Gemeente Venray Wethouder luncht in De Tol Aanpak kleine ergernissen in centrum Rijtijden Regiotaxi Samenwerking bij Centrum voor Jeugd en Gezin Ophalen huisvuil Bijdrage voor molen Nooit Gedacht Openingstijden milieustation Gratis parkeren op koopzondag Onderzoek tevredenheid Wmo-cliënten Vacatures PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray gaat extra aandacht besteden aan de bestrijding van kleine ergernissen in het centrum. Dankzij het project Centrum op de schop krijgt het hart van Venray een stevige kwaliteitsimpuls. Daarom gaat de gemeente de komende tijd naast verkeersovertredingen (negeren van inrijverboden of laad- en lostijden, foutparkeren) extra letten op uitstallingen, terrassen, hondenpoep en afval. In eerste instantie gaan de buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en toezichthouders informatie verstrekken over de nieuwe regels en overtreders daarop aanspreken. Zodra het beleid voor handhaving in de openbare ruimte in oktober 2009 gereed is, wordt ook verbaliserend opgetreden tegen kleine ergernissen die niet verkeersgerelateerd zijn. De gemeente Venray is dit jaar begonnen met het project Centrum op de schop. De Grotestraat, de Passage en het Schoutenstraatje zijn al opgeknapt. Voor 2009 en 2010 staan de overige straten en pleinen van het centrum op de planning. In verband met de feestdagen is het gemeente huis op 25 en 26 december én op 1 en 2 januari gesloten. De studiezaal is van 22 december tot en met 2 januari gesloten. Tijdens de overige dagen zijn de gebruikelijke openingstijden van toepassing: maandag van 12.00 tot 20.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. -V> Venray, focus op mensen Donderdag 17 december 2008 - Pagina 23 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 51 Regiotaxi Limburg verzorgt vervoer van deur tot deur en is zeer geschikt voor mensen die zijn aangewezen op aangepast vervoer. Heeft u een Wmo- indicatie (Wet maatschappelijke ondersteuning), dan kunt u een deelnemerspas krijgen en geldt voor u een gereduceerd tarief. Tijdens de komende feestdagen zijn onderstaande rijtijden van toepassing: - 24 december 2008: vervoer voor Wmo-pashouders tot 24.00 uur, voor OV-reizigers tot 20.00 uur - 25 december 2008: vervoer tot 01.00 uur - 26 december 2008: vervoer tot 01.00 uur - 31 december 2008: vervoer voor Wmo-pashouders tot 23.00 uur, voor OV-reizigers tot 21.00 uur - 1 januari 2009: vervoer tot 01.00 uur. Let erop dat de aankomsttijd van uw rit binnen deze rijtijden valt. En houd er rekening mee dat u de ritten tijdig bestelt via nummer (0900) 0699. Begeleider Het is ook mogelijk één begeleider gratis mee te nemen. U kunt bij de NS een verzoek indienen voor een begeleiderskaart, die ook geldig is in de Regiotaxi. Niet goed, geld terug Nieuw is de niet-goed-geld-terug- regeling. Het kan altijd een keer voorkomen dat u, om welke reden dan ook, te laat wordt opgehaald. Als de vertraging meer dan 30 minuten bedraagt, kunt u in aan merking komen voor deze regeling. Neem daartoe contact op met het projectbureau van de Regiotaxi op nummer (077) 473 81 11. Hier kunt u ook terecht voor meer informatie of het indienen van een klacht. Wethouder Twan Jansen heeft op vrijdag 12 december geluncht in De Tol, het ontmoetings centrum van wooncomplex Het Ambachtkwartier. Volgens de wethouder zouden meer mensen De Tol moeten bezoeken. Het Ambachtkwartier is een woon complex met koop- en huurappar- tementen. Het speciale is de mix van wonen, welzijn en zorg. Zo is er op de begane grond een ontmoetingsruimte. Daarvan kunnen bewoners van het wooncomplex maar ook bewoners uit de omgeving gebruikmaken. In de ruimte vinden activiteiten plaats, kun je een hapje eten, een kopje koffie drinken en een praatje maken. Prettig en modern Over de reden van zijn bezoek aan De Tol zegt wethouder Twan Jansen: "Ik vind het belangrijk dat dit soort voorzieningen er is en vooral dat ze ook bekend worden bij mensen in de omgeving. Ik heb er heerlijk gegeten in een prettige en moderne omgeving." Meer bekendheid Tot nu toe wordt er door de bewo ners uit de omgeving weinig gebruik gemaakt van het ontmoetings centrum. Het zijn ook voornamelijk de bewoners van Het Ambacht kwartier die er een hapje komen eten. Dit is jammer, want in de omgeving wonen veel senioren die er gebruik van kunnen maken. "Het feit dat De Tol hier zit en voor iedereen toegankelijk is, moet gewoon meer bekendheid krijgen", aldus wethouder Jansen. Vrijwilligers Omwonenden kunnen ook als vrijwilliger veel betekenen voor De Tol, waar in een aparte ruimte ook een dagvoorziening wordt aangeboden. Dit is een combinatie van dagbesteding en ontspanning voor thuiswonende mensen. De dagvoorziening wordt met behulp van professionals en vrijwilligers georganiseerd. De vrijwilligers kunnen op diverse gebieden helpen, zoals meedoen met activiteiten of helpen met serveren. Bereikbaar De Tol is gevestigd in Het Ambacht kwartier aan de St. Jozefweg 50 in Venray en is voor iedereen geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag is De Tol gesloten. De eerste en derde zondag van de maand is De Tol geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Om jeugdigen en hun ouders te helpen bij vragen over opgroeien en opvoeden, moet in elke gemeente vanaf 2011 een Centrum voor Jeugd en Gezin operationeel zijn. De gemeente Venray heeft met Meerlo-Wanssum, Sevenum en Horst aan de Maas afgesproken de vorming van zo'n centrum samen op te pakken. Binnen een Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) werken (zorg)partners samen om te zorgen voor voldoende ondersteuning aan ouders en jeugdi gen. Het CJG is niet per definitie een fysiek centrum; het wordt ook wel omschreven als een samenwerkingsverband waarin betrokken partners in het jeugdbeleid hun krachten bundelen met als focus opgroei- en opvoed- ondersteuning. Hard gewerkt De laatste jaren hebben de vier gemeenten al hard gewerkt aan het ver beteren van de samenwerking en de aansluiting op verschillende terreinen. Binnen het huidige jeugdbeleid is er al een divers aanbod van activiteiten en voorzieningen gericht op opgroei- en opvoedondersteuning. De gemeenten en partners zien de ontwikkeling van het CJG als kans voor het versterken van de samenwerking en het verbeteren van het aanbod aan jeugdigen en ouders. Intentieverklaring Op 11 december heeft de gemeente Venray samen met Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum en de kernpartners een intentieverklaring onder tekend om te komen tot een CJG. In deze verklaring zijn de uitgangspunten vastgelegd. Om ervoor te zorgen dat het CJG ook daadwerkelijk aansluit op de wensen en behoeften, worden in het eerste kwartaal van 2009 zowel jeugdigen als ouders bevraagd. Dit dient als leidraad bij de verdere uitwer king, zodat in 2010 het CJG ook daadwerkelijk aan de vraag beantwoordt. In verband met de feestdagen wordt het huisvuil dat normaal op donderdag 25 december opgehaald zou worden, ingezameld op zater dag 20 december. De route van 26 december wordt gereden op zaterdag 27 december. De route van donderdag 1 januari wordt gereden op zaterdag 3 januari. De gemeente Venray stelt een bedrag van 20.550 euro beschikbaar voor het meerjaren- onderhoudsplan van molen Nooit Gedacht in Merselo. Het geld wordt gebruikt voor ingrijpend onderhoud. Het bestuur van de Stichting Molen Nooit Gedacht had het college van B en W om de bijdrage verzocht. De gemeente Venray stelt het bedrag beschikbaar omdat de onderhouds- toestand van de molen de laatste jaren ernstig is verslechterd. Daar om is ingrijpender onderhoud nodig dan eerder werd verwacht. Provincie en Rijk Molen Nooit Gedacht krijgt een zelfde bedrag van de provincie Limburg. Bovendien stelt de Rijks dienst voor Archeologie, Cultuur landschap en Monumenten 30.000 euro beschikbaar. Deze subsidie is al in 2007 toegekend op basis van een onderhoudsinspectie uit 2006 en een daaruit voortvloeiend meer- jarenonderhoudsplan voor de molen. Onderhoudstoestand Het bestuur van Stichting Molen Nooit Gedacht is in 2008 uitgebreid en heeft, na kritische geluiden van de molenaars, wederom naar de onderhoudstoestand van de molen gekeken. Toen bleek de verslechter de onderhoudstoestand. Een tegen valler voor het ambitieuze bestuur, vooral omdat de reeds toegezegde 30.000 euro de maximale subsidie van de Rijksdienst is. Achterstand wegwerken De gemeente betaalt haar subsidie van 20.550 euro in zes jaarlijkse bijdragen tussen 2008 en 2013. Met deze subsidie, die van de provincie en die van de Rijksdienst kan de onderhoudsachterstand van de molen worden weggewerkt. Na 2013 kan de molen met jaarlijks onderhoud in een goede toestand worden gehouden. Het milieustation is open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Op zon en feestdagen is het milieustation gesloten. In verband met de feestdagen is het milieustation op woensdag 24 december en 31 december open van 11.00 tot 16.00 uur. U vindt het milieustation aan de Metaalweg ld in Venray, telefoonnummer (0478) 63 12 31. Gratis parkeren op koopzondag 21 december. Let op: niet op plaatsen waar parkeerverboden gelden. De parkeerpolitie con troleert! Op extra koopavonden 22 en 23 december geldt betaald parkeren. Sinds januari 2007 voeren gemeenten de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) uit. De gemeente Venray wil graag van de Wmo-cliënten weten of zij tevreden zijn. In Venray krijgen 900 inwoners een vragenlijst toegestuurd. Zij zijn geselecteerd uit de personen die in 2008 een aanvraag voor een Wmo- voorziening hebben ingediend of een voorziening hebben ontvangen. Vergelijken Omdat Venray en circa tweehonderd andere gemeenten van dezelfde vragenlijst gebruikmaken, kunnen de uitkomsten straks met elkaar worden vergeleken. De resultaten van het onderzoek worden in april 2009 bekendgemaakt. De gemeente verwerkt alle antwoorden zorgvuldig en anoniem. Het invullen van de vragenlijst duurt niet langer dan 15 minuten. Hulp nodig? Als u graag hulp heeft bij het invullen van de vragenlijst, kunt u een beroep doen op een aantal organisaties: - Gehandicaptenplatform Venray - Platform Lage Inkomens Venray (PLIV) - Seniorenraad - Ouderenadviseurs van Stichting Synthese - Zorgloket, publieksbalie gemeente Venray. U kunt bij hen terecht tijdens de openings- of spreekuren. Stuur uw vragenlijst voor 20 december terug. Het is van belang dat zoveel moge lijk mensen meedoen. De gemeente kan alleen met uw ervaring en uw mening zaken verbeteren. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe collega: - Medewerker Bouwtechniek Voor meer informatie kijk op www.venray.nl vacatures.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23