Sportplatform van start Kerstmarkt voor weeskinderen India Kerk houdt campagne met Kerstmis Opheffingsuitverkoop Kortingen tot 70°/ 'Centrum-west lijkt tweede Brukske' Lau Geeraets blijft verdachte in verdwijningszaak SP en PvdA botsen over Match Gemeente koopt grond in Heide Politie lost 96 misdrijven op STEUNT X ONZE ACTIEXVy! M\2>- PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Er komt een sportplatform in Venray. Maandag tijdens het sportcafé in De Witte Hoeve meldden zich al spontaan acht leden aan die er graag zitting in willen nemen. Tot 1 febru ari hebben de meer dan hon derd sportclubs in Venray de gelegenheid kandidaten aan te dragen. De bedoeling is dat het sportplatform nog voor de zomervakantie van 2009 is opgericht. Tijdens eerdere bijeenkomsten van de sportclubs kwam vaker de wens van een overkoepelende sportraad bovendrijven. Uitein delijk is er een werkgroep van negen personen gevormd. Maan dag brachten Adrie van Stokkem (judovereniging) en Twan de Wit (tennisclubs) verslag uit. Het hoofddoel is het bevorderen en stimuleren van de sportbeoefe ning in Venray. Daarbij staat het behoud en verbetering van de mogelijkheden (zoals de accom modaties) voorop. Het sportplatform kan optre den als belangenbehartiger en het vervult een adviesrol voor de gemeente. Dit laatste ziet sportwethouder Patrick van der Broeck (CDA) helemaal zitten. Hij maakte een vergelijking met het dorpsradenoverleg. Besluiten die de dorpen aangaan worden al vroegtijdig voorgelegd aan het dorpsradenoverleg. Dat kan een advies uitbrengen waarmee terde ge rekening wordt gehouden. Op dezelfde wijze wil de gemeente het sportplatform betrekken bij haar beleid. Er bestaan in Venray al allerlei samenwerkingsverbanden tus sen de diverse sportverenigingen. Vaak zijn het de gezamenlijke gebruikers van een sportpark of de voetbalclubs, korfbalverenigin gen of biljartclubs die regelmatig bij elkaar komen. De sportbestuur ders zien de meerwaarde van een sportplatform zeker in. Veel ver enigingen kampen met dezelfde problemen (vrijwilligers, kader, subsidies, inkoop, financiën en accommodatie). In het platform kunnen ervaringen uitgewisseld worden en kan van elkaar wor den geleerd. Wellicht kunnen veel zaken slimmer, goedkoper en effi ciënter worden aangepakt. Twan de Wit zei dat het niet de bedoe ling is dat het platform als een soort vakbond gaat opereren. "We zijn er ook niet voor individuele gevallen. Het gaat om zaken die de verenigingen overstijgen." Het sportplatform komt te bestaan uit een onafhankelijke voorzitter en twaalf bestuursle den, die uit alle geledingen van de sport komen. Ook het onderwijs krijgt er zitting in. De gebruikersraad, die de uren van de beide sporthallen verdeeld over de verenigingen, zou kunnen opgaan in het platform. Voorzitter Jac Arts zei dat de gebruikersraad slechts beperkt functioneert. "We hebben nauwelijks contact met de achterban en we hebben ook geen centen." Van der Broeck ziet vooral als doel een kwaliteitsverbetering van de verenigingen. "Het platform zal moeten groeien. Het moet een eigen positie zien te verwerven." Marijke en Bart Veldpaus van Helpende Handen heb ben maandag en dinsdagoch tend aan alle leerlingen van de Petrus' Bandenschool in Ven ray verteld over de weeskinde ren van Helpende Handen in India. De leerlingen waren erg onder de indruk en willen zich tijdens de kerstmarkt voor dit project gaan inzetten. Pappa Vidyaakar is opgegroeid als heel arm weeskind. Hij had geen vader en moeder en geen broertjes en zusjes. Hij leefde op straat, had geen huis en kon niet naar school om te leren. Toen hij ongeveer negen jaar oud was verkocht hij bloemetjes, zodat hij voor zichzelf eten kon kopen. Nu is Pappa Vidyaakar 55 jaar oud. Omdat hij goed weet hoe erg het is om op straat te moeten leven, is hij lang geleden begonnen met het opvangen van weeskinde ren. Deze kinderen hebben, net als Pappa Vidyaakar zelf, geen vader en moeder, geen broertjes en zus jes en geen huis. In de opvanghui zen van Helpende Handen wonen nu wel 500 weeskinderen. 'Pappa' Steven Vidyaakar zorgt ook voor weeskinderen die ziek of gehandicapt zijn. Kinderen die niet kunnen lopen, in een rolstoel zitten, blind zijn, niet goed kunnen leren of verdrietige dingen hebben meegemaakt. Pappa zou nog veel meer weeskinderen willen opvan gen en verzorgen. Hij heeft Hel pende Handen om hulp gevraagd. Pappa wil een ruimte inrichten voor'zijn' kinderen. Behalve stoel tjes, tafeltjes en bedjes zou hij ook graag een ballenbad hebben. In deze ruimte kunnen de kinderen veilig en goed verzorgd worden en ze kunnen er spelen en leren. De leerlingen van de Petrus' Ban- De Petrus' Bandenschool in Venray steunt Helpende Handen. denschool gaan ervoor zorgen dat deze ruimte met het ballenbad er komt en misschien kan Helpende Handen met de opbrengst van de kerstmarkt voor elk weeskindje ook nog een knuffel kopen. Meer informatie: bartveldpaus@ hotmail.com, www.helpendehan- denindia.nl. In de hoop nachtmisbezoekers vaker te begroeten De rooms-katholieke kerk houdt met Kerstmis een grote promotiecampagne. De cam pagne 'Welkom thuis!' richt zich op de grote groep nacht- misbezoekers die slechts spo radisch in de kerk komt. Het is de groep die zichzelf vaak aanduidt als 'katholiek van huis uit'. Met behulp van spandoeken, een magazine over het katholieke geloofsgoed, een website en recla mespotjes op radio en televisie willen de parochies deze sporadi sche kerkgangers van harte 'wel kom thuis' heten in hun geloofs gemeenschap. In de hoop hen wat vaker te mogen begroeten. Het magazine 'Welkom thuis!' wordt ,tegels en accessoire^ de COMFORTABEL WONEN aanpak in een oplage van een kwart mil joen exemplaren onder de paro chies verspreid. Ook in Limburg hebben de ruim driehonderd parochies honderden exemplaren ontvangen van het magazine. Dit blad wordt uitgedeeld op kerst avond aan de nachtmisbezoekers. Voorafgaand aan alle RKK-uitzen- dingen op radio en televisie wordt een reclamespot uitgezonden die de campagne onder de aandacht brengt. Zo is er ook een radiospot, ingesproken door bisschop Frans Wiertz, die momenteel wordt uit gezonden. Op de website wordt dagelijks nieuwe informatie aan geboden, ter ondersteuning van de parochies, maar ook met aller lei weetjes over Kerstmis, vra gen en antwoorden over kerk en geloof, kerstverhalen, podcasts en filmpjes. Op deze site zijn binnen kort ook korte interviews met de meeste Nederlandse bisschoppen te zien. Zij vertellen daarin over hun meest dierbare kerstherin nering en geven korte statements over de kern van het kerstfeest. Het doel van de campagne is met de katholieken, die vaak een keer per jaar de kerk bezoeken, in gesprek te blijven en de relatie met de katholieke geloofsgemeen schap nieuwe impulsen te geven. "Centrum-west is niet de Schilderswijk. Maar het lijkt wel op een tweede Brukske, als ik de kranten moet gelo ven", zei Elly Keijsers dinsdag in de raadsvergadering. Zij is voorzitter van het gebiedspa- nel centrum-west. Keijsers reageerde geschrokken op de berichten in de media over haar wijk. Vooral de negatieve verhalen over de Schutters veld-flat voerden de boven toon. In de commissievergadering lieten enkele fracties zich vorige maand kritisch uit over de wan toestanden in de flat. De ouderen die er achterblijven hebben veel overlast van de nieuwe bewoners waarvan sommigen een psychi atrische achtergrond hebben. Er hangt een bedreigende sfeer en er zouden drugs worden gedeald. Waardoor ouderen 's avonds niet meer de deur uit durven te gaan. Dinsdag stond in de gemeen teraad het wijkontwikkelings plan centrum-west op de agenda. Keijsers vond het vreemd dat het gebiedspanel niet is uitgenodigd voor zowel de commissie- als de raadsvergadering. "Er wordt alleen maar over ons gesproken, maar niet met ons", stelde Keijsers. Burgemeester Waals ergerde zich op zijn beurt aan de verge lijking met Brukske. "Want die vergelijking is beneden alle peil", aldus Waals. Volgens de burge meester is er geen sprake van een veiligheidsprobleem bij Schutters veld. Voorheen werd de flat alleen bewoond door ouderen. Omdat de appartementen niet meer voldoen aan de huidige eisen, vertrekken veel ouderen naar meer geschikte woonvormen zoals het Ambacht kwartier. De vrijkomende wonin gen worden door Wonen Venray verhuurd. Ondermeer aan bewo ners van de instellingen Mensana en GGZ. Waals verklaarde dat de boek waarde van het gebouw te hoog is om de flat te slopen. "We zijn er ook geen voorstander van er bui tenlandse werknemers in onder te brengen." Waals erkent de problemen die de oudere bewoners hebben met hun nieuwe buren."Het is een bot sing van leefgedrag, cultuur en de manier van wonen", meent de bur gemeester. "Er is inderdaad sprake van spanningen tussen groepen bewoners maar ik bestrijd dat er een acuut veiligheidsprobleem is. Ik zie daarom ook geen oplossing met het inzetten van de sterke arm. We zullen wel meer werk moeten maken van woonbegelei ding." Lau Geeraets uit Arcen blijft verdachte in de Venrayse verdwijningszaak. Dat heeft de rechtbank in Roermond dinsdag besloten. Zijn advo caat Marcel Heuvelmans had in een speciale procedure bij de rechtbank in Roermond gevraagd om beëindiging van de vervolging van Geeraets in de verdwijningszaak. Justitie verdenkt Geeraets, zijn zoon Roy en een handlanger van betrokkenheid bij de verdwijning van twee Marokkaanse mannen in 2006. Zij werden waarschijn lijk betrapt toen ze inbraken bij een hennepkwekerij in Venray. De politie denkt dat ze zijn vermoord. Hun lichamen zijn nooit gevonden. Advocaat Heuvelmans diende in oktober het verzoek bij de recht bank in om Geeraets niet langer te vervolgen in deze zaak. Volgens de raadsman zou het onderzoek al ruim een jaar stilliggen en kon het dossier voor zijn cliënt wor den gesloten. Misdaadverslaggever Peter R. de Vries besteedde echter zondagavond 30 november, twee dagen voor de behandeling van het verzoek van Heuvelmans, aan dacht aan de zaak in zijn televisie programma. Naar aanleiding van die uitzending kwamen meer dan 150 tips bij de politie binnen. Voor de rechtbank was dat reden om de zaak tegen Geeraets niet stop te zetten. Heuvelmans zegt een 'heel naar gevoel' aan de uitspraak over te houden. "Zonder de uitzen ding van Peter R. de Vries had het Openbaar Ministerie met lege han den gestaan en was mijn cliënt niet langer vervolgd. Daarom moést de Piet Kroft, voorzitter van Match, draafde al twee keer op in de commissie Maatschappe lijke Diensten om uitgebreid tekst en uitleg te geven over de vrijwilligersorganisatie. Uit eindelijk struikelde wethouder Mathieu Emonts (PvdA) over dit hoofdpijndossier. Enkele fracties vonden dat de informatie nog onvoldoende was om in te stemmen met de hogere subsidie. Dat werd Emonts heel zwaar aangerekend. Na het ver trek van de wethouder vond er - op verzoek van de politiek - half november nog een aparte infor matiebijeenkomst plaats waarin Piet Kroft voor de derde keer een poging deed de partijen over de streep te trekken. Raadslid Tarcicia Voigt (PvdA) reageerde dinsdag in de raadsvergadering 'zeer teleur gesteld' op de magere opkomst van slechts negen personen. Ook het CDA ergerde zich eraan dat veel partijen het lieten afweten. De SP was die avond bewust niet van de partij. Fractieleider Jolanda Dijkema legde ook dui delijk uit waarom. "Het is al triest dat een vrijwilliger van Match tot twee keer toe uitleg moet geven in de commissie. En daar kwam ook nog die informatieavond bovenop. Dit gaat ons echt te ver. Dit kan zo toch niet. Wij hadden informatie genoeg en hebben ons daarom afgemeld voor die avond. Het ver haal één keer vertellen moet toch voldoende zijn." De gemeente Venray is tot overeenstemming gekomen met de familie Verheijen over de aankoop van twee percelen grond van in totaal 8.035 vier kante meter aan de Groene- weg in Heide. De gemeente betaalt 30 euro per vierkante meter. Op deze locatie, aan de noordkant van het dorp, ligt het toekomstige uitbrei dingsplan. Het gebied grenst aan het perceel waarop projectont wikkelaar Goldewijk komend jaar acht woningen gaat bouwen. Er is overigens veel belangstelling voor deze nieuwbouw. Niet alleen vanuit het dorp zelf, maar ook van buiten Heide. Er hebben zich circa dertig belangstellenden gemeld. Het perceel van Ben Verheijen omvat 6.259 vierkante meter. Het stuk grond van beide kinderen is 1.776 vierkante meter groot. Zij zullen hierop zelf ook een kavel gaan bebouwen. De gemeente vindt het wense lijk de locatie aan te kopen om ook in de toekomst woningbouw te kunnen garanderen. In de afge lopen decennia is er nauwelijks gebouwd in Heide. Het dorp merkt momenteel op alle fronten de negatieve gevolgen. Het bou wen van woningen in een klein dorp als Heide moet wel gefaseerd gebeuren. De gemeente verwacht niet de aangekochte locatie in een keer te kunnen uitgeven. In de woonvisie staat dat er de komende vijftien jaar behoefte is aan circa 25 woningen. In Heide blijkt vooral vraag te zijn naar koopwoningen in diverse prijs klassen en grootte van de kavels. Aanhouding mannen De politie heeft met de aan houding van drie mannen in totaal 96 misdrijven opgelost. Het gaat om woninginbraken en diefstal van auto's. Eerder werden in verband met de grote hoeveelheid woningin braken in Venray twee man nen van 21 en 23 jaar uit Ven ray aangehouden. Na verder onderzoek en met de aanhou ding van een 23-jarige man uit Nijmegen op 1 december heeft de politie momenteel 96 mis drijven opgelost. Al deze misdrijven werden gepleegd in de periode maart - november dit jaar. Het gaat om 63 woninginbraken in Venray, Oostrum - Leunen, Heide en Horst, waarbij in twaalf gevallen ook personenauto's werden ont vreemd. teruggevonden. Daarnaast werden ongeveer veertien inbra ken in schuren in voornamelijk Leunen en Venray opgelost. Ver dere misdrijven betroffen onder andere inbraken uit een auto en een bedrijf en diefstal van fietsen en benzine. Verder betrof de buit voornamelijk pc's, geld, gereed schappen en tv's. Het onderzoek is nog niet afgerond. De drie man nen zijn in afwachting van verder onderzoek in bewaring gesteld. uitzending op 30 november plaats vinden, twee dagen voordat mijn verzoek diende. Dat is geen toeval, dat hebben het Openbaar Ministe rie en Peter R. de Vries samen zo geregisseerd." Julicher Meijer 'Uitkeringen niet eerder betalen' Wethouder Twan Jansen (PvdA) vindt het niet wenselijk om ont vangers van bijstand en andere sociale uitkeringen sneller uit te betalen. Ton Teeuwen (CDA) vroeg dinsdag in de raadsvergade ring of de gemeente, in deze tijd van de kredietcrisis, burgers die afhankelijk zijn van een uitkering tegemoet wil komen door eerder het geld over te maken. "Ik heb nog geen signalen ont vangen van burgers dat ze door ze door de kredietcrisis in financiële problemen zijn gekomen", zei Jan sen. De uitkeringen worden ach teraf, na een toetsing op rechtma tigheid, altijd op de tiende van de eerstvolgende maand uitgekeerd. "Behalve dat dit moeilijk sneller kan, is het ook sociaal gezien niet wenselijk om de betalingen eerder te doen", verklaarde Jansen. "De ontvangers zitten namelijk in het ritme. Ze hebben hun uitgaven er helemaal op afgestemd dat ze op de tiende het geld binnen krijgen. Als we eerder zouden uitbetalen dan levert dit alleen maar proble men of een verschuiving van pro blemen op." Theo Zegers herkiesbaar in Merselo VoorzitterTheo Zegers stelt zich herkiesbaar voor de dorpsraad in Merselo. Op zaterdag 14 februari 2009 worden er vervroegde ver kiezingen gehouden. De huidige dorpsraad telt acht personen van wie er vijf herkiesbaar zijn. Drie leden hebben bekendgemaakt te zullen stoppen. Er is een kiescommissie in het leven geroepen die bezig is kan didaten te werven. Tot 31 decem ber kunnen inwoners zich nog aanmelden. Aanleiding voor de vervroegde verkiezingen is het bezwaar dat de dorpsraad bij de Raad van State had aangetekend tegen het nieuwe racecircuit in Vredepeel. In augustus bleek tij dens een dorpspeiling dat de meerderheid van Merselo wil dat het bezwaar weer wordt ingetrok ken. Omdat de huidige dorpsraad in die periode onder vuur kwam te liggen, is besloten eerder verkie zingen te houden. De dorpsraad wil de bevestiging dat hij het ver trouwen geniet van de inwoners. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Donderdag 18 december 2008 - Pagina 3 Vanaf 8 Heidseweg 33, Venray-Heide T0478 533000 Gewijzigde openingstijden: do - vr 10.00 - 18.00 uur za 9.00 - 16.00 uur een abonnement waard Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl ADVOCAAT DUUR? Wij lossen uw probleem op! Vraag naar de voorwaarden INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 -52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3