Beloning voor gouden tip over dubbele moord Venray Reünie in 't Allemanscafé 'Economische visie te vaag' Einde jongerensoos? LETSELSCHADE? T Nog wietiweg van de oplossing Extra Sinterklaas aanbiedingen: PAUL BROUWER VAN DER PUTT MSI ADVOCATEN PEEL EN MAAS Donderdag 4 december 2008 - Pagina 5 Vernieling bij verdachten na uitzending Peter R. de Vries Het Openbaar Ministerie in Roermond heeft een belo ning van 25.000 euro uitge loofd voor de tip die leidt tot de oplossing van de mysteri euze verdwijning van de twee Marokkaanse jongemannen Karim Fourkour (19) en Fouad Bendella (23) uit Venray. Dat maakte persofficier mr. Gerard Sta zondagavond in de uitzen ding van het tv-programma van misdaadverslaggever Peter R. de Vries bekend. Volgens Sta ontbreekt er nog slechts 'een brokje' informatie, dat nood zakelijk is om de zaak daad werkelijk op te lossen. De twee verdwenen in de nacht van 10 op 11 mei 2006 na een inbraak in een illegale wietplanta- ge in een loods aan de Patersstraat in Venray. Ze zouden die nacht de hennepkwekerij willen leegha len. Er wordt van uitgegaan dat het duo hierbij is betrapt en ver moord, mede omdat er een grote hoeveelheid bloed is gevonden in de betreffende hennepkweke rij. Een ingenieus alarmsysteem zou hun aanwezigheid hebben verraden aan de eigenaren van de kwekerij. De diefstal kostte Karim Fourkour en Fouad Bendella het leven, concluderen politie en jus titie. Officier van justitie Sta kon digde in de tv-uitzending ook aan dat de eigenaresse van de loods waar de kwekerij was gevestigd, nader zal worden gehoord. Zij zei in de uitzending van De Vries, dat ze meer weet dan ze bij de politie heeft verklaard. De recherche heeft drie hoofd verdachten op het oog. Het gaat om Lau Geeraets uit Arcen, een bij de politie bekende exploitant van wietkwekerijen, zijn zoon Roy (19) en Lau's vriend Geert uit Venlo. Lau wordt gezien als het brein achter de dubbele moord. Ook voor Geert geldt dat er zeer sterke aanwijzingen zijn dat hij in de nacht van de moord op de plaats delict is geweest. De drie verdachten van de moord op Fouad Bendella en Karim Four kour werden gearresteerd, maar na enkele maanden wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. Tijdens de verhoren hebben ze zich steeds beroepen op hun zwijgrecht. Hoofdverdachte Lau Geeraets zocht de afgelopen maan den zelf de publiciteit. Hij voelt zich slachtoffer van een hetze die de politie tegen hem zou voeren. Geeraets gaf een uitgebreid inter view aan de Limburgse tv-zender LI en De Telegraaf, maar wilde Peter R. de Vries voorafgaand aan de uitzending niet te woord staan. De Vries kreeg de derde verdach te, Geert, wel te spreken. Maar die wilde niets loslaten over de zaak. ONZEKERHEID De families van Karim Fourkour en Fouad Bendella leven al meer dan tweeënhalf jaar in onzeker heid over het lot van de twee jongens. Daarom is het de hoog ste tijd dat er duidelijkheid komt in deze zaak, aldus familie, politie, Openbaar Ministerie en Peter R. de Vries, die vrijdag bijna 7000 fly ers in Venray liet bezorgen waarin hij mensen vroeg te helpen bij de oplossing van deze dubbele moord'. De families van de twee jongemannen werkten mee aan de uitzending, evenals de recher che van het politiekorps Limburg- Noord. De ochtend na de uitzending deed Lau Geeraets aangifte van vernielingen, in de nacht van zondag op maandag, bij de zon- nestudio van zijn zoon Roy aan de Parkstraat in Venlo. Binnen zijn enkele beelden en de glazen deur van het pand vernield. Er is niks gestolen. De vernielingen bij de zonnestudio lijken een gevolg van de uitzending. De uitzending van Peter R. de Vries is zondagavond door bijna 1,3 miljoen Nederlan ders bekeken. Na de uitzending kwamen bij de redactie van 'Peter R. de Vries misdaadverslaggever' en de politie ruim 150 tips bin nen over de Venrayse zaak. Men sen die tips hebben in deze zaak kunnen zich melden bij de politie Limburg-Noord via telefoonnum mer 0900-8844 of anoniem via telefoonnummer 0800-7000. Honderd jaar tapvergunning Vrijdag 12 december 2008 zal er een reünie plaatsvinden voor alle 'oude' stamgasten van het 't Allemanscafé. Het alom bekende café in Oostrum beschikt dan ook over hon derd jaar tapvergunning en heeft in de afgelopen eeuw verschillende eigenaren en veranderingen meegemaakt. Een kijkje in het verleden, het heden en een vooruitblik op de reünie. (Door Sanne Claessens) Het is alweer bijna honderd jaar geleden dat het eerste biertje legaal getapt mocht worden in het café gelegen tegenover de kerk in Oostrum. Destijds is het café 'in handen van' de familie Verheijen die het in de decennia die volgen van vader op zoon zal doorgeven. Het café, dat destijds ook wel bekendstaat onder de naam de Koster, dient in die tijd een ander doel dan dat het tegenwoordig doet. "In die tijd waren we altijd open. Overdag was er veel te beleven en konden mensen een boterham eten en 's nachts bleven er vaker dan eens bijvoorbeeld bouwvakkers bij ons slapen. Er waren toen nog niet echt hotels", weten Marian de Kleijn-Verheijen en Jan Verheijen te vertellen, die nog wel weten hoe het er vroeger aan toe ging vanaf het moment dat hun opa in het café zat. In 1977 nemen Arie en Jo Ver meulen het café over. 't Cafeetje, zoals het dan nogal eens genoemd wordt, verandert niet veel en het blijft vooral bekend als dagcafé met dezelfde stamgasten.Wanneer elf jaar later Henri van Helmond samen met Marian Fleurkens het café in handen krijgen, verandert er wel degelijk het een en ander. Vanaf dit moment krijgt het café namelijk ook de naam die het nog altijd draagt, 't Allemanscafé. Henri en Marian trekken meer jongeren aan dan voorheen en het leven in het café verschuift zich van de dagen naar de avonden en nachten. Vooral bijvoorbeeld met het carnaval wordt er flink uitge pakt en het café loopt beter dan ooit. Het wordt een plek waar jong en oud samenkomen en waar de muziek ook een belangrijkere rol gaat spelen. Dit is de tijd waaraan veel 'oude' stamgasten nog warme herinneringen koesteren. Na twaalf jaar geven Henri en Marian de fakkel door aan Jan en Mia Versteeg, beiden niet afkom stig uit Oostrum. De gouden for mule en de sprekende aankleding van 't Allemanscafé, in de volks mond inmiddels het AMC, nemen zij hiermee ook over. Twee jaar later neemt Toon van Goch, de huidige eigenaar, samen met Bert Arts het café over. "Het is een klein beetje begon nen als grap eigenlijk. Bert en ik waren vaste klanten en we had den al vaker dan eens spottend gevraagd wat ze wilden hebben voor het café", aldus Toon. Maar na een paar keer grappen gingen ze toch met zijn allen om de tafel zitten en besloten Bert en Toon 't Allemanscafé uit handen te nemen van Jan en Mia. Ze hebben als doel het feestcafé op dezelfde manier te blijven draaien. Na enkele jaren stopt Bert er echter mee en neemt Toons vrouw Mieke zijn taak over. 't Allemanscafé kent inmid dels ook nieuwe stamgasten. Er worden grotere activiteiten en themafeesten georganiseerd, met het carnaval is het altijd gezel lig en tijdens de kermis wordt er zelfs een tent aangebouwd om heel Oostrum te voorzien van een plekje. De vaste gasten kennen ook maar al te goed de toep- en tafelvoetbaltoernooien en op zon dag zit het vaak vol voetballers die net van het veld afkomen. Toon is trots op het 't Allemans café. "Ik denk dat het een plek is waar heel veel mensen goeie herinneringen aan hebben. Lang geleden of niet. Zoals dit café in Oostrum zie je er gewoon niet zoveel. Het leeft hier echt. Dat is toch wel bijzonder", aldus Toon. Het is in ieder geval tijd voor een reünie. Er zullen foto's uit de oude doos getoond worden op een scherm en ook zal er voorna melijk muziek 'van toen' gedraaid worden. Een leuke gelegenheid om samen herinneringen op te halen en even stil te staan bij hon- Toon en Mieke van Goch ach ter de tap van hun Allemanscafé: een vertrouwd gezicht. derd jaar tapvergunning en alle veranderingen van de afgelopen eeuw. Dus..heb jij ook leuke her inneringen bij 't Allemanscafé lig gen, en lijkt het je leuk om deze met oude bekenden om te halen? Ze zien je graag verschijnen op 12 december vanaf 20.00 uur! De economische vise 2008- 2020 van Venray is niet met gejuich ontvangen. De politiek vindt een periode van twaalf jaar vooruit kijken veel te lang. De visie is daardoor te vaag en nietszeggend geworden. Posi tief is daarentegen dat alle onderwerpen op economisch gebied aan bod komen. Dat Venray zich meer gaat richten op het midden- en kleinbe drijf (mkb) en starters kan op instemming rekenen. Het CDA vindt dat er meer aan dacht moet zijn voor de zorg en het toerisme. Deze sectoren zul len, net als de haven van Wanssum, flink gaan groeien. Toon Loonen wijst erop dat de buitenlandse werknemers op termijn gaan verdwijnen. Omdat de economie in hun eigen land aantrekt. "Wij zullen dit werk straks weer zelf moeten doen. Hoe gaan we hier mee om", vraagt de CDA'er zich af. De partij pleitte al vaker voor het opknappen van verouderde bedrijventerreinen. Dat heeft de voorkeur boven uitbreiding. "Want we moeten efficiënt met onze ruimte omgaan", aldus Loonen. Samenwerking vindt de eco nomische visie te negatief. Vol gens Theo Mulders strookt het geschetste beeld niet met de wer kelijkheid. Dit zou positiever bij gesteld moeten worden. "Er is een analyse gemaakt, maar die is niet goed verwoord. En veel genoemde ambities zijn in de praktijk al gere aliseerd. Zoals op het gebied van logistiek en landbouw", meent Mulders. In de visie staat dat Ven ray een zwakke en onduidelijke regionale positie inneemt tussen Eindhoven en Venlo. Daarnaast kampt Venray met een eenzijdig imago dat gedomineerd wordt door bedrijven als Xerox en Flex tronics, logistiek en landbouw. "Recreatie, onderwijs, onder zoek en ontwikkeling komen niet van de grond", vindt Mulders die het een gemiste kans vindt dat Meerlo-Wanssum er bekaaid vanaf komt. PvdA, SP en WD vinden de visie erg abstract en de looptijd van twaalf jaar te lang."We hadden wat meer vuurwerk en elan ver wacht", zegt Frans van der Kruijf (WD). "Met een kortere termijn en meer concrete plannen. Venray moet zich meer onderscheiden van andere gemeenten. De visie is teveel een herhaling van zetten. Er staat ook niet in hoe doelen bereikt worden. Het is te vaag." Ronald van Hal (SP): "Het is inder daad te weinig concreet. Je valt je geen buil aan deze visie." CDA en Lokaal Aktief vinden meer aandacht voor het mkb en starters een goede zet." We kunnen ons ook vinden in de omslag van groei naar kwaliteit", zei Richard de la Roy (Lokaal Aktief). Wethou der Heidens (CDA) wijst op het belang van het mkb als motor van de economie. Starters kunnen op een extra stimulans rekenen. Heidens onderkent het toene mende belang van de haven van Wanssum. Want het transport over de weg raakt steeds meer in de knel. Op de A67 (verbinding Duitsland met Venlo en Eindho ven) staan vrachtwagens bijna dagelijks in de file. "Op de A73 gaat het de zelfde kant op", voor spelt hij. De haven van Rotter dam ziet het belang van kleinere havens, zoals die van Wanssum, in. "Die zijn cruciaal voor het berei ken van het Europese achterland", aldus de wethouder die het met Samenwerking eens is dat enkele ambities al bereikt zijn. "Vooral de logistieke sector heeft zich binnen een paar jaar erg ontwikkeld. Het is allang niet meer alleen trans port. Ze nemen steeds meer zaken als productie en reparatie over." Heidens verwacht dat er een einde komt aan de vlucht van de maakindustrie naar de lagelonen landen. "Het transport is duur en lastig. Bovendien zijn in Nederland de arbeidskrachten beter opgeleid en gemotiveerd." Hij is ontevreden over het onderwijs. Er schort nog heel wat aan de samenwerking met het bedrijfsleven. Heidens wil niet op het verzoek van Samenwerking ingaan om de visie positiever bij te stellen. Ook het CDA ziet er niets in. "We moe ten het niet mooier maken dan het is", vindt Toon Loonen. Samen werking en WD kunnen in de raadsvergadering van 16 decem ber wijzigingsvoorstellen indie nen. Als een raadsmeerderheid ze steunt, dan wordt de visie op deze punten aangepast. 615000 ujujuj. tedscomlCdrt.nl Vervolg voorpagina De allerlaatste kans. Als het de komende maanden nog niet van de grond komt, dan gaat de stek ker er definitief uit. Het betekent het einde van een niet-commer- cieel jongerencentrum in Venray. Het heeft de gemeenschap de afgelopen vijftien jaar al miljoe nen gekost. Regeren is vooruitzien. Jansen houdt in zijn achterhoofd rekening met het rampscenario. Hoe straks verder? De wethou der lichtte een tipje van de sluier op. Het initiatief komt voortaan bij de jongeren zelf te liggen. Zij kunnen met hun ideeën en plan nen aankloppen bij de gemeente die bekijkt of het initiatief in aan merking komt voor subsidie. "Zo bereiken we de jongeren beter", denkt Jansen. "Het is efficiënter en het sluit ook meer aan bij wat er leeft in deze groep." De wethouder keek nog even terug op het afgelopen jaar. "Een hectische en onvruchtbare perio de. Er waren allerlei onenigheden. Over het contract en over allerlei praktische zaken. Elke week was er wel iets. We hebben er veel energie ingestoken om alles op te lossen. De jongerenwerker heeft heel wat brandjes moeten blus- sen.' Tijdens het EK-voetbal in juni bereikten de conflicten tussen exploitant en stichting een koop- punt."Toen hebben we gezegd 'tot hier en niet verder'." Het enthousi asme bij de stichting Poppodium is tanende. "Er is sprake van ver moeidheid na deze uitputtings slag", aldus Jansen. Welzijnsinstelling Synthese zette twee medewerkers in. Eentje hield zich bezig met ondersteu ning van de stichting en de andere jongerenwerker was belast met de dagelijkse problemen. Toch kwam er nauwelijks iets van de grond. "Er is veel geld en energie inge stopt maar we kunnen allerminst spreken van een gigantisch suc ces", aldus de cynische wethou der die de twee partijen nog het voordeel van de twijfel geeft. "Ik geloof nog steeds in hun oprechte interesse in de doelgroep. Ze ver dienen daarom nog één kans." Twan Jansen ziet toch een licht punt. "Het verbaast me dat com mercieel en ideëel niet hand in hand kunnen gaan. Het gaat toch om dezelfde doelgroep. Beide zou den elkaar juist kunnen verster ken. Ook daarom geef ik ze nog een kans." De commissieleden reageerden teleurgesteld. "Zonde dat het niet functioneert zoals het moet", ver zuchtte Ingeborg de Barbanson (WD). "Het is helaas niet zoals we het wensen", zei Sjoerd Ewals (CDA). Alle partijen waren blij met het duidelijke en openhartige relaas van de wethouder. "Het is positief dat we nu eindelijk een eerlijk en duidelijk verhaal te horen krijgen", zei Tiny Greben jak (Lokaal Aktief). "Helaas beves tigt het wel onze angst." Bijna alle fracties steunen de wethouder om het nog één kans te geven. Gerard Thijssen (inVENtief) ziet het even wel niet zitten. "Deze combinatie is niet te rijmen en vraagt om pro blemen. Daar komen die twee par tijen nooit uit", denkt hij. "Steek er maar geen energie meer in. De opzet deugt gewoon niet. Het is trekken aan een dood paard." 'Veel gelezen in gemeentehuis' Het budget voor boeken en tijdschriften wordt dit jaar met 30.000 euro overschreden. Lokaal Aktief en SP vroegen zich in de commissie Middelen af hoe dit kan. "Er wordt blijkbaar veel gele zen in het gemeentehuis", merkte Elianne Sweelssen (SP) op. Ook Richard de la Roy (Lokaal Aktief) vroeg om uitleg. "Het is wel een opvallend hoge overschrijding." Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) is het met de twee partijen eens. "Vooral de abonnements kosten zijn sterk gestegen. Het gaat om vakliteratuur en echt niet om Privé of Story", aldus Van der Broeck die aankondigde dat het mes er in gezet wordt. "We gaan de lijst eens kritisch bekijken en flink opschonen." Ongewenst vreemdeling in Venray is zondagavond een 24-jarige man uit Spanje aange houden omdat hij ongewenst vreemdeling is. Agenten zagen de man op een onverlichte flets rijden op de Leunseweg. Toen ze hem daarvoor een proces-verbaal wilden geven, bleek dat de man geregistreerd stond als ongewenst vreemdeling. De man is overge dragen aan de vreemdelingenpo litie. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gra tis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Alle shirts, dress en casual van o.a. Hugo Boss - Gentilumo van 79 - 139 nu voor 30.- 2 stuks voor 50.- Alle uni pullovers (o.a. Lamswool in 10 perfecte kleuren) van 98 - 198 nu voor 49.- 2 stuks voor 79.- Sportieve jack div. kleuren van 169 nu voor 39.- DAMES EN HERENMODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TEL 0478 51 0943 WWW.PAULBROUWER.NL

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5