Gemeente Venray Venray zo' mooi! Tweede editie van Venrays sportcafé Openbare bekendmakingen Nieuwe plek skatebaan De Wieën Inzameling textiel 50 euro voor leeg blikje Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 50 De tweede editie van het Venrays sportcafé vindt plaats op maandag 15 december. Het door de gemeente georganiseerde sportcafé is een bijeenkomst voor alle Venrayse sportverenigingen en andere bij de sport betrokken partijen, zoals onderwijsinstellingen en Synthese. Tijdens het sportcafé praten gemeente, sportverenigingen en andere betrokken organisaties elkaar bij over actuele ontwikkelingen op sportgebied in Venray. Dit keer staan onder andere het Venrays Sportgala, het oprichten van een Venrays sportplatform en de komst van zogenaamde combinatiefunctionarissen op de agenda. Het Venrays sportcafé op 15 december vindt plaats in De Witte Hoeve en begint om 19.30 uur. De bij de gemeente bekende verenigingen en organisaties hebben een uitnodiging ontvangen, maar ook alle andere geïnteresseerde inwoners en organisaties zijn van harte uitgenodigd om het sportcafé bij te wonen. Vergaderingen Verkeerszaken Kapvergunningen Bouwplannen Wet milieubeheer Ontheffing Stookverbod Verruiming geluidnormen horeca collectieve dagen Donderdag 11 december 2008 - Pagina 22 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 w o In overleg met de skatebaan- gebruikers is een nieuwe plek gekozen voor de skatebaan en het basketbalveldje op sportpark De Wieën. In het najaar van 2009 verplaatst de gemeente de voorzieningen naar sporthal De Wetteling, tussen de kopgevel en de Zuidsingel. Op de huidige plek van de skatebaan wordt in 2010 het nieuwe verenigingsgebouw van muziekverenigingen Euterpe/ MMSK gerealiseerd. Zowel de skatebaangebruikers als de gemeente, politie en Synthese zien de nieuwe locatie als een grote verbetering. Doordat de skatebaan in de nieuwe situatie dichtbij sportcomplex De Wieën en het Raayland College ligt, is meer sociaal toezicht mogelijk. Dit voorkomt ongewenst gebruik en vandalisme. Mooie locatie Bart Willems uit Venray vertelt: "Als gebruikers van de skatebaan zijn we blij dat we nu de zekerheid hebben dat we ook in de toekomst onze hobby kunnen blijven beoefenen. Na een stroef begin zijn we uiteindelijk samen met de gemeente tot deze mooie nieuwe locatie gekomen, een locatie die aan al onze wensen als gebruikers voldoet." Duidelijkheid Wethouder Twan Jansen is ook erg tevreden dat er een nieuwe locatie is gevonden. "Ik ben blij dat we Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 16 december 2008, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 21 oktober 2008 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C 8. Subsidie Match 2008 9. Subsidie Moedercentrum 2008 10. Kadernota Integraal Accommodatiebeleid 11. Wijkontwikkelingsplan Centrum-West 12. Verordening langdurigheidstoeslag 13. Aanwending terugvorderbare BTW-gelden Sport- en evenementenhal op de locatie Zuidsingel 14. Schriftelijke vragen van de SP over Circuit De Peel en industrieterrein De Blakt, met daarop het antwoord van Burgemeester en Wethouders van Venray. Onderdeel D 15. Invoering reclamebelasting met ingang van 2009 16. Economische Visie Venray 17. Overeenkomst doordecentralisatie buitenonderhoud huisvesting primair onderwijs 18. Machtiging vertegenwoordiging ter zitting mr. F. van Geel 19. 2e bestuursrapportage 2008 20. Meerjaren Convenant Schouwburg 21. Vaststellen van verordeningen en tarieven gemeentelijke heffingen 22. Voortzetting deelname Stichting Toerisme Noord-Limburg 23. Beheer gemeentebossen Venray 2009-2020 24. Beleidskader Energie en Klimaat Venray 2009-2012 25. Toezeggingenlijst van de gemeenteraad 26. Sluiting. Verkeersmaatregelen Besluiten - Burgemeester Esserstraat - aanleg gehandicaptenparkeerplaats - Pad aan de Noordsingel te Venray - onttrekking aan het openbaar verkeer. U kunt de desbetreffende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Albionstraat 5 - vergroten van de shop en magazijnruimtes (nr. ba080307, verzenddatum 05/12). Bouwvergunningen - Oranjestraat 23 - vergroten/verbouwen van de woning (nr. ba080494, verzenddatum 05/12) - Kleefkruid 13 - vergroten van de woning (nr. ba080495, verzenddatum 05/12) - B.P. De Hulst II langs Rijksweg A73 - plaatsen van een projectbord (nr. ba080423, verzenddatum 05/12) - Henseniusstraat 47 - gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning ba070026, veranderen/vergroten van café-bar en woning (nr. ba080394, verzenddatum 05/12) - Keizer Karelweg 10, 12, 14 en 16 - bouwen van vier halfvrijstaande woningen (nr. ba080436, verzenddatum 05/12) - Buizerdlaan 29 - bouwen van een woning (nr. ba080421, verzenddatum 05/12) - Buizerdlaan 25 - bouwen van een woning met garage (nr. ba080418, verzenddatum 05/12) - Castenrayseweg 17 - veranderen van twee woningen tot één woning (nr. ba080305, verzenddatum 05/12) - Rouwkuilenweg 43 - bouwen van een opslagloods bij de champignonkwekerij fase 1 (nr. ba070450, verzenddatum 05/12) - Brienshoekweg 6 - bouwen van een garage/berging (nr. ba080312, verzenddatum 02/12) - Brienshoekweg 6 - veranderen/vergroten van de woning (nr. ba080336, verzenddatum 02/12). Sloopvergunningen - Heuvelstraat 9a - gedeeltelijke sloop van de zolder (nr. slp080031, verzenddatum 05/12). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Vrijstellingen - Ysselsteynseweg 86a - bewerken en verwerken van zalm (nr. ink0803255). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. - Sportlaan 2 en 2a - vergroten van de sporthal (nr. ink0803682). Tegen bovenstaande vrijstelling staan nog geen rechtsbeschermingmogelijkheden open. Dit is pas het geval bij verlening van de bouwvergunning. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Aangevraagd Bouwvergunningen - Dopheide 32 - bouwen van een erker (nr. ba080501) - Matterhornlaan 41 - verbouwen van de woning en plaatsen van een dakkapel (nr. ba080502) - Pottevenweg 13 - vergroten van de champignonkwekerij (nr. ba080503) - Akelei 40 - plaatsen van een schuifpui (nr. ba080504) - Langeweg 41 - inbouwen van een kamer in bestaande ruimte (nr. ba080505) - Zuidsingel 2a - vergroten van de sporthal (nr. ba080506) - Nieuweind 25 - bouwen van een overkapping (nr. ba080507) - Castenrayseweg 4 - tijdelijk plaatsen van een bouwkeet (nr. ba080508). Verleend - Merseloseweg, voor de bibliotheek - voor vier bomen i.v.m. reconstructie van de Merseloseweg, geen herplant in het kader van een dunning. U kunt de desbetreffende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Sloopvergunningen - Prins Hendrikstraat 6 (nr. slp080070). slopen van de achteraanbouw, achtergevel, dak en binnenwanden Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Werckenslaan 10 - bouwen van een badhuis (nr. ba080199). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Keizersveld 103 - plaatsen van een reclamezuil (nr. ba080346). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn - dhr. W.A.G. Vanlier, Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn in verband met het oprichten van een propaangastank (MM080045) - Beukenlaan 1 te Venray - Zorggroep Noord-Limburg, Beukenlaan te Venray in verband met wijzigingen binnen het verpleeghuis Beukenrode (MM080032). Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval Wm - Ysselsteynseweg 78 te Ysselsteyn - Gebr. Aldenzee grond en sloopwerken, Kwadestaart- weg 9 te Deurne in verband met bouw- en sloopafval ten gevolge van sloopactiviteiten. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 12 december 2008 t/m 25 december 2008 (twee weken) inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Lorbaan 1 te Veulen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van G.H.A. Reintjes, Lorbaan 1 te Veulen voor een biggenopfokbedrijf en tuinbouwbedrijf met huisverkoop (verzoek vergunninghouder). Deze gedeeltelijke intrekking is t.b.v. de locaties: Twistweg 9 te Vredepeel en Most 8b te Sevenum (Milin08011). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Lollebeekweg 45 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Casvar bv, Lollebeekweg 45 te Castenray voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (mm080023). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Castenrayseweg 1 te Oirlo - verleend aan dhr. H.G.J.M. Kuijpers. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Lorbaan 3 te Veulen - verleend aan dhr. A.B.P. Reintjes. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Geweigerd Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing geweigerd voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Molenhoek 2 te Oirlo - aan dhr. H.H.M. Heidens. U kunt de desbetreffende stukken van 12 december 2008 t/m 22 januari 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Artikel 4.1.2. APV Onder collectieve dagen worden festiviteiten verstaan die niet specifiek aan één of een klein aantal horeca-inrichtingen zijn verbonden. Op basis van artikel 4.1.2. van de APV is het college van Burgemeester en Wethouders bevoegd om collectieve dagen aan te wijzen. Het college heeft besloten om voor het jaar 2009 de volgende collectieve dagen aan te wijzen: - Carnaval - 4 dagen (zaterdag tot en met dinsdag) - Koninginnedag - 1 dag - Venray Muzikaal Totaal Venray kom - 1 dag - Kermis Venray kom - 6 dagen (vrijdag tot en met woensdag) - Kermis overige dorpen - 4 dagen (zaterdag tot en met dinsdag) - Oudejaarsavond - 1 dag. Verruiming van de geluidsnormen vindt plaats onder voorwaarden. Deze voorwaarden zijn verwoord in de gemeentelijke regeling 'Geluid bij horeca, horecagerelateerde festiviteiten en evenementen'. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Bas Konings, afdeling Wonen en Werken, gemeente Venray. 11 december 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray beide partijen eindelijk duidelijkheid kunnen bieden. De gebruikers van de skatebaan krijgen zekerheid over de nieuwe locatie en Euterpe/MMSK krijgt zekerheid dat de skatebaan de ontwikkeling van haar bouwplan niet in de weg zal staan", aldus Twan Jansen. Verplaatsing Naar verwachting vindt de verplaat sing in oktober 2009 plaats, na het gereedkomen van de derde sport hal en het verdwijnen van de nood- lokalen van het Raayland College. Op woensdag 17 december zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieu station, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoe straat 2 in Venray. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 9 december gevallen op lotnummer 3029970 bij VIP Landweert (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Plus. t/m 4 jan. - Venray on Ice, Schouwburgplein 14 dec. - Koopzondag 17 dec. - Textiel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22