f Sociaal café met live muziek Een leuke baan betekent nooit meer werken! ffim Koester uw Monument Vredeslicht schijnt in Venray Open LK stratego l.'GPa ii ff 'YlY; HUIS AANKOPEN??? HULP NODIG!!! PEEL EN MAAS Honderdnegenentwintigste jaargang - week 51 - donderdag 18 december 2008 Harry en de Rest, al 30 jaar samen aan de Blues Harry en de Rest staat bekend om zijn stevige vette bluesmuziek, aangedikt met meeslepend mondharmoni- cawerk. Deze band, bestaan de uit vier Venrayse heren, maak al zo'n dertig jaar samen muziek. Soms een optreden hier of daar, maar dat is niet waar de heren het voor doen. De gezelligheid en puur het muziek maken is hun doel. Door Sanne Claessens Harry en de Rest bestaat uit vier muzikanten. Ten eerste natuurlijk Harry Janssen (52), die naast zan ger ook een mooi partijtje mond harmonica speelt. Mart Faessen (54) op gitaarJos Faessen (54) op drums en niet te vergeten Richy Collett (41) op basgitaar. Voor het begin van hun muzi kale samenwerking moeten we al snel terug naar de middelbare school, waar sommigen van hen elkaar al tegenkomen. Harry en Jos maken hier samen al eens muziek, maar ook Jos en zijn tweeling broer Mart kennen samen de weg naar de instrumenten en repeti tielokaaltjes. Na een tijd komen de broers Faessen Harry tegen in 1978 en besluiten ze samen ver der te gaan. Met z'n drieën en een andere bassist vormen ze vanaf dat moment IKS. "Net zoals nu moesten we destijds steeds uitleg gen waar de naam voor stond. Het ging om vier verschillende indivi duen. Vier verschillende ik-perso- nen. Vandaar de naam IKS. Maar omdat we het zo vaak moesten uitleggen, hebben we uiteindelijk besloten de naam te veranderen naar iets dat begrijpelijker was," aldus Mart. Vanaf dat moment wordt de naam Harry en de Rest geboren. Het bekt een stuk lekkerder en laat niets aan de verbeelding over. De band wisselt verschillende malen van bassist ("Bassisten zijn ook zo'n lastige mensen," lacht Jos), maar bijna tien jaar geleden vinden ze Richy die precies in hun plaatje past. Elke maandagavond repete ren ze in een kleine kelder op het St. Annaterrein waar ze niet alleen samenkomen om muziek te maken maar ook vooral voor een gezellige avond, twee dingen die hand in hand gaan volgens de heren. "Wij noemen het zelf altijd Sociaal café met live muziek," ver telt Harry, "het is gewoon samen zijn en muziek maken. De blues is voor mij toch wel speciaal en ik kan me hier gewoon lekker in uitleven." Harry en de Rest treedt meestal enkele malen per jaar op. Meestal in de buurt van Venray, soms iets verder. Meestal in cafeetjes of fes tivalletjes, maar ook hebben de heren een paar bruiloften op hun naam staan. "We spelen niet zo vaak misschien, maar we maken dan ook geen promotie voor onszelf, we hebben niet eens een eigen website. Het is natuurlijk leuk om te spelen voor anderen, maar het blijft gaan om onze eigen samenspelen waarin iedereen zijn eigen inbreng heeft en lekker vrij is om te doen wat hij wil," aldus Richy. De rest sluit zich hier helemaal bij aan. "We hebben ook nooit de ambitie of intentie gehad om door te breken. Het is juist luchtig bij ons en het is natuurlijk mooi om dat over te kunnen brengen op het publiek," vervolgt Jos. Wel hebben ze al vele jaren opgetreden bij bijvoorbeeld Ven ray Muzikaal Totaal, een jaarlijks evenement in Venray. Volgens Mart een belangrijk en een van de leukste evenementen die Venray te bieden heeft. "Het is bijzonder om te zien dat er zoveel artiesten op af komen, die zich daarvoor in zetten. En er zit veel talent tussen hoor, zeker weten!" De bandleden zijn het in ieder geval met elkaar eens dat het te gek is om muziek te maken, eens per week samen te komen in een gezellig en mooi repetitielokaal en gewoon doen wat goed voelt, of zoals Mart het zo mooi zegt: "Gewoon lekker knoepen!" Op zaterdag 20 december kun je de vier heren gaan bewonderen en luisteren naar hun sprekende vertolking van ouwe bluesnum mers. Vanaf 21.00 uur is iedereen die van een stevig potje blues houdt meer dan welkom in de Evenaar in Venray. De entree is gratis en je bent verzekerd van een bijzonder optreden. Paul Claessens samen met André Rieu Paul Claessens (22) uit Yssel- steyn is net terug uit Austra lië waar hij heeft gewerkt als lichttechnicus bij de shows van niemand minder dan André Rieu. Als zelfstandig freelancer wordt hij met zijn eigen bedrijf PCPWORX (Paul Claessens Production Worx), door verschillende bands over de hele wereld ingehuurd. (Door Sanne Claessens) Paul is duidelijk een voorbeeld van iemand die weet wat hij wil en daar ook achteraan gaat. Nog maar tweeëntwintig jaar oud, heeft hij zijn eigen bedrijf waarmee hij door andere bedrijven wordt ingehuurd om werkzaamheden te verrichten in de entertainmentin dustrie. Maar wat doet een licht technicus eigenlijk precies? "Een lichttechnicus is iemand die zelf standig een lichtset kan bouwen, breken en onderhouden op eigen design of volgens de tekening van een ontwerper. Door mijn ken nis van stroom en datasturing te gebruiken, houd ik alles aan de gang tijdens de show", legt Paul uit. Paul heeft als lichttechnicus inmiddels al veel van de wereld gezien. Hij heeft met diverse bands zoals Within Temptation, Kane en Di-rect gewerkt en hij is overal in Europa geweest. Nu is hij net terug uit Australië van een tour van vijf weken met André Rieu, een gewel dige ervaring! "André is iemand die weet wat hij wil en zeer nauw keurig is tot in de details. Door de jaren heen heeft hij zijn shows ontwikkeld tot de meest grote en geavanceerde die er te zien zijn in de wereld. In tegenstelling van sommige andere artiesten laat hij graag en vaak merken hoe blij hij is met onze aanwezigheid. Hierdoor is iedereen nog net dat beetje meer gemotiveerd en geeft iedereen zich voor 200%, iedere dag weer", vertelt Paul. Wanneer er gevraagd wordt naar nog meer inhoudelijke details heeft hij zijn antwoord snel klaar. "What happened on tour, stays on tour!" Om te komen waar hij nu is, heeft Paul onder andere consu mentenelektronica gestudeerd en een cursus elementaire hijstech niek gevolgd.Toch zegt hij zelf het meest geleerd te hebben van col lega's en zijn opgebouwde erva ringen. Het team waarin gewerkt wordt, is volgens Paul erg belang rijk. "Je moet met je collega's op één lijn zitten en allemaal op de dezelfde wijze werken. Je moet op elkaar kunnen vertrouwen en kun nen steunen, want je bent lang en veel dagen samen 'on the road'. Ik zeg altijd:You can't be perfect but a team can be." Het mag duidelijk zijn dat Paul helemaal in zijn element is als lichttechnicus. Toch is dit niet het enige wat hij in het dagelijks Paul Claessens is net terug uit Australië waar hij heeft gewerkt als lichttechnicus bij de shows van André Rieu.Paul Claessens: leven doet. Na een ongeval, ver oorzaakt door veel te lange dagen te maken, heeft hij zich voorgeno men breder in de arbeidsmarkt te gaan staan. "Het was inderdaad mijn full time job, maar de afgelopen jaren heb ik me laten omscholen tot timmerman en ben ik ook op dit gebied actief. Op dit moment combineer ik beide beroepen, zodat het afwisselend voor mij is, op deze wijze blijf ik in twee verschillende beroepen up to date'. Ik zeg altijd maar zo: Als je een leuke baan hebt, hoef je nooit meer te werken. Daarmee wil ik zeggen dat ik beide beroepen benader als hobby!" MOOISTE VAK Hoewel Paul dus ook blij is met zijn werk als timmerman heeft hij een uitgesproken mening over zijn werk als lichttechnicus. "Het is één van de mooiste vakken die er te beoefenen valt, je komt over al en maakt van alles mee", aldus Paul. Maar zoals aan elk voordeel vaak een nadeel kleeft, is dat ook hier het geval. "Helaas maak ik vaak lange dagen en ben ik maar weinig thuis. Hierdoor is het soms moeilijk privé up to date te blij ven." Hoe dan ook, Paul houdt van zijn werk. eHet is een mooie gele genheid om veel van de wereld te zien en bijzondere ervaringen op te doen. Iets waar hij hard voor gewerkt heeft en waarvan hij vindt en hoopt anderen hiermee te inspireren. "Iedereen kan iets bereiken. Maar de wil daarvoor, de motivatie en het doorzettings vermogen zijn hierin belangrijker dan wat dan ook." Volgende week zal Paul nog een keer samen met André Rieu samenwerken. Op vrij dag 19 en zaterdag 20 december geeft André namelijk in het Gel- redome in Arnhem zijn kerstcon certen. Het voorbereidend werk hiervoor is voor Paul inmiddels al begonnen. Voor meer informatie over Paul of zijn bedrijf PCPWORX kun je een kijkje nemen op www. pcpworx.nl/Homeswf Aan de Langstraat 65-71 in Ven ray staat deze voormalige Mare chaussee kazerne, waar later deze woningen van gemaakt zijn. Geen monument wel in de inventarisa tielijst van de provincie het MIP. Het is gebouwd in 1922, architect onbekend. Een vrijstaand gebouw met rechthoekig grondplan in lengterichting, met een symmetri sche gevelindeling. Het midden deel risaliseert, is twee bouwlagen hoog en opgetrokken uit baksteen met metselwerk in kruisverband. Deze woningen hebben een rol laag boven de plint en hardste nen dorpels. Boven de kunststof ramen en houten deuren is een decoratief gemetselde strek. In de bovenlichten van de ramen ziet u een roedeverdeling. De drie wolfs- daken met betonpannen hebben Foto: Mijntje Wismans een houten overstek en goten met consoles. De dakkapellen hebben een lessenaarsdak. Het industrieel erfgoed, weer in hergebruik en verbouwd in drie woningen. Bron: inventarisatie Prov. Limb. Namens SVM G. Peters-ten Have koesteruwmonument@kpnplanet. nl TEBIV/I AMC Patersstraat 35 - 5801 AT Venray E info@holtermans-vastgoed.nl V A S T G O E D T 0478-511800 of 06-53331412 Bel voor een vrijblijvend adviesgesprek. Zondag ceremonie op Schouwburgplein Venray-Wenen: op donder dag 11 december reisden de zes Venrayse scouts Naomi Fleurkens, Edwin de Klein, Ste fan Wijlaars, Wendy Franssen, Geert Koppes en Björn Janssen per trein af naar Wenen om samen met scouts van Scou ting Wellerlooi en Scouting de Teil uit Amsterdam het Vredes licht voor Scouting Nederland in ontvangst te nemen. Op vrijdag kwamen ze in Wenen aan, waar ze alle mooie plekjes en gebouwen, van de Dom tot Schloss Schönbrunn, verkenden. Zaterdag 13 december was het officiële gedeelte. In een bomvolle kerk met duizenden scouts werd het Vredeslicht, afkomstig uit Betle- hem, verspreid over wel twintig Europese landen. Drie Nederlan ders hadden een bijzondere taak, Naomi Fleurkens mocht bijvoor beeld een vredeswens voorlezen en Angelique uit Wellerlooi de vlam in ontvangst nemen. Na een bijzondere ceremonie mocht ieder land de vlam in ontvangst nemen. De scouts verspreiden de vlam op zaterdag 20 december in de stationshal van Utrecht ver der over honderden Nederlandse scouts. Het vredeslicht in Neder land wordt 'bewaakt' door de kin deren van basisschool de Coninx- hof. Zondag om 18.00 uur wordt er een kleine ceremonie gehou den bij de schaatsbaan in Venray op het Schouwburgplein. Iedere inwoner van Venray die in vrede gelooft en bij wil dragen aan een grote saamhorigheid in de dagen voor kerst, is uitgenodigd om deze vlam in ontvangst te nemen. Tij dens de nachtmis op 24 decem ber om 21.00 uur wordt het licht uitgedeeld aan alle bezoekers van de Petrus' Banden Kerk. In Oostrum wordt op zaterdag 20 december het Open Limburgs Kampioenschap Stratego gehou den. Senioren en junioren uit heel Nederland strijden die dag om de provinciale titels. Naast bekers en medailles zijn er ook Jumbospel- len te winnen. Het Open Lim burgs Kampioenschap Stratego wordt gehouden door Stratego Bond Nederland (SBN). Het toer nooi is bedoeld voor iedereen die het spel van strategisch inzicht en bluf graag speelt. Onder hen is in ieder geval de regerend wereld kampioen bij de senioren Pirn Niemeijer en regerend Nederlands kampioen Wim Sikteoeboen uit het naburige Helmond. De Strat ego Bond Nederland verwacht dat in Oostrum spelers aanwezig zijn uit Nederland, België en Duits land. Het toernooi vindt plaats in café-zaal Back in Time aan de Monseigneur Hanssenstraat en is bedoeld voor ervaren spelers en voor mensen die stratego pas hebben ontdekt en met elkaar de sportieve strijd willen aangaan. Er wordt gespeeld volgens het Zwitserse competitiesysteem. Het kampioenschap begint om 10.45 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.25 uur. Meer informatie is verkrijg baar via telefoon 06-28501372 of via e-mail strategobondneder- land@gmail.com. Zie ook www. strategobond.nl. niet ontvangen? Bel 582877! EL EN MAAS wmm mzmm 'SêmMêÊMêm AANKOOPBEGELEIDING ADVIES IN ONROEREND GOED vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21