt Sportinstituut Verhagen uit Venray twee gouden medailles. Aan dit toernooi doen 150 judoka's mee, er is een Engelse, een Duitse en een ploeg uit België aanwezig. Jas per Holtackers en Arthur Claasen zijn de sterksten in hun klasse, zij winnen al hun partijen met ippon (vol punt). De leden van De Peeldancers doen het uitstekend tijdens de zestiende editie van het eigen danstoernooi. Kimberley Xhofleer behaalt in Ysselsteyn een eerste plaats in de categorie solo jeugd, terwijl de Dancing Stars winnen in de garde hoofdklasse. Landmachtluitenant Ferry Greevink uit Venray wint tijdens de open Nederlandse kampioen schappen taekwondo in Eindho ven goud. Greevink behaalt het goud door in een werkelijk bloed stollende finale met 5-4 en een golden score van de Duitser Ulvi Kaya te winnen. Hoff uit Ysselsteyn verdient voor Nederland een startplaats op de Olympische Spelen. De recurve- schutter werd op het Europees kampioenschap in het Franse Vit tel derde. Door een van de eerste drie plekken te pakken, bezorgde hij Nederland een zogeheten quo tumplaats voor Peking. De twee Nederlandse teams van springruiters die in actie komen tijdens landenwedstrijden in Kopenhagen en Madrid zijn zeer succesvol. In Madrid komen maar liefst veertien landen aan de start en verslaat Nederland in een barrage de Duiters, die daarmee tweede worden. In Kopenhagen eindigt het Nederlandse team, met in de gelederen Mathijs van Asten uit Ysselsteyn, op de tweede plaats, achter Denemarken, in een veld met dertien landen. De hockeyheren van Venray weten in de laatste speelronde het het onderdeel hoogspringen. Met een hoogte van 1,98 meter houdt hij zich uitstekend staande in een sterk deelnemersveld en pakt de bronzen medaille. Ron van der Hoff presteert met een 67e plaats teleurstellend tij dens de wereldbekerwedstrijd in het Turkse Antalya. De Ysselsteyn- se handboogschutter, die Neder land onlangs op het EK in het Franse Vittel aan een olympisch startbewijs hielp in de discipline recurve, bereikt de finale niet. Zijn collega's Wietse van Alten en Pie- ter Custers halen de eindronde wel, maar kunnen daarin ook geen potten breken. De Peelkorf speelt ook volgend seizoen in de hoofdklasse korfbal. In de eerste ontmoeting van de driekamp om een plaats in de top klasse leiden de Ysselsteynse korf- balsters een royale 10-3 nederlaag Atleet Twan Lensen wint de vijf tiende editie van de Kasteelloop in Horst. De oud-Venraynaar wint de 9600 meter voor Leon van Ravenstein en Dave Ewalts van TV Venray. Met overmacht wint Len- sen later deze maand de Vlakwa tercross in Venray. De korte cross over 4050 meter loopt hij in 13 minuten en 12 seconden. HZPC-zwemster Lisa Dreesens uit Venray komt op het NK zwem men uit op zes afstanden en weet maar liefst op vijf afstanden haar persoonlijke record te verbeteren. Opnieuw succes voor Dreesens. Tijdens de Limburgse zwemkam- pioenschappen korte baan in Landgraaf wint ze maar liefst vijf gouden medailles. Driemaal op persoonlijke titel en tweemaal met de dames estafetteploeg. Kas- per van Dijk van SG Noord-Lim burg behaalt drie gouden en een zilveren medaille over vier afstan den. is Van Stokkem met name toe gekend vanwege zijn 35-jarige inspanning voor het bevorderen en promoten van de judosport op lokaal, nationaal en internationaal niveau. De Venrayse turner Thijn Haver kort behaalt op het NK turnen eerste divisie in Alphen aan den Rijn de zilveren medaille op zijn favoriete onderdeel vloer. Haver kort, lid van GV St. Christoffel, presteert daarmee voor het derde achtereenvolgende jaar om de aansluiting te maken bij de top van Nederland. Scheidsrechter Pol van Boekel uit Venray is niet de vierde offi- De twintigjarige wielrenner Wout Poels uit Blitterswijck wint het jongerenklassement van de zesdaagse Spaanse wielerkoers Volta Ciclista Intenational a Lleid. Bovendien eindigt hij met zijn derde plaats op het podium naast winnaar Lars Boom van de Rabo bank. Januari: veldrijder Mike Teunissen is Nederlands beste. Sportief jaaroverzicht 2008

Peel en Maas | 2009 | | pagina 27