Venray geniet volop van schaatsfeest Overname Ontruimingsoefening in verpleegafdeling Beukenhof Kerstbomen Raayke Willie Koonings kiest voor eigen weg PEEL EN MAAS LffliSeeg PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2008 - Pagina 11 Onder grote publieke belang stelling is zondag Venray On Ice weer van start gegaan. De opening werd, nadat de prijzen voor de kleurwedstrijd uit Peel en Maas waren uitgereikt, verricht door burgemeester Jos Waals. Ook wer den nog enkele passe-partouts uit geloot in het kader van de actie die de organisatie tijdens de Venrayse kermis hield. Waals benadrukte in zijn toespraak het belang van een winterevenement voor Venray, om vervolgens met een kanonschot vol confetti de baan te openen. Sponsoren en publiek werden daarna getrakteerd op een gewel dig optreden van Big Benny en 's avonds van Beppie Kraft. De opening had een gezellig winters karakter met voor elk wat wils. De sponsoren en het publiek waren vol lof over de opzet van het fes tijn en de aankleding van de ijs baan in een Anton Piek-stijl. De stichting Venray Events tekent net als vorig jaar voor de organisatie van het winterfestijn. Het evene ment duurt nog tot en met 4 janu ari. Bij de baan zijn onder meer een koek- en zoopie-gelegenheid en een snackbar geplaatst. Tijdens Venray On Ice worden ook enkele andere activiteiten op touw gezet, zoals een dineravond (18 decem ber), een Pentagonavond (20 december) en een pokeravond (30 december). Meer informatie op de website www.venray-on-ice.nl. Met ingang van 1 december heeft Price Cleaning het bedrijf Ramenwassen.com overgenomen. De overname betekent een uit breiding van de activiteiten van Price Cleaning op het gebied van glasbewassing. Met de overname van Ramen- wassen.com treedt Roel Leeme- ijer weer terug in dienst bij Price Cleaning. Leemeijer is een oud werknemer van Price Cleaning, die een aantal jaren geleden als zelfstandig ramenwasser is ver dergegaan. "De afgelopen periode hebben we veel met Ramenwas- sen.com samengewerkt", legt Monique Zuure de overname uit. "Die samenwerking is goed beval len en heeft uiteindelijk geleid tot de overname." Monique Zuure heeft samen met Roel Clevers de dagelijkse leiding bij Price Clea ning. "Begin dit jaar hebben wij het stokje van Peter en Marie-José Price overgenomen." Met de overname van Ramen- wassen.com heeft Price Cleaning veel expertise op het gebied van glasbewassing in huis gehaald. Verder wordt er gewerkt met een uniek telescoopglasbewas- singsysteem. Daarmee kan vanaf de grond tot een hoogte van 15 meter de ramen gewassen worden. "Voor ramenwassers is dat een stuk veiliger werken en bovendien is het een stuk goedko per dan dat een hoogwerker moet worden ingeschakeld. Bovendien wordt gebruik gemaakt van gede- mineraliseerd water. Dat heeft als voordeel dat er geen zeep- of kal- kresten achterblijven op de begla zing." Verder zal Roel Leemeijer zich intern bezig gaan houden met de opleiding van ramenwassers. Bij Price Cleaning werken 150 mede werkers. Volgend jaar bestaat het bedrijf 25 jaar. Vrijwillige brandweer Venray tevreden: 'oefening was realistisch en succesvol' Inloopmomenten Het Toon Hermans Huis Venlo geniet inmiddels bekendheid bij velen in de regio Noord-Limburg als open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Men kan er vijf dagen per week binnenlopen voor een moment van rust, voor een goed gesprek. Het huis biedt tegenwoordig een scala aan activiteiten waaraan u kunt deelnemen. De Stichting Contactkring Prostaatkanker (SCP) houdt binnen dit Toon Hermans Huis Venlo op iedere derde don derdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur inloopmomenten voor mensen met prostaatkanker en uiteraard ook andere belang stellenden welke mogelijk in eni gerlei vorm met prostaatkanker te maken hebben, om in een onge dwongen sfeer elkaar te ontmoe ten en ervaringen uit te wisselen. De Stichting Contactkring Pros taatkanker houdt deze middag in samenwerking met het Toon Her mans Huis Venlo. Namens de SCP is er een vertegenwoordiger aan wezig zijn om mee van gedachten te wisselen waarbij bezoekers dan ook nader kunnen kennismaken met de activiteiten van de SCP. Aanmelden is niet nodig. Het Toon Hermans Huis Venlo is te vinden aan de Nieuwstraat in Venlo. Nade re informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3211433-Via www. toonhermanshuisvenlonlvindt men de nodige informatie. Provinciaal Jeugddebat in Limburg De Nationale Jeugdraad houdt op donderdag 15 januari in samen werking met de provincie Lim burg een Provinciaal Jeugddebat. Tijdens dit debat worden twaalf jongeren geselecteerd die door gaan naar het Nationaal Jeugdde bat in de Tweede Kamer. Alle jon geren uit Limburg van twaalf tot en met achttien 18 jaar kunnen zich inschrijven op www.jeugd- debat.nl. Die dag krijgen jongeren de kans om provinciale politici te laten weten wat ze belangrijk vinden. Aan het einde van de dag worden twaalf jongeren geselec teerd die mee mogen doen aan het Nationaal Jeugddebat. De Nati onale Jeugdraad is een landelijke organisatie voor en door mensen tussen de twaalf en dertig jaar oud. De Jeugdraad wil dat jonge ren kunnen meedoen, meedenken en meebeslissen over alles wat voor hen belangrijk is. Kijk ook op www. j eugdraad.nl. een abonnement waard De vrijwillige brandweer in Venray houdt iedere twee weken een oefening om de brandweerlieden op de hoogte te houden van alle materia len en technieken. Normali ter vindt deze oefening plaats in een leegstaand pand, waar poppen als slachtoffers fun geren. Maandagavond had de oefening echter een zeer hoog realiteitsgehalte. De afdeling Beukenhof in het ziekenhuis werd ontruimd. Stefan Jansen, brandweerinstructeur, vertelt over deze speciale oefening. "Als brandweer hebben we heel veel verschillende taken. De ene keer zijn we ter plaatse bij een ongeluk, de andere keer halen we een kat uit een boom, bevrijden we iemand uit een auto of blussen we een brand. Om op de hoogte te blijven van alle verschillende materialen, houden we iedere twee weken een oefening. De ont ruiming van Beukenhof is een der gelijke oefening. Toch was deze ontruiming heel speciaal. In over leg met de teamleider van de afde ling hebben we namelijk besloten echte patiënten te ontruimen. Normaal gebruiken we een leeg staand pand met poppen." "Om 19.15 uur 's avonds kre gen we de melding dat er brand was op afdeling Beukenhof in het ziekenhuis. Beukenhof is een ver zorgingsafdeling van Beukenrode die is gelokaliseerd op de twee de etage van het ziekenhuis. De afdeling bestaat uit twee gangen, waarvan één gang door ons is ont ruimd. In deze gang hebben we een brandje geënsceneerd, waar bij ook rookontwikkeling zicht baar was. Omdat de brand was ontstaan in de nabijheid van zuur- stofflessen was er explosiegevaar en moest de hele afdeling wor den ontruimd. Toen wij kort na de melding ter plaatse waren, had het personeel al een groot deel van de afdeling ontruimd. Zij had den immers ook een brandmel ding gehad. De laatste patiënten hebben wij binnen vijf minuten verplaatst achter een brandvrije deur. In verband met het explosie gevaar was dat niet genoeg. Ieder een moest naar beneden worden gebracht. In totaal ging het hier om ruim 25 personen, patiënten én bezoekers. Deze mensen moes ten met één brandweerlift worden vervoerd. Je kunt je indenken dat dit een heel karwei was, omdat veel patiënten in een rolstoel zit ten of bedpatiënt zijn. Binnen 18 minuten hadden we iedereen in veiligheid gebracht en om 20.15 uur konden we het signaal brand meester geven." "Vanuit de brandweer deden twee van de vier ploegen mee aan de oefening. In totaal waren acht tien personen aanwezig, verdeeld over twee ploegen. Eén ploeg heeft zich tijdens de oefening bezig gehouden met het ontrui men van de afdeling, de andere met de bronbestrijding: het blus sen van de brand. Dit was een hele klus. Het blussen werd gestuurd vanuit de blusvijver in het sou terrain. Via een loze pijpleiding wordt bluswater door het gebouw geleid en op de etages kan dit met brandslangen worden afgetapt. Volgens de brandweerlieden was het een zware klus om alles naar boven te sjouwen." "De ploegen vonden de oefe ning een leuke en goede erva ring. Het evacueren van poppen is toch net iets eenvoudiger. Bij deze 'echte slachtoffers' moes ten we rekening houden met de fysieke gesteldheid van mensen en moesten we ze geruststellen. Dit mogen we maar zelden. De bewoners waren wel op de hoog te van de oefening. Vrijdagmiddag al tijdens de voorbereidingen zijn ze uitgebreid ingelicht. Ik heb hen gevraagd zo realistisch mogelijk te reageren. Iedereen was bereid mee te werken en was nieuwsgie- De afdeling Beukenhof in het ziekenhuis werd maandagavond ontruimd. rig over het verloop van de oefe ning. Achteraf verwonderden de 'slachtoffers' zich vooral over het feit dat er zoveel bij zo'n oefening komt kijken. Ook vanuit het team waren de reacties positief. Het werken met 'echte' slachtoffers was een waardevol extraatje. Ik wil de oefening dan ook zeker als realistisch en succesvol bestempe len. Dit is mede te danken aan de medewerking van het ziekenhuis en met name de verpleegafdeling Beukenhof." Zaterdag 13 december wordt een gedeelte van het Schouw burgplein in Venray weer omgetoverd tot een kerstmarkt door Lionsclub Venray Peelpa- rel. Er zijn weer kerstbomen in diverse soorten en maten te koop. Bovendien worden er leuke kerstspullen aange boden, zodat ook mensen die al een boom hebben iets van hun gading kunnen vinden. Als extra service kunnen de kerstbomen tegen een kleine ver goeding thuisbezorgd worden. De eerste omzet is al binnen. De eige naren van drie Venrayse bedrijven, te weten Inther, Bax Financieel Advies en Eydems Internet, heb ben de spits afgebeten door ook dit jaar een grote kerstboom van LC Venray Peelparel te kopen voor een bedrag van 200 euro. De grote boom staat inmiddels voor Keijzerstaete, het pand waar de bedrijven zijn gevestigd. De opbrengst van de kerstboomver koop komt wederom ten goede aan 't Raayke inTienray, een instel ling voor opvang en begeleiding van kinderen en volwassenen met een verstandelijke handicap die met spoed hulp nodig heb ben (crisisopvang). Tevens biedt 't Raayke logeer-, weekend- en vakantieopvang. Naast kerstbo men biedt LC Venray Peelparel een heerlijke zacht droge cham- pagnoise aan, Cremant d'Alsace, van Henri Ehrhart, om het nieuwe jaar mee in te luiden. Diegene die niet in de gelegenheid is om naar het Schouwburgplein te komen, kan per e-mail een boom of cham- pagnoise bestellen via kerst@ lcvenraypeelparel.nl Voor meer informatie kan men www.lcven- raypeelparel.nl raadplegen. Precies een jaar geleden nam Willie Koonings afscheid als directeur bedrijven bij Rabo bank Venray. Hij zei de bank vaarwel om vennoot te wor den bij het accountantskan toor Ruhl Haegens Molenaar. Maar het liep anders. Sinds 1 oktober is Willie zelfstandig ondernemer onder de naam Koonings Strategisch Advies Actie. "Met Ruhl Haegens Molenaar was afgesproken dat we een jaar aan elkaar zouden 'proeven', met als uitgangspunt om eind 2008 als vennoot toe te treden tot het kantoor", kijkt Willie terug. "Het liep anders. Na een half jaar heb ik de zaken voor mij goed op een rij gezet. Het is een goed accoun tantskantoor met professionele mensen, maar iets zei me dat dit niet mijn toekomst was. Ik ben een gevoelsmens en heb toen mijn gevoel laten spreken", vertelt Willie. "Ik wil met ondernemers bezig zijn en met name met hun toekomst. Als accountant heb je als hoofdtaak het verstrekken van informatie, en dat beperkt soms. Ik doe mee wanneer dat nodig is", aldus Willie, die op zijn visite kaartje de toevoeging 'Passie en Professie' heeft staan. "Passie, dat zit in me, ik ben gedreven en wil zaken realiseren. Met mijn achter grond als bankier en accountant heb ik daarnaast de nodige profes sie in huis. Deze bagage en mijn netwerk dat ik de afgelopen jaren heb opgebouwd, stel ik aan mijn klanten ter beschikking. Neem bij voorbeeld de huidige kredietcri sis. Veel ondernemers zitten met vragen. Ik ben daar een klankbord voor, zodat zij met de huidige omstandigheden hun koers kun nen blijven varen." Willie rekent Noord-Limburg en Oost-Brabant tot zijn werkgebied. "Venray ligt daarin centraal. Daar heb ik ook de meeste relaties." Die relaties bevinden zich hoofdzake lijk in het midden- en kleinbedrijf, maar zijn ook actief in de agrari sche sector."Sinds mijn start heb ik al een goede en gevarieerde klan tenkring kunnen opbouwen. Mijn activiteiten voorzien in behoeftes van ondernemingen. Zaken waar ik me op richt, zijn onder andere koop en verkoop van bedrijven, investeringen, verbetering van rendement, financieren, bedrijfs- overdracht, organisatieverande ring etc. Allemaal thema's waar een ondernemer niet dagelijks mee bezig is." Voor zichzelf heeft Willie ook een groeiscenario voor ogen. "Ik zal mijn eigen onderneming ver der gaan uitbouwen, in welke vorm dan ook. Daarbij wil ik wel zo dicht mogelijk bij de onderne mer blijven staan." Wat dat betreft is Willie Koonin gs zich ervan bewust dat elke verandering bij het individu zelf begint. Hij heeft dat zelf ervaren en is ervan overtuigd dat hij bij het realiseren van doelen voor anderen een belangrijke rol kan spelen. "Want if it is to be, it is up to us", besluit Willie. Nieuwjaar Seniorenservice Seniorenservice Venray houdt op vrijdag 2 januari van 15.00 tot 17.00 uur een nieuwjaarsbij eenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hobby- en Cre- ativiteitencentrum aan de Prins Bernhardstraat in Venray. FLE> TRONICS iFEENSTRA i IMiiin/.T.nnn LEADING ■l

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11