Het geheim van positief denken Kleur inspiratie kunst binnen bereik Niets! up** van kunstenaars en fotografen www.kunstbinnenbereik.nl ff PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 18 december 2008 - Pagina 15 Voorzitter Speijcken: "Twee clubs op één sportpark werkt niet" Als SV United onderdak krijgt op sportpark 't Hoog veld in Blitterswijck, dan zal BW'27 fuseren met de voet balvereniging uit Meerio en Wanssum. Dat zegt BW-voor- zitter Hans Speijcken. "Want we moeten samen het nieuwe sportpark realiseren. Daar voor hebben we elkaar hard nodig. Met twee aparte vereni gingen op een accommodatie, dat werkt nu eenmaal niet." BW'27 heeft al jarenlang geroe pen dat uitbreiding van 't Hoog veld de beste oplossing is. Voorzit ter Speijcken staat dan ook voor de volle honderd procent achter het omstreden collegebesluit. Maar hij plaatst wel een kantteke ning. "Burgemeester en wethou ders hadden hun huiswerk beter moeten doen. Ze hadden moeten zorgen voor voldoende draagvlak, voordat zo'n belangrijk besluit naar buiten wordt gebracht." BW'27 kampt met een terug lopend ledenaantal. Ook pres- tatief gaat het de club niet voor de wind. "Ons streven is zolang mogelijk zelfstandig te blijven. We zijn met bijna driehonderd leden de grootste vereniging in het dorp. We willen daarom per se in Blitterswijck blijven voetballen", zegt Speijcken. Mocht de komst van SV United naar Blitterswijck niet doorgaan, dan blijft BW'27 voorlopig zelf standig. "We kunnen ons nog goed zelf redden. We zullen echt niet naar De Helling in Wanssum ver huizen. We beschikken gelukkig over genoeg vrijwilligers om de club draaiende te houden. Maar ik weet niet hoe de situatie over vijf of over tien jaar zal zijn. Blit terswijck is een klein dorp en er is de afgelopen vijftien jaar niets meer gebouwd. Daar merken wij nu ook de negatieve gevolgen van. Er is nauwelijks nog doorstroming van jeugd." Na enkele problemen zijn de jeugdafdelingen van BW'27 en SV United sinds kort volledig samen gevoegd. Speijcken is te spreken over de samenwerking. "Met de jeugd loopt het momenteel heel goed. Wij zijn altijd voor samen werking geweest en we hebben steeds opengestaan voor de komst van SV United naar 't Hoogveld." Rondom het sportpark van Blit terswijck is ruimte genoeg voor uitbreiding. Planologisch zijn er geen obstakels, zoals dat wel een belemmering is voor De Helling. Speijcken: "We moeten ook kijken naar het kostenplaatje. Uitbreiding van ons sportpark is anderhalf miljoen euro goedkoper dan een geheel nieuw sportcomplex. Dat is toch geld dat door de burgers moet worden opgebracht." Indien de komst van SV United - ondanks alle weerstand - door gaat, dan dat zal het gerenoveerde en uitgebreide sportpark in Blit terswijck over twee, hooguit drie jaar in gebruik worden genomen. Hans Speijcken vindt dat een goed moment om tot een fusie over te gaan. "We zullen dan wel samen moeten gaan. Het kan gewoon niet anders. Maar we blijven in Blitters wijck voetballen. Dat is altijd onze grootste wens geweest." Op nieuwjaarsdag wordt dit jaar weer de Horster Nieuw jaarsduik gehouden. Heel klein begonnen in 2001 met tien duikers en een handvol toeschouwers is deze duik intussen uitgegroeid tot een evenement van formaat. Met 150 duikers en enkele dui zenden toeschouwers is het de grootste nieuwjaarsduik van Zuid- Nederland geworden. Inmiddels is de voorverkoop voor de negende Horster duik van start gegaan bij de diverse voorverkoopadressen in Horst. Via de officiële website kan reeds enkele weken online ingeschreven worden. Hieruit blijkt dat het aantal inschrijvingen alle voorgaande edities gaat over treffen. De organiserende stichting Cold Turkey heeft echter besloten om maximaal tweehonderd dui kers toe te laten om ieders veilig heid te kunnen garanderen. Alle deelnemers krijgen een persoon lijke oorkonde en kop erwten soep na afloop.Voor de eerste 125 deelnemers ligt een herinnerings- speld klaar. Deelnemers kunnen hun heldendaad laten sponsoren door familie, vrienden, collega's en bekenden. Het opgehaalde bedrag gaat naar de Horst-Sevenumse stichting Vrienden van Cristopher. Zij ondersteunen plattelandsont wikkelingsprojecten in Kandiga in Noord-Ghana. De negende nieuw jaarsduik Horst aan de Maas vindt plaats op 1 januari om 12.00 uur vanaf het strand van de Kasteelse Bossen in Horst. Alle informatie staat op www.coldturkey.nl. Wat heeft het leven voor meerwaarde als men de dag met positieve gedachten begint? "Mijn ervaring is dat het veel vreugde en plezier brengt voor mezelf en mijn omgeving", zegt Mariet Ver- heijen. "Zelf de zon laten schijnen,waardoor je meer uit het leven haalt, en ook het beste uit jezelf naar boven haalt. Waardoor er meer mooie en waardevolle dingen gebeu ren in je leven. Doordat een mens in zijn leven van alles meemaakt, is er vaak geleerd om automatisch negatief te denken." Veel mensen zijn trouw aan hun negatieve gedachten, het is een gewoonte. "Waardoor er ook dik wijls gezegd wordt, zo ben ik, daar kan ik niets aan doen. Wat brengt een dag al men 's morgens al met piekeren of zonder verwachting opstaat. In alle problemen zitten mogelijkheden die het leven mak kelijker en lichter maken. Leren denken in mogelijkheden is leren omgaan met hoe je denkt. Het pie keren waar men vaak mee bezig is kun je altijd veranderen. Neem van mij aan dat je een krachtiger en mooier mens bent dan je van jezelf denkt. Je kunt jezelf positieve gedachten geven en de negatieve uitschakelen. Zo is het ook mogelijk om angst en frustraties om te zetten in vrijheid en blijdschap. Het geheim van het leven is niet wat je overkomt, maar wat je doet met hetgeen je overkomt. Door erover te praten kan men dit leren." PRAATGROEP De start van het praatgroepje is op woensdag 14 januari van 9-30 tot 11.30 uur. Maximaal acht per sonen per groep je. Voor opgave en meer informatie kan men contact opnemen met Mariet Verheijen via telefoon (0478)642577 of via email marie tverheij en@ hetne tnl. Kunstbinnenbereik.nl verkoopt schilderijen, tekeningen en foto's geprint op luxe canvasdoek. origineel, betaalbaar en persoonlijk Vakantie voor kinderen Met de familie Frogers namen we een met zijn allen een kijkje bij voedselbank en schuldsanering. Door de kredietcrisis komen er steeds meer verhalen in de krant van gewone gezinnen, die met plotselinge werkeloosheid of hoge hypotheekschulden in het nauw komen. De zomervakantie lijkt nog ver weg. Maar misschien is er binnen uw gezin al gesproken over vakan tieplannen; wordt het weer de camping in Frankrijk of thuisblij ven met af en toe een dagtochtje. Niet ver van u vandaan wonen en leven kinderen die geen plannen kunnen maken. Ze willen wel, maar de mogelijkheden zijn er niet. Kinderen uit gezinnen met geen cent te makken. De kinde ren zijn tussen de vijf en twaalf jaar oud en komen uit Nederland, Duitsland en Frankrijk. Wilt u overwegen om één van deze kinderen een vakantie te gunnen? In de zomervakantie. Bij u thuis. Voor drie weken. Een bed, een extra bordje, een beetje extra aandacht en verder gewoon meedraaien in het gezin: dat is vol doende. Daarmee kunt u zo'n kind al de tijd van zijn leven bezorgen. Het lijkt eenvoudig maar het is bijzonder. Deze kinderen krijgen hierdoor een souvenir, een herin nering, die ze nooit meer afgepakt kan worden. Europa Kinderhulp is een landelijke vrijwilligersorgani satie, die zorgt dat er jaarlijks zo'n tweeduizend kinderen uit achter standssituaties, bij vakantiegezin nen in Nederland worden onder gebracht. De organisatie is elk jaar opnieuw op zoek naar nieuwe gastgezinnen voor deze kinderen, die het zo hard nodig hebben er eens even 'uit' te zijn. Heeft u de energie en tijd om een kind een fijne vakantie te bieden? Wilt u er meer over weten? Kijk op www.europakinderhulp, nl. voor de data dat de kinderen komen en vraag informatie aan. Huisartsenposten gecertificeerd De huisartsenposten in Noord- Limburg bestaan al sinds 2001 en de kinderziektes zijn nu wel achter de rug. Jaarlijks verwer ken de posten in Noord-Limburg zo'n 70.000 patiëntcontacten. De tevredenheid van patiënten wordt regelmatig gemeten en ligt gemid deld op een dikke voldoende. De huisartsen voelen zich verant woordelijk voor goede zorgverle ning ook buiten kantooruren en steken daar veel tijd en energie in. De huisartsenposten in Venlo enVenray horen bij de koplopers in Nederland als het gaat om de zorg voor kwaliteit.Als een van de eerste posten zijn zij HKZ gecer tificeerd na al drie jaar ISO 9001 gecertificeerd te zijn. HKZ staat voor een landelijke set normen waaraan een huisartsenpost moet voldoen. Jaarlijks zal worden beke ken of de posten het certificaat nog steeds verdienen. Continue aandacht voor kwaliteit blijft dus vereist. Christmas Rock in Merlin In OJC Merling treden op twee de kerstdag, vrijdag 26 decem ber, twee rockcoverbands op. De Greenday-coverband Dookie, die bestaat uit vier vrienden uit Berin- ge, speelt talloze bekende en onbekende nummers van Green- day, zoals Basket case, American Idiot, when I come Around, Wor king class hero en Holiday. Daarna is het de beurt aan Rage against the machine'-coverband Landlords and Powerwhores. Deze band speelt alleen maar covers van Rage against the machine, met de nadruk op het eerst gelijknami ge debuutalbum van de band. Alle tophits van deze formatie, zoals Killing in the name, Freedom, Bul- let in the Head en Take The power back, komen voorbij. OJC Merlin opent de deuren vanaf 17:00uur. De eerste band staat op 21.00 uur op de planken. Entree 4 euro. Kijk voor meer informatie op de web site www.ojcmerlin.nl. Keuze B en W voor 't Hoogveld stuit op veel verzet uit Meerio en Wanssum De politiek in de gemeente Meerlo-Wanssum discussieert op dinsdag 6 januari 2009 over het besluit van het college van B en W om het nieuwe sport park Noord te ontwikkelen op de locatie 't Hoogveld in Blitterswijck. Die keuze stuit op veel verzet uit de dorpen Meerio en Wanssum. Enkele vertegenwoordigers van ver enigingen en stichtingen uit Meerio en Wanssum spuw den maandagavond tijdens de raadsvergadering hun gal over het besluit van burgemeester en wethouders. Voorzitter Arie Janssen van SV United, voorzitter Arie Vullings van de dorpsraad in Wanssum, voorzit ter Peter Zegers van Kindervakan tiewerk Wanssum-Geijsteren en voorzitter Henk Janssen van de stichting Bergsbos, die ook sprak namens de werkgroep De Helling, staken in een bomvolle raadzaal in Meerio hun ongenoegen over de gang van zaken en het besluit van burgemeester en wethouders niet onder stoelen of banken. Zij druk ten de raad op het hart om niet in te stemmen met het besluit van het college om aan 't Hoogveld in Blitterswijck de voorkeur te geven boven de realisatie van een multifunctioneel sportpark op De Helling, tussen de dorpen Meerio, Wanssum en Blitterswijck in. "Dit collegebesluit betekent het einde van SV United zoals ze nu is, om maar te zwijgen van alle hobbels die het einde van SV United waar schijnlijk met zich mee zal bren gen voor de gemeenschappen Meerio en Wanssum als het gaat over leefbaarheid. Wilt u daar als gemeenteraad uw medewerking aan verlenen?", zo vroeg voorzit ter Arie Janssen aan de politiek. Volgens de voorzitter zijn ze bij fusieclub SV United, die is ont staan uit een fusie van W Wans sum en SV Meerio en na de fusie is gegroeid van 425 naar 560 leden, 'aangeslagen en boos'. "Aangesla gen omdat de teleurstelling enorm is. Jaren hard werken lijken voor niets te zijn geweest. Aangesla gen omdat uit de onderbouwing van het college niet blijkt dat De Helling onmogelijk is en dat is voor ons al jaren een ijkpunt. Dit ijkpunt is een onderdeel van het creëren van draagvlak voor welke keuze dan ook. De burgemeester stelde tijdens zijn bezoek aan de algemene ledenvergadering van oktober dat hij dat snapte. Maar blijkbaar doet hij er niks mee." VERWACHTINGEN Arie Janssen blikte ook terug op de afgelopen jaren, waarin SV United volgens de voorzitter zich altijd coöperatief heeft opgesteld en waarin volgens hem verwach tingen zijn geschept. Hij herin nerde de aanwezigen eraan dat wethouder Beterams in een van de vergaderingen van de stuur groep buitensportaccommodaties zelf met de locatie De Helling op de proppen kwam als ideale plek voor de bouw van een mul tifunctionele accommodatie voor de verenigingen uit Blitterswijck, Meerio en Wanssum. "Het noemen van De Helling is geen toezegging, maar dit neigt wel naar het scheppen van ver wachtingen. Deze verwachting is verder vergroot toen de wet houder de omwonenden van De Helling heeft geïnformeerd over de plannen. Welk doel diende dit?" Ook vindt Arie Janssen het vreemd dat 'in de onderbouwing van het college de term multifunc tioneel ontbreekt, dat er niet ver meld staat uit welke hoed locatie De Helling komt en dat plotseling alle verbanden die er zijn, verbro ken moeten worden'. BW De stuurgroep, waarin ook de gemeente was vertegenwoordigd, kon zich vinden in het voorstel van de wethouder. Het advies aan de raad kon echter niet de goed keuring verdragen van voetbal vereniging BW'27, die verklaar de best met iedereen te willen samenwerken, maar niet te willen verkassen van het eigen sportveld 't Hoogveld. Ondanks het drei gement van BW'27 werden op verzoek van de raad naast de haal baarheid van locatie 't Hoogveld in Blitterswijck ook de bestaande locaties De Broekberg in Wans sum en Bergsbos in Meerio en de nieuwe locatie De Helling onderzocht. Op ruimtelijk, finan cieel en maatschappelijk gebied. Maar volgens Arie Janssen heeft het college door te kiezen voor 't Hoogveld veel te weinig gekeken naar het aspect maatschappelijk draagvlak. Volgens de voorzitter blijkt uit de conclusies van B en W ook niet dat het financieel en planologisch onmogelijk is om een multifunctioneel sportpark op De Helling te realiseren. "Wij hebben altijd gezegd dat we, als het écht niet kan op De Helling, best naar andere alternatieven willen kijken. Maar het staat niet vast. Volgens mij is het meer een kwestie van niet willen. Er is ons ook nooit de vraag gesteld of wij in financiële zin iets extra's kun nen doen. Als alle verenigingen naar een gezamenlijk sportpark gaan, dan kunnen we ook meer subsidies en fondsen werven. Als dit plan doorgaat, dan is dat desas treus voor SV United. Dat leidt er zeker toe dat leden en vrijwilligers gaan afhaken.Vrijwilligerswerk en betrokkenheid zijn iets dat men sen doen uit emotie, uit gevoel. Daarom doen zij iets wel of niet, omdat zij daar gevoel bij hebben. Het komt op ons over dat het col lege bepaalt wat de betrokkenen niet mogen voelen." LEEFBAARHEID Ook Arie Vullings, de nieuwe dorpsraadvoorzitter van Wanssum, vroeg de raadsleden om 'reke ning te houden met de wens van de inwoners om de leefbaarheid van het dorp te behouden of te verbeteren'. Met andere woor den: bouw een multifunctioneel sportpark op De Helling, 'een breed maatschappelijk gedragen accommodatie in het noordelijk deel waarop de inwoners van Wanssum, Meerio, Blitterswijck en Geijsteren trots kunnen zijn'. "Leefbaarheid is zoals iedereen weet van groot belang voor iedere gemeenschap. Nu lijkt het erop dat leefbaarheid niet meer mee telt in het voorstel van B en W, maar alleen maar geld. Want geld is de belangrijkste motivatie in het huidige voorstel", aldus Vullings. Voorzitter Peter Zegers van Kindervakantiewerk Wanssum- Geijsteren vertelde namens het bestuur 'erg te zijn geschrokken' van het besluit van B en W. "Dit is een zware teleurstelling. Als gebruikers van het sportpark de Broekberg in Wanssum zijn wij steeds nauw betrokken geweest bij de stappen die tot op heden zijn genomen. Nu lijkt een derge lijke betrokkenheid te leiden tot een straf. Kindervakantiewerk is voor Wanssumse en Geijsterse kinderen. Dit feest ga je niet vie ren in een ander dorp." In de ogen van het bestuur van het kindervakantiewerk zou het een zeer slechte zaak zijn om het sportpark te realiseren in Blitters wijck. "De achterliggende gedach te is om de voetbalclub SV United over te hevelen naar Blitterswijck en dat voor de overige gebruikers naar een andere oplossing wordt gezocht. Beste raadsleden, dit is in onze ogen een miskleun van de eerste orde." Volgens Zegers is het besluit puur geënt op een financiële gedachte. Hij waarschuwde de raad tevens voor de consequen ties van het besluit. "Wordt dit zo meteen goedkoop is duurkoop? Ik denk dat kwaliteit voorop moet staan. Dit betekent nu wellicht wat meer investeren. Gezamen lijke verantwoordelijkheid en met z'n allen streven naar een goed en duurzaam sportpark voor alle verenigingen voor de komende decennia. Samen sterk." RAMPZALIG Voorzitter Henk Janssen van de stichting Bergbos, die mede sprak namens de werkgroep De Helling, was het felst in zijn bewoordingen aan het adres van burgemeester en wethouders. Het college heeft het verbruid bij de gebruikers van de sportparken Bergbos en De Broekberg, zo stelde hij. "Wij vin den uw besluit rampzalig en erva ren bestuurders onwaardig." Janssen vindt het onder meer onbegrijpelijk dat het besluit zich beperkt tot het voetbal en dat voor de overige verenigingen (postduivenvereniging, motor club, kindervakantiewerk, Jong Nederland en jeugdsportkampen) die gebruikmaken van de sport parken Bergsbos in Meerio en De Broekberg in Wanssum volgens burgemeester en wethouders een apart overleg- en besluitvor mingstraject volgt. "College, wij geloven u niet meer, wij vertrou wen u niet meer. U kunt nu niet waarmaken wat u zegt. U heeft vanaf onze eerste brief in februari 2006 de gebruikers aantoonbaar in de kou laten staan. U zou nu, met nog amper twaalf maanden te gaan en met een - tenminste in achtergrondkennis - beduidend slechter geoutilleerd ambtenaren apparaat plotseling wel dit traject voor al die gebruikers in kunnen vullen? Gelet op de ervaringen die wij met u hebben, noemen wij dat fabeltjes." EMOTIE Burgemeester Hahn zei ook maandagavond weer te snap pen dat het emotioneel moeilijk is voor SV United om te moeten verhuizen naar Blitterswijck. "Maar we hebben gekeken naar wat het beleid van de raad is. We hebben geen andere argumenten erbij gehaald. Er is gekeken naar de kaders van de raad op plano logisch en financieel gebied, maar natuurlijk hebben we ook reke ning gehouden met het aspect draagvlak. Laat ik u duidelijk zeg gen: geld is niet het belangrijkste aspect geweest voor ons besluit." TE DUUR De aanleg van een geheel nieuw sportpark voor SV United alleen al kost ruim 3 miljoen euro. Onaan vaardbaar veel, aldus het college, dat er tevens op wijst dat de raad eerder heeft aangegeven dat De Helling een waardevol natuurge bied is, dat zoveel mogelijk intact moet blijven. Bovendien liggen op deze plek mogelijk explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Aan passing van 't Hoogveld in Blitters wijck is volgens burgemeester en wethouder veel eenvoudiger. De kosten daarvan blijven beperkt tot ruim 2 miljoen euro en er kan op deze locatie relatief snel een nieuw sportcomplex gebouwd worden. Hahn wilde maandagavond verder niet ingaan op de vragen die in het vragenhalfuurtje - dat ondertussen al lang een -uurtje was geworden - werden gesteld. Alle vragen van de fracties en het publiek worden schriftelijk beant woord en ook wordt op verzoek van de politiek nog voor het eind van dit jaar een chronologische volgorde gemaakt van het infor matie- en besluitvormingstraject rondom de sportparken. NIET DEFINITIEF De fracties gingen tijdens de raadsvergadering niet met elkaar in discussie. Het voorstel van de kritische oppositiepartijen CDA en GP'94, die zich afvragen of het genomen besluit wel verstandig is bij gebrek aan draakvlak onder de betrokkenen, om het punt op de agenda te plaatsen, werd niet gesteund door PK Meerlo-Wans sum en PvdA. De coalitiepartijen gaven aan meer tijd nodig te heb ben om hun standpunt over de locatiekeuze te bepalen. Wel ver telde wethouder Dickie Minken (PvdA) dat ze niet doof wil zijn voor goede argumenten voor De Helling. "In onze ogen is 't Hoog veld sneller en gemakkelijker te realiseren. Echter, zonder instem ming van de clubs kan van uit voering van dit plan geen sprake zijn." En daarmee lijkt er toch weer een kleine opening te zijn ontstaan voor een sportpark op De Helling. De datum dinsdag 6 januari 2009 werd maandagavond in ieder geval meteen in veel agenda's genoteerd. Want dat het onderwerp sportpark Noord leeft in de dorpen Blitterswijck, Meerio en Wanssum, dat is wel duidelijk. De raadsleden hebben tijdens de kerstperiode genoeg stof om over na te denken. SV United heeft dinsdag een extra ledenvergadering ingelast, waarin de bestuursleden met de leden gaan overleggen hoe zij met dit collegebesluit om moeten gaan. Voor meer informatie: www. svunited.nl. Nieuwe PvdA De afdeling van de PvdA in Horst aan de Maas-Sevenum is donderdagavond 11 december tijdens een extra ledenvergade ring, na een bestaan van ongeveer tien jaar, opgeheven.Tegelijkertijd werd een nieuwe afdeling opge richt met als voorlopige werktitel PvdA afdeling Horst aan de Maas. Mocht de nieuwe fusiegemeen te per 1 januari 2010 echter een andere naam krijgen, dan zal ook de naam van de PvdA mee veran deren. De nieuw opgerichte afde ling Horst aan de Maas bestaat uit de voormalige afdeling Horst aan de Maas-Sevenum plus de dorpen Meerio, Tienray en Swolgen van de onlangs opgeheven PvdA-afde- ling Meerlo-Wanssum. Voorzitter Piet Kurvers en de secretaris- penningmeester Jos Spoormakers legden hun functies neer. Als nieuwe voorzitter is bij acclamatie gekozen Gijs de Swart uit Swolgen. Gijs de Swart woont in Swolgen en is 62 jaar. Politiek heeft De Swart altijd al na aan het hart gelegen. In de jaren zeventig was hij als PvdA-lid aangesloten bij PK Meerlo-Wanssum. Daarvoor, onder het burgemeesterschap van René Dittrich, was hij lid van de jeugdgemeenteraad. Zijn ambitie is er zorg voor te dragen dat er een goed links-progressief blok wordt gevormd in de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. Vooruitlopend op de nieuwe fusiegemeente Horst aan de Maas wil de werkgroep 'Eve nementen nieuwe gemeente' samen met gemengde zangver eniging Con Brio uit Broekhui- zen/Broekhuizenvorst in 2009 een groot korenevenement organiseren voor alle officiële en niet-officiële koren in de nieuwe gemeente. Over ruim een jaar is de fusie tussen Horst aan de Maas, Seve- num en de dorpen Meerio, Swol gen en Tienray een feit. Niet alleen op politiek vlak houdt de fusie de gemoederen bezig. Ook de vele verenigingen en organisaties in de betrokken kernen zijn al bezig met de nieuwe gemeente. Op 1 januari 2010 gaat de nieuwe gemeente van start en op initiatief van de stichting Horst Promotie is een werkgroep opgericht die gedurende 2009 evenementen wil coördineren die een bijdrage leveren aan het wij-gevoel in die nieuwe gemeente. Hierbij gaat het om maar liefst zestien kernen en alle kernen zijn vertegenwoordigd in de werkgroep 'Evenementen nieuwe gemeente'. Eén van de initiatieven die deze werkgroep op touw wil zetten, is een groot korenevenement, in samenwerking met gemengde zangvereniging Con Brio. Het eve nement zal in de loop van 2009 plaatsvinden en alle koren van de zestien kernen, groot en klein, officieel en niet officieel, jong en oud, krijgen de mogelijkheid om zich te presenteren. Iedereen die ervan overtuigd is dat er muziek zit in de nieuwe fusiegemeente wordt uitgenodigd om mee te denken over de opzet van dit evenement. De bedoeling is dat medio januari een bijeenkomst plaatsvindt voor alle koren. Deze bijeenkomst is bedoeld als een avond om te komen tot ideeën. De koren die officieel bekend zijn, ontvangen een uitnodiging op hun bekende adres, maar deze oproep is speciaal bedoeld voor die koren die niet geregistreerd zijn. Meld je aan voor het grote korenevenement bij de secretaris van Con Brio: René Colbers, Ellen- berg 23, 5872 AM Broekhuizen (tel. 077 - 463 21 39, of mailadres: info@zingmetconbrio.nl. Wat gebeurt er als U niet adverteert BVV'27 wil straks fusie met SV United Nieuwjaarsduik in Horst Meerlo-Wanssum "Miskleun van de eerste orde Korenevenement als bijdrage aan 'wij-gevoel'

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15