Het kerstverhaal a la SÜQ8 Rabobank Onhandig Kerstman schudden elkaar de hand lAl Vorige week stond de Peel en Maas er bol van: de kans is groot dat 't Podium dicht moet. Wat mij betreft mag de jongerensoos gelijk dicht, en ik zal je vertellen waarom. Op de eerste plaats is het pand uiter- U mate brandgevaarlijk. Wie ooit naar boven is gelopen en verder geko men is dan de wc's zal dit zeker kunnen beamen. 8 Op de tweede plaats Lijkft Podi- 4 urn soms meer een clubhuis van wat vrienden te zijn dan een uit gaansplek voor jongeren - iets wat tot gevolg heeft dat er geen ener gie wordt gestoken in vernieuwende ideeën. Daardoor blijven jongeren weg. En op de derde plaats: als je op een willekeurige dag het café binnenloopt, heb je grote kans aangekoekte bamiresten aan te treffen, is alles vettig en staan er talloze, half gevulde bierglazen. Kortom: het is een enorme zooi. (Realiseer je even dat het zaakje er zo al meerdere dagen bij ligt) De gemeente had ook beter moeten weten toen zij iemand de hand schudde die wel gemakkelijk geld wil verdienen, maar die niet zijn handen uit de mouwen wil steken. Hoe dan ook, we zitten met een onhandigheidje, om het even versimpeld te zeggen. Want als de gemeente de zaakjes weer in de hand neemt en 't Podium sluit, waar moeten jongeren onder de 16 dan heen? Oke, de Zenith organiseert af en toe avonden waar ook de wat jongere uitgaanders terecht kunnen. Maar deze avonden zijn schaars. Bovendien, mogen jongeren ook nog iets te kiezen hebben? De gemeente moet naar mijn mening in een handomdraai handen en voeten geven aan een nieuwe uitgaansgelegenheid voor jongeren. Gemeente, let dit keer wel op wie je op handen draagt. De nieuwe wethouder, Twan Jansen, denkt wel een handje te kunnen helpen en lanceert het volgende pLan: jongeren moeten zelf met ideeën komen. De gemeente beoordeelt deze ideeën en verleent al dan niet subsidie. Dat is allemaal leuk en aardig, maar ik weet uit ervaring datje niet kunt klappen met één hand. Vaak duurt het erg lang voordat subsidiezaakjes geregeld zijn. De hoeveelheid bureaucratie is dusdanig dat jongeren hierdoor door gaans meteen afgeschrikt zullen worden. Veel jongeren zullen het daarom vergelijken met ijzer met de hand breken. Je kent het spreekwoord mis schien wel: ijver zonder verstand, is schade voor de hand. Jimmy van Rijt Hoofdredacteur Al eeuwen lang heerst er een bloedige vendetta tussen de ijzige Noordpool en het zonovergoten Spanje. Het is een strijd die met name in deze tijd van het jaar, in de koude decembermaand, weer hevig opleeft. Sint-Nicolaas en de Kerstman hebben jaren in onvrede geleefd over een zeer gevoelig twistpunt. De goede Sint meent dat de Kerstman de sinterklaasgedachte al veel te snel onder de kerstboom wegmoffelt door steeds vroeger reclame te maken. "De stoomboot heeft nog niet de Hollandse wateren verlaten of mijn collega komt alweer met de kerstboom in huis vallen. Ik heb respect voor de kerstgedachte, maar Sinterklaas is er ook nog!", aldus de Sint. In een poging tot verzoening hebben beide heren - onder toezicht van hoofdpiet en de opperkerstelf - deze week over dit heikele punt gebakke leid. "De onderhandelingen waren zeer stroef, maar gelukkig wist de over vloed aan chocola en pepernoten de harde woorden te verzachten." wist een café-eigenaar, die verder anoniem wil blijven, te melden. Naar verluid hebben beiden hun conflict opgelost met de overeenkomst dat zij continu hun standpunten zullen verkondigen, zonder een onderscheid in de maand te maken. Bij dezen wensen zij alle jongeren van Venray alvast een gewel dige kerst toe. Wij weten allemaal wel dat de wereld niet meer zo is als vijftig jaar geleden. Vroeger pakten mensen nog eens een boek uit de kast, stond de tv nauwelijks aan en gingen de mensen iedere zondag braaf naar de kerk. Op kerstavond zat de kerk al helemaal vol. Als je tegenwoordig op kerstavond in de kerk zit, heb je grote kans dat jij de enige onder de zeventig bent, afgezien van de priester misschien. Toch schijnen jongeren uit Venray zich spontaan en mas saal te willen ontwikkelen tot kerkgangers. Onze redactie ging op onderzoek uit en kwam tot de ontdekking dat veel jongeren uit Venray het érg jammer vinden dat de kerk zo leegloopt. Het blijkt dat jongeren staan te pope len om naar binnen te gaan: "Ik ben mijn hele leven nog nooit zo blij geweest, ik kan wel dertig hosties op!" roept een jongeman in hogersferen. "En ze zijn nog gra tis ook!" Ook andere jongeren geven toe het verlangen te hebben meer naar de kerk te gaan. Nader onderzoek onthult dat 80 procent van alle jonge ren uit Venray en omstreken graag eens iets spiritueels zou willen nuttigen. Maar waar zit dat 'm dan in? Niet de wierook of de muziek bleek bepalend te zijn, maar in veel gevallen blijken de hosties de doorslag te geven: "Hosties zijn ver-ruk-ke-lijk, ze zouden ook gewoon in de winkel verkocht moeten worden." Het zou toch niet zo zijn dat de deken het recept voor Paddo's op zak heeft? Dit bericht is 100% fictief. Begin april zat Maria in de tuin te lezen toen ze een sms'je kreeg. Op het display van haar mobieltje verscheen een onbekend nummer. Maria klapte het ding open. Hallo uitverkorene, je zult bevrucht worden door God en het je zult het kind Jezus noemen. God is bij je. Engel Gabriël Het was zes uur toen Jozef thuiskwam en Maria hem opwachtte met het eten. Jozef was binnenhuisarchitect en hij was vandaag in Oostrum geweest voor een opdracht. Ze bespraken elk hun dag. "Ik heb de badkamer gepoetst en buiten wat gelezen. Het was zo'n mooi weer," vertelde Maria. "En er gebeurde iets vreemds! Ik kreeg een sms'je van een engel, die zei dat ik een kind zal krijgen van God." Jozef begon te lachen. "Dat kan toch niet? Wat een grap!" Maar Maria wist niet zo goed wat ze ervan moest denken. "Wat als het nou waar is?" "Maria, het is niet waar. Dit is gewoon een flauwe grap van een stel pubers. Zoiets kan niet" zei Jozef. Toch begon Maria een dikkere buik te krijgen en zich misselijk te voelen. Ook Jozef was er inmiddels van overtuigd, want hij droomde bijna elke nacht over wat er met Maria aan de hand was en kreeg in zijn dromen van God de boodschap om goed voor Maria te zorgen. Op een dag in november kwam Jozef thuis met een grote lach op zijn gezicht. "Maria, we gaan op vakantie. Ik heb deze maand wat extra ver diend, dus kan dat er wel vanaf." JEANS MODE CASUALS www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Een maand later was het zover. Met een volgeladen auto vertrokken Jozef en Maria op 24 december naar de Zwitserse bergen. Ze waren al in Zwitserland toen de auto gek begon te doen. "Volgens mij hebben we een lekke band" zei Jozef. Jozef stuurde de auto naar de kant van de weg en stapte daar uit. Hij zag dat de auto inderdaad een lekke band had. "We zullen toch moeten lopen. Ik kan je nu niet alleen laten. Wie weet hoe ver het nog is naar de bewoonde wereld." Eindelijk, na een uur, zag Jozef het eerste huis staan. Maria was blij dat ze weer in de bewoonde wereld waren. "Ik voel gewoon dat de baby vandaag nog komt. We moeten snel naar een ziekenhuis, waar ik kan bevallen." Ze liepen het dorpje in. Helaas was er geen ziekenhuis. Jozef ging een hotel binnen, maar dat zat vol. Uit wanhoop belde hij ook bij mensen thuis aan, maar daar konden ze ook niet terecht. Hun laatste hoop was een herberg voor rugzaktoeristen. Jozef belde aan. Een klein, dik mannetje deed de deur open. "Kan ik iets voor jullie doen?" "We zouden graag een slaapplek hebben. Mijn vrouw kan ieder moment bevallen en we hebben autopech." legde Jozef uit. "Ik zit vol," zei de man. "Maar als je echt wanhopig bent, kun je wel in de schuur terecht." Ze gingen naar de schuur waar Jozef probeerde een bed voor Maria te maken van wat stro. Niet veel later werd inderdaad het kind geboren. "Hoe moest Te ook alweer heten?" vroeg Jozef. COLOFON De jongerenpagina is een initiatief van de redactie van Peel en Maas in samenwerking met Epic Magazine. Hoofdredactie: Jimmy van Rijt, Julius van Tongeren (adjunct) Redactie: Bas Jongmans, Bram Jetten, Loes van Els, Femke Hendriks, Elise Cremers, Tim Reintjes, Martijn Willemse, Nathalie Minten, Alan Moss, Karen van der Heijden, Romy Beckers, Patrick Förtsch en Angela Pouwels. Begeleiding: Ron Koenen, Christ van den Munckhof en Henk Lammen. Lekker naar de kerk?! woLfr

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23