Strenger toezicht in winkelcentrum Venray Verrassend, vernieuwend en verbeterd /fi 'Gemeente berekent te hoge bouwleges' Vlammen voor de vrijheid Kleur en Aksent slaan handen ineen Gewijzigde dienstregeling W Sterretje in uw autoruit? Advocaten PEEL EN MAAS Na 1 oktober 2009 is tijd van waarschuwen en aanspreken voorbij Parkeercontroleurs krijgen steeds meer bevoegdheden om op te treden tegen aller lei ergernissen in het winkel centrum. Het gaat niet alleen meer om verkeersovertredin gen, zoals het fietsen in de winkelstraten, maar er komt ook strenger toezicht op het laden en lossen, uitstallingen bij winkels en bedrijven, het neerzetten van afvalcontainers en hondenpoep. Tot 1 oktober 2009 zullen de parkeercontroleurs de overtre ders aanspreken, informeren en zo nodig waarschuwen. Met ingang van het vierde kwartaal van 2009 is het gedogen voorbij en worden er ook bonnen uitgeschreven. Het verbaliseren van kleine ergernissen in het centrum is nu nog niet mogelijk omdat de afde ling Veiligheid en Handhaving hiervoor nog geen beleid heeft opgesteld. Voor 1 oktober 2009 moet dit beleid van kracht zijn en dan is de tijd van alleen aanspre ken en waarschuwen voorbij. Het strengere toezicht heeft alles te maken met het project Centrum op de schop. De werk zaamheden zijn in het najaar van 2010 afgerond. Het winkel centrum heeft dan een flinke kwaliteitsimpuls gekregen. De gemeente wil voorkomen dat het straatbeeld wordt verstoord door fietsen die her in der in de straten staan, vrachtwagens die laden en lossen, hondenpoep en uitdijende terrassen en reclame-uitingen die ook nog hinder voor het winke lend publiek veroorzaken. hi de eerste maanden zullen de parkeercontroleurs van Q-Park op een publieksvriendelijke manier te werk gaan. Door duidelijk uit te leggen wat de regels zijn en overtreders aan te spreken op hun gedrag.Tot nu toe worden de extra kosten van handhaving op kleine verkeersergernissen door de parkeercontroleurs betaald uit het parkeerbedrijf. Het gaat jaar lijks om 92.000 euro. De politiek is het hier niet mee eens en vindt dat de kosten van toezicht en handhaving niet uit de parkeergel- den betaald mogen worden. In 2002 is besloten tot uitbrei ding van de bevoegdheden van de parkeercontroleurs. Sindsdien sur veilleren ze niet meer solo. Omdat er meer contact met de burgers is gekomen, is besloten voortaan duo-surveillances in te voeren. Dit heeft weer geleid tot uitbreiding van de formatie. Dagelijks van 's ochtends acht uur tot 's avonds zeven uur zijn er minimaal twee parkeercontroleurs van Q-Park in het winkelcentrum werkzaam. Hun eerste taak blijft de controle op het naleven van het betaald parkeren. De opzet is dat het optreden tegen de kleine ergernissen binnen het reguliere werk kan worden gedaan. Het mag echter niet leiden tot een daling van het aantal opgelegde parkeerboetes. Eindejaarsconcerten Venrays Mannenkoor Zaterdag 13 en zondag 14 december stond de Venrayse schouwburg volledig in het teken van de eindejaarscon certen van het Venrays Man nenkoor. Samen met verschil lende andere (solo)artiesten slaagde het koor erin het kerstgevoel op een bijzondere manier in Venray naar boven te halen. (Door Sanne Claessens) De volle foyer voor het begin van de show geeft eigenlijk al aan dat veel mensen benieuwd zijn naar het concert. Voor veel men sen is het niet de eerste keer dat ze komen kijken, maar het mooie programmaboekje dat iedereen ontvangt bij binnenkomst wekt toch de nodige nieuwsgierig heid. Wanneer iedereen zit en de show begint trekt het decor, dat door een speciale projectgroep is gemaakt, direct de aandacht. Ook het combo onder leiding van Otto Kooien dat de gehele tijd het con cert van een instrumentele omlijs ting zal voorzien, heeft een mooie plek op het podium. In het begin van de show wordt het publiek verrast met een bus vol mannen in vrijetijdskleding die, in verband met pech, in gesprek raken met enkele dames van close-harmonygroup Confetti. Het blijkt een opzetje te zijn naar het openingsnummer van het Ven rays Mannenkoor. Zat eerder nog iedereen vol spanning te lachen om het grappige toneelspel, tij dens 'When The Saints Go Mar ching In' is de hele zaal stil en wordt het gevuld met het enorme volume van het voltallige mannen koor. De toon voor de rest van de avond is hiermee gezet. Popgroep VET (bestaande uit leden van het VMK) bestaat dan maar uit enkele personen mis schien, maar ook zij krijgen de zaal volledig stil. Een gevoel van 'wow' overheerst. Het applaus na ieder nummer is groot en begrij pelijk. Tussendoor is er telkens sprake van een rode draad die het verhaal leidt en worden de soloartiesten aangekondigd. Zo krijgen Sanne en Ellen Valkenburg uit Nederweert het voor elkaar om menigeen kippenvel te bezor gen met hun vertolking van 'Teil Him'. Daarna is het tijd voor Ron Barents en Albert Slieker die met enorme power de zaal voor zich weten te winnen. Het blijkt een enorme goede keus van het Venrays Mannen koor om samen te werken met andere groepen en artiesten. Confetti weet met zijn kleurrijke kleding en heupbewegingen een vermakelijke Abbamedley neer te zetten bijvoorbeeld. Ook de klei nere groep Octet-nog (eveneens bestaande uit leden van het man nenkoor) krijgt het voor elkaar met haar optreden het stof voor goed van haar imago af te blazen. Het publiek was begrijpelijk enthousiast. Fleur (21) was voor de eerste keer aanwezig bij een eindejaarsconcert. "Ik wist niet zo goed wat ik moest verwachten, maar ik vind het wel overweldi gend. Erg leuk met die stukjes eromheen en de andere arties ten", aldus Fleur. Maar zij is zeker niet de enige. "Ik vond het enorm vernieuwend en verrassend. Alles past bij elkaar. Ook sluit het combo ontzettend goed aan bij de rest, zij spelen toch een belangrij ke rol de hele show door", vindt Gerda Leeijen uit Venray. Veel mensen vonden de show ook verbeterd ten opzichte van eerdere jaren. Willy Voesten ver telt: "Ik ben bijvoorbeeld twee jaar geleden geweest en toen heb ik best kritisch gekeken. Het is echt super verbeterd. De afwisseling en de swingende verhalen maken er veel meer een geheel van." Voor die enkeling die het Ven rays Mannenkoor toch liever geheel in pak had gezien, kwam het tweede deel van het concert precies op tijd. Het decor was veranderd in een sterrenhemel en het koor zag er prachtig chic uit. Deel twee was opgebouwd uit verschillende muzikale blok ken, die op een zeer vermakelijke Confetti werkte ook mee aan de nieuwjaarsconcerten. manier aan elkaar gepraat wer den door Patrick van der Broeck. Hij kondigde opnieuw het man nenkoor aan en de verschillende (solo)artiesten, die ook hun vrije tijdskleding inmiddels hadden verruild voor een kerstoutfit. De vele kerstnummers die tijdens dit deel voorbijkwamen riepen veel herkenning op afgaande op het geneurie en gezang in het publiek. De show werd afgesloten met 'We All Stand Togethe' en 'Feliz Navi- dad' en eindigde hierna in een terechte staande ovatie door het publiek. De heren van het Venrays Man nenkoor zijn zelf ook erg tevreden met het resultaat van de einde jaarsconcerten 2008. Huub Vroo- men, die in verband met stempro blemen helaas zelf niet mee kon doen, zegt 'erg trots te zijn op het resultaat'. En voor Wilbert Claes sens, die wel op het podium stond, was het 'een te gek weekend!'. Bijna ieder jaar is er een groot overschot aan inkom sten uit bouwleges. In 2008 krijgt de gemeente zelfs 700.000 euro meer binnen dan was voorzien. CDA-raads- lid Toon Loonen meent dat de bouwkosten van bijvoorbeeld bedrijfshallen en varkensstal len veel te hoog worden inge schat. Daardoor betalen de aanvragers te hoge legeskosten. Volgens Loo nen heeft al een aantal agrariërs zijn gelijk gehaald bij de commis sie bezwaar en beroep. Het CDA diende dinsdag in de raadsverga dering een motie in waarin het college wordt opgedragen bij alle bouwwerken de bouwkos ten reëler te ramen. Tevens wil de partij dat er een onderzoek komt naar de kostendekkendheid van de bouwleges. Wethouder Hans Teunissen (Lokaal Aktief) nam namens het college de motie over. Hij beloofde komend voorjaar met de uitkomsten van het onderzoek te komen. Teunissen weersprak dat de gemeente de bouwkosten bewust te hoog zou inschatten. Bij de ingediende bouwaanvragen ontbreekt meestal de overeen komst met de aannemer. "Wij pas sen dan normbedragen toe. Hier heeft de agrarische sector inder daad vaker moeite mee", erkent de wethouder. "Daarom hebben we advies ingewonnen bij een groot agrarisch adviesbureau in Venray. Alleen bleek dat dit advies niet van toepassing kon zijn op niet-agrarische gebouwen. We zoe ken daarom naar een systeem, dat in Nederland algemeen gebruike lijk is, en dat het recht doet aan de werkelijke bouwkosten van alle bouwwerken." Burgemees ter Waals bestreed dat agrariërs regelmatig met succes de te hoge bouwleges aanvechten. Volgens hem gaat het slechts om een inci denteel geval. Amnesty Peel Maas staat op zondag 21 december van 13.00 tot 16.00 uur met een stand voor De Rooijerie in het centrum van Venray. Dit in het kader van de actie Vlammen voor de vrijheid. De leden gaan deze middag men sen oproepen mee te doen aan deze actie. Via sms of internet (vlammen- voordevrijheid.nl of www.amne- sty.nl) kunnen mensen hun steun betuigen aan de mensenrechten activisten in Zimbabwe, Iran en Myanmar. Tevens wordt er met behulp van waxinelichtjes een grote kaars gevormd, om zo sym bolisch te vlammen voor de vrij heid. Op 10 december 2008 was het precies zestig jaar geleden dat de Universele Verklaring, die dertig artikelen bevat die de men senrechten vastleggen, is aange nomen door de leden van de Ver enigde Naties. Maar helaas wordt deze mensenrechten in veel lan den nog niet nageleefd. Amnesty International steunt de mensen die in deze landen vechten voor de mensenrechten. Deze maand vraagt Amnesty, via de campagne Vlammen voor de vrijheid, steun voor mensenrechtenvoorvech- ters in drie landen. In Iran wordt gestreden voor gelijke rechten van vrouwen met de Campagne voor Gelijkheid. In Zimbabwe strijden de vrouwen van Women of Zimbabwe Arise (WOZA) voor een betere mensenrechtensituatie en in Myanmar blijft de moedige oppositieleidster Aung San Suu Kyi vechten voor mensenrechten, ondanks het voortdurende huisar rest dat het militaire regime haar oplegt. Steun de campagne en ontsteek een vlam op vlammen- voordevrijheid.nl. of stuur een sms met het woord Vlammen naar 5454. Kleur Kinder- en Jeugdzorg (een onderdeel van zorgin stelling Dichterbij) en Aksent (een particulier initiatief voor het ondersteunen en begelei den van kinderen en jongeren met een vorm van autisme, ADHD, PDD-Nos) gaan inten sief samenwerken. Feitelijk gaan beide organisaties van elkaar diensten afnemen. Hiertoe is onlangs een onder aannemingsovereenkomst getekend. Kleur Kinder- en Jeugdzorg richt zich op kinderen en jeug digen met een ontwikkelingsbe perking, onder wie kinderen en jeugdigen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking en/of lichamelijke beperking en normaal begaafde kinderen met een vorm van autisme, ADHD of PDD-Nos. De dienstverlening gebeurt op basis van indicaties die worden afgegeven door het Cen traal Indicatieorgaan Zorg (CIZ) danwel bureau Jeugdzorg. Aksent richt zich op normaal begaafde kinderen en jeugdigen met een vorm van autisme, ADHD of PDD- NOS. In tegenstelling tot Kleur richt Aksent zich niet op kinde ren met een verstandelijke beper king. Volgens Michel Jansen en Inge Miggiels, de oprichters van Aksent, zit daar de meerwaarde van deze samenwerking. "Normaal begaafde kinderen, die bij Kleur worden aangemeld, worden voort aan doorverwezen naar Aksent. Wij daarentegen zullen kinderen met een verstandelijke beper king doorverwijzen naar Kleur. Ook kinderen met een normale begaafdheid en autisme, die een vraag hebben op het gebied van activiverende begeleiding en/of behandeling (kinder- en jeugdpsy chiatrie, autisme) verwijzen wij naar Kleur. Zo kun je met recht spreken van een win-winsituatie." Raymond Stegen, directeur van Kleur, beaamt dit. "Er is hier spra ke van een unieke samenwerking. Door de samenwerking met Kleur is Aksent in staat om niet alleen ondersteuning te bieden op basis van PCB maar ook middels Zorg in natura. Daarnaast is de specifie ke expertise van Kleur zo direct beschikbaar voor ouders en kin deren/jeugdigen die van Aksent gebruikmaken. Michel Jansen en Inge Miggiels werkten voorheen bij Kleur en nemen dus veel ken nis en ervaring mee. Dat voelt direct goed en geeft voldoende garantie voor deze samenwerking." Aksent moet overigens aan dezelf de voorwaarden voldoen, die ook voor Dichterbij en Kleur gelden. Zo werkt men alleen met gekwali ficeerd personeel en voldoet men aan de normen van HKZ. Ouders krijgen een zorgovereenkomst voorgelegd, daarnaast wordt er aan de hand van een zorgplan gewerkt. Het werkgebied van Aksent (dit strekt zich uit over Noordoost- Brabant, Noord- Lim burg en Zuid- Gelderland) komt overeen met het werkgebied van Kleur Kinder- en Jeugdzorg. Voor meer informatie: www.aksent.nu of www.kleur.eu. In memoriam Grad Verbeek Op 4 december overleed op 84- jarige leeftijd Grad Verbeek. Grad was een echte Venraynaar en heel veel mensen kenden hem. Vooral was Grad er natuurlijk voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. In zijn vrije tijd had Grad diverse hobby's en was hij lang vrijwilli ger bij de organisatie van de fiets vierdaagse. Vooral was hij jaren geleden bekend als de drummer van diverse orkestjes, die regio naal en zelfs nationaal veel ple zier en vertier brachten. In 1988 heeft Grad samen met nog drie bekende Venrayse muzikanten het Senioren Orkest Venray e.o. opge richt. Tot ruim een jaar geleden was hij hiervan een enorm trouw lid, maar zijn ziekte maakte nog langer drummen onmogelijk. Op 9 december is er in de kerk van Smakt onder grote belangstelling afscheid van hem genomen en het 20-koppige Seniorenorkest Ven ray heeft daarbij zeer toepasse lijk muzikaal voor de begeleiding gezorgd. 'Venray betaalt rekeningen snel' De gemeente Venray betaalt haar rekeningen uiterlijk binnen dertig dagen. Dat meldde wethou der Van der Broeck (CDA) dinsdag in de raadsvergadering op vragen van Ton Teeuwen. Het CDA vroeg of de gemeente, in navolging van de Nederlandse regering, snel ler over de brug wil komen met betalingen aan bedrijven. Zodat de ondernemingen tijdens de kre dietcrisis niet in liquiditeitsproble men komen. Van der Broeck zei dat het aan het verzoek van bedrijven om binnen veertien dagen de fac tuur te betalen, meestal gevolg wordt gegeven. "In negen van de tien gevallen kunnen we hieraan voldoen. Maar sneller kan het echt niet", aldus de wethouder die verder geen extra maatre gelen wil nemen. "Want Venray springt er al heel positief uit. De meeste gemeenten hanteren een betalingstermijn van drie tot vier maanden." Voor langlopende projecten, zoals de aanleg van wegen, han teert de gemeente een gesprei de betaling. Bij het begin van de opdracht wordt 10 procent betaald, halverwege 40 procent en als het werk klaar is 50 procent. Dit betalingssysteem blijft Venray gebruiken. Op de bon Bij diverse alcoholcontroles in de regio zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 1352 automo bilisten gecontroleerd op alcohol gebruik. Zeven bestuurders had den te veel gedronken en kregen daarvoor een proces-verbaal. Van zes van de zeven bestuurders is het rijbewijs ingevorderd. De con troles werden uitgevoerd door 34 politiemensen, onder wie stu denten en medewerkers van de vrijwillige politie. De controles werden onder meer uitgevoerd op diverse locaties in Blerick, Venlo en Venray, waar de politie 527 blaastesten hield, twee over tredingen constateerde en een rijbewijs invorderde. Fietser gewond Op de Zuidsingel in Venray is maandagmorgen omstreeks 11:45 uur een 15-jarige jongen uit Oostrum gewond geraakt bij een aanrijding met een tractor. Het ongeval is vermoedelijk ontstaan toen de tractor, bestuurd door een 56-jarige man uit Venray, op de rotonde de afslag wilde nemen naar de Zuidsingel. Hierbij heeft de chauffeur de fietser waarschijnlijk over het hoofd gezien. De jongen is bij de aanrijding onder de trac tor met aanhanger gekomen. Hij is met onbekend letsel overgebracht naar ziekenhuis. VAN DER PUTT Ons kantoor bestaat al 35 jaar! In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wii staan u graag bii in zaken over: arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht onrechtmatige daad overeenkomsten telefoon 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen Zondag wijzigde Veolia Transport Limburg de dienst regeling in Noord- en Midden- Limburg. Met de veranderingen wil Veolia de dienstregeling verder optimaliseren. Betere aansluitingen op knooppun ten en een betere afstemming van vraag en aanbod. Hierdoor wijzigen een aantal routes en veelal ook de aankomst- en vertrektijden. Veolia Transport hanteert in Limburg het visgraatmodel. Een vervoersysteem, waarin trein, bus en regiotaxi optimaal op elkaar zijn afgestemd. In Noord- en Mid den-Limburg vormt de Maaslijn, de trein tussen Nijmegen - Venray - Venlo - Roermond, de ruggengraat van dit systeem. Op knooppunten wil Veolia met aanvullende busver bindingen zoveel mogelijk aanslui ting geven op de trein. Daarnaast tracht Veolia diverse belangrijke bestemmingen rechtstreeks bereikbaar te maken. Op basis van in- en externe reacties stemt Veolia het aanbod van busverbindingen steeds beter af op de daadwerkelij ke vervoersbehoefte. Dus bijvoor beeld tijdens de stille uren kleiner bussen inzetten of bepaalde rit ten alleen rijden na telefonische reservering vooraf. Op de Maaslijn breidt Veolia het aantal ritten tus sen Nijmegen - Boxmeer - Venray uit. Met ingang van 14 december 2008 start de kwartierdienst tus sen Nijmegen en Venray eerder in de middag. Hiermee komt Veolia tegemoet aan de reizigersgroei op de Maaslijn. Veolia Transport Limburg is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Limburg in opdracht van de provincie Lim burg. Samen met de provincie en de lokale overheden wil Veolia Transport goed en veilig openbaar vervoer bieden aan de inwoners van Limburg. De wijzigingen zijn te downloaden via www.veolia- tranpsort.nl/liinbLirg. Oudejaarsfeest De Wetteling afgelast Het oudejaarsfeest in sport hal De Wetteling op woensdag 31 december gaat niet door. De tegenvallende kaartverkoop heeft de organisatie van het evenement, L!nQ Events By doen besluiten het feest af te gelasten. "Gekochte kaarten worden uiteraard terug genomen. Indien de kaarten via internet gekocht zijn, zullen de ticketgelden automatisch terug gestort worden op het rekening nummer waarmee ze betaald zijn", aldus Paul van Rengs van het organisatiebureau. Venraynaar slaat agenten De politie heeft donderdag avond een 37-jarige man uit Venray op de Henseniusstraat in Venray aangehouden voor mishan deling van agenten. Toen de verdachte werd aange sproken op een joint die hij aan het roken was, gooide hij deze in het gezicht van agenten. Daarna probeerde de politie hem aan te houden, maar werd de man gewelddadig. Hij sloeg en schopte naar ze. Agenten gebruikten daar om pepperspray om hem te kun nen overmeesteren Zaterdag 20 december in Venray Sportcentrum-zwembad De Sprank van 9.30-16.30 uur Donderdag 18 december 2008 - Pagina 5 v Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzeke raars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5