Groeiende belangstelling Gouden Leeuw Prijs voor Verhaag Praktijk Petra Ewalts Stichting Baby Hope in actie voor derde wereld Mannenwerk bij Irok r a Sinterklaasintocht in 1888 de eerste in Nederland Succes team Francis Hairdesign Verbouwing bij Frans Lemmers p o Damesmode bij Square 10 PEEL EN MAAS Onlangs is de bouw van het appartementencomplex De Gouden Leeuw de tweede fase ingegaan. De woontoren krijgt steeds meer vorm waardoor ook de belangstelling steeds verder groeit. "We hebben bij de laatste info- dag veel nieuwe mensen mogen ontmoeten", vertelt makelaar Carel Fijen. "Doordat de bouw steeds verder vordert wordt het project voor de mensen meer tast baar en dat wekt de interesse op. Daarnaast komen er ook mensen terug die in een eerdere fase zijn komen informeren maar zich daar toen nog geen beeld bij konden vormen." In de nieuwe fase wordt gewerkt aan sociale huurwonin gen maar worden ook luxe huur- appartementen gerealiseerd. "Wat opvalt is de diversiteit van mensen dat komt informeren", gaat Carel Fijen verder. "Veel mensen gaan er van uit dat het veelal de ouderen zijn die hier willen wonen maar tot nog toe is het een goede mix uit alle leeftijdscategorieën." Doordat de bouw zo ver gevor derd is krijgen mensen ook een beter ruimtelijk inzicht. "Ondanks dat het een binnenstedelijk pro ject is, is de afstand tot de bestaan de bebouwing zeer ruim. Dat is nu beter zichtbaar geworden." Inmid dels is bijna 40% van de woningen verkocht. Daarnaast is op 22% van de woningen een optie genomen waardoor een kleine 40% nog in de verkoop staat. Carel Fijen heeft er alle vertrouwen in dat ook deze woningen een eigenaar zullen vin den. "De rente laat een dalende tendens zien waardoor de men sen weer meer vertrouwen in de woningmarkt krijgen", aldus de Venrayse makelaar. De volgende infodag is 17 janu ari. "Of de mensen dan ook op de bouw mogen weet ik niet. De vei ligheid moet natuurlijk wel gega randeerd zijn. Maar de bouw vor dert gestaag. In de tweede helft van 2009 zullen de eerste wonin gen opgeleverd worden." Verhaag Parketvloeren, Afbouwprojecten, Schuif- wandkasten uit Sevenum heeft de Peel Maas Regio Onderne mersprijs 2008 gewonnen. Volgens de jury is Verhaag het perfecte voorbeeld van onder nemerschap in de regio. Verhaag Parketvloeren-Afbouw- projecten- en Schuifwandkasten BV is ruim honderd jaar geves tigd in Sevenum. Nu de Peel Maas Regio Ondernemersprijs specifiek ziet op de rol van de ondernemers is het aan de jury om juist inbreng van de huidige genomineerde directieleden te duiden. Het is aan deze ondernemers om voort te borduren op de waardevolle, oude patronen van het bedrijf en die patronen op de juiste momenten en de juiste plekken aan te passen of uit te bouwen. Onder hun lei ding zijn al diverse oude patronen aangepast en nieuwe ontwikkeld. Uit de niet overhaaste maar gedegen ambitie van deze onder nemers is begin 2008 het schit terende bedrijfspand aan de Horsterweg voortgekomen. Hun produkten zijn verwerkt in de vloeren, wanden en plafonds en via een harmonieus samenspel van kleuren, vormgeving en looplijnen maakt de consument kennis met alle noviteiten in de branche. Door ook nog complete interieuradvie zen, workshops over interieurin richting en exclusieve accessoires en kunstobjecten aan te bieden, is de oude vertrouwde kwaliteit van Verhaag zorgvuldig gecombineerd met nieuwe creativiteit. De jury prees verder het personeelsbeleid en de maatschappelijke betrok kenheid van de directie, Henk Lucassen en Udo Verhaag, in de Sevenumse gemeenschap. Voor meer informatie: www.ver- haagparket.nl of ga kijken bij Ver haag, Horsterweg 38 - Sevenum Petra Ewalts heeft een prak tijk voor integratieve psycho therapie, counseling trai ning in Wanssum. Mensen kunnen met allerhande pro blemen bij haar terecht. "Vaak komen bij mij mensen die geconfronteerd worden met situaties waar ze op dit moment niet meer tegen opgewassen zijn. De kracht om dit aan te pakken, ontbreekt dan. Dit kan leiden tot klachten op lichamelijk en psy chisch gebied, maar ook op het gebied van zingeving. Mensen zit ten dan niet lekker in hun vel, voe len spanning en stress en kunnen niet meer ontspannen. Ze pieke ren en slapen daardoor slecht en worden dan moe en onzeker. Ook hebben mensen vaker schuldge voelens wanneer ze 'nee' zeggen tegen een verzoek van een ander en willen alsmaar de problemen van anderen oplossen." Petra Ewalts is van mening dat de mens prima in staat is zichzelf te helpen met steun van familie en vrienden. In gevallen waarin die steun ontoereikend is of ont breekt, kan men professionele ondersteuning zoeken in haar praktijk. Haar uitgangspunt is de benade ring van de totale mens. Ze vindt dat ieder mens in principe alle kwaliteiten in huis heeft zichzelf te ondersteunen om zelfstandig te functioneren en zonder zichzelf te verliezen zich aan te passen aan zijn omgeving. "Vaak verliezen mensen het vermogen zichzelf te helpen als klachten terugkeren of aanhouden. Dan hebben ze voor kortere of langere tijd een steun tje in de rug nodig en een neutraal iemand om mee te praten. Al pra tende ontdekken ze vaak vanzelf wat er precies aan de hand is. Het is belangrijk dat mensen zélf ont dekken waar hun moeilijkheden zitten, dan kunnen ze effectiever eigen oplossingen vinden en kun nen ze zélf dingen in hun leven veranderen. Binnen de therapie leert de mens zich dus zelf helpen ondersteunt!" Petra ondersteunt mensen hier in door op een integratieve manier gebruik te maken van counseling, psycho- en/of energetische thera pieën, w.o Gestalttherapie, RET, reiki, Bachremedies enz. "Het komt er op neer dat mensen actief aan de slag gaan met wat zij op dit moment in hun leven als belem merend ervaren in de omgang met zichzelf en anderen. Ze leren als het ware hun "gebruiksaan wijzing" ontdekken en toepassen zodat ze meer in balans en ont spannen kunnen leven. Ze hervin den een nieuw evenwicht in zich zelf en hun omgeving en krijgen weer meer grip op hun leven." Petra Ewalts is lid van de Vereniging van Integraal Therapeuten. Afhankelijk van zorgverzekeraar en polis wordt de therapie vergoed onder de noe mer 'alternatieve geneeswijzen'. Ook geeft ze lezingen en verzorgt zij trainingen en cursussen op het gebied van de persoonlijke ont wikkeling en Reiki 1 en 2. Voor meer informatie kan men kijken op www.praktijkewalts.info, mai len met welkom@praktijkewalts. info of bellen: 0478-532356. Wat doe jij met de restanten van je kraampakket? In veel gezinnen met jonge kinderen staat de doos van de ziektekostenverzekering nog in de kast of op zolder, gevuld met de restanten van het kraampakket. Veel men sen bevallen in het ziekenhuis en gebruiken het pakket maar ten dele. Ook bij een thuis bevalling zijn niet altijd alle materialen nodig. Stichting Baby Hope is opgericht met het idee dat deze materialen een betere bestemming dan de prullenbak verdienen. "In Nederland is de gezond heidszorg goed geregeld maar in landen als Benin, Ghana en Kameroen, maar ook in Suriname, Hongarije, Roemenië en Albanië is de situatie waarin vrouwen moe ten bevallen vaak schrijnend te noemen", zegt Sharon de Winter- Deenen uit Swolgen, een van de contactpersonen van de stichting in de regio. De materialen, voor zover aan wezig, zijn beperkt en vaak in slechte conditie. Het aantal sterf gevallen onder pasgeborenen en kraamvrouwen is mede daardoor in deze landen hoog: het vermin deren van moeder- en kindsterfte is niet voor niets opgenomen in de millennium doelstellingen die wereldwijd aandacht krijgen. Stichting Baby Hope werkt daar aan mee door navelklemmen, ver banden, onderleggers, zeep, hand schoenen en ander materiaal in te zamelen en aan deze landen ter beschikking te stellen. "In 2003 zijn we in de provin cie Noord Holland gestart en was er één kraamproject geselecteerd. In een paar jaar tijd zijn we uit gegroeid tot een organisatie die door heel Nederland vrijwilligers heeft en via samenwerkingspart ners gemiddeld tien kraamprojec- ten ondersteunt. Sinds kort zijn we ook in Friesland begonnen met inzamelen en daarmee is er in iedere provincie gelegenheid om de restanten in te leveren. En dat gaat hartstikke goed! In 2005 hebben we 6700 kilo materiaal kunnen doorgeven aan de pro jecten en in 2006 ruim 6300 kilo. Het jaar 2007 hebben we afgeslo ten met 6500 kilo." De materialen worden per soort aangeboden in vuilniszakken of dozen. "In een zak of doos zit gemiddeld zo'n 4 kilo materiaal. Reken maar uit: dat is dus heel veel vuilniszakken bij elkaar! Duizenden navelklemmen, stukken zeep, kraamverbanden en celstofmatjes hebben hun bestem ming gevonden", aldus de Swol- gense. Stichting Baby Hope werkt met een netwerk van zo'n 120 vrij willigers die de materialen inza melen. Via transportvrijwilligers komen de materialen terecht in depots of rechtstreeks bij pro jecten. Dit is regionaal geregeld, afhankelijk van de mogelijkheden. In de depots worden de materia len verder verwerkt tot een zen ding die gereed is voor het betref fende project. Vervolgens worden de materialen opgehaald door het project of in overleg weggebracht naar een zeecontainer, een vracht wagen of een opslag plek. "De mensen van de projecten zorgen er verder voor dat de materialen ter plaatse komen. Daar leggen ze ook verantwoording over af, zodat iedereen weet dat de mate rialen goed aankomen. Er komen regelmatig berichten en foto's terug. Deze zenden wij, via onze periodieke nieuwsbrief, door naar onze vrijwilligers en sponsors. De financiële donaties die wij als goed doel mogen ontvangen, gaan in overleg naar de projecten." Zo zijn er kraamkoffers geschonken voor verloskundigen in de tropen, bloeddrukmeters die ook onder hoge temperaturen bruikbaar zijn, een houten couveuse en een nieuwe vacuüm pomp. Maar ook kleine materialen, die bruikbaar zijn in het laboratorium zoals meetinstrumenten voor bloedar moede en infectieziektes. "Tevens doneren wij geld dat gebruikt wordt voor het betalen van kei zersneden in Benin. Daarnaast bemiddelen we tussen de projec ten en aanbieders van materialen die de kraamprojecten kunnen gebruiken (zoals een behandelta- fel of ziekenhuismaterialen). Via onze website verkopen we kleur rijke kinderpuzzels met cijfers en letters. Met de opbrengst van deze verkoop ondersteunen we ook onze kraamprojecten. Onze organisatie werkt met vrijwilligers en kan altijd enthousiaste mensen gebruiken." Wil je stichting Baby Hope ondersteunen? Kijk dan eens op onze website en neem contact met ons op. Met veel hulp is er veel mogelijk! En als je materiaal van je kraampakket over hebt, kijk dan op onze website www. stichtingbabyhope.org voor een inzamelpunt bij jou in de buurt! En mocht je nog vragen hebben, stel ze dan gerust via info@stich- tingbabyhope.org. Heeft u materialen uit uw kraampakket over en spreekt de doelstelling van Stichting Baby Hope u aan, neem dan contact op met één van de navolgende con- tactpersonen/inzamelingsp unten van de stichting Baby Hope bij u in de buurt: Sharon de Winter-Deenen, Kerk- veld 22, 5866 BW Swolgen, tele foonnummer: 0478-850819- Bij Irok aan de Meldersloseweg in Horst is de nieuwe expositie Mannenwerk te zien. De titel Man- nenkerk is en knipoogje naar de vorige groepsexpositie die Femai- le Intuition werd genoemd. De mannelijke kunstenaars komen uit binnen- en buitenland. Sculptu ren en schilderijen worden in een mooie samenhang gepresenteerd. De recente schilderijen van Arthur Bernard zijn ontstaan naar aan leiding van een dichtregel uit de dichtbundel Uiteindelijke Uitgang van Willem Roggeman. Bernard: "Ik maak een deur aarzelend open, stap er voorzichtig door heen en sta weer midden in het niets". Zo betrek ik het zoeken naar de waar heid en de zekerheid, die geen zekerheid is, op mijzelf. Het naden ken over mijzelf in relatie tot de steeds veranderende omgeving geeft aanleiding tot het steeds aan passen van mijn beeldtaal. Tijdens het schildersproces stappen mijn figuren als het ware door die open deur en vertellen zij elkaar onder ling hun opgedane ervaringen. Mijn werk is abstract-figuratief." De bronzen sculpturen van Eric Goede ontstaan vanuit zijn gevoel. Zijn beelden hebben veelal gere duceerde vormen. Het lijnenspel komt sterk tot z'n recht. Op het eerste gezicht lijken de beelden in verhouding te kloppen, maar kijk men goed, dan blijken ze niet in proportie. Dit streeft Goede na, en maakt dat de beelden blijven boeien. Alexander Daniloff's theatrale en creatieve denkwijze, uit zich in een bijzondere élégance in zijn schilderijen die een feestelijke maar soms ook dramatische kijk op het menselijk leven laten zien. Zijn stijl wordt door een zachte ironie begeleid, door de fijne vibratie van olieverf, de speciale manier van tekenen en door de tedere harmonie van kleuren die in al zijn werken terug te vinden is. Daniloff is geboren in Oekraïne, maar leeft en werkt in Italië. Jos Bamps laat zijn schilderwer ken geduldig rijpen: het koloriet verkleurt als een herfstblad en bereikt een volledige verzadiging. Intussen groeit de compositie die in harmonie met de gebruikte kleuren steeds weer uitnodigt tot contemplatie. Alle energie wordt gevangen door het doek dat slechts met mondjesmaat zijn mys terie onthult. Ton Verstraten maakt schilde rijen en bronzen. Zijn schilderijen tonen figuratieve en abstracte composities. Soms in zeer ver stilde poëtische sfeer, een andere keer is de toon heftiger en agres siever. Zijn bestaande figuratieve bronzen beelden vormen de basis voor deze nieuwe serie waarbij hij streeft naar abstrahering en ver dere vereenvoudiging. Zijn werk is nooit een kopie naar de natuur, maar een impressie. De tentoon stelling is nog te bezichtigen tot en met 27 december en is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 9-30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur. Op vrijdag is de ten toonstelling geopend van 9-30 tot 12.00 en van 13.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 9-30 tot 16.00 uur. Zie ook www.irok.nl. Het is dit jaar precies 120 jaar geleden dat Sinterklaas voor de eerste maal zijn intocht maakte in Venray. Het initiatief daartoe kwam van fanfare Euterpe dat in het Ven rayse sociaal-culturele leven een centrale plaats innam. De grote animator van het kinderfestijn was Jean Verheugen, banketbakker en directeur van het muziekgezel schap. De intocht was op de eer ste plaats bedoeld voor de kinde ren van minder bedeelden die bij deze gelegenheid op een kleine traktatie werden vergast. Het initi atief van Euterpe is uit historisch oogpunt interessant omdat het tevens de allereerste Sint Nico- laas intocht was in Nederland. Het Venrayse voorbeeld werd al spoe dig door andere plaatsen overge nomen en is sindsdien niet meer weg te denken. Er was veel waardering voor initiatief van Euterpe zoals moge blijken uit een ingezonden reactie in Peel en Maas van 8 december 1888 dat hieronder volgt. Venraai, 6 december 1888 Nog had de zilveren maan haar licht niet verloren of de gulden- stralen der zon deden haar glans verbleken. Doch welk een zon. Het was de St. Nikolaas-zon, welke, als het ware, een bode was voor het welslagen van een feest onderno men door het Fanfare Gezelschap Euterpe. Menig jeugdig oog kon verle den nacht den slaap niet vatten, dromende van hetgeen de goede Sint zou brengen. Menig jeugdig oor had iets opgevangen, n.l. dat de Heilige Man in eigen persoon zijne lievelingen zou komen bezoeken. Voorwaar! Het was dan ook niet te verwonderen dat klei ne en ook zelfs groote kinderen heden morgen reeds vroeg op de been waren om den intocht van den zo gevierden heilige te zien. De uitkomst heeft de verwach ting ver overtroffen, en mijne onbedreven pen schiet te kort om den indruk weer te geven welken den optocht van St. Nicolaas te weeg heeft gebracht, zoo goed, zoo schoon en geordend als deze was. Wij willen het echter beproe ven. Bezie vooreerst den voorrijder, die op zijn eerst onwilligen doch later goed gedresseerde pony den stoet opent en door zijne steeds heldere en zuivere tonen u de komst van den Sint aankondigt. Aanschouw dan St. Nikolaas doch neen! Zie liever naar den Engel en zijne knechten, die met milde hand allerlei gaven doen uit naam van den kindervriend. Zie dan den Heilige Man aan; omge ven door zijne trawanten. Hoe welwillend is hij jegens zijne klei nen, die niemand hetzij arm of rijk overslaat en voor ieder een zacht, goed en welwillend woord over heeft. Maar! Hebt ook een oog en oor open voor de Fanfare van Venraai, welke u in onbeschrijfelijk korten tijd deze genotvollen dag heeft bereid, en door hare welluidende tonen den intocht van St. Nicolaas opluisterde. Zoals ik reeds vermeldde was het door toedoen der Fanfare Euterpe dat het feest tot stand kwam, voornamelijk met het doel de minder begunstigde kinderen te willen doen delen in het feest van den dag, en hiertoe werd zij in staat gesteld door Venraai's inge zetenen niet alleen, maar ook op aansporing van hare ijverigen en wakkeren directeur, den Heer J. Verheugen. Geen Uwer die dit zal lezen, zal dan ook met mij moeten instem men dat Venraai zich zelf waardig heeft getoond; dat het met samen werking veel tot stand kan bren gen en met mij den kreet uiten: Leve Venraai Leve de Fanfare Leve haar Directeur A.A.S. Het team van Francis Hairde sign behaalde een groot succes tijdens de halve finale van de LÓreal ColorTrophy! KrisThijssen is genomineerd voor de Overall Award in de categorie heren, en Mieke Heijnen en Wendy Hen- drickx voor de categorie Young Colorist Award. Deze finalisten strijden op 9 februari 2009 in de finale van de LÓreal Color Trophy in studio 21 te Hilversum om de felbegeerde titels in deze branche. De collectie Feahter die het team maakte, om de klanten te laten zien wat hun visie is op het najaar, is te zien op de site www.francis- hairdesign.nl. Frans Lemmers Woningin richting is fors aan het verbou wen. Het aan de Patersstraat gelegen bedrijf wil met name de uitstraling aan de voorzijde versterken. Daarnaast wordt de winkel ook nog eens ver ruimd. Drie jaar geleden nam Eef Leijs- sen het bedrijf over van Frans Lemmers. Frans Lemmers Woning inrichting is gespecialiseerd in wonen en slapen. "In de breedtste zin van het woord", aldus Eef."Op woongebied richten we ons op vloeren en wanden. Denk daarbij niet alleen aan vloerbedekking en gordijnen, maar ook aan laminaat, marmoleum, parket en behang." Naast de kreet mooi wonen wordt ook de term goed slapen gehanteerd. "Een mens ligt onge veer een derde van zijn leven in bed. Het is belangrijk dat mensen van een goede en gezonde nacht rust kunnen genieten. Wij advise ren daarin en hebben bovendien een mooie collectie bedden in ons assortiment." Frans Lemmers Woninginrich ting is gevestigd in een voorma lige garage. "De ingang lag niet aan de straat en sommige mensen dachten dat de kleine etalage die we daar hadden onze hele win kel is. Met de verbouwing willen we de uitstraling aan de voorzijde meer cachet geven en het voor de mensen duidelijker maken wat wij allemaal doen", zegt Eef. Na de verbouwing zal de ingang voor aan de straat komen.Vanaf de straat krijgen de mensen een door kijk tot achter in de winkel.'Tn het midden komt een grote lichtkoe pel waardoor de winkel een extra dimensie krijgt. In totaal wordt de winkel uitgebreid naar 700 m2. Daardoor kunnen we onze col lectie verder uitbreiden en krijgen de bedden meer ruimte." Leijssen hoopt komend voorjaar de ver bouwing te kunnen afronden. Voor Yolanda Jansen is een wens in vervulling gegaan. Met Square 10 heeft ze sinds kort haar eigen modezaak. Aan de Grote Markt 10 kunt u terecht voor tal van bekende merken damesmode. Yolanda Jansen is al 18 jaar actief in de modewereld. Eerst bij My Way, later bij Maine en nu heeft ze dus met Square 10 een eigen damesmodezaak. Samen met Cindy en de part-timers Marian en Moud vormen ze het gezicht van de nieuwe modezaak. Bij Square 10 kunt u terecht voor bekende merken zoals Mexx, XX by Mexx (de sportieve lijn van Mexx en Shore, voor Venray een nieuw merk met extra details in de kleding). LTB en Angels zijn de jeansmerken die Square 10 voert. Vanaf volgend voorjaar komt daar nog het merk Tom Taylor bij, alles tot en met de maten 42/44. Stephan Jansen, de echtgenote van Yolanda, is op de achtergrond eveneens actief binnen het bedrijf. Beiden zijn blij en trots op de nieuwe eigen zaak. "Voor die mensen die een klan tenkaart van Maine hebben veran dert er niets. Die kaarten blijven geldig onder dezelfde voorwaar den", aldus Yolanda. Met Square 10 wil ze zich vooral onderscheiden op het gebied van goed advies met een vertrouwd gevoel. "Onze klanten moeten bij ons een huis- kamergevoel krijgen", zegt Yolan da. MilleniumWAR De kijkers en sympathisanten van de landelijke digitale televisie zender GoedTV hebben de docu mentaire MillenniumWAR van de Swolgense cineast Marijn Poels uitgekozen tot programma van de maand december. De vijftig minu ten durende documentaire gaat over de acht millenniumdoelen en is geproduceerd door AWA- films. De documentaire wordt in ieder geval de eerste vrijdag van de maand om 22.00 uur uitgezon den, te beginnen op deze vrijdag 5 december om 22.00 uur. Daarna zal GoedTV elke dag op andere tijden deze documentaire uitzen den. Kijk voor de overige tijden in de GoedTVgids op de website GoedTV.nl. Bakker Bart Pieter Linders en Wim van Dalen van Bakker Bart in de Grotestraat in Venray zijn genomineerd voor de beste Bakker Bart-nieuwkomers in 2008. Elk jaar nomineert Bakker Bart een aantal nieuwkomers die op diverse onderdelen het best uit de bus komen. Zo komt elke vier weken een mysterieshopper langs. Verder doet het Nederlands Bakkerijcentrum een onderziek waarvoor een 100% score werd behaald. Ook wordt gekeken naar interne zaken zoals hygiëne, kwaliteit en klantvriendelijkheid. Op deze punten werd overal vol doende gescoord waarmee de nominatie een feit is geworden. Op 9 december wordt de uitslag bekendgemaakt in Zeist. Donderdag 4 december 2008 - Pagina 28

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28