Gemeente Venray Venray eert Z we rfAf va I Pa kke r s Restauratie ballonzuil in Merselo bekendmakingen Openbare Bouwaanvraag makkelijker en sneller 50 euro voor leeg blikje Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray stelt op verzoek van de plaatselijke dorpsraad een bedrag van 3.918 euro beschikbaar voor de restauratie van het ballonzuilmonument in Merselo. Zo draagt de gemeente bij aan versterking van de cultuurhistorische waarden in Venray en omgeving. De zuil wordt iets afgeslepen en de originele inscripties worden weer ingehakt. Ook de omgeving wordt aangepast. De restauratie is nodig omdat veel bezoekers eigen inscripties op het monument hebben aangebracht. De gerestaureerde zuil wordt op 18 januari 2009 onthuld. De ballonzuil is in 1896 geplaatst ter herinnering aan de eerste luchtvaartgebeurtenis in Nederland. Op 18 januari 1871 landde een heteluchtballon op de toen nog niet ontgonnen heidevelden rond Venray. De ballon met drie Franse soldaten en een lading post was opgestegen uit het belegerde Parijs en door een verkeerde luchtstroom afgedreven in noordelijke richting. Vanwege de later aangelegde bossen is de plek tegenwoordig niet meer geschikt voor ballonlandingen. De geplande informatie avond voor raads- en commissieleden op 18 december gaat niet door in verband met het ontbreken van onderwerpen. Bestemmingsplannen Bouwplannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Venray zö mooi Donderdag 17 december 2008 - Pagina 24 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 51 De gemeente Venray heeft op 11 december drie inwoners in het zonnetje gezet die regelmatig vrijwillig zwerfafval in hun leef omgeving opruimen. Zij ontvingen van wethouder Twan Jansen het ZwerfAfvalPakkers-speldje (ZAP-speldje) en de bijbehorende oorkonde. Deze alternatieve speldjesregen vond voor het vijfde achtereenvolgende jaar plaats onder de vlag van het Impulsprogramma Zwerfafval. In Venray werden de volgende inwoners bedankt voor hun goede inzet: - de heer P.A. van Dijck - de heer C. Purmer - de heer J.L.S. Gooren. Uitreiking De uitreiking van de speldjes had het karakter van de jaarlijkse lintjesregen. De gemeente Venray selecteerde geschikte kandidaten, die op de tweede donderdag van december in het gemeentehuis werden uitgenodigd. Wethou der Twan Jansen ontving hen en bedankte hen voor hun inzet voor de maatschappij en specifiek de eigen gemeente. Daarna overhandigde hij het ZAP-speldje. Alle genomineerden kregen tevens een oorkonde uitgereikt. Belangrijk De wethouder vindt extra aandacht belangrijk voor inwoners die zich inzetten voor een schone leefomgeving. "Het is goed om te zien dat deze vrijwilligers hart voor hun leefomgeving hebben. En ik vind dat zulk gedrag beloond moet worden! Hopelijk stimuleren we op deze manier ook andere mensen iets extra's te doen om hun straat en buurt schoon te houden", aldus Twan Jansen. De pilot met het versneld afhandelen van lichte bouwaan- vragen is geslaagd. Sinds de pilot startte op 1 januari 2008 heeft de gemeente Venray ruim 200 lichte bouwaanvragen gekregen. Deze zijn gemiddeld in één week afgehandeld. De werkwijze wordt in 2009 voort gezet. Uit onderzoek bleek dat lichte bouw aanvragen vaak onnodig lang bleven liggen. Deze aanvragen kwamen op dezelfde stapel terecht als de reguliere aanvragen. Die zijn echter ingewikkelder en vergen een langere procedure. Daardoor moesten lichte bouwaanvragen vaak wachten. In de nieuwe werkwijze houdt een ambtenaar zich specifiek bezig met de lichte bouwaanvragen. Ook is er nu een aparte procedure met eigen, eenvoudige toetsafspraken voor de lichte bouwaanvragen. Volledige aanvraag De snellere afhandeling is mogelijk door vooraf de juiste informatie aan te reiken. Er zijn speciale folders over veel voorkomende kleine bouw plannen en aan de publieksbalie krijgen aanvragers informatie over de mogelijkheden en juiste proce dures. Ook krijgt de aanvrager dui delijke uitleg over de informatie die hij moet bijvoegen om de aanvraag snel te kunnen afhandelen. Iemand die een volledige aanvraag indient, wordt beloond met een snelle af handeling. Een groot voordeel is ook dat de behandelend ambtenaar geen brieven verstuurt, maar telefonisch contact opneemt en direct afspraken maakt. Positieve reacties De gemeente krijgt van alle kanten zeer positieve reacties op de nieuwe werkwijze. Aanvragers stellen het zeer op prijs dat wanneer er wijzi gingen, aanvullingen of onduidelijk heden zijn, zij uitgenodigd worden om samen het plan door te nemen of zelfs direct aan te passen. Dit geeft hen meer vertrouwen en zorgt ervoor dat ze betrokken worden bij het proces. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Goedgekeurd bestemmingsplan Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 25 november 2008 het volgende bestemmings plan helemaal goedgekeurd: - 'Pare De Witte Vennen'. Het plangebied omvat het recreatiepark Pare De Witte Vennen, gelegen aan de Sparrendreef te Oostrum. Het plan voorziet in de mogelijkheid om het centraal voorzieningenniveau uit te breiden met onder andere een restaurant en een (overdekt) zwembad, alsmede om het aantal recreatie-eenheden uit te breiden tot een totaal van 340. Permanente bewoning is, net als in het vorige bestemmingsplan, verboden. U kunt de desbetreffende stukken van 19 december 2008 t/m 29 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten hebt ingebracht - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten in te brengen. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Onherroepelijk bestemmingsplan Het volgende door Gedeputeerde Staten van Limburg geheel goedgekeurde bestemmingsplan is onherroepelijk geworden, behoudens de plandelen die betrekking hebben op de percelen Marktstraat 2-2a-2b en Schoolstraat 31 te Venray, waaraan bij uitspraak van 6 augustus 2008 de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State alsnog goedkeuring is onthouden: - 'Centrum Venray'. Het bestemmingsplan 'Centrum' voorziet in een actualisering van de juridisch-planologische regeling voor het stadscentrum van Venray. Het plan vervangt een groot aantal verouderde bestemmingsplannen en is hoofdzakelijk conserverend van aard. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Eindstraat, St. Jozefweg, Langeweg, Paterslaan, Julianasingel en Raadhuisstraat tot ter hoogte van het gemeentehuis. De daarbinnen gelegen bestemmingsplannen De Gouden Leeuw en Oude Raadhuis maken geen deel uit van het plangebied. U kunt de desbetreffende stukken inzien. Aangevraagd Bouwvergunningen - Deurneseweg 182 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba080509) - Koepas 2 - wijzigen van verleende bouwvergunning ba070310 (vergroten loods) (nr. ba080510) - Annie Romeinstraat 7 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba080511) - Schouwburgplein 2-3 - veranderen van winkelruimte tot een ING bankwinkel (nr. ba080512) - Rouwkuilenweg 43 - bouwen van een opslagloods (nr. ba080513) - Kempkensberg 30 - bouwen van een varkensstal (nr. ba080514) - Dr. Kortmannweg 8 - vergroten van de woning (nr. ba080515) - Boomvalk 42, 44 en 48 - vergroten van drie woningen (nr. ba080516) - Metaalweg 3 - vergroten van de rioolwaterzuiveringsinstallatie (nr. ba080517) - Akelei 12 - vernieuwen van de aanbouw (nr. ba080518) - Beekweg 90, 92 en 94 - bouwen van een luchtwasser en opslagruimte (nr. ba080519) - Oranjestraat 18 - veranderen van de gevels van de carport (nr. ba080520). Sloopvergunningen - Metaalweg 3 - slopen van diverse opstallen (nr. slp080071) - Merseloseweg 118 - slopen van kantoorruimte (nr. slp080072). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Merseloseweg ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ink0803943). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 19 december 2008 t/m 29 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Castenrayseweg 4 - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba080508). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 19 december 2008 t/m 29 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Kerkweg 19 - plaatsen van een luifel (nr. ba080483). U kunt de betreffende stukken van 19 december 2008 t/m 15 januari 2009 (vier weken) in zien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Brugpas ongenummerd - plaatsen van een pannakooi (nr. ink0805121, verzenddatum 11/12) - Vlinderbloem 6 - vergroten van de woning (nr. ba080498, verzenddatum 12/12) - Langstraat 68 - bouwen van bergruimte (nr. ba080499, verzenddatum 12/12) - Vivaldistraat 33 - vergroten van de woning (nr. ba080384, verzenddatum 12/12) - Puttenweg 80 - bouwen van een zwembad (nr. ba080474, verzenddatum 12/12) - Keizersveld 58 - wijziging bouwvergunning ba070272, wijzigen bedrijfsverzamelgebouw in bedrijfspand met showroom en werkplaats (nr. ba080487, verzenddatum 12/12) - Wusterweg 1 - veranderen van de varkensstal met loods (nr. ba080479, verzenddatum 12/12) - St. Jozeflaan 56 - verbouwen van het voormalig klooster tot een geriatrische zorginstelling fase 1 (nr. ba080378, verzenddatum 12/12) - Isabellahof 53 - bouwen van een schutting, tuinhuis en overkapping (nr. ba070567, verzenddatum 12/12). Sloopvergunningen - Brienshoekweg 6 - gedeeltelijke sloop van de woning, verzenddatum 12/12). garage/berging (nr. slp080041, De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. - Ouverturestraat - voor 6 acacia's, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen. Verplanten - Centrum op de schop - voor 13 bomen, herplant elders in Venray. U kunt de desbetreffende stukken van 19 december 2008 t/m 29 januari 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Verleend - Centrum op de schop voor 54 bomen, herplant 135 stuks volgens Centrumplan Maatwerkvoorschriften Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) Gelet op artikel 8.42 lid 1 van de Wet milieubeheer en de artikelen 2.1 lid 3 en 2.20 lid 1 van het Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) is besloten om maatwerkvoorschriften te stellen aan: - Ysselsteynseweg 86a Ysselsteyn - Zalmbedrijf de Viking bv, Ysselsteynseweg 86a te Ysselsteyn, ten aanzien van de aspecten geuren geluid (bvm0800001). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 19 december 2008 t/m 29 januari 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Blankenberg 2 Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Willems, Blankenberg 2 te Leunen voor een varkensfokbedrijf en landbouwproductiebedrijf, deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (Mila060075). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 19 december 2008 t/m 29 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende benten - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 18 december 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 16 december gevallen op lotnummer 4017990 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. t/m 4 jan. - Venray on Ice, Schouwburgplein 20 t/m 31 dec. - Kerststal, Grote Markt 21 dec. - Koopzondag, met ook groenten- en fruitmarkt Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 24