KOOPZONDAG '"■nSSèiilag. V.f? de graaf A.S. Z< M N DA< mode centrum lPifi<üifii# YlHiïicdlci! Gratis kader voor sportclubs Geen nieuwe stenen in Grotestraat Waals bepleit sluiting coffeeshops 'Home for Christmas' n intratuin bij Berden Mode Venray! www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere ZONDAG 21 DECEMBER Kerst- en Sfeershow Rongen clê specialist; voor tegels, sanitair en tegelvveikeni BH Venrode in Golden Musical Dertig jaar Harry en de Rest 21 december OPEN 12.00-17.00 uur altijd in stijl r/X 21 DEC. \V ff KOOPZONDAG fff MAANDAG 22 DEC 11 KOOPAVOND q DINSDAG 23 DEC Q Tel. 0478-581526 Grotestraat 23 Venray van harj wdeirT„dH8relb™te^eer HOTEL. ASTERIA VENRAY Maasheseweg80aVenray WWW.aSteria.nl NIEUWE BRIL OF LENZEN? Kasteeltuinen Arc en Winterwonderland Peel en Maas tijdens de feestdagen Dit jaar vallen eerste kerstdag en nieuwjaarsdag op donderdag, de dag dat Peel en Maas normaal verschijnt. In verband met deze feestdagen zal Peel en Maas in week 52 en week 1 reeds op dinsdag (23 en 30 december) ver schijnen. In verband hiermee zijn de aanlevertijden van kopij ver vroegd. Kerkberichten, sport- en verenigingsberichten dienen al op de vrijdagen 19 en 26 decem ber voor 12.00 uur te worden aangeleverd. Sportverslagen kun nen nog worden ingeleverd tot zondagavond 21 en 28 december 24.00 uur. Voor adverteerders worden de weken afgesloten op zondagavond 21 en 28 december om 24.00 uur. Verbou wi ngsu i tverkoop Horst Alles 50% "„g^e Mooi de Mooiste Mode www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Honderdnegenentwintigste jaargang - week 51 - donderdag 18 december 2008 En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13-15 Kunst Cultuur 17-25 Gemeentelijke mededelingen 23-24 Sport 29-35 Kerkelijke diensten 38 Recensie 'Sportpark op de helling' is het filmdebuut van Hannes als regis seur. Tot nu toe heeft hij naam gemaakt als columnist, maar nu nam hij dus ook plaats in de regis seursstoel voor een prima debuut. Het verhaal: Zoals een goed drama betaamt, draait het verhaal om een aantal boeiende personages. De hoofd persoon is een bebaarde burge meester, Jaap Kihp, die bijna met pensioen gaat en in zijn laatste jaar nog te maken krijgt met een aantal heikele kwesties in zijn normaal gesproken zo rustige gemeente. Zijn betrouwbare linkerhand, wethouder Theo Boterams, is een ouwe vos, sluw en voor de duvel niet bang. Dat op zich zorgt natuur lijk niet noodzakelijk voor een interessant personage, maar toch is Theo dat wel. Hij is kameraad schappelijk naar Jaap toe, maar kan soms nogal uit zijn slof schieten naar raadsleden die in zijn ogen niet goed luisteren en wauwelen. Het derde karakter dat een bijzon der rolletje in het drama krijgt, is een kwieke dame: wethoudster Smallie Monken, die is getrouwd met een van de raadsleden, en dat leidt natuurlijk naar smakelijke roddel en achterklap in de dorpen waarvan ze zo houdt. Wethouder Monken heeft het moeilijk, want zij wordt er vooral verantwoorde lijk voor gehouden dat een aantal prestigieuze projecten in de kleine gemeente maar niet van de grond komen. Zoals De Droom, een sportpark dat op de helling dreigt te gaan en waarvoor alle notabelen en boeren en buitenlui uit de dor pen Heerlo en Fanssum op de bar ricaden gaan. Deel 1 van de film stopt met een echte cliffhanger: sportpark 't Flootgeld uit het nabu rige Flitserswijck dreigt van Jaap, Theo en Smallie, ondanks het mas sale protest, de voorkeur te krijgen boven sportpark De Droom. Óf is Smallie toch niet doof voor goede argumenten voor De Droom en neemt ze zelf het heft in handen? Door deze fantastische cliffhanger blijft de kijker wat op zijn honger zitten, nieuwsgierig naar het ver dere verloop. Het antwoord wordt in de volgende aflevering gegeven, op 6 januari 2009. Conclusie: 'Sportpark op de helling' is een mooi, perfect gedoseerd ingetogen drama met een flink aantal komi sche elementen. De kijker maakt uitgebreid kennis met de persona ges en kan niet anders dan meele ven met de sympathieke Smallie, die zo haar best doet, maar wei nig gelukkig blijkt in haar keuzes. Doordat ook de andere personen in de film aparte figuren zijn, kan de cast het beste in zichzelf naar boven brengen. 'Sportpark op de helling' is een ware verademing voor de echte liefhebber. Titel: Sportpark op de helling Regie: Hannes Genre: Drama Tijdsduur: 1,45 minuten Jaar: 2008 Releasedatum: 15 december 2008, 6 januari 2009 deel 2 Hannes Gemeente hoopt sportleiders per 1 april 2009 in te zetten De gemeente Venray krijgt met ingang van 2009 de beschikking over zogeheten combinatiefunctionarissen. Dit zijn professionele sportlei ders en muziekdocenten die in het veld aan het slag gaan bij de verenigingen en scholen. Het gaat om de drie gebieden sport, cultuur en onderwijs. Venray start komend jaar met 3,4 fulltimebanen (fte), dit loopt op naar zeven in 2012. Het eerste jaar komen de kos ten volledig voor rekening van de rijksoverheid. Vanaf het tweede jaar betalen de gemeenten 40 procent mee. Venray heeft het financiële plaatje tot en met 2012 helemaal rond. Eind januari is er een bijeenkomst voor alle vereni gingen op het gebied van sport en cultuur. Ook het onderwijs is erbij betrokken. Mat van den Beu ken vertelde maandag tijdens het sportcafé dat de gemeente hoopt het kader, op mbo- en hbo-niveau, vanaf 1 april te kunnen inzetten. In februari moet de gemeenteraad nog zijn goedkeuring geven. De gemeente kreeg pas laat te horen te horen dat Venray hier voor al in 2009 in aanmerking komt. Momenteel draaien de kaderleden al mee in de dertig grootste gemeenten in Nederland, zoals in Venlo. Annette Visser ver telde dat de helft van de inzet is bedoeld voor de sportclubs. 34 procent van de beschikbare tijd wordt ingezet voor het basison derwijs, 10 procent bij het voort gezet onderwijs en 6 procent voor cultuur. De kaderleden komen voorlo pig in dienst van de gemeente Venray. Van daaruit worden ze ingezet bij scholen, sportclubs en cultuurverenigingen. "Het is de opzet dat deze functionarissen zoveel mogelijk uitvoerend werk gaan doen. Zoals het verzorgen van trainingen, jeugdleiders oplei den voor trainer of het geven van muziek- en gymlessen. Ook kun nen ze worden ingezet voor pro jecten of naschoolse activiteiten", zei Visser. De gemeente heeft al een aantal activiteiten waarbij het kader kan worden ingezet. Zoals het project 'Muziek in de klas', het leefbaar heidsprogramma in Brukske, het cultuurpunt, het project 'Iedereen kan sporten' en de Special Olym pics. Tijdens de bijeenkomst van eind januari wil de gemeente pei len waaraan in Venray de meeste behoefte is. "Dan weten we ook gericht welke soort functionaris sen we kunnen gaan werven." Lan delijk gaat het in het totaal om de inzet van 2.500 fte. Volgens Visser zal het geen probleem zijn vol doende kaderleden voor Venray te vinden. De verenigingen kregen de toezegging dat het zeker tot en met 2012 gratis is, er zullen geen kosten worden doorberekend. Annette Visser zei dat het niet de bedoeling is dat een functionaris een jaar bij een zelfde vereniging actief blijft. "Wij denken aan een periode van hooguit drie of vier maanden bij een club. Het gaat erom de juiste functionarissen in te zetten op de plekken waar er de meeste behoefte aan is. Het is bijvoorbeeld niet de bedoeling om een trainersprobleem bij een voet balclub op te lossen." Mat van den Beuken denkt aan een roulatiesy steem. In de toewijzing kan het nieuwe sportplatform eveneens een rol gaan spelen. "De ingezette mensen moeten zichtbaar zijn in het Venrayse verenigingsleven", aldus Van den Beuken. Wethouder Patrick van der Broeck wijst erop dat er in Venray meer dan 130 sportverenigingen zijn. "Het aantal fte lijkt best veel, maar als je het omrekent in uren per club dat valt het reuze mee. Het gaat erom dat we de mensen slim gaan inzetten." "Niet meewerken aan criminalisering samenleving" In het tijdschrift Binnen lands Bestuur heeft burge meester Waals van Venray openlijk gepleit voor een ver bod op coffeeshops. Raadslid Gerard Thijssen (iriVENtief) stelde dinsdag vragen in de gemeenteraad. In Venray zijn immers twee gedoogde coffee shops in de Henseniusstraat. Thijssen vroeg om een verkla ring van de burgemeester. Waals reageerde dat het om een persoonlijke mening ging. Hij wilde niet zeggen wat de gevolgen zijn voor de Venrayse coffeeshops Switch en Halicarnas. Het college en de gemeenteraad hebben in 2001 met de komst van beide cof feeshops ingestemd. Volgens Waals is er in de afgelopen zeven jaar veel veranderd. "Toen was het een goede keuze om zo de drugsover last beter te reguleren. Het ging toen om kleinere ondernemers." Waals zegt dat de coffeeshops hun onschuld hebben verloren. Ook zouden de bezoekers steeds meer van buiten Venray komen. "De kwaliteit van softdrugs neigt steeds meer naar harddrugs", ver telde Waals. "Het gebruik ervan baart dan ook steeds meer zor gen. De organisaties die achter de wietteelt zitten zijn zwaar cri mineel geworden. Het is een zeer bedreigend netwerk. Justitie is er mee bezig dit netwerk onderuit te schoffelen." Waals vindt dat hij met het gedogen van coffeeshops meehelpt aan 'de criminalise ring van de bovenwereld en de samenleving'. "En daar wil ik niet aan meewerken", aldus Waals die op 8 januari tijdens de Wiettop in Roermond zijn mening ken baar zal maken. "Daarna zullen we bekijken hoe we er in Venray mee omgaan." Landelijk pleitte het CDA al eerder voor sluiting van alle coffeeshops in Nederland. De partij vindt dat het gedoogbeleid heeft gefaald. De stenen in de Grotestraat kunnen blijven liggen. Het gerucht ging dat de pas geleg de klinkers allemaal vervan gen moesten worden omdat de kwaliteit onder de maat was. Er braken stukjes af van de rode gebakken klinkers. Volgens wethouder Van der Broeck (CDA) is er geen sprake van dat de Grotestraat opnieuw op de schop moet. Hij spreekt van een storm in een glas water. Van der Broeck zegt dat er niets mis is met de rode klinkers. "Bij het aftrillen zijn er inderdaad stukjes van de stenen afgebro ken. Maar dat is normaal bij deze gebakken klinkers. In de afgelo pen twee weken zijn alle bescha digde stenen vervangen", zegt de wethouder. Om zeker van de zaak te zijn, zijn de stenen achteraf nog eens getest bij TNO in Delft. "Dit zijn nostalgische straatste nen waarbij het normaal is dat er stukjes afbreken. Als we dit niet willen, dan hadden we voor beton- stenen moeten kiezen", aldus Van der Broeck. Direct na carnaval gaat de vol gende fase van het project 'Cen trum op de schop' van start. Als eerste is de Grote Markt aan de beurt. Hier worden dezelfde klin kers gelegd als in de Grotestraat. "Ja, er is geen reden om voor andere stenen te kiezen. We gaan ze weer zo snel mogelijk leggen en achteraf zullen weer de afge broken stenen vervangen worden. We willen het perfect in orde heb ben. Zoals de Grotestraat er nu bij ligt, kunnen we er nog tientallen jaren mee vooruit." Het Venrays Mannenkoor verzorgde zaterdag en zondag zijn eindejaarsconcerten in Schouwburg Venray. 'Home for Christmas' was de titel van de concerten, die met een verhaal werden uitgevoerd. Samen met verschillende andere artiesten, onder wie de zusjes Sanne en Ellen Valkenburg en oud-Venraynaar Ron Barents, maakte het Venrays Mannenkoor er weer een spetterende show van. Een uitgebreid verslag op pagina 5 van deze Peel en Maas. GEOPEND VAN 11-17 UUR Opnieuw verlies Venray Sieraden Horloges Shawls Handschoenen Tassen Portemonnees Patersstraat 14 Venray www.rimenzo.nl Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Sale berden DINNERSHOWS 14 FEBRUARI, 7 MAART 25 APRIL, 9 MEI prijs: €59,50 p.p. 31 DECEMBER OUD NIEUW FEEST 31 december vanaf 20:00u. sluiten wij het jaar gezellig af met een leuke feestavond prijs: €72,50 pp. NIEUWJAARSBRUNCH 1 JANUARI 12:00-15:00u Met champagne! Prijs: €19,95 p.p. Kinderen van 3 t/m 5 jaar €7,®3 Kinderen van 6 t/m 12 jaar €11," dessert-buffet. Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 www.intratuin.nl Bereken hier u voordeel: www.fyeovision.nl/ belastingvoordeel 20 december - 4 januari 11.00 uur tot 20.00 uur. (24 en 31 dec. tot 17.00 uur) www.kasteeltuinen.nl van 12.00 tot 17.00 uur mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen EN MAAS voor online bestellen www.intratuinvuurwerk.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1