Kerstconcert Fanf« Holthees-Smakt Beukfeest in Gryphus Toeternietoe geslaagd Kunstencentrum Jerusalem in hemelse sferen Slotconcert Ons Genoegen Laatste optreden The Jux Junction Kerstconcert in Blitterswijck Kerstspel in Veulen Kerst in Gryphus PEEL EN MAAS Donderdag 18 december 2008 - Pagina 25 Fanfare Flolthees-Smakt geeft op zondag 21 december onder leiding van dirigent Wieke Herm- sen haar jaarlijkse kerstconcert in de Mariakapel in Holthees. Het concert begint om 14.30 uur. Het belooft weer een kerstconcert te worden met vele bekende kerst- Het is weer beuken geblazen op zaterdag 20 december in Gryp- hus in Vierlingsbeek, waar drie metalbands te gast zijn tijdens het Beukfeest. Tijdens deze derde editie van het Beukfeest spelen de bands State:Chaos, Warfield Wit hin en Symphony Of Destruction. State:Chaos grossiert in rauwe thrashmetal. Elementen uit de moderne Scandinavische deathmetal en de Bay Area thrash metal uit ver vlogen tijden vormen samen een geweldig geluid. Het uit Brabant en Limburg afkomstige vijftal met een verleden in onder andere Callenish Circle en Desensitised, staat ook bekend om zijn ener gieke live shows. De liefhebber herinnert zich ongetwijfeld nog hun overweldigende optreden tij dens Op De Toffe1 2007. Uit het Muziekvereniging Ons Genoe gen uit Oirlo houdt op vrijdag 19 december een groot slotconcert ter afsluiting van het jubileumjaar 2008 waarin zij haar honderdja rige bestaan viert. Het concert begint om 19-30 uur en duurt tot circa 22.30 uur. Daarna zorgt feestband Los Zand uit Overloon voor een passende afsluiting van de avond, maar tevens ook voor de afsluiting van het jubileumjaar 2008 van Ons Genoegen. Los Zand is een cover/feestband, bestaande uit acht muzikanten. Het repertoire bestaat uit een mix van Engelse, Nederlandse, Duitse en Franse covers die vooral gericht zijn op een knallend feest, maar er wor den ook ballades gespeeld en op zijn tijd ook wat steviger werk. De band met gitaar en drums bestaat uit een zanger, een zangeres en een stevige blazerssectie.Vooraf gaande aan het ontreden van Los liederen. Een deel van de kerst liederen wordt door de gehele fanfare uitgevoerd, maar een deel wordt ook door kleine ensembles uit de fanfare ten gehore gebracht, zoals een saxofoonkwartet en een koperkwartet. Ook de jeugd levert een aandeel. De fanfare heeft zich Duitse Mönchengladbach komt Warfield Within. Deze vijf heren zijn actief in de huidige bezet ting sinds augustus 2007 en staan garant voor een set harde death en thrash metal. Stilstaan bij dit talentvolle vijfkoppige combo is geen optie. Niet voor de band en zeker niet voor het publiek. Het spits wordt afgebeten door Symp hony Of Destruction. Dit jonge kwartet uit Dedemsvaart speelt een fijne pot melodische death metal die neigt naar de metalcore. De enorme 'wall of death' van deze metalmachine uit Overijssel is goed te horen op hun afgelopen voorjaar verschenen eerst titel loze EP. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur, de eerste band betreedt het podium om 21.00 uur. Meer informatie over het Beukfeest is te vinden op www.gryphus.nl. Zand brengt Ons Genoegen een gevarieerd programma waarin ook de kerstsfeer naar voren komt. Het programma begint om 19-30 uur met optredens van de drumband, de jeugdfanfare en de fanfare van Ons Genoegen. Bijna alle 120 leden van de vereniging zijn deze avond actief. Enkele nummers die ten gehore gebracht gaan worden zijn Mary's Boy Child, Because of You, Bad, Bad Leroy Brown, Mack the Knife, River Deep, Mountain High, You can leave your hat on, Christmas Carol Fantasy en Happy new Year. Het slotconcert wordt gehouden in de feestloods bij H. van der Sande aan de Meerlose- weg in Oirlo. Het aantal beschik bare kaarten is nog beperkt. Vanaf 22.30 uur, na afloop van het con cert is er vrij entree voor iedereen om nog wat gezellig na te vieren. Voor meer informatie kan men kijken op www.onsgenoegenoi- rlo.nl. verder dit jaar verzekerd van de vocale steun van enkele zangers die kerstliederen ten gehore gaan brengen met begeleiding van de fanfare. Op het programma staan onder meer:The call of Christmas, Nun komm, der Heiden Heiland, When a child is born, Er is een roos Het eerste joekskapellenfesti- val Toeternietoe 2008, afgelopen zaterdag in gemeenschapshuis De Brink in Leunen, is een groot succes geworden. Volgens de orga nisatie, de kapellen en toeschou wers is het evenement voor her haling vatbaar. Er waren acht kapellen aanwe zig waaronder zes uit de regio en twee uit Midden-Limburg. De acht kapellen streden om de eerste, tweede, derde en aanmoedigings prijs en zorgden voor een goede sfeer zodat de toeschouwers uit hun dak gingen. Op het einde van de avond werden de prijzen uitgereikt door Prins Sander d'n urste en voorzitter van Krom dur d'n Bocht, Ben Voermans.Als eer ste werd de derde prijs uitgereikt en die ging naar de Hofbende uit Venray. De twee kapellen uit Mid den Limburg waren niet voor niets afgereisd naar Leunen want Jonk Vleisj uit Dieteren ging er Een van de bekendste bands uit de omgeving van Venray neemt zaterdag 20 december afscheid in OJC Watjang?! in Oirlo. Dan vindt namelijk de zesde editie vanAdje- Watje plaats. De punkrockband bestaande uit Tom (zang en gitaar), Sander (zang en gitaar) Willlem (zang en bas) en Mike (drummer). De band kwam begin 2004 al met de eerste cdThe Back Alleys Of Underachievement. Het was het begin van de carrière van - in de volkmond genoemd 'the Jux', en stond door de jaren heen regelmatig in de regio, maar ook daar buiten op het podium. De bandleden afkomstig uit de gemeente Venray hebben passie voor hun eigen muziek in het alge meen en een liefde voor neopunk in het bijzonder. De muziekstijl is te omschrijven als melodieuze punkrock die zowel muzikaal als tekstueel goed is uitgewerkt. 'The Jux' staat bekend om haar ener gieke snelle ritmes en daarnaast worden riffs aangevuld met meer stemmige zang en afgewisseld met uitstapjes naar andere muziekstij len. Vorig jaar kwam het laatste ontsprongen, O Kerstnacht scho ner dan de dagen, A la Berline Pos tiljon en uiteraard Stille Nacht. Na afloop van het kerstconcert kan men onder het genot van nog een glas glühwein met elkaar al vast in de kerststemming te komen. Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthees-Smakt, in 1917 opge richt, heeft door de jaren heen bij tal van kerkelijke en wereldse feesten acte de présence gegeven, en het mag gerust een prestatie van formaat genoemd worden om in zo'n kleine gemeenschap al meer dan 90 jaar een fanfare in stand te houden en naar behoren te laten presteren. De fanfare leeft in het dorp, de fanfare is niet weg te denken uit de gemeenschap van Holthees en Smakt. Dat gaat niet van zelf, daar moet de fan fare ook alles voor doen om dat te bereiken, zoals de jaarlijkse traditie van het kerstconcert. Wie dit concert bij wil wonen kan dit melden bij de familie Ermers via telefoon (0478)636480 en bij de familie Wijenberg via telefoon (0478)636390. Men kan ook via de website van de Mariakapel laten weten, dat men het concert wil bezoeken. Kijk daarvoor op www. mariakapelnl vandoor met de tweede prijs en de Baerekapel uit Heel pakte de grote, blinkende Toeternietoe wisselschaal, die goed was voor de eerste prijs. Joekskapel Kei d'r Nève uit Geijsteren, die zich binnenkort aan zal sluiten bij de kapellen van de gemeente Ven ray, heeft bewezen goed mee te kunnen met deze kapellen want die nam uiteindelijk met trots de aanmoedigingsprijs in ontvangst. Ook de andere drie uitgenodigde kapellen; de Pretband en de Bae- tere helft uit Venray en Naovenant uit Leunen hebben op hun manier een duidelijk aandeel geleverd voor het belangrijkste van deze avond en wel de gezelligheid. De organiserende kapel, Krom dur d'n Bocht knalde er natuurlijk ook met veel plezier nog een aantal nummertjes tegen aan. Ook tij dens de wisseling van de kapellen en de pauze werd de sfeer goed op peil gehouden door dj Leon. album van de punkrockband uit, getiteld One More For Betty. Deze nieuwe cd werd gepresenteerd op het V-kick festival en werd geloofd door de recensenten van 3voorl2. Zaterdag treden ze op in Oirlo bij de 6de editie van AdjeWatje, bij de eerste editie van AdjeWatje stonden ze ook al op het podium, dit keer zal het dus voor de aller laatste keer zijn. Naast the Jux Junction gaan en nog vier andere punkrock bands uit het hele land optreden. Dit zijn Union Town, The Real Danger, Padded Cell en Guinevere Leaves. De eerstge noemde punkrockband afkomstig uit Tilburg en Amsterdam speelde ook al vaker in de soos van Oirlo, dit keer mogen we weer genieten van hun spectaculaire shows. Ook laatste genoemde band, Guineve re Leaves stond al eerder op het podium van OJC Watjang?!? en dat namelijk op de 23ste editie van het Zomaarpop festival. Het bleek een groot succes en daarom ook dit keer weer in OJC Watjang?!? op de planken.Aanvang 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.watjang.nl. De kinderen van de jeugdcursus tekenen en schilderen hebben de afgelopen weken hard gewerkt aan de decorstukken voor de kerstuit- voering.Tot op de dag van vandaag Kerstconcert Fanfare St. Oda Fanfare St. Oda Merselo-Vrede- peel houdt op zaterdag 20 decem ber vanaf 19.00 uur haar jaarlijks terugkomend kerstconcert in de kerk van Merselo, gevolgd door een samenzijn in feestzaal 't Anker. Medewerking aan dit concert wordt verleend door zangkoor Happy Sound, onder leiding van Angelique Pijnenburg, Jos Cox en Wim Kunen uit Geijsteren (zang). Fanfare St. Oda wordt versterkt door haar jeugdleden uit Merselo en Vredepeel, onder leiding van Frank Steeghs. De kerk gaat open om 18.30 uur. Kerstwandeling in Geijsteren Evenals de voorgaande 42 keren houdt het Koninklijk Sint-Willi- brordusgilde uit Geijsteren ook dit jaar weer een kerstwandeling op het bosrijke Landgoed Geijsteren. Deze kerstwandeling wordt gehou den op tweede kerstdag, vrijdag 26 december. Deze activiteit van het Geijsterse gilde trekt al vier decen nia lang de aandacht van velen. Ieder jaar nemen zo'n vijfhonderd mensen deel aan deze activiteit. Van heinde en verre komend kun nen zij genieten van twee verschil lende wandelingen. Een wandeling van ongeveer twee uur en een kor tere van circa anderhalf uur. Bij de oude watermolen De Rosmolen is een pauzeplaats ingericht. Begin- en eindpunt is dit jaar bij zaal De Kei aan de Nieuwlandsestraat in Geijsteren. Starten kan tussen 11.00 uur en 14.00 uur. Bij de rou tebeschrijving van de wandeling ontvangt met men een lijst met vragen.Als men deze vragen goed beantwoordt en het formulier na afloop inlevert, maakt men kans op een prijs. De prijsuitreiking vindt rond 17.00 uur plaats. Niet Goed, Theater Terug! Ongelukkige ontvangers van een cadeau dat niet in de smaak valt kunnen dit minder gewenste cadeau omruilen bij het theater bij hen in de buurt. Het theater geeft er dan een gezellige en sfeervolle avond uit voor terug. Met deze actie maken de Thea ters in Limburg van een minder leuke ervaring een memorabele en leuke avond. Mensen gaan naar huis met een goed gevoel na een avondje gezellig lachen en plezier. Daarnaast verrichten ze een goede daad, omdat ze iemand anders blij kunnen maken met hun onge wenste cadeau. De ingezamelde geschenken worden namelijk gedoneerd aan de Voedselbank. Iedereen kan zijn of haar minder gewenste cadeau op zaterdag 3 januari tussen 11.00 en 13.00 uur komen omruilen bij één van de deelnemende theaters in Limburg. Ieder ingeleverd cadeau is goed voor 2 vrijkaarten voor een ver rassende voorstelling. Niet goed, theater terug is een gezamenlijk initiatief van Theaters in Limburg, waaronder Schouwburg Venray. Alle ingeleverde cadeaus komen ten goede aan de regionale Voed- selbanken. Kerkelijk zangkoor Merselo Kerkelijk zangkoor Merselo heeft tijdens het cecilliafeest vier jubilarissen gehuldigd. Dit waren JoosArts en Betsie van Tilburg, 25 jaar lid. Harie van Hoof, 50 jaar lid en Frans Muyzers, 70 jaar lid.Allen hebben de bijbehorende versier selen van de St. Gregoriusvereni- aina aekreaen. worden kunstenaars geïnspireerd door de verhalen over engelver schijningen en zo ook de jonge 'kunstenaars' van Kunstencen trum Jerusalem. Engelen komen in Muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck organiseert op 21 december een kerstconcert in de plaatselijke Parochiekerk. Het concert begint om 14.00 uur. De drumband van Muziekvereni ging Moed en IJver onder leiding van Ruud Logtens opent het pro gramma met Happy Christmas time vol. 2 in een arrangement van Ties Wagensveld. Daarna is het de beurt aan de blokfluitgroep van de basisschool. Deze kinderen zijn dit schooljaar begonnen met de blokfluitlessen en ze zullen spe len: Kerstklokken en Jingle Bells. Na dit optreden zal de gemengde zangvereniging Erato onder lei ding van Jos Wilmer plaatsnemen. Zij zullen uitvoeren: Long time ago, Chantons en ce jour de Noël, Ein Enkele jaren geleden werd in Veulen een druk bezocht kerst spel gehouden. Hoewel het de bedoeling was om een dergelijk spel eenmalig te houden staat dit jaar toch weer een kerstspel op het programma. Omdat het dorp actief en hecht is slaat men als vanzelfsprekend de handen in elkaar om iets moois neer te zet ten. Het kerstspel 2008 in Veulen wordt meermaals opgevoerd en is toegankelijk voor iedereen. Zo'n tiental jaren geleden deed de stal van de familie de Weert dienst als levende kerststal. Het echtpaar raakte enthousiast door het succes, trok de stoute schoenen aan en benaderde een aantal dorpsgeno ten om een kerstspel op te zetten. Het dorp én de stal waren te klein om de vele geïnteresseerden een plek te bieden. De vraag naar een vervolg nam toe en nu is het dan zover; op 18,19 en 21 december gaat Veulen op zoek naar de ster van Bethlehem. Afhankelijk van de belangstelling wordt hier nog één avond aan toegevoegd. Het Bij Gryphus in Vierlingsbeek worden in de komende weken verschillende activiteiten gehou den. Op vrijdag 26 december houdt de wandelclub een kerst wandeling met een traditioneel bordje erwtensoep na afloop. Inschrijven kan tot 13-30 uur. Verder is er deze dag een concert door BJ Baartmans en gasten. Voor de zestiende keer op rij is deze Boxmeerse snarenplukker te gast met de kerst. Ook dit jaar neemt BJ weer een aantal gasten mee, zoals gitarist Eric Devries, bassist Gerco Aerts en drummer Sjoerd van Bommel. Zij brengen roots- rock, americana, rhythm blues en rock roll van bijvoorbeeld JJ Cale, Steve Earle, Eric Clapton en Van Morrison. Aanvang 17.00 uur. Op zaterdag 27 december is er een nieuwe aflevering van Uut Ut Köpke Van Jeu. Een bijdetijdse talkshow vol actualiteit en amuse ment voor en door Vierlingsbeek en Groeningen. Het leven van alledag belichaamd door diverse gasten. Zo zijn er gesprekken over politiek, sport, werk, cultuur, hob by's en andere dingen. De zaal gaat open om 20.00 uur en de aan vang van de talkshow is om 20.30 veel religies voor en zijn daarom goede vertegenwoordigers van de moderne kerstgedachten. Tij dens het ontstaan van het drieluik dat het podium siert tijdens de kerstuitvoeringen van Jerusalem hebben de kinderen gekeken naar de verschillende verschijningsvor men van engelen in de kunstge schiedenis. Daarnaast hebben ze ook studies gemaakt van muziek instrumenten die mogelijk door de engelen bespeeld zouden kun nen worden. Nadat ze hun ideeën op papier hadden gezet, zijn deze overgezet op doek en geschilderd met als resultaat een kleurrijke en sfeervolle engelenschare. Ook de volwassen cursisten hebben deelgenomen aan een engelen workshop en dit heeft geresul teerd in een drieluik dat te zien is in de wachtruimte vooraan in het gebouw. Ook zweeft er een ruim telijk engelen object bij de ingang van Kunstencentrum Jerusalem. Kind ist uns geboren, Stille Nacht en We wish you a merry Christ mas. Muziekvereniging Moed en IJver onder leiding van Stefan Arits vervolgt dan het programma met: French Carol. Daarna zal samen met Gemengde Zangvereniging Erato de Weihnachtsmotette van Frans Silcher uitgevoerd gaan worden. Dit arrangement voor koor met fanfareorkest is speci aal voor dit concert geschreven door Geert Giesbertz. Dan ver volgt de muziekvereniging met Christmas Festival, Have yourself a merry little Christmas met als solist op bugel Bart Lemmen, Fan tasy on Good King Wenceslas en tot besluit Jingle Bells. Iedereen is hartelijk welkom op dit sfeervolle kerstconcert. De entree is gratis. spel begint om 19-00 uur achter de kerk in Veulen en voert de toe schouwers onder begeleiding van een verteller en tussen honderden lichtjes naar de stal. Op zoek naar de ster van Bethlehem. Wat gaat er gebeuren in de stal? De tocht er naar toe kent diverse verras sende en sfeervolle taferelen, met veel muziek en zang. In Veulen is men al weken bezig met de voor bereiding. Het doel is om zoveel mogelijk mensen een onverge telijke avond te bezorgen. Op 18 december is deelname mogelijk voorVSS, KBO, Zorgboerderij de Haam en leden van de Zonne bloem. Het spel op 19 december wordt opgevoerd voor schoolkin deren met hun ouders en familie leden. Op zondag 21 december (en optioneel maandag 22 decem ber) kunnen alle belangstellenden in het Veulen terecht. Kaartjes zijn te bestellen bij Kees de Weert via telefoon (0478)510966, bij Erna Jacobs via telefoon (0478)513966 of bij Maria Philipsen via telefoon 06-15141726). uur. Op zondag 28 december is er vanaf 19.00 uur een filmmarathon. In twee zalen spelen speelfilms op een grootbeeldscherm. Dit zijn Hot Fuzz, No Country For Old Men,The Dark Knight, Die Welle, Sweeney Todd:The Demon Barber Of Fleet Street en Into The Wild. Op maandag 29 december wordt de kerstquiz Mens! Erger je niet! gehouden. De donkere dagen rond Kerst zijn bij uitstek geschikt voor het spelen van een spelletje. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Op woensdag 31 december is er de disco Oud of Nieuw. Afscheid nemen van het vorige jaar en gezamenlijk op weg gaan naar het volgende. De dj's van dienst trakteren de bezoekers op een muzikaal vuurwerk van hits. De zaal gaat open om 22.30 uur. Een eigen remake van het succesvolle BNN-programma De Lama's wordt gehouden op vrijdag 9 januari. Deze Lama's uit eigen wei is een comedy aan de hand van geïm proviseerde spelletjes en situaties gebracht door talent van eigen bodem. De zaal gaat open om 21.00 uur. Meer informatie over dit kerstpakket is te vinden op www.arvDhus.nl. Kerstconcert Wanssum In en om de Heilige Michaël- kerk in Wanssum wordt op zon dag 21 december van 16.00 uur een kerstconcert gehouden. Er zijn optredens van Fanfare Con cordia Wanssum, Koor van Oude ren Wanssum, Groep Gezinsmis sen Wanssum, Muziekshoppen Meerlo, Toneelvereniging 't is W.A.T. uit Wanssum, De Koper- groep uit Wanssum en Gemengd Koor Wanssum. Na afloop is men welkom in café Jachthaven aan de Geijsterseweg voor koffie en kerstbrood. Nachtmis Geijsteren De mis op kerstavond 24 december in Geijsteren begint dit jaar vroeger, namelijk om 21.30. Zoals altijd zal het Kemmerekoor voor de muzikale omlijsting zor gen. Vanwege het jubileumjaar is het koor zelfs uitgebreid met een aantal gastzangers dat afkomstig is uit Maashees en Meerlo-Wanssum. Samen met hen wordt een geva rieerd programma gezongen van zowel traditionele kerstmuziek als 'modernere' stukken. Onder deze laatste categorie valt het prachtige 'What sweeter music' van John Rutter, dat hij toonzette op een zeventiende-eeuws Engels gedicht van Robert Herrick. Ook wordt in de sfeervolle nachtmis het Kyrië uit de mis van John Leavitt uit gevoerd, een voorproefje van het complete werk dat volgend jaar als hoogtepunt en tevens afslui ting van de viering van het 40-jari- ge bestaan van het Kemmerekoor op het programma staat. Zingen rond de kerststal In de Grote Kerk in Venray wordt op zondag 21 december een inloopconcert gegeven onder de titel Zingen rond de Kerststal. Aanvang 14.00 uur. Dit concert wordt gehouden door de Deke nale Koorkring Venray. Er wordt aan deelgenomen door diverse koren en instrumentale ensem bles. Tussen 14.00 en 16.00 uur zingen de koren Ars Musica, Het Zonnelied, Collegium Vocale, Contrast, Harmony, St. Cecilia en het Jeugdkoor van de Grote Kerk. Daarnaast klinkt er muziek van strijkersensemble Poco a Poco en blokfluitensemble En Bloc. Onder de toren wordt na afloop koffie en thee geschonken door jonge rengroep IDentity. Kerstconcert De Herleving In de kerk van Vierlingsbeek kan men op zaterdag 20 decem ber vanaf 19-30 uur genieten van een traditioneel kerstconcert door harmonie De Herleving. De Herleving en de gemengde zang verenigingen Vondel en Groenin gen brengen gewaagde muziek. En om de vaart erin te houden wor den de gesproken teksten zoveel mogelijk achterwege gelaten. De informatie die de bezoeker nodig heeft wordt geprojecteerd op een groot scherm. De drie verenigin gen zingen het wereldberoemde King all glorious. De harmonie komt met Nothing else Matters, een ballade van de Amerikaanse metalband Metallica. Het kerkge bouw leent zich met zijn typische akoestiek geweldig voor dit soort muziek, vooral als de solopartij gezongen wordt door klarinet Helen Nillesen. Ook Vondel en Groeningen komen met enkele verrassende muziekstukken. Na afloop kan men een kopje koffie of thee drinken tijdens de after party in Concordia. Daarbij wordt men getrakteerd op vlaai, cake en koekjes, gebakken door leden van De Herleving. Kerstconcerten Mallemoer In de aanloop naar Kerstmis ver zorgt volksmuziekgroep Mallemoer een aantal kerstoptredens onder de titel De herderkens van Buiten. Het programma bestaat uit volkse lie deren en melodieën afkomstig uit Nederland, Vlaanderen, Ierland en Duitsland. Tot het instrumentarium behoren viool, gitaar, bas, diverse fluiten, doedelzak, rietpijp, accorde on trekharmonica en slaginstrumen ten. Het is ook dit jaar weer gelukt een aantal nieuwe nummers in het programma op te nemen zoals het grappige bedelliedje Sans Day Carol en het indrukwekkende Christmas 1914. Op zondag 21 december is er een optreden bij Literair Café Venray in De Witte Hoeve vanaf 11.30 uur en in zaal De Kei in Gey- steren vanaf 20.00 uur. Op dinsdag 23 december is er een optreden in museum De Locht in Melderslo vanaf 19.30 uur. Zie ook www.mal- lemoer.com. Messiah In de aanloop naar Kerstmis gaat Omroep Venray in het programma Gouden Akkoorden op zondag 21 december de complete Messiah uitzenden. Deze compositie van G.F. Handel is in zijn geheel te horen van 20.00 tot 23.00 uur. Kunst Cultuur Co ver -/Feestband .loszand.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25