Impulsen voor duurzaamheid in de regio Eigenaar Combi Dom Melskens in commercial Help! De cito- eindtoets... Atlantic levert sms-diensten Dakar 2009 Bakker Bart in de prijzen Lars steunt cheetah EEN NIEUW KOST U BIJ ONS ECHT NIETS rïONDZORG Gunhoek ook voor üw tuin Patersstraat 16, 5801AV Venray 0478-514468 PEEL EN MAAS Donderdag 18 december 2008 - Pagina 9 Classens Bio-Energy in de prijzen Duurzaamheid was het thema van €ureka!, de jaar lijkse wedstrijd van NV Regio Venlo om innovatieve ideeën van Noord-Limburgse onder nemers een extra impuls te geven. Afgelopen vrijdag wer den de drie winnaars bekend. Net als voorgaande jaren schreef de NV Regio Venlo dit najaar de ideeënwedstrijd Eureka! uit om vernieuwende ideeën in de agro- en maakindustrie en de logistiek een ontwikkelkans te geven. Na een eerste schifting mochten afge lopen vrijdag zes initiatiefnemers hun idee presenteren. Daarvan biedt de NV een eerste financiële ondersteuning aan drie voorstel len, die innovatief zijn en bijdra gen aan verbetering van de eco nomische structuur van de regio. Onderscheiden werden Verhoe ven Timmerfabrieken en de com binatie Aviko Rixona en Classens Bio-Energy uit Venray en Rubruko uit Venlo. Verhoeven Timmerfabrieken doet onderzoek naar alternatieve mogelijkheden om mallen (bekis tingen) te maken voor betonwerk. Doel is bekistingsmateriaal te vin den dat lichter van gewicht en beter recyclebaar is, en waarmee complexere mallen geconstrueerd kunnen worden. De recyclebaar heid draagt bij aan het milieu en de nieuwe complexiteit vergroot de afzetmogelijkheden. Classens Bio-Energy uit Oirlo onderzoekt de mogelijkheden om op basis van biomassa warmte te leveren aan aardappelverwerker Aviko-Rixona in Venray. Dit moet op termijn leiden tot een aan merkelijk besparing op aardgas en een forse vermindering van C02-uitstoot. Rubruko heeft het Klik-kozijn in ontwikkeling. Tra ditioneel worden houten kozij nen van binnendeuren tijdens de bouw bevestigd, waarna de veelal overmaats geleverde deur moet worden bijgeschaafd en afgehan gen. Bij het Klik-kozijn worden deur en kozijn in de fabriek (pas send) gemaakt en als één geheel op de bouw gemonteerd. Daarbij is nog slechts een inbussleutel nodig. Minder foutkansen, min der zwaar tillen, minder uren op de bouwplaats, meer efficiëntie. Ook genomineerd - maar er was slechts ruimte voor drie winnaars - was Van Eeuwijk Groente en Fruit uit Overloon. Onder de naam VersSnel wil Van Eeuwijk een één- loket-service opzetten om streek producten van uiteenlopende producenten te leveren aan hore- caondernemingen in de regio. De NV Regio Venlo verwacht dat de ideeën op termijn belangrijke productinnovatie, productiever betering en efficiëntiewinst ople veren en daarmee bijdragen aan structuurversterking van de regio. De drie bedrijven ontvangen elk een bedrag van maximaal 15 dui zend euro als ondersteuning om hun idee verder te ontwikkelen en in de markt te zetten. De NV Regio Venlo is een ini tiatief van de Noord-Limburgse gemeenten en Industriebank LIOF. Doel is een krachtige impuls te geven aan de economische structuur in Noord-Limburg door ondersteuning van vernieuwende projecten in de logistiek, agro- en maakindustrie. Momenteel onder steunt de NV hiervoor een groot aantal uiteenlopende projecten in de regio. Dat diverse winkelketens in de belangrijke decembermaand extra inspanningen doen voor de gunst van de consument is een bekend gegeven. Stapels reclame folders vallen op de deurmat, en speciale kerst commercials op tv moeten de klant alvast in kerstsfeer bren gen. Zo ook bij de landelijke keten van fotospeciaalzaken waar Mels kens met winkels in Boxmeer en Venray deel van uitmaakt. Combi is sinds een aantal jaren onderdeel van United Retail, de grootste spe ler op het gebied van foto en elek tronica speciaalzaken. Vanaf deze week wordt er op alle Nederlandse zenders een commercial uitgezonden waarin Frank Melskens een rol speelt. In deze commercial speelt een dame dat ze op vakantie is geweest in New York, waarna ze vervolgens een fotoboek laat printen bij Combi. De rol van Melskens ligt vrij voor de hand, hij speelt name lijk de fotograaf waar het album afgehaald wordt. "Voor ons een belangrijke boodschap", vertelt Melskens. "Wij maken namelijk fotoboeken in eigen beheer met echte fotokwaliteit".Dit is een uniek concept waarbij de klant zelf een fotoboek samenstelt, de software wordt vervolgens bij Melskens ingeleverd, en deze print de bladen voor het album in eigen beheer op fotopapier, om ze ver volgens te persen en in te binden. "Een uniek concept, waarbij je de uitgebreide mogelijkheden van een fotoboek hebt, en de kwaliteit van foto afdrukken", gaat Mels kens verder. Vervolgens komt er nog een zogenaamde bumper achter de commercial. In deze bum per wordt een extra aanbieding gedaan. In samenwerking met Sony Nederland is er namelijk een unieke aanbieding: De Sony Alpha 350 in combinatie met een objec tief met een bereik van 18-250mm voor een speciale prijs namelijk 899,00 euro. De Sony Alpha 350 is een unieke spiegelreflex camera die meervoudige prijzen heeft gewonnen vanwege het unieke live view, en gebruiksvriende lijkheid. Het nieuwe verbeterde objectief heeft ook een nog gro ter bereik. "En bij deze actie krijgt de nieuwe eigenaar ook nog een gratis 4 GB geheugenkaart", lacht Frank Melskens. Dat deze camera meer uitleg nodig heeft moge dui delijk zijn. U bent hiervoor natuur lijk van harte welkom bij Combi Dom Melskens aan de Steenstraat 150 in Boxmeer, waar vakkundige medewerkers u graag te woord zullen staan om u de ins en outs van deze camera te vertellen. Op zondag 21 december is er tijdens de koopzondag in Box meer een productspecialist van Sony aanwezig die deze camera non-stop zal demonstreren. "Een demonstratie van deze actie set is zeker belangrijk, om de vele moge lijkheden te ervaren, maar ook om het enorme zoombereik te zien", vertelt Frank Melskens. Want hoe bijzonder een aanbieding ook is, bij Melskens geloven ze heilig in een duidelijke en heldere uitleg, zodat u nog beter gaat fotografe ren en de optimale mogelijkheden van deze camera kunt benutten. Pentagon Night Zaterdag 20 december vindt in een volledig in discostijl omgetoverde foyer van de schouwburg in Venray de derde editie van de Pentagon Night plaats. De Pentagon Night is onlosmakelijk ver bonden met het schaatsevene- ment Venray on Ice. De opening van Venray on Ice was geweldig, maar de Pentagon Night wordt spectaculair. Alle lief hebbers van disco en funky music kunnen genieten van een live optreden van een soul- en disco zanger. Het wordt een ouderwets swingende discoavond, met als dj Twan van Bussel. De Pentagon Night start om 20.30 uur en hoeft in tegenstelling tot voorgaande jaren niet om 01.00 uur te eindi gen. Kaarten a 6 euro per kaart zijn in de voorverkoop tot zaterdag middag 20 december 18.00 uur verkrijgbaar bij de Artiest. Kaar ten kosten bij de kassa 7,50 euro. Op dinsdag 30 december wordt wederom de pokeravond gehou den op de vide van de schouw burg. Kaarten voor deelname aan de pokervond kosten 5 euro en zijn eveneens verkrijgbaar bij de Artiest. Voor meer informatie: zie www.venray-on-ice.nl. Margriet van Glabbeek, de oprichtster van Hospice Zenit in Venray, is de winnares van de IZZ Mooi Mens Verkiezing 2008. Zij werd door de vrij willigers voorgedragen voor deze verkiezing en won met ruim 1200 stemmen. De IZZ Mooi Mens titel wordt voor het tweede jaar toegekend aan een zorgmedewerker die uitblinkt door mooie initiatieven en inspiratie. De tweede en derde plaats waren voor Harma van Gerwen met haar zelfgemaakte 'drainzakjes' om patiënten te verlichten en Marhn van Dom melen en Bernadette Metz met hun contactbureau ZOEM voor verstandelijk gehandicapten. Margriet van Glabbeek springt met hospice Zenit in op de behoef te van veel terminale patiënten om in een huiselijke omgeving te kunnen sterven wanneer dat thuis niet meer mogelijk is. Ze geeft de patiënten privacy in de vorm van een eigen kamer, maar biedt ook een gemeenschappelijke huiska mer waar de patiënten een praatje kunnen maken met een van de vele vrijwilligers. Ook kan het hospice voldoen aan bijna iedere denkbare eetwens om zo de laatste dagen zo aangenaam mogelijk te maken.Van Glabbeek staat bekend als moti vator en inspirator en geeft naast haar werkzaamheden als vrijwillig ster ook trainingen en cursussen voor vrijwilligers en professionals die met stervenden te maken hebben. "Ik ben heel erg blij van binnen, een erkenning die ik met trots bij me zal dragen", aldus van Glabbeek. De afgelopen maanden kreeg IZZ ruim 100 inzendingen binnen met mooie verhalen van mensen uit de zorg. De jury van de Mooi Mens Verkiezing bracht het aantal terug tot drie nominaties. Een moeilijke taak omdat er veel goede ideeën en initiatieven van mensen uit de zorg werden voor gedragen. Meer dan 2500 mensen bekeken afgelopen maand de film pjes over de genomineerden op Margriet van Glabbeek, cle oprichtster van Hospice Zenit in Venray, is de winnares van cle IZZ Mooi Mens Verkiezing 2008. de website van IZZ, www.izz.nl en brachten hun stem uit op een van de genomineerden. IZZ is een uniek samenwerkingsverband - dat al meer dan 30 jaar bestaat - tussen werkgevers en werknemers in de zorg. Werkgevers zijn met IZZ in staat hun secundaire arbeidsvoor waarden te verbeteren en een verbinding te maken met arbo- en verzuimbeleid. Al jaren achtereen bevestigen onafhankelijke onder zoeken de hoge klanttevredenheid van IZZ. Op zondag 21 december zul len tijdens de heilige mis van 09.30 uur de retabelen in de parochiekerk van Oostrum worden teruggeplaatst. Door het vertrek van pastoor Hoe- demaeckers om gezondheids redenen kwam de pastorie leeg te liggen. De grote zolder van de pastorie was een ver gaarbak van allerlei spullen. Bij het opruimen trof het kerk bestuur vier negentiende-eeuwse retabelbakken aan die deel uit maakten van het hoofdaltaar in de Mariakapel. Het kerkbestuur en Stichting Instandhouding Eigen dommen van de parochie O. L. Vrouw Geboorte namen contact op de Stichting Restauratie Ate lier Limburg. De retabelen bleken dermate waardevol dat restauratie zinvol zou zijn. Het niet geringe kostenplaatje kwam rond door bijdragen van de Stichting Venne- kens, het fonds Leefbaarheidspro jecten van de dorpsraad Oostrum, schenkingen van Oostrumse ondernemers en een bijdrage van het Wilhelmina Sangers Cultuur fonds. HISTORIE Oostrum kent als bedevaart plaats een lange geschiedenis. Vanaf het jaar 1350 is er sprake van een vrijwel ononderbroken verering. Middelpunt is het mira culeuze beeld van Maria. Volgens een eeuwenoude legende vindt een landman het beeldje tijdens het wieden van het vlas rond het jaar 1350. Vanzelfsprekend neemt hij het mee naar huis. De volgen de dag komt hij tot de ontdekking dat het verdwenen is. Tot zijn ver wondering vindt hij het terug op dezelfde plaats op zijn vlasakker. Hij hoort een stem die zegt: 'Hier wil ik rusten!' De landman is nog steeds in twijfel belooft ter plaat se een kapelletje te bouwen als hij vanuit de hemel een duidelijk teken krijgt. De volgende dag staat zijn vlas lang voor de normale bloeitijd in volle bloei. Dit teken was voor de man voldoende om zijn belofte na te komen. In 1400 werd het oorspronkelijk kapelle tje vervangen door een groter. In zijn boek uit 1896 beschrijft kape laan M.J.Janssen uit Well dat in de Luijkse registers in 1400 melding gemaakt werd van een Capella in Oestrem en vervolgens in 1485 van Capella St. Marie in Oestrum en in 1585 van Capella St. Marie in Hosterhem. Na die tijd hebben vele verbouwingen en uitbreidin gen plaatsgevonden. Rond 1400 is de laat gotische eenbeukige kerk gebouwd. In de kapel ston den twee altaren: Het hoogaltaar en rechts daarvan het H. Kruisal- taar. Plusminus 1750 werd er een altaar geplaatst, waarvan de uitste kende piramiden het zicht op het gebrandschilderd glas ontnamen. Daarom werd in1878 het altaar vervangen door een lager, waarop deze retabelen stonden. In 1893 veranderde de situatie opnieuw. Het H. Kruisaltaar verdween en maakte plaats voor een troonal- taar met genadebeeld. Het hoofd altaar is een zogenaamd gotisch vleugelaltaar en vervaardigd in de Roermondse kunstateliers van Cuypers en Stolzenbergh. Vier oud testamentarische taferelen worden uitgebeeld: 1) Aartsvader Abraham slachtof fert zijn zoon Isaac Genesis :22,1- 19. In de middeleeuwen werd deze voorstelling opgevat als de prefiguratie van de kruisiging van Jezus. Op de achterzijde een voor stelling uit het Nieuwe Testament: De Geboorte van Christus Mat- theus 2:1-12; Lucas 1-21. 2) Het slachten van het Paaslam, Exodus 12:11. 3) De Mannaregen in de woestijn, Exodus 16:4-36 4) Abrahams ontmoeting met Mel- chisedech, Genesis 14:18-24. Op de achterzijde: De Aanbidding door de Koningen (Mattheus 2:1- 12). De voorstellingen in de reta belbakken zijn ontleend aan het idee van het systematisch tegen over elkaar stellen van het Oude en Nieuwe Verbond. In 1873 werd de kapel aan de noordzijde uit gebreid met een portaal. Onder architectuur van Johannes Jorna werd de kapel in 1888 geheel gerestaureerd en werd een kleine torenspits geplaatst. Onder rector Asselberghs werd in 1930 beslo ten dat de kerk uitgebreid diende te worden, echter zodanig dat de oude kapel kon blijven bestaan. In 1935 nadat de kapel door een zware storm op 16 februari veel schade had opgelopen werden de uitbreidingsplannen versneld. In 1936 werd een nieuw schip gebouwd dwars op de zuidwand naar een ontwerp van J. Coumans. Het oude schip veranderde in een voorportaal.Het koor van het oude kerkgebouw kreeg de functie van Mariakapel of Genadekapel.De neogotische expositietroon werd in 1937 vervangen door een geel koperen baldakijn afkomstig uit het atelier van Brom uit Utrecht en kwam te staan op de plaats van het oude hoofdaltaar. De vier oud testamentarische taferelen werden in die periode verwijderd en wer den bewaard op de zolder van de pastorie. Daar hebben ze tiental len jaren gelegen. Komende zon dag zullen ze dus teruggeplaatst en ingezegend worden in de kerk in Oostrum. Blokken is een praktijk voor remedial teaching in Maashees. Naast haar werk als intern begeleider en remedial teacher op een basisschool, helpt Helma van Eist sinds kort ook kinderen in haar praktijk. Zij begeleidt even eens kinderen op hun eigen school. "Wanneer een kind een pro bleem ervaart met leren, dan is het belangrijk daar inzicht in te krij gen. Bijvoorbeeld: een kind heeft angst voor de citotoets. Of: het aanvankelijk leesproces in groep 3 verloopt moeizaam. De kracht van remedial teaching is dat het pro bleem geanalyseerd wordt binnen de setting waarin de problematiek zich voordoet. Dit leidt tot snelle analyse en oplossingen. Veel leed voor de rest van de schoolloop baan kan zo voorkomen worden." Helma is lerares basisonderwijs, gediplomeerd remedial teacher en gedragsspecialist. Ouders en school kunnen bij RT praktijk Blokken terecht voor advies, nader onderzoek en begeleiding. Informatie is te vinden op www.rt-blokken.nl. Een intakege sprek is geheel vrijblijvend: info@ rt-blokken.nl, tel: 0478-636664 of 06-11455980. Sinds deze week levert het Venrayse bedrijf Atlantic Tele com sms-diensten aan Team De Rooy (www.dakar-derooy. com) tijdens Dakar 2009 en de Africa Race 2008. Helemaal nieuw is de dienst SMS-2-PDF waarin een aanvrager per sms documenten kan bestel len die hem dan per email wor den toegestuurd. Team De Rooy gebruikt als eerste deze dienst om foto's ter beschikking te stel len die alleen op deze manier te verkrijgen zijn. Met de sms-tekst DAKAR "emailadres" naar 4411 ontvangt de aanvrager op het emailadres de foto van de dag voor 90 cent per keer. Fans van Team De Rooy kunnen zich ook dagelijks laten informeren over de actuele stand van zaken. Dit is een abonnnementsdienst waarvoor men zich kan aanmelden op de site van Team De Rooy, zie http:// www.dakar-derooy.com/nl/index. php?categoryid=132 .De abonnee krijgt maximaal vier berichten per dag voor 25 cent per bericht. Atlantic Telecom onderschrijft de sms gedragscode waardoor abon nees er zeker van zijn dat ze zich altijd weer kunnen afmelden. Atlantic Telecom is een full-service provider op het vaste net en biedt vele telecomdiensten aan zoals CPS, analoge en ISDN lijnen, vaste aansluitingen, 0800/0900/088- nummers, SMS diensten, telefo nisch vergaderen en Fax to Email. Meer info: www.atlantic.nl bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers wwwo Wim van Dalen en Pieter Lin- ders mogen zich de tweede beste nieuwe vestiging van Bakker Bart in Nederland noemen. Het tweetal, dat vorig jaar in de Grotestraat een Bakker Bart-ves- tiging opende, mocht deze prijs tijdens een bijeenkomst in Zeist in ontvangst nemen. De vestiging werd beoordeeld op onder ande re kwaliteit, klantvriendelijkheid en uitstraling. Lars Vervoort is sinds sep tember van dit jaar kinder- dierekteur van Zooparc Over loon. Vervoort is elf jaar oud, woont in Venray, en zit in groep 8 van de Petrus Banden School. Hij is een van de vijf tien kinderdierekteuren van de dierentuinen in Nederland. Elke dierekteur heeft een natuurbehoudproject onder zijn hoede waarvoor 'fans' verzameld moeten worden. Hiermee vragen zij aandacht voor het probleem rond deze diersoort en boven dien ontvangt het project met de meeste fans een geldbedrag voor dit goede doel. Vervoort is ambas sadeur van het De Wildt Cheetah and Wildlife Trust project. Dat is een organisatie die zich inzet om de cheeta en andere grote Afri kaanse roofdieren te behoeden voor uitsterven in hun natuurlijke leefgebied. Hiervoor hebben zij een uitgebreid educatie- en fok- programma opgezet. Ook doen zij onderzoek om dieren weer uit te kunnen zetten in het wild. De leefgebieden waarin de cheeta leeft, worden steeds kleiner en komen verder uit elkaar te liggen. Door sommige boeren wordt de cheeta ervan verdacht om hun vee te doden. Daarom proberen deze boeren de cheeta te ver giftigen of dood te schieten. De Wildt Cheetah and Wildlife Trust bezoekt met hun educatiepro gramma scholen in Zuid-Afrika om daar uitleg te geven over natuurbehoud. De leerlingen maken hierbij kennis met Byron, een tamme cheeta, die optreedt als ambassadeur voor het wildlife inAfrika. Ze beloven hem plechtig voor de natuur te zullen zorgen. Door deze bijzondere manier wil de De Wildt meer mensen bewust maken van natuurbehoud. Wie Lars Vervoort en zijn pro ject wil steunen, kan kijken op www.kinderdierekteuren.nl. en implantaat gedragen protheses Wij nemen Uw eigen risico voor onze rekening N R A lïififtl li»»»» www.centrum-mondzorg.nl Margriet van Glabbeek wint Mooi Mens 2008 Retabelen terug in kerk Oostrum KUNSTGEBIT dom melskens

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9