Lake Valley pakt volle buit Zaalvoetballers winnen Limburgse derby SCHNEIDER Miranda Jaspers tweede in Assen Drie zwarte banden bij familie Hendriks Red Caps gaat fuseren A3 :A; PEEL EN MAAS ESS PIMM Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 18 december 2008 - Pagina 33 Coach hekelt competitieverloop: "Devaluatie van de sport' e-mail: Sponsoren SV Lake Valley PUUR A' Standen zaalvoetbal Eredivisie B Eerste divisie D Hoofdklasse E Programma zaalvoetbal Bowlingvereniging Venray Jeugdbowlen Biljarten VOP/DWH Biljartvereniging De Peel DOS-Venray Biljartvereniging Roelanzia www.vandenmunckhof.nl BC Venray BC Common Sense BC De kemphaan NRBC BC 2002 RV BC Doublet BC Harten Drie Overloonse Bridgeclub BC Klavertje Vier Standen damesvoetbal Verlies Venray Zege voetbalsters Oostrum DC De Piëlhaas Lake Valley-ZW Roerdalen 5-2 (1-2). Doelpunten: 13. Dave Boij- en 0-1; 20. Najim Ahammar (eigen doel) 1-1; 24. Omar Idlaasri 1-2; 26. Paul Rutten 2-2; 40. Paul Rut ten 3-2; 43. Lennard Jansen 4-2; 47. Pim Litjens 5-2. Scheidsrech ter: Van As. Toeschouwers: 60. Gele kaart: 23. Ron Spruit (Lake Valley). Lake Valley: Schatorjé; Van der Coelen, Hermsen, Jansen, Linders, Litjens, Rutten, Seifed- dine en Spruit. Door Henk Willemssen Voor Lake Valley zit de eerste competitiehelft erop. In de laatste wedstrijd van 2008 klopte de Ven rayse debutant in de eerste divi sie D ZW Roerdalen met 5-2. Met dertien punten uit negen duels staat Lake Valley keurig in de mid denmoot. "Toch niet slecht voor een debutant. Wie had dat vooraf gedacht", zei coach Paul Janssen. Op 9 januari begint het Venrayse team aan de tweede seizoenshelft met de uitwedstrijd tegen ODVYerna in Maastricht. In de maanden novem ber en december kwam Lake Valley slechts drie keer in actie. Na het uit de competitie nemen van In de Bende en FV Dreamers zijn er nog slechts tien teams over. Momenteel zijn er (financiële) perikelen met De Sjötter waardoor er opnieuw een club dreigt weg te val len. Het gevolg is een heel onregelma tig competitieverloop. "Dit is devalu atie van de sport", vindt Paul Janssen. "Maar wat kunnen wij hieraan doen? De competitie stelt zo niet veel meer voor. En dan heb je het wel over de landelijke eerste divisie. Op dit niveau zou dit niet mogen gebeuren." Lake Valley speelt nu zo om de drie weken een wedstrijd. "Wij trainen iedere week maar je kunt zo moeilijk ergens naar toe werken. Het team komt ook nooit goed in zijn ritme, als je zo wei nig speelt." Tegen het lager geklasseerde ZW Roerdalen ontbrak de licht geblesseer de topscorer Mark Blenckers. De wed strijd kwam aarzelend op gang. De eerste kans was in de zesde minuut voor de actieve Lennard Jansen die stuitte op doelman Ron van der Wal. Roerdalen was merendeels in balbezit en trok het initiatief naar zich toe. De Venrayse defensie lette niet goed op bij een bal door het midden die door Dave Boijen werd verlengd tot een treffer: 0-1. Na een kwartier waren de rollen omgedraaid. De bezoekers trokken zich terug en Lake Valley werd nu de bovenliggende partij. Na een mooie aanval strandde Lennard Jansen weer op de doelman maar de terugstuitende bal verdween via een verdediger alsnog in het doel: 1-1. Een mooie opsteker voor de Venraynaren die even later met een speler minder kwamen te staan. Aanvoerder Ron Spruit ging in de ogen van arbiter Van As te hard door op zijn tegenstander en hij incasseerde de gele kaart. De bezoekers buitten het overtal uit met een fraaie knal in de kruising: 1-2. De tweede helft was precies een minuut oud toen Lake Valley weer op gelijke hoogte kwam. Paul Rutten scoorde vanaf links met een schuiver in de verste hoek: 2-2. Daarna gebeur de er een kwartier heel weinig. Beide teams hielden elkaar in evenwicht en leken vrede te hebben met de gelijke stand. Tien minuten voor tijd namen de Venraynaren voor het eerst de lei ding. Uit een hoekschop van Sjoerd van der Coelen knalde Paul Rutten de 3-2 binnen. De doelpuntenmaker moest direct met een spierblessure in het bovenbeen naar de kant. Paul Rut ten baalde als een stekker omdat hij al zo vaak getroffen is door blessureleed. Het begin van het seizoen moest hij daardoor ook al aan de kant blijven. Lake Valley deed er een schepje bovenop en de bezoekers moesten het antwoord schuldig blijven. Een minuut nadat Ron Spruit de paalt trof, viel toch de 4-2. Op aangeven van Pim Litjens verraste Lennard Jansen de doelman met een bekeken lobje. Ein delijk scoorde Jansen zijn eerste com petitietreffer waarnaar hij al zolang op zoek was. DoelmanArjan Schatorjé voorkwam met een goede redding een tegendoelpunt. Vier minuten voor tijd kon Lennard Jansen alleen op het doel afgaan maar hij werd in kansrijke positie neerge legd. De arbiter zag er, tot verbijste ring van de Venrayse bank, geen over treding in. "Dit was een dikke rode kaart", vond Paul Janssen. Een minuut later viel toch de 5-2. Uit een voorzet van Ron Spruit tikte Pim Litjens de bal binnen."We begonnen te slap. Dat komt vooral doordat we totaal niet in ons ritme komen", meent coach Jans sen. "We moeten iedere week zo'n wedstrijd kunnen spelen. In de laat ste tien minuten hebben we pas echt aangezet. In die fase wordt toch vaak de wedstrijd beslist. Wij konden het tempo hoog houden en toen vielen zij door de mand." redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl FSG/Ben Mesters-SV Venray 5-9 (1-4). Doelpunten: Freek Thoone (3x), Frank Brands (2x), Ruud Brands (2x), Frits Lucassen en een eigen doelpunt. De zaalvoetballers van SV Venray wonnen vrijdag in Heerlen de Lim burgse derby tegen FSG/Ben Mesters vrij gemakkelijk met 5-9. Het was het duel tussen de nummers vier en één van de eredivisie B. Eerder dit jaar, op 25 januari, verloor Venray voor eigen publiek de laatste onderlinge ontmoeting met 5-6. Dat was nog in de eerste divisie waarin Venray kam pioen werd terwijl FSG/Ben Mesters via de play-offs promoveerde. Gezien het recente verleden reisde koploper Venray niet helemaal gerust af naar Heerlen. Coach Jos van Gerven kon niet beschikken over Appie Benrida (studie) en Eric Troisfontaine (bles sure). Gert-Jan Spee completeerde het team. Vanaf de aftrap domineerden de Venraynaren. Freek Thoone brak in de zesde minuut de score open: 0-1. Twee minuten later verdubbelde Frank Brands de voorsprong: 0-2. FSG/ Ben Mesters kwam er niet aan te pas en kreeg ook nauwelijks kansen. Toch verkleinden de Zuid-Limburgers in de tiende minuut de marge tot 1-2. Dat gebeurde uit een strafschop na een overtreding van Coen Linskens die hiervoor ook de gele kaart ontving. Door twee maal Freek Thoone zette Venray weer snel orde op zaken. De 1-4 viel uit een overtalsituatie. Met deze ruststand kwam de thuisploeg nog goed weg want de Venraynaren lieten enkele uitstekende mogelijkhe den onbenut. Vlak na de pauze maak te FSG-doelman Nikki Veltman hands vlak buiten zijn doelgebied. Opnieuw buitte Venray de man-meer-situatie uit. Het was Frank Brands die de 1-5 scoor de. Door een eigen doelpunt viel even later de 1-6. Met nog tien minuten op de klok wisselde FSG/Ben Mesters de keeper in voor een meespelende doel man. En dat sorteerde effect. Binnen vijf minuten wist de thuisploeg drie keer te scoren (4-6) waardoor het nog even spannend dreigde te worden. De aansluitingstreffer zou echter niet meer vallen. In de tussentijd verzuim den Freek Thoone en Frits Lucassen de marge te verruimen. Ruud Brands maakte vier minuten voor tijd (4-7) een abrupt einde aan de Heerlense opleving. Een minuut later trof Ruud Brands opnieuw doel en was de derby definitief beslist: 4-8. Frits Lucassen tilde de stand nog naar 4-9 waarna het slotakkoord voor de thuisclub was: 5- 9. Op vrijdag 19 december sluit Ven ray de eerste competitiehelft thuis af tegen middenmoter FC Rijswijl/Argos. De Zuid-Hollanders zijn na Venray (69 treffers) de meest scorende ploeg (62) in de eredivisie B. De aftrap is om 20.45 uur in sporthal De Wetteling. EYE WATCH SECURITY J I\ XI v/^BSWOUDE puma.com COI\ PAINT r T t ENERGIE TOTAAL ADVIES sportcafé-cafetaria bOWt^^ Landweert Jonker Schoonmaak SIUCAÜOORS Afgelopen weekend speelden de Summa/Red Stars jeugdleden een ranglijsttoernooi in Assen voor B- en C-Licenties. Er deden spelers uit heel Nederland mee aan dit toernooi. Tijdens het toernooi voor B-licen- ties deden vijf leden van Red Stars mee. De gehele dag bleef men zoeken naar het goede wedstrijdritme en in de poule waren Tom Thijssen bij de jongens junioren en Annika Jennis- kens bij meisjes pupillen bij benade ring het succesvolst hierin. Beiden plaatsten zich voor de hoofdronde en hierin was Tom helaas de mindere in de eerste wedstrijd met 0-3 enAnnika moest ook de meerdere erkennen aan haar tegenstander, maar wel eerst in de vijfde game. In de troostronde vond Raoul Hel mes enigszins zijn ritme en eerst in de ?-finale werd hij uitgeschakeld bij de jongens junioren. De vijf C-licen- tiespelers kwamen beter uit de start blokken in de poule, want van de vijf plaatsten zich er vier voor de hoofd ronde. In deze hoofdronde bereikte Desmond Janssen bij de jongens juni oren de achtste finale in een deelne mersveld van 90 spelers en hier ver loor hij van een speler uit Nijmegen. Steven Ge kwam tot de kwartfinale bij de jongens pupillen en hij werd gestopt door iemand uit Leiden in de hoofdronde. De twee meisjes uit Venray Lynn Martens en Miranda Jaspers uitkomen de bij de meisjes Kadetten-C moesten in de hoofdronde tegen elkaar spelen in de halve finale. In een nerveuze wedstrijd wist Miranda het hoofd koel te houden en zo zich te plaatsen voor de finale. Daarin wist Miranda de eer ste game te winnen, maar was daarna te gespannen om de wedstrijd voor delig af te sluiten. Ze moest genoegen nemen met een fraaie tweede plaats. Bij de jongens welpen was Kay Ver- haegh in de poule niet in staat om een wedstrijd winnend af te sluiten ondanks goed spel. In de troostronde kwam Kay op gang en werd eerst gestopt in de halve finale door een speler uit Amsterdam. Komend weekend speelt de jeugd in Panningen de kwartfinale van de Nederlandse Jeugdmeerkampen met acht kinderen uit Venray. De senioren spelen een kersttoernooi in Suechteln in Duitsland met 24 personen. Stand SV Venray (P) Multicult/Opera OACN Boys FSG/Ben Mesters SK/Bunga Melati FC Rijswijk/Argos Amicitia CFE/VDL Groep 2 FC Verest Sport FV Weert DZS/TeamTruva ESZW Totelos 10-28 (69-23) 10-27 (53-36) 10-22 (54-34) 10-20 (47-41) 10-17 (50-35) 10-17 (62-38) 10-14 (44-35) 10-10 (28-55) 9-7 (44-44) 10-7 (46-66) 10-1 (23-74) 9-0 (8-47) Stand Fermonia Boys 8-19 (44-18) Arcan 7-18 (27-16) ZWM/Campus 8-18 (47-15) De Sjötter 7-16 (33-23) Lake Valley 9-13 (29-30) TFH/Omnisport 8-12 (36-28) 't Kesjotje 7-5 (19-30) ZW Roerdalen 8-4 (20-35) ODVYerna 8-4 (28-39) Koutenveld 8-4 (19-68) FV Dreamers (uit competitie) Stand Schaesberg (P) 14-36 (84-45) Fermonia Boys 2 14-31 (70-36) FC Tumudo 13-29(53-37) FCH 14-22 (49-54) FC Geleen Zuid 14-21 (73-49) FV Weert 2 14-21 (49-47) Amicitia 2 14-21 (49-47) Haelen 14-19 (59-76) FSG/Ben Mesters 2 14-17 (41-51) SV Venray 2 14-15 (44-58) De Gastronoom 14-15 (42-64) SV United 13-11(51-67) De Kilo 14-10(31-47) ZW Vaals 14-10 (41-58) Vrijdag 19 december Sporthal De Wetteling 20.45 Venray-Rijswijk/Argos 22.00 Gallus-Omnisport 2 Sporthal De Weert 20.00 Gallus2-Wittenhorst 21.00 ZW Leunen 2-Venray 4 22.00 Venrode 3-ZW Leunen 3 Sporthal Meerlo 21.00 SV United 2-Venray 6 Zaterdag 20 december Sporthal De Weert 16.00 Venray 7-Lake Valley 3 17.00 Gallus/Café de Tijd 4-Inter'80 4 18.00 ZW Leunen-Beringe (dames) 19-00 LakeValley-Roerdalen (dames) In de eerste klasse van de Huisleague verdedigde Nuva Keukens de leidende positie met succes door een 18.5 - 9 5 overwinning te boeken op Strikers/ Groeipunt. De Pinhunters bleven op een afstand van 12 punten tweede, maar moesten een 14 - 14 gelijkspel toestaan aan Hoeijmakers. Witlox/v.d. Boomen schoof via winst met 19-9 op de Scores door naar de derde plaats. Sigma's/Cornelco verwijdert zich steeds meer van de onderste regionen en won nu met 26-2 van hekkenslui ter Close Encounters. De beste bij de dames was Nicole Peters met een 168- game en 473-serie en Hay Joosten was dat bij de heren door een 248-game en 649-serie te scoren. Een van de belang rijkste wedstrijden in de tweede klasse was die tussen koploper La Mousse en een oud-lijstaanvoerder, The Nitwits. De winst ging met 17.5 - 10.5 naar La Mousse, dat zijn voorsprong op de naaste achtervolger GGZ zag groeien, omdat GGZ zeer onverwacht verloor van Verrijdt Groenvoorziening, dat met 20 - 8 de eerste overwinning in dit seizoen boekte. B.T. Noxon steeg een plaatsje door een mime 23-5 zege op Plus van Dijck en Catering de Buren en Red Arrows deelden met 14 - 14 de punten. De uitblinkers zaten op deze speelavond bij La Mousse, want bij de dames was Fien Jenniskens met haar 233-game een nieuw seizoenrecord) en 583-serie de beste en bij de heren was dat Ger Camps met een 198-game en 512-serie. In de Trioleague vergroot te VI.P de afstand met naaste belager Bokual/Mijling door zelf overtuigend met 18 - 3 te winnen van B.T.Jamin, ter wijl Bokual/Mijling het onderspit moest delven tegen Crash met 7 - 14. Plus van Dijck hield de derde plaats in handen door de winst met 15-6 op A.W.I. Iso latie terwijl Nutrivisie met 15-6 het loodje legde tegen de Pinhunters, maar toch vierde bleef. De Joepies werden door hun 4-17 nederlaag tegen de Menhirs gepasseerd door de Pinhun ters, die nu vijfde staan. Hekkensluiter Sigma's/Cornelco was met 11.5 - 9.5 net iets sterker van Proshop RBVen- ray, maar bleef laatste. Carien Donders was met haar 200-game en 555-serie de beste dame en Eef van Merkestein met zijn 234-game en 612-serie de beste heer. D.O.K is de nieuwe koploper in de Dubbelleague. Dat hadden De Oude Kerels niet alleen te danken aan het 9 - 9 gelijkspel tegen Kuijten Ass, maar ook aan de vrije avond van de Dutch- Thai Combination. Sigma's/Cornelco deed goede zaken via de 14 - 4 zege op New Company en staat nu als derde op slechts vier punten van de leider. Klus sers twee bleef verrassend baas over Klussers een, dat met 15-3 klop kreeg. E.M.S. verpletterde de Pinpointdames met 18 - 0 en Strikezone liet Lucky Strikes met 12-6 achter zich. Maria Minten scoorde bij de dames met 181 de hoogste game en Carien Donders de serie met 647. Bij de heren was de eer weggelegd voor Gerard Stroecken met zijn 230-game en 744-serie. Power Pins heeft voor een daveren de verrassing gezorgd door koploper Pinpakkers op een zware 24-4 neder laag te trakteren. Op scratchbasis was de koploper nog wel de meerdere, en inclusief handicap waren de verschil len weliswaar niet zo groot; zes pins in de eerste game en vier pins in de tweede game, maar geen van de drie games kon tot winst worden omgezet, zodat ook het totaal voor Power Pins ging. Carmen Dabrowski en Kilian Martens zorgden bij de winnaar voor een driepunter. Captain Richard Addae van Pinpakkers was met 148 419 de beste speler bij de jongens. Lucky Pins trof Rocket Pins als tegenstander en trof het niet, omdat Patricia Camps in een bloedvorm was. Met 189 517 was ze de beste speelster van de dag. De eerste game wist Lucky Pins nog wel te winnen mede door een mooie 141- game van Meivin Vermeulen, maar daar na zette Rocket Pins de wedstrijd naar zijn hand en pakten behalve de laatste twee games eveneens de totale pinfall, waardoor Rocket Pins met 19-9 aan het langste eind trok. Zowel Camps als Thijs Verasdonck zorgden bij het win nende team voor drie persoonlijke punten, iets wat bij Lucky Pins alleen Vermeulen presteerde. In de stand bleef alles ongewijzigd, zodat Pinpak kers met 138,0 punten nog een ruime voorsprong heeft op het trio achter volgers, waarvan Rocket Pins met 98,5 punten de belangrijkste concurrent blijft en Power Pins (90,0 punten) door de winst op de koploper Rocket Pins tot op 8,5 punten is genaderd. Lucky Pins blijft met 66,5 punten vierde.Aan staande zaterdag wordt om 11.15 uur de Harrie Claessens-League gespeeld. Dit is tevens de laatste wedstrijd van dit jaar. KNBB 3 Banden BI De Jordaan tegen de VOP/DWH werd 2-5. Jac Litjens 2 punten Gem. 0.80 HS 4. Caspar Michels 2 punten Gem. 0.55 HS 4.Wilfried God schalk tekende voor het extra punt. Gem. 0.61HS 4. KNBB 3 Banden B2 De Dragonder verloor van VOP/DWH met 2-5. Herman Veltrop 2 punten gem. 0.32 HS2. Hans Schreurs 2 punten gem. 0.22 HS 2.Theo Olde Daalhuis tekende voor het extra punt. KNBB Libre C2 VOP/DWH won van 't Klotske met 5- 2.Alle spelers behaalde punten. Caspar Michels 2 punten gem. 3.00 HS 15. Her man Veltrop 2 punten. Gm. 2.96 HS 9. Theo Olde Daalhuis 1 punt gem. 2.52 HS 9. BBHV Libre A klasse VOP/DWH verloor van DOS met 0-9. BBHV Libre C klasse 't Anker verloor met 2-10 van VOP/DWH. Het team is de laatste weken in vorm weer 10 punten. Kevin Voermans 3 punten gem. 1.700 HS 8. Toon Broers 3 punten gem. 1.73 HS 7. Maikel Hendrickx 3 punten gem. 1.22 HS 13. Hans Schreurs 1 punt gem. 1.00 HS 13. KNBB finale Hoofdklasse 3 Ban den klein bij Apollo in Deurne.Wilfried Godschalk behaalde een vijfde plaats, 2 punten gem. 0.76. partijgem. 0.98 HS 6. Programma: 28-12 't Klotske-VOP/ DWH Jeugd KNBB. 28-12 VOP/DWH-De Vriendekring Jeugd KNNBB. De Peel 1 won met 4-3 van Reuver. Jo Poels won met 12.85 gem. en een serie van 71. Harrie Mennen kon zijn partij ook winnend afsluiten, hij speelde 7.20 gem. en een serie van 50. De Peel 2 ver loor met 5-2 van Maasbree. Twan Bac kus kon als enige zijn partij winnend afsluiten, hij speelde 4.40 gem. Sportnieuws -info De familie Hendriks in Leunen heeft een uniek trio in huis. Nadat zoon Dre de zwarte band taekwondo heeft behaald, zijn nu drie kinderen van de Leunse fami lie in het bezit van die band. In 2002 meldde Hein Hendriks zich aan bij de Venrayse taekwondovereniging Tong II om al in 2005 de zwarte band te behalen. Broer Kees behaalde twee jaar later de felbegeerde band en nu wist ook Dre het zwarte bandexamen met goed gevolg af te leggen. De leden van Red Caps Venray hebben afgelopen zondag unaniem ingestemd met een fusie tussen de Venrayse honk- en softbalvereniging en het Boxmeerse Keystone Stealers. De Boxmeerse vereniging had twee weken eerder al unaniem voor deze fusie gestemd. Tijdens de gezamenlijke nieuw jaarsreceptie op 5 januari wordt een nieuwe naam en nieuwe kleding door de aanwezige leden gekozen waar mee de nieuwe vereniging seizoen 2009 ingaat. "Geweldig! Dit biedt veel kansen voor de honk- en softbal- sport in onze regio", aldus bestuurs lid Patrick van Fessem van Red Caps Venray. "Door de fusie ontstaat een vereniging van ruim honderd leden, waarvan 60 procent jeugdleden. Afge lopen seizoen hebben onze verenigin gen al nauw samengewerkt. Na wat aftasten bleken we als besturen en leden op één lijn te zitten. We willen investeren in de toekomst. Daarbij denken we vooral aan de jeugd. Door de fusie heeft de nieuwe vereniging de beschikking over training- en wed strijdfaciliteiten in Venray en Box meer. Het is vooral van belang dat de jeugdleden in hun eigen plaats kun nen trainen. In de toekomst hoopt de nieuwe vereniging met de talenten uit Boxmeer en Venray jeugdteams te formeren die gaan strijden in de hoog ste jeugdklassen in Nederland. Honk bal en softbal worden vaak als dure sporten gezien. De eerste stap die we daarom gaan zetten is het gratis ver strekken van het verenigingstenue. De leden krijgen allemaal een tenue van de vereniging in bruikleen. Is het pak te klein of versleten, dan krijgt de speler een nieuw pak. Vooral voor de ouders van jeugdleden betekent dit een grote kostenbesparing. Ook heb ben we goed naar onze softbalsters geluisterd. Daarom gaan onze softbal- dames vanaf komend seizoen in een sportief kort tenue spelen." Uitslagen BBHV: Vop-Dwh-Dos A-klasse 0-9 't Trefpunt-Dos 2 D-klasse 6-8 Dos-Sna 3-Band 4-7 Dos 2-Obk 3-Band 8-5 KNBB: Pleintje-Dos C2 2-5 Prima wedstrijd en winst Dos uit tegen Vop-Dwh. Drie gewonnen par tijen; Leo Cuijpers, gem. 8,35 met drie punten, Wiel Vermeulen, gem. 6,17 met twee punten en Theo Kro nenberg, gem. 3,30 met drie punten. Plus extra matchpunt. Dos 2 kwam uit ook tot winst tegen 't Trefpunt. Henk Kamerman, gem. 3,06 en Wim Schil lings, gem. 1,29, wonnen hun partij met elk drie punten. Theo Mertens, gem. 113, behaalde nog een punt van wege zijn gemiddelde. Ook het extra matchpunt werd gewonnen. In het 3-band verloor het eerste team, sinds lange tijd, weer eens een wedstrijd. Sna was de meerdere. Huub van Rhee, gem. 0,43, won als enige zijn partij met drie punten. Jan Beekmans, gem. 0,51 tekende voor een punt vanwege zijn gemiddelde. Dos 2 was thuis te sterk voor Obk. Math Siebers, gem. 0,66 en Ton van Gaaien, gem. 0,43 wonnen beiden hun partij met elk drie punten. Carl de Buijn, gem. 0,45, was goed voor een punt vanwege zijn gemiddelde. Ook het extra matchpunt voor Dos. In KNBB-verband heeft DOS C2-team de smaak te pakken. De derde overwinning op een rij werd geboekt. Winstpartijen waren er voor Piet Gommans, gem. 3,00 en Bert Sui len, gem. 2,24. Beiden twee punten plus het extra matchpunt. Roelanzia ging kopje onder tegen Boems Jeu. Ze verloren met 9-0. Roe lanzia 2 verloor met 10-4 van LBC 2. Jan van Geffen verloor met 3.94 gem. maar wel een punt voor het gem.Twan Backus speelde gelijk met 3.36 gem. (twee punten). Miep Poels haalde een punt voor het gem. (1.71). Roelanzia 3 won met 12-2 van Boems Jeu 3. Frank Verbeek speelde twee partijen, allebei winst van drie punten, met gem. 2.40 en 2.28. Pieter Jan Straatman speelde gelijk met 1.481, goed voor twee pun ten. Mart van Ass speelde een sterke partij, hij won met 2.22 gem. (drie punten). Door 38 paren zijn allemaal dezelf de spellen gespeeld. Omdat alle sco res met elkaar vergeleken werden volstaan hier de eerste vier in de totaalstand. Ans van hooft en Janny Jungslager hadden de beste kijk op de verdelingen. Een verrassende tweede plek in de groene lijn was er voor Hermien Frankefort en Mariëtte Kuyer. Marthy en Hans van Pelt waren derde, gevolgd door Jacky Coenen en Riet Muermans. Donderdagavond is er de kerst drive. De derde ronde van de competitie is gespeeld. In geel waren met 68,23 procent Wil Tacken en Martien Verhe- ijen de beste, gevolgd door Riet Dobbe en Ria Stevens met 57,29 procent. Derde met 56,27 procent waren Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven. In rood was de eerste plaats met 58,33 procent voor Mien en Jac. Spreeuwen- berg. Tweede waren Annie en Onnik Karagozyan met 57,29 procent en de derde plaats ging met 56,25 procent naar Thea Janssen en Annie Marinus. In oranje was de eerste plaats met 63,67 procent voor Riet Dobbe en Annie Arts. Truus Buijssen met Ilse Tummers en Annie van Bindsbergen met Corrie Borssen bezetten de twee de plaats met 54,17 procent. In groen waren met 63,54 procent Herma Darmstadt en Carolien Wikkers de winnaars. Tweede met 61.98 procent waren Trudy Baltussen en Marijs Nelissen en als derde met 54,19 pro cent eindigden Henny Alklemade en Gert Claessens. De tweede zitting van ronde 3 is gespeeld. In de gele lijn waren Tineke Muers en Riet Muermans eerste met 60,83 procent.Annie Boekholt en Mia Lommen bezetten de tweede plaats met 57,92 procent en de derde waren Diny en Teun Heetkamp met 57,08 procent. In de rode lijn waren de winnaars Antoinette Coppus en Riet Willems met 60,42 procent, gevolgd doorWies Appels en Marga Steemers met 56,94 procent. Derde waren Thom Kuij- pers en Sraar van Meijel met 55,21 procent. In de blauwe lijn waren Ria Drabbels en Ria van Mil de beste met 58,85 procent. Tweede was het gele- genheidspaar Trees van Ham en Lidia Tijssen met 58,33 procent en derde waren Adrie en Piet Koek met 56,77 nrocent. De eerste zitting van de tweede clubcompetitieronde is gespeeld en de winnaars in geel waren Nel Houben en Toon Stiphout met 62.50 procent.Twee- de waren de danes Mien Kuenen en Truus Kusters met 56.25 procent. Derde in geel waren de heren Piet van Aar Piet en Sef Raedts met 55.63 procent. In de rode lijn was het echtpaar Gerda en Wiel Stoffels de beste met 62.29 procent. Tweede waren de dames Riet Dobbe en Jo Linders met 60.36 procent, gevolgd door de dames Loes Engel en Alie ter Schegget met 57.34 procent. De laatste speelavond in blok twee van de parencompetitie is gespeeld. In de A-lijn was de hoogste score voor Ghiel Terwijn en Hannie Koppes met 62.85 procent. Tweede waren Clazien Baak en Jan Heinekamp met 61.11 pro cent. De derde score was voor Henk Penninx en Theo Jakobs. Zij behaal den 58.68 procent. In de B-lijn was de hoogste score met 70.31 procent voor Mariet Volleberg met Nelly Jenneskens. De tweede plaats was voor Annie v.d. Munckhof met Ingrid de Vocht met een percentage van 63.54. Op de derde plaats eindigden Rob en Trees v.d. Beele met 57.29 procent. Na zes wedstrijden in dit blok van de parencompetitie zijn de kaarten geschud. Promotie naar de A-lijn was er voor de paren Mariet Vol leberg en Nelly Jenneskens met een eindstand van 58.84 procent, Annie v.d. Munckhof en Ingrid de Vocht met een eindstand van 57.15 procent. Jan Klee- ven en Nellie Bexkens met 56.22 pro cent en Gerard Linssen met Petra Heine kamp, eindstand 55.17 procent. De voorlaatste bridgeavond van 2008 is gespeeld in twee lijnen met willekeu rige paren. In geel waren de winnaars Sjef Fiers en Wim Manders met 63.75 procent, gevolgd door Peter Kooien en Jeu Steeghs met 60.42 procent. Theo Jakobs en Henk Penninx bezetten de derde plaats met 57.08 procent. In rood waren Harrie Arts en Anneke Schoon beek de beste met 68.23 procent. De tweede plaats ging naar Hannie Keijsers en Joke peeters met 60.42 procent. Derde waren Wiel en Gerda Stoffels met 57.29 procent. Donderdag wordt het jaar afgesloten met een kerstdrive. De beste in de gele lijn waren Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 59 90 procent. Twee de waren Luus en Wim van Son met 58.33 procent. Jacqueline van de Slik met Toon den Brok en Miny en Wiel Verhoeven deelden de derde plaats met 56.77 procent. In de rode lijn was het sterkste paar Nellie Basten en Marie Kersten met 57.81 procent. Hans Aerts en Jac Huijs bezetten de tweede plaats met 57.29 procent, gevolgd door Kees en Ria van Son met 57.29 procent. In de groene lijn waren de winnaars met 60.42 procent Koos Bongers en Toon Coopmans. Tweede waren Jac Spreeuwenberg en Jan van Sleeuwen met 58.25 procent. Derde met 56.25 procent waren Lieny van den Heuvel met Thea Waterreus en Jac van Voorn met Piet Willems. De laatste avond van de winter competitie is afgewerkt en in de gele lijn zijn op de eerste plaats geëindigd Jan Stiphout en Martien Verheyen met 61.11 procent.Tweede waren Francien Haegens en Jeu Steeghs met 59.38 pro cent en de derde plaats was voorTonny van Ham en Jeanne Korsmit met 59.03 procent. In groen waren de winnaars Nelly Frederix en Ilse Tummers met 62.92 procent, gevolgd door Frieda en Tom Kalkman met 57.08 procent. Derde waren Ria en Kees van Son met 56.67 procent.Voorts is het viertal Kla vertje Vier 2, Nelly Vloet/Yorgo Canli en Wilma Dik/Lei Vissers, gepromoveerd naar de eerste klas. Eerste klasse D 1) RKTSV 2) Prinses Irene 3) SC 't Zand 2 4) Sparta'25 5) RKHW 2 6) SV Venray 7) Gelre FC 8) SSS'18 9) RKSVO 10) Nemelaer 11)Varsseveld 12) Reuver Derde klasse B 1) Venhorst 2) De Willy's 3) Gemert 4) SV Venray 2 5) .JVC Cuijk 6) SV Oostrum 7) Excellent 8) VOW/Hobij 9) Rood Wit'62 10) HBV 11) Berghem Sport 12) Vianen Vooruit 12-32 12-30 12-21 12-18 10-17 11-17 12-16 11-14 10-13 11-9 12-7 13-0 11-29 11-24 11-24 10-21 11-19 11-19 12-12 11-11 11-11 9-7 11-6 11-2 44-9 43-19 29-20 31-22 35-24 17-19 26-18 23-23 20-20 22-23 19-41 7-78 40-10 37-21 34-18 38-16 33-25 20-22 11-33 22-26 20-29 9-16 13-39 18-40 RKTSV-Venray 6-1. Doelpunt Venray; Elisa van Knippenberg De voetbalsters van Venray waren zondag in de eerste klasse D kansloos tegen de sterke koploper RKTSV De topper in Kerkrade tussen de num mer één (RKTSV) en twee (Venray) ging met 6-1 verloren. Voor de Venray se ploeg scoorde het 15-jarige talent Elisa van Knippenberg de eretreffer. Rood Wit'62-Oostrum 0-2 (0-0). Doelpunten Oostrum: Ellen Jans sen en Jessie Pelzer. De voetbalsters van Oostrum won nen zondag in de derde klasse B ver diend van Rood-Wit. De Helmondse ploeg kreeg op eigen veld met 0-2 klop. Voor Oostrum scoorden Ellen Janssen en Jessie Pelzer. Op een vrij hard veld begonnen beide teams voorzichtig aan de wedstrijd. De eerste fase was de thuisploeg erg fel, maar werden nau welijks gevaarlijk. Na een minuut of twintig kantelde de wedstrijd en nam Oostrum het heft in handen. Dat lever de een aantal goede mogelijkheden op. Na een voorzet van Jessie Pelzer, spatte een doelpoging van Brandy van Dijck op de lat uiteen. Helaas misten de Oostrumse dames meerdere kansen en gingen met 0-0 de rust in. Na de rust pakte Oostrum de draad gewoon weer op. Jammer genoeg was de scheidsrech ter erg bepalend voor de wedstrijd. Na 30 minuten spelen wist Oostrum toch op voorsprong te komen. Na een com binatie tussen Jessie Pelzer en Linn van Kessel kon Ellen Janssen de bal simpel binnen tikken. Daarna drukte de scheidsrechter nog meer de stem pel op de wedstrijd, maar Oostrum liet zich niet uit het spel brengen. De kee per van de thuisploeg bezweek onder de druk en maakte een fout, waarvan Jessie Pelzer kon profiteren. Met deze 0-2 overwinning nam Oostrum de pun ten dikverdiend meer naar huis. In café De Piëlhaas worden op de zaterdagen 20 en 27 december vanaf 20.30 uur dartstoernooien gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur. Uitslag darten: winnaarsronde; 1. Pascal Janssen. 2. Mart Boelaars. 3. Peter van de Berg. 4. Henk van Moor- sel. 5. Johnny Smits. 6. Lou Janssen. 7. Ela Oosterwijk. 8. Mark van de Heuvel. Verliezersronde; 1. Perry Bussers. 2. Carl de Bruijn. 3. Edwin Schattervoet. 4. Luc Wester. 5. Geert van Hoof. 6. Coby Janssen. 7. Melissa Eggen. 8. Daisy Eggen. Er werd 180 gegooid door Pas cal Janssen, Lou Janssen en Mart Boe laars. De hoogste finish was met 157 punten voor Flenk van Moorsel.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 33